leurs el! u ro nu Na verkenning Montjuich-parkoers Sandy den Exter klasse apart in Zaamslag T ennistoernooi in Hontenisse ks 'Profronde' met acht ploegen TE B.V. D llll JJ JUiLASSI'Ml< i\T Dubbeldam winnaar trimkoers Trimkoers in Draaibrug ZATERDAG 21 JULI 1984 frrotto breek I beide enkels KS TOYOTA krant"! \an Veldhoven verrast Guido Tolhoek Toernooi van The Star in Terneuzen A52 ANUS HATCH (Ul'I) - De ïrnezulaanse autocoureur johnny Cecotto, die bij de vrije training op het circuit an Brands Hatch gisteren al vijf minuten uit de bocht tloog. heeft beide enkels ge doken. Hij werd per helicop- tr naar het ziekenhuis van idcup gebracht, waar hij on adellijk werd geopereerd. pe Franse coureur Alain ffost maakte op het circuit n Brands Hatch de beste tijd de eerste officiële training 0 de Grote Prijs van Groot- Irittannië, tellend voor het (oreldkampi oenschap For- ,ule I. Prost kwam met zijn llclaren tot één minuut en IJ494 seconden, hetgeen een «middelde snelheid beteken- 'evan ruim 211 kilometer per 0. De Oostenrijker Niki lauda plaatste zich, eveneens jet een McLaren, als tweede ,111,598. De derde plaats was r de Italiaan Elio de Ange- die met een Lotus 1.11,734 iet afdrukken. De Nederlan- Huub Rothengatter is tóorlopig met zijn Spirit 21e :eteen tijd van 1.17,665. TOEKOMST. IWest- FORKLIFT of breng een bezoek lUR- SERVICE Reg. nr. Blokker, van: tot en met PK. Toezending van: tot en met d.a. m.d. Jan Raas gaat naar WK door ROB VAN ÜEURSEN BARCELONA/'s-HEEKENHOEK - Jan Raas neemt deel aan het wereldkampioenschap voor profs op de weg dat op 2 september op het Montjuich-circuit bij Barcelona zal worden verreden. De Zeeuwse Neder lands kampioen kwam tot dat besluit nadat hij don derdag achter een wagen van de organisatie op zijn race-fiets het parkoers dat de beroeps op die eerste zondag van september moeten afleggen, twee maal heeft gereden. Jan Raas ging op verken ning, omdat hij wilde onder zoeken of hij op het circuit, waarin twee beklimmingen zijn opgenomen, eigenlijk als niet-klimmer wat te zoeken had. Raas gisteren direct na thuiskomst: „Het is me meege- Amateurs: 1 Toon v.d. Steen Bruinisse 361 punten, 2 Rainiër Val kenburg Bergen op Zoom 342. 3 Edwin Rovers Roosendaal 3301, 4 John de Croni Hoogerheide 273, 5 Matti de Baat De Heen 258, 6 Thys Fase Oud Vossemeer 244. 7 Corné Heeren St. Willebrord 233, 8 Werner Wieme IJzendijke 227. 9 Ferry v. Loon Bergen op Zoom 202,10 Karei v Goethem Kloosterzande 182, 11 Jos Gevers Rijs- bergen 176, 12 Renë Boeren St. Willebrord 172, 13 Pierre Raas 's- Heerenhoek 164.14 Kees de Nooyer Aagtekerke 161,15 René Haast Rijsbergen 154. Junioren: 1 Ruud Zijlmans Oud Gastel 421 punten, 2 Corné v. Rij en Hoeven 298, 3 Bas de Wit Zegge 280, 4 Patrick Bol Hoeven 248, 5 Willem v. Loenhout Nieuw Vossemeer 227, 6 André de Bruijn St. Willebrord 202. 7 Antoine Goense Ovezande 200,8 Johan de Bruij- ne Rill. Bath 197, 9 Cees Schouwenaar Goes 173, 10 Patrick Tol- hoek Yerseke 164, 11 Daan Luijkx St. Willebrord 161,12 Theo Ak kermans Nieuw Vossemeer 160, 13 Richard v.. Nij natten Hoeven 155.14 André v.d. Lindeloof Etten-Leur en Nico Schrauwen Ter- heijden 150,15 Tommy Post Oosterhout 129. Nieuwelingen: 1 Anton Tak Oud Gastel 419 punten, 2 Paul Barten Zevenbergen 386, 3 Jan v. Steen Fijnaart 312, 4 Kees Smits Zun- dert 298, 5 Jos v. Ginneken Etten-Leur 222, 6 Pierre Haast Rijs bergen 215,7 Jan v.d. Ameelen Terneuzen 213,8 J. Melsen Roosen daal 196, 9 Bert-Jan Vermunt