Centien Krijger toont klasse Patrick en Erik Marteijn sterkste dubbel in tennistoernooi Cadzand Winst Mark Leenknegt in Oostburg Breskens geeft FC Groningen erg goed partij I Brits kini ruilhart Nederlai BEZOEK Zomercompetitie Zeeuws waterpolo Trimkoers Biervliet Goede tijd Zweedijk Merijntje Luc Wijns wint in Haamstede UITSLAGEN in DESTI MAANDAG 30 JUL11984 In concours Schouwse Ruiters Trimkoers in Eede Belgisch festival Man in Veerse Meer verdronken Koers dollar weer omhoog ENGELAND: Grote droogte noopt kerk tot doop in kanaal Van onze tennismedLewerker C ADZ AND - De broers Pa trick en Erik Marteijn hiel den de Zeeuwsch-Vlaamse eer hoog met hun toernooi zege in het derde badgasten tennistoernooi te Cadzand. Door het ontbreken van vas te partner Han Petiet, stond deze keer Erik aan de zijde van Patrick Marteijn in de C-categorie van het heren- dubbel. Een gelegenheids duo dat toch beslag legde op de titel, hoewel het de zege niet cadeau kreeg, want al in de halve finale stuitte het op flink verzet van het duo Gorthmanns/Thiemann. Pas na drie sets kon de over winning veilig gesteld wor den: 6-2, 1-6,6-4. Het Brabantse koppel Ha- rald Hendriks (later win naar in het enkelspel) en Eric van Dijk, drong even eens door tot de finale, waarin de Zeeuwsch-Vla mingen opnieuw drie sets nodig hadden om de Bra banders het zwijgen op te leggen: 6-3, 3-6, 6-3. Een an der Zeeuwsch-Vlaams suc ces was weggelegd eveneens in het dubbelspel in de D- categorie. Het Philippine- duo Peter van Veldhoven/ Koert van den Akker kwam als sterkste uit de strijd, dankzij overwinningen op achtereenvolgens Frans Ha makers/Ron van der Meer (6-0,6-3) en in de halve fina le via de zege op Bothof/ Zwierkowski: 6-1, 0-6, 6-3. In de finale stond het tegen over Jan Geerts en Fred van der Peijl, die via hun routine er drie sets uitsleepten, maar de overwinning moes ten laten aan Van Veldho ven/Van den Akker: 6-2, 3-6, 6-2. Hiermee was het gedaan met de Zeeuwsch-Vlaamse successen, want de enkel spel-finale bij de C-heren was een Brabantse aangele genheid tussen de clubgeno ten uit Baarle-Nassau Ha- rald Hendriks en Marco ten Berge, die zijn aanvalsdrift moest bekopen. Hendriks won in de finale met 6-4, 3-6, 6-2. Bij de dames werd de fi nale een baseline-gevecht tussen Mirjam Brakman uit Sterksel en de in Ede wooanchtige Marianne Vleesschouwer. De overwin ning ging naar de iets meer initiatief tonende Brakman: 4-6,6-3,6-3. In de D-categorie bij de heren, waarbij het plaat singsschema geheel werd ontkracht, werd Paul Pruijmboom de winnaar van het bovenste gedeelte van het schema van 64, ter wijl Frans Hamakers uit Oosthuizen de andere fina list werd via zijn overwin ning op Ton Klaassen uit Berkel-Enschot: 6-2, 7-5. Ook deze finale werd beslist in drie sets in het voordeel van Pruijmboom, 3-6, 6-4, 6- 0. De ook vorig jaar op de Zeeuwsch-Vlaamse tennis banen aanwezige Pia Wis sing werd de winnares bij de D-dames. Zij stond in de fi nale tegenover Helène Bot hof uit Zelhem die in de hal ve finale korte metten had gemaakt met Annelies Hoek uit Axel, 6-1,6-2. In de finale behaalde de Duitse Pia Wis sing de hoogste eer met de cijfers 