Gisbers op zoek naar jong talent Knetemann geeft zich zelf schouderklopje WEER TWEE ETAPPE ZEGES ORANJE-DAMES Kuiper behoudt geloof in eigen kunnen Haarlem Geluk ontbrak MAANDAG 23 JUL11984 MAANDAG 23 JUL Wies van Dongen definitief naar Italië PARIJS - De 26-jarige Amerikaanse Mary Martin heeft historie geschreven door de eer ste Tour de France voor dames te winnen, of schoon het evenement slechts een betrekkelij ke waarde had door de kwaliteit en kwantiteit van het deelnemersveld. Van de Velde wint in Thorn Priem AD WIJNANDS: Ron Mackay wint6Ster' Huub Smeet weer terug naar MYV Hockeyzege West-Duitslar LOTTO CIJFERSPEL SUPERTRIO BELGISCHE LOTTO DUITSE LOTTO Van onze sportredactie BREDA - Wies van Dongen, de Bredase prof, die dit sei zoen voor Elro/AutoBrabant uitkomt, zal volgend jaar defi nitief voor de Italiaanse ploeg van Johan van de Velde rij den. De plannen voor de overstap waren de afgelopen maanden al in een vergevorderd sta dium, maar het slagen daar van hing af van het wel of niet vertrekken van de Belg Lu- cien van Impe bij Metauromo- bili. Inmiddels heeft Van Impe echter besloten volgend sei zoen voor een Belgische ploeg (die van Godefroot?) te gaan rijden en dat maakt de weg definitief vrij voor Van Don gen. Ook als Johan van de Velde mocht besluiten in verband met de door hem gewenste deelname aan de Tour de France van sponsor te veran deren dan zal Van Dongen met hem meegaan. Van onze speciale verslaggevers PARIJS - Jan Gisbers, die samen met Walter Godef root de Kwantum-ploeg on der zijn hoede had, kijkt met voldoening terug op de Tour. „Gezien de omstandighe den ben ik zonder meer te vreden", zegt de Eindhove- naar. „Wij hebben een etap pezege behaald met Raas, de rode trui in de wacht ge sleept, de gele trui twee da gen gehad en de bolletjestrui negen dagen. Dat is heel wat en meer dan de meeste ploe gen bereikt hebben." De omstandigheden, waarmee de Brabander re kening houdt, hebben na tuurlijk betrekking op de tweestrijd tussen Panasonic en Kwantum, die slechts twee dagen werd onderbro ken door een wapenstil stand. „Als die toestand met Panasonic er niet was ge weest, hadden we waar schijnlijk nog meer kunnen bereiken. Dergelijke toe standen zullen denk ik voortduren zolang er twee grote Nederlandse ploegen zijn", aldus Gisbers, die ook het gemis van een goede ronde-renner aanvoert. „Wij hadden onze hoop voor het klassement op Joop Zoete melk gevestigd. Toen hij het niet kon bolwerken, hadden we niemand meer." De grootste zorg van Gis bers is dan ook om een goede opvolger voor Zoetemelk te vinden of te kweken. „Er moet zondermeer een klas sementsrenner bijkomen. Het probleem is echter dat we er in Nederland geen hebben. En een buitenlander vind ik niet interessant. Ik rijd liever met een nieuwe Nederlander, die bij de eer ste twintig eindigt, dan met een dure buitenlander, die een plaats bij de eerste vijf bezet. Voor 1985 zie ik ons in ieder geval geen klasse mentsrenner kopen. Als er in eigen land niets op komt zetten, zal het in de toekomst echter wel moeten." Gisbers streeft ook naar een verjonging van de ploeg, waarbij hij denkt aan de amateurs Hans Daams, Twan Poels en Jelle Nijdam. Gisbers: „Het is mijn idee om er steeds jongeren bij te pakken tot er een goede kern is. Op die manier werkt Cy- rille Guimard ook en hij heeft er groot succes mee. Een Fignon en Barteau zijn toch in korte tijd