mm Portisch en Timman nog in evenwicht GEZAPIGHEID TROEF OP DERDE DAG VAN HET MELKHUIS JE: Schorsing van Grewal opgeheven Olympisch allerlei Kennismaking hockeyers Geen televisie in Zuid Afrika Pilletjes zuiveren de paardevijgen Ocana op straat gezet [pONDERDAG 26 JUL1198 Gelijkspel NAC tegen Berchem Sport Schorsing dreigt voor Schotse aanwinst HSV Michels praat met trainers Rompelberg wint in Oudenbosch DONDERDAG 26 JUL119 J AMSTERDAM (ANP) - Met een vol punt voorsprong en ongeslagen gaan Jan Timman en Lajos Portisch vrijdag de slotronde van het hoofdstede lijke Schaakfestival in. De Ne derlander en de Hongaar ver gaarden zes punten uit acht partijen. De voorlaatste ronde bracht geen wijziging in de voor naamste posities. Timman en de Sovjet-schaker Lev Poloe- gajevsjki deelden het punt in een ommezien en ook Portisch kwam met zijn landgenoot Guyla Sax een vlotte remise overeen. Een aparte rol speelt een schaker in de subtop. Hans Boehm, die in uitmuntende vorm verkeert, heeft zich niet tot doel gesteld een hoge klas sering te veroveren. Boehm mikt op een grootmeesterre sultaat. Zes punten is voldoen de. Boehm kwam al eerder zo Als eis voor de titel stelt de FIDE dat een meester het re sultaat twee keer binnen drie jaar behaald. Zijn spel is de laatste tijd aanzienliijk rijper geworden.Een briljante partij kwam op naam van John van der Wiel. Door een onregelma tig en soms zelfs zwak optre den is hij echter in de achter hoede van de 23 schakers in de A-groep verzeild. Zijn zege op de Israeli Gutman verdient echter een compliment. In de B-groep is de situatie plotseling uiterst onoverzich telijk geworden. Ranglijstaan voerder Szabo verloor, met wit nog wel, van de Joegoslaaf Martinovic. De kans op een gedeelde eerste plaats is voor de Hon gaar evenwel nog niet verke ken. De Braziliaan Sunye Neto is nu de nieuwe eerste man. Szabo, die in Amsterdam zeer geliefd is, moet in de „knock- out-ronde" van vrijdag een halfle op hem goed maken. Grootmees tergroep A Timman (Ned)-Poloegajevski (Sov) te-te Sax (Hon)-Portisch (Hon) Vz - Vz Chandler (Eng)-Wedberg (Zwe) 1-0 Ligterink (Ned)-Boehm (Ned) Vz-Vz Kuijf (Ned)- Campora (Arg) 0-1 Ree (Ned)-Nikolic (Joe) 0-1 Sznapik (Pol)-Borm (Ned) 1-0 De Wit (Ned)-Van der Sterren (Ned) Vz- Vz Van der Wiel (Ned)-Gutman (Isr) 1-0 Langeweg (Ned)-Eising (Wdl) Vz - Vz Van Voorthuy sen(Ned)-Hj orth (Aus) 0-1 Trepp (Zwi) had vrij. Stand na acht ronden: 1. Timman en Portisch 6 3 Chandler 5 te 4. Poloegajevs- ki, Nikolic, Boehm, Sax, Campora 5 9. Wedberg en Ligterink 4 te 11.Kuijf, Szna pik 4 13. Van der Wiel, Ree, De Wit, Van der Sterren en Borm 3Vz 18. Gutman, Hjort, Langeweg, Eising en Trepp 3 23. Van Voorthuysen 2. Grootmees tergroep B Szabo(Hon)-Martinovic (Joe) 0-1 Sunye Neto (Bra)-Enklaar(Ned) 1-0 Barlov (Joe)-Pliester (Ned) afg Ciric(Joe)-De Boer (Ned) 1-0 Ostojic (Joe)-Krnic (Joe) Vz-Vz Hartoch (Ned)-Piket(Ned) Vz-Vz Gelpke (Ned)-Van der Vliet (Ned) Vz-Vz Gavela (Wdl)-Van Mil (Ned) 0-1 Zier (Ned)-Van Scheltinga (Ned) Vz-Vz Nij- boer(Ned)-Van Baarle(Ned) Vz-Vz Wee- maes (Bel)-Vogel (Ned) Vz-Vz Pee- len(Ned) - Cserna (Joe) 0-1. Stand na acht ronden: 1. Sunye Neto 6 2. Martinovic en Szabo 5 te 4. Ciric, Enklaar, Barlov en Pliester 5 8. Krnic, Ostojic 4te 10. Hartoch, Gelpke, De Boer, Van der Vliet, Piket en Van Mil 4 16.Van Scheltinga en Nijboer 3te 18. Gavela, Van Baarle en Zier 3 22. Peelen, Vogel en Cserna 2. Het zettenverloop van de partij tussen Ree (Ned, wit) en Nikolic is: 1. c2-c4 e7-e5 2. Pbl-c3 Pb8-c6 3. g2-g3 g7-g6 4. Lfl-g2 Lf8-g7 5. d2-d3 d7-d6 6. Pgl-f3 f7-f5 7. Tal-bl a7-a5 8. 0-0 Pg8-f6 9. a2-a3 0-0 10. b2-b4 a5xb4 11. a3Xb4 Pf6-h5 12. Pc3-d5 f5-f4 13. Lcl-b2 Lc8-g4 14. Tbl-al Ta8-b8 15. Ddl-b3 PC6-d4 16. Lb2xd4 e5xd4 17. b4-b5 Kg8-h8 18. Tal-a7 f4xg3 19. h2xg3 c7-c6 20. Pd5-b4 Dd8-e8 21. b5xc6 b7xc6 22. Db3-a3 c6-c5 23. Pb4-a6 Tb8-b6 24. Da3-a2 Lg7-h6 25. Pa6-c7 De8-b8 26. Pc7- b5 d6-d5 27. Pf3-h2 Lg4-c8 28. Ta7-a8 Db8-e5 29. Lg2xd5 Ph5xg3 30. f2xg3 De5xg3 31. Ld5-g2 Lh6-e3 32. Kgl-hl Tf8xfl 33. Ph2xfl Dg3-h4 34. Pfl-h2 Le3- f4 35. Ta8xc8 Kh8-g7 36. Da2-a7 Kg7-h6 37. Khl-gl Dh4xh2 38. Kgl-fl Lf4-e3 39. Kfl-el Dh2-gl: Wit geeft op. Tennissers nemen een rustdag Van onze sportredactie ANTWERPEN - NAC heeft gisteravond in Antwerpen de oefenwedstrijd tegen Berchem Sport afgesloten met een 1-1 gelijkspel. Een verdienstelijk resultaat van de Bredase ploeg, die onlangs de trainin gen heeft hervat, in tegenstel ling tot de Belgen, die al enke le weken langer bezig zijn. De eindstand was reeds bij rust bereikt. NAC kwam via een kopbal van Tom Smits op voorsprong, Berchem Sport gleed langszij na een defensie ve blunder van de Bredanaars. HAMBURG (Reuter/SID) - De Schotse aanwinst van Hamburger SV, Mark McGhee, hangt een wekenlan ge schorsing boven het hoofd. De spitsspeler van de West- duitse topclub en het Schotse elftal werd in een oefenwed strijdje tegen de amateurs van Ziegenhain, als voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen, uit het veld gestuurd. McGhee, aangekocht voor ongeveer 1,3 miljoen gulden, plantte een elleboog in de maag van een tegenstander. Voor die daad staat een schor sing van acht weken. ZEIST (ANP) - Bondsmanager Rinus Michels van de KNVB heeft voor 27 augustus in het sportcentrum in Zeist een bij eenkomst met de trainers be taald voetbal belegd. Hij voerde in de maanden juli en augustus ook al prive- overleg met een aantal trai ners. In de gezamelijke bijeen komst wil Michels de aanwe zigen ervan overtuigen, dat er voor de toekomst een ander spelsysteem gehanteerd moet worden om het publiek te boeien. „Er zal met een meer posi tieve instelling gespeeld moe ten worden, anders gaat het met het Nederlandse voetbal snel bergafwaarts", is zijn me ning. LOS ANGELES - De schor sing van de Amerikaanse wielrenner Alexi Grewal is opgeheven. De 23-jarige cou reur werd vorige week op do ping betrapt tijdens de Ronde van Colorado, waarin hij het klassement aanvoerde. Grewal had een Chinees vi tamine-preparaat ingenomen, zonder te weten dat er verbo den stimulerende substanties inzaten. De Amerikaanse wie lerbond achtte geen boze opzet in het spel en verklaarde de schorsing van Grewal nietig. Hij kan