^Kwadendamme' sterk bezet Tijdens Zeeland 84- toernooi in Vlissingen Gommers spurtwinnaar in trimkoers Draaibrug Nie destem Met profs, amateurs en nieuwelingen Dinghy weekend Breskens Zwemteam van Vj mikt op twintig plakken Van der Loos tem in rugbyselectie PARTICl Vrijwel ge< Trimkoers in Eede Wielerkoers Aagtekerke tëBP WË^Mm Kwaliteit in Bruinisse WEL VRAAG Man in Sluis neergestokei Y Y-Badrit te Cadzand WOENSDAG 25 JUL11984 i in Van onze sportmedewerker KWADENDAMME - Traditiegetrouw zullen op vrijdagavond 27 juli weer vrij veel promi nente profs in actie komen tijdens de wieler ronde van Kwadendamme. In de Kwantum formatie van Jan Gisbers zijn uiteraard Jan Raas, Cees Priem en Leo van Vliet de trekpleis ters van formaat. Genoemd trio wordt gesecon deerd door ploegmakkers als Roger de Cnijf en Jan van Houwelingen. Blikvangers zijn voorts uit de Panasonic-ploeg van Peter Post Eddy en Walter Planckaert, Ludo de Keulenaar en waarschijnlijk Theo de Rooy. Aanvankelijk had men wat de ploeg van Pe ter Post betreft ook Gerard Veldscholten willen aantrekken, die in het begin van de Tour de France uitstekend acteerde, maar die daarna sterk terugviel. Mede daardoor zal diens plaats dan ook wel worden ingenomen door Theo de Rooy. Uiteraard zal ook de plaatselijke favoriet Gerard Schipper niet ontbreken in Kwaden damme. Hij zal beslist diep in de beugel willen gaan om zijn zege van vorig jaar te prolonge ren. Uit de ploeg van AVP-Viditel, waarvan Schipper deel uitmaakt, gaan voorts de strijd aanbinden in Kwadendamme de regionale fa voriet Heddy Nieuwdorp, Jac van Meer, Hans Langerijs, Mario van Vlimmeren en Emiel Kerstens. Bij de ruim veertig profs, die om ze ven uur vertrekken, zitten voorts: Teun van Vliet, Theo Appeldoorn, Ad Tak, Wies van Dongen, Peter Heeren en de Zeeuwen Vester Aarts, Ad Polak en Wim de Ruiter. Een accep tabel veld beroepsrenners dus, dat zeker voor het nodige spektakel kan zorgen. De wedstrijd voor de profs gaat over 100 kilometer. In het voorprogramma rijden de amateurs en de nieuwelingen. Bij de amateurs (vetrek om 17.00 uur) die tachtig kilometer moeten af leggen, staan ruim zestig renners ingeschreven. Onder hen de Zeeuwse kampioen Ab Verplan- ke, zijn streekgenoten Rob Bijvank en Karei van Goethem, alsmede diverse andere sterke Zeeuwen, zoals Pièrre Raas, Jacky van der Horst, Kees de Nooyer, Robbie Meijer en de plaatselijke favoriet Wim de Wilde. Sterke concurrentie zullen de Zeeuwen zeker krijgen van prijsrijders als Rainiër Valkenburg, Luc Suykerbuyk, Wim Lugtenburg en Harry Ak kermans. Van de bijna veertig nieuwelingen, die het wielerprogramma in Kwadendamme openen om 15.15 uur, zal de plaatselijke troef Wilfred Geljs beslist willen vlammen. Streekgenoten als Richard de Vrieze, Marcel Remijn en Maar ten Goeree, om er maar enkelen te noemen, zullen eveneens alles in het werk stellen hoog te eindigen. Anton Tak en Paul Barten zijn de Brabanders, die wellicht opnieuw een serieuze gooi naar de bloemen zullen doen. T14 PAGINA SPqd Jan Raas, de grote trekpleister in de profkoers van Kwa dendamme. Op deze foto schrijft hij in Bordeaux de enige Nederlandse etappe-zege van de Tour de France dit jaar op zijn naam. - FOTO ANP Van onze sportmedewerker BRUINISSE - Amateurs en liefhebbers/veteranen komen donderdag in ac tie tijdens de jaarlijkse wielerronde in Bruinisse. In beide categorieën was het