ands Rob ers Sala zet ort Voorprogramma vol kwaliteit PAGINA SPORT fi evin Keegan rainer n Maleisië ZANDVOORT Intertoto PAGINA SPORT CHAAM - Men kan zich afvragen of Chaam woensdag uit 'zijn voegen zal barsten' na de tegenvallende resul taten van de nationale wielertrots in Je Ronde van Frankrijk, het staat evenwel buiten kijf dat de 'Acht', die voor de 51e keer zal draaien, door de rasechte wielersupporter niet geme den zal worden. Daarvoor heeft het jaarlijkse spektakel nu eenmaal een traditie, die ver uitsteekt boven welk criterium dan ook uit de cyclus de Tour. Driehonderd mensen hele dag in touw PROGRAMMA COMITÉ Druppers heeft aan zijn enigde Staten in elk ge. vergehouden. uim 5000 deelnemers op een -er geaccidenteerd parkoers aria Beurskens verbeterde et haar tijd van 31 minuten n 16 seconden het wedstrijd, ecord met ruim zes seconden OEALA LOEMPOER (SIDj Kevin Keegan heeft in Koea a Loempoer een verbintenis! etekend als trainer van de met de komst van Tourwin- aleisische club Tigers. De 33-jarige Engelse oud- nternational treedt op 15 ugustus in functie bij de club n zal in een toernooi van 21 ugustus tot en met 9 septem- er als speler meedoen. Kef- an werd aangetrokken door e sponsor van de Tigers, eer rote sigarettenfirma, die de rit 200.000 gulden salaris be- aalt. razilië komen per tradi- Dit seizoen toont Mauri- er, die probleemloos kan aldi-Piquet-Senna. Sala zesde race om het Euro- e Ford 2000, de klasse, aliteit dienen te bewij- 16V rIO Bel) Rondeau 21.09,05; 4. Allart alff (Baambrug) Reynard 1.13,69; 5. Wim Franssen (Den aag) Van Diemen 21.26,65; NK- tand: 1. Bottelier 90, 2. Franssen '9, 3. Ben van Bilderbeek (Ouden bosch) 44; Sports-2000: 1. Charles Zwolsman Oostzaan) Tiga 20.23,69; 2. Henny /ollenberg (St. Anthonis) Tiga ^,0.23,54; 3. Ron Kluit (Haarlem) loyale 20.34,48; NK-stand: 1. Vol- enberg 90, 2. Zwolsman 78,3. Kluit oerwagens: tot 1300 cc: 1. Peter ontij n (Krommenie) Talbot 2.43,83; NK-stand: 1. Paul Weitér Den Haag) 78; tot 1600 cc: 1. Hans Crnst (Diemen) VW 23.37,56; NK- tand: 1. Ernst 80; tot 2500 cc: 1. Mi- hael Bleekemolen (Zandpoort) tenault 22.25,52; 2. Arthur van De- lem (Helvoirt) Mazda 22.37,72; 3. ^ierre Dieudonnee (Bel) Renault 2.37,72; NK-stand: 1. Hans van de Jeek (Den Haag) 60; boven 2500 cc: Fred Frankenhout (Zaandam) pel 22.25,01; 2. Hemmie Hemmes Den Haag) Chrevolet 22.33,72; 3. .uuk Vermeulen (Hazerswoude) 'hrevolet 23.07,00; NK-stand: 1. [emmes 75,2. Vermeulen 59. KOPENHAGEN (ANP) - Voor groep 3 van de Intertoto-com- petitie heeft Roda JC zaterdag de uitwedstrijd tegen Bröndby IF in Kopenhagen met 4-0 verloren. Voor groep 4 speelde Gp Ahead Eagles zaterdag in Dé- venter gelijk tegen Standard Luik: 1-1. De uitslagen: groep 3: Brönd by IF - Roda JC 4-0, FC Luik - Fortuna Düsseldorf 0-1; groep Go Ahead Eagles - Standara Luik 1-1, Odense BK - Ein- tracht Braunschweig 1-1. De standen: groep 3: 1. Fortu na Dsseldorf 3-6, 2. Bröndby F 4-6, 3. FC Luik 4-2, 4. Roda IC 3-0; groep 4: 1. Standard Luik 4-5 (10-7), 2. Odense BK -5 (5-2), 3. Eintracht Braun- ichweig 4-4, 4. Go Ahead Ragles 4-2. CHAAM WEBt M UW Door Jacques Eestermans Zelfs het gegeven dat de jchtvan Chaam - ondanks al le inspanningen van de