daarom als lid van de 100-kilometerploeg uitkomen op de Olympische Spelen in Los Angeles. door Léon Krijnen HILVERSUM - De derde dag van de Open Ne derlandse Tenniskampioenschappen werden gekenmerkt door de gezapigheid. Er gebeurde nauwelijks iets verrassends, maar wie de gebeurtenissen op en rond de banen van Het Melk- huisje de afgelopen dagen enigszins gevolgd heeft, zal dat gegeven op zich al beschouwen als een aardige verrassing. in juni de juniorentitel op Ro land Garros. Bovendien kwa lificeerde hij zich ook nog voor het hoofdtoernooi van Roland Garros, waarin hij pas in de derde ronde op Gomez strand de, na George Goven en Pascal Portes uitgeschakeld te heb ben. Geen onaardige erelijst dus voor een 16-jarige die buiten de baan uiterst ontspannen over zijn nog prille carrière praat, maar die, eenmaal bin nen de lijnen, stijf van de ze nuwen staat. On-Zweeds dus, want de meeste pupillen van de Scandinavische School zijn kleurloze ijspegels die maar zelden blijk geven van enige emotie. Zelfs tijdens het ontvangen van de service van de tegen stander staat Carlsson als een trekpop op en neer te sprin gen, draait hij zijn hoofd met vreemde schokkende bewe gingen van links naar rechts en blaast hij op zijn vingers, ook als de bal al op weg is in zijn richting. Om dan ineens tot stilstand te komen waarna een perfecte zwaai en een dro ge knal volgen. Peter Ronsjö, de coach van het nieuwe SIAB-team, is in ieder geval niet van plan om ook maar iets te gaan veran deren aan het gedrag van Carlsson. Hij zou ook wel ge schift zijn, gezien de resulta ten van zijn pupil. Het SIAB-team, gesponsord door de gelijknamige Zweedse bouwonderneming, raakte een paar geleden voor het eerst in het nieuws door de resultaten van ene Mats Wilander. Zijn drie maatjes toen waren An ders Jarryd (in Hilversum als eerste geplaatst), Joakim Nys- tröm en Hans Simonsson. Dat kwartet heeft het geld dat SIAB in hen heeft gestopt, al lang dubbel en dwars terugbe taald. De bouwonderneming be taalt reis- en verblijfkosten van het team, en eist in ruil daarvoor alleen het minieme toegestane reclamelintje op de mouw van het tennisshirt. Re clame, waar anders een ver mogen voor betaald zou moe ten worden. Carlsson wordt in het nieu we team vergezeld door Jonas Svensson en Johan Karlsson (géén familie) en door een meisje, Helene Dahlström. Trainer tijdens het verblijf in Natuurlijk gebeurde er wel weer iets geks, want anders zou het Melkhuisje Het Melk- huisje niet zijn, en natuurlijk sneuvelden er voortijdig twee geplaatste spelers in de perso nen van Gunnarsson en Mez- zadri, maar daar hield het gis teren echt mee op. Te lachen viel er alleen wat bij de partij tussen het nieuwe Zweedse wonderkind Kent Carlsson en Francisco Maciel uit Mexico. Enerzijds omdat Maciel het presteerde om in twee sets maar liefst vijf rac kets aan diggelen te slaan, an derzijds om de zenuwtrekken van de 16-jarige Carlsson. Maciel moest zelfs een rac ket lenen van een collega aan de rand van de baan, omdat hij er niet meer dan vijf in zijn bezit bleek te hebben. Begrij pelijkerwijs was er