BV Hulst op zoek naar versterking iLAGHAREN Breskens opent met duel tegen FC Groningen Rabobank Q Zeeland'84-toernooi vandaag van start Lewedorpse Boys viert 40-jarig bestaan Zeeuwse Sportraad bestaat 25 jaar Ik ga nooit op vakantie zonder een goede reis verzekering. TERNEUZENSE COUREUR STOPT NA TIEN JAAR •M NIEUW? Programma van STEEN Nationale mendag in Uddel DINSDAG 24 JUL11984 VIETDE Iover de Philips Wedstrijd. Daarin [oud of zilver te en aantal trainingspakken Drtmensen die len zullen BRUIKTE BORD-EN (STELLINGEN ïttelijk lage prijzen |derneming BLOK Vakmensen inVakantiewensen. Aanvulling trimkalender Haastwerk T14 PAGINA SPORT 2 Van onze sportredactie MIDDELBURG Op 7 november 1984 zal het 25 jaar geledei zijn, dat de Zeeuwse sportraad officieel werd opgericht. Geei reden -aldus het besluit van het bestuur van de Zeeuwse Sport raad- om uitbundig feest te vieren. Van onze basketbalmedewerkeT HULST - De basketbalcompe titie is achter de rug, de Zeeuwsch-Vlaamse beker wedstrijden zijn gespeeld. Tij dens de zomerperiode is het zoals gewoonlijk rusten gebla zen voor de meeste basketbal clubs. Niet echter voor de da mes van BV Hulst Het team dreigt wegens gebrek aan speelsters volgend seizoen competitiebasketbal mis te lo pen en is daarom naastig op zoek naar versterking. In augustus moet de teamopgave ingeleverd zijn. Toch zijn de overgebleven dames (zeven in totaal) geens zins gedemoraliseerd. „Het af gelopen seizoen is in feite leuk verlopen, ondanks de tamelijk magere resultaten", aldus aanvoerster Patricia Colsen. „In het begin van het seizoen draaide de ploeg prima. Veel overwinningen en zo, maar daarna ging het eigenlijk steeds verder bergafwaarts met de prestaties". Directe oorzaak: gebrek aan speelsters en gebrek aan een coach. Aan het einde van het seizoen beleven nog slechts ze ven dames over: Anita en Ca rina Serrarens, Marianne Reekers, Jeannette Raven- steijn, Petra de Hulster, Ina de Winter en natuurlijk Patricia Colsen zelf. Toch bleef de sfeer overeind binnen de ploeg. Geen wederzijdse verwijten, animo genoeg wat betreft het volgend seizoen („We zijn zelfs nog uit eten gegaan ter afslui ting van het seizoen"), maar helaas te weinig speelsters om de Zeeuwsch-Vlaamse beker competitie uit te spelen. Geen benijdenswaardige taak ove rigens voor trainer Mare Luy- ten, die vaak met slechts drie dames aan het werk moest, maar toch volgend jaar wil doorgaan. „Maar dan moeten er toch nieuwe speelsters bijkomen", aldus Patricia Colsen. „Want mc+ een kern van zeven bete kent toch een te magere en on zekere basis om aan een com petitie te beginnen". Reden te over dus voor de BVH-dames om aan de alarmbel te trekken en driftig op zoek te gaan naar nieuw talent. Alle belangstel lenden van 18 jaqr en ouder kunnen altijd terecht bij Pa tricia Colsen voor meer infor matie, telefoon 01140-15415. De BVH-dames trainen op dins dagavond in de gymzaal van de LTS te Hulst. Wel een gelegenheid om ter gelegenheid daarvan een acti viteit te organiseren, die de sport in zijn algemeenheid, di rect of indirect, ten goede zal kunnen komen. Om die reden werd gekozen voor een discus siedag met als thema „Sport beleid, mogelijkheden in een tijd van economische reces sie", welke dag zal worden af gesloten met een informeel sa menzijn. Deze viering van hei 25-jarig jubileum zal plaats vinden op zaterdag 10 novem ber in het ontmoetingscen trum 'De Stenge' te Heinkens- zand. EVE PRIJS! If Philips video lod zeer sportief |g uw winkelier hoogseizoen nog slechts 1 week- 0 1984 fen) 6 personen 350.