Sterk spel Ard Breure Valkenburg favoriet in Poortvliet Jacky Ickx wil eerherstel Landskampioenen Bekerwinnaars UEFA-beker Vlot verloop jeugdtoernooi Animo Clubtitels tennis Zaamslag Dubbeldam winnaar trimkoers Oostburg Jong bruids; DESTEM M Fortuna Sittard-BK KopenhagenAjax-Red BoysPSV-Vorwarts Frankfurt RIJKSSUBSI1 Uitstekend optreden Grondman en Verwei WOENSDAG 11 JUL11984 Titelstrijd biljarten 47/1 in Middelburg Booy naar De Graafschap Tweede plaats Van Kruyssen GRAP UIT DE Gt T14 PAGINA SPORT) Feyenoord tegen Panathinaikos LEUSDEN - Middelburg heeft het komende seizoen de bil jart-primeur. In de Zeeuwse hoofdstad wordt eind oktober het eerste nationale kam pioenschap gehouden: in het anker-kader 47/1. In deze spelsoort komt geen Europees vervolg. Dat geldt evenmin voor het vrije spel en de per soonlijke vijfkamp. Opvallend is dat het inter nationale driebanden zich ge heel zal afspelen in Nederland. De Europese titelstrijd en het wereldkampioenschap van de ze publiekstrekker in de bil- jartsport vinden in het voor jaar van 1985 in ons land plaats. Seizoenindeling: EIK vijfkamp teams (TEP) Amersfoort 8-11 november '84; NK 71/2 Helmond 14-16 december '84; EK 71/2 Erkelenz (WD1) 21-24 februari '85; NK bandstoten Gorssel 11-13 januari '85; EK bandstoten Epinal (Fra) 7-10 maart '85; NK driebanden Nijmegen 7-10 fe bruari '85; EK driebanden Amersfoort 21-24 maart '85, "WK driebanden Neder land 16-19 mei '85; EK driebanden teams Kopenhagen 3-5 mei '85; NK 47/2 15-17 maart '85; EK 47/2 Athene (Gri) 25-29 april '85; NK kunststoten 1-3 maart '85; EK kunststoten Italië 11-14 maart '85; NK 47/1 Middelburg 26-28 oktober '84; NK libre Gorssel 10-12 mei '85; NK vijf kamp 19-21 april '85. Junioren: EK libre Herentals (Bel) 27-30 december '84; EK 47/2 Madrid (Spa) 24-26 mei '85. Dames: EK libre Parijs (Fra) 19-21 april '85. DOETINCHEM - Foeke Booy, de 22-jarige ex-aanvaller van Sportclub Cambuur, heeft een één-jarig contract getekend bij De Graafschap. De Graafschap huurt Booy van de Leeuwarder club en heeft een koop-optie op de agressieve spits. De Doetin- chemse eerste divisionist, die eerder McNulty (Veendam) aantrok, denkt met Booy haar selectie op peil te hebben ge bracht. Booy weigerde het contract dat de Leeuwarder club hem voor het komende seizoen had voorgelegd. GENEVE - Feyenoord begint bet Europese bekertoer nooi voor landskampioenen op 19 september met de wedstrijd in 'De Kuip' tegen Panathinaikos Athene. De overige drie Nederlandse clubs maken veertien dagen later (3 oktober) hun 'Europese' opwachting op eigen veld. Zij lootten gisteren in Geneve uitwedstrij den. Debutant Fortuna Sittard gaat in het toernooi van de bekerwinnaars op bezoek bij BK Kopenhagen. Ajax werd in het UEFA-bekertoernooi gekoppeld aan Red Boys Differdange uit Luxemburg en PSV aan Vorwarts Frankfurt uit de DDR. In Geneve rolden voor de eerste ronde van de Europese bekertoernooien weinig inte ressante wedstrijden uit de kokers. De bescherming van de topclubs via het plaatsings ysteem speelde hierin een doorslaggevende rol. In de strijd bij de landskam pioenen kwam er één pikant duel uit de bus: Girondins Bordeaux tegen