Laat buslijn 5 deels gaan via Sluiskil-oost W eer krant voor haanlozen in Axel en Sas Kruispunt Tivoli wordt volgend jaar aangepast Si Toorzitter CDA West-Zeeuwsch-Vlaandere DESTEM Duizend gulden buit bij inbraak Granaat gevonden Vrouw (73) gewond na ongeval Halogeen- voorruit Lsole ^rhoudsvrije TOEKOMST. ig bericht Beneden woning Breda KLEINTJE VRIJDAG 27 JUL11984 Mevrouw Hendriks uit Axel: s Veel te doen op De Vogel in Hengstdijk Inwoner van Terneuzen neergeslagen ONDERDEEL RIJKSWEG 61 BIJ IJZENDIJKE Bosbrandje A55 RS< Ifïkatie wijzigingen voorbehoude nde zondag 12 aug. Markt voor Café De Reizen de zaal). Aanvang 16.00 uur onroerend goed HUIS te koop, 2/1-kap, 77.000,-k.k. Tel. 01619- 2210, Kapelstraat Chaam. te koop Tramsingel Breda, moet wat opgeknapt wor den. Pr. 42.500,-k.k. Tel. 076-417717. ©«z IN centrum Oosterhout ge zellig woonhuis met slaapkamers, compleet met alle voorzieningen bevr. 01620-33863. KAMER t.h.a., incl. c.v., water-gas electra. Inl. 076- 132940. keurige slaap- en woonka mer te huur incl. 450,- per maand, tevens bene denwoning te koop. Pr. 42.500,-k.k., lage woon lasten. Tel. 076-417717. te huur gevraagd TE HUUR GEVR. wegens overplaatsing, ruime een- gezinswon., 4 of 5 slaap*-, vrijstaand of in de polder rondom Middelburg-Sou burg. Tel. 01171-1963, na 20.00 uur. Een nieuw pluspunt in uw reclame: Het plaatsen van een KLEINTJE vormt een we zenlijke bijdrage tot het realiseren van uw doel TIENDUIZENDEN lezen u! Het faillissement van de besloten vennoot schap Automatisering Service Software Ont wikkeling ASSO B.V., statutair gevestigd te Breda, gevestigd en kantoorhoudende te Prinsenbeek aan net Vogelbos 22, is op 20 juli 1984 door de rechtbank te Breda opgeheven we gens gebrek aan baten. De curator mr. Chr. Liesker Sophiastraat 28 4811 EM Breda mrs. Rassers, Jacobs en Spiegel. Het faillissement van de besloten vennoot schap Studio 33 BA- gevestigd en kantoor- houdende te Breda aan de Moerwijk 14, filia3'" houdende te Oosterhout aan de Keiweg 3a en te Bergen op Zoom aan de Kortemeestraat 4, is °P 20 juli 1984 door de rechtbank te Breda op geheven wegens gebrek aan baten. De curator mr. Chr. Liesker Sophiastraat 28 4811 EM Breda mrs. Rassers, Jacobs en Spiegel. petsohen'ÖeS VAN ZEELAND T27 PAGINA ZEELAND 1 Herbenoeming Lockefeer niet in belang Aardenburg' Voorzitter Ron Jacobs van Burgemeester tt' Loc/ce- »t CDA West-Zeeuwsch- feer. tenderen. - foto wim kooyman - foto de stem/cor j. de boer Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN/AXEL Mevrouw H. Hendriks- Tak heeft in een brief aan het provinciaal bestuur de suggestie gedaan buslijn 5 (Hulst-Oostburg) om te leiden via de route Axel/ Sluiskil-oost/Terneuzen (via mr. Haarmanweg). In haar brief merkt me vrouw Hendriks op dat de buslijnen 1 (Perkpolder- Breskens) en 5 gedeeltelijk dezelfde route rijden. Van daar haar suggestie buslijn 5 gedeeltelijk om te leiden. De routeverandering schept volgens mevrouw Hendriks de mogelijkheid voor buspassagiers toch per bus het ziekenhuis in Sluiskil te bezoeken, hetzij voor patiëntenbezoek of specialistenraadpleging. „Ook heeft het woon- werk-verkeer dan een openbaar vervoer-aanslui- ting op het Sint-Elisabeth- ziekenhuis", schrijft me vrouw Hendriks. Zij wist erop dat onlangs de PZEM zich aan de Haarmanweg gevestigd heeft. „En dit ge bouw wordt nu bereikbaar voor mensen zonder auto". Zoals bekend heeft me vrouw Hendriks zich fel verzet tegen de opheffing van buslijn 12, waardoor het kleine Overslag zonder openbaar verover kwam te zitten. Zij vraagt nu aan het provinciaal bestuur hier een bel- of buurtbus in te zetten. Er zit volgens haar nog een subsidiemo gelijkheid in, waarbij zij verwijst naar het rapport 'Stimuleringsbeleid kleine kernen' van het minsterie van WVC. „Misschien is dit busje wel door dit ministe rie te subsidiëren", zegt zij. Inmiddels hebben GS mevrouw