1987 'dam Sterke ploeg naar Tour de l'Avenir Weer winst voor Rainiër Valkenburg Eenhoorn-badgastentoernooi Badgasten-tennis slaat aan Zeeuwen favoriet in DOS-jeugdtoernooi DESTEM-SOOl^ duels inaar in teringen Naar NAC Komst van Jlel Eves niet zeker Daute naar 7,40 meter Yan Hoye kwartfinalist VRIJDAG 27 JUL11984 sterbosch Jan van Wijk naar Kwantum Favorieten sneuvelen in Washington Spelen voor gehandicapten T19 w* de openingsce- dion stampvol arte markt ge- - FOTO AP e een dergelijk itgegroeid. T14 PAGINA SPORT 2 n •n voor het leiden van te eindronde van het tredln als grensrech- op de lijst van de in de FIFA. ting Joegoslavië-Ka- ■r bij Chili-Frankrijk. ter bij de ontmoeting aangewezen voor het augustus. ioenschappen tur- rland. Tijdens het mnastiekfederatie ch in Los Angeles ndidatuur van het verbond. or de stemming terug evaardigden brachten men uit op Rotterdam Indianapolis, erkiezing van Rotter- s een groot succes voor gatie van het KNGV, ond uit vice-voorzitter ley Ouwens, Bep Vos, Kelder en Jan Meijer, de gemeente Rotter- s Hans Aalbers, hoofd afdeling Sport en Re- /an die gemeente, aan- Titov, president van nationale gymnastiek- toonde zich afgelo- dag tijdens de presen- een groot voorstander derland. Eerder orga- het KNGV de Euro- ampioenschappen da- >7 in Amsterdam) en de ampioenschappen rit- gymnastiek (1973 in NGV had zijn kandi- „esteld in verband met jarig bestaan van het nds Olympisch Comité dat via de Stichting Support het KNGV fi- ondersteuning toe- SINGEN - Bert Oos- h is winnaar gewonden Ronde van Wateringen, iterium voor beroep®" iners. De renner uit de 'an Peter Post versloeg irint een andere temP°" Gerrit Solleveld. nog twaalf kilometer te van de 111 was he ontsnapt. Leo van von de sprint van he Er waren 20.000 toe- rs. ag is: 1 Bert Oosterbos^ >sch) 111 kilometer in 2 V" Itj 11 seconden 2. Gerrit Sollevew 3 op20seconden: Leo v^n ,inE ,sch) 4. Henk Lubber^ Sean Kelly (Ierland) o.J* (Maasland) 7 Theo Smit 8. Johan van der Velde 1(. René Koppert (PoeldUK> ('s Heerenhoek). Melkhuisje sterft in verveling van onze sportredactie EDA - De komst van de u„gelse spits Mel Eves naar VAC is nog lang niet zeker. iVeliswaar heeft technisch manager Bob Maaskant de Engelsman deze week een te- ■envoorstel gedaan - vorige „eek legde Eves zijn eisen in Breda op tafel - maar binnen je Stichting 'NAC in de lift', de •roep van sponsors, is men er niet uit of er voldoende I opgebracht kan worden nni Eves aan NAC te verbin den. Maaskant hoopt nu volgen- je week woensdag met Eves nader contact te kunnen leg gen nadat hij eerst met de le ien van 'NAC in de lift' heeft gesproken. NAC verblijft op liet ogenblik in trainingskamp op Terschelling. Van onze sportredactie BREDA - De Haarlemse ama- leurwielrenner Jan van Wijk, uitblinker in de jongste Milk- race, wordt volgend jaar be roepsrenner. Tom Blom, co-sponsor bij Kwantum-hallen heeft Jan van Wijk al laten weten dat hij volgend jaar kan rekenen op een contract bij de Kwan- tumploeg. Na Jelle Nijdam is Jan van Wijk de tweede jonge amateur, die dus bij Kwantum in dienst kan komen. JOHAN VAN BAAL, de lief hebber uit Breda, behaalde in Gorinchem een zevende plaats. door Léon Krijnen HILVERSUM - Na een bloedeloze woensdag tijdens de met de iewat overdreven naam 'International Lawn Tennis