naar voren gekomen. Ik wil er volgend jaar een viertal jongeren bij hebben. Het is overigens niet zeker of die er allemaal bij de start van het seizoen bij zullen zijn." Jan Gisbers, die er in 1985 mogelijk alleen voor komt te staan, is dit jaar zijn weg aan het zoeken in de prof wielrennerij. Jaren lang was hij in volledige dienst van Jan van Erp als amateur ploegleider. Op den duur kreeg hij echter genoeg van het werken met amateurs. Gisbers: „Het was geen kwestie van uitgekeken zijn bij de amateurs. Ik werd er echter geestelijk moe van. Ik kon niet meer het enthou siasme opbrengen om steeds hetzelfde verhaal te vertel len aan steeds weer aan an dere jongens. Als je dat niet meer kunt, moet je stoppen." Van zijn overgang naar de profs zegt Gisbers nog geen moment spijt te hebben ge had. „Ik wist dat het erg zwaar zou zijn. Ik moet zeg gen dat het me niet is mee gevallen en niet tegengeval len. De tegenslagen waren erg moeilijk voor mij. Maar ik ben toch blij dat ik die meegemaakt heb. Veel slechter kan het niet meer." Gisbers had in het begin van het seizoen Lomme Driessens aan zijn zijde en tijdens de Tour Walter Go defroot. Hij zag dat zelf als een noodzaak. „Ik was blij dat Lomme er in het begin van het jaar was. Hij is een man met een hoop ervaring en relaties. Hij had alleen de spirit niet meer. Walter er bij in de Tour was ook een must. In de Tour komen er zoveel extra dingen bij. Dat vind je niet allemaal zelf uit. Sommige dingen moet je al dagen tevoren regelen. Alles wat belangrijk is, heb ik ge noteerd. Aan de hand daar van maak ik een draaiboek voor volgend jaar. Daar ik inmiddels ook mijn contac ten heb, zal het regelen - bij na alle tijd gaat in de orga nisatie zitten - in de toe komst veel vlotter gaan. Voor mij is het dan ook niet zo'n probleem alleen verder te gaan." Mary Martin schrijft historie Connie Meijer schrijft de laatste etappe van de dames-Tour op haar naam. foto ap door Hein Groothuis PARIJS - Het succesverhaal van Gerrie Knetemann is dit jaar abrupt beëindigd. Sinds zijn debuut in de Ronde van Frankrijk boekte hij bijna elk jaar bijna wel een etap pe-zege. Bovendien onder scheidde hij zich jarenlang bij het tijdrijden. Deze keer was hij louter voor zijn ploeg van betekenis. „Ik kan er goed vrede mee hebben dat ik zelf niets heb bereikt, omdat mijn lichaam nu eenmaal niet capabel is. Ik ben nog lang niet de oude. Daarvoor heb ik tenminste een jaar nodig. Je moet niet vergeten dat ik een jaar ouder ben, een jaar er uit heb gelegen en nog steeds met die poot zit. Het vergt dan vele tijd om terug te ko men. Je ziet het ook aan Hi- nault. Hij is ook de oude niet meer", aldus de Kneet, die ook niet was uitgegaan van persoonlijk succes. „Je kijkt er anders tegen aan. Ik had een andere taak. Ik moest me meer bezighouden met het randgebeuren dan met prijsrijden." Doordat hij nog geen hon derd procent was, heeft Knetemann meer dan ooit afgezien in de Tour. Knete mann: „Ik heb meer gegeven dan ik had. Bij de beklim ming van Alpe d'Huez heb ik echt zitten bidden. Na het halen van de Champs-Ely- sées heb ik 'me zelf een schouderklop gegeven en gezegd: Dat heb je perfect gedaan. Door al dat afzien weet ik nu pas echt wat mannen als Aad van den Hoek altijd hebben moeten doormaken. Ik had altijd al een grote bewondering voor dat soort mannen. Mijn waardering is nu echter nog groter geworden." Naat