Hanegraaf wint Acht van Chaam ZEEUWS ELFTAL SMAAKMAKER ZEELAND 84 Peter Kouwijzer langs Erpelinck lei ckey< ers 'en m Klinkende namen in Sas van Gent iat gezet Veel hulp voor comité DONDERDAG 26 JUL11984 donderdag 26 juli 1984j GINA SPÓRTT Programma in Sas van Gent T14 PAGINA SPORT 2 ud-Olympische kam- ~mite in Los Angeles, kregen voor de ope- eid gesteld kaarten te ardigde Bill Toomey, ronteerd met de eer- I van de zestig weg- uele wegwedstrijden De politie vermoedt e wielrenners zijn er egwijzers worden niet en over de onderbren- ees Dodoo, een hink- ee kleine kamers veel moet ik om zes uur in plaats onder de dou- onfronteerd met het u opgeblazen worden, "et alarm bleek vals. die drie dagen eerder rgestreken, hebben de nstgrasveld in Monte- van de zestien spelers 1 present op het trai- het eerst de Olympi- en de groep onder een n voor de tweede keer nderhalf uur duurde, erschil van negen uur 'tje ging het er nogal ergerde zich daar aan. ep hij op een gegeven isje bezig". 'er, die doorgaans over schikken, gaf later toe men. „Ik voel me nog _e nog een paar dagen en daar maar op", eer even wennen aan on van East Los Ange- Kijk, we zijn hier dan nt niet dat we onmid- eld te pakken hebben. Je moet je op een an- jn die trainingen juist t de echte Olympische cht zin in", zei hij, ter- dsdienst, voorzien van keer een rondje draai en is zo goed als over. :eken maar dat ik er te- Canada is heel belang- tnders kunnen we het 5e oefenwedstrijden te- dagmiddag treft Oran- i West-Berlijn nog met ider leiding van de Ne- rring partner. elevisiebeelden van de en poging van de Zuid- de rechten te kopen op niets uit. ming de beelden op een reurtenissen, uit te zen- neidspolitiek uit het In- oten. relating van een groep eigerd. Die beslissing >ok in de Verenigde Sta- Times schreef in een buitensluiten van jour iets minder dan het be- liscriminatie. ngeles krijgen dagelijks van besmeurde straten, e paardevijgen door een ot stof. De uitwerpselen r de gezondheid van de e kans op kwalen door rklaarde Ron Wechsler, lap en deskundige op het Door Jacques Eestermans HAAM - Zonder enige twijfel is de Acht van Chaam het crite- L jn ons land, dat het meest tot de verbeelding spreekt. Bij .publiek vooral, maar ook bij de renners. Anders dan in vele jjre wedstrijden krijgt 'Chaam' dan ook steevast een win- die tot de verbeelding spreekt. Va het voor de Nederlanders weinig rooskleurige verloop van ,Tour was het dit jaar evenwel dun gezaaid met uitgesproken «nieten voor de winst in Chaam. Gerard Veldscholten zou 'leens de opvolger kunnen worden van Henk Lubberding, die 1983 met de eer ging strijken, heette het in de prognoses. Of jers wel Jacques Hanegraaf, in het rood op het podium in Pa get werd dus Jacques Hanegraaf, de 'Rode Ridder'. Hij klop- Gerard Veldscholten in een spurt 'pour deux'. Zonder moei- ."uiteraard, geheel in de stijl, die past bij de winnaar van het lament der tussensprints in de Tour. De nummers één en twee in de Acht van Chaam 1984 maakten tol uit van een kopgroep van zes, met verder Jan Raas, Leo van iiet, Phil Anderson en Johnny Broers, die op 36 kilometer van >teinde tot stand was gekomen onder impuls van de nationale iupioen. De Zeeuw plaatste zijn coup, nadat Van Vliet en [dcrs een dubbele lus eerder een prima bruggehoofd hadden [vormd. De zes leiders namen in rap tempo een serieuze voorsprong ,n rond veertig seconden en die marge bleef 25 kilometer lang i keurig