Championships' betitelde tennisstrijd op Het Melkhuisje in Hilversum volgde er een don derdag waarop werkelijk helemaal niets gebeurde. Twee kwarfinales in het enkelspel, die allebei binnen een uurtje afgewerkt waren en een dubbelwedstrijdje tussen vier Australiërs die op het eerste het beste re gionale B-toernooi niet eens in de prijzen zouden val len. De andere dubbelwedstrijd kon niet worden afge werkt wegens een 'dikke enkel', zoals een officiëel perscommuniqué meldde, van de Italiaan Claudio Mezzadri. De pakweg 2000 toeschou wers die toch stuk voor stuk 25 pieken op tafel hebben gelegd voor die drie partijtjes, moe ten zich dan ook nogal bekocht gevoeld hebben, ook al hadden zij beter kunnen weten. Het Melkhuisje is dit jaar name lijk niets meer en niets minder dan een circus van naamlozen uit het tennispeloton. Men zij gewaarschuwd. Eerst was het de beurt aan de Argentijn Carlos Castellan, de man die twee jaar geleden, toen de strijd tussen Engeland en Argentinië om de Falk- land-eilanden hoog was opge laaid, het ongeluk trof om op het Melkhuisje tegen de En gelse conservatief Buster Mot tram te loten. Mottramm deed bij die gelegenheid hetzelfde als de Engelse troepen in de Zuidelijke Oceaan: zijn Ar gentijnse tegenstander ver slaan. Dit jaar kwam Castel lan louter en alleen in de kwartfinale door de al ver melde 'dikke enkel' van Mez zadri die hem uiteraard ook in het enkelspel belette om ver der te gaan. Castellan kwam tegen de slechtse Tsjechische tennisser in het Grand Prix circuit, Sta- nislov Birner, het minst slecht uit de verf: 6-1 en 6-1. Een uit slag die voor zich spreekt en een partijtje dat maar het liefst zo gauw mogelijk kan worden vergeten. Castellan speelde niet goed, Birner was alleen maar veel en veel slech ter. De tweede partij, die tussen de als eerste geplaatste Zweed Anders Jarryd en de in Duits land woonachtige Joegoslaaf Damir Keretec, was van een iets beter gehalte, maar overi gens net zo slaapverwekkend als de eerste. Slechts eenmaal ontstond er onrust op de tribu nes. Dat was in de zevende ga me van de tweede set, toen Jarryd zowaar tweemaal de baseline verliet. „Zag je dat?", fluisterde men elkaar op de tribunes in de oren, „hij kwam in de buurt van het net Verder moet Keretic het ge voel gehad hebben dat hij te gen de zijmuur van een flatge bouw stond te slaan, want Jarryd, zoals alle Zweedse 'baseliners', kreeg ook ditmaal zijn racket achter bijna iedere bal: 6-1 en 6-3, en, net als de vorige, gauw vergeten. Wat is er nog slaapverwek- kender dan een tennisser uit de 'School-Borg' bezig te zien op een gravelbaan, vanaf de baseline topspinballen afvu rend op zijn tegenstander? Antwoord: een gesprek met zo'n Zweedse tennisser. Want omdat de gebeurtenissen op Het Melkhuisje gisteren bitter weinig stof tot inspiratie bo den, zochten enkele verslagge vers, bij gebrek aan kramp aanvallen en verdwenen num mers één, hun heil in een ge sprek met Anders Jarryd. Om van een koude kermis thuis te komen, want de 23-ja- rige inwoner van Lindköping praat precies zoals hij tennist: afwachtend, zonder risico's te nemen en zonder ook maar een wenkbrauw op te tillen. Op het puntje van een stoel in de tot 'VIP-centrum' omge toverde squash-baan op Het Melkhuisje gezeten, de ogen neergeslagen alsof hij zojuist betrapt was tijdens een