Van der Duim toch in de kernploeg s auto9 Nederlaag Roda JC I Winst voor Evert Voorronde kwalificatie WK-eindronde aangepast Zoetemelk wint Golftitel voor Bernhard Langer Ronde van Colombia spiegelbeeld Tour Amnestie Spaanse spelers Metgod naar Nottingham Eibrink Voorzitter PEC Zwolle Overwinning Lammers Nederlandse stayers succesvol BAANDAG 30 JUL11984 Mependiente Pakt beker SPORT IN 'T KORT DUITSE LOTTO T47 Ky V j 'lJm "i jjg 1 i- srèj *rm f^ïjg| kW \i J ||k»..sq|p Jgm I door de pers ondervraagd T8 PAGINA SPORT 6 MADRID (RTR) - Ge schorste Spaanse voet ballers boffen. De natio nale voetbalbond heeft een algehele amnestie af gekondigd. Alle straffen voor spelers, scheidsrech ters en clubs worden kwijt gescholden. Het bestuur van de or ganisatie achtte dit ge baar gepast na de succes vol verlopen Europese ti telstrijd. Spanje eindigde vorige maand in Frank rijk als tweede. Alleen bet gastland was de Spanjaarden in de finale (2-0) de baas. De bond maakt een uitzondering voor spelers die voor het leven ge schorst zijn. Die blijven gestraft. In een verkla ring schrijft de bond „te hopen en te wensen dat deze stap een nieuw tijd perk zal inluiden waarin discipline en sportiviteit een wezenlijk onderdeel zal zijn van het voetbal". Van onze sportredactie AMERSFOORT - Hilbert van der Duim zal, als coach Henk Gemser zijn zin krijgt, toch in de gecombineerde kernploeg van all-rounders en sprinters worden opgenomen. Van avond zal Gemser, die van daag terugkeert uit het fiets trainingskamp van de Neder landse schaatssters en schaat sers in Oostenrijk, zijn voor nemen aankaarten tijdens de vergadering van de Beleids groep Training in Amersfoort. De weg voor Van der Duim naar de kernploeg is vrijge maakt, omdat de Fries geen akkoord bereikte met de Ko ninklijke Nederlandse Schaat senrijders Bond over een functie als begeleider van een door het ministerie van WVC gesubsidieerd project met ge handicapte sportmensen. Het was de bedoeling dat Van der Duim, die daarvoor tijdens de Winterspelen van Sarajevo door staatssecretaris Joop van der Reijden persoonlijk werd benaderd, zich in Zoetermeer zou gaan bezighouden met het stimuleren van de beoefening van de schaatssport door ge handicapten. Van der Duim haakte af op het moment dat bleek dat hij door die functie door de Internationale Schaatsunie (ISU) ais prof zou worden beschouwd en daar door niet meer aan wedstrij den zou mogen deelnemen. Verder vond Van der Duim het bezwaarlijk dat hij van Heerenveen naar het westen van het land zou moeten ver huizen. Van der Duim, op het ogen blik in Inzeil op trainings-va- kantie, besloot daarop samen met Harm van der Pal voor zich zelf te gaan trainen. Daarbij maakte hij zo veel in druk op Henk Gemser, die eveneens in Heerenveen woont, dat de schaatscoach nu graag de Fries weer in de kernplqeg wil hebben. Het is de bedoeling dat Van der Duim zich voor het komend seizoen gaat toeleggen op het sprinten. Overigens noemde Henk Gemser het fiets-trainings- kamp in Oostenrijk meer dan geslaagd. Ondanks het slechte weer werd een week lang elke dag 130 kilometer op de fiets afgelegd. Tijdens de vergade ring van vanavond wordt het programma voor de gehele winter vastgesteld. Vooral op internationale trainings-kam- pen zal de nadruk liggen. Ver der moet vanavond een oplos sing gevonden worden voor het gegeven dat Leen Pfrom- mer, coach van Jong Oranje, zich moeilijk vrij kan maken voor trainings-bij eenkomsten. Dat heeft tot gevolg dat de le den van de beide Jong Oranje kernploegen (meisjes en jon gens) tot nu toe waren aange wezen op de