gehandhaafd, dat het leek of die vooraf was gepro- iammeerd. Op het moment dat het peloton de koplopers echter ter in de rug keek, achtte Jan Raas de tijd rijp een tandje bij te tken. Een persoonlijk succes leverde zijn aanval niet op - An- rson ging onmiddellijk in de tegenaanval - maar zijn demar- >had wel tot gevolg, dat de koers in vuur en vlam werd ge il Deo van Vliet stookte het vuurtje meteen maar op, maar ook I kreeg geen centimeter ruimte van de concurrentie. Datzelfde jjervond ook Phil Anderson, die zijn sprong acht kilometer Kir het einde gecounterd zag worden door Raas, die zijn activi- iten voor het duizendkoppige publiek - er waren in Chaam or schatting 45.000 toeschouwers - uiteindelijk beloond zag iet het winnen van de leidersprijs. Inde finale bleef het trouwens goed uitkijken voor de leiders, rant een sterke groep achtervolgers, met onder andere Hennie mper, Johan van de Velde, Peter Winnen, klimgeit Robert illar, Heddie Nieuwdorp, Jacques van Meer en Steven Rooks, ram in vliegende vaart naderbij Tot een samensmelting kwam het echter niet, want Jacques anegraaf en Gerard Veldscholten doken in de laatste lus tijdig .vrije ruimte voor hen in. Het tweetal kreeg de zegen mee. Het sultaat liet zich vervolgens raden, want tegen de sprintkracht inde dit seizoen zeer succesvolle prof uit Schijf had Veldschol- o.die wel een dappere poging ondernam, geen enkel verweer. Jacques Hanegraaf had zijn zin, het publiek, dat opnieuw een léde winnaar kreeg voorgeschoteld, ook. „Het was soms flink [zien in de Tour", aldus de winnaar, „maar juist daardoor heb nu goede benen. En dat was nodig ook om hier te winnen, 'ant op de zege had ik het vandaag helemaal staan". Jacques Hanegraaf spaarde zijn krachten daarom tot het iatste koersuur. Weliswaar was hij geregeld voor in de groep te inden, zijn bemoeienissen bleven evenwel beperkt tot een controle. Dat het regiem niet mis was, blijkt wel uit het it, dat de wedstrijd pas laat echt op gang kwam. Teun van Vliet was bedrijvig, Hennie Kuiper ook, maar hun jnvalslust schoot geen wortel in Chaam, al werden zo nu en venijnige speldeprikken uitgedeeld. Door Bert Oosterbosch (voorbeeld, die op avontuur trok, maar in Joop Zoetemelk en dri van Houwelingen niet de gewenste medevluchters vond. in 'aardige' groep vertrok even nadat de helft van de afstand js overbrugd. Jos Schipper, Hennie Kuiper, Peter Winnen, larc Sergeant, Teun van Vliet vonden elkaar in een ontsnap- ing, waaraan kort daarop ook Wies van Dongen en Johan van ■Velde hun .steentje bijdroegen, maar meer dan acht kilometer deze vluchters het ook niet uithouden. De meester in jen persoon, Jan Raas, moest er aan te pas komen om de 'Acht' felotte in een definitieve plooi te leggen. Dat het dan ook goed ibeurd, mag niet als een nieuwtje worden beschouwd. Een opvallend gegeven in de Acht van Chaam was ditmaal ïerigens de genante 'zakkenvullerij' van een heel legertje 'gro- jongens'. Slechts Robert Millar wilde wel werken voor zijn Srtgeld, vedetten als Gorospe, Barteau, Simon en Duclos-Las- jlle.om een greep te doen, hielden zich volkomen afzijdig. Geen thtvoor hen, al zal dat de 'Rode Ridder' een zorg zijn geweest. isiagen Chaam ras: 1. Jacques Hanegraaf (Schijf) 120 km in 2.47.18,2. Gerard Veldscholten (Olden- )1),3 Leo van Vliet (Oudenbosch), 4. Phil Anderson (Australië), 5. Jan Raas ('s Hee pheek), 6. Johnny Broers (Maartensdijk), 7. Steven Rooks (Heerhugowaard), 8. Jos bbs IBelgie), 9. Peter Winnen (Venray), 10. Johan van de Velde (Rosbergen), 11. kques van Meer (Wouw), 12. Hennie Kuiper (Putte), 13. Heddie Nieuwdorp (Wemel de), 14 Gert-Jan Theunisse (Berghem), 15. Rudy Matthijs (België), 16. Henri Man- is. 17 Robert Millar (Schotland). 