6-4,6-7, 6-1. Uitslagen finales: HE-C: Harald Hendriks-Marco ten Berge 6-4, 3-6, 6-2. DE-C: Mirjam Brak- man-Marianne Vleesschouwer 4-6, 6-3,6-3. HE-D: Paul Pruijm- boom-Frans Hamakers 3-6, 6-4, 6-0. DE-D: Pia Wissing-Helène Bothof 6-4, 6-7, 6-1. HD-C: Mar teijn/Marteijn-Hendriks/Van Dijk 6-3, 3-6, 6-3. DD-C: Bot- hof/Boland-Jos Hoek-Jel Dek ker 6-7, 6-1 6-2. GD-C: Van der Peijl/Van der Peijl-Wissing/ Wissing 7-6, 6-1, 6-2. HD-D: Van Veldhoven/Van den Akker- Geerts/Van der Peijl 6-2, 3-6, 6- 2. DD-D: Van der Zweep/Van der Zweep-Pauline Dekker/An nelies Hoek 5-7, 6-1, 6-2. GD-D: Bothof/Bothof-Marinus/Lison 7-5,6-0. Valkenburg weer oppermachtig door TONKOOMEN SAS VAN GENT - „Met die Engelsman heb ik zeker rekening gehouden. Een gevaarlijke en snelle jongen. Van onderschatting was geen sprake. Mag je ook nooit doen, zeker als je niet weet wat hij kan in de spurt", merkte Raniër Valkenburg, de groothandelaar in overwin ningen op na zijn zege in de elfde CPC-ronde van Sas van Gent voor amateurs. Valkenburg, eerder vorige week al zegevierend in Chaam, Bruinisse en Kwa- dendamme, maakte in de boeiende finale in de tropi sche hitte te Sas van Gent korte metten met zijn twee medevluchters, Joe McCloughten uit het En gelse Liverpool en René Beuzekamp uit Hendrik Ido Ambacht. Valkenburg wist dat hij Beuzekamp de baas kon, maar voor de smaakmaker van deze koers, de in België vakantie vierende Mc Cloughten was Valkenburg meer op zijn hoe de. „Een onbekende knaap. Daar moetje altijd mee oppas sen. In de spurt ging het toch nog vrij gemakkelijk", stelde Valkenburg na afloop tevre den vast. Hij veroverde in de Zeeuwsch-Vlaamse grens plaats zijn zeventiende zege in dit seizoen. Geen kattepies. Joe McCloughten was de man die al vrij snel voor het nodige vuurwerk zorgde. Hij was niet de enige buitenlander die in Sas van Gent tot de smaakmakers behoorde. Er waren verschillende coureurs uit West-Duitsland, Australië, Engeland en Amerika, op va kantie in België, waar ze de nodige franken bij elkaar pro beren te fietsen, naar het Zeeuwsch-Vlaamse land afge zakt. McCloughten kreeg een twaalftal medevluchters mee in zijn wiel, te weten de West- duitse krachtrijder Andreas Biletzki, latere winnaar Rai- niër Valkenburg, Twan den Braber, René Beuzekamp, Cees Spaans, Jacques Sien- ders, Eric Vereecken, Rob Sienders, Joop Brooijmans, de winnaar van vorig jaar, Ko Blok, Dirk Uyl en Toon Ver meulen. Het dertiental vooraan kreeg na een vijftiental van de Van onze atletiekmedewerker HAAMSTEDE - Luc Wijns, bepaald geen onbekende in het Zeeuwse atletiekwereldje, pakte de zege in de 10 kilome ter lange stratenloop van Haamstede, waarvoor de atle tiekvereniging Delta Sport voor de organisatie tekende. Kim Reynierse werd tweede. Bij de veteranen klom Frans Krijnsen op de hoogste trede van het ereschavot. Hij werd zesde in de totaalstand met een tijd van 30.35. Ook bij de dames was het een Belgisch succes. Christel Jennis van Duffel AC won hier in een tijd van 33 minuten en 54 secon den. Uitslag: 1. Luc Wijns, Duffel België 28.26; 2. Kim Reynierse, Dynamo 28.51; 3. Raf Wijns, Duffel België 29.37; 4. Richard Kooman, AVR 