Athletico Bil bao. In beide clubs spelen ver scheidene internationals, die elkaar onlangs nog op de gras mat van het Pare des Princes bestreden om de Europese titel. Daarnaast heeft Bor deaux zich aanzienlijk ver sterkt door de aankoop van de Portugese middenvelder Cha- lana. Bij de bekerwinnaars lootte AS Roma, verliezend finalist in het Europa Cup 1-toernooi, een zware tegenstander: Steaua Boekarest. Vooral op eigen veld kunnen Roemenen stevig tekeer gaan, getuige de uitschakeling in de voorgaan de editie van bekerhouder Hamburger SV bij Dinamo Boekarest. Opvallendste ontmoeting in de eerste ronde van het UEFA-toernooi is ongetwij feld de strijd tussen Ander- lecht en Werder Bremen. Wer- der was de enige van de vier Westduitse clubs in het UEFA-toernooi, die geen voorkeursbehandeling genoot. Anderlecht, dat verleden jaar de UEFA-beker won en die dit jaar door strafschoppen ver speelde aan Tottenham Hot spur, behoorde wel tot de be schermde clubs. Tot de laatste categorie behoorde ook Ham burger SV. De club van Hap- pel moet er met Southampton als tegenstander direct stevig tegen aan, wil het een snelle uitstoting - ais in het vorige seizoen - voorkomen. Feyenoords trainer Thys Libregts toonde zich na de lo ting niet erg gelukkig met te genstander Panathinaikos. „Het is een gevaarlijke ploeg en het wordt dan ook zeker niet gemakkelijk. Als je al sinds de Europa Cup 1 finale van 1971 tegen Ajax, ieder sei zoen Europees voetbal speelt, gaat het niet om een een-dags- vlieg die je zo maar even ver slaat". Net als zijn eigen team re kent Libregts de Griekse landskampioen, waar vorig jaar ook oud-Ajacied Tscheu La Ling speelde, tot de sub toppers in Europa. „Het is ze ker geen top-club maar be hoort een beetje tot de groep van buitenstaanders die voor elke vereniging gevaarlijk kunnen zijn. Ik denk dat je ons ook in die categorie moet inde len. Veel zal afhangen van hoe het elftal reageert op die toe standen in Athene, buiten en op het voetbalveld. Zoals het afgelopen seizoen Ajax heeft meegemaakt bij Olympiakos Pireaus, enorm kabaal op de tribunes, veel vuurwerk, een vijandige houding van het pu bliek, een hard spelende te genstander, dat zal ons ook al lemaal wel te wachten staan. Het maakt voor mij ook niet veel uit of je nu eerst uit of thuis speelt. Als je de eerste wedstrijd in eigen huis met groot voordeel wint, is er niets aan de hand en wordt er ge sproken over een voordeel dat je eerst thuis mocht spelen. Ik denk dat onze kansen om ver der te komen iets in ons voor deel zijn. Maar meer dan 55 procent kans om de tweede ronde te halen, hebben we denk ik toch niet". Avenir Beggen (Lux)-IFK Gothenborg (Zwe), Girondins Bordeaux (Fra)- Athk tico Bilbao (Spa), Grasshoppers Zürich (Zwi)-Honved Boedapest (Hon), Valeren gen Oslo (Noo)-Sparta Praag (Taj), Levski Spartak Sofia (Bul)-VFB Stutten (WD1), Lech Poznan (Pot)-Liverpoól (Eng), Aberdeen (Sch)-Dynamo Berk (DDR), Dinamo Boekarest (Roe)-Omonia Nicosia (Cyp), lives Tampere (Pin)-ji, ventus (Ita), Feyenoord (Ncd)-Psnsthlnalko» Athene (Gri), Austria Wien (0o«i La Valetta (Mal), Rode Ster Belgrado (Joe)-Benfica (Por), Trabzonspor (Tur' Dnepr Dnepropetrovsk (Sov), FC Linfield (N-Ier)-Shamrock Rovers (Ier), LgJ' noti Elbasan (Alb)-Lyngby Kopenhagen (Den), Beveren (Bel)-Akranes (LJsl). KB Kopenhagen (Den)-Fortuna SC (Ned), Inter Bratislava (Tsj)-Kuusyi Uu,, (Fin), UC Dublin (Ier)-Everton (Eng), Celtic Glasgow (Sch)-AA Gent (Bel) wa poel Nicosia (Cyp)-Servette (Zwi), Bayern München-FC Moss (Noo), Wrexham (Wal)-FC Porto (Por), Metz (Fra)-FC Barcelona (Spa), Dynamo Moskou (Sovi Hajduk Split (Joe), Steaua Boekarest (Roe)-AS Roma (Ita), Malmö FF (Zwe)-D namo Dresden (DDR), Wisla Krakov (Pol)-IB Vestmannayar (IJsl), Vrakia PiQv div (Bul)-US Luxemburg (Lux), Rapid Wien (Oos)-Besiktas Istanboel (Tur) r» nyasz Siofok (Hon)-FC Larissa (Gri), Ballymaena United (N-Ier)-Hamrun Sua/ tans (Mal). p r' i Glentoran Belfast (N-Ier)-Standard Luik (Bel), Sporting Braga (Por)- Tottpn ham Hotspur (Eng), FC Sion (Zwi)-Athletico de Madrid (Spa), VorwMrts Fw" furt (DDR)-PSV (Eindhoven), Red Boy» Differdange (Lux)- Ajax (Ned) rJ Madrid (Spa)-Wacker Innsbruck (Oos), FC Videoton (Hon)-Dukla Praag (tJ Auxerre (Fra)-Sporting Lissabon (Por), Anderlecht (Bel)-Werder Bremen (WD HJK Stockholm (Zwe)-Dundee United (Sch), Reykjavik (IJsl)-Queens Park Ran gers (Eng), Dinamo Minsk (Sov)-HJK Helsinki (Fin), Manchester United (Enn Raba Eto Györ (Hon), Banska Bystrika (Tsj)-Borussia Mönchengladbach (WD i Real Valladolid (Spa)-FC Rijeka (Joe), Paris St. Germain (Fra)-Heart of Midi/' thian (Sch), Pogon Szczecin (Pol)-l. FC Köln (WD1), FC Southampton flC Hamburger SV (WD1), Nottingham Forest (Eng)-Club Brugge (Bel), Lillestroir BK (Noo)-Lokomotiv Leipzig (DDR), Spartak Moskou (Sov)- Odense BK (Dem Widzew Lodz (Pol)-BK Aarhus (Den), Bohemians Dublin (Ier)-Glasgow Raneei! (Sch), Oesters Vaxjo (Zwe)-Linzer AK (Oos), Sportui Boekarest (Roe)-Inter Mi lan (Ita), Bohemians Praag (Tsj)-Appolon Limassol (Cyp), Olympiakos Piraeus (Gri)-Xamax Neuchatel (Zwi), FC Sliven (Bul)-Zeljeznicar Serajevo (Joe) Betis Se villa (Spa)-Universitatea Craiova (Roe), AS Monaco (Fra)-CSKA Sofia'(Buli Fenerbahce Istanboel (Tur)-Fiorentina (Ita), Partizan Belgrado (Joe)-Ajax Ra. bat (Mal). Trainer Thijs Libregts van Feyenoord heeft het niet zo begrepen op tegenstander Panathi naikos: „Meer dan 55 procent kans om de tweede ronde te halen, hebben we denk ik niet". - FOTO ANP PSV's oefenmeester Jan Re- kers was met Vorwarts Frankfurt redelijk tevreden. „Je stelt bij zo'n loting van te voren drie groepen verenigin gen vast: die waartegen je graag speelt, één van clubs die je liever nog niet ontmoet en één van verenigingen waar van het niet zoveel uitmaakt of je ze nu of later treft. Vorw arts behoort tot die laatste groep. Bij die eerste categorie reken ik een vereniging als Red Boys uit Luxemburg en bij de tweede groep bijvoor beeld Tottenham Hotspur en Real Madrid. PSV heeft tegen vereningen uit Oost-Duitsland altijd goed gespeeld. Sportief gezien ben ik niet bang voor ze. Ik verwacht ook dat het publiek ons in deze duels goed zal steunen. In eerdere ont moetingen met Duitse clubs hebben we altijd redelijk veel toeschouwers gekregen. Ik schat onze kansen om door te gaan naar de tweede ronde op 50 procent". Met de Deense