Gyon Asselman goed op dreef Verrassende Harry Geerens Ab Verplancke wint in Hoofdplaat J SCHITTEREND CONCOURS HIPPIQUE INZAAMSLAG Arbeiders partij teleurgesti winnaar va Israëlische verkiezing CBS OP I HARD) STIKKE LEUK 124ste jaargang Impasse JEUGDTENNISTOERNOOI ÏJSI AXEL IN WIELERKOERS SINT-MAARTENSDlj{ die Kleintjes" in De Ster Orndat er zoveel bijzondere (ntoressante aanbiedingen staan. Elke dag weer Impasse door geringe verschille Van onze corresponde JERUZALEM - De Israë Arbeiderspartij is met s 47 van de 120 Knessetzeh genover 42 zetels voor de rende Likoedcoalitie al teleurgestelde winnaar gisteren gehouden Kn verkiezingen tevoorschij komen. De socialisten haddei groter zetelverschil met koed verwacht waardoo positieleider Sjimon Pert makkelijker een regering litie zou kunnen vormei taak is op basis van voorlopige computervooi ling van de verkiezingsu gen die gisteravond door raëlische televisie werd ven, bijzonder zwaar g< den. Vergeleken met de Knessethverkiezingen, jaar geleden, is de Arbei partij gelijk gebleven, t< de Likoedcoalitie van pr< Jitschak Sjamir zes heeft verloren. De wir naar de kleine partijen g< en in ongeveer gelijke naar klein-links als klein-rechts. De Bew voor Nationale Eenheid ex-minister van Defi Weizman, heeft echter twee zetels gekregen. Deze voorlopige ve zingsuitslagen betekene feite een politieke im aangezien geen van beide te partijen een nieuwe ringscoalitie kan vormei op een duidelijke parle taire meerderheid zou ku steunen. Nieuwe Knesseth-ve zingen worden binnen af bare tijd niet uitgesl maar het is zeer de vra< nieuwe verkiezingen we duidelijke parlementaire lossing zullen bieden. Na het bekend wordei de computervoorspellini de roep om een regerini nationale eenheid luide worden. Gezien de pol tegenstellingen tussen grote partijen op het g van Defensie en buitenl politiek en over de toel van de bezette gebieden het niet waarschijnlijl zo'n nationale coalitii stand zal komen. Tim van Veldhoven in actie tijdens de halve finales voor jongens in de leeftijdscategorie tot en met 12 jaar in het jeugdtennistoernooi in Axel. - fotowim kooyman Van onze sportmed.ewerk.er AXEL - Het zevende jeugd tennistoernooi in Axel ken de in Gyon Asselman en Ro nald van Remortel twee sterke regionale tennissers bij de jongens. Asselman won in zijn groep de enkel spelen en zegevierde in het dubbelspel samen met Wol- fert. Van Remortel won sa men met Frank Hamelink het dubbelspel en met Han- neke Lockefeer het gemengd dubbelspel. Lockefeer won eveneens het dubbelspel sa men met haar clubgenote Monique Baecke. Bij de da mes was in het enkelspel Marianne Vleeshouwer uit Eede superieur. De afsluitende dag van het jeugdtennistoernooi in Axel stond in het teken van de finales. Eindwedstrijden die onder ideale omstandig heden werden afgewerkt en waarin de sterkste spelers en speelsters naar voren kwamen. Zoals al eerder vermeld toonden zowel Van Remortel uit St. Jansteen als Asselman uit Kloosterzande hun klasse al moest Van Re mortel even een bittere pil wegwerken in de finale