30.09; 5. Henk Cijsouw, Sprint 30.26; 6. Mattie van Vught, AVR 30.45; 7. John Wiskerke, Marathon 30.49; 8. Simon Blom, Delta Sport 31.03; 9. Jo- han Ouderkerke, Kontich België 31.10; 10. Jaap Oele, AV*56 31.30; 11. Martin Droog, AVR 31.48; 12. Robert Boer, AVR 31.48; 13. Bert van Delden, AVR 31.53; 14. Piet van Melsen, Hellas 31.59; 15. Jaap Steylaart, Phoenix 32.00. Van onze sportmedewerker BIERVLIET - Vandaag, maandag, wordt in Biervliet een trimkoers verreden. Om 13.00 uur is het de beurt aan de C-trimmers en anderhalf uur later komen de A-trimmers aan de start. De inschrijving voor deze trimkoers vindt plaats in café Het Oude Raedthuis in Bier vliet. in totaal 45 af te leggen ronden (80 kilometer) gezelschap van een drietal achtervolgers, te weten Karei van Goethem, Daan Smits en Patrick van Passel. Een talentvolle kop groep en de rest van het pelo ton mocht het dan ook voor gezien houden. De beslissende ontsnapping werd opnieuw in gezet door het buitenlandse duo Joe McCloughten en An dreas Biletzki. Beuzekom, Valkenburg (die dit seizoen zeer sterk rijdt), Den Braber, Jacques Sienders en Spaans konden aanhaken. Bij dat zevental moest de winnaar gezocht worden, want het gat met het achter volgende negental werd steeds groter. Met nog een zevental ronden voor de wielen ging McCloughten opnieuw in de aanval. Valkenburg: „Ik wist dat ik mee moest gaan, anders zou ik het kunnen vergeten". Datzelfde dacht Beuzekamp en hij was met Valkenburg de enige die het wiel van de rap pe Brit kon houden. In de spurt bleek Valkenburg voor de zoveelste keer dit seizoen over de meeste reserves de be schikken. Beuzekamp werd knap tweede en de man die ongetwijfeld de meest strijd lustige was gistermiddag, McCloughten, moest genoegen nemen met het brons. Bij de liefhebbers bleek Sam Broersma uit het Zeeuw se Zoutelande superieur. Broersma had in de slotfase een kopgroep van zeven ren ners, waarvan ook deel uit maakten Van Lienden, Pols, Weeterings, Faro, Van der Tol en Van der Sman, in de steek gelaten en finishte als eerste met een voorsprong van 28 se conden op zijn concurrenten. Van Lienden bracht de spurt Rainiër Valkenburg gaat voor de zeventiende keer in dit seizoen als eerste door de finish. - F0T0WIM KOOYMAf1 om de tweede plaats op zijn naam. Amateurs: 1. R. Valkenburg, Bergen op Zoom 80 kilometer in 1 uur, 58 minuten en 10 seconden; 2. R. Beuzekamp, Hen drik Ido Ambacht; 3. J. McCloughten, Engeland; 4. op 10 seconden A. Biletzki, West-Duitsland; 5. T. den Braber, Fij naart; 6. C. Spaans, 's Gravenpolder; 7. op 15 seconden J. Sienders, Zwijndrecht; 8. op 25 seconden A. van der Steen, Brui nisse; 9. P. Tolhoek, Yerseke; 10. P. van Passel, Sluiskil; 11. J. van der Horst, Oost-Souburg; 12. R. Meijer, Krabben- dijke; 13. J. Poley, Kruiningen; 14. K. van Goethem, Kloosterzande; 15. D. van Zan ten, Goes; 16. C. Hoefnagels, Clinge; 17. D. Smits, 's Heerenhoek; 18. P. van Ac ker, Koewacht; 19. J. Brooijmans, Terho le; 20. Chr. Goeree, Graauw. Liefhebbers: 1. S. Broersma, Zoutelande 45 kilometer in 1 uur, 4 minuten en 10 se conden; 2. op 28 seconden W. van Lien den, Berkel; 3. R. Pols, De Lier; 