POORTVLIET BIJ NÏMES Jack Westdorp Zeeuwse favoriet in Heerlen Concours hippique Hulst Slechts Bezuinig welzijn 1 verslaaft Forse straf heroïne gebruikers DESTEM Noppen onder voetbalschoen oorzaak van veel blessures Vijfde Domburgse stratenloop Verspille verrast Bastiaansen gaat naar Eindhoven Ralph Albers en Jos Verschuure in halve finale van Animo-toernooi Conflict in enquête rnjs VRIJDAG 13 JUL11984 DE RTVM^OOtC PAGINA SPORT? Wielrenners uit Turkije niet naar Los Angeles Mid-Atlantic '84 zeilrace start bij Hoek van Holland Verlies voor volleybalsters Ploeg van De Goede blijft Goed debuut Cees Priem wielrennerij opgelost Diefstal RA Voz waarschu T14 AMERSFOORT (ANP) - De naar schatting 70.000 kniebles sures die voetballers jaarlijks in ons land oplopen, kunnen aanzienlijk worden vermin derd. De spelers zullen dan veilige voetbalschoenen moe ten gebruiken. Naar schatting speelt negentig procent van de voetballers op gevaarlijke schoenen. Daarvan zijn des kundigen van de Stichting Wetenschap en Scholing Fy- siothereapie (SWSF) in Amersfoort overtuigd. Een veilig voetbalschoen is er een met tenminste veertien noppen die elk een lengte heb ben van ten hoogste 9,5 mili- meter. De verreweg meest verkochte voetbalschoen in ons land heeft zes noppen, ter wijl de Koninklijke Neder landse Voetbalbond (KNVB) een maximumlengte van ne gentien milimeter goed vindt. Gezien de vele verwondingen is het hoogtijd voor blessure preventie. Hier ligt een taak véor de KNVB, aldus de sport- fysiotherapeut H.J.M. Paauw, die ook docent is bij de SWSF. Hij schrijft dit in een artikel over de (on)veilige voetbal schoen in het jongste kwar taalblad van de SWSF. De arts M.G. Dijkstra-De Weys, direc teur van de SWSF, conclu deert mede aan de hand van de bevindingen van Paauw dat de zesnoppige voetbal schoen als gevaarlijk moet worden aangemerkt. Zeer veel meniscusbeschadigingen en ander knieletsels zijn het ge volg van de niet terechte po pulariteit van dit type schoen, stelt zij. Fysiotherapeut K. Telkamp, cursuscoördinator bij de SWSF, deelde mee dat er in ons land rond een half miljoen sportongevallen per jaar wor den geregistreerd. Het zijn slechts die, waar de officiële gezondheidszorg mee te ma ken krijgt. Zaal- en veldvoet- bal leveren ongeveer 275.000 blessures op, waarvan 140.000 kwetsuren aan de benen. De helft hiervan zijn ver wondingen aan knieën. Aan genomen kan worden, dat 30 tot 40.000 ervan een beschadi ging van de meniscus betreft. Een voetballer met een menis cusbeschadiging is tenminste een maand, maar vaak veel langer uitgeschakeld. Met overig letsel aan kniebanden staat hij nog langer, vaak meer dan een jaar, buitenspel, aldus Telkamp. Paauw meldt nog, dat de meer dan één miljoen actief voetballende leden van de KNVB jaarlijks 400.000 paar voetbalschoenen kopen. Men kijkt in de eerste plaats naar de naam en de kleur. Er wordt niet of nauwelijks gelet op het onderwerk van de schoen. Naar de buigzaamheid en be vestiging van de loopzooi wordt niet gekeken. Ook het aantal alsmede de lengte en dikte van de noppen zijn bij het kopen van ondergeschikt belang. De sportfysiotherapeut legt uit dat de schoen met zes (af- schroefbare) noppen van 19 milimeter te veel wrijving ontwikkelt en teveel grip op het veld heeft, waardoor de voet te vast komt te staan. Hij stelt vast, dat een verant woord gekozen voetbalschoen minder kans op knieletsel be tekent. Een verantwoorde keuze is voor alle