te gen Van de Heuvel uit 's Gravenpolder. Na in de eer ste set via tie-break gewon nen te hebben, moest Van de Heuvel de tweede set met 6- 0 cijfers inleveren. In de der de set herstelde hij zich knap en won. Asselman deed het in het enkelspel beter. Via 6-3 en 6- 1 liet hij Wolfert gedesillu sioneerd achter. Samen met zijn opponent won hij later het dubbelspel. Eeveneens een dubbelspel winnen deed Bernd van Quekelberghe uit Sas van Gent. Samen met Stefan Havermans hield hij het koppel Guido Tolhoek/ Tim van Veldhoven onder de duim. Van Veldhoven won later met Kienjet het gemengd dubbelspel. UITSLAGEN: HALVE FINALES: ENKELSPELEN: jongens tot en met 10 jaar: Kees Oos- trom-Richard Hamelink 6-2,6-1; Mar cel Schouw-Sebastian Rottier 6-1,6-1. Tot en met 12 jaar: Eric Eversdijk- Harold Schipper 2-6,0-6; Bernd van Quekelbérghe-Tim van Veldhoven 6- 1,4-6,1-6. tot en met 14 jaar: Gyon As selman-Jascha Leenhouwers 6-1,6-2; Marcel Wolfert-Riny Kort 6-0,6-1. Tot en met 16 jaar: Diederik van de Heu- vel-Evert van Kampen 6-3,6-1; Chris- tof Kellerman-Ronald van Remortel 6-2,6-3. Meisjes tot en met 10 jaar: Ste fanie Rottier-Mariska Ouwehand 6- 0,6-0; Hanneke Vleeshouwer-Nathalie Tijssen 6-0,6-0. Tot en met 12 jaar: Chantal Schelven-Sandra van Keulen 6-2,6-2; Manon Kienjet-Erica Ouwe hand 6-3,6-2. Tot en met 14 jaar: Lia Boerkampa-Annemarie Robesin 6- 1,6-1; Francis Dunselman-Marianne Vleeshouwer 6-2,6-0. Tot en met 16 jaar: Marianne Vleeshouwer-Moni que Baecke 6-2,6-3; Lia Boerkamp- Hanneke Lockefeer 6-2,4-6,6-1. DUB BELSPELEN: jongens tot en met 10 jaar: Wilfred de Kreuk/Martijn bij de Vaate-Martin Elderson/Rogier Ha verman 6-1,6-0; Marcel Schouw- Eugene de Kok-Mischa Courtin/Ri chard Hamelink 7-5,6-1. Tot en met 12 jaar: Jeroen Croon/Robert Branden- horst-Stefan Havermans/Bernd van Quekelberghe 4-6,6-2; Guido tol hoek/Tim van Veldhoven-Youri Courtin/Martin Hamelink 6-7,6-4,6-1. Tot en met 14 jaar: Gyon Asselman/ Marcel Wolfert-Jascha Leenhou wers/Leonard Robesin 6-4,6-1; Stefan Steyaert/Michael Ouwehand-Riny Kort/Frederik Ouwehand 6-2,6-2. Tot en met 16 jaar: Jack Dunselman/ Christof Kellerman-Ralph Albers/ Arjen Elderson 5-7,6-1,6-2. Meisjes tot en met 12 jaar: Francesca Adriaan- sen/Manon Kienjet-Hanneke Vlees houwer/ Lisette van Geemert 6-0,6-0; Angeliek Coene/Nathalie Tijssen- Sandra van Keulen/Mariska Everling 6-3,6-3. Tot en met 16 jaar: Monique Baecke/Hanneke Lockefeer-Suzanne Rademakers/Sandra Frush 6-3,6-2; Annemiek van Dijk/Andra Hame link-Peggy Löchter/Annemarie Ro besin 6-4,6-3. FINALES: ENKELSPELEN: jongens tot en met 10 jaar: Kees Oostrom- Marcel Schouw 7-6, 7-6. Tot en met 12 jaar: Harold Schipper-Tim van Veld hoven 6-2, 6-0 Tot en met 14 jaar: Gyon Asselman-Marcel Wolfert 6-3, 6-1. Tot en met 16 jaar: Diederik van de Heuvel-Ronald van Remortel 7-6, 0-6, 6-2. Meisjes tot en met 10 jaar: Stefanie Rottier-Hanneke Vleeshou wer 6-2,6-4. Tot en met 12 jaar: Chan tal Schelven-Manon Kienjet 6-1, 4-6, 4-6. Tot en met 14 jaar: Marianne Vleeshouwer-Lia Boerkamp 7-6, 6-3. Tot en met 16 jaar: Marianne Vlees houwer-Lia Boerkamp 6-4, 6-4. DUB BELSPELEN: jongens tot en met 10 jaar: Winfred de Kreuk/ Martij n bij de Vaate-Marcel Schouw/Eugene de Kok 4-6, 2-6. Tot en met 12 jaar: Ste fan Havermans/Bernd van Quekel- berghe-Guido Tolhoek/ Tim van Veldhoven 6-3, 4-6, 6-3. Tot en met 14 jaar: Gyon Asselman/Marcel Wol fert-Riny de Kort/Frederik Ouwe hand 6-4,6-3. Tot en met 16 jaar: Jack Dunselman/Christof Kellerman-Ro nald van Remortel/Frank Hamelink 3-6, 4-6. Meisjes tot en met 12 jaar: Francesca Adriaansen/Manon Kien jet-Angeliek Coene/Nathalie Tijssen 6-4, 6-2. Tot en met 16 jaar: Monique Baecke/Hanneke Lockefeer-Peggy Löchter/Annemarie Robesin 6-2, 6-0. MIXED: tot en met 10 jaar: Sebastien Rottier/Stefanie Rottier-Pieter Ouwehand/Mariska Ouwehand 6-1, 6-4. Tot en met 12 jaar: Tim van Veld hoven/Manon Kienjet-Jeroen Ever- ling/Sandra van Keulen 5-7, 6-2, 6-2. Tot en met 14 jaar: Riny Kort/ Peggy Löchter-Leonard Robesin/Elisabeth Buijs 4-6, 5-7. Tot en met 16 jaar: Ro nald van Remortel/Hanneke Locke- feer-Christof Keilerman/ Marianne Vleeshouwer 6-4,4-6,6-3. KO- :ke- t Joris de Brabander de sterkste Van onze paardesportmedewerker ZAAMSLAG - Na een zinderende finale moest een extra barrage tenslotte de beslissing bren gen in de strijd om de fel begeerde Vliegende Hollander-trofee, de hoofdprijs in het interna tionale concours hippique voor paarden, dat het Zaamslagse Luctor et Emergo voor de vierde keer hield op het ruitersportterrein van Rob Picavet aan de Kamperseweg in Zaam- slag. uren herstelde zij zich echter knap en werd zij met vijf pun ten voorsprong op naaste con currente Marino de Fouw met, Ticardo van Walcheren eerste. De derde plaats was voor Cen- tien Krijger met Urgento van Jacoba van Beieren. Het bestuur van Luctor et Emergo kan terugzien op een buitengewoon geslaagd con cours hippique, verdeeld over twee dagen. Vrijdag kwamen de pony's aan bod en zaterdag dan de paarden. Men had bo vendien voor deze vierde uit gave van de strijd om de Vlie gende Hollander-trofee voor een attractief omlijstingspro gramma gezorgd. De honden training van Mieras uit Koe wacht en de demonstratie van de Zeeuwsch-Vlaamse fiets- crossers viel goed in de smaak. De Zaamslagse ruitersportda- gen zijn niet meer weg te den ken van de hippische kalen der. De Vliegende Hollander trofee vormde de inzet van de strijd in de M-en Z-klasse springen in handicap, over een klassiek springparkoers en een jachtspringconcours op pure snelheid. De overwinning ging naar Joris de Brabander met Missourie van de Tassijn- ridders uit het Belgische Haasdonk. Deze M-ruiter ver sloeg de sterke Z-rijder Arne Kouwenberg met Tovanitsch van St.