4. W. Weeterings, Tilburg; 5. M. Faro, Rotter dam; 6. C. van der Tol, Poortugaal; 7. G. van der Sman, Den Hoorn; 8. op 53 secon den R. Willems, Uden; 9. G. van der Pluym, Nieuwendijk; 10. N. Westerbeke, Westkapelle; 11. Chr. van de Berghe, Oud-Gastel; 12. M. Dij kwel, Yerseke; 13. F. Meijaard, Wemeldinge; 14. J. van Baal, Breda; 15. M. Vijfhoek, Willemstad. Van onze tennismedewerker OOSTBURG - Het Eenhoorn-badgastenten nistoernooi te Oostburg startte afgelopen weekeinde reeds met het spelen van enkele voorronden. Hulstenaar Mark Leenknegt was een van de weinigen die in actie kwam in de B- categorie. Tegen Lesley Truideman sr. haalde hij het net in twee sets 6-1, 7-6), zodat hij in de volgende ronde moet aantreden tegen de Belg Hugo Ghijselen, de als derde geplaatste. In de C-categorie verloor IJzendijke-speler Fons Stockman met opvallende cijfers van Lesley Truideman jr. (2-6,1-6) en moest Theo Misseghers uit St.-Jansteen afhaken tegen Hazelhekke (1-6, 5-7). Spelen en organiseren was voor Paul de Bruijckere iets te veel. Hij zag zijn partij verloren gaan tegen Frank Dobbenberg met 3-6,4-6. Mark Vermorken uit St.-Jansteen deed het beter. Hij versloeg Geert de Bruijckere kansloos met de cijfers 6- 0.6-2. Mark Marteijn bleef bovenaan het schema staan in de D-categaorie via zijn winst op Van Rooyen (6-3,6-4) en Sluiskil-speler Henk Jan sen kreeg in de tweede ronde tegen Willy de Bruin een walk-over, nadat hij eerst Paul Ne- derkoorn met 6-3,6-1 had verslagen. Bij de dames had Marijke Robesin geen problemen met haar opponente Ria van As (6- 1, 6-0). Anjo den Decker uit Oostburg had het daarentegen wat moeilijker. Zij werd uitge schakeld door Ted Hazelhekke (4-6, 6-3, 0-6). De als tweede geplaatste Marijke Pladdet uit Biervliet stuitte op fel verzet van Lucy Trui deman, maar won toch met 4-6,6-2,6-0. Uitslagen: HE-D: Bert Stehmann-Huub Beemer 6-1, 6-4; Pe ter Kouwijzer-Van der Eist 6-1, 6-2; Johnny Bleijenberg-Cor Baas 7-5, 7-5; Jan Peter de Snoo-Steven Marteijn 6-2, 6-1; Leen Deij-Alfred Koen 6-4, 6-3; Jan Geerts-Teun Melissen 6- 3, 7-6; Onno Dobbenburgh-Piet Morel 7-5, 6-0. DE-D: Conny van Rooyen-Marie-Christine Sampon 6-3, 6-3; Karin Mar teijn-Yolanda van der Boom 6-4, 6-3; Pia Wissing-Jannie Provoost 6-1,6-2. Van onze sportmedewerker BRESKENS - Breskens heeft eredivisionist FC Groningen afgelopen zaterdag voor ruim 1800 toeschouwers goed partij gegeven. Vooral in de eerste 45 minuten boden de Bressiaan- ders met Rob Gruben, Wim van de Broecke en Willy de Jaeger in een hoofdrol, goed tegenstand en de 1-2 ruststand was dan ook een uitstekende weergave van datgene wat zich binnen de lijnen afspeel de. Na de pauze zat Breskens er wat door en liep FC Gronin gen overigens zonder veel overtuiging uit naar 1-5. De noordelingen, die in de voorbereiding al een stuk ver der staan dan de West- zeeuwschvlaamse amateurs, die afgelopen woensdagavond voor de eerste keer bij elkaar kwamen, speelden fantasie loos, kwamen zelden tot een vlotte combinatie en waren vooral aanvallend zwak. Op de ruime zege valt overigens weinig af te dingen, al kwam FC Groningen wel aan een aantal fortuinlijke goals. Daartegenover staat