Etten-Leur 185, 10 Johan Brans Rucphen 184,11 Jos Bol Hoeven 165,12 Johan v. Schaik Oost-Sou burg 148,13 P. Luijkx St. Willebrord 146,14 A. v. Dongen Dongen 144.15 A. Frijters Rijsbergen 137. Nb. Domburg is nog niet verwerkt. IXEL - In het jeugd-tennis- tanooi in Axel waren geen wassingen te noteren. De wige, die voor een enigszins «merkelijke prestatie zorgde, Tim van Veldhoven. Hij te met 6-2 6-2 de sterker jeachte Guido Tolhoek. Eveneens goed uit de hoek aam Sassenaar Bernd van Juekelbergen, door, eveneens ïjde 12-jarigen, de als tweede plaatste Robert Branden- tast met 6-2 6-4 gedecideerd fcweg naar de halve finales te «sperren. Naast Van Veld- toven en Quekelbergen plaat sen zich bij de laatste vier Harold Schipper, via 6-2 6-1 op boen Eveling, en Erik Evers- pik, die met tweemaal 6-0 ïoeri Courtin geen schijn van |kans gaf. De jongens tot en met 10 3ar werkten de halve finales De als tweede geplaatste ïarcel Schouw kegelde hierin pastiaan Rottier met 6-1 6-1 «de strijd en Kees Oostrom tegen Richard Hamelink ten, waarom hij als eerste in fee groep geplaatst stond: 6-2 ®-2. I De meisjes tot en met 12 jaar "widen eveneens de halve fi- I'to Chantal Schelven liet laar tegenstandster Sandra Keulen weinig kans6-2 p Erika Ouwehand maakte ["Manon Kienjet wat moei- §*er, maar verloor deson- Pte met 6-3 6-2. I '1 de dubbelpartijen verliep l'« eveneens als voorzien. Het ■perke koppel Jeroen Croon/ l'obert Brandenhorst bleef N 6-2 6-2 de baas over Mar- f'Provoost/Mark Pilaat. Het ï-'j Stefan Ha vermans/Bernd I* Quekelbergen ging over Par de halve finales door Je- Everling/Jos Hoefnagels Pet 6-4 6-2 te kloppen en het ifeetal Kees Oostrom/Erik pversdijk mag doorgaan na de ■>36-4 zege op Yoeri Courtin/ IJartin Hamelink. Het duo Ndo Tolhoek/Tim van Veld- lïVen sto°f met tweemaal 6-0 - Sander Jobse/Wouter Pabruyere I ®ij de 14-jarigen werkten de rPPels de halve finales af. I« tweetal Gyen Asselman/ P«1 Wolfert plaatste zich r',r de eindstrijd ten koste RJJ Jascha Leenhouwers/ «>nard Robesin (6-4 6-1) en I' koppel Frederik Ouwe- I id/Rinie de Kort slaagde er I. e finale te bereiken door Iki Michael Ouwehand/ |"tan Steyaart met 7-6 6-2 te T°Ppen, vallen. In ieder geval is het minder lastig dan ik verwacht had. De beklimmingen zijn ongeveer 1000 meter en 1200 meter lang. De eerste valt mee, de tweede, die van 1200 meter is een stuk stelier. Maar direct daarna komt er een stuk waarop je goed kunt herstel len". Wat Jan Raas verder op viel was het feit dat er zeker zeventien tot achttien scherpe bochten in het WK-parkoers zitten. „Het is wat hoekig. Op een gegeven moment kwamen die Spanjaarden er achter dat de totale lengte toch iets te kort was en toen hebben ze er een rondje van vier, vijf hon derd meter bijgedaan. Dat is een stukje met drie erg scher pe bochten rond een fontein". Een volledige indruk kon Jan Raas niet krijgen. „Ik reed achter die auto van de organi satie tussen het gewone ver keer door. Dat verhinderde dat ik voluit kon gaan. Dat was onmogelijk. Maar ik denk toch dat ik nu wel weet waar we op 2 september aan toe zijn. Alleen de hitte kan nog een onberekenbare factor vormen. Toen ik er was, stond de zon hoog aan de blauwe hemel, 's Avonds om half negen was het nog 26 graden". Jan Raas, die na zijn over winning in de ronde van Frankrijk in Bordeaux in de aanloop naar de Pyreneeën weer last kreeg van zijn rug en toen de Tour verliet, voelde tijdens de twee beklimmingen op het Montjuich-parkoers zijn blessure wel. „Het was voelbaar ja. Op de momenten dat het omhoog ging", aldus Jan Raas: „Alleen de hitte kan nog een onberekenbare factor vormen".