ITERS Geplande actie om mij te schaden' Burgemeester Ockeloen kreeg eerste boekje '400Jaar Terneuzen' Gewonden bij vechtpartij in Retranchement 24 DAGEN HALFGELD DE ZOMER, RANDALUX MOGELIJK CORRUPTE HANDELINGEN COLLEGE C deUitvinders IIS L.O. DEKHOUDEN STEM Groei kleefkruid probleem landbouw Uitgave van De Stem gepresenteerd Antwerpse Zoo diep in rode eijfers Drie jaar voor hulp amfetamine- produktie 24 DAGEN eluid maken. Hoe? :l pretenties. Bouw ht. Daar komen wel dat liever geen mu- und" ofwel "Gebak- laat, wordt gemaakt tig. Daar wordt niet uit "volle" installa- Igen en te genieten, vullen geen gaatjes, op uw zang? Wiltu van: ynamische Super-A natuurlijke weer- 'oorkeuze. Super A- ZATERDAG 28 JUL11984 OCKEFEER OP VAKANTIE-ADRES: hekenddienst DE STEM „de 4in1 krant" A51 cursus voor ae iurg, tel. 01188-2401. id, tel. 04920-22566. iakt wanneer u van uw urig gesteld met uw RANDA hebt u gegaran- inmeubels. En niet nen lang. (In de winter nde om de veranda sns VANZEELAND T27 PAGINA ZEELAND 1 Van onze correspondent liBDENBURG - Burgemeester drs. W. Lockefeer Kefl gisteren vanuit Frankrijk, waar hij op dit mo- 3tnt verblijft, verontwaardigd gereageerd op de in f Stem afgedrukte verklaring van CDA-afde- jugsvoorzitter Ron Jacobs uit Oostburg dat het niet «nselijk is dat Lockefeer wordt herbenoemd. Tevens op de hoogte gesteld van het verzoek van •jadslid H. van Rie aan de officier van justitie voor onderzoek en zijn brieven aan GS en minister etkerk (zie elders op deze pagina) reageerde hij: 'jjet lijkt op een geplande actie om mij te schaden". De burgemeester zei verder dat de veehouder die a weitje aan de Noordstraat mag gebruiken sinds enige drank schenkt aan de gemeente in ruil por het grasgebruik van een gemeentelijk stuk L „Deze vorm van betaling is door het voltallige IRANDALUXBV ■inkgnszandsweg 24, stbus 3, 53 ZG 's-HeerenhoeK, 105-1992 college van B en W destijds goedgekeurd", aldus Lockefeer. „De man gebruikt sinds kort dit weiland niet meer, dus de betaling in natura is ook afgelopen. Er is naar mijn mening niets wederrechtelijks gebeurd in deze zaak. Er is niets van de gemeente gestolen en niemand is benadeeld. Dit lijkt opnieuw op een ge plande actie om mij in diskrediet te brengen. Deze kwestie is absoluut geen aangelegenheid voor justitie, maar een bestuurlijke kwestie. Als ho gere bestuursorganen beslissen dat onze handelwij ze niet juist is geweest, dan rest ons niets anders dan alsnog naar de raad te gaan en de schenking offi cieel aan de raad aan te bieden en daarmee moet de zaak voldoende zijn afgedaan", aldus Lockefeer. De Aardenburgse CDA-fractievoorzitter A. van de Bliek kan de bezorgdheid van afdelingsvoorzitter R. Jacobs begrijpen. „Niettemin is zijn uitspraak dat burgemeester Lockefeer niet herbenoemd moet worden keihard. Het is misschien zelfs wat onge nuanceerd. Je praat tenslotte over een door de Kroon benoemde burgemeester en niet over een of ander wethoudertje dat je even een schop kunt ge ven". De heer Van de Bliek memoreerde de tien j aar die hij als wethouder naast Lockefeer werkzaam is ge weest. „Er is een tijd geweest dat Aardenburg goed bestuurd werd en er veel gebeurde. Maar de laatste twee jaar is het mis. Onze coalitie, CDA, lijst De Clerck en Gemeentebelangen, wil nu wel eens weten wat er aan de hand is. Daarom dat wij voltallig met de heer Lockefeer om de tafel gaan zitten". Overigens begrijpt de heer Van de Bliek dat de hele kwestie Aardenburg het CDA in zijn geheel geen goed doet. „Maar je mag het volgens mij niet uitsluitend aan de burgemeester wijten. Daarom dat wij deze zaak nog eens serieus willen bekijken alvorens een standpunt over een eventuele herbe noeming in te nemen. Het gaat tenslotte om het be lang van 4000 Aardenburgers, dat moeten wij niet vergeten". Raadslid Aardenburg wil onderzoek justitie Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Het