len artij Aantal rokers gedaald Ziekteverzuim bleef stabiel ZOMER-PERZEN- OPRllIMING Baniëls perzen Dure dollar speelt Ruding parten lineert Zitten als inspannende ontspanning IJesrer yd DRIE DAGEN Vervoersbond CNV voorspelt als Tarievenplan doorgaat: DE STEM COMMENTAAR Geen goede dienst Nu tijdelijk met Zomervoordeel van 10 tot 25% BINNENLAND BINNENLAND Rellen bij radio uitzending Hans Nord (VVD) vice- voorzitter Europarlement Nog slechts STAATSLENING WERD ENORME FLOP T5 PAGINA 2 i geleden, op toer- fclechte beurt ge- (jk aan de warmte strijd een slome Iteresseerd in geld lan Singapore. De Voorbeeld van Jo in het voetbalcan- ■even". atschappij. De re- aanse bouwgigant S dag en nacht zul- 1 flatwoningen in It in dit gebied als |ders zelf die voor- problemen voor- t waarbij ze werk- lijk gezichtsverlies, |»t in dit arbeidse- de voorsprong van pr week gemiddeld 1 nog afgezien van week. Ook minis- geleden in zeer lo- slsust in Japan, Bij al die loftui- iat gemiddelde le- Ihet harde werken In dat ze te lui zijn Vitiek op de eerste Veede vernietigend lionals werden met nd kunnen erover |en. bij elkaar genomen de Westeuropese lan- llle onderlinge ver- |d meer met elkaar - aan cultureel erf- nocratische traditie al-economische len - dan Zuid-Oost pdien mag niet uit het oren worden dat de bgische hoogbloei van tuid-Korea, Hong- I Singapore in eerste voor het grootste leend is aan de crea- fcn inventiviteit van en. Slechts vier Ja- t hebben ooit een No- J gekregen voor tech- wetenschappen, luropa daarentegen pg steeds veel oor- plijk talent. Als dat eld en gereactiveerd i er geen enkele reden jredloop in de high |t het Pacif ic-gebied oren te beschouwen, bt zoeken naar een Vd op de Challenge of lific dient echter niet gekeken te worden politieke, technologi- I economische facetten ïuropese eenworing. rechtvaardigheid, verwarren met voor 'daas spelen, is ook een karde voor een dyna- ontwikkeling van de |se Gemeenschap, at schreef Servan er reeds toen hij - te- ïs - de publieke opinie rde te mobiliseren met I op de 'Amerikaanse [inging". laatste aflevering van Ie. De vorige stonden in De 114, 17,18, 20, 24 en 25 ju- ee probeert hij het be an verschillen van in- te bagatelliseren, hij niet zegt is wat te ten valt over Janmaat, il weer terug naar het ijs (hij was maat- lijdocent), om zo meer ng met de jeugd" te n. Schoolbesturen die at onder dak zouden n helpen zijn tegen een aele terugkeer van hem geweer gekomen. Jan- zou in het hernieuwde en vooral een goede ge leid zien zijn politieke :eiten naar de achter- te verleggen. ?ens sommige geluiden erf het Kamerlid in een tent binnen de partij- lie te zeer een eigen wil varen. Van de kant et bestuur wordt ont- dat men zich daar van lat zou willen ontdoen. ;ien niets in een roye- van Janmaat", zegt dagelijks bestuur ziet oorlopig geen reden in :ente commotie om tot nische maatregelen te ten, maar laat evenmin 'hete' discussiepunten De ruzie met Jan- over richting en beeld e partij wordt vol ver en doorgeschoven naar ifdbestuursvergadering ind volgende maand gehouden. zal ook het royement iesen ter sprake ko- Vlaar dat Konst c.s. zich e les willen laten lezen 'anmaat of wie dan ook duidelijk zijn: „Ook aat moet de scheiding fractie en partij be- accepteren". uvKucnuHm zo juli laon den HAAG (ANP) - Het aan tal rokers in Nederland is dit jaar ten opzichte van 1983 met één procent gedaald. De daling komt vooral voor rekening van de groep vijf tien- tot negentienjarigen en van vrouwen jonger dan vijf tig jaar. Hier tegenover staat een stijging van het aantal ro kers onder mannen en vrou wen van vijftig jaar en ouder. In totaal telt Nederland 4,4 miljoen rokers op een totale bevolking van 14,6 miljoen. Dit constateert de Stichting Volksgezondheid en Roken op basis van een jaarlijks in haar opdracht door het NIPO uitge voerd onderzoek. Aan