- foto oestem/johan van gurp Raas, die echter dus toch be sloot om zich beschikbaar te stellen voor de Nederlandse afvaardiging op de weg. Een ploeg waarvoor Raas na zijn tweede achtereenvolgende ge slaagde greep naar de natio nale titel in Geulle enkele we ken geleden samen met Henk Lubberding, Johan van de Velde en Gerard Veldscholten werd geselecteerd. Dit week einde zal de KNWU de ploeg van 'definitieven' na afloop van de 71ste Tour de France uitbreiden tot tien, terwijl de laatste twee coureurs na de Profronde van Nederland zul len worden aangewezen. Raas zal in de komende da gen een rapport over de zwaarte van het Montjuich- circuit maken, dat hij naar de KNWU zal sturen. De wieler- unie zal het dan weer ver spreiden onder de deelnemers aan het WK op de weg. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllll Van onze sportredactie ZUNDERT - Zoals het er op het ogenblik uit ziet, zullen aan de Profronde van Nederland, die op 21 augustus in Zundert van start gaat, acht ploegen deelnemen. Dat betekent een to taal van tachtig coureurs. De Nederlandse inbreng wordt gevormd door die van de formaties van Panasonic (met Vanderaerden en Anderson), Kwantum (de ge hele Tour-ploeg), AVP/Viditel (al is het con tract met deze ploeg nog niet getekend, ploeg leider Jac de Goede vindt de vergoeding te llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllll laag) en Eiro/AutoBrabant (met Wies van Dongen en Fons van Katwijk). De andere helft van het deelnemersveld be staat uit buitenlandse equipes. Europ Decor heeft toegezegd te komen met Gerrie Knete- mann, Frank Hoste en Fons de Wolf. Skil brengt Sean Kelly naar de Profronde, Renault komt in ieder geval met wereldkampioen Greg Lemond, terwij] Dries zal vertrekken met Teun van Vliet (hij rijdt ook volgend seizoen voor de ze sponsor), Jos Jacobs en Jan Bogaert. Mocht tijdens de dagen voor de start van de Profronde blijken, dat er in het beschikbare budget nog 'rek' zit, dan zal gepoogd worden een negende ploeg aan te trekken. Door Ton Koomen ZAAMSLAG - De strijd om de Vliegende Hollander-pen ning vormde ongetwijfeld het hoogtepunt van de eerste dag van het tweedaagse internationale concours hippique van Luctor et Emergo in Zaamslag. De rekenmeesters hadden het er knap lastig mee een winnaar aan te wijzen in de gecombineerde klasse M en Z in handicap springen po ny's. In zijn grote wijsheid, zoals hij bescheiden op merkte, besloot Jacques de Bliek, voorzitter van Luctor et Emergo, er na enig over leg maar een drietal pennin gen 'tegenaan te gooien'. In de D-categorie ging die naar superieure Sandy den Exter met Sapai van Noord-Beve land, in de C-categorie naar Corné Bulkmans met Nata- scha van de Paradepaardjes uit het Brabantse St. Wille brord en in de B-categorie naar Peter de Clercq met White Star van De Zwinrui- ters uit Nieuwvliet. Dit drietal voerde de bo ventoon in dit zeer geslaag de hippische festijn op het fraaie ruitersportterrein van Rob Picavet aan de Kamperseweg in Zaamslag, waar vandaag de paarden in actie zullen komen. Sandy den Exter was op het eerste onderdeel, dat meetelde voor de strijd om de fel begeerde Vliegende Hollander-penning, het Z- springen, superieur. Van de 21 combinaties drongen er vijf door tot de barrage. De 15-jarige Sandy den Exter toonde in