eider ilweek Begroting NOC voor Los Angeles barst uit zijn voegen: Internationaal concours in Zaamslag Deelnemers Zaamslag TOUR "KUNJE EIGENLIJK OOK ETEN IN SPA?'' ZEGT NIETS" Strijd om Vliegende Hollander-trofee belooft spektakel EEN PANIEK JONGENS, 'HOE STAAT TEIGENLUK .MET HET ZWEMWATER?" Windsurfen Groede-Bad Pak slaag voor Borg Lotto LQENSDAG 18 JUL11984 PAGINA SPORT 2 PAGINA SPORT j| 7Q'N LAMPJE finst Segaar en lepers in laatste faurien-wedstrijd Programma Zafamslag Jupp Derwall naar Gaiatasaray Amateurkoers Maartensdijk T14 (ADVERTENTIE) Mevrouw Van Puy- 2 Ide. - foto leo van bijnen look voor enkele wijzigingen in Tand scoorde niet en blijft op 33 beft haar ritme weer te pakken steeds 5 punten en staat nu al- Tlet begint nu echt te spannen klassement kan nog voor grote I Lezerstour om de kaarten voor fag vóór half vijf op de bekende ■nd met de vele voorbereidende I opmaken van het eindklasse- feterdagochtend 10.00 uur in het ■van Puyvelde, Dreef 11, Lams- tjes 3, Prinsenbeek; F. Jansen, J G. v.d. Brand, Beatrixstraat 3, ■aalseweg 5, St.-Willebrord; Je gens; Dennis Mink, Vossendonk ledige Geest Land 36, Bergen op Ï.8, Rijen; K. Broos, Opperstraat |100, Vogelwaarde, Mireille Suy- u0 pnt: Ad Loonen, Haasdijk 10, fandtstraat 1, Rucphen; 29 pnt: B; G. Faro, Molendijk 18, 's-Gra- Iraat 240, Hulst; W. Wagenma- Waterschoot, Kennedy laan 4, 1, Europaplein 16, Dongen; Bas 27 pnt: H. v.d. Boogert, Leeuwe- ekstraat 36, Sprundel; M. God- da; Mimi Hamelink, Mr. Haar- fenelen, Mauritsstraat 21, Bos- Irstraat 11, Oosterhout; F. Ver- 1J. Voesenek, Oudlandstraat 19, J7, Teteringen; 26 pnt: A. Baert, Ikenberg, Nieuwe Burg 6, Mid- 8, Zundert; M. Kouters, Zaart an 189, Breda; J. van Oers, Her- uttershoefweg 7, Chaam; P. Ri- Isbergen, D. Schaepmanlaan 67, 1, Ulvenhout; Carlo Wezenbeek, |25 pnt: Jan de Bakker, Haar- ikseweg 1, Ulvenhout; J. v.d. es v.d. Broek, Heidehof 98, Ma- nbosch; J. Chabot, Heuvelbrink rlaan 59, Raamsdonksveer; Ad lenssen, Stellestraat 3, Absdale; iPrinsenbeek; W. Roks, Suzan- pP. Smuldersstraat 12, Klooster- Irstraat 43, Kloosterzande; G. Be; Fam. A. Stroop, Leeuwkes- lEmmastraat 20, Kloosterzande; leda; 24 pnt: Theo Baert, P. van |akker, de Ruyterstraat 9, Din- b Teteringen; C. v.d. Berg, Mar- Jaat 14, Oudenbosch; F. v.d. Cor- Irs, Boslaan 35, Dorst; J. van El ft. Gosens, v.d. Zwaluwestraat 7, ktseweg 95a, Wernhout; U. van fout; Mevr. Jacobs-v.d. Broek, uhu, Sporenweide 33, Breda; C. r; A. de Kort, Anjerstraat 12. fsstraat 2, Clinge; C. van Oor- li J. Pelkmans, Mark Graven- gzenbeek, Schoonheytsstraat 58 p t na de derde speeldag in de pet niet in actie kwam, onge- tsloeg Washington in de mid- Jet van bijna vier uur, Canada I Amerikanen om de finale te fondwedstrijd demonstreerde een zege met 4-1 op Iowa en [pnieuw goed gevulde stadion, e Amerikanen braken de ban de vierde slagbeurt. Twee ionkslagen resulteerden in n run. De Taiwanezen kregen op iet werpen van Chuck Geor- antis geen enkele kans. Zes nnings lang werd vergeefs ;etracht door zijn defensie te ireken. Onbegrijpelijk dan ok dat coach George Schmidt n de zevende slagbeurt deze oele man verving. Het werd ijn ondergang, want met het terpen van Jeff Kuepker wist "•aiwan wel raad VavbingtoQ-Canada 5-4 aniagacllhn: Washington:l-O-l-O-O-O-O-l-l-0'*': anada:0-2-0-0-0-0-0-2-0-0-0"» Vorpcljfers: Washington: Kuss SchmltJ- e (8 2/3 inn.