-Elooy uit Borgvliet. Zowel in de klasse M als in de Z-klasse plaatste zich één combinatie als eerste: resepec- tievelijk De Brabander en Kouwenberg. De barrage moest de beslissing brengen. Deze werd betwist over een progressief parkoers met zes hindernissen met een oplopen de moeilijkheidsgraad. Joris de Brabander slaagde er in foutloos rond te komen op Missourie in een supersnelle tijd en veroverde daarmee op fraaie wijze de Vliegende Hol lander-trofee. Kouwenberg werd verdiend naar de tweede plaats verwezen. Het brons was voor Johan Hamminga met Urgent van de Laarwou- druiters. In het klassieke Z-springen werd er voor de Zeeuwen een voorselectie gehouden voor de provinciale kampioenschap pen. Hiervoor plaatste zich na de barrage Cees van Dalen met Ugoletto van de Een- drachtruiters als eerste. Een knappe tweede plaats werd in de wacht gesleept door Lies- beth Schijve met Nicolette van De Zwinruiters en als derde finishte Lenet Sandee met Thyfoon van Noord-Beveland. In de individuele Z-dres- suurklasse betrof het eveneens een voorselectie voor de Zeeuws kampioenschap. In de voormiddag werd een proef afgewerkt die gewoon meetel de voor het concours van Luc tor et Emergo, dat de zaken organisatorisch perfect voor elkaar had, en in de middag uren volgde de voorselectie wedstrijd. Suzan Malcorps, de favoriete van De Zwinruiters met Onda, startte zwak in de voormiddag. Zij werd toen slechts vijfde. In de middag- UITSLAGEN: Z-springen klassiek'. 1. Cees van Dalen met Ugoletto, Eendrachtrui- ters; 2. Arne Kouwenberg met To- vanitch, St.-Elooi; 3. Bert Sweep met Tobas, Country Ridders. Z- springen als voorselectie Zeeuws kampioenschap: 1. Cees van Dalen met Ugoletto, Eendrachtruiters; 2. Liesbeth Schijve met Nicolette, Zwinruiters; 3. Lenet Sandee met Typhoon, Noord-Beveland. Z- jachtspringen: 1. Arne Kouwen berg met Tovanitch, St.-Elooi; 2. Ivan Wytack met Withman, Tas- sijnsridders, 3. Wim Smet met Winnetou, Saefthinge. M-springen klassiek: 1. Valentijn de Bock met Adjudant, Tassijnsridders; 2. Joris de Brabander met Missourie, Tas sijnsridders; 3. Johan Hamminga met Urgent, Laarwoutruiters. M- jachtspringen: 1. Joris de Braban der met Missourie, Tassijnsrid ders; 2. Sandy den Exter met Or kaan de Normandie, Noord-Beve land; 3. Johan Hamminga met Ur gent, Laarwoutruiters. Vliegende Hollander-trofee: 1. Joris de Bra bander met Missourie, Tassijnsrid ders; 2. Arne Kouwenberg met To vanitch, St.-Elooi; 3. Johan Ham minga met Urgent, Laarwoutrui ters. L-springen: 1. Valentijn de Bock met Cierre, Tassijnsridders; 2. Marie Paule Picavet met Vana- Burgemeester Ockeloen van Terneuzen feliciteert Suzan Malcorps van De Zwinruiters. De Nieuwvlietse amazone behaalde de eerste plaats tijdens de voorselectie van de strijd om het Zeeuwse kampioenschap in de Z-dressuurklasse in het concours hippique te Zaamslag- fotowim kooyman tieker, Luctor et Emergo; 3. Pa trick de Smet met Ravel -Elooi. B-springen: 1. Liesbeth -tisaard met Viavita, Jacoba van Beieren; 2. Jos van Osselaere met Abberti- ne, Jong Waasland; 3. Jan de Fey- ter met Vericles, Luctor et Emergo. Bestgaand rijpaard: 1. Annemieke Picavet met Toloma, Luctor et Emergo; 2. Edgar Verhofstede met Oregon, Tassijnsridders; 3. Omer van Stappen met Walreet, Tas sijnsridders. Achttallen dressuur: 1. Broeder Isidoor, Vrasene; 2. De Zwinruiters L, 3. De Zwinruiters Z. Zl-dressuur: 1. Marina de Fouw met Ticardo, Walcheren; 2. Anne mieke