- 11e attracties) 131-1317/1596 (tot 22.00 u.) lebben voor u 4701 JP Roosendaal 01650-40546 re- wo- een tot ;sen ge- e- zal ven ;cht- n 31 de le te Bord- Je be- chap spra- Be- dat ;ister it als 208, Wet- ming inza- Bij beschikking van de Arrondissementsrecht bank te Breda d.d. 20 juli 1984 is de aan: de vennootschap onder fir- ma „Ham-Service", handel in ongeregelde goederen en communi- catie-apparatuur, ge vestigd en kantoorhou- dende te Breda, Adriaan van Bergen- straat 212, en haar be herende vennoten: 1. Cornelis Leendert Slager, geboren te St. Annaland, 21 april 1955, wonende te Bre da, Adriaan van Ber- genstraat 212, 2. Hans Peter Blondeel Timmerman, gebo ren te Bergen op Zoom, 19 april 1956, wonende te Etten- Leur, Konijnenberg i6, i verleende definitieve surséance van betaling verlengd, zulks voor de tijd van 1% jaar, met ingang van 12 mei 19'" en derhalve eindigende op 12 november 1985. Tevens is bij gemelde beschikking bepaald, dat als rechter-commis- saris blijft aangewezen het lid dezer rechtbank mr. P.P.M.H. van Hoon en als bewindvoerde mr. N.Th. ter Haar RO' meny, advocaat en pro cureur, kantoorhouden- de te 4818 PE Breda, Ba ronielaan 133. De griffier der Recht bank voornoemd, Drs. E.J.H.M. Hooy- Patricia Colsen: „Te weinig dames momenteel om met een ~n aan de competitie te kunnen beginnen". - fotowimkooyman Van onze sportmedewerker BRESKENS - Breskens opent zijn reeks oefenwedstrijden ter voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen met het duel tegen ie eredivisieclub FC Groningen. Die wedstrijd wordt zaterdag li juli op sportpark Baersande gespeeld. Op woensdag 1 augustus volgt Sluiskil, dat op die dag om uur tegen de eigen reser- oefent. Ook Axel is er vroeg bij. Donderdag 2 augus- speelt Axel 1 om 19.30 uur tegen de eigen A-junioren. Zaterdag 4 augustus staan er irie wedstrijden op het pro- Sramma, die alle drie om 14.30 fur beginnen. Die wedstrijden bjn: Philippine-Hoek, Clinge- ïerseke en Hoofdplaat-GPC. Zondag 5 augustus begint het goed. Het jubileum toer nooi van het Hulsterse HW'24 in het kader van de viering van het 60-jarig bestaan, telt zes deelnemende ploegen. Dat zijn: Terneuzen, Axel, Bres kens, STEEN, Goes en het or ganiserende HW'24. Zondag 5 augustus worden voorts de volgende duels afgewerkt: Knesselaere-Aardenburg, Roux-Biervliet, Koewacht- RCS (in het kader van het jaarlijkse nederlaagtoernooi), RIA-Sluiskil, IJzendijke- Sluis, Graauw 1-Graauw 2 en Oostburg-Liberty. Al deze duels beginnen om 14.30 uur. (ADVERTENTIE) Als ik op vakantie ga, sluit ik altijd een reisver zekering af. Bij m'n eigen Rabobank. Dan weet ik zeker dat, mocht ik schade krijgen, de afwikkeling ervan in vertrouwde handen is. Trouwens m'n buitenlands geld, de reischeques en andere vakantiezaken regel ik er ook altijd. Evenals de reis zelf. Dat is handig en gemakkelijk. De Rabobank. Altijd in de buurt, snel aan de beurt. Moens zet er een punt achter VLISSINGEN - Op het terrein van de voetbalvereniging Vlissingen begint vandaag het tweedaagse Zeeiand'84-toer- nooi. Een sterk bezet voetbal toernooi, waaraan door een drietal profclubs wordt deel genomen. Aan de start in Vlis singen komen FC Groningen, de Belgische kampioensploeg SK Beveren-Waas en de Westduitse Bundesligaciub