voetballers belangrijk, maar zeker voor jeugdige spelers, veteranen en spelers die herhaaldelijk knieklachten hebben. Hij meent, dat het voorko men van blessures grootscha lig moet worden aangepakt. De KNVB moet haar leden op de gevaren wijzen. Wedstrij dreglementen moeten worden aangepast. De sportfysiothe rapeut kan nu al 'een veilige voetbalschoen' adviseren. Hij dient daartoe zijn ervaring met resultaten van een ver keerde schoenkeuze om te zet ten in een verantwoord advies, aldus Paauw. ANKARA (AFP) - Turkije heeft gisteren bekend ge maakt dat het zijn wielren ners heeft teruggetrokken uit de Olympische ploeg voor Los Angeles. Het Turkse Olympi sche Comité kwam tot deze stap vanwege het gevaar van aanslagen door het geheime Armeense leger. Dat strijdt al jaren voor een onafhankelijke Armeense staat. Om dat doel te bereiken worden herhaal delijk in Europa en de Vere nigde Staten aanslagen ge pleegd op Turkse diplomaten en ambassades. Het Turkse Olympische Co mité had in eerste instantie 46 atleten uitgezonden naar de Spelen. Het heeft voorlopig al leen nog de wielrenners terug getrokken, omdat die tijdens hun wedstrijd over langere af stand, moeilijk te beveiligen zijn. Ook over de veiligheid van de drie marathonlopers maakt men zich in Turkije ongerust. In het kader van de veilig heidsaspecten zijn Turkse ve- ligheidsexperts al verscheide ne malen naar Los Angeles ge weest. Zij hebben daar ook met de Amerikanen overleg gepleegd over de bescherming van alle Turkse atleten. Vol gens het dagblad Milliyet wa ren de Amerikanen niet in staat de veiligheid van de Turkse deelnemers te garan deren. Hockeyers op weg terug Van onze sportredactie AMSTELVEEN - De nationale herenploeg heeft donderdagavond in het Wagener stadion in Amstelveen laten zien, dat men het hockeyen nog niet is verleerd. De eerste van drie oefenwedstrijden tegen Australië, favoriet voor Olympisch goud, ging weliswaar met 1-2 verloren, de manier waarop tegenstand werd geboden gaf toch weer een groeiend vertrouwen voor de nabije toekomst, waarin het toernooi in Los Angeles centraal staat. Vooral in de eerste helft sneden de Nederlanders, nog zonder de bijna van een bles sureperiode herstelde Ties Kruize, door de Australische verdediging, waarin laatste man Irvine overigens wegens een blessure ontbrak. De vleu gelverdedigers Peter van As- beck en Pierik gingen onver vaard mee naar voren en zorgden voor talrijke gevaar lijke momenten voor het doel van Snowden. Ook de midden velders, met Ron Steens voor op, stuwden voortdurend. Al leen de afwerking liet te wen sen over. Zo misten schoten van Bouwman en Van 't Hek net de juiste richting. In de tweede helft gingen de partijen meer gelijk op. De Australiërs, als altijd steu nend op onuitputtelijke ener gie, hadden nu de weg naar het Nederlandse doel gevon den en zo kreeg doelman Her mans toch nog heel wat werk op te knappen. In de tiende minuut na de pauze was hij kansloos op een door aanvoer der Charlesworth ingepushte strafbal (0-1). De Nederlandse ploeg voel de dat er meer in zat dan een nederlaag en probeerde hard nekkig de gelijkmaker te for ceren. Dat lukte in de 53ste minuut op fraaie wijze, toen er een razendsnelle tegenaanval kon worden opgezet, nadat Diepeveen supersnel was uit gelopen bij een Australische strafcorner. Peter van Asbeck rondde het werk af met zijn eerste interland-treffer (1-1). De 'Aussies', houders van de Champions Trophy en de af