Hendriks laten weten dat van provincie zijde in overleg met de ZWN wordt bezien welke mogelijkheden er zijn voor een vervangende vervoer- voorziening voor Overslag. Het overleg is kennellij k nog in een zeer pril sta dium want bij het streek- vervoersbedrijf was van enig overleg hierover to taal niets bekend. Van onze correspondent «EL/SAS VAN GENT - Be- 'in september van dit jaar Wschijnt in Axel en Sas van *nt opnieuw een haanlozen- jycblao voor zuidwest nederland Kantoren In Terneuzen, Hulst en Goes, bessen en telefoonnum mers op pagina 2. Openingstijden: '"0-12.30/13.30-17.00 uur. ledactie kneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Jan Jan- (plv. chef), Frank Dey, Heul de Schipper, Cor de Hoer (foto), Ton Koomen sport). Hulst: Eugène Ver beten. Goes: Cees Maas. *dcfelburg: Henk Postma. °ostburg: Co Meertens. Servicepunten K'oosterzande: mevr. Neve, Alexanderstr. 4, 01148- 2250. 'toertentle-expl. 'specteur Zeeland: C. Me- 'e, privé 01150-95839. krant. Deze krant zat in tegen stelling tot de vorige uitgave (die begin van dit jaar na veel kritiek ten onder ging) zich vooral richten op het onder werp baanloosheid. De artikelen in dit eerste nummer zullen zijn: haanlo zen die een cursus binnen het project Mensen Zonder Werk hebben gevolgd en verhalen hoe ze dat tot nu toe hebben ervaren. Aandacht wordt ook besteed aan een groepje werklozen dat probeert een kostendekkend bedrijfje van de grond te til len, hoe ze op het idee zijn ge komen en hoever ze daarmee momenteel zijn gevorderd. Te vens zal informatie worden verstrekt over een op te rich ten vrijwiliigers-vacature- bank en informatie over vrij willigerswerk en hoe haanlo zen daarover denken. Verder vertellen werklozen over wat het betekent haan loos te zijn. Tot slot geeft de krant een overzicht van de in september te starten nieuwe cursussen. Momenteel werkt reeds een achttal vrijwilligers aan de totstandkoming van het eerste nummer. Mensen die belangstelling hebben of medewerking willen verlenen, of een bijdrage willen leveren, kunnen schrijven naar project Mensen Zonder Werk, Roose- veltlaan IA, 4571 HT Axel. en zei wethouder Van de Wijnckel letterlijk: „Ik ga mijn vingers niet meer bran den voor hem (Lockefeer, red.). Ik blijf hem niet in be scherming nemen. Hij zoekt het nu zelf maar uit". Voor CDA-afdelingsvoor- zitter Ron Jacobs is het duide lijk: „Van de Wijnckel staat niet meer achter Lockefeer, zoals hij dat in de affaire-Wa terlandkerkje wel gedaan heeft". Een mening die ook het Aardenburgse raadslid G. Bonte is toegedaan. „Hij heeft Lockefeer helemaal laten val len", zo zei deze. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - „Herbenoeming van drs. W. Lockefeer (CDA) als burgemeester van Aar denburg is niet meer wenselij k. Het is niet in het belang van die gemeente. Er is geen vertrouwensrelatie tussen het college van B en W en de gemeenteraad". „Zolang de heer Lockefeer daar burgemeester is kunnen de tegenstellingen binnen het gemeentebestuur, die zeer diepgaand zijn, niet overbrugd worden. Als enige oplossing zie ik de benoeming van een andere burgemeester. Een niet herbenoemen mag echter geen nadelige sociale en financiële consequenties voor de heer Lockefeer tot gevolg hebben. Daarvoor heeft hij voor Aar denburg toch te grote verdien sten". Dit verklaarde gisteren Ron Jacobs uit Oostburg, voorzit ter van het CDA, afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen. „Heel lang heb ik de affaire- Lockefeer als een interne Aar denburgse aangelegenheid ge zien. Maar de zaak krijgt zo'n uitstraling dat het CDA als geheel daardoor beschadigd wordt. En dan moet je als af delingsvoorzitter toch eens een uitspraak durven doen. De beste oplossing is natuurlijk het bij elkaar brengen van de diverse partijen, maar dat is in Aardenburg in deze situatie onmogelijk". De CDA-afdelingsvoorzitter en de