aanvanke lijk weinig animo om Maciel een racket te overhandigen, het stapeltje wrakhout naast zijn stoel in aanmerking geno men. Uiteindelijk bracht Car los Dilaura uitkomst, het ge geven indachtig dat hij na Ma ciel de baan nog op moest te gen Keretic, en zo warm was het gisteren nou ook weer niet voor de wachtenden onder de zwaarbewolkte Hilversumse hemel. Het nieuwe racket hield het gelukkig drie punten vol, en toen was de partij in het voordeel van Carlsson be slist. "Toch te veel, die 33 kilo per snaar op die Taiwanese rac kets", zo grinnikte Maciel na afloop. Ik gebruik dat merk pas, omdat het niet van die pe perdure rackets zijn, maar zo schiet ik er ook niet veel mee op...". Goed, het gedrag van Carls son dus, die zich over de baan beweegt als een nerveus veu len, dat het voor het eerst zon der zijn moeder moet stellen. De knaap is een ruwe dia mant, die nog wat kracht te kort komt, maar verder wijzen alle voortekenen er op dat hij binnen twee of drie jaar de zo veelste Zweedse vertegen woordiger in de top-20 zal zijn. Hij won al eerder de Orange Bowl, het officieuze wereld kampioenschap voor junioren in de leef tij skiassen tot en met 14 én tot en met 18 jaar, bracht zowel vorig jaar als dit jaar het toernooi van Monte Carlo in twee verschilende jeugdca- tegoriën op zijn naam, en won Fransisco Maciel lacht er maar wat om. Zojuist heeft hij zijn vijfde racket aan diggelen ge slagen en is zijn wapenarsenaal daarmee uitgeput. - fotoanr Zweden is Bosse Karlsson (ook geen familie). Sinds twee maanden is Carlsson prof. Is dat niet een beetje vroeg voor een 16-jari- ge? „Ik heb er een paar maan den over nagedacht en met mijn ouders over gepraat", al dus Carlsson, „en uiteindelijk hebben we knoop maar door gehakt. Studeren en tennissen is nu eenmaal niet te combine ren. Misschien is het wel een risico, maar ik kan altijd nog terug naar school gaan als het niet lukt. Ik hoef nu in ieder geval nergens anders meer aan te denken als aan tennis. Het geld dat ik verdien gaat naar een bank in Zweden en daar zorgt mijn vader verder voor. SIAB zorgt dat de hotels en de vliegreizen geboekt zijn, zodat ik me helemaal nergens meer druk over hoef te ma ken". Carlsson zegt zich zelf 'ab soluut niet' bewust te zijn van OUDENBOSCH - Fred Rompelberg heeft gisteravond op de wielerbaan in Oudenbosch de elfde en voorlaatste stayerswed strijd uit de nieuw opgezette competitie voor beroepsrenners ge wonnen. Hij toonde zich over drie manches te sterk voor Cees Priem. Rompelberg leidt ook in het klassement. Met nog een wed strijd in Nijmegen (31 juli) voor de boeg kan hem de eindzege bijna niet meer ontgaan. De uitslag: 1. Fred Rompelberg, 2. Cees Priem, 3. Hennie Rovers, 4. Heddie Nieuwdorp. Martien Verschuur uitgevallen na eerste manche. De stand: 1. Fred Rompelberg 88 punten, 2. Hennie Rovers 78, 3. Cees Priem 64,4. Heddie Nieuwdorp 50,5. Martien Verschuur 44. zijn gedrag op de baan dat af en toe tot hilariteit bij het pu bliek leidt. „Het is me al zo vaak verteld", grinnikt hij, „maar ik weet absoluut niet wat ik allemaal doe. Ik ben ge woon zo nerveus