gelopen twee jaar winnaars van nog vier grote toernooien hadden net antwoord direct klaar. In de resterende speeltijd, met inmiddels Den Hartog en Doyer voor Pierik en Van Grimbergen, probeerde Ne derland toch nog tenminste een gelijkspel te redden. Dat mislukte, deels ook vanwege de stortregen, die het veld steeds moeilijker bespeelbaar maakte. De opstellingen: Nederland: Hermans; Hans Kruize, Peter en Ewout van Asbeck, Pierik (Den Hartog); Steens, Hidde Kruize, Diepeveen, Van Grim bergen (Doyer), Bouwman, Van 't Hek. Australië: Snow den; Davies, Bell, Nobbs, King; Charlesworth, Smith, Patmore, Batch, Walsh, Leece. Scheidsrechters Stelter en Sprenger (West-Duitsland) toeschouwers: 2000. Jan Poortvliet is dolblij met zijn contract bij Nimes. - FOTO ARCHIEF DE STEM Van onze sportredactie NIMES (AFP) - Jan Poortvliet heeft een vierjarige ver bintenis getekend met Nimes, dat uitkomt in de Franse tweede divisie. De 29-jarige voetballer was eigendom van PSV. Het laatste half jaar kwam hij op uitleenbasis voor Roda JC uit. Poortvliet speelde negentien keer in het Ne derlands elftal. De verdedigende middenvelder maakt op 24 juli zijn debuut voor zijn nieuwe club, in het zuidwes ten van Frankrijk, in de bekerwedstrijd tegen Toulouse. ROTTERDAM (ANP) - Voor de kust van Hoek van Holland vertrekken morgen de 28 deel nemers aan Nederlands lang ste zeezeilrace, Rotterdam Mid-Atlantic '84. De wedstrijd gaat van Rotterdam naar de Azoren en weer terug. De to taal af te leggen afstand is on geveer 3400 mijl. De zeilschepen vertekken zaterdagochtend vanuit de Veerhaven in Rotterdam naar Hoek van Holand. Daar wordt het startschot van de race om 14 uur gegeven door zeezeiler Conny van Rietschoten, win naar van de in 1978 gehouden Whitbread Round the World Race. Voordat de schepen koers zetten naar het zuiden, zullen ze eerst richting Scheveningen varen, waar vlak bij de pier een boei moet worden De organisatie van de strijd, de Stichting Specerij Race, heeft voor deze route kozen om zo het publiek i mogelijkheid te bieden schepen in volle actie bezig zien. De deelnemende zeilboten waarvan er zestien in de wej. strijd- en twaalf in toerklasse uitkomen, arrive, ren eind juli bij de Azoren. De tweede etappe, de terugwei begint 5 augustus. De ver. wachting is dat het eerste schip rond 16 augustus eindstreep passeert. Van onze sportredactie BREDA - Clemens Bastiaan sen verhuist van Willem II naar Eindhoven. De 26-jarige middenvelder, die na zijn on verholen kritiek op trainer Jan Notermans het veld moest ruimen in Tilburg, heeft een contract voor een jaar gete kend. Ook spits Bert Gozems heeft Willem II verlaten. De 28-jari- ge Gozems is door de Tilburg- se club voor een jaar aan de eerste divisieclub Wageningen verhuurd. VARNA (ANP) - Het Neder landse damesvolleybalteam heeft donderdag tijdens het sterk bezette internationale toernooi in Varna in vijf sets verloren van Hongarije. Het was het laatste groepstreffen in het Bulgaarse evenement. De setstanden waren 15-13, 6- 15, 4-15,15-4 en 1-15. Zaterdag ontmoet Nederland in een wedstrijd om de negende plaats de jonge formatie van Tsjjechoslowakije. Van onze sportredactie DEN HAAG De prof wielerploeg van Jac dt Goede zal ook volgend seizoen bestaan. pe ploegleider uit Stand- daarbuiten bereikte gis teren daartoe een ak koord met zijn hoofd sponsor Dirk de Vries Lotto. De komende weken gaat De Goede op zoek naar co-sponsors. Vooral Westduitse