training bij de ge westen. Anders Jairyd wint 'Het Melkhnisie NOTTINGHAM (RTR) - Johnny Metgod heeft een eenjarig con tract getekend bij Nottingham Forest. De 26-jarige Haarlemmer had nog een verbintenis van twee jaar bij Real Madrid, maar werd daar overbodig door de komst van Jorge Valdano. De Ar gentijn werd bij Real met de Westduitser Stieleke en Metgod de derde buitenlander, van wie er maar twee in de Spaanse compe titie speelgerechtigd zijn. Nottingham heeft voor Metgod een transfersom van ruim 900.000 gulden moeten betalen. Metgod verklaarde zelf geen an dere aanbiedingen te hebben en voor Nottingham gekozen te hebben, omdat hij graag in de Engelse competitie wil spelen. Coach Brian Clough wil Metgod de positie op het middenveld geven, die het vorige seizoen werd ingenomen door Frans Thijs- sen Naast Metgod contracteerde Clough nog twee spelers. Het zijn middenvelder Gary Megson van het naar de league gepromo veerde Sheffield Wednesday en vleugelaanvaller Franz Carr van tweede divisieclub Blackburn Rovers. Met de aankopen meent Clough het vertrek van Hans van Breukelen (PSV), Viv Anderson en Ian Wallace voldoende te compenseren. Weikl opende voor 2740 toe schouwers in de 13e minuut de store. Gorter maakte in de 28e minuut gelijk. Drie minuten .later maakte Grabotin er 2-1 van. Het derde doelpunt van .Fortuna kwam een minuut na rast op naam van Fach. FC Luik - Brondby IF 4-4. Stand in groep 3 1. Fortuna Btisseldorf 5-8, 2. Brondby IF 5-7,3 FC Luik 5-3, 4. Roda JC 5-2. Go Ahead Eagles heeft za- ïrdagavond zijn derde neder laag geleden in groep 4 van de atertoto-competitie. In Bad Salzdetfurt won Eintracht Braunschweig met 2-1 na al 5ij rust met 1-0 te hebben voorgestaan. Voor 1500 toeschouwers I Makten beide ploegen er een I weinig aantrekkelijk duel van. ogal wat vraagtekens op ge- Bi llllllllillllltlllllllllllllllllllllllllllUIIIIIUlUUUlK onlangs de gravin Frochot (101), de oudste Franse weg gebruiker. Ze is al 80 jaar in het bezit van haar rijbewijs. Reed deze gravin vroeger in - een luxe Hispano Suiza, te genwoordig beweegt ze zich in een Dyana Citroën over de Franse wegen. Nog nooit heeft ze een ongeluk gehad en dat terwijl haar exami nator van 80 jaar geleden i zelf geen flauw benul had hoe hij een auto moest be sturen. „Hij had geloof i* wel verstand van moters wist de gravin zich met een glimlach te herinneren. De tentoonstelling 'Honderd jaar Franse auto' is dage lijks vanaf 10.00 uur te be zichtigen. Op dinsdag er\ donderdag sluit het Gran Palais om 23.00 uur. De resi van de week om 21.00 uur. De toegang bedraagt franc voor volwassenen en 15 franc voor jongeren tot twintig jaar. door Léon Krijnen HILVERSUM - De finale van de Open Nederlandse Teniskampioenschappen is geheel in de geest van het toernooi en geheel volgens de verwachtingen verlo pen; dat wil zeggen dat de nummer één, de Zweed An ders Jarryd de nummer twee, de Tsjechoslowaak To- mas Smid, de baas bleef in een partij die slechts bij vlagen aan het predikaat 'toptennis' deed denken. Jarryd won met 6-3, 6-3, 2-6 en 6-2. Veel meer valt er over de finale eigenlijk niet te ver tellen. Jarryd was gewoonte getrouw weer zo vast ais een huis en Smid maakte op de be slissende momenten iets meer foutjes dan zijn tegenstander. Alleen in de derde set was Jarryd even de richting van zijn diepgeslagen 'groundstro- kes' kwijt, waarna hij prompt zijn tweede set van het toer nooi in moest leveren. Jarryd wist de verplichte tien minuten rust na de derde set blijkbaar beter te gebrui ken dan zijn tegenstander en dubbelspelpartner, want na die