18. Theo Smit (Halfweg), 19. Fons van Katwijk (lxl.20. Gerrie van Gerwen (Olland), 21. Filip Vandenbrande (België), 22. Teun van lil (Maasland), 23. Cees Priem (Wemeldinge), 24. Mare Sergeant (België), 25. Eddy Inckaert (België). 26. Henk Lubberding (Voorst), 27. Wies van Dongen (Breda), 28. ITak (Oud-Gastel), 29. Ad Wijnands (Maastricht), 30. Mario van Vlimmeren (Hoe- tateurs: 1 Rainier Valkenburg (Bergen op Zoom) 96 km in 2.15.27, 2 Arno Ottevan- tlVught), 3 Frank Pirard (Breda), 4 Milko van de Meulen (Purmerend), 5 Rob Har- log INijverdal), 6 Rob Hagemeijer (Den Bosch), 7 Jan Siemons (Zundert), 8 Corné san (Sint Willebrord), 9 René Haast (Rijsbergen), 10 Eddy Schurer (Bakkeveen), 11 hald Pothuizen (Vinkeveen), 12 Ortaire Goossens (Belg), 13 Frans Plantaz (Son), 14 biStevenhaagen (Haarlem), 15 Huub Kools (Baarle Nassau), 16 Richard Thijs (Et s-Leur), 17 Peter Knuvers (Den Bosch), 18 Rik Groot (Fijnaart), 19 Piet de Jong wie), 20 Karei vanGoethem (Kloosterzande). Heren: 1 Michel Cornelisse (Amsterdam) 80 km in 1,55.48, 2 Paul ter Schure (Am- riamj, 3 Peter Voshol (Nieuwerkerk), 4 Tiny Borgers (Eindhoven),5 Gerben Tromp [hip),6 Eric Weiten (Moergestel), 7 Roel Palmers (Zwolle), 8 Bas de Wit (Zegge), 9 biGoedendorp (Oudenhoorn), 10 Ruud Zijlmans (Oud Gastel), 11 Theo Muis (Gies- ihvrgl, 12 Wim van Oosten (Krimpen aan de Lek), 13 John van de Akker (Veldho- si,14 Jan de Vries (Suurhuizen), 15 Tommy Post (Oosterhout), 16 Lex Nederlof tekoorne), 17 Theo Akkermans (Nieuw Vossemeer), 18 André de Bruyn (Sint Wille- id), 19 Michel le Grand (Huizen), 20 Niels Schrauwen (Terheijden). kavelingen: 1 Paul Barten (Zevenbergen) 40 km in 1.00.52, 2 Anton Tak (Oud kiel),3 Corné Voogt (Breda), 4 Sjaak Pleysier (Genemuiden), 5 Pierre Haast (Rijs- Ten). 6 Richard Luppens (Hoogeveen), 7 Rini Tak (Oudenbosch), 8 Patrick Jonkers hsterdam), 9 Jack Konings (Zevenbergen), 10 Antoon Roks (Breda), 11 Marco van [fen (Den Bosch), 12 Marcel van Vliet (Den Haag), 13 Philip van Gender (Tilburg), hrs Bosschieter (Zwaag), 15 Ben van de Aarsen (Bosschenhoofd), 16 Alain Strouc- h'Sittard), 17 Ryan Spapen (Gilze), 18 Leonard Baars (Santpoort), 19 Pascall Schui- ik(Simpelveld), 20 Jan Pleysier (Genemuiden). SK Beweren wint toernooi Doelman Rob Gruben; één van de uitblinkers in het Zeeuws selectie-elftal, dat fraai presteerde in het Zeeland 84-toernooi - foto de stem/cor j de boer Van onze sportredactie SAS VAN GENT - Het pro gramma van de elfde Grote CPC-prijs in Sas van Gent ziet er als volgt uit: 12.30 uur: afhalen rugnummers liefhebbers in sporthal De Vlaan deren; 13.30 uur: start liefhebbers- koers in de Stationsstraat; 13.40 uur: afhalen rugnummers ama teurs; 14.45 uur: start amateur- koers in de Stationsstraat; 14.50 uur: prijsuitreiking liefhebbers in sporthal De Vlaanderen; 15.30 uur: afhalen rugnummers profs; 17.00 uur: start profkoers in Stations straat; 17.15 uur: prijsuitreiking amateurs in sporthal De Vlaande ren; 20.00 uur: prijsuitreiking be roepsrenners in sporthal De Vlaanderen. De jury voor de elfde Grote CPC-prijs in Sas van Gent is als volgt samengesteld: Jan Roovers, voorzitter; Piet van der Hooft, se