afzien was er ook er gernis voor Knetemann in de Tour. „Die mensen van de Tour", zegt hij, „denken al leen maar aan de centjes. Waarom lieten ze bijvoor beeld de tijdrit van zaterdag niet op een rondje rijden. Nu was er na die rit over 320 ki lometer, waardoor we pas om half negen in ons hotel waren, geen enkele moge lijkheid om het parkoers nog te verkennen. Dat is een te ken dat die mensen nergens rekening mee houden. Ze hebben niets menselijks. Dat zie je ook aan de bevoorra ding. Steevast is de bevoor rading onder aan een Derg, zodat je met je zakken vol naar boven moet. Aan zulke dingen kan ik me verschrik kelijk ergeren. En als je wat ouder wordt, word je steeds kribbiger." Knetemann maakte ech ter ook prettige dingen mee. Zijn ploeg - Europdecor dat tot de Tour bijna niets pres teerde - verdiende goed. On dermeer door de etappezeges van Hoste, de ritoverwin- ning van De Wolf en door de groene trui, die bijna de hele ronde in het bezit van Hoste was. Knetemann: „Het is ty pisch, maar ik heb ik april tegen Hoste gezegd: Als jij in de Tour drie of vier etap pes wint, dan vergeten de mensen dat je in de klassie kers niets hebt klaarge maakt. Ik heb kennelijk een vooruitziende blik gehad." Voor de mindere renners uit de ploeg was er ook een schaduwzijde, want de sponsor besloot te stoppen. Knetemann: „Ik begrijp niets van de sponsor. Als je zoveel succes hebt, dan ga je er toch niet mee kappen. Er moet iets aan de hand zijn dat wij niet weten. Anders kan ik er met mijn pet niet bij." door Hein Groothuis Nog maar kort geleden stonden de uit Boulder (Co lorado) afkomstige dochter van een arts de tranen in de ogen toen zij een selectiewedstrijd voor deelname aan de Olympische Spelen niet overleefde. Mary Mar tin: „Ik werd twaalfde in die wedstrijd en vond het verschrikkelijk dat ik niet naar Los Angeles mocht. Nu heb ik er totaal geen verdriet meer van. Wat ik nu bereikt heb, is veel mooier." Mary Martin, die in 1980 met fietsen begon, maar nooit gro te uitslagen boekte, behaalde de eindzege op basis van haar klimcapaciteiten. In de cols toonde zij zich veruit de beste van het 35 koppen tellende veld, dat het einde haalde. Zij eindigde in twee bergetappes als eerste, terwijl haar de zege in Morzine louter ontging, doordat zij niet zo goed durfde te dalen als de veel risico's ne mende Heieen Hage. Mary Martin sloeg haar grote slag in de zware etappe naar La Plagne, waarin zij Heieen Hage als gele trui draagster ontttroonde. „Na die etappe was ik zeker van de eindzege", verklaarde de lange Amerikaanse. „Met een voor sprong van ruim 3 minuten hoefde ik me alleen nog maar te richten op het wiel van He- leen Hage. Slechts door pech had er nog iets mis kunnen gaan." Heieen Hage deed er in de laatste vlakke etappes alles aan om de Amerikaanse van het zich af te schudden. Het was echter vechten tegen de bierkaai. „Ik kreeg geen enke le kans", aldus de gedrongen Zeeuwse. „Het is jammer dat het zo gelopen is. Één slechte dag heeft mij de das om ge daan. Toch ben ik wel tevre den. Een tweede plaats is ook mooi. Bovendien heb ik ook nog drie etappes gewonnen en een hele tijd de gele trui ge dragen. Dat had ik me nooit kunnen voorstellen, toen ik uit Nederland vertrok." Een grote pleister op de wonde voor de Nederlandse ploeg was dat de grote supre matie op het vlakke dit week einde werd doorgetrokken. Mieke Havik zegevierde zater