Aardenburgse D'66- taadslid Herman van Rie heeft officier van justitie mr. R. Daverschot gevraagd of er, nu iet Aardenburgse college van B en W heeft «gegeven geschenken in de vorm van drank 'e hebben aanvaard, geen reden is een onder- ioek in te stellen naar mogelijke corrupte han- elingen door het Aardenburge college van B (li W. Afschriften van de brief aan Ie officier en de antwoorden MB en W op vragen over de tank-schenking zij n ge- luurd naar minister Rietkerk Gedeputeerde Staten van Wand. „Bent u met mij van »ening", zo vraagt het raads- 'üdhen, „dat in deze bewust en grove wijze de Gemeente- iet is overtreden en er gehan- tó is in strijd met de afge- <8<ie eed of belofte en dat der- te gesproken kan worden «wangedrag als bedoeld in takel 66 van de Gemeente- tit?" en W hebben officieel in ttwoord op eerdere vragen Van Rie geschreven de Wij drank, geschonken door veehandelaar/café-eige- te beschouwen als een "(willige tegemoetkoming tor het gebruik van de weide do Noordstraat in Aar- Wurg. De partij drank is ons het college gedeelte- nog in de gemeentelijke «raad. Dat de partij drank nog w gedeeltelijk is gebruikt •moeilijk na te gaan omdat leverancier (uit Oost- te'sch-Vlaanderen) ook tatstreeks levert aan de ge- redactionele zaken, dus tl voor advertenties of be vechten, kunt u dit weekein- contact opnemen met Rein Tl534m 01170'3370 899 ZUIOWEST NEDERLAND ''Moren Trneuzen, Hulst en Goes, 'essen en telefoonnum- •rs°P pagina 2. ^nlngstijden: '"-12.30/13 3Q_17 oo uur. factie 'ïuzen: van der r" (editie-chef), Jan Jan- (P'v. chef), Frank Dey, de Schipper, Cor de I"? (f°t°), Ton Koomen v.T Hulst: Eugène Ver ligi Goes; Cees Maas. "oelburg; Henk Postma hurg; Co Meertens. H5ePunten t Amende: mevr. Neve, Ü50 anderstr- 4> 01148- ■'ertentie-expi. Pecteur Zeeland: C. Me- 'tee 01150-95839. meente en dus makkelijk is aan te vullen. Overigens is het nog gedeeltelijk aanwezig zijn van deze partij géén excuus. Feit is wel dat nu is uitgeko men (en toegegeven) dat er ge schenken worden aanvaard door B en W en dat ze zich hiermee dus corrumperen", schrijft Van Rie aan mr. Da- verschot. Eed Hij wijst de officier erop dat de burgemeester en de beide wethouders de eed of belofte hebben afgelegd om 'hoege naamd van niemand enige ge schenken aan te nemen, direc- telijk of indirectelijk'. „Wat het dagelijks bestuur van Aardenburg nu met deze partij drank heeft gedaan is dus duidelijk in strijd met de afgelegde eed of belofte. Hoe veel andere geschenken, al of niet afgedwongen, er in het verleden al zijn aanvaard, zonder dat dit aan de gemeen teraad kenbaar is gemaakt, laat zich raden", schrijft het raadslid. Hij herinnert er voorts aan dat geschenken aanvaarden uitsluitend is voorbehouden aan de gemeenteraad. In het bewuste geval, gebruik weide Noordstraat, is overigens al in eerdere jaren drank geschon ken. gemeentewet Volgens Van Rie kon de raad moeilijk voorgesteld worden het geschenk te aan vaarden omdat de raad nooit heeft besloten de weide aan de Noordstraat in gebruik te ge ven bij een particulier. „Ook hier heeft het college van B en W gehandeld in strijd met de Gemeentewet. Hierin is vast gelegd dat de gemeenteraad besluit omtrent het verhuren, verpachten of op enige andere wijze in gebruik geven der ge meente-eigendommen". Voor Van Rie is het duide lijk. „Op diverse punten heeft de burgemeester, daarin ge steund door zijn huidige wet houders én mogelijk in het verleden ook de toen zitting hebben wethouders, zich schuldig gemaakt aan corrup te handelingen". Eerder had Van Rie mr. Da- verschot al om een onderzoek gevraagd naar aanleiding van de drank-schenking. De offi cier schreef toen daar geen aanleiding toe te zien. Nu B en W hebben toegegeven de schenking te hebben aan vaard, vraagt Van Rie de offi cier 'of er nog steeds geen aan leiding bestaat om