pauze begon hij maar met een om Smid's service te bre ken om zo een 2-0 voorsprong te nemen. Smid krabbelde nog eenmaal terug tot 2-2, maar daarna was het 'kat in het bakkie' voor Anders Jarryd, die zich af en toe, om overi gens onbegrijpelijke redenen, woest maakte op hoofd- scheidsrechter Beerepoot. Met als enig resultaat dat het publiek, dat gisteren ove rigens ook beneden de getals verwachtingen bleef, zich massaal achter Smid schaar de, tot verbazing van 'De IJze ren Man' zelf, die maar zelden met enige blijk van sympathie wordt geconfronteerd. Smid ontleende aan die bijstand blijkbaar het recht om als een dolle naar het net te stormen, waar hij steeds als een begin neling te kijk werd gezet door de spreiding en de zoevende passeerslagen van Jarryd. Tot zover de finale dus. Wat blijft is de herinnering aan een toernooi dat voor het begin met de nodige tegenslag te kampen had. Piet van Eysden slaagde er niet in om ook maar één Amerikaanse speler naar Hilversum te krijgen, iets waar hij, gezien de ervaringen van vorig jaar met de heren Teltscher en Teacher, ook niet bijzonder rouwig om was. Hij had immers op papier een 'verdomd aardig' spelersveld bijeengegrabbeld, met Edberg, Sundström, Jarryd en Smid als trekpleisters. Dat feest ging echter niet helemaal door, want een week voor 'Hilversum' kreeg Edberg in Bastaad met een onwillige maag te kampen, en twee da gen voor het toernooi werd de nummer één, Sundström, door Marshall Happer naar Wash ington ontvoerd. Zodat Van Eysden met Jarryd en Smid Dl'SSELDORP (SID) - In de vijfde ronde van het intertoto- toernooi heeft Roda JC zaterdagavond in Dusseldorp met 1-3 verloren van Fortuna Dusseldorf. Bij rust leidden de Westduit sers al met 2-1. In de 26e minuut kwam de thuisploeg eenvoudig op voor sprong toen Pospich een fout van doelman Jongbloed af strafte. In de tweede helft maakte de doelman van de Deventer vereniging zijn fout goed door een strafschop van dezelfde Pospich te stoppen. Twee minuten voor tijd beslis te Plagge het duel. Het doel punt van Small in de slotmi nuut had alleen maar statisti sche waarde. In de andere wedstrijd voor deze groep speelden Odense BK en Standard Luik in Dene marken gelijk, 1-1. De stand in groep 4 is nu: 1. Standard Luik 5-6, 2. Odense BK 5-6, 3. Eintracht Braun schweig 5-6, 4. Go Ahead Eagles 5-5. SIDNEY (RTR) - Chris Evert-Lloyd heeft in Sydney de open Australische indoortitel veroverd. De 29-jarige Amerikaanse uit Florida versloeg in de finale haar landgenote Pam Shrlver in wee sets: 7-5,6-2. In de strijd om de derde plaats versloeg de- Bulgaarse Manuela Maleeva de Australische veterane Wendy ■urnbull met 6-3,6-4. Chris Evert verdiende B.000 gulden met haar zege ip titelverdedigster Pam Shri- (er. De nummer twee op de 'Weldranglijst kwam traag Sang. Shriver profiteerde 91 nam in de eerste set drie Punten voorsprong (3-0), voor- Evert enigszins haar ritme vond en de achterstand weg- *akte (3-3), In de twaalfde WOLLE (ANP) - Marten heeft de voorzitters- "untie van PEC Zwolle over komen van M.D.Malcorps. e Projectontwikkelaar, die 11 rijn geldelijke leningen al «en de baas speelt in de FFolse eredivisieclub, was tot 11 toe normaal bestuurslid. 'C'ENOS AIRES (AFP/Reu- J 'ndependiente zal in de in?» 