omdat ik per sé ieder punt wil winnen en verder denk ik nergens anders aan. Ik kan niet anders het zit gewoon in me, als mensen zich eraan storen dan is dat jam mer, maar ik ga het echt niet veranderen De uitslagen uit de tweede ronde zijn: Anders Jarryd (Zwe, no 1 geplaatst) - Jose Lopez-Maeso (Spa) 6-4, 6-3 Tomas Smid (Tsj, no 2) - Peter Caisson (Zwe) 6- 1, 6-3 Jonathan Smith (Gbr) - Jan Gun narsson (Zwe, no 3) 6-1, 6-4 Kent Carls son (Zwe) - Francisco Maciel (Mex) 6-3, 6-4. Carlos Castellan (Arg)- Claudio Mezzadri (Ita, 4) Walk-over wegens bles sure Mezzadri, Stanislov Birner (Tsj)- Peter Doohan (Aus) 6-3, 6-3 Bernard Boileau (Bel, 5)- Craig Campbell (GBr) 6- 2, 2-6, 7-5, Damir Keretic (WD1)- Carlos Dilaura (Per, 8) 6-2,6-3. Uitslagen eerste ronde dubbelspel: Jarryd en Smid (Zwe en Tsj, 1)- Beer man en Vestleber (WD1) 6-2, 6-2 Gorter en Oosting (Ned)- Fargas en Vizcaino (Spa) 7-5, 7-5 Birner en Miller (Tsj en Aus)- Schapers en Smith (Ned en GBr) 7- 5,7-5. (ADVERTENTIE) iSSf m Gratis: Superposter van Michael Jackson. Nieuwe Revu vloog naar Kansas City om drie concerten van Michael Jackson bij te wonen. De conclusie: de komende maanden wordt Amerika overrompeld door de „pop-happening van de eeuw". Want wat dit verlegen popidool op de bühne weet aan te richten, grenst aan het ongeloof lijke! Op 8 pagina's geeft Nieuwe Revu een adem benemend fotoverslag, met voor de liefhebbers: een superposter gratis! 'tiÊÊÊt marathon In deel 6 van Nieuwe Revu's SPORTMARATHON ruime aandacht voor de hoogtepunten uit de Tour de France, de absolute uitblinker Laurent Fignon en het afscheid van veteraan Joop Zoetemelk. Daarnaast een reportage over de onverwachte onmacht van de Nederlandse renners en waarom ze 't lieten afweten. Olympische Spelen. Nieuwe Revu's Sportmarathon is nog lang niet voor bij. Integendeel! Met maar liefst 20 pagina's per week volgt Nieuwe Revu de Olympische Spelen op de voet. Volop beeld en commentaar bij dit wereld wijde sportspektakel voor duizenden sportfanaten. NET ZO NIEUWSGIERIG ALS U LOS ANGELES - De Amerikaanse oud-Olympische kam pioenen zijn boos op het organisatie-comite in Los Angeles. Zij hebben geen uitnodigingingen gekregen voor de ope- ningsceremonie van zaterdag. „We werden niet eens in de gelegenheid gesteld kaarten te kopen", verklaarde een zeer verontwaardigde Bill Toomey, Olympisch tienkamp-kampioen in 1968. De Californische politie werd geconfronteerd met de eer ste Olympische diefstal. Het grootste deel van de zestig weg wijzers op het parkoers voor de individuele wegwedstrijden wielrennen bleken verdwenen te zijn. De politie vermoedt dat de dieven souvenirjargers zijn. De wielrenners zijn er verveeld mee, want de ontbrekende wegwijzers worden niet vervangen. Er zijn veel klachten bij de sportlieden over de onderbren ging in het Olympisch dorp. De Ghanees Dodoo, een hink- stapspringer, vindt tien personen in twee kleine kamers veel te veel. „Als ik om tien uur wil trainen moet ik om zes uur in de ochtend opstaan om een kans op een plaats onder de dou che te hebben", klaagde hij. De veiligheidsagenten