cretaris; Lo Meijer, wedstrijdcom missaris; Jo Dhaenes, aankom- strechter; Ton van Oosten en Pièr- re Eijsackers, speakers; Jan Doorns, Piet Vasseur en Freddy Vermeersch, commissarissen. Het bestuur van de Stichting Sasse Wielercomité, dat de organi satie in handen heeft van de elfde Grote CPC-prijs, is als volgt sa mengesteld: Willy Colsen, voorzit ter; Johan de Block, secretaris penningmeester; Anton Nelen, tweede penningmeester; Hilaire Coens, publiciteit/tweede secreta ris; J. Torbij n, Peter Pielaat en Henk Peters, technische dienst. Het parkoers voor de elfde Grote CPC-prijs ziet er als volgt uit: Sta tionsstraat (start), Westkade, Kloosterlaan, Paul Krügerdreef, Canadalaan, Poelstraat, Stations straat (finish). Van onze sportredactie SAS VAN GENT - Net voor het einde van de Tour de France is de Stichting Sasse Wielercomité uit Sas van Gent er in geslaagd enkele klinken de namen naar de profronde te krijgen, die op zondag 29 juli wordt verreden. Niemand minder dan de Australische vedette Phil Anderson van de Panasonic-ploeg heeft vorige week in de nacht van donder dag op vrijdag zijn handteke ning gezet onder het contract, dat hem door bemiddelaar Pe ter Bonthuis was voorgehou den. Anderson stond al langer op het verlanglijstje van het Sas se Wielercomité, maar had vooral uit België en Frankrijk zoveel aanbiedingen gekregen voor het rijden van een crite rium op de zondag na de Ron de van Frankrijk, dat hij geen keus kon maken. Uiteindelijk heeft hij gekozen voor Sas van Gent. „Vanwege het sterke rennersveld dat daar aan de start verschijnt", zo liet hij via Bonthuis weten. Daarnaast hebben de Sasse organisatoren nog beslag we ten te leggen op een aantal bij zonder aansprekende namen. Peter Winnen, Gerard Veld scholten, de revelatie van de Tour 1984, en Jacques Hane graaf hebben inmiddels hun handtekening onder het con tract gezet en rijden in Sas van Gent. Daarmee is het rennersveld voor de elfde Grote CPC-prijs voor beroepsrenners vrijwel rond. Uitschieters naast An derson, Winnen, Hanegraaf en lllllllllllllllllflllllllllllllllllll""1111"1 slagen als ploegleider va® essionele wielerploeg va Frankrijk in 1973, wordt lelta, verraad en ontrou (en van een nieuwe rs interesseren tijdens renners weinig succesv onder anderen de Belg®" ibianen Corredor en Jirn mn'f-beslissing is gevallen. Jan Raas sleept de vluchters uit de greep van het peloton. Achter de rug van de Zeeuw zit Jacques lllllllllllr^hta/ op het vinkentouw. - foto de stem/johan van gurp De Australische vedette Phil Anderson, die zijn opwach ting maakt in de profkoers te Sas van Gent, die zondag wordt verreden. - foto de stem johan van gurp moeten sturen, omdat het met zoveel renners te gevaarlijk zou worden op het parkoers in Sas van Gent. „Jammer", ver zuchtte Johan de Block, „maar we moeten aan de veiligheid van de renners denken". De amateurs worden in de Sta tionsstraat weggeschoten door burgemeester drs. Dusarduijn van Sas van Gent. Diens echt genote zal na afloop de me dailles omhangen bij de best geklasseerden. De wielerdag op 29 juli wordt overigens geopend met een wedstrijd voor liefheb bers. Uit die groepering zijn inmiddels al veel bekende amateurs voortgekomen. De 59 ingeschreven liefhebbers staan dan ook zeker borg voor een aantrekkelijke wedstrijd. Zij rijden een afstand van 45 kilometer en starten om half twee. Het parkoers van de wieler ronde in Sas van Gent blijft ongewijzigd