dMecheler RADIO niEWSU grens over. Rectificatie 'kunstenaars naar de bedelstaf WOENSDAG 18 JUL11984 Succes Nationaal Ballet in Israël Programma's straks via Viditel Reclame Computer-fanaten kunnen straks beschikken over programma's en spelletjes Ontwennings kuur voor Liza Minnelli NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 fSBZSSHV DUITSLAND 2 DUITSLAND 1 NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 BELGIE NED. 1 BELGIE NED. 2 BELGIE FRANS 1 BELGIE FRANS 2 DUITSLAND 1 HILVERSUM 2 HILVERSUM 3 DUITSLAND 3 HILVERSUM 4 HILVERSUM 1 DUITSLAND 2 HILVERSUM 5 AUiirïA iLLLiiiiu liië n Oostenrijk in Mechelen Een dagje alleen maar ijken en wandelen in de tad spreekt niet iedereen an, maar Mechelen biedt eer. Het speelgoedmuseum et een oppervlakte van 400 vierkante meter, een peelhoek voor jong en oud n een wisselende tentoon- telling is elke dag (maan 'ag uitgezonderd) open van 4.00 tot 17.00 uur. Inliehtin- en 09-32.15.200386. Een tochtje langs de dor pen Bonheiden, Rijmenam (Dijlegebied), Sint-Katelijne Waver (centrum van de groenteteelt) en Muizen is aan te bevelen. Muizen ligt aan de weg naar Leuven net buiten Mechelen. Hier is het domein Planckendael. Een 36 hectare groot dierenpark wel eens de 'Baby Zoo' ge noemd. Dit omdat de Zoo van Antwerpen dit oud kas teelpark heeft aangekocht en ingericht als kweekcen- trum voor zeldzame en be dreigde diersoorten. Het dierenpark is zomers open van half negen tot half zeven en vormt een klein paradijs voor natuurlief hebbers. Hier leert men spe lenderwijs alles over de flo ra en fauna. Er is bovendien een speeltuin met picknick gelegenheid in de omgeving van de kinderboerderij. Het Apeneiland met gibbons is dit jaar de nieuwe trekpleis ter. Zij die meer willen we ten kunnen bellen naar die renpark Planckendael 09- 32.15.413268 en WV Meche len 09-32.15.208511. IN ONS artikel 'Zeeuwse kun stenaars naar de bedelstar, gepubliceerd in de krant van gisteren, zijn enkele regels weggevallen. Het betreft een passage in de tweede alinea handelend over mogelijke be zuinigingen, die kunnen leiden tot een 'compleet failliet' van het provinciale kunstenbeleid- Er had moeten staan: Zeeland moet een jaarlijks bedrag van 1,4 miljoen gulden inleveren voor centrale finan ciering van 'nationale' ork® ten, toneelgezelschappen musea. en Daartegen wordt nog wel geprotesteerd, maar minister Brinkman voet bfl stuk houdt, ligt de gedachte voor de hand dat de Zeeuws bestuurders zullen proberen toch minstens een deel van da geld terug te halen door dras tisch in hun kunstenbudget Bezorgdheid is er echter ooi over gedragingen van het pt vinciebestuur zelf. GehaKk tak over een jaarlijkse bijdr ge van 3,4 ton, die de welzijn sector aan een provinciale o® zuinigingsronde moet levere doet vrezen dat de kunst "aa bij niet wordt gespaard. Ann tenaren hebben wat dat treft al een bedrag van 90i tn le in de mond genomen. Ja lijks staat verder in de Zeeu r se staten een cultuurpost ya ton ter discussie. Stroming in de Zeeuwse staten begin daar nu aan te morrelen. Door ome correspondent Rob Simons JEÏUZALEM - „Als er van- daig dansaristocraten be- shan, dan is Hans van Maa- nei stellig een van hen. Het programma van zijn werken dit hier werd geboden was een tiomf van uitvoering van het yderlandse Nationaal Ballet, lan het begin tot het eind, van let geometrisch vindingrijke (n en Uit' tot de bravoure van Ie 'Vijf Tango's' was dit een nijlpaal in de dansbelevenis ,n Israël." Met deze superlatieven prijst de bekende danscriticus 3ora Sowden van het Israëli sche dagblad 'The Jerusalem Post' het optreden van het Na tionaal Ballet in Israël. Op uit nodiging van het Israëlische Bat Dor-dansgezelschap maakt het Nationaal Ballet met 35 dansers gedurende twee weken een tournee door Israël. In vijf plaatsen worden in totaal negen voorstellingen gegeven de vrijwel geheel zijn