+l speler): 3-2-7-0 Gary rullison (1/3 inn.+2 spelers): 1-0-4- Led Rainey (3 inn.+ l speler): 3-4-2-2 JO" ushing (1 inn): 1-1-1-0. anada: Mike Gernegie (1 inn.+2 spe- rs): 1-3-3-0 Alain Paternaude (6 inn. aelers): 2-1-5-1 Steve Wilson (1/3 inn- 0-0-0 Mark Woode (2/3 inn.+2 spelersh 1-0-0 Barry Kuzminski (1/3 inn): 0-ie 0 Ron Heisier (2 inn.): 1-3-3-3 - oeaehouwers: 3500 Wedatrljdduur: iur, 50 minuten. aiwan-Iowa 4-1 ïningcijfers: n-1 bwa:0-0-0-l-O-O-O-O-o aiwan0-0-0-0-0-0-2-0-Z1* Verpcijfers: 2 owa: Jack Georgantis (6 inn) 0-2-"' eff Kuepker (2 2/3 inn) 0-1-4-3 Bob Hoi uch (1/3 inn) 1-0-0-0. - aiwan: Kuo (7 inn+1 speler): 'uang (2 inn): 3-1-1-0 1KEBSLOOT (ANP) - Op het (Ikmaardermeer bij Aker- loot hebben Rien Segaar en Iircel Sepers uit Krommenie linsdag de vijfde en laatste itdstrijd van het Nederlands lunpioenschap zeilen in de (lurien-klasse gewonnen. ntilag van de vijfde wedstrijd: 1. Rien xgaar/Marcel Sepers (Krommenie) 2. sob Sepers/Harrie van Dalen (Haarlem) Relnder Jan van der Meulen/Etienne Uiten (Naarden) 4. Jan en Marja van de iag (Delft) 5. Hans Peter en Arjen kre (Huizen) ouditand Nederlands kampioenschap: :Johan en Mirjan Pragt 0 punten 2. Se- Dar/Sepers 21,4 3. Jan en Marja van de iag 24 4. Sepers/Van Dalen 30,4 5. Van ïMeulen/Aalten 47,7 Met een beetje verstand van ulo's kunt u een heleboel ellen- itvoorkomen: Beste Autohandboek f49,90/ l&lf Sleutelen f 19,90/ Diverse (movraagbaken u. f24,25. AMI HEN THUIS MET DE ANWB._ Van onze sportredactie ZAAMSLAG - Het pro gramma van hét twee dagen durende interna tionale concours hippique van Luctor et Emergo in Zaamslag ziet er ais volgt uit: Vrijdag 20 juli (pony's): 10.00 uur: Dressuur B, L, L2, M en Zen afdelingsdressuur; 11.00 uur: B- en L-springen in ring 2; 12.00 uur: M- en Z- springen in ring 1; 14.00 uur: voorselectie bestgaande rij- pony; R30 uur: demonstratie van stuntteam f ietscrossers; 15,00 uur: parade; 15.30 uur: 'Speel uw spel' en M-sprin gen; 16.30 uur: bestgaande Tijpony; 17.00 uur: 'Speel uw spel' en M- en Z-springen. Zaterdag 21 juli (paarden): 09-00 uur: dressuurwedstrij- den en B-springen in ring 2; 10.00 uur: M-springen en barrage in ring 1; 11.00 uur: L-springen en barrage in ring 2; 11.30 uur: Z-springen en barrage in ring 1; 13.00 uur: optreden demonstratie team LM-hondentrainings* school; 13.30 uur: Z-jacht- springconcours in ring 1 en voorselectie bestgaande rij paard in ring 2; 14,30 uur: de finitieve plaatsing bestgaand njpaard en demonstratie van stuntteam f ietscrossers; 15.00 uur: parade; 15.30 uur: ver volg Z-jachtspringconcours en aansluitend hierop M- jachtspringconcours. (ADVERTENTIE) Nederland... Washington Iowa -2-4 -3-4 „2-2 ,.3-2 ...2-0 Gratis voor ANWB-leden:al u moet weten over de belang- trandvakantiegebieden. IC'jk dan ook naar onze water en, per stuk f 8,95. En profiteer meteen van de korting op alle toeristische "«en van «nni too. N THUIS MET DE ANWB. Moskoe vrijer eo voordeliger LOS ANGELES - De constatering is even boud als waar. Binnen het Olympische dorp van Moskou heer ste een vrijheid die veel