Zaamslag opnieuw haar kwaliteiten. De talent volle amazone, die al een re cordaantal prijzen bij elkaar heeft gereden dit seizoen, versloeg Diana Jansen van Roosendaal met Tic Tac, die op 'eigen terrein' haar eerste Z-parkoers reed. John den Hamer met Romano van De Kleppertjes werd fraai der de. In de rubriek 'Speel uw Spel', het tweede onderdeel dat meetelde („Niet zo'n ge lukkige greep", meende par koersbouwer Bertus Kom- mers. „Je haalt de pony's fi naal uit hun ritme") waren de Brabanders superieur. Johan Kerstens met Tarzan en Alex de Rampert van Oranjeruiters uit Moerstra ten behaalden hier een eer ste en tweede plaats. De to taalzege was echter voor Sandy den Exter. Brabants geweld was er ook bij het M-springen in de D-categorie. Marjelle van Oers met Rodex van Wouw Vooruit greep hier de eerste plaats en het zilver was voor Monique Swagemakers met Porsche van Hoogerheide. Een knappe derde plaats was weggelegd voor de 15- jarige HAVO-scholier Nico Meertens met Canny Girl van de organiserende ver eniging. In de Z-dressuurklasse ging de overwinning naar de sterke Ariane van der Maele met Passe-Partout van de Brugse Vaart. Zij bleef de goed rijdende Jacqueline Wiemes met Annabel van Luctor et Emergo, die voor het eerst haar opwachting maakte in deze categorie, nipt voor. Een wat teleur stellende derde plaats was weggelegd voor Renata Ma- hu met Sandra van de Hon- teruiters, een combinatie, die als favoriet gestart was en goed is voor tal van uit stekende resultaten. Vandaag is het de gehele dag de beurt aan de paar den. De organisatoren zijn er overigens in geslaagd nog een tweetal topruiters aan te trekken. De Belgische top- ruiter Ferdy Tyteca en de Amerikaan Robert Gates zullen buiten mededinging deelnemen. Ultalagen: afdelingsdresauur achttal len In handicap: 1. Schouwse Ruiters, Dreischor (L-klasse) 120 punten; 2. De Kleppertjes, Axel (Z-klasse) 116; 3. Nico Meertens op Canny Girl van Luctor et Emergo aan het werk tijdens het M-springen in de D-categorie, waarin hij een derde plaats bereikte. - fotowimkooyman Luctor et EmerK<>, Zuumslug (M-klas- se) 116; a fdellngsd reuuur viertallen L-klasse: 1. PC Iluerle, lleerle 111 punten; 2. Luctor et Emergo, Zaam slag 101; Z-dreuuur; 1. Ariane van der Maele met Passe-uurtout, Brugse Vaart 123 punten; 2. Jucquellne Wie- mes met Annabel, Luctor et Emergo 120; 3. Renata Muhu met Sandra, Hon- ring Gert Jan Bakker met Nudie, Jacoba van Beieren 128 punten; 2. Ellen van Dijke met Donuld, Schouwse Ruiters 123; 3. Nicolette Groenewegen met Leonneke, De Kleppertjes 122; M- dressuur, ring 5: 1 Brigitte vun Brou wershaven met Lucky Boy. Keiniers- waal 125 punten, 2 Ilju Swets met Ia» Eanair, Luctor et Emergo 125, 3 Syl via Stoffels met Cora, Zwinruitvrs. L2-dressuur. ring 6: 1 Sundy den Ex ter met Sapai, Noord-Bevelund 135 punten; 2. Pascal vun de Vijver met Tamerisk, Haringrulters 131; 3 Sand ra van Dijk met Peter Pun. 1'IVSD 128; L2-dressuur. ring 1: 1 Ninu de Leeuw met Ra mbo. Noord-Beveluiut 130 punten; 2. Chantal Smolenuers met Sticky, Luctor et Emergo 125, 3. Jolanda Dielemun met Gaby, De Kleppertjes 125; Ll-dressuur, ring 8:1. Sancho Voerman met Casper, Luctor et Emergo 130 punten; 2. Lilian van Mieghem met Winca, Graeve Jan 128; 3. Birgit Cappendijk met Abbey Rose, Luctor et Emergo 123; Ll-dressuur, ring 9: 1. Nancy Fremouw met Sun shine, Brugse Vaart 134 punten; 2. An- gelique van Glansbeek met Brivera, Graeve Jan 130; 3. Marlon Franken met