uitverkocit. Hoogtepunt van de tourree was gisteravond (dinsdag' de galavoorstelling in het Jlann Auditorium in Tel Avi' ter gelegenheid van het 75-arig bestaan van de stad, dit in het culturele leven van Israël een centrale plaats mneerrt. In sraël is het Nationaal Balle< dat een klassiek en een moden programma uitslui tend net werken van choreo- graa en regisseur Hans van Maaien brengt, door het op dangebied zeer verwende pu- bliel geestdriftig ontvangen. Vooal de ironie en het sarcas me lie Van Maanen in 'In en Uit'en in zijn 'Pianovariaties' heet weten te leggen en zijn eroiek op 'De topjes van de virgers' hebben bij Israëlische criici en publiek veel bewon- de'ing geoogst. PTT lonkt naar bezitters van huiscomputers Door Jan Koesen DEN HAAG - Op de Firato zal de PTT de telesoftware- standaard aanbieden, een systeem waarmee abonnees van Viditel complete pro gramma's voor hun huis computers kunnen ontvan gen. Dat betekent dat com puter-fanaten voor een een redelijk bedrag straks kun nen beschikken over pro gramma's en spelletjes en dat hun centen voor Viditel er zeer snel uit zijn. Dat be tekent ook dat de PTT een nieuwe doelgroep heeft voor Viditel, in dit geval de parti culier, want Viditel heeft tot dusver alleen succes bij de zakenman gehad. Rond computer-program- ma's heerst een wildgroei. Een spelletje van bijvoor beeld de Atari is onbruik baar voor de Spectrum en een programma van de P2000 is alleen op deze Philips- computer te gebruiken. Dat zit hem vooral in de taal die de computer hanteert. Zo is de 'basic' van de Dragon an ders dan die van de Comx en verstaat de Tandy niet wat de Commodore zegt. Aan de ze elektronische Toren van Babyion maakt de telesoft- ware-standaard min of meer een einde. Het systeem is ontworpen door de PTT (als leverancier van Viditel), Teleac, de NOS, de Hobbycomputerclub en Philips. Men moet de tele- software-standaard zien als een envelop die de informa tie voor de computer bevat. Net zo min als het de PTT aangaat of interesseert wat er in de brief in die envelop zit, wil zij weten wat de in formatie is in telesoftware. Telesoftware lost, voor een goed begrip, niet het verschil tussen de diverse 'basics' op, maar brengt programma's in Basicode, een soort van espe ranto dat gebruikt wordt bij de uitzendingen van het ra dio-programma Hobbyscoop en waarmee je diverse mer ken huiscomputers tegelijk kunt laden. Met telesoftware kun je ook via Viditel de bestelling plaatsen 'geef me alle pro gramma's voor die en die computer', of 'Ik wil alles in Pascal' (een gevorderde com putertaal). Viditel werd in 1978 geïn troduceerd op de Firato. Via een modem en de telefoon kan de abonnee 'pagina's' met informatie inzien op het televisiescherm. Dat kan de weersverwachting zijn, maar ook de prijs van een enkele reis Kopenhagen, de waarde van een 3 jaar oude VW-kever enzovoort. Elk PTT in Europa was terstond geïnteresseerd, omdat met Viditel (ofwel Viewdata) het dure telefoonnet beter wordt benut. De Nederlander belt gemiddeld 10 minuten per dag en dat is niet veel, verge leken met de 24 uur dat de telefoon ter beschikking staat. En de proef begon. Voor 1985 verwachtte men wel 100.000 Viditel-abonnees, mede door de hausse in elek tronica. Maar deze droom Ing. Dick ten Hove, van PTT-Viditel, verwacht een nieuwe markt voor Viditel: de bezitters van een huiscomputer. - foto archief de stem stelling te hebben voor het dure en ingewikkelde gedoe rond Viditel. De zakenwereld echter heeft Viditel verrukt in de armen gesloten. Met name de transportwereld, waar elke onnodig verreden kilometer geld kost, is zeer ingenomen met het elektro- moest de PTT al spoedig op geven. Op dit ogenblik zijn er slechts een kleine 10.000 vas te afnemers. Volgens ing. Dick ten Hove van Viditel heeft de PTT zich bewust onthouden van alle reclame, gericht op de gewone burger. Want die bleek geen belang- nische