dit on derzoek, dat vanaf maart tot mei is gedaan, deden 17.400 personen van vijftien jaar en ouder mee en 2.400 kinderen in de leeftijd van tien tot en met veertien jaar. De stichting constateert dat het aantal kinderen in de leef tijd van tien tot en met veer tien jaar dat opgeeft weieens te roken fiks gedaald is van 28 procent in 1983 tot 21 procent in 1984. De groep die zegt met enige regelmaat te roken - elf procent of 131.200 personen - vertoont daarentegen geen wijzigingen. De Stichting Volksgezond heid en Roken, die op dit mo ment via advertenties in dag bladen een campagne voert onder het motto '10 miljoen niet-rokers vragen of het wat minder kan', vindt dat er thans geen beletsel is voor de overheid om een wettelijke re geling te treffen teneinde met name het roken in openbare gebouwen te verbieden. Uit het onderzoek is namelijk vast komen te staan dat een grote meerderheid onder zowel ro kers als niet-rokers voorstan der is van zo'n verbod, aldus de stichting. F ors banenverlies openbaar vervoer Bonna Trading RONALD J. Goslitski, de man achter de in Ierland gevestig de Bonna Trading die vorig jaar sprookjesachtige orders aan NSM beloofde, zit in Nige ria achter de tralies. Hij is daar rond 6 juli opgepakt op verdenking van fraude, zo be vestigde desgevraagd het Britse ministerie van buiten landse zaken. Overval EEN 20-jarige PTT-ambte- naar uit Den Haag is aange houden, omdat hij volgens de politie op 22 juni heeft gehol pen bij een gewapende overval op een Haags postagentschap, waar hij als invaller werkte. De buit bedroeg 110.000 gul den. Mensen in nood IR. G.P. Tiggelman uit Wage- mngen is door het bestuur van de katholieke hulporganisatie Mensen in nood benoemd tot voorzitter. Hij is de opvolger van ir. J.W. Wellen die on langs is overleden. Tot vice- voorzitter van Mensen in nood is benoemd dr.ir. M.P.M. Vos uit Driebergen, voorzitter van de hoofdproduktschap Akker- bouwprodukten, en tot secre taris zuster M.H.M. van Laar hoven uit Vught, generaal overste van de sociëteit van de zusters van Jezus, Maria en Joseph. Heroïnelijn DE narcoticabrigade van de Amsterdamse politie heeft dinsdagavond met de aanhou ding van zes personen een he roïnelijn tussen Amsterdam en West-Duitsland opgerold. Dit heeft een woordvoerder van de Amsterdamse politie meegedeeld. Ontsnapt EEN Nederlandse gedetineer de is gistermiddag ontsnapt uit een huis van bewaring in het Zuidfranse Nimes. De Ne derlander liep rustig te voet door de centrale poort van het gebouw, zo is in Nimes verno- men.Hij ontglipte, gekleed in zijn gevangenisuniform, toen de poort openstond voor een bezoeker. DELFT (ANP) - Op de Markt in Delft zijn gistermiddag rel letjes ontstaan tijdens de ra diouitzending 'Veronica komt naar je toe'. Daarbij zijn twee kinderen en een Engelse toe rist licht gewond geraakt. De moeilijkheden begonnen rond drie uur toen jongelui vanuit het publiek met eieren begonnen te gooien tegen ge vels. Toen een half uur later ook optredende artiesten en NOS-apparatuur met eieren werden bekogeld, vroegen de programmamakers van Vero nica om politie-assistentie. De uitzending werd kort on derbroken wegens een stroomstoring door eierstruif in de apparatuur. Tegen het eind van de uitzending raak ten enkele tientallen jongelui slaags, eerst onderling, later met de politie. DEN HAAG (ANP) - Het ziekteverzuim over het tweede kwartaal van 1984 is in vergelijking met de zelfde periode in 1983 bij mannen gedaald van 7,0 naar 6,9 procent en bij vrouwen gestegen van 9,1 naar 9,2 procent. HOOGBEJAARDEN zijn ook aan het bewind in de Verenigde Sta ten, Rusland en China. Dus wat dat betreft valt de nieuwe Franse voorzitter van het Europese parlement Pierre Pflimlin, met zijn 77 jaar niet uit de toon. Daar staat tegenover dat genoemde super- mogendheden bruisen van vitaliteit en dynamiek terwijl