dat Gru ben weer eens zijn avond had en Willy de Jaeger Rob Mac- Donald degradeerde tot een doodgewone voetballer maak te. Breskens speelde tegen FC Groningen met de formatie die vorig seizoen met succes het tweedeklasserschap veilig stelde. Voor Adri Kodde bete kende deze wedstrijd het af scheid van de selectie. Zijn op treden durude tot vijf minuten na de pauze toen hij vervan gen werd door Robbie Faes. Breskens schoot uitstekend uit de startblokken wat resul teerde in een tweetal kansen voor Wim van de Broecke. Eerst na een fraaie solo en een paar minuten later met een kopstoot op aangeven van Jan de Lobel. Beide keren vond hij doelman Pieter Beusenberg - werd na de rust vervangen door Harry Schellekens - op zijn weg. In de zestiende mi nuut viel de openingstreffer toen na slecht wegwerken van Rudi Snouwaert Erwin Koe man de bal op het hoofd van Rob MacDonald legde en Gru ben geklopt was. Vijf minuten later kwamen de Groningers niet zonder geluk op 0-2. Een kopbal van Walter Waalder- bos belandde via het lichaam van Adri Kodde tegen het ny lon. Wim van de Broecke, voortdurend gevaar stichtend in de Groningse defensie, liet vier minuten voor de pauze de verdiende tegengoal aanteke nen. Op aangeven van Johan Doelman Rob Gruben van Breskens in de problemen. Een van zijn verdedigers slaagt er echter tijdig in de bal naar veiliger oorden te transporteren. - foto wim kooyman. van Leeuwe liet hij Beusen berg zonder verhaal: 1-2. Na de hervatting kwam het klasseverschil dan toch duide lijker aan de oppervlakte. Toch zou het nog een kwartier duren voordat Rob Gruben zich voor de derde keer liet verslaan. Een foutje van Hen ry Mookhoek - in de ploeg ge komen voor Ronny de Ruys- scher - werd door Harris Huisingh afgestraft: 1-3. Vijf minuten later zorgde diezelfde Huisingh voor 1-4 na een slip pertje van Gruben wiens posi tieve acties overigens ver bo ven zijn negatieve daden ston den. In de 25e minuut van de .tweede helft legde Paul Mason de eindcijfers vast. Het voor bereidende werk was opnieuw van Harris Huisingh, wiens inzet eerst door Gruben werd gekeerd. De bal caramboleer de echter in voor de voeten van Mason, die geen fout maakte: 1-5. Ronny de Ruys- scher zou in de slotminuten nog zijn heroptreden maken ten koste van Wim van de Broecke, maar dat was alleen maar goed voor het plakboek. Fluitist van het gebeuren was Piet Harinck, die wel eens voor hetere vuren gestaan heeft, want beide partijen maakten weinig amok. Y m A f T9 Van onze paardesportmedewerker RENESSE - Het jubileum concours hippique van de Schouwse Ruiters uit Drei- schor (de vereniging be staat 45 jaar) is bijzonder succesvol verlopen. Het werd zaterdag een mid dag- en avondconcours, waarbij de individuele combinaties in de Z-klas- sen, zowel bij het springen als de dressuurwedstrij- den, streden in een selec tieduel voor het Zeeuwse kampioenschap. Die Zeeuwse titelstrijd wordt over veertien dagen in Biervliet gehouden. In de Z-dressuurklasse toonde Centien Krijger met Ur- gento van Jacoba van Beieren haar grote klasse. Zij zegevierde met 121)4 punt, twee punten meer dan haar naaste concur rente, sterke Suzan Mal corps