vertegen woordiger in het Europa Cup- II toernooi, BK Kopenhagen, was de nieuwe trainer van Fortuna Sittard, Bert Jakobs tevreden. „Wij hadden zeker een sterkere opponent kunnen treffen. Het moet mogelijk zijn om met deze tegenstander de tweede ronde te bereiken". Voor Jakobs, in Geneve aanwezig bij de loting, was de Deense vereniging ook niet onbekend. „Ik heb via Steen Ziegler, die in de tijd dat ik Roda JC trainde daar speelde, al wat informatie gekregen. Hun bekendste speler is doel man Ole Qvist die ook actief was bij het Europees kam pioenschap in Parijs. Verder schijnen het allemaal jonge, onervaren spelers te zijn. De vereniging is vorig jaar gepro moveerd, en staat dit seizoen in de middenmoot". Van onze sportmedewerker SLUIS - Ard Breure wist zich gisteren moeiteloos bij de laatste 8 spelers in het heren enkel C in het Sluise Belfort-toernooi te plaatsen. les. Laurie Bik schakelde de Hulsterse Monique Baecke uit met 6-0, 6-7 en 6-2, Sandra Berger bereikte de laatste 8 door tweemaal met 6-2 te win nen van Aniek Kokke. Martie- ne van Ligten won van R. Iwe- na met 6-1 en 6-3 en Chantal Baecke uit Hulst zette Milly Claeys uit het toernooi met 6-1 en 6-2. Als vijfde schaarde Ju dith v.d. Berge zich in de kwartfinales. De Thoolse won in drie sets, 4-6, 6-3, 6-3, van Brigitte van Mierlo. Bij de heren enkel B vestig de het Limburgse duo T. Teu- nissen en G. Bogie de aan dacht op zich. Teunissen wan delde vrij gemakkelijk (6-1 en 6-0) over R. Iemer, terwijl Bo gie met dezelfde cijfers de der de ronde binnen stapte ten koste van John Dijkman. Mar cel van Sabben zag zijn weg versperd door R. Weterings, die met 6-4 en 6-1 van de Goe- senaar won. De Goesenaar won in twee sets, 6-1, 6-2, van Mark Ver- morken uit Sint Jansteen. Ook Eric van Essen uit het Bra bantse Dongen leverde knap werk. Met 6-2, 6-2 plaatste hij zich bij de laatste 16 ten nadele van Mark Marteyn. Iets wat ook Jan Verschelling deed, die met tweemaal 6-2 Paul Hen- drikse uit het toernooi kegel de. Van Essen wist na zijn suc ces in de C-categorie ook zijn partij in de B te winnen. Hier was Mark Zuidweg, 6-3 en 6-4, zijn slachtoffer. Bij de dames enkel C be reikten 5 dames de kwartfina- Van onze tennismedewerker ZAAMSLAG - Voor de cate gorieën herendubbel en ge- mengddubbel werden afgelo pen weekeinde in Zaamslag de clubkampioenschappen ge speeld. De in beide categorieën gevormde koppels waren on dergebracht in poules, waaruit uiteindelijk de winnaars ver der speelden volgens het af- valsysteem. Verrassend was de zege in het herendubbel van de com binatie Frans Witte/Riny Kort op de titelhouders Gajewski/ Cohen. Witte en Kort wonnen de finale met 6-3 6-4, nadat ze in de halve finales hadden af gerekend met Kouwijzer/Ma- hielsen: 7-6 4-6 6-3. Gajewski en Cohen hadden in de halve finales gewonnen van Ver aart/Veraart: 6-2 6-3. Loes Eijke/Peter Kouwijzer werd de winnende combinatie in het gemengddubbel. Het koppel versloeg Franny Gö- bels/Riny Kort kansloos met 6-4 6-0. De uitslagen van de halve finales gemengddubbel waren: Eijke/Kouwijzer - Ga jewski/Dieleman 6-2 6-3; Gö- bels/Kort - Veraart/Veraart 1-6 6-4 6-4. Bij het dames enkel