West- Europa de indruk maakt oud, uitgeblust en versleten te zijn. Dat imago wordt door de benoeming van Pflimlin alleen maar ver sterkt. De christen-democraat Pflimlin, een politicus overigens met een indrukwekkende staat van dienst, heeft zijn benoeming te danken aan een door premier Thatcher geregisseerd verbond tussen de christen-democraten en de conservatieven. De Britse minister-president herinnerde haar partijgenoten in het Europese parlement er aan dat de Europese verkiezingen een overwinning hebben opgeleverd voor centrum-rechts. Die hint werd goed be grepen: de socialisten die de vorige voorzitter, de Nederlander Piet Dankert, voor herverkiezing hadden voorgedragen, visten achter het net. Van Pflimlin, laatstelijk burgemeester van Straatsburg, is niet te verwachten dat hij een eind zal maken aan het geldverslindende heen en weer reizen van Europese ambtenaren en parlementa riërs tussen Brussel en Straatsburg. Het lijkt ook niet erg waar schijnlijk dat hij nu het type is dat het prestige van het Europese parlement omhoog kan krikken. Toch is dat hard nodig: de be droevend slechte opkomst van de kiezers bij de Europese verkie zingen spreekt in dit verband boekdelen. Kortom, het is moeilijk in te zien dat de Europese zaak met de benoeming van Pflimlin een goede dienst is bewezen. Van me vrouw Thatcher was zoiets ook niet te verwachten. Ze ligt op het ogenblik weer dwars in de EG door haar medewerking te weige ren aan het vinden van een oplossing voor het begrotingstekort over 1984. Daardoor zit het Europese landbouwbeleid opnieuw muurvast en lijkt de toetreding van Spanje en Portugal tot de EG nog verder vertraagd te worden. En dat gebeurt dan allemaal een maand na de Europese top van Fontainebleau toen de andere EG-landen in vergaande mate tegemoet zijn gekomen aan de be zwaren van de Britten tegen hun bijdrage aan de begroting van be Europese Gemeenschap. Wordt het langzamerhand geen tijd be konsekwentie te trekken uit de stelselmatige tegenwerking van be Britten? Voor Dankert, die een goed voorzitter is geweest van het Euro pese Parlement, is de verkiezing van Pflimlin een hard gelag. Het lijkt weinig aannemelijk dat een bekwaam en ambitieus man als hi| na het voorzittersschap met alles wat daaraan vastzit, veel ge noegen zal beleven aan de rol van Europees parlementslid. Een borne back in de vaderlandse politiek lijkt meer voor de hand te 'i.SQén, waarbij wel moet worden aangetekend, dat hij bij het par- bjbestuur van de PvdA niet goed valt. Als het aan dat bestuur had 9elegen was niet hij bij de Europese verkiezingen als lijstaanvoer- bsr van de PvdA aangewezen maar len van den Heuvel. Dit is vastgesteld door het Centraal Bureau voor de Sta tistiek en het Nederlands In stituut voor Preventieve Ge zondheidszorg TNO. Griepepidemie De griepepidemie, die zich in maart begon af te tekenen en die tot eind april voort duurde, heeft ook op het twee de kwartaal van 1984 haar stempel gedrukt. Een echte daling van het verzuim bleef daardoor achterwege. Het aantal ziekmeldingen bedroeg in het tweede kwar taal van 1984 41 gevallen per 100 mannelijke en 62 gevallen per 100 vrouwelijke werkne mers. Deze cijfers zijn zo goed als gelijk aan die uit het twee de kwartaal van 1983. Verzuimduur Vergeleken met het tweede kwartaal van 1983 daalde de gemiddelde verzuimduur bij de mannen met 1,3 kalender dagen tot 15,1 kalenderdagen en steeg deze bij de vrouwen met 0,3 kalenderdagen tot 13,1 kalenderdagen. Voor het eerste halfjaar van 1984 gelden de volgende cij fers: voor mannelijke werkne mers een verzuimpercentage van 7,4, een meldingsfrequen tie van 95 gevallen per 100 en een gemiddelde verzuimduur van 14,4 kalenderdagen en voor vrouwelijke werknemers een verzuimpercentage van 9,9, een frequentie van 147 ge vallen per 100 en een gemid delde verzuimduur van 12,3 