Los Angeles wilzu9 overkomen Weer w voor Ri Valken Snelle bril WK turnen 1987 naar Rotterdam Ducrot voor laatste amateur klus I Helmick zwembaas Keizer fluit twee duels lSaar NAC Komst van ]Vlel Eves niet zeker VRIJDAG 27 JUL11984 Hockey-arbiters gelijk aan het 'werk' Daume door ziekte afwezig Geen adelaar bij opening Oosterbosch winnaar in Wateringen VRIJDAG 27 JUL11984 Jan van Wijk naar Kwantum door GIEL HENDRIX LOS ANGELES - Tom Bradley, de burgemeester van Los Angeles, heeft er al les aan gedaan om zijn stad tijdens de Olympische Spe len zo 'zuiver' mogelijk te laten overkomen in de rest van de wereld. Impopulaire maatregelen schuwde de eerste burger van LA, wiens portret de aankomsthal op de luchthaven siert, niet. Een leger van veiligheids mensen, zonder aanhou dingsbevoegdheid welis waar, maar toch in direct contact staande met de poli tie die binnen luttele minu ten ter plaatse is en een su permacht van politiemen sen, die zeer nadrukkelijk aanwezig is, moet de kleine criminaliteit tot een mini mum beperken. Maatregelen Dat lukt ook wel aardig, want de agenten die op straat patrouilleren missen, zeker op de buitenlanders hun uitwerking niet. Dat kan ook moeilijk anders, want de Amerikaanse agent is een indrukwekkende per soonlijkheid. Aan de linker kant dragen ze de lange wa penstok en rechts, zeer dui delijk zichtbaar, zit het pis tool in de holster. Afgezien daarvan echter heeft de burmeester nog an dere maatregelen getroffen die de stad een 'cleane' in druk moeten geven. De handel in zwarte toe gangsbewijzen voor de Olympische Spelen is offi cieel verboden. Wie kaartjes openlijk te koop aanbied wacht een zware boete. Maar de 'scalpers' zoals ze in LA genoemd worden, liggen daar niet wakker van. Zij vinden speelruimte genoeg om hun 'slachtoffers' inder daad te scalperen. Via ano nieme advertenties, schuil gaand achter telefoonnum mers, bieden zij de kaarten openlijk te koop aan. Die handel verloopt echter niet helemaal naar de zin van de zwarthandelaren, die gedacht hadden grof geld te verdienen aan de plaatsbe wijzen. In plaats van de te verwachten tienvoudige prijzen moeten zij zich te vreden stellen met een op slag van 300 tot 400 procent op de normale prijzen. Oor zaak daarvan is dat lang niet alle evenementen uit verkocht zijn en er via de of ficiële kanalen, tegen de normale prijzen, nog genoeg entreebiljetten verkrijgbaar zijn. De grote vraag is natuur lijk hoe de 'scalpers' aan hun kaarten komen. Uiteraard op de eerste plaats door ze in de voorverkoop massaal op te kopen, maar bovendien is er nog een andere, veel min der legale, weg. Tijdens de periode dat de kaarten ge drukt werden bijvoorbeeld, verdwenen 300.000 biljetten, zonder dat iemand wist waar ze gebleven zijn. Dat aantal was echter niet vol doende om de druk van de kaarten te stoppen en nieu we biljetten te maken, zodat al die ontvreemde kaartjes rechtsgeldig zijn en derhal ve op de zwarte markt ver kocht kunnen worden. De organisatie wijst er dage lijks nadrukkelijk, via ad vertenties, op dat de officiële voorraad nog niet is uitge put, maar moet het voorlo pig nog afleggen tegen de zwarthandelen. Prostitutie Burgemeester Tom Brad ley heeft bovendien gedacht de criminaliteit terug te kunnen dringen, door tij dens de Spelen de prostitutie aan banden te leggen. Van uitbannen is