Larby, Oranjeruiters (Moerstra ten) 123; Ll-dressuur, ring 10: 1. Ri chard van der Werf met Caesar, Een- drachtruiters 134 punten; 2. Danielle Kuiper met Street Arab, Brugse Vaart 133; 3. Benedict Michielsen met Beau ty, Luctor et Emergo 128; B-dressuur, ring 11: 1. Franciene Snoeren met Prince 134 punten; 2. Andrea Suyker- buyk met Sièrra, Heerle 127; 3. Sandra Denisse met Riella, Heerle 127; B- dressuur, ring 12: 1. Sheila van Troost met Duke's Forest, Luctor et Emergo 130 punten; 2. Geert van Rooyen met Rocket, De Zwinruiters 127; 3. Wendy Soffers met Raswan, Prins Karei Rui ters, 126; B-dressuur, ring 13:1. Marij ke Baecke met Blue Lady, Luctor et Emergo 134 punten; 2. Karin Breure met Allajin, Heerle 125; 3. Chantal aan de Wiel met Mariska, Honteruiters 123; B-springen categorie A/B ln han dicap: 1. Wendy Schroevers met Olga, Heerle; 2. Minet Hollebek met Blacky, De Kleppertjes; Categorie D: 1. Vivian Bruys met Starlight, Heerle; 2. Jean- not Bakker met Scarlicht Fox, De Zwinruiters; 3. Ilyo de Loos met Lady, Luctor et Emergo; L-springen, cate gorie C: 1. Sjoerd de Bot met Dina, Mauritsruitertjes; 2. Joost van der Eijnden met Wild King, Mauritsrui tertjes; Categorie D: 1. Erik van El- sakker met Ike, Markiezaat; 2. Anne- mieke Boone met Romeo, Gouwe Reyers; 3. Adrie van Hanegem met Emmy, Brugse Vaart; M-springen, categorie B/C: 1. Sandy Breel met Boy, Oranjezon; 2. Peter de Clercq met White Star, Oranjeruiters; Cate gorie D: 1. Marjelle van Oers met Ro dex, Wouw Vooruit; 2. Monique Swa gemakers met Porche, Hoogerheide; 3. Nico Meertens met Canny Girl, Luctor et Emergo, M-springen "Speel uw spel', categorie B/C: 1. Peter de Clercq met White Star, De Zwinruiters; Ca tegorie D: 1 Corné Buikmans met Na- tache, Paradepaardjes; 2. Monique Swagemakers met Porche, Hooger heide; 3. Wilco Vinke met Ister, De Kleppertjes, Z-springen, categorie D: 1 Sandy den Exter met Sapia, Noord- Beveland, 2. Diana Jansen van Roosendaal met Tic Tac, Luctor et Emergo. 3 John den Hamer met Ro mano, De Kleppertjes, Categorie B/C: 1 Corné Buikmans met Limbra's Sor- ko, Paradepaardjes; 2. Johan Kerstens met Tarzan 2, Oranjeruiters; 3. Caro- lten de Feijter met Holiday, Luctor et Emergo; Z-klasse "Speel uw spel' ln handicap: 1 Johan Kerstens met Tar zan. Oranjeruiters (Moerstraten), 2. Johan Kerstens met De Rampert Alex. Oruixjeruiters (Moerstraten); 3. Juequoltne Wtemes met Adonis, Luc tor et Emergo; Vliegende Hollander- penning, categorie B: 1. Peter de Clercq met White Star, De Zwinrui ters; Categorie C: 1. Corné Buikmans met Natacha, St-Willebrord; Catego rie I>: 1 Sandy den Exter met Sapai, Noord-Beveland; Bestgaande rijpony: 1. Ariane van der Maele met Passe partout, De Zwinruiters; 2. Gert Jan Bakker met Nudi, Jacoba van Beie ren; 3 Janine Tazelaar met Mary, De Zwinruiters. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii SINT-JANSTEEN - Frans Dubbeldam en het parkoers in Sint-Jansteen vormen een eenheid. Dat bleek donderdag avond nogmaals. Dubbeldam won er al voor de derde ach tereenvolgende keer de A- trimkoers. In de C-categorie ging de overwinning naar Van Duysse. Frans Dubbeldam, Jac Rommers en Wim Jeremiasse maakten de koers in Sint-Jan steen. De drie leiders verston den elkaar uitstekend. In de laatste ronden kwam er nog wel een reactie van Peters, Boerman en De Krijger, maar zij konden het trio niet meer achterhalen. Frans Dubbeldam ging de spurt van ver aan en won vrij gemakkelijk. Rommers