kalenderdagen. Halfjaar Ten opzichte van het eerste halfjaar van 1983 komt dit bij de mannen neer op een daling van het verzuimpercentage met 0,2, een hogere verzuim- frequentie en een verkorting van de verzuimduur met 1 ka lenderdag. Bij de vrouwen zijn de verschillen in vergelijking met 1983 slechts gering. Zitten als inspannen de ontspanning, als 'sportief doorbrengen van veel vrije tijd. Dit zitten, ook wel paalzit- ten geheten, wordt op dit moment in Noord wij kerhout bedreven, waar achttien enthou siaste jongelieden zo lang mogelijk proberen voor paal te zitten. Zij willen om te beginnen de zit honderd uur vol houden. Wie dan nog geen 'houten zitvlak' heeft zal een gooi doen naar de langste zit, die tot nu toe 102,5 uur heeft geduurd. - fotoanp STRAATSBURG - Het Euro pees Parlement heeft woens dag in Straatsburg de Neder landse liberale lijsttrekker bij de Europese verkiezingen, Hans Nord, tot één van zijn elf ondervoorzitters gekozen. De christen-democratische fractie in het Europees Parle ment heeft, blijkt nu, nog voor zij tot afspraken kwam met de Britse conservatieven over de verkiezing van een voorzitter, onderhandeld met de socialis ten. Dit zei Bouke Beumer, lei der van de Nederlandse chris tendemocratische delegatie, gisteren. UTRECHT (ANP) - De Vervoersbond CNV voorspelt met name bij het streekvervoer een fors banenverlies als minister Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) vast blijft houden aan haar zogeheten Tarievenplan. Dat voorziet er in dat de streekbus van 1983 tot en met 1986 jaarlijks 10 procent extra duurder wordt (bo venop de normale trendmatige stijging). Diverse streekvervoersbe- drijven lieten dinsdag weten dat ze door de tariefsverho gingen van april 1983 en 1984 fors klantenverlies hebben ge leden (tot circa zes procent) en de Brabantse streekvervoer der BBA vreest door de jaar lijkse extra tariefsverhogin gen tussen 1982 en 1990 een vervoersverlies van tussen de 13 en 20 procent. De ESO, sa menwerkingsorgaan van de streekvervoerders, heeft mo menteel nog niet de cijfers voor de hele bedrijfstak op een rijtje, maar liet ook sombere geluiden horen. In een gisteren uitgegeven verklaring schat de Vervoers bond CNV dat er op grond van de huidige gegevens tot 1990 in het streekvervoer tussen de 650 en 1.300 banen zullen ver dwijnen. Dat is vijf tot tien procent van de totale werkge legenheid. Een forse vermin dering van het reizigersver- voer leidt onvermijdelijk tot fors banenverlies, aldus be stuurder H. Strating. „Vakbeweging en comsu- mentenorganisaties zullen de Tweede Kamer de komende tijd goed onder druk moeten zetten. De minister moet af zien van verdere tariefsverho gingen, zeker zolang de effec ten van de tot nu toe doorge voerde verhogingen niet exact bekend zijn. Up deze manier doorgaan betekent afbraak van het openbaar vervoer", zo voorspelt hij. Sp' oor De Vervoersbond CNV vreest ook minder werkgele genheid bij NS ten gevolge van de extra tariefsverhogin gen, al kon bondsbestuurder Strating niet aangeven hoe veel banen er daar op de tocht staan. Ook de spoorwegen kampen met aanhoudend rei- zigersverlies, vooral tengevol ge van de extra tariefsverho gingen van 1983 en 1984. NS meldt dat het reizigersvervoer in de eerste helft van 1984 2,5 procent lager was dan in de eerste zes maanden van 1983. Volgens een NS-woordvoer der is het vervoersverlies bij NS minder dramatisch dan bij het streekvervoer omdat de spoorwegen aanzienlijk lagere tariefsverhogingen te incasse ren krijgen dan het streekver voer. Volgens het Tarieven plan van de minister moeten de tarieven van de streekbus sen (en het stadsvervoer) van 1983 tot en met 1986 jaarlijks met 10 procent extra omhoog terwijl de spoorkaartjes jaar lijks 3 procent extra duurder worden. A 15 Lief vakantiedagboek (8), De baas van de herder zag er uit alsof hij door zijn huisdier