groter was dan in Los Ange les. In ieder geval was het contact tussen de bezoekers, die ook in Los Angeles slechts mondjesmaat worden toegelaten, veel gemakkelijker. In Moskou was bovendien alles veel voordeliger. Werke lijk alles. Niet alleen heeft winstbejag de prijzen buiten het Olympische verblijfscen- trum sterk opgedreven, ook binnen het dorp in Los Ange les moeten bedragen worden neergeteld, die naar Neder landse begrippen eerder in goud dan in zilver of brons dienen te worden uitgedrukt. De penningmeester van het NOC zal dat ook zeer duidelijk merken. In 1980 moest per dag en per atleet voor huisvesting en verzorging een bedrag van ongeveer achttien dollar wor den neergeteld. De wisselkoers van de Amerikaanse munt eenheid lag op dat moment iets boven de twee gulden. Los Angeles echter vraagt voor onderdak en verzorging 35 dollar per dag eri bij een koers die is opgelopen tot te gen de drie gulden en vijfen twintig cent betekent dat per man een dagelijkse uitgaven post van meer dan 110 gulden. Nooit sinds het evenement in 1928 te Amsterdam had plaats gevonden was Neder land kwantitatief sterker ver tegenwoordigd op het Olympi sche zomerevenement. De conclusie kan eenvoudig zijn, het Olympische Comité komt niet uit met de begroting die vier jaar geleden, op basis van een aantrekkelijker dol larkoers was vastgesteld. In vier jaar heeft het NOC een bedrag van 2,2 miljoen gulden overgemaakt gekregen uit de pot van de Stichting de Natio nale Sporttotalisator, die ook krapper bij kas is komen te zitten. NOC-directeur Von Bose vreest een tekort voor Los An geles en hij kan slechts hopen dat een beroep op de toto- en lottopot niet tevergeefs zal zijn. Het Olympische dorp, waar de Nederlanders verblijven is, zij het met aanmerkelijk min der militair vertoon veel na drukkelijker afgeschermd dan in Moskou. Slechts een heel klein gedeelte is toegankelijk voor bezoekers, die slechts in zeer kleine aantallen worden toegelaten. Was erin Moskou nog een groot ontmoetingsgebied, waartoe ook het winkelcen trum, restaurants en bars be hoorden, in Los Angeles is het slechts een smalle strook rond de oefensintelbaan waar het in de brandende zon niet echt prettig verblijven is. Het is echter aan te nemen dat de sportmensen - en voor hen zijn de Spelen er toch niet in de laatste plaats - verre van on gelukkig met de beperkte be wegingsvrijheid van anderen zullen zijn. De Nederlandse ploegleiding in ieder geval is er zeer tevreden mee. „Voor wedstrijden moeten sportmensen", vindt Von Bose, „zich onbelemmerd kunnen voorbereiden en niet steeds voor de voeten worden gelo pen. In Serajewo kwam je soms volslagen vreemden te gen in het woongebied. Jupp Derwall in betere tijden, nog dikke vriendjes met Hermann Neuberger. - fotoanp ISTANBOEL (DPA/SID) - Jupp Derwall, enige weken geleden opgestapt ais bondsoefenmeester van het Westduitse voetbaleftal, werkt het nieuwe seizoen in dienst van de Turkse top club Gaiatasaray. Derwall vertrekt woens dag vanuit zijn vakantie verblijf in Zwitserland naar Istanboel om een éénjarige overeenkomst te tekenen. Het contract met de West- duitse voetbalbond, lopend tot 1986, wordt ontbonden. De 57-jarige Derwall trad terug als bondstrainer