buiten vorig jaar. Dat betekent dat de aankomst en de finish liggen in de brede Stationsstraat. De belangrijk ste plaatsen in het parkoers zijn ongetwijfeld de bocht bij café De Rijnvaart, waar sterk afgeremd moet worden en zo doende al heel wat mogelijk heden tot ontsnapping heeft gegeven. Ook de Canada laan/Poelstraat heeft vaak als kamprechter gefungeerd. Op die lange afstand kunnen tem- pobeulen hun ontsnappingen uitbreiden. Illlllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllliiiiilllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiii Van onze sportredactie SAS VAN GENT - Evenals voorgaande jaren kan de Stichting Sasse Wielercomité een beroep doen op een groot aantal Sasse verenigingen. Naast EHBO, politie en gemeente zijn er acht Sas se verenigingen, die elk zeven man leveren. Die worden dan in gezet voor de kaartverkoop, aangeven van gevaarlijke punten in het parkoers en het waarschuwen van het publiek voor aanko mende renners. Een deel van de opbrengst van de kaartverkoop gaat naar de kassen van de clubs, die op deze manier hun saldo wat op kun nen vijzelen. In totaal doet de organisatie een beroep op ruim 135 medewerkers, waardoor een en ander vlekkeloos kan verlopen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Veldscholten zijn natuurlijk Jan Raas, Hennie Kuiper, Joop Zoetemelk, Ludo Peeters, Eddy Planckaert en Leo van Vliet. Daarnaast kunnen ove rigens ook de renners uit de kleinere ploegen, zoals die van AVP-Viditel, Elro-snacks en Henk Wintermans Holland Fruit een greep doen naar de overwinning. Daarbij moet ze ker Theo Appeldoorn, vorig jaar nog alleenheerser bij de amateurs, als een gevaarlijke outsider worden gezien. De profs worden zondagmiddag om vijf uur weggeschoten voor 55 ronden, een afstand van 95 kilometer. De amateurs starten al om kwart voor drie, op hetzelfde parkoers met start en finish in de Stationsstraat. Daar geldt natuurlijk Rob Bijvank, de 'blonde pijl' uit Sas van Gent als grote favoriet voor eigen publiek. Bijvank steekt mo menteel in grootse vorm, ge tuige de zegereeks van de laat ste weken. Hij zal in zijn woonplaats wel geduchte con currentie krijgen van Joop Brooymans, de winnaar van het CPC-criterium in 1983, maar ook van renners als Ko Blok, Werner Wieme, Rainiër Valkenburg en Ab Verplanke. Er gaan in Sas van Gent 66 amateurs van start. En dat hadden er gemakkelijk 100 kunnen zijn. Secretaris van de Stichting Sasse Wielercomité Johan de Block heeft echter de kaarten van 23 renners terug Door Ton Koomen VLISSINGEN - De winnaar van het eerste Zeeland •84-toernooi heet SK Beveren. Een klinkend naam, maar toch een wat gelukkige winnaar, want het zege vierde pas na het nemen van starfschoppen, waarin de Belgische kampioensploeg zich iets bekwamer toonde dan de absolute smaakmaker van het toernooi, het eigen Zeeuwse elftal, dat Beveren op 1-1 hield in de finale. Waren de Zeeuwen tegen het laf voetballen de VLF Bochum (laatste plaats in ene miserabel duel tegen FC Groningen, dat met 2-0 zegevierde), nog ge lukkig met de penalty's, de druk bleek tegen Beveren te zwaar. Nadat Beveren Schönberger zag missen (Gruben stopte de bal fraai), kwam het Zeeuws elftal wel met 0-1 voor door Jacob van de Berge, maar Christiaans scoorde voor Be veren, waarna Adriaan van Nieuwenhuizen het Zeeuwse team weer op voorsprong zet te. Daarna kwam echter de klad erin. Patrick Gorez, Er- win Albert en Dirk Rozes, de keeper van