VFL Bochum. Als vierde deel nemer aan het eerste Zee- land'84-toernooi treedt het Zeeuws elftal aan. Zoals bekend wordt het Zeeland'84-toemooi vandaag om 18.00 uur geopend met de wedstrijd tussen Beveren en FC Groningen. Het Zeeuws elftal en de Westduitse Bun desligaciub VFL Bochum spe len om 20.00 uur hun wed strijd. Woensdag wordt om 18.00 uur de strijd om de derde en vierde plaats afgewerkt en om 20.00 uur staat de finale wedstrijd op het programma. Het Zeeuws elftal, dat kans loos moet worden geacht voor de eindoverwinning, heeft zich serieus op dit toernooi voorbe reid. Het is een ideale gelegen heid voor het team van trai ner-coach Jo de Waal de krachten te meten met tegen standers van topklasse. Vrij dag kwam de een fiks aantal geselecteerden bij elkaar voor een trainingsbijeenkomst, maar de geselecteerden had den van De Waal al aardig wat 'huiswerk' meegekregen voor die tijd. De conditie van de Zeeuwse spelers is dus goed op peil gebleven. Gerard Schipper van Oostkapelle zal er niet bij zijn. Hij sukkelt met een liesblessure en neemt rust, zodat hij mogelijk weer pre sent is voor het eerste compe titieduel van Oostkapelle. Vleugelverdediger Jan Hame link van Hoek moest zich af-' melden voor de training in verband met werkzaamheden en Boudewijn van Craenen- broeck van Clinge is nog met vakantie. Piet Goeree van Oostkapelle is door De Waal toegevoegd aan de selectie. Op de training ontbraken voorts Tonny en Jacob van de Berge van Bruse Boys, die door de mosselfeesten in Bruinisse geen vervoer konden krijgen. Dertien geselecteerden wa ren wel present, te weten: de keepers Rob Gruben van Breskens en Johnny Jasperse van Arnemuiden, die inmid dels de militaire dienst vaar wel heeft gezegd; Stoffel Schipper van Oostkapelle; Klaas van Belzen van Arne muiden, Niek van den Houten van Kloetinge, Adriaan Nieu- wenhuizen van Kruiningen, Willy de Jaeger en Rudi Snou- waart van Breskens, Eugène Fagg van Oostkapelle, Franz van der Pijl van Hoek en de AZW-spelers Nico Bouwman en Johnny Spaans. Genoeg kwaliteit dus in het Zeeuwse elftal om de komende dagen in Vlissingen een aardige partij neer te zetten tegen de prof clubs. Van onze sportredactie ST.-JANSTEEN - Walter van Duyse, trainer van de voetbal vereniging STEEN, heeft het oefenprogramma voor het eer ste elftal van STEEN rond. Dat ziet er als volgt uit: 5 augustus: deelname STEEN 1 en 2 aan jubileum- toernooi van HW24 in Hulst; 7 augus tus: Serooskerke 1-STEEN 1; 9 augustus: STEEN 1-Corn Boys 1, 19.00 uur; 11 augustus: STEEN 1-Nieuwdorp 1, 14.30 uur; 16 augustus: Vogelwaarde 1-STEEN 1; 18 augustus: STEEN 1-Veere 1, 19.00 uur; 23 augustus: STEEN 1-AZW 1, 19.00 uur; 25 augustus: Yerseke 1-STEEN 1; 28 augustus: STEEN 1-Hoek 1, 19.00 uur; 2 september: eerste ronde voor de KNVB-beker. Tegenstander nog niet be kend; 9 september: eerste competitie wedstrijd STEEN 1-Roosendaal 1. Van onze paardesportmedewerker TERNEUZEN/UDDEL - Op de terreinen van het Federa tiecentrum in Uddel werd za terdag de nationale mendag gehouden. Voor de Zeeuwse afvaardi ging naar Uddel betekenden deze wedstrijden tevens de se lectie voor de komende pro vinciale kampioenschappen. De eerste vijf Zeeuwen in Uddel waren: 1. Chistiaan Provoost met Fiola, Oranje zon; 2. Nicoline Vos met Tramenta, Oranjezon; 3. Anton Hanse met Sunny, Schouwse Ruiters; 4. Monique van de Werve met Nafcacha, Schouwse Ruiters; 5. Peter Hanse met Sunny, Schouwse Ruiters. Van onze sportredactie TERNEUZEN - De trimkalen der van de Zeeuwsch-Vlaamse Trimfederatie heeft nog een aanvulling ondergaan. Voor de komende weken staan de volgende trimkoersen op het programma: vrijdag 27 juli trim- koers Eede; woensdag 1 augustus trimkoers St.