aan het begin van de vakantie in het bos was gedropt, zoals dat andersom zo dikwijls ge beurt. Hij riep zwakjes de naam van de hond, die ondertussen de ca ravan van de Dijkstra's deed schommelen als een roeiboot. Een akelig gepiep steeg plots op. Voor het raam verscheen het lijkbleke gezicht van Dic kie Dijkstra, de kleinzoon van ouwe Dijkstra. Roze Nel, Vierkante Josefine en George de Lollige Amster dammer zwaaiden met stuken vlees van de barbecue en ten slotte kwam de hond naar bui ten. Zijn baas gaf hem de draai om de oren die hij zelf verdiend had. „Die hond is van streek", begon hij beteuterd. „Ergens in het bos vond hij een rugzak en die heeft hij helemaal opgevreten. Compleet met stafkaarten, clo set-rol en zaklantaarn. „Ojee, de zak van Flippie", fluisterde Trui, die het ergste vermoedde. „Wat zou er met hem gebeurd zijn?", vroeg Nel. „Hij is al twee dagen weg". Poes Lollie rekte zich demon stratief uit op het dak van de caravan en lachte schamper naar de hond die aan de voet van zijn baasje lag te bibberen. Toen vond Joop achter de cara van een plasticzak met tiental len gekleurde horlogebandjes. „Hier zijn de bandjes", riep hij. „Maar waar zijn de Mic key Mouse-horloges?" Op dat moment werd Dickie Dijkstra met een asperine in zijn sta pelbedje gestopt. Hij had het van schrik in zijn broek ge daan. Die nacht sliepen we als ossen. Een enkeling droomde van de vermiste recreatie-deskundige. Vroeg in de ochtend hoorden we plotseling weer dat akelige gepiep uit de caravan van Dijkstra. MERIJN (ADVERTENTIE) hoek Ginnekenstraat - van Coothplein Donderdag koopavond 's Maandags gesloten Ginnekenstraat 134 Breda, tel. 076-134666 Door Pieter-Jan Dekkers DE steeds duurder wor dende dollar brengt ook schatkistbewaarder Ru- ding in ernstige proble men. De laatste staatsle ning, nodig om het over heidstekort te kunnen financieren, is er een enorm fiasco door ge worden. Dat noopt de bewindsman op korte termijn een nieuwe staatslening uit te schrijven. Maar als de dollar duur blijft kan alleen een lening tegen een hogere rente - minstens 9 procent - hem enig soulaas bieden. In relatie tot die dure dol lar en de mislukte staatsle ning is de stemming op de Amsterdamse Beurs op z'n zachts gezegd in mineur. De ze 'thermometer' van de han del staat al dagen op slecht weer en de vooruitzichten zijn niet best. Menig econoom en mone tarist heeft de afgelopen tijd voorspeld dat de Amerikaan se nationale munt in waarde zou gaan dalen. Zelfs de pre sident van de Nederlandsche Bank, dr. Duisenberg, waag de zich aan de voorspelling dat een daling van de dollar slechts een kwestie van tijd is. Inmiddels weten we beter. De dollar heeft de hoogste waarde sinds tien jaar be- reikt en er zijn geen aanwij zingen dat de koers binnen kort weer gaat dalen. Inte gendeel, de vraag naar dol lars is zo groot, dat het eind van de opmars nog niet in zicht lijkt. We zijn dan meteen aange land bij de belangrijkste re den voor het duurder worden van de dollar: de enorme vraag en het beperkte aan bod. Bovendien kent Ameri ka voor beleggers een sma kelijke rente en is de inflatie zo laag, dat beleggen in dol lars extra aantrekkelijk is. En omdat de Amerikaanse regering er voorlopig niet over peinst het enorme be grotingstekort terug te drin gen, zal de rente voorlopig hoog blijven. Zelfs hoger worden als de dollar in waarde blijft stijgen. De explosieve groei van de Amerikaanse economie jaagt deze ontwikkeling extra aan. En dus steken bijvoorbeeld Nederlandse beleggers hun geld liever in de VS, waar voldoende winst gewaar borgd is, dan in eigen land. De oorzaak van het gerin ge aanbod van dollars is niet alleen de krap-geld-politiek van de Amerikaanse centrale banken. De particuliere ban ken in de VS zijn in grote fi nanciële moeilijkheden ge raakt omdat steeds meer ar me landen hun rente en af lossing