aantal inschrijvingen groot. Tachtig renners in elke categorie was echter het maximale aantal deelnemers dat mocht worden geaccepteerd. De liefhebbers/veteranen openen om half vijf het programma met een wedstrijd over 50 kilome ter. Alle bekende Zeeuwse renners zijn van de par tij, maar ook diverse sterke kleppers van bui ten de provincie, waaron der de nationale vetera- nenkampioen Wim Vlaanderen uit Maars- sen. Om half zeven binden de amateurs de strijd aan met in hun midden de plaatselijke favorieten Toon van der Steen en Wim van Kooten. Verder acteren onder andere, de goed in vorm verkerende Rob Bijvank, de winnaar van de ronde in St.- Maartensdij k Harry Geerens, Ferry van Loon, Rainiër Valkenburg, Thijs Fase, Nap Hage, Wim en Adrie Lugten burg, Christ en Mattie de Baat en Martin Stroo- snijder. De amateurs leggen 100 kilo meter af. Beveren klopt FC Groningen Van onze sportmedewerker VLISSINGEN - De Belgische landskampioen SK Be veren bereikte gisteren, middels een weinig overtui gende 2-0 zege op FC Groningen, de finale van het Zeeland '84-toernooi. De Groningers hadden in de eer ste helft veruit het beste van het spel, maar vielen na de pauze ver terug. Maar ook Beveren kon zijn repu tatie - Belgisch landskampioen - in de tweede helft nooit bevestigen. In de finale ontmoet Beve ren het selectieteam van Zeeuwse amateurs. De provin ciale ploeg zorgde voor een da verende verrassing door Vfl Bochum te verslaan. Er moes ten strafschoppen aan te pas komen, nadat de wedstrijd in een 2-2 gelijkspel was geëin digd. De opening van het perfect georganiseerde toernooi op het veld van de VC Vlissingen, waar 2500 toeschouwers een plaatsje hadden gevonden, was overigens voortreffelijk. Verantwoordelijk daarvoor was de formatie van trainer Han Berger, die in Jan van Dijk, Erwin Koeman en Jos Roossien de absolute uitblin kers had. Vooral Roossien maakte het op de linkerflank Eddy Jaspers erg lastig. Met wat geluk hadden de Gronin gers, in hun voorbereiding ze ker nog niet zo ver als de blauw-gele formatie van trai ner Rik Matthijs, al na tien minuten de partij naar zich toe kunnen halen. Zo moest Danny Pfaff in de vijfde mi nuut een lob van Rob McDo nald van de lijn halen, nadat doelman Flip de Wilde er vol ledig naast zat. Vijf minuten later ging de bal wel in het Be- verense doel, maar nu zat grensrechter Jan van Huizen, overigens terecht, de noorder lingen dwars. Beveren-speler Eddy Maes kopte een voorzet van de ongrijpbare Roossien langs zijn eigen doelman. Ar biter Gerard de Schepper, die voortreffelijk floot, wees in eerste instantie naar de mid denstip, maar zag Jan van Huizen met zijn wimpel in de hoogte staan. Na overleg werd Van onze sportmedewerker EEDE - Vrijdag 27 juli houdt het wielercomité Eede een avondcriterium voor trimmers. De C-ca- tegorie bijt het spits af. Zij worden om Half zes weggestuurd voor hun veertig kilometer. Om kwart voor zeven wordt het vertreksein ge geven voor de A-catego rie. Hun opdracht is zes tig kilometer. Er wordt gereden op de befaamde acht, met start en aan komst in de Dorpsstraat. Inschrijven in café Cam- brinus. Beide wedstrij den tellen mee voor het Stern-klassement. de treffer geannuleerd, want op het moment dat Roossien zijn voorzet afleverde, stond de Groningse aanwinst Eddy Bosman - overgekomen van Go Ahead Eagles - buitenspel. Macdonald en Roossien zou den vervolgens nog