geen moment sprake geweest, maar de stad heeft wel gemeend het aangezicht van het centrum, waar de VIP's zich plegen op te houden, een face-lift te geven door de prostitutie in de binnenstad te verbieden. Middels strenge wetten en een even strenge controle is dat wel gelukt, maar in feite heeft Bradley niets anders gedaan dan de grens van de illegaliteit verleggen. De prostituees en hun bescher mers hebben hun werkter rein gewoon enkele kilome ters verlegd, naar de rand van het centrum. „Have fun, call Mary", staat er in de plaatselijke advertenties en die oproepen worden gevolgd door een te lefoonnummer. De ervaren dames zijn echter op dat te lefoonnummer niet te van gen, want meestal betreft het een nummer van een openbare telefooncel waar omheen een stuk of zes, ze ven, 'adverteersters' wach ten op de oproepen. Boven dien rijden de 'dames' in grote Amerikaanse sleeën door de buurten en spreken iedere man, die zich na het invallen van het donker nog op straat bevindt, vlug aan. De 'handel' gaat gewoon door, alleen de belangrijke mensen worden er niet openlijk mee geconfron teerd. Het werk gaat echter gewoon door en evenals het Werklieden leggen de laatste hand aan het Los Angelos Coliseum, waar de openingsce remonie en de atletieknummers zullen worden afgewerkt.'Dan zal het stadion stampvol zitten met mensen, die al dan niet hun kaarten voor veel geld op de zwarte markt ge kocht hebben. - fotoap LAOOC, de organisatie van de Spelen, slaan ook de meisjes van de straat een slaatje uit de miljoenenbusi- ness waartoe een dergelijk evement is uitgegroeid. Los Angeles in teken van 'halve' LOS ANGELES (SID) - Robert Helmick is op het congres van de wereldzwemfederatie (FI- NA) gekozen tot voorzitter. De Amerikaan, die tot dus verre de post van secretaris generaal bekleedde, volgt de Joegoslaaf Ante Lambasa op, die zijn reguliere termijn had voltooid. De plaats van Helmick wordt overgenomen door de Canadees Harvey. Als nieuw lid in het presidium van de FI- NA werd in Los Angeles de Westduitser Harm Beyer ver welkomd. Klaas van de Pol, voorzitter van de Nederlandse zwembond, vervult in het mondiale bestuur de functie van penningmeester. Het bestuur van de FINA heeft de volgende samenstel ling: voorzitter: Helmick (VSt), vice- voorzittters: Furuhashi (Jap), Sho re (NZ1), Larfoui (Mar), Amaya (Cub), prof. Dr. Zorovka (Sov), penningmeester: Van de Pol (Ned), secretaris-generaal: Harvey (Can), leden: Werner (Zwe), Said (Alg), Sen Ya (Chi), Beyer (WD1), Herrera (Col), Moerisev (Sov), Lee (ZKo), Akesun (Nig), Malione (Uru). Van onze speciale verslaggever LOS ANGELES - Een dag na aankomst in Los Angeles, waar het tijdverschil van ne gen uur met Nederland toch om enige aanpassing vraagt, kwamen de twee Nederlandse hockeyscheidsrechters bij de heren, Rob Lathouwers en Gerrit Hagels, al in actie. Het duo leidde een oefen wedstrijd tussen Australië en Groot-Brittannië. De Britten, die in dezelfde poule zijn inge deeld als Nederland, maakten een uitstekende indruk. Zij dwongen de Australiërs, favo riet voor goud, een gelijkspel (1-1) af. Overigens werd er over drie perioden van 25 mi nuten gespeeld. Ook in het damestoernooi is Nederland met twee scheids rechters vertegenwoordigd. Dat zijn Brigitte de Vries- Scheeren en Loekie Roeg- Rogge. LOS ANGELES (RTR) - Willy Daume