-Jansteen; woensdag 8 augustus trimkoers Koewacht; donderdag 9 augustus trimkoers Sluiskil; zaterdag 11 augustus: 'Vijf uur van Hulst'. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de onlangs verreden amateurkoers te Hoofdplaat was het voor de laatste keer dat de Ter- neuzense coureur Hans Moens een gooi deed naar de prijzen. Daarmee zette hij een punt achter zijn 10-ja rige wielerloopbaan en hiermee verdwijnt tevens een bekende verschijning uit de regionale koersen. „Na lang wikken en wegen heb ik de knoop doorgehakt. Ik kon het echt niet meer opbrengen", zegt de sympa thieke Terneuzenaar. Dat Moens binnen afzienba re tijd zou stoppen lag in de lijn der verwachtingen. Dat het zo abrupt zou gebeuren echter niet. De 31-jarige, in middels ex-amateur, vertelt waarom het wel gebeurde. Hij zegt: „Ik liep al eerder met het plan rond te stoppen. De inte resse was door verschillende oorzaken al een heel eind weg. Doorgaan zonder dat je ambi ties hebt is eigenlijk ook maar niks". Wat de juiste oorzaken zijn van zijn afhaken wordt duidelijker als we wat nadere informeren naar de minpun ten die hem tot zijn besluit hebben gebracht. Moens: „Het is nog niet zo lang geleden dat we met een man of tien gingen trainen. Tegenwoordig gebeurt dat maar met twee of drie renners tezamen. Het plezier verdween daarmee voor een groot deel. En aangezien ik pas met trai nen kon beginnen na mijn werk, werd die opgave steeds zwaarder. Daarbij kwam de zogenaamde 1 juni-maatregel van de Belgische Wielerbond. Dat hield in dat ik minder koersen kort rijden. Voor de motivatie een uiterst negatief element. Daardoor raakte ik conditioneel steeds verder achterop bij de rest van de concurrentie. Op zich nog geen probleem, want plezier in het rijden had ik nog wel, maar aangezien ik vrij onverwacht een club over kon nemen in Axel, haak ik even plotseling af", verduidelijkt Moens. Dat het voor Hans Moens altijd haastwerk was, is min of meer af te lezen uit zijn ere lijst. Ondanks dat hij vrijwel altijd in de regionale koersen te vinden was, boekte hij wei nig overwinningen. Zijn laat ste zege schreef hij vorig jaar in Kloosterzande op zijn naam. Toch kijkt Moens te vreden terug op zijn wieler loopbaan, die hij als 21-jarige begon, om via de trimmers en liefhebbers tussen de ama teurs te belanden. In deze groep maakte hij bijna acht jaar deel uit van het peloton. „In mijn amateurperiode heb ik het eigenlijk altijd wel naar mijn zin gehad. Ik heb bijna alle klassiekers in België gereden, ben vorig jaar van de partij geweest in Spanje en ik heb verschillende keren in En geland mogen koersen. Dat zijn toch zaken die sportmen sen graag meemaken", stelt Moens vast. De Terneuzenaar slaagde er twee keer in het clubkampioenschap van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen te pakken, schreef één keer het Zeeuws kam pioenschap bij de liefhebbers op zijn naam, was actief op de baan en liet ook zijn neus zien in de veldritten. Voor de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen was Moens altijd een renner waar men op kon rekenen als er eens iets voor