hals misdaad, zo mompelde Jarryd onverstaanbare antwoorden op obligate vragen. Slechts eenmaal versprak hij zich even, en dat was toen Anders Jarryd; tweehandige backhand, zo vast als een huis, niet bijzonder spraakzaam - FOTO ANP hem gevraagd werd waarom hij naar Hilversum is geko men. „Omdat ik verplicht ben om twee kleine toernooien per jaar te spelen", aldus Jarryd, die inderdaad moeilijk had kunnen zeggen dat hij voor de gezelligheid en het spranke lende toptennis naar Neder land is gekomen. Jarryd ver keerde op 1 oktober 1983, de peildatum van de ATP, op de wereldranglijst ergens tussen de 11e en de 35e plaats. Daar door was hij verplicht om in 1984 aan twaald toernooien deel te nemen, waaronder minstens twee uit de zoge naamde 'Regular Series'. De spelers, die tussen de 35e en de 150e plaats staan, moe ten aan minstens 4 kleinere toernooien deelnemen, en top tien spelers moeten zelf maar kij ken waar ze het meeste geld en punten kunnen verdienen. Zodat Jarryd, als hij Hilver sum mocht winnen, in andere toernooien nog wat punten bijeengrabbeld en vervolgens geruisloos een lid van de top tien elite is geworden, zich ook wel nooit meer in Het Gooi zal laten zien. Hetgeen voor de liefhebbers van opportunis tisch tennis alleen maar een opluchting kan betekenen. Uitslagen: Kwartfinales, enkelspel: Car los Castellan (Arg) - Stanislov Birner (Tsj) 6-1,6-1. Anders Jarryd (Zwe) - Damir Keretic (Wdl) 6-1,6-3. dubbelspel, kwartfinales: Dyke/Mike Fancutt (Aus, 2) - Johnstone/Doohan (Aus) 6-3,1-6,7-6 (7-5) Gunnarsson/Mor- tensen (Zwe, Den) - Flego/Mezzadri (Joe/Ita) walk over wegens blessure Mezzadri. Van onze sportredactie BREDA - De KNWÜ heeft een sterke ploeg aangewezen voor de Tour de l'Avenir, die van 4 tot en met 17 september in Zuid- Frankrijk gehouden wordt. Han Vaanhold, Henk Boeve, Erwin Nijboer, Nico Verhoeven, Maarten Ducrot en Mare van Orsouw zijn al aangewezen. De zevende renner wordt eerst na de Olym pische Spelen geselecteerd. ploegleider de ploeg gaat be geleiden. „Ik heb nu maar twee man in koers. Ik vind het beter dat bondscoach Piet Li- bregts met de ploeg meegaat." Overigens heeft Herman Krott voor volgend jaar twee jonge talentvolle junioren, Harrie Rozendaal en Marcel Arntz in zijn Amstel-formatie opgenomen. Harrie Rozendaal komt uit Voorst en Marcel Arntz uit Lobith. Aanvankelijk was Mathieu Hermans uit Drunen de ze vende renner, maar de Am- stel-coureur heeft de ziekte van Pfeifer en kan voorlopig niet meer fietsen. Herman Krott, die aangewezen is als ploegleider, heeft nog niet be slist of hij daadwerkelijk als WASHINGTON (Rtr) - De topfavorieten in het tennis toernooi van Washington, Jimmy Arias en Jose-Luis Clerc, zijn in de tweede ronde uitgeschakeld. Arias, nummer één ge plaatst, verloor van de Ameri kaanse junior Dan Goldie in 66 minuten: 3-6, 4-6. De Argen tijn Clerc, titelverdediger in Washington, ging ten onder tegen de geïnspireerd spelende Fransman Thierry Tulasne: 6- 7 (tiebreak 1-7) en 3-6. DRESDEN (SID) - De Oost- duitse atlete Heike Daute heeft zich tijdens nationale wedstrijden in Dresden aan de kop van de wereldseizoen- ranglijst verpringen geplaatst. Daute, die vorig jaar in Hel sinki wereldkampioene werd, sprong 7,40 meter. Daarmee bleef de negen tienjarige atlete drie centime ter verwijderd van het