moet door ziekte de Olympische Spelen missen. De 71-jarige voorzitter van het Olympische co mité van West-Duitsland en vooraanstaand lid van het IOC lijdt aan een longinfectie. Zijn gezondheid staat de vermoeiende trip naar Los Angeles niet toe. door WIL KESTER LOS ANGELES - Het verschil tussen de Olympische Spelen van Moskou en Los Ange les? Kwantiteit ten opzichte van kwaliteit. Want ga maar na. In 1980 volgden bijna vijftig lan den de oproep van de Amerikaanse president Carter de Spelen in Moskou te mijden. In mei van dit jaar kreeg de geval nog drie in L.A. in actie. Sovjet Unie aanmerkelijk minder, want slechts twaalf landen achter zich die even eens weigerden deel te nemen aan het Olympisch gebeuren in L.A. Tegen de 81 deelne mende landen van 1980 staat het recordaantal van 142, dat in Californië om de Olympi sche medailles strijdt. Veel meer deelnemers dus dan in Moskou, maar aanmerkelijk minder kwaliteit. De Spelen van Los Angeles zijn 'Halve Spelen'. Becijferd is, dat in Los An geles 51 procent van alle rege rende wereldkampioenen ab sent zal zijn. De zwaarst ge troffen discipline is het ge wichtheffen. Alle medaille winnaars, twee Roemenen uit gezonderd, van het laatst ge houden wereldkampioenschap in deze tak van sport ontbre ken op de Spelen. Ook het worstelen (72 procent WK-me- daillewinnaars afwezig), mo derne vijfkamp (83 procent), wielrennen (63 procent), kano (61 procent) en schieten (60 procent afwezige WK-medail- lewinnaars) zijn zwaar gede valueerd. Voor paardesport, hockey, zeilen en boogschieten heeft het wegblijven van de Sovjet Unie, Oost Duitsland, Tsjechoslowakije, Polen, Hon garije, Bulgarije, Mongolië, Zuid Jemen, Noord Korea, Cu ba, Laos, Vietnam en Ethiopië minder ingrijpende gevolgen. In vergelijking met Moskou kennen de paardesport-onder- delen en het dames en heren- hockey toernooi zelfs een bijna 100 procent sterkere bezetting. De meeste aandacht gaat uiteraard uit naar het zwem men en de atletiek, de twee meest aansprekende Olympi sche onderdelen ofwel de ko- ninginnenummers van de Spelen. En juist deze twee tak ken van sport benadrukken de benaming 'Halve Spelen'. Van de atleten, die vorig jaar in Helsinki op de eerste wereld kampioenschappen atletiek een medaille behaalden ont breekt 51 procent in Los Ange les. Een devaluatie die in de aanloop tot de Spelen via we reldrecords en beste seizoen sprestaties van 'wegblijvers' nadrukkelijk werd onderlijnd. Vooral bij de vrouwen be loofde het Olympisch atletiek- gebeuren zo goed als een com pleet Oosteuropese aangele genheid te worden. Alleen op 1500 en 3000 meter (de Roe meense Puica) en de marathon (de Noorse Kristiansen) wordt de seizoensranglijst aange voerd door Olympia-deel- neemsters. Voor de rest is het allemaal Oostblok dat de klok slaat. Vaak in de vorm van een wereldrecord (hoogspringster Andonova, 400 m hordenloop ster Ponomareva, kogelstoot ster Lissovskaja, zevenkamp ster Paetz, de Oostduitse 4x400 meter estafette en Kochs evenaring op de 200 meter). Was het vernieuwen van wereldrecords bij de vrouwen tot dusverre een zaak van lou ter niet-westerse atleten die geen kans maken op Olym pisch goud, bij de mannen ko men er van de zes kersverse wereldrecordhouders in ieder Tegenover de deelnemende wereldrecordhouders Fernan do Mamede (10 km), Zhu Jian- hua (hoogspringen) en