B wis ten de amper 14-jarige Brug gelinge An Dhoore te winnen van Martiene van Ligten. Dit met overtuigende 6-0 en 6-1- cijfers. In dezelfde categorie wist ook de Limburgse Karin de Hartog de volgende ronde te bereiken. Dit met 6-4 en 6-1 tegen Oost-Souburgse Judith Engelse. Het toernooi dat tot gisteren vlekkeloos verliep, kreeg in de avonduren te kampen met een enorme wolkbreuk, waardoor ook vandaag (woensdag) zal moeten worden uitgeweken naar de banen in Aardenburg en eventueel Oostburg om te rug op het schema te komen. Van onze sportredactie POORTVLIET - Rainiër Valkenburg, de Bergen op Zoomse prijsrijder, moet worden aangemerkt als de te kloppen man in de ronde van Poortvliet, die zaterdag avond (14 juli) verreden wordt. Valkenburg finishte dit seizoen al dertien keer ais eerste en de kans dat hij daar zaterdag een veertien de succes aan vastkoppelt, is zeker niet ondenkbeeldig. Toch zou het enigszins voorbarig zijn om Valken burg maar meteen de bloe men in handen te schuiven. Het deelnemersveld, dat om 18.00 uur wordt weggescho ten, herbergt immers vol doende kwaliteit om het de Bergenaar op z'n minst knap lastig te maken. Met name van Toon van der Steen, af gelopen zondag in Bosschen- hoófd ijzersterk, mag het nodige tegenspel verwacht worden. Bestaat de bereid heid om collectief iets tegen de Bergse 'snelheidsduvel' te ondernemen, dan zijn ook Thijs Fase en Nap Hage niet kansloos. Corné Heeren, in Bos- schenhoofd derde, aast al enige tijd op een succesje. Tot nu toe zat het de Wille- brorder echter niet mee. Bart van Est, Edwin Rovers, vechtjas Cees Spaans, John de Crom en Rini van Hooy- donk zijn degenen, die het veld van kanshebbers com pleteren. De amateurs rijden 80 kilometer. Voorafgaande aan de amateurwedstrijd komen de dames en junioren in actie. Vanwege de Ronde van Rainiër Valkenburg; de prijsrijder uit Bergen op Zoom, die als favoriet van start gaat in Poortvliet. - fotodestem/corj de boer Frankrijk voor dames kent deze categorie nauwelij ks bekende namen. Keetie van Oosten-Hage schiet de 'min dere godinnen' om 15.00 uur weg voor 45 kilometer. Daarna starten de junio ren voor een wedstrijd over 60 kilometer. De broertjes Bol uit Hoeven en de win naar van Bosschenhoofd, Van Loenhout uit Nieuw- Vossemeer, zijn de mannen, die ongetwijfeld hoog zullen eindigen. TERNEUZEN - Het door ten nisclub Animo georganiseerde jeugdtennistoernooi kent deze week nog weinig verrassin gen. De geplaatsten hebben zich veelal waar kunnen ma- WERNER WIEME uit IJzen- dijke werd in een amateur- koers te St. Kruis-Male vijfde. De rit ging over 108 kilometer en had 58 vertrekkers. KAREL VAN GOETHEM reed in Lochristi. De lange amateur uit Kloosterzande bolde na 108 kilometer van de 78 vertrekkers als achtste over de meet. CYRIEL HOEFNAGELS moest in de amateurht te Vra- sene 120 kilometer onder de wielen door laten gaan. Van de 43 kleppers, die streden voor de eindzege, werd de Clinge- naar tiende. In Destelbergen, waar hij eveneens vertrok, bolde hij na 108 kilometer als achttiende van de 55 strijdlus- tigen over de meet. ken, zij het dat enkelen in de volgende ronden vroegtijdig werden uitgeschakeld. Bij