Picavet met Toloma, Luctor et Emergo; 3. Kees Steendijk met Boy, Reimerswaal. Z2-dressuur: 1. Edgar Verhofstede met Oregon; 2. Omer van Stappen met Walreet, beiden Tassijnsridders. Z-dressuur als voorselectie Zeeuws kampioen schap: 1. Suzan Malcorps met On da, Zwinruiters; 2. Marina de Fouw met Ticardo, Walcheren; 3. Centien de Krijger met Urgento, Jacoba van Beieren. Ring 4 M2- dressuur: 1. Lieveke Goossens met Silven, Oranjeruiters; 2. Linda Goense met Sianetty, Weelruiters; 3. Jacqueline Bergwerff met Peter Spencer, Oranjezon. Ring 5 Ml- dressuur: 1. Nout Ouws met Rida, Oranjezon; 2. Julia Pluym met Pa trick, Oranjeruiters; 3. Gera Bui tenhuis met Reino Hettorig, Dijk- ruiters. Ring 6 Ml-dressuur: 1. Marieke Huysse met Riddai, Scheldestad; 2. Elles Punt met Er os, Eendrachtruiters; 3. Resi Kos ters met Ramona, Graeve Jan. Ring 7 L2-dressuur: 1. Henk van dér Graaf met Verona, Vosse- reyers; 2. Inge Quist met Ronald, Zwinruiters; 3. Margo Bosch met Surprice, Luctor et Emergo. Ring 8 L2-dressuur paarden: 1. Annelore Bax met Ureka, Oranjezon; 2. Pe tra Fieret met Calypso, Zwinrui ters:; 3. Ron Neelen met Roxy, Oranjeruiters. Ring 9 Ll-dressuur: 1. Ronald Ravensteyn met Uron, St.-Elooi; 2. Bettina de Fouw met Unami, Oranjeruiters; 2. Wim Huys met Cartouche, Luctor et Emergo. Ring 10 Ll-dressuur: 1. Adinda Savat met Vice Roi, Zwin ruiters; 2. Janneke Kodde met Unique, Reimerswaal; 3. Alexand ra van der Peyl met Usnova, Zwinruiters. Ring 11 Ll-dressuur: 1. Jos de Cleene met Vrankenstein, Vrasene; 2. Liesbeth Ruisaard met Viavita, Jacoba van Beieren; 3. Alexandra van der Peyl met Pan doer, Zwinruiters. Ring 12 Ll- dressuur: 1. Renata Mahu met Vu- mona, Honteruiters; 2. Marjan Maljaars met Waldo, Gouwe Reyers; 3. Wim van Eymeren met Rasja, Markiezaat. Ring 13 B-dres- suur paarden: 1. Corien Jansen met Olivier, Eendrachtruiters; 2. Jolanda Lootens met Wiske, Luc tor et Emergo; 3. Wim Vael met Pearl, Oranjeruiters. Ring 14 B- dressuur: 1. Sylvie van der Pant met Mon Chou, Oranjeruiters; 2. Winny de Landmeter met Wodin, Scheldestad; 3. Paul Voois met Li nos, Noord-Beveland. Ring 15 B- dressuur: 1. Lucienne Kulsdom met Wonder, Oranjeruiters; 2. Kees Smers met Radilia, Luctor et Emergo; 3. Anneriet Burm met Reinold, Hulst. Van onze sportmedewerker SINT-MAARTENSDIJK - Eindhovenaar Harry Gee rens, die zaterdag bij de amateurs zegevierde in Sint. Maartensdijk was tot dan voor de Zeeuwse wielen supporters een onbekende. Hij werd dan ook een ven rassende winnaar, die toch aantoonde over goede ca paciteiten te beschikken. Geerens, die deel uitmaakte deze koers. Eigenlijk een te van een kopgroepje van vijf, liet in de eindsprint zijn mede vluchters achter zich en pakte daarmee zijn vierde zege in dit seizoen. Nog maar twee ron den waren afgelegd op het 1350 meter lange parkoers, toen Geerens reeds de ruimte op zocht in gezelschap van de bei de broers Van der Bregggen uit Berkel, Jan Nieuwkoop uit Roosendaal en de furieuze Zeeuw Cees Spaans. In het peloton maakte men zich geruime tijd niet al te druk om dit