orga- - zo nu en dan moet 'in leveren' op andere profkoer- sen kan daar niets aan veran deren. Ditmaal is het 'Boxmeer' dat het Westbrabants wieier- evenement de loef afsteekt 2. Abada (Fra) 5,35; discus: owell (VSt) 64,48; MES: 100 meter: 1. Williams t) 11,24 (rugwind); 2. Jackson ml 11,28; 3. Taylor (Can) 11,36; meter: 1. Van Hulst (Ned) i,27; verspringen: 1. Kinch 3r) 6,73. De Chinese hoogspringer u Jian Hua heeft zijn ndidatuur voor Olympi- re goud duidelijk gesteld. iu zegevierde tijdens in- nationale atletiekwed- ijden in Eugene in de nerikaanse staat Oregon :t een sprong van 2,33 me- Het wereldrecord is in t bezit van de Chinees en rat op 2,39 meter. Later sprong de Ameri- an Mike Tully met de Isstok 5,82 meter hoog. Dat tekent een verbetering zijn nationale record :t een centimeter. Een rand geleden had Tully hoogte bedwongen. naar Laurent Fignon. Tot te leurstelling van de Chaamse inrichters, die echter geen schijn van kans op succes had den in de ongelijke strijd tegen organisatoren in het Oost- tabantse stadje. Immers, Boxmeer' kent niet de concur rentie van twee Franse crite riums op zijn wedstrijddag. ,Dat is ons geluk", aldus een Boxmeers comité-lid, „want anders hadden we zeker verlo ren van Chaam". 60.000 Dat er net over de Belgische grens, in Peer, woensdag ook profkoers wordt verreden, maakt het voor voorzitter Van Zeeland en cs. allemaal nog lastiger alle wensen in vervul ling te doen gaan. Niettemin biedt de 'Acht' let publiek - elk jaar toch zo'n mensen - een deelne mersveld, waar niets aan schort. Zoals reeds vorige week vermeld, moet Vincent Bar- leau - de jongste ontdekking van Cyrille Guimard - in Chaam de grote trekker wor- i. Of de jonge Franse ren ner daadwerkelijk tussen de vertrekkers zal staan, blijft een open vraag tot woensdag. Weliswaar is er een contract, zelfs dat biedt geen wa terdichte garantie. Laat staan, lat de andere partij gevoelig sal zijn voor het argument, dat er reeds een vliegtuig is ge- (harterd voor de heen- en te rugreis. 'Veelvraat' Mocht de drager van vele gele truien het laten afweten, Jan nog zal het de pret niet echt kunnen drukken. Sean Kelly, de 'veelvraat' uit het voorseizoen, met onder andere zijn indrukwekkende «verwinning in Parijs-Rou te, zal namelijk zeker de Van onze sportredactie CHAAM - Tijdens de Acht van Chaam zijn on geveer 300 man in touw om de zaken in goede ba- hen te leiden. Met de kaartverkoop en de controle bij het parkeren zijn op de dag van de Acht 130 mensen bezig. De rijkspolitie zet 'ussen de 80 en 85 man Personeel in, terwijl er 30 vertegenwoordigers van het Rode Kruis langs het Parkoers staan. Volgens comité-voorzitter Van Zeeland wordt het totaal van 300 man bereikt door de mensen, die de span doeken ophangen, de tri bunes bouwen en de jury vormen tijdens de koer sen, mee te rekenen. Tijdens de Acht van Chaam wordt trouwen door gemeentewerken hiet minder dan 3500 me ter afzettingsdraad ge spannen, terwijl er in to taal 1250 dranghekken tvorden geplaatst. Chaamse lussen draaien. Steun zal hij hebben aan de Belg Ronan Onghenae, die al jaren niet wijkt van de zijde van de Ierse vedette. Ook de afvaardiging van ploegleider Roland Berland herbergt top pers. Aan