werd tweede, vóór Jeremiasse. De C-trimmers onderhiel den een moordend tempo. Van Duysse had echter in de finale nog genoeg lucht om de bloe men voor /.it'll oj> te eisen. (lltnluKt-n: A-trimmers: 1 F. Dub beldam, 1'eiTieu/t'n; 2. J. Hommers, Hitland; :i W Jeremiasse, Wemel- dlnge; 4. II t'eters. biervliet; 5. C. Boerman, IJzendijke; 6. T. de Krij ger, Philippine; 7. M. Dallinga, Sluiskil; 8. F. Gommers, Philippi ne; 9. R. Heyboer, Terneuzen; 10. F. van Waterschoot, Graauw; 11. J. Dubbeldam, Sas van Gent; 12. T. Wullems, Heikant; 13. J. Bolssens, België; 14. W. de Feber, Hoek; 15. L. Lampo, Kaprijke. C-trimmers: 1. P. van Duysse; 2. P. Jacobs; 3. A. van Hoornweder; 4. M. Deveneyns; 5. T. Clarissen; 6. J. Martens; 7. C. Mollet; 8. T. Rombouts; 9. H. Dees; 10. R. Trévisan. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Waterpokken k De voorbereiding vari Erik Breukink op de Olympische Spelen is da nig in de war gestuurd nu zijn zusje Waterpokken heeft gekregen. De 20-jari- ge wielrenner uit Spanke ren, lid van de ploeg voor de 100 kilometer tijdrit op de weg, moet voorlopig wegens gevaar voor be smetting in Nederland achterblijven en kan niet maandag met de rest van de wielerselectie op het vliegtuig naar Los Angeles stappen. Het bloed van de renner is inmiddels op anti-stof fen gecontroleerd. Blijkt Breukink niet te zijn be smet, dan reist hij een week later (29 juli) zijn ploeggenoten achterna. De ouderlijke woning, waar zijn zieke zus verblijft, is voor Erik gedurende enige tijd tot verboden terrein verklaard. Breukink heeft tijdelijk onderkomen ge vonden bij een bevriende plaatsgenoot. De directeurszoon geeft geen blijk van ongerust heid over een mogelijk mislopen van de Spelen. „Die gedachte probeer ik uit te bannen. Het gevaar is ook niet zo groot, want ik ben de laatste tijd nauwe lijks thuis geweest". Als voorbereiding blijft Breu kink gewoon wedstrijden rijden. Wel is hij is afge voerd van de deelnemers lijst van de Ster van Zwol le, die zaterdag wordt ge reden, teneinde contact met zijn ploeggenoten te vermijden. Prinses k Liechtenstein is met ze ven sportlieden vertegen woordigd op de Olympi sche Spelen. Iarvsardi- girig staat, onder leiding van prinses Nora van Liechtenstein, tijdens de Wintel spelen ook al dele gatieleidster Protest k Het. Olyrnpische comité van Maleisië heeft van de Nr/a dknr eaa n;e a rn ba '-.sa - de het verzoek gekregen gekregen te protesteren te gen di: keuze van Seoul, de f. u i d koreaa n se hoof da tad, als plaats van handeling voor de Olympische Spelen van löftJ) De voorzitter van het Maleisische Olympi sche comité, Tan Sri Harn- zah A hu Samah te veris vi ce- voorzitter van IOC, achtte de oproep afbreuk doeri aar: de Olympische gedachte. Doping k Drie leden van de Olym pische ploeg van .Joegosla vië, oorspronkelijk 147 man sterk, zijn bij de do- pingtest in eigen land be trapt op het gebruik van verboden stimulerende middelen. De drie atleten, van wie de namen geheim worden gehouden, zijn van de deelnemerslijst voor Los Angeles afgevoerd. In een verklaring werden zij niet de enige schuldigen genoemd. Ontbijt Alle medaille-winnaars met de Amerikaanse na tionaliteit zijn op 13 augus tus, één dag na de Olympi sche Spelen, uitgenodigd te ontbijten met....de presi dent. Het vroege bezoek aan Ronald Reagan is één van de uitgebreide huldi gingsfestiviteiten. Van onze tennismedewerker KLOOSTERZANDE - Een to taal van 114 inschrijvingen mocht de