we reldrecord, dat sinds juni 1983 (Boekarest) in het bezit van de Roemeense Anisoara Cusmir. Daute bereikte de afstand bij haar vijfde poging. Als beste prestatie had zij 7,34 meter staan. Die verrich ting dateerde van mei dit jaar (Dresden). Tijdens de wed strijden van donderdag ein digde Helga Radke als jweede met 7,21 meter. STOKE MANDEVILLE (ANP) - Het totaal aantal me dailles dat door de Nederland se afvaardiging tot nu toe is gewonnen op de Spelen voor gehandicapten bedraagt 11: driemaal goud, viermaal zil ver en viermaal brons. Het laatste eremetaal dat woensdagavond aan de buit werd toegevoegd kwam op re kening van de zwemploeg. Henk Heijnen uit Hoogeveen veroverde op de 100 meter vrije slag (klasse vijf) zilver in 1.11,67 minuut en Shirley Abels uit Amsterdam won ook zilver op de 50 meter vrije slag (klasse 2) in de tijd van 58,08 seconden. Mariëlle van der Ploeg uit Geertruidenberg eindigde als vierde in het open tafeltennis toernooi. In het toernooi start ten 44 speelsters uit alle cate gorieën. Van der Ploeg won achtereenvolgens van de Brit se Blackburn (21-10 en 21-13), van de Oostenrijkse Europese kampioene Kirchneyer (21-10, 21-23 en 21-19), van de Austra lische Williams (21-18 en 21-18) en van de Franqaise Adré (21- 13 en 21-18). In de halve finale verloor Van der Ploeg met 12-21, 23-21 en 21-23 van Wong uit Hong Kong in een wedstrijd die op het scherp van de snede werd uitgevochten. Inb de strijd om de derde en vierde plaats ver loor Van der PLoieg vervol gens met 21-14 en 21-15 van Monique van den Bosch uit Sint Oedenrode. BRUINISSE - Rainiër Valkenburg, een dag tevoren reeds win naar in Chaam, zegevierde donderdagavond opnieuw in Brui- tiisse. Valkenburg was de rapste in een kopgroep van negen, die iich vier kilometer voor het einde had geformeerd. Wim Lug- 'mburg drong in de eindsprint nog het meeste aan, maar kon Valkenburg toch niet van zijn zoveelse succes in dit seizoen af houden. Bart van Est en Harrie Ge res, laatstgenoemde won vori- 80 week zaterdag nog in St. Maartensdijk, vormden lange tijd een dominerend duo in de- re koers, die flinke belangstel ling trok. Reeds na twee ron den ging genoemd tweetal aan de haal en kreeg een maxi male winst van 35 seconden. Even na half koers werden de heide vluchters in de kraag Sevat door het op drift ge bakte peloton. Kort daarop begonnen Rob Bijvank en Peter van de Klun- dert aan een uitstapje. Ook zij draafden lang voorop en de den dat op een imponerende *ijze. Vooral de dappere en ®rk etalerende Bijvank wil de van geen wijken weten. Ook nog niet toen zijn me devluchter Peter van de Klun- dert afhaakte. Bijvank ging '°g even in zijn eentje door, maar kon het toch niet houden 'eBen de samengebundelde dachten van een volggroep die in eerste instantie bestond René Boeren, Mattie de Eaat, John Leijs, Rainiër Val kenburg en John de Crom. Later meldden nog meerde re mannen zich in de frontlijn, 'iet een hoofdmacht van 23 "an werd aan de laatste zes renden begonnen. Rob Bij- vank, boordevol energie vaagde het daarop nog eens sn sprong in de ruimte te ma ren. Hij kreeg nu gezelschap 'an Rien Brouwers maar dit auo kreeg in de slotfase toch Welschap van zeven anderen, ^arvan toonde Valkenburg !