leiderskwintet een halt toe te roepen. De voorsprong van de koplopers werd bovendien beperkt ge houden tot zo'n vijftien, hoog uit twintig seconden. Toch vergiste men zich in de kwali teit van de mannen die in de frontlijn streden en die een drachtig samenwerkten. Wel iswaar kwamen toen Van der Steen en Rudy van Vlimmeren even los uit de groep, maar van een furieuze jacht was toch geen sprake. Toen de voorsprong van de hoofd macht reeds een minuut be droeg, werd de alarmklok nogmaals geluid door Van der Steen en Van Vlimmeren. Zij kregen nu gezelschap van Jouvenaar, Peter van de Klundert, Ferry van Loon, Re- né Thijs, de Engelsman Harris en de plaatselijke favoriet Nap Hage, maar ook nu verzuimde deze groep een echte vuist te maken. En dit was een kolfje naar de hand van de mannen in de spits, die niet verzuim den er de zweep over te legen. Zij voerden hun winst ge stadig op en zaten in feite reeds op fluweel toen met nog 17 kilometer voor de wielen eindelijk een vijftal coureurs de handen ineen sloeg en aan een serieuze tegenaanval be gon. Dat waren: Nap Hage, Jo han Kuiken, Rinie van der Steen, Toon van der Steen, Jouvenaar en Harris, maar deze achtervolgers konden de leiders niet meer bedreigen. Even voordat de koplopers de staart van het peloton te pak ken hadden gekregen, waren De Vries, Van Mook, Piet van Est, en Robby Meijer nog uit de groep ontsnapt. Het restant van het veld dat op te grote achterstand was geraakt mocht vroegtijdig af sprinten. Robby Meijer slaagde er in de slotfase nog in om via een fraaie sprong groep twee te bereiken. De eindsprint tussen de vijf koplopers verliep on fortuinlijk voor Dirk van der Breggen, die van kop af spur tend aanspraak leek te gaan maken op de bloemen. Kort voor de finish moest laatsge- noemde echter door mate- riaalpech afhaken. De vijfde plaats in de eind stand en de leidersprijs waren voor Van der Breggen, een van de grote smaakmakers van schamele beloning. Harry Geerens kreeg via zijn sterke eindschot de bloemen. De rap. ste van de naaste vi was Toon van der Steen. Bij de junioren gingen even voor half koers aan de haal Jos Bol, Van den Dries, Kuij- pers, Van Loenhout en Van der Wouw. Ook Theo Akker- mans, Daan Luyks en Ruud Zijlmans meldden zich nog vooraan. Leon van der Wou» verraste in de slotronde zijn concurrenten met een korte solo. Rien Versteek en Johan Melsen dwongen met nog drie ronden te gaan te beslissing ai bij de nieuwelingen. Melsen toonde zich de rapste in spurt. UITSLAGEN: Amateurs: 1. H. Geerens, Eindho ven, 85 kilometer in 2.02.20; 2. J. van der Breggen, Berkel; 3. J Nieuwkoop, Roosendaal; 4. Spaans, 's-Gravenpolder; 5. D. Van der Breggen, Berkel; 6. op 23 secon den A. van der Steen, Bruinisse; T. Harris, Engeland: 8. N. Hage, St.-Maartensdijk; 9. R. Meijer, Krabbendijke; 10. A. Jouvenaar, Den Haag; 11. J. Kuiken, Bos- schenhoofd; 12. R. van der Steen, Etten-Leur; 13. op 34 seconden L van Mook, Oosterhout; 14. J, de Vries, Etten-Leur; 15. P. van Esl, Fijnaart; 16. op één ronde H. Ak- kermans, Zevenbergen; 17. E. Roe vers, Roosendaal; 18. N. van de Klundert, Hoogerheide; 19. D Smits, 's-Heerenhoek; 20. E. Jas pers, St.