uitsteken de mogelijkheden krijgen om de score te openen, maar de Beveren-defensie, met een in de eerste helft erg onzeker ac terende Flip de Wilde, hield stand. Het was dan ook volle dig tegen de verhouding in, dat het na een half uur 1-0 voor Beveren werd. Aan de basis hiervan lag een misver stand tussen Jan van Dijk en Ronald Steenge, waardoor de bal belandde bij Julien Lod ders, die beheerst over doel man Piet Beusenberg - hij had de voorkeur gekregen boven Harry Schellekens - lobde. Het was tevens de ruststand van een erg aantrekkelijke eerste helft. Vijf minuten na de hervat ting maakte Beveren het kar wei af. Patrick Gorez stuurde Hans Christiaans - een erg be weeglijke spits - weg. Die liep de Groningse defensie er uit, omspeelde Beusenberg knap en de bordjesman kon weer aan het werk: 2-0. Vanaf dat moment kelderde het kijkcij fer fors, al kregen McDonald - alleen voor een zich goed her stellende De Wilde - en Peter Creve - met een loeier vanaf dertig meter - nog mogelijk heden wat aan die cijfers te veranderen. McDonald faalde hopeloos, zoals hij de gehele avond deed, en Creve vond een uitstekende Beusenberg op zijn weg, waardoor Beveren de finale binnenstapte. Van onze sportmedewerker AAGTEKERKE - Ruim zestig liefhebbers/veteranen komen dinsdag 31 juli aan de start in de vijfde wielerronde van Aagtekerke. Piet Wisse is de plaatselijke favoriet in dit avondcriterium, dat om 19.00 uur begint. Aan de start komen alle sterke Zeeuwse kleppers, zoals Tolhoek, Broersma, Wester- beeke, Slabbekoorn en Steen bakker. Daarnaast prominen te Brabanders met in een fa- vorietenrol Chris van de Bergh uit Oud-Gastel. Het parkoers Is twee kilometer lang en moet dertig keer wor den afgelegd. Start en finish zijn in de Rijsoordselaan. Een aanval van FC Groningen op het doel van Beveren. Roh McDonald haalt uit. FOTO WILLEM MIERAS Van onze sportmedewerker DRAAIBRUG - Frank Gom mers schreef de trimkoers van Draaibrug op zijn naam in de A-categorie. De klepper uit Philippine deed dit door in een spurt met acht renners, snelle mannen als Patrick Leliaert en Henk Peters, achter zich te houden. Dit na een levendige wedstrijd waarvoor 27 deelne mers hun rugnummer kwa men afhalen. De beslissing werd ingeluid halverwege de koers toen Pa trick Leliaert, Frank Gom mers, Henk Peters en Ron Pleyte op avontuur gingen. In de latste omloop van ruim zes kilometer brachten René Hey- boer, Willy de Feber, Frans Franse en Carlos Boerman de kopgroep op zes eenheden. Terwijl iedereen rekende op een zege van de Belgische spurter Leliaert, was het Frank Gommers die de bloe men voor zijn neus wegkaapte. In de C-categorie werden 37 deelnemers weggeschoten. Hier bleef het koersverloop beperkt tot een aantal spelde- prikken die nooit ver droegen zodat het traditiegetrouw een massaspurt werd met Breda- naar Ad Dekkers op de eerste rang. Guido de Rechter en Dirk Foré maakten die eind spurt niet meer mee. Zij kwa men ten val. De Rechter moest zich zelfs onder doktersbehan deling stellen, maar het viel achteraf gelukkig mee. Bij Fo ré bleef de schade beperkt tot een aantal schaafwonden. UITSLAGEN: A-categorie: 1. F. Gommers, Philippine; 2. P. Leliaert, Eeklo; 3. H. Peters, Biervliet; 4. R. Pleyte, Goes; 5. R. Heyboer, Terneuzen; 6. W. de Feber, Hoek; 7. F. Franse, Kwadendamme; 8. C. Boer man, IJzendijke; 9. Th. de Krijger, Philippine; 10. F. Dubbeldam, Terneuzen; 11. J. van 't Westeinde, 's-Heeren- hoek; 12. P. Hiel, Ossenisse; 13. D. de Groote, St.