de 16-jarige jongens was het Arjan Elderson, die als de 8 geplaatste werd uitgescha keld door Reggy Lambert (5-7, 6-2, 6-3), terwijl bij de evenou- de meisjes de finalisten via het poule-systeem reeds bekend zijn. Volgens verwachting zijn dat de eerstgeplaatste Anne- marie de Blok en Colette O'P- rinsen. Bij de 14-jarige jongens werd de als zevende geplaatste Frederick Ouwehand uitge schakeld door de Groninger Alwin Visker (0-6, 1-6), die zich in de kwartfinale kan meten met de tweede geplaat- ste Gij on Asselman, die op zijn beurt de Groninger Wilfred Aaldriks kansloos liet (6-0, 6- 1). Bij de 14-jarige meisjes be reikte Annemarie de Blok uit Hulst, als eerste geplaatste de halve finale via haar overwin ning op Anouk O'Prinsen (6-3, 6-2) en Annemieke van Dijk (6-3,6-2). De als vierde getipte Sigrid Smit uit Groningen kon het niet klaren tegen Chantal van Schelven uit 's Graven polder (2-6, 4-6). Diezelfde Chantal van Schelven maakte zich bij de 12-jarige meisjes volledig waar, gezien haar uit slag tegen Francesca Adriaan- sens uit Hulst. Van Schelven won deze partij met 6-0,6-2. Bij de 12-jarige jongens kende de eerste geplaatste Boudewijn van der Es geen problemen met Robert Sprin ger (6-3, 6-3), terwijl de als tweede getipte Vincent de Kerf zich een ronde verder speelde tegen Harold Schipper (6-1, 6-0). Uitslagen: jongens enkel t/m 12 Jaar: Tim van Veldhoven - Friso Glansdorp 6- 4, 5-7, 6-3, Guido Tolhoek - Kim Lange- raert 6-3, 6-1, Jeroen Everling - Yoeri Courtin 6-0, 6-4, Bernd van Quekelberg- he - Kees Oostrom 6-1,6-2. Meisjes enkel t/m 12 jaar: Manon Kienjet - Angeliek Coenen 7-5, 6-1. Jongens enkel t/m 14 jaar: Paul-Richard Hellemans - Guido Tolhoek 6-1, 6-1, Riny Kort - Bart van Kampen 6-1, 6-0, Marcel Wolfert - Koen Sturm 6-0,6-3. Meisjes enkel t/m 14 jaar: Coos Kouwenhoven - Peggy Löchter 4-6, 6-3,6-2, Marije van Hoogdalem - Andrea Hamelink 6-2,6-0. MONACO (AFP) - De Belgische coureur Jackie Ickx, op 3 ju, wedstrijdleider tijdens de Grote Prijs van Monaco, wil herst van zijn goede naam. Ickx, door voorzitter Balestre van de in ternationale autosportfederatie (FISA) gekraakt na zijn optre den in Monaco, heeft laten weten, dat hij via de rechter de excu ses van de Franse FIS A-voorzitter wil afdwingen. Ickx liet op 3 juni de race op het stratencircuit van het Mo negaskische prinsdom halver wege afvlaggen, juist voordat Alain Prost waarschijnlijk zijn koppositie had moeten af staan aan de Braziliaan Sen na. De voortdurende regenval (vanaf het begin van de wed strijd) maakte racen onmoge lijk in de ogen van Ickx, die vóór het afbreken geen over leg pleegde met de wedstrijd commissarissen van de FISA. Jean-Marie Balestre maakte vervolgens gewag van de du bieuze vermeniging van func ties bij de Belg, die voor de zelfde fabriek (Porsche) lan- ge-afstandsraces uitkomt als waarvoor Prost, de winnaar in Monaco, Formule 1 rijdt. Op 18 juli moet wedstrijd leider Ickx zich bij de FISA verantwoorden voor zijn op treden. Voorafgaand aan di bijeenkomst wil de Belg des cuses hebben van voorzitte Balestre. Wanneer de rechts zaak over het lasterlijke o] treden van Balestre plaats z heben, kon