Aardenburgse CDA- wethouder René van de Wijnckel hebben een eventue le herbenoeming van Locke feer een tijdje geleden al be sproken met minister van Binnenlandse Zaken mr. J. Rietkerk. Op aandrang van de wethouder ontving de minis ter de CDA-vertegenwoordi- ging. De wethouder wilde, na dat de Aardenburgse oppositie door de minister was ontvan gen, ook zijn visie op de gang van zaken aan de minister uit eenzetten. Deze stap van de wethouder heeft binnen de coalitie, die in Aardenburg de dienst uit maakt, voor beroering ge zorgd. Gemeentebelangen en Lijst-de Clerck waren van dit gesprek niet op de hoogte ge steld en moesten via de krant vernemen. Woensdagavond werd de wethouder dan ook uitgenodigd (op aandrang van de fractie Gemeentebelangen) een en ander toe te lichten. Op voorstel van raadslid G. Bonte gaat de coalitie met het voltallige college van B en W rond de tafel zitten om de pro blemen eens grondig door te praten. „Wij praten steeds maar over burgemeester Loc kefeer, ik vind dat wij nu ook eens mét de heer Lockefeer moeten praten. Een open en eerlijk gesprek waarin hij de kans krijgt zijn zegje te doen". Wethouder Met enige verwondering heeft men in Aardenburg ken nisgenomen van de uitspraken van wethouder Van de Wijnc kel rond de schenking van een partijtje spiritualiën aan het gemeentebestuur. Zoals be kend is de zending spoorloos Van een onzer verslaggevers HENGSTDIJK - Op re creatiecentrum De Vogel in Hengstdijk worden de komende dagen weer acti viteiten op touw gezet voor jong en oud. Vanavond (vrijdag) is er om 20.00 uur een kaart avond, zaterdag zijn er om 14.00 uur surf- en roeiwed- strijden en om 20.30 uur een dansavond met het or kest The Turbo's. Voor zondag staan er gaaibollen (14.00 uur), een kinder-bin- go (19.00 uur) en een bingo avond (20.00 uur) op het programma en maandag is er om 18.30 uur een vossen jacht. Creatievelingen komen dinsdag tussen 10.00 en 17.00 uur aan de bak met pottenbakken en voor het hele gezin is er om 18.30 uur een wandeling met op drachten. De bekende hyp notiseur P. Hanssen treedt woensdag 1 augustus om 20.00 uur op, terwijl er don derdagavond weer bingo is. Vrijdag 3 augustus be gint om 20.00 uur een kaar ting en volgende week za terdag tenslotte is er een prestatieloop. Men kan kiezen uit afstanden 1300, 2600 en 5200 meter. Aan vang 14.00 uur. Ook is er die dag om 21.00 uur een dansavond met medewer king van The Evergreens. Van onze correspondent TERNEUZEN - De Terneuze- naar P.V. werd woensdag nacht in de Nieuwstraat te Terneuzen gewond aan het hoofd aangetroffen door een toevallige voorbijganger. Deze waarschuwde de poli tie, die V. overbracht naar het Juliana ziekenhuis in Terneu zen. Uit de enigszins verwarde verklaringen van V. bleek dat hij in de Nieuwstraat was neergeslagen. V., die ter obser vatie werd opgenomen, was niet beroofd. OOSTBURG/MIDDELBURG - Volgend jaar hoopt Rijkswater staat Zeeland te beginnen met de aanpassing van het kruispunt Tivoli bij IJzendijke, onderdeel van rijksweg 61. Wat de aanpas sing precies omvat is niet helemaal zeker maar gedacht kan worden aan de oplossing zoals die ook bij het IJzendijkse kruis punt Parkzicht is getroffen: versmalling van de weg tot één rij strook. In een brief aan het Oost- burgse college van B en W heeft rijkswaterstaat op een rijtje gezet wat zoal de voorlo pige plannen zijn met betrek king tot verbetering en aan passing van de rijkswegen 58 (Breskens-Sluis) en 61 (Bres- kens- Perkpolder) Uitgangspunt van Rijkswa terstaat is de gewenste schei ding van langzaam en snel verkeer, hetzij door aanleg van autoweg of de aanleg van parallelwegen. „Het wordt wel 1995-2000 voordat beide rijks wegen volledig autoweg zijn geworden. In die tussentijd moeten echter wel bepaalde plaatselijke knelpunten wor den weggewerkt, oplossingen die dan uiteindelijk wel in het gehele plan moeten passen", aldus