een nader onderzoek in te (doen) stellen". Van een onzer verslaggevers GOES - De enorme ver spreiding van het zoge heten kleefkruid langs wegen en dijken en in natuurgebieden rijst de pan uit en moet een halt worden toegeroepen. De gewestelijke raad van het Landbouwschap heeft dit onlangs in een vergadering in Goes ge steld. Het kleefkruid, be ter bekend als die plan ten waarvan de groene balletjes hardnekkig aan de sokken blijven kleven, is volgens de gewestelijke raad een hardnekkig on kruid, dat moeilijk te be strijden is. Als de verspreiding verder gaat is het gevolg, volgens de raad, dat de planten in de akkers doordringen en het cul tuurgewas overwoeke ren. Om die reden wil de raad stappen onderne men en er bij de ver scheidene weg- en ter reinbeherende instanties op aandringen dat de be strijding snel en effectief in de hand wordt geno- De heer Baert, die voor het materiaal zorgde, en Rein van der Helm, de auteur, bedanken elkaar voor de goe de samenwerking. Kapitein Van der Decken maakte zelf een boekje Links de De Stern-uitgave f0tq s kooyman Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Tijdens een korte bijeenkomst, gisteren in de Terneuzense B en W- kamer, kreeg burgemeester C. Ockeloen uit handen van De Stem promotie-manager Johan Baardemans het eer ste exemplaar overhandigd van het boekje '400 Jaar Terneuzen'. Dit gebeurde in aanwe zigheid van de schrijvers van het boekje, P.J. Baert en De Stern-redacteur Rein van der Helm, mevrouw Baert, de wethouders C. Doppegie- ter-Thiel en W. van Walra ven, kapitein Van der Dec ken en vormgever Ad Kar- remans. Het boekje bevat de 54 ar tikelen die De Stem publi ceerde in de periode van 20 maart tot 2 juni. Artikelen gebaseerd op een omvang rijk manuscript van ama teur-historicus P.J. Baert. De heer Ockeloen toonde zich blij met dit eerste ex emplaar. Hij vond het boek je een waardevolle bijdrage voor een beter begrip van Terneuzens verleden en wonderwel passen in alle activiteiten die rond Ter- neuzen 400 jaar stadsrechten worden gehouden. In het boekje zijn veel hoofdstuk jes gewijd aan het leven van Terneuzen in 19de en begin 20ste eeuw. „Dat is belang rijk", aldus de heer Ocke loen. „We weten alles over de Tachtigjarige oorlog, maar eigenlijk maar weinig over hoe onze ouders en grootouders leefden". Rein van der Helm dankte de heer Baert voor het be schikbaar stellen van zijn manuscript en verhaalde hoe de inhoud van een over- Nog een De Stem-promotiemanager Johan Baardemans (rechts) overhandigt het eerste exemplaar aan burge meester Ockeloen. volle actetas uiteindelijk (met volledige instemming van de heer Baert) resul teerde in 54 korte artikelen. De heer Baert ontving ver volgens een aantal exempla ren. Johan Baardemans hul digde mevrouw Baert met een fraai bloemstukje. De heer Baert was zeer te vreden over het boekje. Hij had lof voor de manier waarop de gemeente hem behulpzaam is geweest bij het verzamelen van gege vens uit het gemeentelijk archief. „Ik kreeg zelfs een sleutel waardoor ik ieder moment bij het materiaal kon", zei hij. „Wij vertrou wen u volledig", antwoordde de burgemeester. Er werd gistermorgen overigens nog een boekje ge presenteerd. Kapitein Van der Decken bleek alle afle veringen uit De Stem verza meld en gebonden te hebben tot een handzaam boekje dat qua formaat niet afweek van het gedrukte. „Maar ja ik wist niet dat De Stem het boekje zou uitgeven", zei hij verontschuldigend. Het boekje '400 Jaar Ter neuzen' is in een beperkte oplaag gedrukt. Honderden mensen hebben reeds op het boekje ingeschreven. Vanaf woensdag 1 augustus kun nen zij hun exemplaar afha len op het De Stern-kantoor aan de Nieuwstraat in Ter neuzen. Zij dié daarvoor be taald hebben, krijgen het boekje per post opgestuurd. Van onze correspondent RETRANCHEMENT - Bij een kloppartij in bar Jopie te Retranchement werd de