informatie-systeem dat een einde maakt aan rei zen op de gok of aan ver moeiende voor-informatie. Een vervoerder die een vracht naar Italië heeft, kan via Viditel informeren of er ook vracht voor de terugreis is. Ten Hove: „De PTT is zelf gaan opsporen wie belang bij Viditel kon hebben. Dat bleek vooral het transport wezen, gevolgd door de reis bureaus en de geïnteresseer den in financiën (koersen, valuta, de beurs enz.). „Toen constateerden wij een interessant verschijnsel, dat van de overlappingen. Toeringcarbedrijven en reis bureaus, garages en banden fabrikanten bleken veel in teresses gemeen te hebben. Wij zijn nu bezig met de me dische wereld te interesse ren." De opkomst van de huis computer heeft Viditel een nieuwe injectie gegeven. „Wij waren beducht om Vi ditel bij de particulier te pro moten, want we vreesden dat die na twee maanden weer zijn abonnement zou opzeg gen omdat hij zo weinig aan Viditel had. Daarom hebben we drie jaar lang absoluut niet aan de weg getimmerd." Telesoftware moet de par ticuliere markt openbreken. Al diegenen die een huis computer hebben aange schaft en na een paar maan den spelen eigenlijk niet goed weten wat ze er mee moeten doen, kunnen nu voor weinig geld hun machi ne een serieuze bestemming geven. Immers, een spelletje kost al gauw een paar tientjes en er zijn er bij die dik over de honderd gulden kosten. Viditel start met de meest voorkomende vier of vijf computermerken, maar hoopt eind dit jaar wel tien merken te kunnen bedienen. Informatie-leveranciers (die programma's en spelletjes willen verkopen) kunnen voortaan hun negotie slijten via Viditel. Ten Hove: „en de Viditel-abonnee heeft er, af hankelijk van gebruik, in een mum van tijd zijn geld voor het abonnement mee te rugverdiend. Hiermee den ken we ook de markt van de particulier aan te boren." Liza Minnelli. -fotoap RANCHO MIRAGE/CA- LIFORNIE (AFP-DPA- UPI) - Liza Minnelli, de expressieve zangeres en danseres in vele films en musicals is maandag aan een kuur begonnen in de Betty-Ford-kliniek in Rancho Mirage niet ver van Palm Springs in Ca- lifornië. De naar de echt genote van ex-president Ford genoemde kliniek heeft een reputatie in be handeling van patiënten die problemen hebben met drugs en alcohol. Minnelli, de 38-jarige dochter van wijlen Judy Garland, liet zich vrijdag in de kliniek inschrijven. Op dezelfde dag schitter de zij op Broadway in 'The Rink' (De Ijsbaan). Een familielid, dat met Liza van New York naar Californië was gevlogen, vertelde dat zij last heeft van 'uitputting, proble men aan de keel en per soonlijke moeilijkheden'. In de Betty-Ford-kli niek hebben zich eerder onder anderen Elizabeth Taylor, Johnny Cash, To ny Curtis en Robert Mit- chum laten behandelen. Wiener Blut aan de orde. Voor het groot ste deel nog nooit vertoond foto- en filmmateriaal uit particulier bezit illustreert de gegevens. De wonderen zijn Een documentaire-achtige spel film van de Duitse tele vise geeft vanmiddag een ovirzicht van de geschiede- mi van de toverkunst. In 'Uonderen zijn de wereld neg niet uit' voert Hannes iVessemer als de oude tove raar een voorstelling op uor het jonge meisje Gina usann Piper), dat na af- iop een historische reis loor de wereld van de magie »eeft gemaakt. Hij brengt ïaar van oude Egyptische goocheltrucs, via Houdini naar Fred Kaps, afgezant van de moderne toverkunst. In 1899, het jaar waarin Jo- hann Strauss overleed, on stond de aan hem toege schreven operette 'Wiener Blut'. Kenners menen te we ten, dat handige lieden rond zijn mooie wals 'Wiener Blut' als centraal patroon de overige muziek schreven. Zij zorgden erwel voor alle Strauss-elementen erin te verwerken. Wel of niet door Strauss geschreven, *Wiener Blut' wordt vanavond uit stekend gezongen door Inge borg Hallstein en Bené Kol- lo, die de rollen van de gra vin en graaf van Zedlau vertolken. 