na scherpe kritiek op zijn be leid tijdens het toernooi om het Europees kampioen schap in Frankrijk. Hij was zes jaar technisch leider van de nationale ploeg. Zijn nieuwe werkgever Gaiatasaray werd tien jaar geleden voor het laatst landskampioen. Eerder trok een andere Turkse vereni ging, Fenerbahce, een voor malige bondstrainer aan: Todor Veselinovic, met Joe goslavië eveneens weinig succesvol in Frankrijk. Van onze sportredactie ZAAMSLAG - Het internatio naal concours hippique van de landelijke rijvereniging en ponyclub Luctor et Emergo, dat Vrijdag 20 en zaterdag 21 juli wordt gehouden op de ter reinen van Rob Picavet aan de Kamperseweg 2 in Zaamslag, kent een uitnemende bezet ting. De organiserende vereni ging is dit jaar voor het eerste uitgeweken naar een andere datum. „Aanvankelijk hielden we ons internationale con cours altijd op Hemelvaarts dag, maar de weersomstan digheden waren ons dikwijls ongunstig gezind", zegt Axe laar Paul Lion, die samen met Hulstenaar Ronald de Badts deel uitmaakt van de publici- teitscommissie. Men heeft nu dus voor een meer 'zomerse' datum gekozen en het hippi sche festijn is verdeeld over twee dagen. Vrijdag komen de pony's in actie en zaterdag is het de beurt aan de paarden. Absoluut hoogtepunt vormt uiteraard weer de traditionele strijd om de Vliegende Hollan der-trofee, waarvoor weer een fiks prijzenpakket beschik baar is. „En daar komen de Zeeuwse, Brabantse en Belgi sche topruiters en amazones graag op af", zegt Paul Lion, die trots meldt dat zich al een recordaantal combinaties heeft aangemeld bij de organi satoren. Liortf „Zo'n 250 com binaties, zowel bij de paarden als bij de pony's, is een aantal waar we bijzonder gelukkig mee zijn. De dressuur- en springwedstrijden bij elkaar opgeteld, zal het publiek beide dagen zo'n kleine zeshonderd combinaties in actie zien. Alle Zeeuwse verenigingen zijn aanwezig in Zaamslag en ook de Brabantse clubs komen massaal met hun cracks naar Zeeuwsch-Vlaanderen afge reisd. We zijn voorts bijzonder gelukkig met een fikse Belgi sche deelname". Van Belgische zijde komen bijvoorbeeld afvaardigingen GROEDE-BAD - De wind- sürfvereniging 'De Verklik ker' houdt zondag 29 juli windsurfwedstrijden om de Matour Fun Cup. De wedstrijden worden ge houden bij windsurfcentrum Mantour aan De Verklikker tussen Groede-Bad en Nieuw- vliet-Bad. Er wordt om 12.00 uur gestart in manches van vier. Surfliefhebbers kunnen vanaf 22 juli voor deelname inschrijven bij windsurfcen trum Mantour. van Jong Waasland uit Belse- le, de Tassijnridders uit Haas donk, Broeder Isidoor uit Vra- sene en Saeftinghe uit Kiel- drecht. Verder is er zelfs een vereniging uit Groningen be reid gevonden naar het con cours in Zaamslag te komen, te weten de Laarwoudruiters uit Zuidlaren. Om zoveel mogelijk publiek te trekken naar het evenement in Zaamslag - „Dat is tenslotte toch de bedoeling", merkt Ro nald de Badts op - hebben de organisatoren gezorgd voor een aantrekkelijk omlijstings programma. Paul Lion: „Beide dagen, zowel tijdens het con cours voor de pony's als voor de paarden, zal tijdens het middagprogramma een de monstratie worden gegeven door een stuntteam van Zeeuwsch-Vlaamse fietscros- sers. Zaterdagmiddag