Ickx nog niet met delen. TOTO/LOTTO DEN HAAG (ANP) - Lotto 27 heeft pa winnaar opgeleverd van de eente priji Voor de tweede prijs meldde zichéé deelnemer, die bruto 300.000 gulden vangt Het resultaat van lotto 27 Is: le prijs: geen winnaar 2e prijs: 1 win naar, die bruto f. 300.000,- ontvangt prijs: 108 winnaars, die elk bruto 2.242,80 ontvangen 4e prijs: 4.233 win naars, die elk f. 57,20 ontvangen 5e prijr 66.599 winnaars, die elk f. 5,00 ontvangen Cijfers pel 27 6 cijfers goed: I winnaar 5 cijfers goed: winnaars 4 cijfers goed: 10 winnaars cijfers goed: 142 winnaars 2 cijfers goed 1.484 winnaars. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Ook in Oost burg liet het trimmers peloton het afweten. Zeker wat de A- categorie betreft, want slechts elf deelnemers kwamen him rugnummer afhalen. Het aan tal vertrekkers werd uiteinde lijk twaalf, omdat Eddy de Schrijver, eers actief in de C- categorie, opnieuw de toeclips dichtsnoerde. Het is duidelijk dat er in de trimmerij wat moet gebeuren, want ook eeen aantal vette leidersprijzen kon de massa niet naar het Oost- SINT LAUREINS - Het dij- kencircuit van Sint Laureins was afgelopen zondag het strijdtoneel van de BLB-mo- torcross. In de 250 cc-categorie debu tanten scoorden Frank van Kruyssen en Jean-Pierre de Bleyser bijzonder hoog. De chronometer wees met twee- tiende seconde verschil de tweede plaats toe aan Frank van Kruyssen, nadat beide coureurs evenveel punten had vergaard in de reeksen. In de nationalen-categorie waren de verwachtingen rond John Feynaut uit Oostburg hoog gespannen. Met een ne gende plaats in de eerste reeks had hij nog goede vooruitzich ten, maar in de tweede reeks I eindigde hij door tegenslag in de achterhoede. Peter van de Ree uit Zaamslag werd vijfde. UITSLAGENdebutanten 125 cc: 1. Goethals (België); debutanten 250 cc: 1. Frank van Clapdorp (België), 2. Frank van Kruyssen (Klooster zande), 3. Jean-Pierre de Bleyser (Heikant), 25. Marc van Eetveldt (Terneuzen); junioren 250 cc: 1. Pe ter Dhauwe (België), 10. Sam Jan sen (Sluiskil), 15. Gino de Jonghe (Axel), 16. John Christiaans (Koe wacht); junioren 500 cc: 1. Van de Bossche (België), 17. Evert Leeraert (Nieuw-Namen), 20. Chris de Poot- er (Axel); nationalen 250 cc: 1. Brik Schelfaut (België), 7. Martien Janssen (Sluiskil),' 9. Niek Wee- maes (Absdale); nationalen 500 cc: 1. Herman de Mezel (België), 5. Pe ter van de Bee (Zaamslag), 10. Jos Overbeke (Terneuzen), 13. John Feynaut (Oostburg); internationa len 250 cc: 1. Gino Perreman (Bel gië), 12. Johan Schelleman (Axel), 17. Adwin Cortvriendt (Axel); In ternationalen 500 cc: 1. Dirk van der Geuchte (België), 2. Willy van Baelen (België), 8. Jacky Lensen (Axel). Van een onzer verslaggevers i JIIDDELBURG - Een klap in X' j,et gezicht van een ambtenaar van de Vlissingse sociale dienst, kwam de 27-jarige J. R. „jt Vlissingen gisteren bij de politierechter in Middelburg hadl op een onvoorwaardelijke lingj geldboete van 100 gulden te leefd staan. ter, De verdachte voerde aan en r dat ze ruzie met de ambtenaar 200 burgse Kroonwijkparkoers halen. De zege in de A-categorit ging uiteindelijk naar Fra» Dubbeldam, die halverwegt