'n Tokio uitkomen te- a Liverpool in het duel om Wereldbeker. ti,e ^gentijnse kampioen lee?Verc'e voor rie zevende de Zuidamerikaanse i» beker door de return 'gen veld tegen het Brazi- [yjk!: Gremi° gelijk te spelen ln'^P^eerste wedstrijd had jjL^odiente op het veld van Oiet ?uffer van de wereldbeker '-0 gewonnen. game kwam Shriver op eigen opslag met 15-40 achter. Ze wist de twee setpunten onge daan te maken, maar werd vervolgens twee maal kans loos gepassseerd: 7-5 voor Evert. In de tweede set was Shriver geen partij voor Evert, die verbaasd stond over de slechte conditie van haar landgenote. „Pam kwam in de tweede set lucht tekort. Ze heeft een paar slopende wed strijden achter de rug, maar desondanks is haar conditie zwakker dan ik had ver wacht". De uitslagen van de voor de kwart-finales van het met 200.000 dollar (ruim zes ton) aan prijzengeld gedoteerde tennistoernooi van Washing ton zijn: Andres Gomez (Ecu) - Mel Purcell (Vst) 7-6, 6-4. Guillermo Vilas (Arg) - Pablo Arraya (Per) 6-1, 7-6. Thierry Tulasne (Fra) - Dan Goldie (Vst) 5-7, 6-2, 6-2. Aaron Glickkstein (Vst) - Diego Pe rez (Uru) 7-6, 6-1. Tom Nijssen heeft in Amersfoort het eindtoernooi van de sateliietreeks, gespeeld in de zomermaanden, gewon nen. De 19-jarige Nederlander versloeg in de eindstrijd zijn landgenoot Marc Albert in drie sets4-6,6-4,6-4. De Zweed Anders Jarryd in actie tegen de Tsjech Smid. De Zweed won moeiteloos. - fotoanp. als nummers één en twee bleef zitten, en met een spelersveld dat het die twee in theorie nauwelijks moeilijk kon ma ken. Die theorie is dus praktijk geworden, en het is voor Van Eysden dan ook dubbel jam mer dat ook de langverwachte finale geen vuurwerk oplever de. Desondanks was de ex- kampioen van Nederland best te spreken over de editie van 1984, temeer daar het toe schouwersaantal, ongeveer 14.000 over de gehele week, nauwelijks onderdeed voor dat van vorig jaar. „Gelukkig hebben we een hele trouwe aanhang, die niet op namen afkomt. Ais zou ik zelf met Hans Back (de pen ningmeester van Het Melk- huisje) op de baan gaan staan inplaats van de finale, dan zit ten er tweeduizend mensen op de tribunes. We zullen alleen moeten zorgen dat we volgend jaar, naast enkele toppers, veel meer middenmoters in het deelnemersveld hebben, die het, qua plaatsing, die top pers echt moeilijk kunnen ma ken. Maar dat was nu niet moge lijk, want dat zijn bijna alle maal Amerikanen, en die speelden de afgelopen week allemaal in Washington of in Kitzbühel. Ga maar na, van de eerste tweehonderd van de wereld zitten er nu 64 in Washington en 64 in Oosten rijk, en dan komen wij er nog eens achteraan huppelen met ons veld van 32 en ons beschei den prijzengeld. Van Eysden is dan ook niet onverdeeld gelukkig met het gegeven dat Het Melkhuisje in 1985 alleen met de concurren tie van het toernooi van India napolis rekening gehouden moet worden: „Dat is een pri ma zaak", aldus de directeur van 'The Dutch Open', „In die tijd van het jaar is het bloed en bloedheet in Indianapolis. Bovendien wordt er op 'hard court' banen gespeeld, waar door er een aantal erkende gravel-specialisten in Europa zal blijven hangen. Uitslagen: herenenkelspel, finale: Anders Jarryd (Zwe.) - Tomas Smid (Tsj) 6-3,6-3,2-6,6-2. Dubbelspel, finale: Anders Jarryd en Tomas Smid - Broderick Dyke en Charlie Fancutt (Aus) 6-4, 5-7, 7-6 (7-1). PARIJS (AFP) - De wereldvoetbalfederatie (FIFA) heeft het kwalificatiesysteem voor de eindronde van het wereldkampioenschap 1986 in Mexico voor de Europese groepen een, vijf (Nederland) en zeven aangepast. Deze groepen bestaan uit vier landen, waar van alleen de winnaar zich automatisch plaatst voor Mexico, terwijl in de groepen met vijf landen de nummers een en twee zich direct kwalificeren. Oorspronkelijk had de FIFA het plan de nummers twee van de groepen een, vijf en zeven onderling een hele competitie te laten spelen, waarbij de winnaar