bedrijven hebben daarbij zijn aan dacht. Krijgt de West brander het financiële plaatje geheel rond dan zal zijn ploeg volgend sei zoen uit vijftien coureurs bestaan. Van onze sportredactie HILVERSUM Met de eerste plaats in de eerste manche de tweede in de tweede omloop en het eindklassement is hel debuut als stayer van Priem voorspoedig verlopen. De Zeeuwse beroepswielren ner uit de ploeg van Godefrool moest in Hilversum alleen dt Limburgse veteraan Fred Rompelberg in de eindklasse ring voor laten gaan. Eindklassering (na twee man ches): 1. Rompelberg; 2. Priem; •3. Nieuwdorp. Van onze motorsportmedewerker SCHOONDIJKE - In de strijd om het wereldkam pioenschap motorcross in de 250 cc-categorie, wordt op 14 en 15 juli de Nederlandse Grand Prix verreden od het bekende circuit 't Hellegat in Heerlen. Dit circuit, uniek volgens Nederlandse begrippen omdat het hard en heuvelachtig is, heeft in betrekkelijk korte tijd een reputatie van formaat verworven. Uit pure noodzaak werd de succesformule gebo ren; eenvoudig omdat er geen ruimte op de kalender was, werd de wedstrijd op woens dagavond verreden. In zeven voorgaande jaren passeerden bijna alle groten der aarde uit de motorcrosswereld de fi nishlijn: Roger De Coster, Heikki Mikkola, Brad Lackey, André Malherbe, Georges Jo- bé, Harry Everts, Hakan Carlqvist en Graham Noyce. Aan wereldkampioenen heeft het in Heerlen nooit ontbro ken. De toewijzing van een Grand Prix in de 250 cc-klasse is voor organisator Arno Bosch (zelf crosser in hart en nieren) wellicht de kroon op het werk na vele jaren van hard werken. Ook het komende weekein de staat de toeschouwers weer een indrukwekkend program ma te wachten. Op zaterdag worden de kwalificatietrai ningen verreden waaruit veertig rijders aan de Grand Prix mogen deelnemen. Met negentig inschrijvingen bete kent dat, dat er op zaterdag flink aan de gaskraan zal moeten worden gedraaid om een snelle tijd neer te zetten. Zondag komt behalve de Grand Prix ook nog een sterk 500 cc-rijdersveld bij de Inter nationalen aan de start met mannen als Jukka Sintonen, Dave Watson, Leif Persson en Kurt Nicoll. In de 250 cc- Grand Prix zal de strijd zich toespitsen op het duel tussen Heinz Kinigadner an Jeremy Whatley, de num mers een en twee uit de voor lopige rangschikking terwijl nummer drie, Gert Jan van Doorn, in zijn thuis-Grand Prix wel eens voor een verras sing zou kunnen zorgen. De Zeeuwse favoriet is na tuurlijk Jack Westdorp uit Schoondijke die tot nu toe al leen in de Franse Grand Prix punten veroverde. Toch is de Zeeuwse topcrosser in Heerlen tot grote dingen in staat, want in 1982 reed hij daar als kers verse kampioen bij de natio- nalen in de BMB tussen man nen als Jobé, Martens en Van der Ven en boekte twee keer een vijfde plaats, iets waartoe hij ook nu in staat mag wor den geacht. Jacky Westdorp stijlvol in actie. - FOTO ARCHIEF DE STEM Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Het Animo- jeugdtoernooi in Terneuzen is gisteren gevorderd tot aan de halve finales. Bij de 16-jarige jongens resulteerde dit in de uitschakeling van de ais twee de geplaatste Paul-Richard Hellemans en de als vierde ge plaatste Marcel Wolfert. Hel lemans struikelde over Ter- neuzenaar Ralph Albers (6-3, 3-6, 4-6) en Wolfert werd kansloos verslagen door de als vijfde getipte Jos Verschuure (1-6, 1-6). De eerste geplaatste Ronald van Remortel omzeilde Reggy Lambert (6-3, 6-3) en Gyon Asselman had geen moeite