werden geconfronteerd met het eerste bomalarm. Het zwemstadion zou opgeblazen worden. Het stadion werd grondig onderzocht. Het alarm bleek vals. LOS ANGELES - De herenhockeyers, die drie dagen eerder dan de dames in Los Angeles zijn neergestreken, hebbende kennismaking met het Olympische kunstgrasveld in Monte rey Park hernieuwd. De meeste leden van de zestien spelers tellende selectie waren in april ook al present op het trai ningskamp in Los Angeles, toen voor het eerst de Olympi sche omgeving werd verkend. Dinsdag nam coach Wim van Heumen de groep onder een egaal blauwe hemel in de stralende zon voor de tweede keer onder handen voor een training, die anderhalf uur duurde. Nog niet alle spelers bleken het tijdverschil van negen uur voldoende verwerkt te hebben. Tijdens het onderlinge oefenpartijtje ging het er nogal tam aan toe. Vooral Tom van 't Hek ergerde zich daar aan. „He, jongens, dat lijkt nergens op, riep hij op een gegeven moment, we zijn niet met een schoolreisje bezig". Cees-Jan Diepeveen, de middenvelder, die doorgaans over een onuitputtelijke energie lijkt te beschikken, gaf later toe dat hij nog niet in zijn ritme is gekomen. „Ik voel me nog niet bepaald fit", zei hij, „maar geef me nog een paar dagen en het goede gevoel is weer terug. Reken daar maar op". De meeste spelers moesten toch weer even wennen aan het springerige kunstgras in het stadion van East Los Ange les College. Hans Kruize daarover: „Kijk, we zijn hier dan wel in april geweest, maar dat betekent niet dat we onmid dellijk weer het juiste gevoel op zo'n veld te pakken hebben. Daar is echt wel even tijd voor nodig. Je moet je op een an der soort controle instellen. Daar zijn die trainingen juist prima voor". Roderik Bouwman popelde om met de echte Olympische wedstrijden te beginnen. „Ik heb er echt zin in", zei hij, ter wijl een helicopter van de veiligheidsdienst, voorzien van een televisiecamera voor de zoveelste keer een rondje draai de. „De spierblessure in mijn bovenbeen is zo goed als over. Daar heb ik geen zorgen meer over. Reken maar dat ik erte genaan zal gaan. Die eerste pot tegen Canada is heel belang rijk. Want die moeten we winnen. Anders kunnen we het meteen wel vergeten". De heren spelen deze week nog twee oefenwedstrijden te gen teams uit de andere poule. Woensdagmiddag treft Oran je de ploeg van India, waar in april in West-Berlijn nog met 1-2 van werd verloren. Vrijdagmiddag fungeert Spanje, onder leiding van de Ne derlandse coach Bert Bunnik, als sparring partner. Zuid-Afrika blijft verstoken van televisiebeelden van de Olympische Spelen in Los Angeles. Een poging van de Zuid- af rikaanse TV-maatschappij SABC de rechten te kopen voor rechtstreekse uitzendingen liep op niets uit. Ook kreeg de SABC geen toestemming de beelden op een later tijdstip, vlak na de sportieve gebeurtenissen, uit te zen den. Zuid-Afrika is wegens de Apartheidspolitiek uit het In ternationale Olympische Comité gestoten. Om die reden werd eerder de toelating van een groep Zuidafrikaanse verslaggevers geweigerd. Die beslissing zorgde voor de nodige opschudding, ook