met Onda van De Zwinruiters. Bij het Z- springen, waar eveneens een selectieduel voor het Zeeuws kampioenschap werd uitgevochten, kwam eveneens een nieuwe com binatie aan de leiding. Vijf combinaties slaagden er in door te dringen tot de bar rage. Daarin hielden er twee de lei schoon. Bram Klaasse met Polstar van Walcheren zegevierde met een iets snellere tijd dan nummer twee, Ida de Braai met Talmoet van Reimerswaal. In de afdelingsdressuur- wedstrijd voor achttallen ging de winst in de L-klas- se naar het de laatste tijd sterk acterende achttal van De Haringruiters uit Biervliet met 129 punten. Het Z-achttal van De Zwinruiters uit Nieuwvliet greep het zilver met 125 punten. Uitslagen: Ring 1 afdelingsdressuur achttallen: 1. Haringruiters, Bier vliet; 2. Zwinruiters, Nieuwvliet Z; 3. Oranjezon, Vrouwenpolder. Ring 2 B-dressuur: 1. Luciënne Kulsdom met Wonder, Oranjeruiters; 2. Jan de Visser met Wido, Oranjezon; 3. Paul Voois met Linos, Noord-Beve land. Ring 3 B-dressuur: 1. Dicky Wieringa met Valkirie, Noord-Be veland; 2. Liesbeth Broeksema met Verenia, Gouwe Reyers; 3. Bram Wattel met NN, Oranjezon. Ring 4 B-dresusur: 1. Henny Bevelander met Vonny, Bru; 2. Annemarie Riet veld met Roeland, Scheldestad; 3. Peter Klaasse met Winnetou, Wal cheren. Ring 5 LI- en L2-dressuur: 1. Annelore Bax met Ureka, Oranje zon; 2. Claudia Fassaert met Werda, Vossereijers; 3. Alexandra van der Peijl met Pandoer, Zwinruiters. Ring 6 LI- en, L2-dressuur; 1. Ma rianne Gabrielse met Tamar, Vroonruiters; 2. Annet Quist met Narfi, Zwinruiters; 3. Monique de Jonge met Wilco, Eendrachtsruiters, Ring 7 LI- en L2-dressuur: 1. Petra Fieret met Calypso, Zwinruiters; 2, Sari Hanse met Vital, Schouwserui- ters; 3. Hank van der Graaff met Verona, Vossereijers. Ring 8, LI- en L2-dressuur: 1. Peter Kosters met Varant, Graeve Jan; 2. Anja Bal met Urmanda, Noord-Beveland; 3. Marianne Zoeteweij met Tellis, Rei merswaal. Ring 9 LI- en L2-dres suur: l. Rino Gelok met Ursela, Oranjezon; 2. Arna Lauret met Uit- landia, Zwinruiters; 3. Francisca Bakker met Pythia, Jacoba van Beieren. Ring 10 Ml-dressuur: 1 Jenny Dekker met Tambier, Ha ringruiters; 2. Jan Willem Manting met Rianthes, Graeve Jan, 3. EÜes Punt met Eras, Eendrachtruiters. Ring 11 Ml-dressuur: 1. Resi Kos ters met Ramona, Graeve Jan; 2. Nicole Wondergem met Niccolus, Dijkruiters; 3. Marieke Heysse met Riddai, Scheldesatad, Ring 12 M2- dressuur: 1. Walther de Buck met Rebecca, Luctor et Emergo; 2. Ma rian Kielman met Tindar, Oranje- ruiters; 3. Ingrid de Feyter met Se- ria, Haringruiters. Ring 13 Zl-dres- suur: 1. Doeska Delfos met Amazo ne, Walcheren; 2. Centien Krijger met Urgento, Jacoba van Beieren; 3, Ingrid Beens met Silvester, Vosse reijers. Z-dressuur voor selectie provinciale kampioenschappen: 1 Centien Krijger met Urgento, Jaco ba van Beieren; 2. Suzan Malcorps met Onda, Zwinruiters; 3. Doeska Delfos met Amazone, Walcheren. Ring 14 L- en Z-mennen in handi cap: 1. Adrie Louwerse met Aephyr, Scheldestad (L); 1. Nicoline Vos met Tramenta, Oranjezon; 2. Peter Han se met Sunny, Schouwse Ruiters; 3, Christiaan Provoost met Viola, Oranjezon. Z-mennen voor selectie