om één uur is er tevens een optreden gepland van een demonstra tieteam van de LM-honden- trainingsschool van mevrouw Mieras uit Koewacht. Er staat voor de honden zelfs een echte wedstrijd om een fraaie trofee op het programma". Om het publiek volop aan zijn trekken te laten komen, zijn de organisatoren afgewe ken van de traditionele sa menstelling van het program ma. Ronald de Badts: „Er zul len springwedstrijden worden afgewisseld met dressuurwed- strijden. Het springen is altijd aantrekkelijker voor de paar- desportliefhebbers. Om dat nu niet allemaal volledig naar het middagprogramma te halen, hebben we gemeend ook 's morgens al springwedstrijden op het programma te moeten zetten. Dat maakt de zaak er alleen maar attractiever op". De wedstrijden in Zaamslag staan in het teken van de vie ring van '400 jaar Terneuzen stad'. Burgemeester Ockeloen zal de officiële opening van het concours voor zijn reke ning nemen en er zal een af vaardiging van de feestcom missie uit Terneuzen present zijn met een speciale herinne ring voor de winnaar van de strijd om de Vliegende Hollan der-trofee. Annemiek Picavet; één van de voornaamste troeven in de strijd om de Vliegende Hollan der-trofee. - foto de stem/cor j. de boer Van onze sportredactie ZAAMSLAG - Aan het twee dagen durende internationale con cours hippique van Luctor et Emergo in Zaamslag wordt deel genomen door in totaal maar liefst vijftig landelijke rijvereni- gingen en ponyclubs. De verenigingen zijn afkomstig uit Zee land, Brabant, België en Groningen. Het deelnemersveld ziet er als volgt uit: De Dijkruiters, Wolphaarts- dijk; De Zwinruiters, Nieuwvliet; Oranjezon, Vrouwenpolder; Graeve Jan, Sas van Gent; De Honteruiters, Kloosterzande; De Eendrachtruiters, Tholen; Schouwse Ruiters, Dreischor; Oranjeruiters, Moerstraten (Bel gië); De Haringruiters, Biervliet; Wouw Vooruit, Wouw; Noord-Beve land, Wissenkerke; Gouwe Reyers, Serooskerke; Reimerswaal, Kruinin- gen; Walcheren, Arnemuiden; Jacoba van Beieren, Goes; Hulst; De Paar debloem, Kloetinge; Markiezaat, Bergen op Zoom; Jong Waasland, Belse- le (België); Tassijnridders, Haasdonk (België); Broeder Isidoor, Vrasene (België); Saeftinghe, Kieldrecht (België); West-Brabantruiters, Bos- schenhoofd; St George, Ossendrecht; Vlaandertse Ruiters, Heinkens- zand; De Vossereyers, Absdale; De Vroonruiters, Westkapelle; De Post hoorn, Rucphen; Niervaertruiters, Klundert; Oranjeruiters, Willemstad; De Scheldestad, Vlissingen; Oranjeruiters, Axel; Strieneruiters, Steen bergen; St.-Eloy, Borgvliet; De Burghtruiters, Middelburg; De Weelrui- ters, Borssele; BRU, Oosterland; Laarwoudruiters, Zuidlaren; Prins Auvergne, Rijsbergen; Mauritsruitertjes, Roosendaal; Heerle; PPCSD, Bruinisse; De Brugse Vaart, Oostburg; De Kleppertjes, Axel; Prins Karei Ruiters, Woensdrecht; Groep Steevens, Hoogerheide; De Paradepaardjes, St.