uit Venlo afkomstige J. K. bewusteloos geslagen. Hij werd daarna met een flinke hersenschudding opgenomen in het St. Antoniuszie- kenhuis te Oostburg. De onenigheid begon rond 03.00 uur 's nachts toen K. een glas bier gooide over het hoofd van een jongeman. Omstan ders wisten de oplaaiende ru zie te bezweren en K. werd de bar uitgewerkt door het perso neel. Op weg naar de uitgang wist hij zich los te rukken, zag iemand van het groepje waar van hij eerder iemand het glas bier over het hoofd had ge gooid en sloeg in diens gezicht. Prompt kreeg hij een trap op een zeer gevoelige plaats en de vechtpartij begon met boven vermeld gevolg. Vrijwillig Van een onzer verslaggevers ANTWERPEN - De Antwerp se Zoo, die jaarlijks ook heel wat Zeeuws-Vlamingen op bezoek krijgt, zit zo diep in de rode cijfers dat er geen geld meer is voor noodzakelijke in vesteringen. Een subsidieplan van minis ter Poma is deze week door de Vlaamse regering van tafel geveegd. Men vindt dat de die rentuin eerst maar eens gron dig moet worden doorgelicht en dat er een saneringsplan moet komen, voordat er over heidsgelden beschikbaar wor den gesteld. Het zwaarst op de exploita tie drukken de loonkosten voor de 340 man personeel van de Zoo. Het personeelsbestand werd overigens de laatste twee jaar al met vijf procent afge bouwd. Voorts valt er een te rugloop te noteren van het aantal bezoekers, zowat 1 mil joen per jaar. Bij de kloppartij raakte ook een zekere mejuffrouw J. uit Utrecht licht gewond. Zij werd behandeld in het ziekenhuis. Een groep jongens en meis jes uit Woerden, Harmeien en Utrecht ging vervolgens vrij willig mee naar het politiebu reau. Tegen hen werd proces verbaal wegens geweldpleging en/of mishandeling opge maakt. Eerder op de avond gooiden in Retranchement een tweetal Limburgers, Op 't V. uit Pos- terholt en G. uit Echt, met trottoirtegels drie ruiten van café Les Hollandais in. Bij die smijtpartij werd een meisje aan de bar licht gewond. Het gooien begon toen het tweetal wegens misdragingen door de eigenaar en zijn zoon waren buiten gezet. Feestje De rijkspolitie in West- Zeeuwsch-Vlaanderen werd ook nog ingeschakeld nadat een dertigtal jongelui deze week een aantal zeer luid ruchtige feestjes bouwde op het strand nabij camping Zee bad in Breskens. Hierbij moest onder meer de strandpost het ontgelden. Vlaggemasten wer den afgebroken en een deur uit de strandpost gehaald en vervolgens verbrand. De poli tie stelt een onderzoek in en heeft inmiddels mensen ver hoord. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Drie jaar gevangenisstraf moet de 28- jarige Terneuzenaar R. H. op knappen, vanwege zijn aan deel in het opzetten van een amfetaminefabriekje in Zaan dam. Zoals De Stem twee weken geleden meldde, eiste de offi cier van justitie twee weken geleden vijf jaar cel tegen H. die informatie en materialen leverde voor de produktie van verboden pepmiddelen. Zelf was de Terneuzenaar toen van mening dat zijn rol in de zaak ondergeschikt was aan die van de twee andere verdachten. De officier tilde echter zwaarder aan het aandeel van H. Hij was van mening dat zonder die hulp de fabriek nooit van de grond gekomen zou zijn. De raadsman van de Ter neuzenaar, mr. Hiddema, laat het er echter niet bij zitten; hij kondigde aan in hoger beroep te zullen gaan. Dat kan. Met zo'n vrijblijvend proef-op-de- som a^onnement °P die £§f KUSllVXl allemenselijk gevarieerde 4-in-l-krant. Vul dus snel in die bon en stuur 'm op. Dan kleppert uw krant heel binnenkort 24 dagen lang voor half geld in de bus. I Naam: Adres: I Postcode Woonplaats: BEZORG MIJ DE STEM VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS 10.- (Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). I IDeze bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, ^800 VB BREDA. Bellen kan pok: 076-236911.

de Stem | 1984 | | pagina 13