Jürgen Hingsen (tienkamp) staan de afwezige polsstokhoogsprin ger Boebka, kogelslingeraar Sedykh en speerwerper Hohn. Met marathonloper Peter, steepleloper Maminski en hinkstapspringer Protsenki zorgden zij voor de de beste niet-westerse seizoenspresta ties. De rest werd voornamelijk gerealiseerd door Amerikaan se atleten. Een en ander bete kent dat de atletieknummers bij de mannen een stuk min der zijn gedevalueerd dan bij de vrouwen. Zeker in de breedte. Een dergelijke ontwikkeling doet zich voor bij het zwem men. Ook daar weegt het weg blijven van het oostblok (zoals steeds: met uitzondering van Roemenië) het zwaarst bij de vrouwen. Tien van de veertien huidige wereldrecords zijn in het bezit van Russische of Oostduitse zwemsters. Alleen op de 400 en 800 meter vrije slag (Tracey Wickham) en de 100 en 200 meter vlinderslag (Mary Meagher) duikt een we reldrecordhoudster in het Olympisch zwemwater. Bij de mannen is het tegenoverge stelde het geval. Alleen Vladi mir Salnikov laat als wereld recordhouder op de 400 en 1500 meter vrije slag verstek gaan. De Westduitser Michael Gross, de Canadees Alex Baumann en de Amerikaan Rick Carey zullen zonder twijfel de afwe zigheid van de Rus doen ver geten. Heeft Ria Stalman een uit gesproken kans op goud, colle ga-atleten Rob Druppers en Gerard Nijboer iets minder, op de zwemnummers zijn de va derlandse medaillekansen dankzij het ontbreken van Oostduitse deelneemsters ook alleen maar rooskleuriger ge worden. Met name voor Anne- marie Verstappen en Connie van Bentum. Terwijl Pedro van Raamsdonk ook niet erg zal treuren over d? afwezig heid van zijn boksende colle ga's uit het Oostblok en - meer nog - Cuba. Een Olympische medaille is nu eenmaal een Olympische medaille. En ook in Los Angeles zijn ze geheel rond. Halve Spelen of niet... Zwemmer Ingi Thor Jonsson uit IJsland showt een vrolijke Olympische zonnebril. Ge zien de vorm en de afmetingen van het apparaat lijkt het niet erg raadzaam het op te houden tijdens de zwemwedstrijdenfotoap ^frr Van onze speciale verslaggevers LOS ANGELES - Jan Keizer is aangewezen voor het leiden van twee wedstrijden in Annapolis in de eerste eindronde van het Olympisch voetbaltoernooi. De arbiter uit Volendam zal een keer (§btredên als grensrech ter. Keizer staat voorts een keer als reserve op de lijst van de in ternationale scheidsrechterscommissie van de FIFA. Maandag 30 juli leidt Keizer de ontmoeting Joegoslavië-Ka- meroen. Donderdag 2 Augustus is hij arbiter bij Chili-Frankrijk. Dinsdag 31 juli treedt hij op als grensrechter bij de ontmoeting Chili-Qatar. Keizer is tenslotte als reserve aangewezen voor het trèffen Joegoslavië-Öiftada öp woensdag 1 augustus. LOS ANGELES - De wereldkampioenschappen tur nen 1987 zijn toegewezen aan Nederland. Tijdens het congres van de Internationale Gymnastiekfederatie (FIG) hebben de afgevaardigden zich in Los Angeles duidelijk uitgesproken voor de kandidatuur van het Koninklijk Nederlands Gymnastiekverbond. De wereldkampioenschap pen zullen in 1987 van 18 tot en met 25 oktober in het Sportpa leis Ahoy' in Rotterdam wor den gehouden. Drie bonden hadden zich kandidaat gespeeld. Naast Ne derland hadden ook Japan (Tokio) en de Verenigde Staten (Indianapolis) verzocht de ti tel wedstrijden in 1987 te mo gen organiseren. Japan trok LOS ANGELES - Bij de ope ning van de Olympische Spe len zal zaterdag geen adelaar rondvliegen door het Coliseum in Los Angeles. De adelaar die de stunt in eerste instantie zou uithalen, de 22-jarige Bomber, kwam tijdens de training om het le ven. Zijn opvolger, een dier met de wat vriendelijker naam Fluff, werd uiteindelijk terug getrokken, omdat het gedoe met de adelaars teveel aan dacht begon te trekken. „We willen de aandacht bij de openingsceremonie leggen waar die hoort, bij de atleten", verklaarde een woordvoerder. LOS ANGELES - Maarten Ducrot be leeft zijn laatste dagen als amateur wielrenner in de prettigste omgeving, die de Utrechter zich kan denken. Californië, de staat waar de Olympi sche Spelen worden gehouden, is voor Ducrot werkelijk de kom, waar hij zich als aanstaande goudvis thuis kan voe len. De 26-jarige tijdrijder, die in 1982 al met een gouden plak terugkwam van de wereldtitelstrijd in Engeland, maakt in Los Angeles als meest erva ren man deel uit van de Nederlandse ploeg voor de 100 kilometer ploegen tijdrit. Dat onderdeel leverde voor Ne derland al in 1964 en 1968 een gouden oogst bij de Olympische gebeurtenis. Welkom Een gouden plak, desnoods een plaats op het erepodium, zou Maarten Ducrot bijzonder welkom zijn. De stu dent staat aan de vooravond van een professionele wielercarrière. Een aan sprekend resultaat tikt altijd aan in de belangstelling van de beroepsploegen. „Het wordt tijd, dat ik naar de profs ga. Ik ben er klaar voor, heb de leeftijd. Vorig jaar heb ik bewust een contract laten lopen. Piet Libregts heeft me overtuigd van het nut toch de Olympi sche Spelen nog mee te pikken". Ducrot kon vorig jaar bij de Franse burggraaf Jean de Gribaldy onder con tract komen. Zijn opvallende optreden in de open ronde van de Toekomst, de Nederlandse amateur werd derde, was debet aan die aanbieding om de ploeg van Sean Kelly te versterken. Ducrot koos toch voor de voortzetting van zij n loopbaan als liefhebber. „Dat contract heb ik natuurlijk niet zo maar laten lopen. Piet Libregts heeft tegen mij gezegd: fiets jij nou maar op de Olympische Spelen, ik zorg voor de rest. Ik weet, dat Libregts de zaak ook voor elkaar heeft. Namen noem ik niet. Ik heb al eens in de krant gestaan. Du crot gaat naar Skil, stond er boven. La ter ging dat niet door. De wielerwereld is wat dat betreft een zootje. Je bent nergens zeker van. Wat de ene dag ak koord is, wordt de volgende dag weer ingetrokken. Mij hoor je niets meer zeggen over contracten, tot de bespre kingen echt zijn afgerond". Concentratie Ducrot, een lange slanke renner, af getraind ogend, heeft de harde leerstof van de wielerwereld vlot verwerkt. In Los Angeles, voor de piek van het jaar op de Artesia Freeway, de autosnelweg van Los Angeles naar Long Beach, is uiterste concentratie vereist. „De oogkleppen moeten hier echt op. Je ziet zoveel moois langs de weg. Daar mogen we nog niet naar kijken. Volgende week zondag is de klus. Daarna hebben we nog een week voor de vakantie van ons leven", meent Ducrot. De Utrechtse student heeft nog tien dagen van voorbereiding op de 100 ki lometer ploegentijdrit. Met Jos Alberts en Gert Jakobs zat Ducrot woensdag vier-en-een-half uur op de fiets langs de kustboulevard, de enige plek waar renners een redelijk vlotte weg door de gemotoriseerde blikken lawine van L.A. kunnen