dag en Conny Meijer gisteren. Met name Conny Meijer was de koning te rijk. „Met het winnen op de Champs-Elyseés is een grote wens van mij in vervulling gegaan. Toen ik een maand geleden Nederlands kampioene werd, kende nie mand mij. Nu heb ik toch laten zien een stukkie te kunnen fietsen." In totaal won de Nederland se formatie 15 etappes (van de 18). Voor het grootste aantal successen zorgde de struise Mieke Havik, die vijf maal als eerste over de streep kwam en tevens de groene trui mee naar huis nam. Heieen Hage, Conny Meijer en Petra de Bruijn ze gevierden ieder drie maal en Hanneke Lieverse proefde het zoet van de overwinning een keer. Slechts Rita Timpers veroverde geen hoofdprijs. „Wij hebben een ongekend succes behaald", stelde ploeg leider Ben Scheperkamp. „Het direkt achter elkaar winnen in het begin heeft daarbij een be langrijke rol gespeeld, want die meiden werden steeds bru taler. Ze veegden gewoon de vloer aan met de anderen. Al leen hebben we niet kunnen voorkomen dat een klimster de Tour heeft gewonnen. Met zulke resultaten als wij be haald hebben, zou het echter dwaas zijn om daar zwaar over te treuren." De uitslag van de zeventiende etappe van de Ronde van Frnkrijk voor dames is: 1. Mieke Havik (Ned) 51,6 km in 1 uur 22 minuten en 4 seconden, 2. Connie Meijer (Ned) op 0.55 min., 3. Valerie Si- monnet (Fra) z.t., 4. Jolanta Goral (VSt) z.t., 5. Heieen Hage (Ned) z.t„ 6. Jacqueline Shaw (Can) z.t, 7. Ri ta Timpers (Ned) z.t., 8. Chantal Diaz (Fra) z.t., 9. Suzanne Lemieux (Can) z.t., 10. Corinne le Gal (Fra) z.t., 26. Hanneke Lieverse (Ned) z.t., 27. Petra de Bruin (Ned) z.t. De uitslag van de 18e en laatste etappe is: 1. Connie Meijer (Ned) de 67,3 km in 1.40.30 (met tijdvergoe- ding 1.40,15), 2. Marie-France Pote- reau (Fra A) z.t. (met tijdvergoe- ding 1.40.20), 3. Chantal Diaz (Fra B) z.t. (met tijd vergoeding 1.40,25), 4. Mieke Havik (Ned) 1.41.03, 5. Pe tra de Bruin (Ned), 6. Jolanta Go- ral (VSt), 7. Louise Garbutt (GBr), 8. Marilyn Wells (Can), 9. Heieen Hage (Ned), 10. Kelly-Ann Way (Can), 11. Hanneke Lieverse (Ned), 15. Rita Timpers (Ned) alien in 1.41.3. Het eindklassement van de dames ronde van Frankrijk is: L Mary Martin (VSt) 29 uur, 39 minuten en 2 seconden, 2. Heieen Hage (Ned) op 3,17, 3. Debra Schunway (VSt) op 11,51, 4. Valerie Simonnet (Fra) op 12,13, 5. Corinne Lutz (Fra) op 13,22, 6. Betty Wise-Steffan (VSt) op 13,47,7. Claire Greenwood (GBr) op 14,44, 8. Marilyn Wells (Can) op 15,20, 9. Chantal Broca (Fra) op 18,05, 10. Annie Rebiere (VSt) op 18,24, 11. Mieke Havik (Ned) op 19,31, 16. Connie Meyer (Ned) op 22,59, 17. Rita Timpers (Ned) op 23,02, 24. Petra de Bruin (Ned) op 30,50, 25. Hanneke Lieverse (Ned) op 31,31. THORN (ANP) - Johan van de Velde heeft zaterdag de ronde van Thom gewonnen. De wielrenner uit Ri jsbergen was in het witte Limburgse stadje de snelste van een groep van zes, die halverwege de hon derd kilometer lange kermis- koers uit het peloton was ont snapt. Grote animator was de plaatselijke favoriet Leon Ne vels. Achter Van de Velde ein digde Johan Lammerts uit Bergen op Zoom als tweede. Nevels werd voor drieduizend supporters derde. De uitslag is: 1. Johan van de Velde (Rijsbergen) 100 km in 2.19.10; 2. Johan Lammerts (Bergen op Zoom); 3. Leon Nevels (Thorn); 4. Gerrie van Gerwen (Olland); 5. Jac van Meer (Wouw); 6. Gerrit Solleveld (De Lier); 7. Steven Rooks (Hoogkarspel) op 32 seconden; 8. Theo Smit (Zwanenburg); 9. Frits van Binsbergen (Babberich); 10. Jos Schipper (Kwadendamme) Cees Priem heeft zaterdag een wedstrijd in Apeldoorn achter dernys over drie man ches van vijftien minuten ge wonnen. In de eerste rit werd hij tweede, in de tweede ein digde hij als derde. Priem won de derde manche. De uitslagen: eerste manche: 1. Rovers, 2. Priem, 3. Nieuwdorp, 4. Verschuur, 5. Rompelberg; tweede manche: 1. Rompel- berg, 2. Rovers, 3. Priem, 4. Verschuur, 5. Nieuwdorp; derde manche: 1. Priem, 2. Rovers, 3. Rompelberg, 4. Verschuur, 5. Nieuwdorp. De eindstand: 1. Priem, 2. Rovers, 3. Rompelberg, 4. Verschuur, 5. Nieuwdorp. De stand na acht van de twaalf wed strijddagen: 1. Rompelberg 70 punten, 2. Rovers 60,3. Priem 54,4. Nieuwdorp 39,5. Verschuur 35. De Amerikaanse Mary Martin, die met haar overwining in de Tour voor dames historie schreef-fotoap Van onze speciale verslaggevers PARIJS - Hennie Kuiper behoorde in het verleden vaak tot de smaakmakers van de Tour. Nu heeft hij weinig meer te zoeken in de ronde. De afgelopen drie weken ver gaarde hij totaal geen roem en was hij niet meer dan een middelmatige renner. Ondanks zijn zwakke presteren - met name in de Al pen; in de Pyreneeën handhaafde hij zich zeer behoorlijk - denkt de 35-jarige Puttenaar voorlopig nog niet aan een afscheid van het spektakel van Levitan en Goddet. „Het is mijn slechtste Tour na 1981, toen ik voor het eerste jaar bij DAF zat", vertelt Kuiper. „Dat wil echter niet zeggen dat ik niets meer in de Tour heb te zoeken. Ik doe niet aan struisvogelpolitiek. Voor het klassemnent zal ik nooit meer iets in te brengen hebben. Maar daarom kan ik nog wel van nut zijn voor een ploeg in de Tour. Ik heb me nu ook nuttig gemaakt voor de ploeg. Ook in de periode, toen het klassement nog niet gemaakt was. In de eerste etappe, toen Ludo Peeters weg was, in de ploegen tijdrit en in de etappe naar Bordeaux heb ik goed mijn werk gedaan. Ik ben namelijk wel zo collectief om mee te helpen als de ploeg de zege ruikt, ook al rijd ik voor het klassement. Over dat werk wordt echter niet gesproken." Kuiper wil niet horen van versleten zijn. „Ik kan in een half jaar niet ineens weg zijn. Er zullen beslist weer bete re tijden komen. Mijn nadeel is geweest dat ik drie, vier maanden niet goed ben gewest. Dat is op mijn leeftijd een slechte zaak. Dan kom je er niet gemakkelijk meer door heen. Ik troost me met de gedachte dat ik altijd mindere periodes heb gehad, die gevolgd werden door pieken. Ik ben iemand, die naar hoogtes moet toewerken. In het jaar dat ik wereldkampioen werd, kwam ik in de ronde van Nederland niet in de uitslag voor. Toch was die titelstrijd maar even er na." Geloof in eigen kunnen zal Kuiper voorlopig nog in het profpeloton houden. „Als het minder gaat, wordt er vaak gezegd dat het door de leeftijd komt. Als je daar zelf ook aan toegeeft, dan heb je niets meer te zoeken in dit vak. Een Van Springel kon het niet meer opbrengen er alles voor te doen. Als het wel het geval was geweest, had hij nog een tijdje door kunnen gaan. Ik heb ook met Gerrit Schulte gesproken, met wie ik wel eens ga jagen. Toen hij 42 was, had hij nog dagen dat hij zeker zo goed was als de jongeren. Ik ben er van overtuigd dat ik die dagen ook nog kan hebben. Ik ben nu weliswaar door de mand ge vallen, maar wat zegt dat. Het is ook met de