provinciaal kampioenschap: 1. Ni coline Vos met Tramenta, Oranje zon; 2. Minque van de Werve met Natascha, Schouwse Ruiters; 3. Christiaan Provoost met Viola, Oranjezon. B-springen: 1. Alexand ra van der Peyl met Pandoer, Zwin ruiters; 2. Mia Cambier met Ursus, Oranjeruiters; 3. Liesbeth Ruisaard met Viavita, Jacoba van Beieren. Ii- springen na barrage: 1. Tom Bosch met Sixtus, Luctor et Emergo; 2. Chris Boone met Persian Path, Gouwe Reyers; 3. Johan van Cra- nenburg met Rimaika, Gouwe Reyers. M-springen: 1. Luc Gorne- lissens met Vazal, Luctor et Emergo, enige foutloos; 2. Henk Maljaars met Valentino, Oranjezon. Z-sprin- gen na barrage: 1. Bram Klaasse met Polstar, Walcheren; 2. Ida de Braai met Talmoet, Reimerswaal; 3. Jan Paauwe met Winston, Reimers waal. M- en Z-springen progressief: 1. Kees de Visser met Thoran, Gou we Reyers; 2. Henk Maljaars met Valentino, Oranjezon; 3. Sandy den Exter met Orkaan de Normandie, Noord-Beveland. Maakt u oor» dikke kans op succes. In gans. omdat negen ven de tien Stem uTeek »n week uit In onze ..Kleintje: *on hun gading bij staat. Dat zijn elke klelnties lezers 124ste jaargang Kar Van onze redaq LONDEN - In het Nationale kreeg een tien dagen oud Brit van een overleden Nederland Het kind maakt het goed, te zeggen hoe groot de kansj 1 jongste hartpatientje ter weref gepast. Het Britse meisje zod paar weken na de geboorte zij gegrepen. De transplantatie dagavond laat was de leidei Magdi Yacoub, naar Nederlar van de Nederlandse baby op 1 is geslaagd, is, aldus dr, Yacd j richt. Mos Van onze waterpolomedewerker TERNEUZEN - De eerste helft van de Zeeuwse waterpolo- competitie zit er op. Bij de he ren voert Stormvogel de rang lijst aan. De Vlissingers moes- Van onze sportmedewerker EEDE - De Belgen hebben duidelijk hun stempel gedrukt op het avondcriterium voor trimmers in Eede. Zowel in de A- als in de C-categorie eisten ze ereplaatsen voor zich op. Beide keren werden de prijzen verdeeld in een massaspurt met Patrick van Rentergem als winnaar in de A- en Danny Wouters in de C-categorie. Beide categorieën waren trouwens sterk bezet. In de A- categorie trokken 35 renners de voetriempjes dicht. Mede door het enorm hoge tempo kon vrijwel geen enkele se rieuze ontsnappingspoging worden genoteerd. Alleen in de laatste lus kon een vijftal renners ontsnappen met onder meer Theo de Krijger, maar een attente Patrick van Ren tergem sleurde het peloton weer bij om de spurt op één been in zijn voordeel te beslis sen. Eerste Zeeuw werd Willy de Feber met een vijfde plaats. UITSLAGEN: A-categorie: 1. P. van Rentergem, 2. R. de Klerk, 3. R. Steel, 4. E. Geirlandt, allen BelgiëV5. W. de Feber, Hoek; 6. H. Peters, Biervliet; 7. D. de Groote, België; 8. C. Boerman, IJzendij- ke; 9. R. Heyboer, Terneuzen; 10. P. Hiel, Ossenisse; 11. F. Dubbeldam, Terneuzen; 12. M. Dallinga, Sluiskil; 13. Th. de Krij ger, Philippine; 14. W. Heeren, Sprundel; 15. P. van Hulle, Sas van Gent. C-catego rie: 1. D. Wouters, 2. A. Hooreweghe, 3. Ch. de Klerk, 5. F. Dirks, allen België; 6. A. Leenhouts, Cadzand; 7. R. Bleyenberg, Sluiskil; 8. P.van 't Westeinde, Biervliet; 9. C. Mollet, Hansweert; 