vinden. De vierde man in het pact, Erik Breukink, verblijft door een waterpokkengeval in de familie nog steeds in Nederland. Komt Breu kink, een heel sterke tijdrijder, niet, dan is dat volgens Ducrot jammer maar niet onoverkomenlijk. Vervanger Nico Verhoeven, Nederlands kampioen op de weg, past net zo goed in de Qran- je-locomotief, de trein waarin tfycrot zich zo op de plaats voelt. I';. Sterker „In die ploeg rijd ik momenteel veel sterker dan alleen. Die ploegentijdrit is een specialisme op zich. Geweldige tijdrijders komen soms helemaal niet tot hun recht in een kwartet. De Oost duitsers hebben twee jaar lang een ploeg gebouwd rond Ludwig, de beste tijdrijder bij de amateurs. Twee keer is het niks geworden. Ik was altijd een behoorlijk betrouwbare kracht in solo tijdritten, maar dit jaar kom ik niet uit de voeten. Ik heb ook weinig uitslagen gereden. In de ronde van Rijnland- Palts de proloog gewonnen. Tweeë- neenhalve kilometer, dat stelt dus niks voor. Het lukt in tegenstelling tot vorig seizoen gewoon minder in de inaèvi-* duele koersen. Vandaar dat ik, daar ben ik eerlijk in, een succes in Los An geles best kan gebruiken". Zijn geringe score vandit jaar staat in tegenstelling tot de lichamelijke conditie van Ducrot. Een winter, waar in schaatsen en zwemmen de accu op peil hielden, deed de rossige renner topfit aan de competitie beginnen. Waarom hij zich zo goed voelde, kan Maarten Ducrot absoluut niet aange ven. „Wielrenners doen toch maar Wat. Je hoort bij een ploeg, je krijgt aah hét begin van het jaar je materiaal, je kle ren en de beste wensen. Je moet het zelf maar uitzoeken. Van begeleiding met speciale schema's heeft men nog nooit gehoord in deze sport", is de kri tiek van Ducrot op het vak, dat hem binnenkort een goed belegde boterham kan gaan geven. zich voor de stemming terug. De afgevaardigden brachten 36 stemmen uit op Rotterdam en 20 op Indianapolis. De. verkiezing van Rotter dam was een groot succes voor de delegatie van het KNGV, die bestond uit vice-voorzitter Tom Daey Ouwens, Bep Vos, Anneke Kelder en Jan Meijer. Namens de gemeente Rotter dam was Hans Aalbers, hoofd van de afdeling Sport en Re creatie van die gemeente, aan wezig. Joeri Titov, president van de internationale gymnastiek federatie, toonde zich afgelo pen zondag tijdens de presen tatie al een groot voorstander van Nederland. Eerder orga niseerde het KNGV de Euro pese kampioenschappen da mes (1967 in Amsterdam) en de wereldkampioenschappen rit mische gymnastiek (1973 in Ahoy'). Het KNGV had zijn kandi datuur gesteld in verband met het 75-jarig bestaan van het Nederlands Olympisch Comité in 1987, dat via de Stichting Sport Support het KNGV fi nanciële ondersteuning toe zegde. WATERINGEN - Bert Oos terbosch is winnaar gewonden van de Ronde van Wateringen, een criterium voor beroeps wielrenners. De renner uit de ploeg van Peter Post versloeg in de sprint een andere tempo- rijder, Gerrit Solleveld. Met nog twaalf kilometer te rijden van de 111 was he tweetal ontsnapt. Leo v'a Vliet won de sprint van he peloton. Er waren 20.000 toe schouwers. De uitslag is: 1. Bert uw4!