|ch de snelste. Het peloton werd over de 'keep gevoed onder aanvoe- "ng van de Duitser Biletski. De leidersprijs werd geïncas seerd door Bart van Est. Bij de liefhebbers zegevier de Nout Westerbeke. Hij ver sloeg in de eindsprint negen concurrenten. Uitslagen amateurs: 1. R. Valken burg (Bergen op Zoom) 100 km. in 2.16.18,2. W. Lugtenburg (Goedere de), 3. J. de Crom (Hoogerheide), 4. R. Bijvank (Sas van Gent), 5. R. Boeren (St., Willebrord), 6. T. Fase (Oud Vossemeer), 7. P. van de Klundert (Hoogerheide), 8. B. van Est (Dinteloord), 9. R. Brouwers (Teteringen), 10. op 26 sec. A. Bi letski (D), 11. J. Leijs (Standdaar- buiten), 12. R. Groenenberg (Spij- kenisse), 13. R. Beuzekamp (Hen- drik-Ido-Ambacht), 14. R. Hage- meijer (Den Bosch), 15. C. de Jong (Schijf), 16. C. Spaans ('s-Graven- polder), 17. P. Oirschot (Putte), 18. J. Jansen ('s-Gravenpolder), 19. J. Nieuwkoop (Roosendaal), 20. M. de Baat (Steenbergen). Liefhebbers: 1. N. Westerbeke (West Kapelle), 50 km. in 1.12.16, 2. M. Dijkwel (Yerseke), 3. W. van Lienden (Berkel), 4. E. Verstraaten (Roosendaal), 5. P. Wisse (Aagte- kerke), 6. A. Ruijs (Haarlem), 7. J. Rainiër Valkenburg steekt dit seizoen in een bijna onge naakbare vorm. - foto de stem/ben steffen van Baal (Breda), 8. C. van der Ma de (Moerdijk), 9. R. Willems (Uden), 10. S. Broersma (Zoutelan- de), 11. op 14 sec. H. van de Burg (Noordwijkerhout), 12. L. van der Wiel (Breda), 13. J. de Laat (Moer gestel), 14. F. Meijaard (Wemeldin- ge), 15. A. Straver (Giessen). Van onze tennismedewerker OOSTBURG - Voor de twin tigste keer zijn de tennisbanen van de Oostburgse tennisvere niging Ludo et Emergo het middelpunt van het alom be kende Eenhoorn-badgasten- toernooi, zoals de officiële be naming luidt. Dit voor de B-, C- en D-spelers georganiseerd tennistoernooi wordt ook dit jaar geleid door Paul de Bruijckere, die tijdens dit ju bileum wordt bijgestaan door de aan de enkel geopereerde Serge Carpe'ntier en door Ma rie-Christine Sampon. De bedoeling is dat alle par tijen op de eigen banen zullen worden afgewerkt. „Alleen als wij achterlopen op het schema zullen wij genoodzaakt zijn uit te wijken naar Aardenburg en IJzendijke", aldus Paul de Bruijckere. Vele bekende namen bevol ken de schema's, want de Belg Peter Simoen staat aan het hoofd van het schema van 32 bij de B-heren. Hoewel vorig jaar niet aanwezig, kon deze sympathieke Belg zich meer der malen winnaar noemen. Het Duitse kanon Achim Stef- fens (vorig jaar halve finalist) werd als tweede ingeschat, terwijl de Belg Hugo Ghijse- len als derde werd geplaatst. De oud-TSI-speler Eric Pie- tersz, eveneens een vaste klant, zal het in de halve finale moeten opnemen tegen Si moen, als hij inderdaad zijn plaatsing kan waarmaken. Robert van de Boogaard en Bart van der Feen zijn de twee Zeeuwen aan wie voorts een favorietenrol wordt toebe dacht. Een schema van acht kenmerkt de B-dames met Conny Baarends en Barbara du Fossé als de belangrijkste kanshebsters. Axelaar Menno van den Hout, vorig jaar winnaar en daardoor als eerste geplaatst bij de C-heren, kan wellicht revanche nemen op de als tweede geplaatste Terneuze- naar Mark Albers, na zijn ver lies onlangs te Hulst, Middel burger Ron Vroegop en Mark Leenknegt uit Hulst maken het kwartet geplaatsten vol. Overige kanshebbers zijn Guido Simoen, Peter van der Sloot, Jaap Monster en Jan Willem Bartz. De winnares van vorig