in de Verenigde Sta ten. De gezaghebbende New York Times schreef in een hoofdredactioneel commentaar: Het buitensluiten van jour nalisten, van welk land dan ook, is niets minder dan het be drijven van een weerzingwekkende discriminatie. De negentig politiepaarden in Los Angeles krijgen dagelijks pilletjes toegediend ter voorkoming van besmeurde straten In de hitte en de wind veranderen de paardevijgen door een chemische reactie in een ommezien tot stof. De uitwerpselen hebben geen schadelijke gevolgen voor de gezondheid van® nietsvermoedende wandelaars. „De kans op kwalen door menselijke contacten is groter", verklaarde Ron Wechslet professor in de veterinaire wetenschap en deskundige op het gebied van paarden. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll111111 MADRID (AFP) - Luis Ocana is ontslagen als ploegleider va' Teka, getalsmatig de grootste professionele wielerploeg v'a Spanje. Ocana, winnaar van de Ronde van Frankrijk in 1973, wo™ door de geldschieter, Santiago Revuelta, verraad en ontrou verweten. Ocana was bezig met het opbouwen van een nieuwe pi® voor 1985. Hij moest daarvoor renners interesseren tijdens Ronde van Frankrijk, die voor zijn renners weinig succesv verliep. Tot de Spaanse wielerstal behoren onder anderen de Belg® Martens en De Jonckheere, de Colombianen Corredor en Jarn nez en de Westduitse kampioen Dietzen. Door Jacques Eest rHAAM Zonder enige twijfel is de A 'umin ons land, dat het meest tot d< hit publiek vooral, maar ook bij de re ndere wedstrijden krijgt 'Chaam' d; aar. die tot de verbeelding spreekt. Na' het voor de Nederlanders weinig -pour was het dit jaar evenwel dun vorieten voor de winst in Chaam. L\ eens de opvolger kunnen worden i 1 1983 met de eer ging strijken, heeti aiders wel Jacques Hanegraaf, in het 'jjet werd dus Jacques Hanegraaf, d Gerard Veldscholten in een spurt I» uiteraard, geheel in de stijl, die pa: jassement der tussensprints in de Tot pe nummers één en twee in de Acht deel uit van een kopgroep van zes, met /liet, Phil Anderson en Johnny Broer [et einde tot stand was gekomen onde ■ampioen. De Zeeuw plaatste zijn c iroers een dubbele lus eerder een pr ,evormd. De zes leiders namen in rap tempc «an rond veertig seconden en die mar keurig gehandhaafd, dat het leek ■rammeerd. Op het moment dat het pt veer in de rug keek, achtte Jan Raas d teken. Een persoonlijk succes leverde lerson ging onmiddellijk in de tegena age had wel tot gevolg, dat de koers et. Leo van Vliet stookte het vuurtje rr )ij kreeg geen centimeter ruimte van c ndervond ook Phil Anderson, die zi, -oor het einde gecounterd zag worden ïiten voor het duizendkoppige publi aar schatting 45.000 toeschouwers - iet het winnen van de leidersprijs. In de finale bleef het trouwens goed vant een sterke groep achtervolgers, Cuiper, Johan van de Velde, Peter Jillar, Heddie Nieuwdorp, Jacques ve iwam in vliegende vaart naderbij. Tot een samensmelting kwam het lanegraaf en Gerard Veldscholten dol le vrije ruimte voor hen in. Het tweetE esultaat liet zich vervolgens raden, w an de dit seizoen zeer succesvolle prol