22.55 Gratwanderung 21.25 Krijgt Club van Rome Voor het tweede deel van deze documentaire hebben Walther Grotenhuis en Maurits Groen een bezoek gebracht aan Japan. Dit land werd in het begin van de zeventiger jaren door de Club van Rome beschouwd als hét voorbeeld van het land, dat het meest door mi lieuvervuiling en grondstof - fenschaarste bedreigd werd. Nu, ruim tien jaar later, ziet het er naar uit, dat Japan deze problemen onder de knie ïeeft gekregen. Het land is bezig welvarender dan de Verenigde Staten te worden. Bovendien kent het een zeer progressief beleid in de strijd tegen milieuver- vuiliig. 22.10 Warum habt Ihr Hitier... In een eenzame berghut, midden in de Noorse bergen, brengen drie jonge vrouwen hun vakantie door. Irina, Petra en Angela kunnen goed met elkaar overweg en ze zijn er trots op zonder mannen te kunnen leven. Hun zorg om deze harmonie te bewaren, wordt echter op een dag ernstig verstoord, als de Duitse bergbeklim mer Karl hun idylle binnen dringt. Ook Karl zoekt naar rust, stilte en de natuur, maar wat zijn relatie tot de overigen betreft, heeft- hij andere opvattingen. Hij leeft voor de vuist weg, zoals het hem uitkomt. Hij aarzelt niet nu eens met Irina, dan met Petra te flirten en zet op deze manier het leven van de eens zo stabiele gemeen schap op zijn kop. Over verzet tegen Hitler is doorgaans weinig bekend, omdat er in het begin van Hitiers machtsovername geen georganiseerde tegen stand bestond. Bovendien waren al spoedig kritische woorden of daden tegen het regime levensgevaarlijk. Maar in kleine vorm be stond er overal in Duitsland verzet, in de kerken, de we tenschap, bij de jeugd- en de arbeidersbeweging. In een documentaire serie van het ZDF komt dit kleine verzet 22.30 Zwei im Visier Drie gemaskerde mannen hebben het schoolmeisje Ca therine ontvoerd om een los geld te kunnen incasseren. Zij brengen haar naar een eenzame strandhut, waar de jonge Vlad op haar moet passen, terwijl de andere twee verdwijnen. Voor Ca therine en Vlad begint een lange wachttijd. Ondanks verzet van beide kanten ont staat er bij hen wederzijds begrip. 21.35 VPRO- muziek In ie muziekrubriek van de VPtO is vanavond een con- cer. te beluisteren van de pisnist en componist Gilius van Bergeijk, die zich op het terein van zowel de jazz als d: klassieke muziek begeeft. Zjn ensemble, dat behalve üt hemzelf, bestaat uit Cees 'an Zeeland en Gerard louwhuls (piano), Christhil ?os tma (viool), Marjolein Meier (cello), Frank Peter (klarinet) en Jan Panis (ge luidstechniek), speelt de composities 'Vooruitgang', gebaseerd op werk van Mendelssohn-Bartholdy, 'Gewicht' en 'Be prepared'. Art Garfunkel is de gast in 'Saturday Night Live' (Ne derland 1, 20.33 uur). - foto archief de stem NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. TROS 15.30 De dieren van het Groene Woud (3). Afl.Is het erg om bang te zijn? 15.55 Niet te filmen (2). Jack van Gelder laat ongelooflijke prestaties zien. 16.20 De wonderen zijn de wereld nog niet uit, de geschiedenis van de magie. 17.20 Tour journaal. IKON 18.55 Vrienden (5), jeugdserie. Icky en Billy lijken het goed met Kidder te kunnen vinden. 19.26 Kenmerk, actualiteiten. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera: 'Sahelp', uitzending van de stichting Sahelp. VPRO 20.33 Saturday Night Live, Amerikaanse amusementsshow. Gast: Art Garfunkel. 21.25 Krijgt de Club van Rome toch gelijk?. Deel 2: Japan, technologie als wonderolie. 22.35 VPRO-muziek: het Gillius van Bergeijk Ensemble. Concert vanuit de IJsbreker te Amsterdam. NOS 23.08 Journaal. 23.13 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.15 Studio Sport: 19e etappe Tour de France van La Plagne naar Morzine (180 km). 18.15 Samenvatting Tour de France. 18.40 Sesamstraat. 19.00 Journaal. VARA 19.12 De Smurf en. Afl.: Trollentruffels. 19.37 (ZW)De Boefjes. Afl.: Alles wat je moet weten over.beren! 