Beveren,* lieten Gruben vissen en Willie de Ja ger en Stoffel Schipper scho ten naast, daarmee het Zeeuwse droompje beëindi gend. Toch verdient het Zeeuws elftal een stipnotering. Het was de grote smaakmaker in dit toernooi. Het excelleerde ook in de finalewedstrijd, die door scheidsrechter Ignace van Swieten - een man die er niet tegenop ziet de show te stelen - acht minuten te vroeg werd afgefloten, omdat de duisternis inviel op het Vlis- singse sportpark. Een twijfelachtige beslis sing, maar wat gaf het. Het publiek had eindelijk kunnen genieten van een Zeeuws elf tal, dat Beveren geen kans gaf in slaap te vallen. Het viel on stuimig aan, combineerde leuk, onbevangen, geen mo ment geïmponeerd door de re putatie van de Belgische kam pioensploeg. Het Zeeuwse team van trai ner-coach Jo de Waal, zoals dat gisteravond acteerde, vormde een geheel, zonder zwakke plekken. Een uitgeba lanceerd team. Tot de uitblin kers - zonder iemand iets te kort te doen - behoorden zon der meer Franz van der Peijl (Hoek), Willie de Jager (Bres- kens), aanvoerder Nico Bou- man (AZW), keeper Rob Gru ben (Breskens) en Adriaan Nieuwenhuizen (Kruiningen). Vooral Nieuwenhuizen ver dient een compliment. Een af delingsvoetballer notabene, die speelt alsof hij dagelijks in het betaalde voetbal wereldje acteert. Hij omspeelde in de 20e minuut een tweetal tegen standers en klopte SK Beve- ren-keeper Dirk Rosez met een keihard schot. Nog geen minuut later had SK Beveren zijn antwoord klaar. Erwin Albert schoot met de buiten kant schoen het leer keihard langs Gruben. Een gelijke stand, die in een zeer aantrekkelijke wedstrijd, met het beste spel bij vlagen zelfs bij het Zeeuws elftal, overeind bleef. En dat had nie mand verwacht. Het Zeeuws elftal en Beveren hebben in ieder geval laten zien dat een toernooi als Zeeland '84 het waard was om bezocht te wor den. En dat was een verade ming na de wanvertoning die VLF Bochum vooral en FC Groningen opvoerden. De Duitse Bundesligaclub VFL Bochum, de eerste dag al belachelijk gemaakt door het zichzelf overtreffende Zeeuw se elftal, dat de finale bereikte via strafschoppen, werd ook door FC Groningen afge troefd. Beide teams bakten er in de eerste helft weinig van. Van een professionele instel ling was nauwelijks sprake. Het is logisch, de competitie is nog ver weg, de voorbereiding is juist begonnen, maar van clubs van dit niveau mag meer worden verwacht dan wat gis teravond op de Vlissingse grasmat werd gedemon streerd. Het minimum dat toch verwacht mag worden is inzet, maar die ontbrak totaal. Duidelijk een dreun voor het hoofd van de organisatoren van dit eerste Zeeland, 84- toernooi, die meer verdienden dan dit povere partijtje voet bal. De enige man die opviel voor rust, was af en toe scheidsrechter Gerard de Schepper, de enige Zeeuwse 'topper' in het professionele voetbal, die de zaken niet al te strak wilde aanhalen in deze wedstrijd, maar toch wel heel lankmoedig optrad toen Karei Hiddink - hij nam de plaats in van de niet geheel fitte Jan Brouwer - Claus Fischer on deruit haalde in het straf schopgebied. Westduitse aan spraken op een penalty wer den door De Schepper laconiek weggewuifd. Ruime voldoende voor het op alle fronten falen de VFL Bochum was er slechts voor international Claus Fi scher, die af en toe aardige in dividuele acties liet zien. Het FC Groningen van trainer Han Berger, pas een week in training, kon voor rust hele maal geen