en, die wel een dappere poging ondern Jacques Hanegraaf had zijn zin, het roede winnaar kreeg voorgeschoteld, ifzien in de Tour", aldus de winnaar, k nu goede benen. En dat was nodif Vant op de zege had ik het vandaag he Jacques Hanegraaf spaarde zijn 1 aatste koersuur. Weliswaar was hij ge inden, zijn bemoeienissen bleven e trenge controle. Dat het regiem niet r eit, dat de wedstrijd pas laat echt op g Teun van Vliet was bedrijvig, Henr anvalslust schoot geen wortel in Ch lan venijnige speldeprikken uitgedeel lijvoorbeeld, die op avontuur trok, m: Idri van Houwelingen niet de gewei !en 'aardige' groep vertrok even nada »as overbrugd. Jos Schipper, Henni tlarc Sergeant, Teun van Vliet vonde ling, waaraan kort daarop ook Wies le Velde hun.steentje bijdroegen, maai ;onden deze vluchters het ook niet i ligen persoon, Jan Raas, moest er aan enslotte in een definitieve plooi te legj ;ebeurd, mag niet als een nieuwtje woi Een opvallend gegeven in de Acht iverigens de genante 'zakkenvullerij' i s jongens'. Slechts Robert Millar wil tartgeld, vedetten als Gorospe, Barteé alle, om een greep te doen, hielden ziel icht voor hen, al zal dat de 'Rode Riddf litslagen Chaam tofs: i. Jacques Hanegraaf (Schijf) 120 km in 2.47. aal), 3. Leo van Vliet (Oudenbosch), 4. Phil Anders< etihoek), 6 Johnny Broers (Maartensdijk), 7. Stev< acobs (Belgié), 9. Peter Winnen (Venray), 10. Joh acques van Meer (Wouw), 12. Hennie Kuiper (Putt inge), 14. Gert-Jan Theunisse (Berghem), 15. Rudy ers, 17. Robert Millar (Schotland), 18. Theo Smit jploo), 20. Gerrie van Gerwen (Olland), 21. Filip Va Hiet (Maasland), 23. Cees Priem (Wemeldinge), 24. 'lanckaert (België), 26. Henk Lubberding (Voorst), id Tak (Oud-Gastel), 29. Ad Wijnands (Maastricht en). imateurs: 1 Rainiër Valkenburg (Bergen op Zoom) er (Vught), 3 Frank Pirard (Breda), 4 Milko van de jeling (Nijverdal), 6 Rob Hagemeijer (Den Bosch), [eeren (Sint Willebrord), 9 René Haast (Rijsbergen) lonald Pothuizen (Vinkeveen), 12 Ortaire Goosseru eter Stevenhaagen (Haarlem), 15 Huub Kools (Bat •n-Leur), 17 Peter Knuvers (Den Bosch), 18 Rik joirle), 20 Karei van Goethem (Kloosterzande). unioren: 1 Michel Cornel isse (Amsterdam) 80 km terdam), 3 Peter Voshol (Nieuwerkerk), 4 Tiny Bor RiJP), 6 Eric Weiten (Moergestel), 7 Roel Palmei onn Goedendorp (Oudenhoorn), 10 Ruud Zijlmans enburg), 12 Wim van Oosten (Krimpen aan de Lek sn). 14 Jan de Vries (Suurhuizen), 15 Tommy P< Jostvoorne), 17 Theo Akkermans (Nieuw Vossemet ford), 19 Michel le Grand (Huizen), 20 Niels Schrau nieuwelingen: 1 Paul Barten (Zevenbergen) 40 k 'astel), 3 Corné Voogt (Breda), 4 Sjaak Pleysier (G ^rgen), 6 Richard Luppens (Hoogeveen), 7 Rini Tal ^sterdam), 9 Jack Konings (Zevenbergen), 10 Ai 'ispen (Den Bosch), 12 Marcel van Vliet (Den Haag 'Lars Bosschieter (Zwaag), 15 Ben van de Aarsen ;en (Sittard), 17 Ryan Spapen (Gilze), 18 Leonard B< ens (Simpelveld), 20 Jan Pleysier (Genemuiden). Illlllllllillllllimillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll111111"" 'ane9raafop het vinkentouw. beslissing is gevallen. Jan Raas

de Stem | 1984 | | pagina 6