een woordvoerder van de dienst in Middelburg. Een van die knelpunten in West-Zeeuwsch-Vlaanderen is Roofack, waar Rijkswater staat het plan heeft er een on gelijkvloerse kruising van te maken. Voorts wil men in Schoondijke de Julianastraat beter aansluiten op de rijks weg en komt ook de aanleg, zij het zonder tijdsaanduiding, van parallelwegen ten zuiden van de weg Oostburg-Schoon- dijke en langs Schoondijke-IJ- zendij ke in de plannen voor. In 1985 hoopt men voorts te kunnen beginnen aan het laat ste stuk van de Tractaatweg, het traject Axelse Sassing- Terneuzen. Voorts zijn plan nen in voorbereiding voor om leiding van rijksweg 61 rond Kuitaart en Terhole, die rond 1988-1989 worden aangevan gen. „De prioriteit voor deze omleidingen ligt hoger dan de verkeerssituatie in West- Zeeuwsch-Vlaanderen, waar gedacht wordt aan omleidin gen om Schoondijke en Oost burg", zo werd gisteren ge zegd. AXEL - In een woning aan de Buitenweg te Axel is een 60 centimeter grote granaat ge vonden. Het projectiel van onbeken de makelij is vermoedelijk door de vorige bewoner ach tergelaten. Het staat niet vast of het reeds is gedemonteerd. Voor alle zekerheid waar schuwde de Axelse politie de EOD. Deze schakelde op haar '.beurt de mijnenopruimings- dienst van de marine te Vlis- singen in, die zich over de gra naat zal ontfermen. De brandweer kon van de woni ng weinig meer redden - FOTO'S WIM KOOYMAN Van een onzer verslaggevers KOEWACHT - Een felle uit slaande brand heeft in de nacht van woensdag op don derdag het woonhuis van de familie Baert in de Koewacht- se Klapstraat geheel in de as gelegd. De bewoners konden, met behulp van een buurman, tijdig het brandende pand ont vluchten. Het vuur werd omstreeks half twee ontdekt doordat het huis vol rook stond. De gezins leden wisten zich via het dak in veiligheid te brengen. De ij lings gealarmeerde Koe- wachtse vrijwillige brand weer was razendsnel ter plaatse, maar toen stond het woonhuis al in lichter laaie. Assistentie bij de bluswerk zaamheden werd verleend door de korpsen uit Zuiddorpe en Axel. In totaal werd met vier auto's uitgerukt. Aanvankelijk zag het er naar uit dat ook een belenden de schuur ten prooi aan de vlammen zou vallen, maar door deskundig bluswerk kon dit gevaar worden bezworen. Rond half drie kon het sein 'brand meester' gegeven wor den. De Koewachtse brand weerlieden hebben echter nog tot half acht gisterochtend na geblust. De woning is geheel vernield. Het vuur is vermoe delijk aan de achterzijde van de woning ontstaan, als gevolg van kortsluiting in een elek trisch fornuis. MIDDELBURG - De 73-jarige mevrouw P.S uit Middelburg is gistermiddag gewond ge raakt bij een ongeval in haar woonplaats. Mevrouw S. verleende met haar auto op de kruising Scho- telweg-Leiiëndaalseweg geen voorrang aan een personenau to, die werd bestuurd door de 39-jarige L.F. uit Middelburg. Mevrouw S. raakte gewond en moest per ambulance over gebracht worden naar het Gasthuis te Middelburg, waar zij na behandeling kon worden ontslagen. De auto van me vrouw S. liep aanzienlij ke ma teriële schade op. GOES - Afgelopen nacht is in gebroken in een winkel aan de Papegaaistraat in Goes. De schuifdeur werd geforceerd en' er werd een bedrag van circa duizend gulden ontvreemd. Bij een fruithandel in het Kolveniershof werd een po ging gedaan in te breken. De daders hebben alle mogelijke moeite gedaan om de harmo nicadeur aan de voorzijde van het pand te forceren. Ze zijn hierin niet geslaagd. TERNEUZEN - In een bosje aan de Micheiel de Ruijtersin- gel in Terneuzen is woensdag avond laat brand ontstaan. Het vuur werd vermoedelijk aangestoken door baldadige jeugd aangestoken. Nadat eerst leden van de ge meentepolitie tevergeefs had den getracht het vuur te blus sen, werd de brandweer ter assistentie ingeroepen. Deze had het vuur snel onder con trole.

de Stem | 1984 | | pagina 9