de koers samen met Carta Boerman en Paul Hiel ont snapte. Ondanks dat met na me Boerman de spurt wilde ontlopen bleef het trio bijeer om in de slotfase zelfs de rest van het deelnemersveld lappen. In de spurt versloeg Dubbeldam zijn twee gezellen Naast de bloemen nam hij ook het grootste deel van de lei- dersprijs mee naar huis, me Hiel in dit klassement als tweede en Boerman als derde. In de C-categorie met 35 deelnemers werden de bloe men traditiegetrouw verdeek in een massaspurt. Het was de Brabander Martin Verba® die zich de snelste van het veil toonde. De leidersprijs wal hier voor René Bleyenberg vóór Verschuure en de latere winnaar Verhage. UITSLAGEN: A-c«tegorie: 1 Dubbeldam, Sas van Gent; 2. o Boerman, IJzendijke; 3. F- Ossenisse; 4. R. Heyboer, TenjtJ zen; 5. H. Peters, Biervliet; 6. Feber, Sluiskil; 7. H. De»1 Oostburg; 8. J. Moes, Terneuzeri» R. de Kok, Kloosterzande; 10 Hermans, Heikant; 11. P. Har» Terneuzen; 12. E. de Schrijve, Lamswaarde. C-categorie: 1. Verhage, 2. M. Boelens, 3. T ters, 4. H. Hamelink, 5. A. Dek*® 6. R. Trevisan, 7. M. van Overt»- ke, 8. J. Bosma, 9. R. Bleyenberg, E. de Schrijver. GOES HULST - André Ver wei en Muriel Grondn®1 presteerden afgelopen einde knap in de Nederland* jeugdploeg, die aantrad tel' een ploeg uit het Westdu"^ Nordrhein-Westfalen, BeW» atleten wisten op een der» plaats beslag te leggen. Muriel Grondman RKHAV deed dit op de W meter met een tijd van 2.1&' André Verwei (AV'56) Pal! de derde plaats op de 400 ter in 50.24. De nationale jeugd versloeg de Westduitse foi® tie met minimaal verser®- 149.5 tegen 148.5. - -r 4 >4 ■JvjÊ 7 y, Ut ye% Christiaan Kieboom uit Sas van aardappelen die bij hen te vind] Van een onzer verslaggevers BOEKHOUTE/SAS VAN GENT - Voor menig hande laar is het een droom. Nog maar goed en wel in bed en dan voortdurend mensen aan je deur die de door jou aangeboden goedkope aard appelen in fikse hoeveelhe den willen kopen. Voor het jonge bruidspaar Christiaan Kieboom (27) uit Sas van Gent en Martine de Decker (21) uit Assenede werd het zaterdagmorgen echter meer een soort nacht merrie. Goed en wel thuisgeko men na een afmattend trouwfeest zochten de jong gehuwden zo rond 06.45 uur de echtelijke sponde in hun huis aan de Graaf janstraat 21 in Boekhoute op. Een half uur later begon het. De huis bel. Stomverbaasd wordt de wel erg vroege bezoeker be keken. En volkomen vreem de. I voq kilq apij In ziel] knq op 'we zat( uur teg< koo Eer is thai dat den zak tenl kw: ■Brrï j^gg-AD WX3B ZUP/VEST NEDERLAND Kantoren 'n Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnum mers op pagina 2. Openingstijden: «•30-12.30/13.30-17.00 uur. "edactle Terneuzen: Rein van der helm (editie-chef), Jan Jan- ®en (plv. chef), Frank Dey, Paul de Schipper, Cor de °°er (foto), Ton Koomen 'sPort). Hulst: Eugène Ver- straeten. Goes: Cees Maas. Middelburg: Henk Postma. oostburg: Co Meertens. Servicepunten - Kloosterzande: mevr. Neve, Alexanderstr. 4, 01148- 2250. Advertentie-expl. mspecteur Zeeland: C. Me- nu, Privé 01150-95839. AXI van de d het re tij voor tf De kaar volg het prot< dra a ging echtf schoi In d spre direi

de Stem | 1984 | | pagina 8