jongeren ge beurd. Kijk naar een Roche. Die kwam met grote ambi ties naar de Tour, mar heeft ook duizend doden gezien." Toch is het einde van de carrière van Kuiper, die vol gend jaar voor Dries rijdt als wegkapitein, niet meer ver af. „Als het zover is, zal het een groot probleem voor me zijn", verklaart de Puttenaar. „Want ik heb er geen idee van wat ik zou moeten doen. Ik zou echter wel alles aan pakken. Te beroerd om te werken ben ik nooit geweest." Van onze speciale verslaggevers PARIJS - De prestatiecury, van Ad Wijnands is de afge|0. pen jaren steeds verder naai beneden gegaan in de Tour, 1- 1981 brak de coureur uit Eijt. den echt goed door als pnt Deel uitmakend van klei], kopgroepjes boekte hij ritzeges. Het jaar daarop vei. speelde de Limburger een ideale kans op een ritoverwin. ning door zich te laten vei. schalken door de Belg P(j Verschueren, achter wie hij in Concarneau tweede werd. Dj jaar dong hij zelfs nooit mg naar een eerste plaats. Ad Wijnands is er echter niet van onder de indruk hij nog minder heeft teerd dan twee jaar Wijnands: „Mijn uitslagen zijn inderdaad minder twee jaar geleden. Het is ter allemaal zo betrekkelijk Je moet ook een tikkeltje ge luk hebben om te kunne: presteren. Veel kansen zijn in deze Tour niet geweest. Er zijn niet zo heel veel groepje in de vlakke etappes uit hel peloton weggereden. Ik ben ook niet ontevreden. Ik heb het nodige werk voor de gedaan en dat is ook nuttig. Je moet het vergelijken met een goede voetballer. Die hoeft ook niet persé goals te maken." De Limburger trad overi gens ook niet op de voorgrond, doordat hij in de aanloop naar de Pyrenéen niet op zijn was. Ad Wijnands: „In het be gin van de Tour was ik minder dan nu. Waaraan dal ligt, weet ik ook niet, want de voorbereiding was goed." Een dieptepunt beleefde Ad Wijnands in de Alpenetappe naar La Plagne, toen hjij ruim 38 minuten achterstand binnenkwam. Wijnands: „In de bergen heb ik minder gereden dan twee jaar den. Een echte vergelijking kan ik echter niet maken, want toen was de Tour minder zwaar. Het is me in middels wel duidelijk gewor den dat ik nooit een echte klimgeit zal worden. In het voorjaar kan ik meestal vrij aardig mee in de bergen. Maar dat zegt zo weinig. Pas in Tour zijn de klimmers op hun best." Wat de bergen betreft denkt Wijnands niet met weemoed terug aan zijn amateurtijd, toen hij bijna gelijke tred kon houden met de Russen als het omhoog ging. Wijnands: „Als amateur ging ik inderdaad aardig bergop, maar dat wil voor het rijden bij de niks zeggen. Als amateur heb ik nooit echte cols genomen De bergen, die ik toen voorge schoteld kreeg, waren bi' nooit hoger dan 500 meter." ZWOLLE (ANP) - Een d voor het vertrek naar Los An geles van de Olympische wie lerploeg hebben de thuisblij vers vrij spel gekregen. De renners van Piet Liebregts werden in het laatste optreden in eigen land, de Ster yan Zwolle, geleid door voorzich tigheid. De kopgroep van 26 man telde één Olympische deelne mer: Gert Jakobs, lid van de ploeg voor de tijdrit over 1W kilometer. De anderen reden zonder noemenswaardige in spanningen in het rustig voortpedalerende peloton. De aanwezigheid van Jakobs was geen reden tot ongerustheid bij de sprinters, van wie R® Mackay na 150 kilometer snelste was. Vrijdag, nog geen 24 uur eerder, was Liebregts de schrik om het hart geslagr" Tijdens een kermiskoers Roden, bedoeld als