met Frank Hamelink (6-1,6-3). Bij de 14-jarige jongens was het de derde geplaatste Marcel Wolfert die de kracht moest ervaren van de 11-jarige Bou- dewijn van der Es uit Gronin gen. De vroeger in Terneuzen woonachtige Van der Es won in drie sets (6-2,2-6,6-2). Ook bij de 12-jarige jongens maakte Van der Es (als eerste geplaatst) zijn plaatsing volle dig waar, hoewel zijn tegen stander Tim van Veldhoven uit Philippine hem de nodige tegenstand bood. Verder dan 6-4,6-3 liet Van der Es het niet komen. Hij ontmoette in de halve finale Goesenaar Man fred de Kok die Axelaar Guido Tolhoek versloeg met de cij fers 6-4, 6-2. Ook de als tweede geplaatste Vincent de Kerf uit Sint Maartensdijk liet over zijn plaatsing geen twijfel be staan. Hij versloeg Terneuze- naar Jeroen Everling ((5-1,6-0). In de Friese zóne bij de meisjes tot en met 14 jaar wer den Anneke Engelse en Marisa Adriaansens de finalisten dankzij hun winst op respec tievelijk Judith Willaert (6-0, 7-5) en Ingeborg Asselman (6- 2,7-5). Bij de 16-jarige wordt de finale bij de jongens in de verliezersronde een Ter- neuzense aangelegenheid tus sen Arjen Elderson en Dennis Kemp. Elderson versloeg Jac- co Sloover (6-1, 6-0) en Kemp leverde de nodige strijd Oostburger Stefan Steyaert (2-6,6-1,6-4). Uitslagen: Jongens dubbel jaar: HavermansSchipper - Cour- tirVHamelink 6-3, 6-1, Van Quekel- bergheTolhoek - OostromEvers- dijk 6-3, 6-0, EverlingHoefnagsls Van VeldhovenL.angeraert6-3,64 Gemengd dubbel Mn 16 jaar: Kou- wenhovenMagendans - Hame- linkLanting 6-1, 6-0, O'PrinsenE- derson - SmiVAaldriks 3-6,6-0,6-1, Van HoogdalemVisker - Kiel# Traas 6-2, 6-1, De Blok'Hamelini Van DijkEverling 7-5,6-1. Van onze atletiekmedewerker DOMBURG - Vandaag, vrijdag 13 juli, wordt in Domburg de vijfde stra tenloop gehouden. Het pro vinciale atletiekkorps, aangevoerd door John Vermeule en Kim Reynier- se van het organiserende Dynamo'70, krijgt tien ki lometer voorgeschoteld be staande uit negen ronden door de kern van de roem ruchte Zeeuwse badplaats. Outsiders voor het eer der genoemde Dynamo duo zijn Leon van der Vel den en Jaap Oele, allebei van AV'56, Peter Hameete- man, de man in vorm van Zeeland Sport, Simon Blom van Delta Sport, John Wiskerke van Mara thon en Henk Cijsouw van Sprint Breda. Bij de veteranen is Frans Krijnsen van de partij en uiteraard de te kloppen man. Ron Abuijs en Helmuth Vercammen moeten in deze categorie voor het nodige tegenwicht zorgen. Start en finish liggen op de Domburgse Markt, waar om 2o.OO uur het startschot wordt gegeven. Er kan worden ingeschre ven vanaf 18.00 uur in het VVV-kantoor, waar tevens kleed- en wasaccommdotie aanwezig is. Naast de strij - da tieten komen ook hier de prestatielopers aan hun trekken. Zij worden om 19.00 uur weggestuurd en- kunnen kiezen uit de af standen 2Vfe, 5, 7V2 of 10 ki lometer. Van onze paardesportmedewerker HULST - Nadat er vorige week een ponycom cours hippque werd gehouden zijn zaterdag 14 juli de paarden aan de beurt in Hulst op het ruitersportterrein aan de Waterstraat. De or ganisatie van dit hippische gebeuren is op nieuw in handen van de landelijke rijvereni- ging en ponyclub Hulst. Alle Zeeuwse combi naties in de categorieën L, M en Z zijn uitgeno digd en ook de B-klassers (26) uit de kring Zeeuwsch-VIaanderen komen aan het vertrek. In totaal hebben zich zo'n 150 ruiters en amazo nes aangemeld bij de organisatoren. Ook deze wedstrijd telt mee als selectieduel