-Willebrord; Graaf Engelbrechtjes, Kruisland; Manciaruitertjes, Standaardbuiten en de organiserende vereniging Luctor er Emergo uit Zaamslag. STUTTGART (DPA) - De ren tree van Björn Borg in de Grand Prix wereld van het tennis, is op een fiasco uitgelo pen. In Stuttgart werd de 28- jarige Zweed dinsdag in de eerste ronde door de zeven jaar jongere Fransman Henri Leconte van de baan geslagen. Na exact 48 minuten en 52 se conden was Borg een illusie armer: 3-6,1-6. Borg heeft de linkshandige Parijzenaar, die in het afgelo pen weekeinde in de Davis Cup wedstrijd tegen Tsjecho- slowakije opzien baarde door Ivan Lendl te verslaan, tot 3-3 in de eerste set tegenstand kunnen bieden. Daarna gunde Leconte de nog altijd populai re Zweed nog één game. Borg trof het niet met Le conte als tegenstander. Ruim een jaar geleden versloeg de Fransman Borg bij zijn laatste serieuze optreden in het inter nationale tennis. In Monte Carlo verloor Borg in de eerste ronde in drie sets van Leconte: 6-4,5-7,6-7. CYRIEL HOEFNAGELS uit Clinge kwam eveneens in Si- naai aan de start. Hij werd vijftiende. PATRICK TOLHOEK vertrok in Aarsele. De 67 amateurs moesten hier 108 kilometer in de slag. Tolhoek finishte als zesde. Winnaar werd de Noor Se ci ker NIEK DE TAEYE uit Aarden burg vertrok in Aalter voor een juniorenrit over 60 kilo meter. Van de veertien deelne mers werd hij negende. DEN HAAG - Voor de eerste prijs van lotto 28 van het afgelopen weekeinde komt één winnaar in aanmerking, die een brutobedrag ontvangt van ruim drie en een hal ve ton. Ook de tweede prijs kent slechts één winnaar, die bruto 150.000 gul den toucheert. In het cijferspel had niemand het winnende getal van zes cijfers goed. De winnaars zijn: Lotto 28: Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto 352.401,30 ontvangt Tweede prijs: 1 winnaar, die bruto 150.000,00 ontvangt Derde prijs: 156 winnaars, die ƒ875,10 ontvangen Vierde prijs: 5873 winnaars, die 23,20 ontvangen Vijfde prijs: 78.592 winnaars, die 5,00 ontvangen. Cijferspel 28: Zes cijfers goed: geen win naar Vijf cijfers goed: 2 winnaars, die elk bruto 10.000,00 ontvangen Vier cij fers goed: 12 winnaars, die elk bruto 1.000,00 ontvangen Drie cijfers goed: 136 winnaars, die elk 100,00 ontvangen Twee cijfers goed: 1444 winnaars, die elk 10,00 ontvangen. (ADVERTENTIE) Behalve de mooiste plekjes, weet de ANWB ook de lekkerste plekjes te vinden: Hotelgids ANWB v.a. f4,75/ Lannoo wandelgidsen v.a. f22,50/ Koken op de - camping f 8,30. ANwvB UIT EN THUIS MET DE ANWB. Van onze sportredactie ZAAMSLAG - De strijd om de Vliegende Hollander-trofee in de Z-klasse paarden tijdens het internationale concours hippique van de landelijke rij vereniging en ponyclub Luctor et Emergo in Zaamslag belooft een geweldig spektakel te worden. De organisatoren van dit groots opgezette hippische fes tijn zijn er immers in geslaagd het puikje van de Zeeuwse, Brabantse en Belgische rui tersport naar Zeeuwsch- Vlaanderen te trekken. Be grijpelijk, want voor de betere ruiters en amazones ligt er in Zaamslag traditiegetrouw een aantrekkelijk prijzenpakket te wachten. Absolute toppers in de strijd om de Vliegende Hollander trofee (jachtspringconcours) zijn de Brabander Arne Kou- wenberg met River Side (hij zegevierde al eerder in Zaam slag in 1981), de Zeeuwse topa- mazone Annemiek Picavet met Renate, die op eigen ter rein hoge ogen moet kunnen gooien, en de Belgen Wilfried Rooms met Tulipe en Luc Thilleman met Surprice. Het internationale concours in Zaamslag is tevens de eer ste wedstrijd in een reeks van drie, die meetelt