training, smakte Twan Poels tegen hel wegdek. De valpartij b zonder ernstige gevoll maar maande tot nog meer bedachtzaamheid in de wed strijd. Een nieuwe tegens ag na het voorlopig wegval1® van Erik Breukink, mogelijk besmet met waterpokken e daarom verplicht een wee langer thuis te blijven, was hoogst onwelkom gewees voor Liebregts. De renners hadden aan half woord van hun leidsma voldoende en hielden de benen stil, toen het peloton kort het vertrek in tweeën brak.VP de eindstreep klopte Mackay met een verschil van enk centimeters Rainiër Valken burg, baanrenner van origin in diens eerste A-klassieker. De uitslag van de Ster van Zwodek- Ron Mackay (De Meem) 150 tan 10 minuten en 54 seconden 2. 10 minuten en 04 seconden pe;er Valkenburg (Bergen op Zoom) u- ling Pieters (Zwanenburg) 4. Rob Harm (Nijverdal) 5. Bob Rasenberg den) 6. Milco van der Meulen g. uieo rend) 7. Erwin Marlens (W"*!%?ier Gert Jakobs (Emmen) 9. William va® Meer (Geleen) 10. Reinier HassinK l« de), allen in dezelfde tijd als MacKay- STUTTGART - Leconte heeft zondaj toernooi in Stuttgart o naam gebracht. De 21-; linkshandige Fran versloeg in de final Amerikaan Gene Maj vier sets: 7-6 (11-9), 6- 6-0. Met zijn overwi verdiende Leconte 60.000 gulden. Voor D lag de helft van dat b klaar. Voor Leconte betel zijn zege op Gene I zijn eerste in vier ond ge ontmoetingen. Hf Parij zenaar in de drie afgaande duels slecht Can; 141' Van onze sportredactie MAASTRICHT - Hl Smeets mag zich de komei drie seizoenen weer MVt noemen. Kwamen MW Fortuna vrijdagavond in tails tot overeenstemm over de vergoedingsom, zat dag kwam manager Nico J gen ook tot een akkoord Huub Smeets. Smeets kwam al eerde: zijn carrière tweemaal voor MW. Hij startte er profcarrière en nadat hij AZ '67 was verkocht, kee hij, voordat hij naar de Angeles Aztecs werd getra fereerd, terug naar Me tricht. Peter van der Waart h een verbintenis voor twee j met FC Den Bosch geteki Van der Waart (21) stond der contract van AZ'67; rechterspits was uitgele aan Haarlem. Wim van -io Horst kwam met de Boss eredivisieclub mondeling c 'een zijn contract met een j te verlengen. LUDWIGSBURG (DPA) - Westduitse heren-hockeyte is klaar voor het Olympi toernooi. In Ludwigsb werd Polen zaterdag met verslagen. Middenvelder S fan Blocher scoorde alle de doelpunten. In dit laatste treffen voo Spelen in Los Angeles too de 253-voudige internatic Michael Peter, dat hij gel genezen is van zijn achil peesblessure en angina, was na de op 1 mei geleden derlaag tegen India (1-2) t rigens de tiende achtereen gende overwinning van Westduitsers. Het Australische heren-1 keyteam won zaterdag Vancouver een oefenwedst tegen Canada met 5-0. Doelpuntenmakers w; Charlesworth, Walsh, Da- Patmore en Mitton. In een der duel zegevierden Nieuwzeelandse heren me' over Jong Canada. Ran Patel scoorde twee keer. 2-7-11-14-29-36 Reservegetal: 16. Aantal deelnemers: 426.333 I 2.253.315,-Prij zengeld1.070. 6-8-6-0-3-7 Aantal deelnemers: 156.192 Inleg: ƒ234.288, Prijzen; ƒ93.715,- Vichyprijs op Duindigt: J -H volgorde: 3-5-14 Uitslag: 1. i mer 3 (Varinsja, C. D. Immir nummer 5 (Udet Westlandia, van Eykelenburg) 3. numm< J (Worthy Boy Laren, A. v.d. B Niet gestart: nummer 15 Oostland) en nummer 16 (Vil Fortuna) Uitkering: 114,10 zet: 58.030,- 3-10-13-15-26-33 Bijkomend nummer: 7 4-10-14-16-35-46 Reservegetal: 34. 9-6-1-^-3-0-0

de Stem | 1984 | | pagina 10