-Willebrord. Junioren: 1. L van der Wouw Kaatsheuvel, 60 km in 1.29.15; 2. R Zijlmans, Oud-Gastel; 3. P. Akker mans, Nieuw-Vossemeer; 4. Luyks, St.-Willebrord; 5. A. van den Dries, Dongen; 6. W. van Loen hout, Nieuw-Vossemeer; 7. J. Bol, Hoeven; 8. P. Kuijpers, Herpen; R. Hazenberg, Son; 10. R. Boogerd, Den Haag; 11. A. de Bruijn, St.- Willebrord; 12. N. Piels, Rosmalen; 13. P. Wouters, Zundert; 14. A. van de Lindeloof, Etten-Leur; 15. S Lueb, Valkenswaard; 16. J. van der As, Rosmalen; 17. G. de Koek, Veg- hel; 18. S. van Kuijk, Oudenbosch; 19. J. van Schaik, Souburg; 20. R Oomen, Etten-Leur. Nieuwelingen: 1. J. Melsen, Roosendaal, 40 km in 1.02.05; 2. R Versteek, Schijndel; 3. J. van Steen, Fijnaart; 4. P. Haast, Ros bergen; 5. P. Barten, Zevenbergen; 6. E. de la Rambeljé, Amsterdam;! B. Vermunt, Etten-Leur; 8. J. van Ginneken, Etten-Leur; 9. J. van de Ameele, Terneuzen; 10. R. Helle mons, Bosschenhoofd; 11. W. Va lentijn, St.-Willebrord; 12. R. Hop man, Den Haag; 13. J. Brams, Ruc- phen; 14. R. Tak, Oudenbosch; IS A. Tak, Oud-Gastel; 16. C. Voogt, Breda; 17. S. van Son, Zevenber gen; 18. B. van der Aarsen, Bos schenhoofd; 19. N. Somer, Zoeter- meer; 20. P. Haast, Rijsbergen, PAARDESPORT - De Franse springruiter Gilles Bertran de Balanda was de succesvolste deelnemer in het internatio naal concours hippique in de Westfranse plaats Saumur. Hij won de twee belangrijkste rubrieken, respectievelijk met de paarden Prince Snob en Loripierre. ROEIEN - Hans Kelderman heeft het afgelopen weekeinde in Jonkoping (Zweden) bij de FISA-jeugdkampioenschap pen roeien een bronzen me daille gewonnen. De skiffeur van Isala moest de Oostduitser Jens Koppen en de Zweed Fre- drix Hul ten laten voorgaan. ZEILEN - Schakel-zeiler Ab Braam bezet met beman ningslid Wil Blonk na drie wedstrijden de eerste plaats in het tussenklassement van de strijd om de Nederlandse titel, die op het Amstelmeer wordt afgewerkt. Er staan nog vier wedstrijden op het program ma. ATLETIEK - De Amerikaanse kogelstoter August Wolf was de opvallendste atleet tijdens de internationale wedstrijden in Stuttgart. Wolf zegevierde met een stoot van 21,52 meter. Wolf maakt deel uit van de ploeg, die deelneemt aan de Olympische Spelen. De West duitser Karl-Hans Riehm won het kogelslingeren met 79,20 meter. Van onze sportmedewerker HOOFDPLAAT - Wat Ab Verplancke in zijn eigen IJ- zendijke een maand geleden niet lukte, lukte hem giste ren in Hoofdplaat wel. In IJzendijke sloeg hij een drietal kilometer voor het einde een gat, maar moest een zeer sterk spurtende Rainiër Valkenburg voor la ten gaan. Gisteren op de fraaie vijf kilometer lange omloop in Hoofdplaat ver trok hij uit de twaalf man sterke kopgroep met nog zes kilometer te fietsen. Eer de concurrentie besefte wat er gaande was, had hij een paar honderd meter voor sprong. Terwijl iedereen verwachtte, dat hij er nu ook weer vroegtijdig aan zou zijn, geselde hij de peda len dusdanig hard, dat