19.48 Wiener Blut, operette van Johan Strauss. Met: Ingeborg Hallstein en René Kollo. Muziek: het Symfonie Orkest Kurt Graunke, Die Schönbrunner Schrammeln en het Kamerkoor van Münehen. a 21.25 Nicholas Nickleby (8), Engelse tv-serie. Smike is door de goedaardige John Browdie bevrijd en als Nicholas de lieftallige Madeline Bray ontmoet, lijkt het lot hem eindelijk toe te lachen. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Studio Sport. Haarlemse Honkbalweek en samenvatting Tour de France. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.15 Tour de France, de rit La Plagne - Morzine. 17.55 Journaal. 18.00 Doctor Snuggles, kleuterserie. 18.05 Grizzly Adams, Amerikaanse jeugdserie. 18.50 Juke Box. 18.55 Tijdrover. Doe-het-zelf. Afl.: Uit het lood geslagen. 19.10 Achter de schermen van een moderne zoo (2), documentaire over de Antwerpse dierentuin. 19.40 Mededelingen en programma-overzicht 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht 20.15 Met Mike Ui zee, praatshow van Mike Verdrengh. Met o.a. Rika de Backer (Miss België) en Yvonne Verbeeck. 21.30 Pluk de dag (27), komische serie. Afl.: Een bezoek van papa. 21.55 Claude Lévi-Strauss. Vraaggesprek van Bernard Pivot met Lévi-Strauss over antropologie. 23.05 Nationale Loterij, paardekoersen, Journaal en Coda: 'Clavecimbel' van Pierre Kemp. 20.15 Opera- en Belcantoconcours. Rechtstreeks vanuit de Koninklijke Opera te Gent; ca. 21.45 Opvoering van 'II Maestro di Musica' van Pergolesi (in stereo via BRT III Radio). 12.00 Teletekst 16.15 19e etappe Tour de France. 17.20 Lollipop, jeugdprogramma. 18.00 (Onder voorbehoud) Ciné-vacances, jeugdprogramma. 18.50 Bonjour la fête, met Guy Lemaire. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.20 Quiz: Ik luister naar de RTBF - Ik kijk naar de RTBF. 19.30 Journaal. 20.00 La chasse aux trésors. Vandaag: Nouméa (Nieuw Caledonië). 21.15 Le soleil des loups (4), tv- serie. 22.10 l'Homme et la musique (4), muziekserie. 23.10 Trekking Nationale Loterij. 23.15 Journaal. 23.30 Actualités Laïques. 12.00 Zie België Frans 1. 19.00 La pensée et les hommes: Informatique, la nouvelle langue d'Escope. 19.30 Journaal met gebarentaal. 19.57 Zie België Frans 1. 10.00 Heute. 10.23 WISO. 10.35 Ich liebe Dich, Juli (herh.). 12.10 Report. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletekst-overzicht. 14.30 Die kleine Meerjungfrau, poppenspel. 15.00 Matt und Jenny (17), avonturen in Ahornland. 15.30 Tagesschau. 15.40 Der letzte Applaus, portret van wielrenner Klaus- Peter Thaler. 16.25 Die rote Zora und ihre Bande (6), jeugdserie. 16.55 Doctor Snuggles, tekenfilm. 17.20 ARD-Sport extra. Tour de France: 19de etappe. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Mr. Merlin, Amerikaanse serie. 18.40 Natur von der Haustür. 19.00 Laufsteig Paris. 20.00 Tagesschau. 20.15 (ZW)Der Blaufuchs, Duitse speelfilm van Viktor Tourjansky (1938). Met: Zarah Leander. 21.55 Brennpunkt. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Quincy, politieserie met Jack Klugman. Afl.: De laatste seconde (herh.). 23.45 Tagesschau. 15.03 Ferienprogramm fttr Kinder: 'Bis zum Herbst mussen sie fliegen', film over drie kleine zwanen; ca. 15.25 Ferienkalender; ca. 15.50 Madita, tv-serie naar een verhaal van Astrid Lindgren; ca. 16.20 Lassies Abenteuer, tv-serie; ca. 16.40 Breakdance (herh.). 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Landern. 17.15 Tele-Illustrierte. Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 18.05 Der lange Treek, Amerikaanse serie. Afl.: De Indianen. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Direkt, magazine met bijdragen van jonge kijkers. 20.15 Kennzeichen D, nieuws uit Oost en West. 21.00 Die 2 (The Persuaders), tv-serie. Afl.: His Lordship Danny Wilde. 21.45 Heute-journal. 22.05 Midweeklotto. 22.10 Warum habt ihr Hitler wiederstanden? (1), documentaire serie. Afl.: Het andere Duitsland. 