voor de strijd om het Zeeuws kampioen schap voor paarden in de Z- klasse. De beste twee resulta ten tellen mee voor de eind klassering, zodat de Zeeuwse topruiters en amazones er al les aan zullen doen in Zaam slag goed voor de dag te ko men. Kanshebbers voor de Zeeuwse titel in het Z-sprin gen zijn Annemiek Picavet met Renate, Piet Huige met Saleno en Lenet Sandee met Thyfoon. Bij het M-springen paarden gaat de meeste aandacht uit naar de verrichtingen van Jo- han Rooms met Tamara, Don- ny Morrel met Rebel, To Pica vet met Ramses en Peter Buynsters met Pearl-Power. De beste kans op de over winning in de Z-dressuurwed- strijd is ongetwijfeld voor de in 'eigen huis' rijdende Anne miek Picavet met Toloma. To- loma veroverde onlangs het nationale kampioenschap tij dens de bekende UTV-wed- strijden in Utrecht. Annemiek Picavet kan echter op zware tegenstand rekenen van Loes Huige met Ostwind. In de M-dressuurwedstrijd een viertal uitgesproken favo rieten, te weten Gilles Quist met Pelpidas, Walter de Buck met Rebecca, Ingrid de Feijter met Seria en Jan Meyer met Mr. Abgar. Ook bij de pony's, die vrij dag 20 juli in actie komen op het concoursterrein van Rob Picavet aan de Kamperseweg 2 in Zaamslag, wordt een boeiende strijd verwacht. Hoogtepunt vormt uiteraard de strijd om de Vliegende Hol lander-trofee in de Z-catego- rie springen. Hier een drietal combinaties, die zeker in het voorste gelid verwacht wor den: Sandy den Exter, die met twee pony's (Sapai en Wow ser) in actie komt, Ellen de Bliek met Cobien en Walther Murre met Tils' Jippie. John den Hamer met Roma no, die tot de toppers in de M- klasse springen mocht worden gerekend, zal in Zaamslag uit komen in de Z-categorie, want hij is onlangs gepromoveerd. In het M-springen wordt de dienst zo goed als zeker uitge maakt door Diana Jansen- Van Roosendaal met Mervyn Tic Tac en Adri van Hanegem met Oakey Maid. Tot de favoriete combinaties in de Z-dressuurwedstrijd be horen Renate Mahu met Sand ra en Veerle Berth met Beauty van De Zwinruiters. Jacqueli ne Wiemes met Annabelle en Silvia van Nobelen met Albino tenslotte zijn de te kloppen combinaties in de M-dres suurwedstrijd. SINT MAARTENSDIJK - De negentiende wielerronde van Sint Maartensdijk belooft za terdag weer genoeg spektakel. Zowel bij de amateurs, junio ren als nieuwelingen staan ve le bekende namen op de deel nemerslijsten. Bij de amateurs, die om kwart voor vier de strijd aan binden, zal ongetwijfeld de plaatselijke favoriet Nap Hage als blikvanger fungeren. Hage zegevierde in eigen woon plaats al in 1982 en 1983. Bij de 87 deelnemers die zich hebben aangemeld, bevinden zich overigens vele concurren ten voor Nap Hage. Van de partij zijn immers ook John de Crom, Nico van de Klundert, Robbie Meijer, Toon van der Steen, Rinie van Hooydonk, Ferry van Loon, Edwin Roo- vers, Bart van Est en Thijs Fa se. Bij de junioren, die om twee uur beginnen aan hun zestig kilometer, zijn Hans Linde hout en Corné Stoutjesdijk de plaatselijke renners. Bij de 86 inschrijves zijn favoriet: Ruud Zijlmans, Theo Akkermans, Corné van Rijen, Daan Luijckx en Kees Schouwe- naar. Om half één openen de nieuwelingen (65 inschrijvers) het programma.

de Stem | 1984 | | pagina 9