de concurrentie zelfs nog een dikke twintig seconden moest toegeven. Een knap stukje 'hard rennen' dus van de gebrilde man, die in de jeugdcatego- rieën nooit een topper was, maar de laatste jaren zeker één van de sterksten in het provinciale amateurwereld je is geworden. Het spel werd zoals ge bruikelijk dit seizoen al vroeg op gang gebracht. Reeds in de openingskilome ters sloegen negen man een kloof. Die negen waren Lu- cien Gödde, Karei van Goe- them, Peter Hoondert, Ron nie de Jonge, Harrie Akker- mans, Peter Hofland, Eric Vereecken, Leen Goud- swaart en Werner Wieme. Rainiër Valkenburg en John de Crom zouden enkele kilo meters verder deze kwalita tief erg sterke hoofdmacht komen versterken, hoewel Valkenburg weer vrij vlug van het strijdtoneel ver dween met een lekke band. Ondanks het feit dat er heel wat kleppers vooraan reden, zouden ze na een der tigtal kilometers toch wor den terug gepakt. Juist op dat moment vertrok Karei van Goethem opnieuw. Nico van de Klundert was mee, terwijl even later ook Ab Verplancke en Peter Hoon dert aanpikten. Dit kwartet zou de beslissing inluiden, want in korte tijd wisten ook Lucien Gödde, Harrie Akkermans, Ronnie de Jon ge, Peter Hofland, Toine de Braber, Chris de Baat - hij zou later met bandbreuk weg vallen - Patrick van Passel, Peter van Acker en Arno Kurvink hun wagon netje aan te pikken. Deze leiders zouden nooit meer verontrust worden, ondanks het feit dat even na half koers een zevental, dat de slag gemist had - Werner Wieme, Toon van de Steen, Wim van Kooten, Rob Bij- vank, John de Crom, Daan Smits en Jan van de Brink - de tegenaanval op gang bracht. Even leek het er op, dat ze nog mee vooraan zou den geraken, maar toen men de discussie boven het fietsje verheef, was de zaak be klonken. Patrick van Passel was de eerste, die het aanwezige sprintgeweld in de hoofd macht wilde ontlopen. Op het moment dat de vechtjas uit Sluiskil in de kraag werd gevat, begon Ab Verplanke aan zijn avontuur, met het gekende succes. Ook Ronnie de Jonge probeerde nog de spurters te verrassen en met succes, want hij hield op de verlossende streep een leng te over op Nico van de Klun dert. DE UITSLAG: 1. Ab Verplanke (IJzendijke) 100 km. in 2.25.23, 2. op 23 sec. Ronnie de Jonge (Ove- zande), 3. Nico van de Klundert (Hoogerheide), 4. Karei van Goe them (Kloosterzande), 5. Peter van Akker (Koewacht), 6. Toine de Braber (Fijnaart), 7. Lucien Gödde (Hendrik-Ido-Ambacht), 8. Peter Hoondert (Goes), 9. Peter Hofland (Roosendaal), 10. Arno Kurvink (Rilland Bath), 11. Pa trick van Passel (Sluiskil), 12. op 35 sec. Harrie Akkermans (Ze venbergen), 13. op 1.03 Toon van der Steen (Bruinisse), 14. Wemer Wieme (IJzendijke), 15. Jan van de Brink (Driemond), 16. Rob Bijvanck (Sas van gent), 17. Daan Smits ('s Heerenhoek), 18. Wim van Kooten (Bruinisse), 19. John de Crom (Hoogerheide), 20. op 2.25 sec. Dick van Zanten (Goes). Ab Verplancke steekt zijn armen in de lucht, dolblij met de overwinning in Hoofdplaat. - foto wim kooyman Publiek operazend

de Stem | 1984 | | pagina 14