eveneens zeker werd van deelneming aan het eindtoernooi. De nummer twee in deze extra voorronde zou een herkansing krijgen tegen de win naar van de Oceanische poule (inclusief Is rael). Dat voornemen werd enkele maanden geleden enigszins aangepast. Door tijdge brek verving de FIFA de hele competitie van de nummers twee uit de drie groepen door een halve, met verder dezelfde rechten. Met deze selectienorm waren de FIFA en de betrokken landen verre van tevreden. Vandaar dat de federatie zaterdag in parijs op voorstel van de Schotse bond een nieuwe formule heeft geïntroduceerd voor de num mers twee. De nummer twee van groep een speelt een thuis- en uitwedstrijd tegen de nummer twee van groep vijf. De winnaar plaatst zich direct voor Mexico. Hetzelfde geldt voor de wedstrijd tussen de nummer twee van groep zeven en de winnaar van de Oceanische poule. Voorts heeft de FIFA be paalt, dat bij een gelijk resultaat de doel punten in de uitwedstrijden dubbel tellen. Voor het Nederlands elftal, dat in groep vijf ingedeeld is met Hongarije, Oostenrijk en Cyprus, betekent deze wijziging, dat het bij bezetting van de tweede plaats in actie zal komen tegen de nummer twee van groep een bestaande uit Polen, België, Grieken land en Albanië. Groep zeven bestaat uit Spanje, Schot land, Wales en IJsland, de Oceanische groep uit Taiwan, Australië, Nieuw-Zeeland en Israel. VENHUIZEN (ANP) - Joop Zoetemelk, in december 38, heeft zaterdagavond met voorsprong het criterium in Venhuizen gewonnen. Op dé tweede plaats eindigde Steven Rooks. De uitslag van het criterium in Venhuizen is: 1. Joop Zoete melk 100 km in 2.17.18; 2. Ste ven Rooks op 15 sec. 3. Theo Smit, 4. Hans Langerijs, 5. Cees Priem, 6. Gerrie van Ger- wen, 7. Ad Wijnands, 8. Walter Planckaert (Bel). Vooraf was er een koppel tijdrit over 5 kilometer. Bert Oosterbosch en Jos Lammer- tink vormden het snelste kop pel. Tweede werden Jan Raas en Joop Zoetemelk, derde de Australiër Alan Peiper en de Brit Sean Yates. BOGOTA (SID) - De Ronde van Colombia wordt in 1985 aange past aan de Tour de France. Dat is het rechtstreekse gevolg van het succes van Luis Herrera in l'Alp d'Huez en het fiasco op de vlakke wegen in Frankrijk. Bergop bleken de Colombianen goed met de Europese topren- ners mee te kunnen. In de vlakke etappes schoten vrijwel alle Zuidamerikanen ernstig tekort. Om die reden zal er volgend jaar in de Colombiaanse Ronde aanzienlijk meer vlakke etappes worden opgenomen. Bovendien wordt de duur van de Ronde aanzienlijk langer. De organisatoren zijn van plan twintig etap pes op te nemen met een totaal afstand van 3000 kilometer. Op deze manier hoopt de Colombiaanse wielerbond zijn renners perfect voor te bereiden op het spektakel in Frankrijk. ARNHEM (ANP) - Bernhard Langer heeft gisteren in Arnhem de open Nederlandse golftitel op zijn naam gebracht. Op de baan van de Rosendaelsche Golfclub gebruikte de 26-jarige Westduit ser uit Anhausen 275 slagen voor de vier parkoersen van acht tien holes. Hij had vier slagen voorsprong op de Australiër Gra ham Marsh. De oud-kampioen van de Verenigde Staten Lee Trevino deelde de derde plaats met de Brit Paul Way. Langer verdiende met zijn zege 70.000 gulden. Voor de Westduitser betekende de overwinning zijn tweede sei zoenzege. Eerder had hij de open Franse gewonnen. In Arnhem was Langer supe rieur. Hij nam in de eerste ronde de leiding met een nieuw baanrecord van 64 sla gen, acht onder par. Voor het ingaan van de slotronde had Langer zes slagen minder op zijn conto dan Marsh. In de laatste omloop was Langer niet best op dreef