het hoofd van die formatie staat een andere En gelssprekende klepper: Robert Millar. Hij zal worden bijge staan door Pascal Simon, Gil bert Duclos-Lassalle, Alan Peiper en Sean Yates, stuk voor stuk coureurs, die hun sporen in het metier reeds hebben verdiend. Met de Belgische formaties ligt het (vanwege Peer) wat moeilijker. Frank Hoste moet verstek laten gaan, maar zijn ploegmakkers Mare Sergeant en Paul Haghedooren, die hun Nederlandse collega Gerrie Knetemann uit de wind zullen houden, zijn ook niet de eerste de besten. Filip Vandenbrande en Rudy Matthijs, samen met Frits van Bindsbergen, vor men het tweede 'Belse blokje'. Post en Gisbers Peter Post en Jan Gisbers hebben in Chaam uiteraard de meeste ijzers in het vuur. Phil Anderson - de onver zettelijke Australiër - Gerard Veldscholten, Henk Lubber- ding, Peter Winnen, Theo de Rooy, Johan Lammerts, Bert Oosterbosch en Guy Nulens moeten de goede naam van hun Amstelveense baas verde digen tegen Jan Raas, Joop Zoetemelk - die voor de laatste maal in de 'Acht' te bewonde ren zal zijn - Hennie Kuiper, Ludo Peeters, Leo van Vliet, Jacques Hanegraaf, Henri Manders, Adrie van Houwe- lingen en Cees Priem. Beide formaties missen overigens zeer waarschijnlijk een niet onbelangrijke schakel. De Post-ploeg moet het misschien stellen zonder Eric Vande- raerden - al worden er nog steeds pogingen in het werk gesteld dispensatie voor hem te verkrijgen - en het team van Gisbers zal mogelijk niet van de diensten van Adrie van der Poel gebruik kunnen ma ken. Johan van de Velde en Frits Pirard ontbreken natuurlijk niet op het appèl. Zij zullen er ongetwijfeld werk van maken in Chaam, want een overwin ning in Nederlands grootste criterium zal hun Italiaanse werkgever beslist plezieren. Echter, de jongens van Jac de Goede (Jos Schipper, Jac van Meer, Emiel Kerstens, Hans Langerijs, Mario van Vlimme- ren en Heddy Nieuwdorp) en die van Jos Elen (Wies van Dongen, Fons van Katwijk - in Ulvenhout erg dicht bij de zege - Ad Oprins, Ad Tak, Jan Jonkers en Theo Smit) zullen er hetzelfde over denken. Zonder steun van ploegge noten, maar wel van elkaar, rijden Jan Aling, Nico van Hest, Fred van Dongen, Gerrie van Gerwen, Ad Prinsen, Al- bert Jongkind en Ton Zuiker hun wedstrijd in Chaam, waar zonder twijfel een boeiend koersverloop tegemoet kan worden gezien. Van onze sportredactie JilAAM - Het tijdstip van aanvang van de eerste wedstrijd tij- *-ns de Acht van Chaam is met een half uur verschoven naar ?8en uur 's morgens. ?et tijdschema ziet er als volgt uit: 9.00 uur nieuwelingen 40 ki- "Jneter; 10.15 uur junioren 80 kilometer; 12.30 uur amateurs 96 'ometer; 15.15 uur profs 120 kilometer. Van onze sportredactie CHAAM - De belangstelling van de zijde van de coureurs voor de drie categorieën, die het publiek bij de Acht van Chaam moeten 'op warmen' voor het spektakel bij de profs, was overweldigend. Theo van de Westerlaken, de man, die de renners voor de wedstrijden van de nieuwe lingen, junioren en amateurs selecteert, kreeg weer ladingen vol met inschrijfkaar- ten. Voor de koers van de nieuwelingen wa ren er 278 gegadigden, voor die van de junio ren 392 en voor die van de amateurs 348. Na scherpe selectie, waarbij