tennisvereniging Hontenisse ontvangen voor het voor het eerst te houden tennistoernooi voor de D- en E-categorie. Wedstrijdleider Robert Asselman omschrijft het eerste toernooi als „een op de regio gericht tennisgebeu- ren", hetgeen ook uit de in schrijvingen blijkt. Voorna melijk ontstaan uit het feit dat de eigen leden meer en meer elders toernooien gingen spe len, besloot men zelf tot dit initiatief. „Eenvoudig met een D- en E-categorie", aldus-As selman. Het totaal aantal partijen is iets meer dan werd verwacht, maar wordt volledig afge werkt op het eigen park. In de D-categorie bij de heren werd Terneuzenaar Peter Kouw ij zer als eerste geplaatst op het 48 namen tellende schema. Dit mede op grond van zijn over- Van onze sportmede werker DRAAIBRUG - De trimmers komen zondag 22 juli in actie in Draaibrug. De A-categorie moet 67 kilometer afleggen en de C-categorie krijgt 40 kilo meter voor de wielen. Het startschot wordt gegeven om 12.00 uur. Beide categorieën worden vrijwel tegelijkertijd wegge schoten, met een verschil slechts van een paar minuten. Na de trimmers zijn er wed strijden voor de jeugd van het Belgische 'Wieleijeugdcomité Roeselaere'. De eerste catego rie hiervan, de 12-jarigen, ver trekt om 14.00 uur. Er wordt gereden op een 6700 meter lange omloop met als start- en aankomstplaats de Langeweg. Inschrijven vanaf 11.00 uur in café Tram- zicht in Draaibrug, waar te vens de prijsuitreiking zal worden gehouden. VOETBAL - Het Braziliaanse Gremio de Porto heeft dankzij een doelpuntloos gelijkspel te gen, en een beter doelsaldo dan Flamingo de finale be reikt van de strijd om de Zuid- amerikaanse beker. winning in Hulst in de finale tegen Williamn Asselman, die dan ook de tweede plaats in neemt. Derde is Axelaar Wou ter Hoek. Hulstenaar Alfred Koen maakt het kwartet vol. Roland Remque, Jan de Klerk, Reggie van de Berg en Leo van Hoije zijn de overige geplaats ten. Slechts 10 inschrijvingen zijn er bij de D-dames, waar Annelies Hoek en Loes Assle- man als kanshebsters worden getipt en met Paula Danckaert en Tjo W'eemaes als respectie velijk derde en vierde ge plaatsten. De E-categorie werd sa mengesteld uit niet-competi- tiespelers, waarbij wordt aan getekend dat zij, die hoger spelen dan de vijfde klas niet werden geaccepteerd voor de D-categorie. De plaatsingen in de E-cate gorie zijn als volgt: heren: 1. Cor de Jong. 2. Erik van Ta- tenhove, 3. Claude Laplante, 4. Henk van de Voorde, 5. Peter de Kort, 6. Ronnie van Iteg- hem, 7. Eugène de Maagt, 8. Eddy Compiet; dames: 1. Rita de Clercq, 2. Monique Roctus, 3. Georgette Burm, 4. Ingrid van Goethem. In de gemengddubbel-cate- gorie werd het duo Loes Assel man/Paul Boeijkens als favo riet getipt. Het toernooi begint maandag 23 juli en eindigt zondag 29 juli. Van onze sportredactie TERNEUZEN - De Terneu- zense sportvereniging The Star houdt op zondag 19 augustus een recreatief voet baltoernooi op sportpark Oude Vaart in Terneuzen. Aan dit toernooi zal door een achttal verenigingen wor den deelgenomen, te weten: SKE (Surinaamse Kring Eind hoven). Indian Star uit Zoeter- meer, Victoria uit Den Haag. WA uit Bergen op Zoom, W Weert, Bospana uit Vlissingen, een Terneuzens team en Parbo uit Goes. Het toernooi begint 's mor gens om elf uur en de prijsuit reiking, die door één van de Terneuzense wethouders zal worden verricht, is gepland rond 19.00 uur. De wedstrijd- duur is bepaald op twee keer vij ftien minuten.

de Stem | 1984 | | pagina 11