voor de strijd om het Zeeuws kampioenschap en wel voor de individuele spring- en dressuur- combinaties in de Z-klasse. Het beste resultaat van de twee voorwedstrijden telt mee voor het provinciaal kampioenschap. Het Zeeuws kam pioenschap paarden wordt op 11 augustus be twist in Biervliet en voor de pony's is dat het geval op 18 augustus in Kattendijke. Niet minder dan tien combinaties staan in geschreven in de individuele Z-dressuurklasse. Hanny den Exter met Troubadour van Noord- Beveland ontbreekt in Hulst, omdat Trouba dour naar het buitenland verkocht is. Belang rijkste troeven zijn nu Doeska Delfos met Amazone van Walcheren en Centien Krijger _met_ Urgento van Jacobajvan Beieren. Zij zul len echter rekening moeten houden met de ge routineerde Suzan Malcorps met Onda van De Zwinruiters. Een combinatie in opmars. Voor het Z-springen komen er vijftien com binaties in de piste. Als parkoersbouwer Simon den Exter uit Kortgene het houtwerk weer zo stevig optrekt als vorige zaterdag bij de pony's is er voor de toeschouwers ongetwijfeld weer veel te zien. Favoriete en winnares van de NCRV-trofee in Axel is Liesbeth Schijve met Nicolette van De Zwinruiters. Zij kan op zware tegenstand rekenen van Lenet Sandee met Thyfoon van Noord-Beveland, Jan-Willem Manting met Rianthes van Graeve Jan, Leo nard Kuzee met Sonja van Reimerswaal en Liesbeth Ruisaard van Jacoba van Beieren met Tamara. Vijftien combinaties die zullen knok ken voor wat ze waard zijn en die elkaar geen duimbreed toe zullen geven. Er hebben zien slechts vijf achttallen aange meld voor de rubriek afdelingsdressuur, waar bij De Zwinruiters twee achttallen in het strijdperk brengen, te weten in de klassen L en Z. Oranjezon uit Vrouwenpolder zal wellicht voor wat tegenwicht kunnen zorgen tegen het Nieuwvliëtse geweld. Het concours hippique in Hulst begint zaterdagmorgen al om half negen. SLUIS - De vier halve finlais- ten in het heren enkel D 17+ zijn in het Sluise Belforttoer- nooi bekend. De grote verras sing was Egbert Verspille die de als eerste geplaatste Reno van Trigt wipte. De Sluisenaar deed dit middels een erg ster ke service, terwijl hij daar naast zichzelf knap onder con trole had. Normaal haalt hij nogal uit, maar gisteren onder ideale tennisomstandigheden speelde hij een bekeken wed strijd, De halve eindstrijd wordt trouwens een Zeeuwse aangelegenheid, want naast Verspille wisten ook Koert van de Akker, Mare Marteijn en Leen Dey zich te plaatsen. Ook in het heren enkel C is de halve finale een volkomen Zeeuwse aangelegenheid. In die halve finale komen uit: de als eerste geplaatste Jaap Moerland, die Cor Winde met 6-4, 6-2 in het zand liet bijten, Marcel van Sabben, die John Dijkman in de eerste set met 6-1 pakte en vervolgens in de tweede set bij een 6-5 stand zijn opponent zag wegvallen met een rugblessure. Ard Breure bereikte de laatste vier door winst op Mare Zuidweg, 6-4, 6-2, terwijl Mare Albers met 6-0 en 6-3 Eric van Essen uit het C-spel mepte. Diezelfde Eric van Essen bleef wel overeind bij het he ren enkel B, waar hij via winst op Frank van Opstal met 6-2, 6-3 de kwart finale bereikte. Serge Carpentier kwam wat ongelukkig tegenover de als eerste geplaatste Mike Simon te staan en was met tweemaal 6-0 cijfers in het voordeel van Simon totaal kansloos. Hans Felius had tegen Robert-, van der Veen een driesettf nodig om zich bij de laatsf acht te kunnen scharen. Naas 2-6 verlies in de eerste set tro