** (Oudenbosch) 111 kilometer Lij minuten 11 seconden 2. Gerrit (De Lier) 3. op 20 seconden: Leo van (Oudenbosch) 4. Henk Lubböjjg (Voorst) 5. Sean Kelly (Ierland) J. van Vliet (Maasland) 7. Theo Smit nenburg) 8. Johan van der Velde 0* bergen) 9. René Koppert (Poeldijk Jan Raas ('s Heerenhoek). Melkl van onze sportredactie BREDA - De komst van de Engelse spits Mel Eves naar yAC is nog lang niet zeker. Weliswaar heeft technisch manager Bob Maaskant de Engelsman deze week een te genvoorstel gedaan - vorige week legde Eves zijn eisen in Breda op tafel - maar binnen ie stichting 'NAC in de lift', de groep van sponsors, is men er nog niet uit of er voldoende geld opgebracht kan worden 0In Eves aan NAC te verbin den. Maaskant hoopt nu volgen de week woensdag met Eves nader contact te kunnen leg gen nadat hij eerst met de le den van 'NAC in de lift' heeft gesproken. NAC verblijft op het ogenblik in trainingskamp i op Terschelling. Van onze sportredactie BREDA - De Haarlemse ama teurwielrenner Jan van Wijk, uitblinker in de jongste Milk- race, wordt volgend jaar be roepsrenner. Tom Blom, co-sponsor bij Kwantum-hallen heeft Jan van Wijk al laten weten dat hij volgend jaar kan rekenen op een contract bij de Kwan- tumploeg. Na Jelle Nijdam is Jan van Wijk de tweede jonge amateur, die dus bij Kwantum in dienst kan komen. JOHAN VAN BAAL, de lief hebber uit Breda, behaalde in Gorinchem een zevende plaats. Hl de La op de Tv eei tU! gi« lep wc pe Mc we pie vot ten gev zij Me lijk dar uit gev E de de toe en lan laa het gel: tra bij als Zui gen sla: lan kw me! zad het der C slee in l nis] uit sla) een lief woi spe alle ter. r de Ant lanc Dar iets gen: BRUINISSE - Rainiër Valkenburg, i naar in Chaam, zegevierde donderd nisse. Valkenburg was de rapste in e zich vier kilometer voor het einde li tenburg drong in de eindsprint nog Valkenburg toch niet van zijn zovee! houden. Bart van Est en Harrie Ge res, laatstgenoemde won vori ge week zaterdag nog in St. Maartensdijk, vormden lange tijd een dominerend duo in de ze koers, die flinke belangstel ling trok. Reeds na twee ron den ging genoemd tweetal aan de haal en kreeg een maxi male winst van 35 seconden. Even na half koers werden de beide vluchters in de kraag gevat door het op drift ge raakte peloton. Kort daarop begonnen Rob Bijvank en Peter van de Klun- dert aan een uitstapje. Ook zij draafden lang voorop en de den dat op een imponerende wijze. Vooral de dappere en sterk etalerende Bijvank wil de van geen wijken weten. Ook nog niet toen zijn me devluchter Peter van de Klun- dert afhaakte. Bijvank ging nog even in zijn eentje door, maar kon het toch niet houden tegen de samengebundelde brachten van een volggroep die in eerste instantie bestond hit René Boeren, Mattie de Baat, John Leijs, Rainiër Val kenburg en John de Crom. Later meldden nog meerde re mannen zich in de frontlijn. Met een hoofdmacht van 23 "nan werd aan de laatste zes ronden begonnen. Rob Bij vank, boordevol energie daagde het daarop nog eens ®en sprong in de ruimte te ma ken. Hij kreeg nu gezelschap Van Rien Brouwers maar dit duo kreeg in de slotfase toch gezelschap van zeven anderen. Oaarvan toonde Valkenburg rich de snelste. Het peloton werd over de streep gevoed onder aanvoe- r'ng van de Duitser Biletski. De seei B de sloe con Uits buri 2.16? de), R. I Boe: (Ou< Klui Est (Tet letsl buit keni drik meij (Sch pold J. Ji Niei Baa Lief (We: M. Lier (Roo kerk Vc CAI 162 succ org£ nist deze ken de nog hoei Iers vaa moe C-h Ben plaa

de Stem | 1984 | | pagina 6