van schulden niet meer (op tijd) kunnen afbeta len. Die banken krijgen dus minde» inkomsten (dollars) en ook dat drijft de prijs op. Daar komt bij dat vooral in landen met gigantische economische problemen (Zuid-Amerika, Afrika) de nationale munteenheden steeds minder waard wor den. De mensen proberen hun bijna waardeloze eigen geld in de wisselen voor har de dollars. Een goed voor beeld is Israel, waar door de inflatie (400 procent per jaar) de sjekel geen cent meer waard is. Er is op de zwarte markt in Jeruzalem en Tel Aviv dan ook een bloeiende handel in dollars. De wereldwijde vraag naar dollars drijft de koers dus op. Nu kan de centrale overheid in zo'n geval beslis sen wat meer dollars te laten drukken, maar dan komt het inflatiespook weer om de hoek kijken. En als iemand daar als de dood voor is dan is het president Reagan. Door het beleggen in Ame rika vermindert de belang stelling voor beleggingsmo gelijkheden in eigen huis. En dus dalen de koersen van de aandelen. Dat verklaart ove rigens slechts ten dele de enorme koersval, die we de laatste dagen op de Amster damse Beurs waarnemen. Een andere oorzaak is Wall Street, waar öok een nieuw record werd bereikt, maar dan in negatieve zin. Bovendien is het vertrou wen in 'rotsvaste' financiële instellingen als de banken de laatste tijd sterk aangetast. Vooral de bankcrisis in Ame rika (de arme landen kunnen hun financiële verplichtin gen aan de banken niet meer nakomen) heeft menig beleg ger doen besluiten z'n bank aandelen van de hand te doen. In Nederland zijn'ook enkele grote banken bij de fi nanciële problematiek van de Zuidamerikaanse landen be trokken en dus werkt dat wantrouwen ook hier door. De vlucht van Westeuro pees kapitaal naar de VS (waar het in feite het Ameri kaanse begrotingstekort fi nanciert) zet de rente hier onder hoge druk. Dat is de reden voor de hogere rente op de geldmarkt, waardoor op zijn beurt de staatslening wel een fiasco moest worden. De door minister Ruding gebo den rente van 8,75 procent bleek voor de beleggers vol strekt onvoldoende te zijn. Zeker in vergelijking met de aantrekkelijke mogelijkhe den in Amerika. Er zit voor Ruding dus niets anders op dan bij een volgende staatslening de ren te tot minstens 9 procent te verhogen. Eenzelfde situatie hebben we vorig jaar juni meegemaakt, toen de staat, na twee mislukte leningen tegen rond de 8,5 procent, een grote slag sloeg door een le ning tegen een rente van 9 procent te sluiten. De op brengst was maar liefst 8,5 miljard gulden. Het grote gevaar van een dergelijke ontwikkeling is echter een blijvende rente verhoging over de hele linie. die de economische groei zou kunnen afremmen. Aan de andere kant haalt men zo de Nederlandse beleggers weer uit de VS en kunnen zelfs weer buitenlandse beleggers worden aangetrokken. Er is nog een wapen, dat gebruikt zou kunnen worden om de koersstijging van de dollar te lijf te gaan: inter venties door de centrale ban ken. Dat middel is in het ver leden vele malen door West europese centrale banken ge hanteerd, maar zonder blij vend succes. Het op de markt gooien van honderden mil joenen dollars door die cen trale banken stokt hooguit even de opmars van de Ame rikaanse munt. Lijdzaam toezien dus? Er gaan steeds meer stemmen op om een alternatief voor de dollar te zoeken. En met eni ge weemoed denken moneta- risten juist dezer dagen terug aan de conferentie van Bret- ton Woods, die precies veer tig jaar geleden het stelsel van vaste wisselkoersen op basis van het goud invoerde. Dat er internationaal actie moet worden ondernomen is duidelijk. Al was het alleen maar om te voorkomen dat «iedereen straks z'n heil zoekt in de munt van het land, dat wel op overtuigende wijze de economische recessie te lijf gaat, maar daarvoor een enorm begrotingstekort op de koop toe neemt.

de Stem | 1984 | | pagina 3