vuist maken. De la ge aanvallers, Rob MacDonald en Hans Huising werden slechts zelden gevaarlijk en MacDonald mocht na de pauze dan ook plaats maken voor Bud Broeken. Na rust, met Erwin Koeman op links, Hans Huising in de spits en Bud Broeken op rechts, kwam er meer gevaar van FC Groningen, dat toen liet zien niet alleen vakantie voetbal te kunnen spelen. Toen ook kreeg FC Groningen twee dik verdiende treffers. Erwin Koeman verzorgde met een strafschop 1-0 en Huistra (invaller voor Rosien) liet 2-0 aantekenen. Veel meer viel er eigenlijk niet te noteren. De Duitsers bleven volharden in futloos en fantasieloos cam pingvoetbal, het publiek daar mee aardig treiterend. Geen ploeg om voor dure centen een tweede keer naar Zeeland te halen. FC Groningen kreeg een krappe voldoende na rust. Meer ook niet. Een klein beetje meer verantwoordelijkheids gevoel van de kant van betaal de voetbalploegen van dit ni veau tegenover organisatie en publiek kan echter geen kwaad in de toekomst. Van onze tennismedewerker KLOOSTERZANDE - Het maandag gestarte tennistoernooi voor de D- en E-categorie van de tennisvereniging Hontenisse loopt, mede dankzij de goede weersomstandigheden, op rolletjes. De partijen zijn precies volgens planning verlopen en verrassin gen zijn nauwelijks te noteren. jeugdige Mark de Brouwer uit St. Jansteen zich in de kijker speelde door Axelaar Ad van Doeselaar te verslaan (6-3 7-6). Het schema bij de dames D is van bescheidener omvang. De als vierde getipte Tjo Wee- maes kende hier weinig pro blemen met Ria Huijskens (6-1 6-0), terwijl Rita de Clercq met 6-1 6-3 zegevierde over Jozina Boeijkens. De in de D-categorie eerste geplaatste Peter Kouwijzer liet zich gisteren niet verras sen, hoewel de beginfase van zijn partij tegen Liet Erpe linck nog even spanning te weeg bracht. De door Kouw ijzer opgebouwde 4-1 voor sprong werd door Erpelinck tot 4-4 weggewerkt en het werd zelfs 5-5. Kouwijzer liet het echter niet op sensatie aan komen, want met 7-5 besliste hij de eerste set in zijn voor deel om daarna met 6-2 in de tweede set zich een ronde ver der te spelen. De tweede geplaatste (en plaatselijk favoriet) William Asselman kcant pas vandaag in actie tegerFrvlartin van de Voorde, die Henk Laanen met 6-1 6-2 tegen hield. Sjaak Koole uit Hoek speelde zich via Peter de Kort (6-2 6-0) een ronde verder om tegen de ge plaatste Ton Veraart verras send uit te halen (6-4 7-5). Ro land Renicue, de Hulsternaar, die de vijfde plaats op het schema inneemt, maakte zijn plaatsing waar via een zege op Jan Burm (6-2 6-1), terwijl de Uitslagen: herenenkel D: Gerard Jonkman - Jurgen Roth 6-3 4-6 6-4, Guido Verstraeten - Edward Bleij- enberg 6-1 6-4, Henk Jansen - Hennie Machielsen 6-2 7-6, Rinus Zegers - Frans Strooband 6-2 3-6 7-6, Reggie van de Berg - Hans van de Wege 7-5 6-0, Ben Kint - Wim Compiet 3-6 6-3 6-1, Robert Assel man - Walter de Roos 6-3 6-4; he renenkel E: Aijen Jansen - Eddy Compiet 4-6 6-3 6-1, John Rekkers - Ronnie Roctus 7-6 4-6 6-4, Hans Schraven - Claude Lapiante 6-3 6- 4; damesenkel E: Lilian van de Berghe - Marleen Kerckhaert 6-4 7-5, Wilhelmina de Baar - Mar- greet Lafort 6-1 7-5, Georgette Burm - Miep Vogelaar 5-7 6-3 6-3; gemengd dubbel: Asselman/Boeij kens - Hokke/Dobbelaar 6-2 6-0, De Klerk/Salome - d'Olieslagers/ Kint 2-6 6-4 6-3, Eijke/Kouwijzer - De Clercq/Cattoir 6-1 6-4, De Klerk/Veraart - Compiet/De Klerk 6-1 6-2.

de Stem | 1984 | | pagina 7