-Amandsberg; 14. W. Jeremiasse, Yerseke; 15. J. Moes, Terneuzen. C-catego rie: 1. A. Dekkers, Breda; 2. L. Laureijns, Eede; 3. A. Leen- houts, Cadzand; 4. B. Dees, Terneuzen; 5. B. de Smit, Sluiskil; 6. R. de Wandel, Aar denburg; 7. B. de Ruysscher, Aardenburg; 8. E. Lansen, Bel gië; 9. E. de Schrijver, Lams- waarde; 10. M. Geensen, Ter- Van onze sportredactie BRESKENS - De water sportvereniging Breskens heeft de organisatie in han den van het „Dinghy Week end 1984", een zeilwedstrijd die op zaterdag 29 en zondag 30 september zal worden ge houden. De wedstrijden worden afgewerkt in het 'yaarwater langs Hoofd plaat' op stromend water en staan open voor alle klassen zwaardboten en catama rans. Bij voldoende inschrijvin gen per klasse worden daar voor, evenredig aan het aan tal deelnemers, fraaie prij zen beschikbaar gesteld. Niet gelijke boten worden volgens hun SW-cijfer geno teerd. De organisatoren re kenen er op dat er evenals voorgaande jaren weer een groot aantal lasers, FD's, Hobie's en 420-ers aan de start zal verschijnen. De eerste start is zaterdag 29 september om 12.00 uur. Er zijn twee starts per dag. De deelnemers moeten er re kening mee houden dat de wedstrijdbaan op een half tot een heel uur varen van de wedstrijdbaan ligt. LOS ANGELES (ANP) - Jam mer voor de Oostduitse zwem sters en de Russische zwem mers, maar het Amerikaanse zwemteam gaat over tot de or de van de dag. Twintig me dailles is de Olympische buit, die hoofdcoach Don Gambril vanaf komende week hoopt binnen te halen. „Sinds Moskou 1980 weten wij alles van de pijn en de te leurstelling, die zo'n boycot voor potentiële deelnemers te weeg brengt. We voelen mee met de getroffenen. Maar voor ons telt: dit is de wedstrijd, waarom het draait. Wie daar niet bij is, heeft pech gehad". Het Amerikaanse publiek wil winnaars zien en Gambril stemt zijn verwachtingen daarop af. De twintig medail les waar hij het over heeft, zijn van goud. „Zilver en brons tellen bij ons niet mee", aldus de 50-jarige universiteitscoach van Alabama, wiens benoe ming dateert van enkele maanden na het Amerikaanse echec bij de wereldkampioen schappen 1982 in Guayaquil (Ecuador). Daar had Mark Schubert de algehele leiding. „De voornaamste fout, die we destijds maakten, was dat we ons team te laat selecteerden", aldus Gambril. „Pas tien da gen voor het begin van de we reldkampioenschappen" Bij de voorbereiding van Los Angeles heeft men de schema's van de voor de Ame rikanen gunstig verlopen Spe len van Mexico en München aangehouden, met inbegrip van een drieweekse trainings stage in het zuidelijk van Los Angeles gelegen Mission Viejo, waar twee vijftig meter-ba- den en een inzwem-bad ter beschikking stonden. Daar werd de vorm, die bij de Olympische selectiewedstrij den in Indianapolis al wereld records opleverde voor Geoff Moffit (100 meter schoolslag), Pablo Morales (100 meter vlin derslag) en Rick Carey (200 meter rugslag) verder aange scherpt. Het onbekommerde, wat luidruchtige zelfvertrouwen van de jaren zestig is weer he lemaal terug in de Ameri kaanse gelederen. Ditmaal in heel wat gevallen weten schappelijk ondersteund. Vi sualisatie, meditatie en con centratie-oefeningen' Zijn in de plaats gekomen van de opjut tende methodes van de coa ches. De Amerikanen hebben iets