jaar, Jeanet Engelse uit Souburg, start ook dit jaar als favoriete bij de dames met Irma van der Peijl, Leontine Dusseldorp en Inge Ockel als haar naaste belaagsters. Een open strijd staat er te wachten in de D-categorie. Mark Mar- teijn en Freddy Delagaye (bei den spelend voor Tiola) wor den de sterksten geacht vóór Alexander Bun, Fred van der Peijl en Lesley Truideman. Marijke Robesin, Marijke Pladdet en Bep van de Vijver zijn de regionale favorieten bij de D-dames. Door het grote aantal partijen (totaal circa 300) start men reeds dit week einde met de wedstrijden. De finales zijn gepland zondag 5 augustus. Van onze tennismedewerker CADZAND - Een totaal van 162 inschrijvingen bewijst het succes van het door ASOC ge organiseerde badgasten-ten nistoernooi te Cadzand. Het deze week begonnen toernooi kent een vlot verloop en laat in de C-categorie bij de heren nog geen verrassingen zien, hoewel het plaatsen van spe lers door de vele onbekenden vaak 'een greep uit de lucht' moet zijn. Het schema bij de C-heren in het enkelspel kent Ben Bouwhuis als eerste ge plaatste. Hij won in de eerste ronde van Han Hondebrink met de veelzeggende cijfers 6- 1,6-2. De als tweede geplaatste Erik Marteijn uit IJzendijke had een gemakkelijke ronde via een walk-over op Erik van Tatenhoven. Marco ten Berge speelde zich, als derde ge plaatste, reeds in de halve fi nale ten koste van Hans Hilger (6-2, 6-3). Ook Harald Hen driks kan zich via zijn over winning op Eric van Dijk hal ve finalist noemen: 7-6,6-4. De als tweede geplaatste- Duitser Karl Wissing beland de in de achtste finales van het 64 namen tellende schema bij de D-heren. Hij versloeg Peter Tazelaar met 6-3, 6-3. De als vierde geplaatste Ron van der Meer kan zich reeds kwartfi nalist noemen dankzij zijn ze ge op Han Hondebrink: 6-0, 1- 6, 7-5. Ook Paul Pruimboom uit Son speelde zich in de kwartfinales. Hij versloeg Willy Lippens uit Hoek met 6- 2,6-4. De als eerste geplaatste Ma rijke Pladdet uit Biervliet werd in de eerste ronde reeds uitgeschakeld door de Duitse Pia Wissing na een spannende drie-setspartij6-1,3-6, 6-4. De als tweede geplaatste Annelies Hoek uit Axel kwam nog niet in actie. Zij moet het opnemen tegen Nicole van der Zweep, na haar overwinning op Car- dien Koks uit Baarle: 6-3, 6-0. Pauline Dekker uit Zuiddorpe had weinig plezier aan haar derde plaats. Zij werd uit het toernooi gespeeld door Helène Bothof uit België met de cij fers 6-2, 6-4, terwijl Anouk van der Zweep uit Leerdam haar vierde plaats voorlopig waarmaakte door te winnen van Truideman met 6-0,6-2. Zaterdag 28 juli zijn de fina les gepland van dit toernooi. Van onze tennismedewerker VLISSINGEN - Een totaal van 155 inschrijvingen telt het door DOS georganiseerde ten nistoernooi te Vlissingen. „Iets minder inschrijvingen dan voorheen", aldus Harry van der Moolen van de wedstrijd commissie van de organise rende vereniging. „Vooral de oudste leeftijdsgroep Iaat het enigszins afweten", zegt Van der Moolen, die het idee oppert volgend seizoen de categorie 18-jarigen te laten vervallen. Zoals gebruikelij k speelt men tijdens dit toernooi vol gens het poulesysteem, waar na de eerste twee uit de poule overgaan naar het hoofdtoer nooi. Hoewel dan pas wordt geplaatst, gaat de volgorde van de poules naar van de sterkte van de spelers. Bij