de club gedaan moest worden. Hij was ook een coureur die altijd voor een koers in de regio koos en niet voor een paar centen meer de Belgische grens over trok. Hij kreeg dan ook een functie bin nen de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen aange boden, die hij graag accepteer de: lid van de sportcommissie. „Dat is een functie die ik blijf vervullen voorlopig, want he lemaal afhaken wil ik nog niet. Je weet tenslotte nooit. Als ik de kriebels krijg en weer wil beginnen dap heb je wat houvast", zegt Moens, die er echt wel rekening mee houdt in de toekomst nog eens actief te worden in de wieler sport. „Veel renners hebben me dat al gezegd. Wellicht ga ik volgend seizoen bij de WA- OD in België rijden, maar dat is nog allerminst zeker. Ik ga eerst de zaak eens rustig be kijken. Er is tenslotte meer op de wereld dan alleen fietsen", besluit Moens. Hans Moens, de Temeuzenaar die het wielerpeloton bij de amateurs vaarwel heeft gezegd Moens begint in een horecabedrijf in Axel en kan op dit moment de wielrennerij er niet meet bijhebben. - foto willem mieras dag 18 en zondag 19 augustus wordt een jeugdtoemooi ge houden. Tenslotte wordt 26 augustus een toernooi afge werkt voor tweede elftallen. Op 1 december wordt er feest gevierd in het vereni gingsgebouw met voorafgaan de een reünie voor oud-leden en een receptie. Toen, kort nadat Zeeland was bevrijd Lewedorpse Boys van de grond kwam, kon men met moeite één elftal op de been brengen. De bloeiende vereniging van thans, die 175 leden telt, speelt nu met drie senioren- en vijf jeugdelftal len in competitieverband. Lewedorpse Boys begon destijds in de tweede klas zon dagvoetbal van de KNVB af deling Zeeland. Het seizoen 1947/1948 verliep succesvol want toen reikte men voor het eerst naar een kampioenstitel en promoveerde men ook naar de eerste klas. Uit die beginpe riode zijn nog steeds actief de 56-jarige Michiel Raas, die in het derde team speelt en de 55- jarige Janus Vermeule, die het doel verdedigt bij de zaalvoet ballers. Het eerste speelveld waar over men beschikte was slecht, maar in 1955 kreeg men een behoorlijke accommodatie aan de Korenweg, overigens een flink eind buiten het dorp. Daar verblijft men nog steeds en daar is in het afgelo pen voorjaar een nieuwe kieedaccommodatie en kanti ne in gebruik genomen. Vooral aan het eind van de vijftiger jaren kwam Lewedorpse Boys goed aan de bak. Het promo veerde naar de vierde klas KNVB en na het seizoen 1959/ 1960 speelde het zelfs promo tiewedstrijden om de derd< klas KNVB te bereiken. Zovei kwam het echter niet. In 1967 moest men een stap terug doen naar de eerste klas van het afdelingsvoetbal en toen duurde het tot 1983 alvo rens de rood-witten opnieuw promoveerden naar de vierde klas KNVB. Lewedorpse Boys hield zich daar maar één sei zoen staande maar alle spelers zitten boordevol ambitie om in het nieuwe seizoen de verloren plaats te heroveren. Van onze sportmedewerker LEWEDORP - De jubileum viering rondom het 40-jarig bestaan van Lewedorpse Boys, dat 1 december 1944 werd op gericht, begint al woensdag 1 augustus. Lewedorpse Boys speelt dan om zeven uur 's avonds tegen het naar de ere divisie teruggekeerde NAC. De hele maand blijft trouwens in het teken staan van het ju bileum. Op 11 augustus spelen de veteranen van Lewedorpse Boys tegen de veteranen van de gemeente Borsele en zater-

de Stem | 1984 | | pagina 15