geleerd van de Oostduit sers, al wordt daarover niet gesproken. De zwemploegen van de colleges maken vrijwel allemaal gebruik van vak leerkrachten. De crawlsprin- ters Nancy Hogstead en Jeff Float werken met een eigen psycholoog. Gambril karakte riseert die ontwikkeling als een goede. „Mijn enige pro bleem is te voorkomen, dat meditatie in de plaats komt van trainen. Wedstrijden wor den in het water gewonnen, niet in bed. Wat positief denken aan gaat, kan Gambril er zelf ook iets van. Het is nog net niet zo, dat hij zijn team onoverwin nelijk verklaart, maar meer dan individuele haarden van verzet ziet hij bij de overige zwemlanden niet. De West duitser Michael Gross is er zo één; de Canadees Baumann een ander. Zelfs voor de Ne derlandse crawlsprinters Con- ny van Bentum en Anne Verstappen is hij ber® plaatsje in te ruimen, i' voor de Nederlandse slag-estafette dames, voor het overige zal wa betreft het Amerii volkslied veelvuldig „Kijk naar de ranglijst» eerste staat, moet winne: tweede is, moet eerste m Zo eenvoudig is het". Mexico 1968 met tien goud voor de heren gouden plakken voor de was tot dusverre de oogst van de Amerlk zwemploeg. Gambril, d rekenen op de steun van assistenten, meent dat man sterke ploeg het d nog beter kan doen. Voor de meisjes zijn de voorui ten door het wegvalla Oost-Duitsland sterk terd. De Amerikanen re erop, dat de gemiddeld ploeg (zwemsters 19,5 zwemmers 21,25 jaar) door het zestienduizend sterke publiek zal zwepen tot grote daden daarbij het eerst de hai gen de bassinwand sla minder belangrijk; zolai maar een Amerikaanse is. Voor één zwemster wi Gambril een uitzonder») ken: Tracy Caulkins. D middels 20-jarige alleski uit Nashville wordt omschreven als de gm zwemster aller tijden. C dan de Australische Fraser en de Oostduitse nelia Ender. Bij de 48 titel zij won, is er geen enkeli Olympische kwaliteit, dat gaat volgens Gambril anderen. „Tracy mag dan meegaan, maar haar in: enthousiasme zijn nog groot, als toen zij dertien aldus de Amerikaanse coach. Caulkins deelt ir Float en Dick Carey het voerderschap van het Ai kadnse team. In het laatste stadium de voorbereiding gaat li Amerikanen zo goed, i voor Don Gambril me wensen over blijft. Of tl „Ik zou graag zien dat elk nummer weer met deelnemers per land z< mogen uitkomen. Dat zeker vijf medailles Door het aantal deelnemi beperken tot twee IOC ons gedwongen pote gouden medaille-wi® thuis te laten". NIEK DE THAEIJE uit is als zesde geëindigd it juniorenkoers in het Belg Nazareth. De overwinni deze 100 kilometer lange met 13 vertrekkers w< de Belg Guy van Hese, afstand reed in 2 uur en nuten. DEN HAAG (ANP) - De Hage naar Michel van der Loos is weer terug in de nationale rugbyselectie, die uit 25 man bestaat. Van der Loos, die wegens ondisciplinair gedrag uit de selectie was gezet, is door coach Dick Jansma terugge roepen. Jansma heeft hiervoor gesprekken moeten voeren met de rugbybond, die uitein delijk voor zijn argumenten is gezwicht. Een tweede nieuwe gezicht is Chris Gale. De NFC-er, die reeds lange tijd in het wensen- boekje van de rugbycoaches stond genoteerd, is van origine Engelsman, maar heeft lange tijd op zijn naturalisatie moe ten wachten. Nu deze er einde lijk 'door' is, heeft Jansma hem ogenblikkelijk ingelijfd. De eerste trainingen starten reeds op 18 augustus, met het oog op de interlandwedstrijd tegen Zweden voor