de 10-jarige meisjes wordt ook nu Stephanie Rottier als sterkste geacht, met Mariska Ouwe hand aan het hoofd van de tweede poule. Kees Oostrom is de favoriet bij de jongens, Eugène de Kok, Armand Tournois en Rogier Haver- KLOOSTERZANDE - Leo van Hoye uit Clinge bereikte gis teren als eerste de kwartfinales van het door tennisvereni ging Hontenisse georganiseerde tennistoernooi. Van Hoye, achtste geplaatst op het schema bij de heren-D, kreeg het overigens niet cadeau. Na de eerste ronde vrijgesteld te zijn geweest, moest hij het in eerste instantie opnemen tegen Hulstenaar Guido Verstraeten. Deze legde hem het vuur aan de schenen, doch in de derde set kreeg hij Verstraeten uiteindelijk op de knieën (4-6, 7-6, 6-2). Zij volgende tegenstander werd Henk Jansen uit Sluiskil, op papier wellicht nog wel de lastigste. Van Hoye echter klaarde het karwei knap en versloeg Jan sen met duidelijke cijfers: 6-2,6-4. In de kwartfinales moet Van Hoye het opnemen tegen de eerst geplaatste Peter Kouwijzer, maar deze moet dan eerst nog zien te winnen van Gerard Jonkman, die daarvoor Pie- ter de Klerk uit het toernooi wipte (7-6, 6-4). De vierde ge plaatste Alfred Koen uit Hulst kende in zijn eerste partij nog geen problemen. Met 6-4,6-3 versloeg hij Jos Goossen. Even min problemen kende William Asselman. De gedoodverfde finalist stond zijn tegenstander Martin van de Voorde slechts drie games toe (6-0, 6-3). Uitslagen: Heren enkel D: Eric van Tatephove - Rudy Buwalda 6-3, 6-3 Heren enkel E: Cor de Jonge - Wim Taalman 6-1, 6-2, Peter de Kort - Johnny Rekkers 5- 7, 6-4,6-1, Eddo Lokken - Karei Lafort 6-3,6-0, Eugène Verstraeten - Peter de Roeck 6-4, 6-4, Jo Kouijzer - Donato Nanna 7-5, 7-5. Dames enkel E: Truus He- melaar - Carla Verstraeten 6-4, 6-1, Ingrid van Goethem - Wilhelmina de Baar 6-0,6-3. Gemengd dubbel: BoeykensAsselman - BurmBurm 6-2,6-2. mans zijn de overige geplaats ten. Bij d e 12-jarige meisjes staat Chantal van Schelven uit 's-Gravenpolder aan het hoofd van de eerste poule. Zij kan de nodige tegenstand verwachten van de Tilburgse Caroline Stok en van de Zeeuwse Ingrid de Vries en Anneke Engelse. Bij de jongens tot en met 12 jaar wordt Berry Opperhuizen uit Breukelen als eerste getipt vóór Stefan Havermans, Man fred de Kok en Eriso Glans dorp uit Bleiswijk. Alwin van Bree, Bernd van Quekelberg- he en Kim Langeraert zijn ge vaarlijke outsiders. Elisabeth Buijs staat aan het hoofd van de rij geplaatsten bij de 14-ja- rige meisjes, vóór Elly Cijvat, Dorien Brasser en Jenny Kuijs, terwijl Paul Richard Hellemans zijn favorietenrol moet waarmaken tegenover Marcel Wolfert en Jos Ver- schuure. Bij de meisjes tot en met 16 jaar is TSI-speelster Cathari- na van den Heuvel de favorie te ee bij de jongens wordt de eerste plaats toebedacht aan Raymond Langeveld uit Prin senbeek. De Zeeuwse concur renten zijn Bart Felius, Diede- rik van den Heuvel en André Goedegebuure. Lisette Terwiel van de orga niserende vereneging DOS staat als vierde getipt bij de oudste meisjes, waarbij de sterksten blijkbaar vanuit Maastricht komen. Hetzelfde geldt bij de oudste jongens, met dit verschil dat Souburger Antoine van Bockel hier de fa vorietenrol voor zich opeist. Het toernooi start maandag 30 juli en geldt voor het De Stern- klassement.

de Stem | 1984 | | pagina 7