en eindigde hij niet bij de eerste tien. Hoe wel hij een deel van zijn voor sprong verspeelde, kwam zijn eindzege niet in gevaar. Paul Way werd gisteren over de achttien holes met 66 slagen winnaar. In het vier daagse evenement, dat door 13.000 toeschouwers werd be zocht, sloegen twee beroeps golfers een hole-in-one. De Brit Brian Waites presteerde dat kunststukje op de zevende hole en kreeg een auto van 55.000 gulden cadeau. De Spanjaard Rodriguez kwam er bekaaider vanaf. Hij sloeg de bal op de twaalfde hole in een keer in het gat en verdiende 'slechts' een slordige tien mil le. Jan Dorrestein speelde bij de beroepsmensen geen rol. Hij werd vrijdag uitgescha keld in de kwalifcaties. Bij de amateurs, die hetzelf de parkoers aflegden als de profs, ging de zege naar Bart Nolte. Hij had 32 slagen meer nodig dan Bernhard Langer. Tweede werd Ruud Bos. De uitslag bij de beroepsspelers zijn: 1. Bernhard Langer (WD1) 275 slagen (64686974), 2. Graham Marsh (Aus) 279 (72666972), 3. Lee Trevino (VSt) 280 (74696770), Paul Way (GBr) 280 (67747366), 5. John Bland (ZAf) 281 (73716770), Andrew Ma- gee (VSt) 281 (72707069), 7. Johnny Miller (VSt) 285 (69707274), Brian Waites (GBr) 285 (72687075), 9. Da vid Frost (ZAf) 286 (75737167), Khi Hla Han (Bir) 286 (70727074); ama teurs: 1. Bart Nolte (Ned) 307, 2. Ruud Bos (Ned) 314, 3. John Too (GBr)315, Simon Vegter (Ned) 315. De Westduitser Bernhard Langer won de Internationale Golf wedstrijden in Rozendaal. Prins Bernhard overhandig de hem de beker. - fotoanp FRANCORCHAMPS (BELGA) - Jan Lammers heeft zaterdag op het circuit van Francorchamps een race om de Europese titel in de R5-klasse gewonnen. De Nederlander had na veertien ron den een voorsprong van 23 seconden op de als tweede finishende Duitser Schutz. Michiel Bleekemolen eindigde als vierde. De uitslag is: 1. Lammers (Ned) 14 ronden in 43 minuten, 7 mi nuten en 1 seconde, gemiddelde 135.300 km/uur, 2. Schutz (WD1) 43.30,03, 3. Sigala (Ita) 43.30,81, 4. Bleekemolen (Ned) 43.36,06; snelste ronde: Lammers 3.03,29-136.485 km/uur. ZURICH (SI) - Nederland heeft op de Oerlikon-baan in Zürich een iandenwedstrijd voor prof-stayers tegen Zwit serland gewonnen. De indivi duele zege ging naar de Zwit ser Max Hurzeier, die in een uur ruim zeventig kilometer achter de grote motor aflegde. Beste Nederlander was Rene Kos, die als tweede eindigde. Martin Venix finishte op een ronde achterstand als derde. Uitslag: stayers wedstrijd over een uur: 1. Hurzeier (Zwi) 70,990 km., 2. Kos (Ned)., 3. op een ronde: Venix (Ned)., 4. Frei (Zwi)., 5. Havik (Ned)., 6. op twee ronden Rovers (Ned); Iandenwedstrijd: Zwitser land-Nederland 16-20. ZEILEN - De Hongaarse ge broeders Detre hebben op het IJsselmeer voor Mederiïblik beslag gelegd op de Open Ne derlandse zeiltitel in de Flying Dutchmanklasse. De Honga ren wonnen zondag de zeven de en laatste race voor de Westduitser Binder, die een koppel vormde met de Neder lander Van Koppen.De uitslag van de zevende race is: 1. Gebrs.Detre (Hon); 2. Binder (Wdl)/Van Koppen (Ned); 3. Koning/Schelling (Ned). Eindstand: 1. Detre 8,7 punten; 2. Koning 17,4; 3. Binder 17,7 VOLLEYBAL - Het Neder lands damesvolleybalteam tot 20 jaar heeft in Beek een oefe ninterland tegen Belgïe met 3- 1 verloren. De setstanden wa ren 13-15, 10-15, 15-13, 13-15. Het was de derde oefenwed strijd van Jong-Oranje in de voorbereiding op het Europees jeugdkampioenschap, eind augustus in Frankrijk. In de Westduitse lotto werden de volgende winnende getallen getrokken: 5-8-16-18-21-47. Reservegetal: 17.

de Stem | 1984 | | pagina 13