de FIRA- competitie. De selectie bestaat uit: Dick Altink en Fred Duquesnoy (beiden DIOK), Henk Batter- man, John Dudink en George de Vries (allen AAC), Rob Bos- ke, Ton Jacobs, Hennie Ver meulen en Mare Visser (allen Hilversum), John Dam, Jan Heinen, André en Hans Marc- ker (allen Castricum), Chris Gale, Eric en Paul Hengeveld en Edwin Jansma (allen NFC), Anton Huizing (Rotterdam). Sep van Kampen (Waspsl Kasteel (Delftse Studa Rien Kroezen en Joost,1 (beiden A-Scrum), Mi® der Loos, Dirk-Jan en Straathof (allen Den Haal 076 877850-223611 BI Van een onzer verslat GOES - De Zeeuwse arbeic weinig perspectieven voor ters uit het hoger bero (hbo) die gekozen hebben v gen in de pedagogische, de de sociale sfeer. Dat concludeert het Di, voor de Arbeidsvoorziening taten van een enquête die gehouden is onder de Zeei voor voortgezet onderwijs. Het onderzoek is samen overzicht van de schoolverl Onder het hoofdstuk Arbe: spectieven zijn alle onder oev SLUIS - De heer R. H. Sluis is in de nacht van ma: dag op dinsdag omstreeks i uur door messteken eras gewond geraakt. Hij wi naar het ziekenhuis te Oo burg overgebracht. H. kwam met twee andei bij zijn auto aan, waar man in bleek te zitten, naar buiten kwam en H. verse malen stak. Vervolgi ging hij ervandoor. Het signalement van de i der luidt: Noordafrikaans tj met donkere huidskleur, dc ker krullend haar, leeftijd 25 jaar. Lengte ongeveer meter. De man droeg een afj wassen spijkerbroek. De rijkspolitie verzo eventuele getuigen zich haar in verbinding te steil tel. 01170-3156. CADZAND - De West zeeuws-Vlaamse Autoclu (WZA) houdt vanavond samenwerking met VVV een puzzeltocht voo automobilisten. De start van de eerst deelnemer is om 18.30 uu; De lengte van de rit be draagt ongeveer 35 kilome ter. Er is geen voorge schreven snelheid, maa men moet wel voor 22.4 uur finishen. Inschrijven voor deelna me is mogelijk aan de in schrijftafel die is gevestig in hotel Du Commerce aa de Mariastraat te Cadzanc vanaf 17.45 uur. Men ka deelnemen aan de wed strijd- of de toerklassi Voor de eerste drie geklas seerden van beide groepe is een ereprijs beschikbaa en verder krijgen all équipes een prijs in natur; Lotto 29 heeft geen W van de eerste prijs op Geen van de deelnem® alle cijfers goed. Voor® 67.000 winnaars was er prij zenbedrag beschiw van 1.070.730,75. Ie prijs: geen winna!' prijs: 4 winnaars, die el»1 75.000,00 ontvangen; 3e 91 winnaars, elk 2.166,60; 4e prijs: 4.39a naars, elk ƒ44,80 5®! 63.182 winnaars, elk fwj jackpot voor lotto 60.482,07. Het winnend nummer y® cijferspel 29: Vo ruim duizend winna3^ dit cijferspel bedraagt taal aan prijzen 46.81W 6 cijfers goed: geen wn1 cijfers goed: 1 winn3, bruto ƒ10.000,00 ontv3» cijfers goed: 10 Win- 1.000,00; 3 cijfers 6<f". winnaars, elk 100,06 goed: 1.392 winnaar3' 10,00. j*Og_AD VOOR ZUIDWEST NEDERLANC kantoren ^Terneuzen, Hulst en Goes Adressen en telefoonnum mers op pagina 2. Openingstijden: 8-30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Jerneuzen: Rein van de Helm (editie-chef), Jan Jan sen (piv. chef), Frank Dey Haul de Schipper, Cor d> =oer (foto), Ton Koomer tsport). Hulst: Eugène Ver straeten. Goes: Cees Maas Middelburg: Henk Postmé tJostburg: Co Meertens, Servicepunten Kjoosterzande: mevr. Neve I*- Alexanderstr. 4, 01146 2250. Advertentie-expl. "specteur Zeeland: C. Me "d. Privé 01150-95839.

de Stem | 1984 | | pagina 6