10. D. de Valke, Aardenburg. ten nog geen enkel verliespunt incasseren en het doelsaldo van 59 tegen 7 na vier wed strijden is een weergave vaa hun overmacht. Bij de dames voert Ganze de ranglijst aan, al staat Schelde er relatief beter voor. De Ter- neuzense meisjes kregen nog geen enkel verliespunt te in casseren, terwijl Ganze tegen De Stormvogel-dames één punt liet liggen. De zomercom petitie voor de reserveteams zit er op. Ook hier een Vlis- sings overwicht met Stormvo gel 3 ongeslagen op de eerste plaats. Uitslagen: bekercompetltle he«n. Schelde-Bruinvis 6-2, Bruinvis-Game 13, Stormvogel-Schelde 14-1, Brums® Schelde 5-6, Stormvogel-Game 11-4 Schelde-Stormvogel Uil. Stormvogel 3-17. Dames: Stormvogel Luctor 7-10, Ganze Stormvogel 2-2, L» tor-Ganze 4-7, Stormvogel-Schelde 1-1 Luctor-Schelde 1-19, Stormvogel-Game 2-6, Schelde-Stormvogel 0-15. Ga Schelde 6-l.Zomercompetltle nerts. Stormvogel 3-Gan2e 2 8-7, Stormvogel 2 3-7, Stormvogel ^Stom- vogel 3 10-7, Stormvogel 3-Stomiv^ 4-15, Ganze 2-Stormvogel 3 1-7. Storm vogel 2-Ganze 2 7-3. Standen: Bekercompetitie heien: Stom vogel 4-8, Schelde 4-4, Ganze 2-2, Brum vis 4-0. Dames: Ganze 4-7 ScheWeU Luctor 4-2, Stormvogel 5-1. MJ" zomercompetitie rcscrvetcaiiis. vogel 3 4-8, Stormvogel 2 4-4, Ganze 2 Van onze atletiekmedewerker DEN HAAG - René Zweedijk van de Goese atletiekvereni ging AV'56 zette tijdens wed strijden in Den Haag een stekende tijd neer op de 1W meter. HU liet de klokken stü staan op 3.56.8. Zijn clubmakkers Gert van de Weele en Ad Mol realist den respectievelijk een van 3.59.2 en 4.06.3. Stroo nam deel aan de200m ter (tijd 23.5) en de 400 meter die hij aflegde in 50.4. Van onze correspondent GOES - De 22-jarige C. A. Cioet uit Lewedorp is zondag op het Veersemeer verdron ken. De rijkspolitie te water vond het stoffelijk overschot van de man gisteren op de bo dem van het meer. De jongeman was in het re creatiegebied De Piep gaan zwemmen en keerde niet terug naar huis. Zijn vader vond 's avonds de auto, de handdoek en het T-shirt van zijn zoon. Daarop werd de politie ge waarschuwd. Van onze redactie binnenland AMSTERDAM - De Ameri kaanse dollar is gisteren op de meeste geldmarkten weer duurder geworden. In Am sterdam moest 3,27 gulden voor een dollar worden be taald, ruim 3 cent meer dan eind vorige week. Van onze redactie buitenland Londen De grote droogte in Engeland speelt ook de Apostoli sche Kerk van Bridgen Parten. De doop van ne gen nieuwe lidmaten in het 1.200 liter grote doop bekken ging niet door, omdat voorganger Ho ward Chiplin dat gezien ue droogte niet verant woord vond. Waarop de gemeente naar het nabijgelegen kanaal van Bristol trok, waar de nieuwe lidmaten onder het oog van hon derden recreërende toe tsten alsnog werden on dergedompeld. Inmiddels hebben de autoriteiten in Zuid-En- Seland de industrie op water-rantsoen gezet. Men vreest dat het drink water in dit gebied bin nenkort niet meer te con sumeren zal zijn. Als het tot 9 augustus n'et regent zal de Britse Regering voor het hele ge- o'ed strenge rantsoe- n'ngsmaatregelen tref- Als dat boven maar door de doping controle komt

de Stem | 1984 | | pagina 14