de belangen uit de regio goed in de gaten werden gehou den, wist Van de Westerlaken zeer attractie ve deelnemersvelden samen te stellen. Bij de amateurs werd geschrapt tot men aan honderd vertrekkers kwam. Pech had 'Chaam' dat enkele toprenners, zoals natio naal kampioen Nico Verhoeven en ook Jelle Nijdam, woensdag reeds in Los Angeles ver toeven. Toch bleef er genoeg kwaliteit over om veel strijd te verwachten op het typische parkoers van twee lussen. De belangrijkste deelnemers bij de ama teurs zijn: de plaatselijke favorieten Rinus Ansems, Roger Broos en Jan Oomen, Matti de Baat, Hans Baudoin (winnaar Omloop van de Baronie), Rob Bij vanck, Ortaire Goossens (B), René Haast, Rob Hagemeijer, Corné Hee- ren, Peter Hofland (winnaar vorig jaar), Martin Kemp, Huub Kools, Ron Mackay, Frank Moons, Frank en John Pirard, Edwin Rovers, Frits Schür (winnaar Ronde van Zuid-Holland), Jan Siemons, Jannes Slende- broek (derde Nederlands kampioenschap), Toon van der Steen (winnaar Ronde van Drente), Peter Stevenhagen (winnaar bij de junioren in Chaam vorig jaar), Rainiër Val kenburg en Harrie Wolters. Bij de junioren slaagden de mannen van Chaam er wel in om de nummers een (Michel le Grand), twee (Michel Cornelisse) en drie (Tonnie Akkermans) van het Nederlands kampioenschap aan te trekken. Andere kanshebbers zijn in deze categorie Patrick Bol, Antoine Goense, Eric Knuvers, Carlo Nan, Richard van Nijnatten, Jos van de Pas (winnaar bij de nieuwelingen vorig jaar), Stepahn Rakers, Corné van Rijen, Kees Smits, Bas de Wit, Patrick Wouters en Ruud Zijlmans. Bij de nieuwelingen valt eveneens een na tionaal tricot te bewonderen. Alain Strouc- ken zal namelijk in Chaam aan de start staan. Zijn voornaamste concurrenten zijn Paul Barten, Arthur van Dongen, Jos van Ginneken, Pierre Haast, Ryan Spapen, Anton Tak, Rini Tak, Bert-Jan Vermunt, Michel Zanoli en René Zeegers. foto's JOHAN VAN GURP en ANP Van onze sportredactie CHAAM - Het comité dat de Acht van Chaam organiseert, heeft de volgende samenstelling: W.M.A. van Zeeland (voorzitter); drs. J.A.C. Coenraads (secreta ris); J.C.M. de Jong (penningmeester); J.J.G.M. Schram; Th.G.M. van de Westerlaken; H.A.M. Donkers; A.J. Laurijssen; J.A. Leij- ten. CHAAM - De erelijst van de Acht van Chaam ziet er als volgt uit: 1933 M van Oers 1934 F Dictus (B) 1935 K Kaers (B) 1936 K Kaers (B) 1937 G van de Ruit 1938 K Kaers (B) 1939 Gerrit Schulte 1940 C de Groot 1947 C Joosen 1948 André de Korver 1949 J Braspennincx 1950 Wout Wagtmans 1951 K Leysen (B) 1952 Wout Wagtmans 1953 Wim van Est 1954 Gerrit Voorting 1955 Wim van Est 1956 Rik van Steenbergen (B) 1957 Frans Mahn 1958 Rik van Steenbergen (B) 1959 J van de Putten 1960 Rik van Steenbergen (B) 1961 RLuijten (B) 1962 Willy Vannitsen (B) 1963 Jo de Roo 1964Jode Roo 1965 Cees Lute 1966 Gerben Karstens 1967 Jode Roo 1968 Rini Wagtmans 1969 Jan van Katwijk 1970 Jan Krekels 1971 Rini Wagtmans 1972 Tino Tabak 1973 Joop Zoetemelk 1974 Piet van Katwijk 1975 Tonny Gakens (B) en Tino Tabak 1976 Aad van den Hoek 1977DidiThurau(D) 1978 Gerrie Knetemann 1979 Gerrie Knetemann 1980 Jan Raas 1981 Roy Schuiten 1982 Johan van de Velde 1983 Henk Lubberding 198 4

de Stem | 1984 | | pagina 13