22.55 Gratwandering, tv-film van Barbara Kappen. Met: Irina Hoppe, Petra Seeger, Anneli Feik-Wagner e.a. O 00.20 Heute. VARA: 7.00 Nws. 7.11 De wekker radio (7.30, 8.00 en 830 Nws.). NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterstan den. 9.30 Nws. Teleac: 9.33 Spy in de sky (8). VARA: 10.03 De glazen wasser is geweest, hoorsp. 10.23 Hoor haar! (10.30 Nws.). 11.30 Nws. 11.33 Leef-tijd-genoeg. Overh.voorl.: 12.16 Gesprekken met vrouwen. NOS: 12.26 Meded. v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. VA RA: 12.36 Dingen v. d. dag. 13.00 Nws. 13.10 Leef-tijd-genoeg (13.30 Nws.). 14.00 De vliegende VARA: De Schuurpapier vanuit Diergaar de Blijdorp. NOS-RVU14.33 't Gif en ik. NOS: 15.03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.33 NOS-wereldwijzer. 16.00 Wat een taal. 16.30 Nws. NCRV: 16.33 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en nu (18.00 Nws.). Hum. Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. NCRV: 19.00 NCRV-leer- huis. 19.15 Lied van de week. 19.30 Religieuze muziek van Handel. 20.00 Nws. 20.03 Leger des Heils- kwartier. 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 Poë zie. RVU: 21.40 Portretten. NOS: 22.00 Suara Maluku - Muziek. NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Nederland en z'n buren. 23.00 Pauze. 23.15 Mu ziek van eigen tijd. 23.55 Nws. 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Mittwochs im III. 21.45 Wunder der Erde, informatieve serie. 22.30 Zwei lm Visier (Point de Chute), Franse speelfilm van Robert Hossein (1970). Met: Pascale Rivault, Johnny Hallyday en Robert Hossein. O 23.45 Journaal. Ieder heel uur nieuws. KRO: Het progr. kan tussen 8.00-17.00, na nieuws en reklame, onderbroken worden voor aktual. van Echo. 7.04 Het leven begint na zeven, met Pe ter Koelewijn. 9.04 Formule 3.11.04 Radio 'De Zwarte Roos'. 12.04 Ra dio Bellevue. 14.04 And the beat goes on.15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuis van de hits. NOS: 18.04 De avondspits. KRO. 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel: Nederrocktempel. 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 14.40 Teletekst-overzicht. 14.55 Programma-overzicht. 15.00 Heute. Ieder heel uur nieuws. VOO: 7.03- 13.59 Veronica komt naar je toe: Rechtstreekse uitzending vanuit Morzine in Frankrijk (19e etappe Tour de France). Met om: 7.03 Ook goeiemorgen (7.30 en 8.30 Veronica nws.radio). 9.03 Muz. terwijl u fietst (10.30 Veronica nws.radio.). 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel (12.30 Veronica nws.radio). NOS: 14.03 Radio Tour de France. 17.55 Meded. EO: 18.06 Tijdsein. 18.30 De rugzak. 18.50 De wolkenwagen. 19.03 Ronduitradiokrant. 19.20 Van U wil ik zingen. 19.40 Zomerbij bel- schooi. VOO: 20.03 Veronica komt naar je toe, vervolg. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Metropolis. 3.02 Nachtexpress. 6.02 In 't voorbij gaan. 6.09 Vandaag.donderdag. NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.05 Platen nws. 8.45 Musica Sacra. 9.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Ka- mermuz. uit de Barok. Het Quadro Hotteterre. 10.30 Orkestpalet. Kompositieportret van Weber. '12.00 Symfonieën en concerten van J.Chr. Bach (23). 12.30 Promenade: Werken van Grofé. 13.00 Nws. 13.05 Kerkconcert door Ton Koopman, orgel. AVRO: 13.30 Met open mond, een progr. voor operaliefhebbers. 14.30 Het pianoduo Ralph Mark ham en Kenneth Broadway. 15.00 'Tragische'. Werken v. Schubert en Mahler. 20.00 Kasteelconcert (3). Vandaag: de pianist Cyprien Kat- saris in de Burgerzaal van het Stadhuis te Middelburg. 21.30 Twintigste eeuws Scandinavisch. (Via de AM-zender van Hilversum 1) NOS: 19.02 Nieuws voor buiten landers. 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans-Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans.

de Stem | 1984 | | pagina 15