Felius met 6-4 en 6-2 de zaai alsnog recht De Westduitser Dirk Tranj- pen bereikte de kwart final' door met tweemaal 6-1 W Adelaar weg te spelen. Did Waasdorp versperde Rob de Bogaard - 7-5, 6-1 - de *8 naar de laatste acht, Fran» van Bommel klopte Ton va» Wijk 6-2, 6-4 en Frederic ris wipte Ton Claerhoudt ffl» de cijfers 6-0, 6-2. Peter W lemsen hoefde niet in actie f komen om zich bij de laats» acht te kunnen scharen. W' mers zijn tegenstander Pa» de Kroon was al met vakantie vertrokken. GOES - Het reeds lang lope»' conflict tussen het bestuur va' de Zeeuwse ren- en toerei» Theo Middelkamp en enW oprichters van de wlelervrifj niging Zeeland is nu eind de wereld uit. De bemiddelingsacte c. steld door de commissie va' beroep van de KNWU woensdag 11 juli door het Mi»' delkamp-bestuur geteken Door de WV Zeeland was reeds eerder gedaan, waar®® een voor de Zeeuwse i, sport vervelend conflict uit weg geruimd lijkt. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Slechts de helft van de inwoners van de ge meente Oostburg zou op dit moment een aansluiting wil len op een eventueel kabel-te levisie-net. MIDDELBURG - Een viertal leden van de Walcherse heroï- ne-scene is gisteren door de rechtbank in Middelburg ver oordeeld tot vrijheidsstraffen en geldboetes vanwege heling van betaalkaarten en siera den, valsheid in geschrifte en diefstal van een fiets. Van de verdachten ver scheen alleen de Vlissingse C. d. B. (22) voor het hekje. Uit wraak omdat haar vriend met zijn maat (die naar Rotterdam waren om heroïne te kopen van een gedeelte van een in braakbuit) maar niet terug kwamen, verkocht ze sieraden, die ook bij de buit behoorden, om haar eigen schulden af te betalen. Voor die daad kreeg ze van rechter mr. Nomes 300 gulden boete en een maand voor waardelijke hechtenis aan haar broek. De anderen, G. v. a. B. (22) uit Middelburg, W. N. (37) uit Souburg en de 25-jari- ge T. d. N. uit Vlissingen, wer den bij verstek veroordeeld. Zij kregen respectievelijk drie maanden onvoorwaardelijke hechtenis, twee maanden on voorwaardelijke hechtenis en 400 gulden boete met een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf. TERNEUZEN - De Terneuze- naar J.M. deed gisteren bij de gemeentepolitie in zijn woon plaats aangifte van diefstal van zijn portefeuille. Daarin zat een bedrag van 70 gulden, zijn rijbewijs en een creditcard. De diefstal werd woensdagavond gepleegd in de Jarinohal te Terneuzen, toen M. zich in sporttenue er gens in de hal ophield. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De Zeeuwse Raad voor de Volksgezondheid (RAVOZ) zal het provinciebe stuur nadrukkelijk laten we ten dat voor het sociaal-cultu reel werk en het jeugd- en jongerenwerk taken zijn weg gelegd op het gebied van de Jfugshulpverlening, dan wel "et voorkomen van versla ag. üya-AP VOOR ZUOWEST NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. essen en telefoonnum mers op pagina 2. Openingstijden: 9 30-12.30/13.30-17.00 uur. "edactle Terneuzen: Rein van der eim (editie-chef), Jan Jan- p n (plv. chef), Frank Dey, au! dg Schipper, Cor de er (foto), Ton Koomen -v Hulst: Eugène Ver- M,H?en' Goes: Cees Maas. ^deiburg: Henk Postma. tburg: Co Meertens. Servicepunten oosterzande: mevr. Neve, Ö50 Str' 4' 01148" *d*ertentle-expl. "specteur Zeeland: C. Me- u> Privé 01150-95839. d s tl V O g g n s S1 w U V s d si ei rt st v< di u dj hl dj pl zc w ci g€ m V€ sl; a£ V€ dc m

de Stem | 1984 | | pagina 8