Eerst langs GWK! GWK Charles de Caluwe titelgrossier Leen Dey zorgt voor stuntwerk Vakantie? GWK destem WERELDTITEL 500 CC GLOORT AAN DE HORIZON Verrassende zege Van Sabben Sluizenaar in België verdronken DINSDAG 10 JUL11984 Wereldkampioen Patriz lig niet naar LA DOUANE Fietseross van Kanaalcrossers Stavenuiter verliest koppositie BKC ingedeelt in tweede klasse hulst/goes/terne Hulst T14 PAGINA SPORT BONN (RTR) - De deelneming van de wereldkampioen hin dernisloop, de Westduitser Pa triz lig, aan de Olympische Spelen wordt na het afgelopen weekeinde als onwaarschijn lijk beschouwd. Ilg, die al het hele seizoen kampt met een hardnekkige virus-infectie, stapte zondag tijdens een 1500 meter-race in Waiblingen twee ronden voor het eind uit de baan. Patriz Ilg was totaal uitgeput. De Westduitse atleet, die vorig jaar in Helsinki de eer ste wereldtitel op de 3000 me ter hindernisloop veroverde, is het gehele voorjaar buiten de competitie gebleven. Bij de nationale titelstrijd werd Ilg derde. Hij kondigde toen aan slechts naar de Zomerspelen van Los Angeles af te reizen als hij volledig fit zou zijn. De wedstrijd in Waiblingen was één van zijn laatste vormtests. Eerder viel voor de Bonds republiek Duitsland Willi Wülbeck al uit de Olympische ploeg. Wülbeck hield vorig jaar in Helsinki Rob Druppers van het wereldkampioenschap op de 800 meter af. Ilg en Wül beck waren de enige West duitse atleten, die in Finland het goud veroverden. Eddie Lawson: de nuchtere Yank Yamaha hunkert naar de wereldtitel in de 500 cc- klasse. Vier jaar is het in middels alweer geleden, dat de Japanse motorgigant het wereldkampioenschap in de koningsklasse van de wegrace-sport achter zijn firmanaam kon laten schrijven. De inmiddels als wegracer gestopte Ameri kaan Kenny Roberts be zorgde Yamaha in 1980 de laatste mondiale titel in de halve liter-klasse. Achter eenvolgens moest Yamaha de eer aan de concurrenten Suzuki (Lucchinelli en Un- cini) en Honda (Spencer) laten. Dit Grand PÏrix-sei- zoen ziet het er naar uit, dat de firma eindelijk weer in bezit komt van de felbe geerde en commercieel zeer aantrekkelijke hoofdprijs. De 25-jarige Eddie Lawson, leerling en opvolger van drievoudig wereldkam pioen Roberts, heeft met nog drie GP-races op de agenda de beste vooruit zichten op het wereldkam pioenschap. Door John van Dinther FRANCORCHAMPS - De vernietigende blik, die de plichtsgetrouwe controleur krijgt toege worpen, belooft weinig goeds. Conform de strikte orders moet óók Eddie Lawson een geldig doorlaatbewijs tonen om tot de persruimte te worden toegelaten. De ijverige vrijwilliger draagt er niet toe bij, dat het toch al niet zo zonnige humeur van de 25-jarige Amerikaan er beter op wordt. Lawson's er gernis over zoveel dilenttan- tisme is evenwel begrijpelijk voor degene, die weet dat de Amerikaanse motorcoureur en zijn monteurs een paar dagen eerder pas na veel gesoebat werden toegelaten tot het ren nerskwartier. „Goed, wij hadden die dag onze kaarten vergeten, maar enige soepelheid mag je toch verwachten van die mensen aan de ingang", moppert hij. „Per slot van rekening zijn wij, de coureurs, degenen die het publiek naar de circuits lokken. Dus voor inkomsten (ADVERTENTIE) raar en wanneer u maar wilt. GWK is zeven dagen in de week open voor uw vakantie. Van maandag t/m zaterdag minstens van 08.00 tot 20.00 uur. En op zondag van I tot 16.00 uur. Maar vaak is GWK zelfs nog een stuk langer voor u open. Zeker in de grote steden en aan de grote grensovergangen. Er zijn GWK-kantoren op 29 N.S.-stations door het hele land en bij elke grensovergang van enige betekenis. Dus u hoeft voor het geld en de papieren voor uw vakantie nooit een omweg te maken. Lang wachten is er ook niet bij: de GWK-mensen helpen u snel weer op weg. Voor de precieze adressen en openingstij den kunt u bellen: GWK-hoofdkantoor, tel. 020-221324. Zeven dagen in de week open voor uw vakantie. De Grenswisselkantoren NV N.S.-station Breda, tel. 076-225080. Geopend: ma. t/m za. 08.00-20.00 uur, zo. 10.00-16.00 uur. Ook op N.S.-stations Roosendaal, Tilburg, Eindhoven en 's-Hertogenbosch en aan de grens te Hazeldonk E10, Putte, Nispen en Goirle. Van onze sportmedewerker SLUISKIL - Onder tropische temperaturen heeft de Sluis- kilse fietscrossvereniging De Kanaalcrossers het crosster rein in gebruik genomen. De daaarmee gepaard gaande wedstrijd trok slechts 80 ren- nertjes en dat was een tegen valler voor voorzitter Crom- bach en zijn team. UITSLAGEN: 5 jaar: 1. Tristan Verhage, 2. Davy Temmerman, 3. Crosby van de Abeele. 6 jaar: 1. Jacky de Clerck, 2. Christoffel Ha- melink, 3. Cor Bogaart. 7 jaar: 1. Daniël van Houte, 2. Barry de Waal, 3. Martijn van Poecke. 8 jaar: 1. Loek de Rijk, 2. Sancho Lernout, 3. Cornells Westdorp. 9 jaar: 1. Serge Zijlstra, 2. Barry de Rijcke, 3. Jeffrey Verplanke. 10 jaar: 1. Mario Couqué, 2. Derk Jan Franse, 3. Jurgen de Pauw. 11 jaar: 1. Pascal de Ridder, 2. Erwin Sar- faty, 3. Aswin Vandamme. 12 jaar: 1. Bart de Bliek, 2. Gianni de Jonge, 3. Nico Feynaerts. 13 jaar: 1. Marco Blaakman, 2. Barry Dallinga, 3. Erwin van Eekelen. 14 jaar: 1. Mark Zaan, 2. Peter van Eekelen, 3. Marco de Bruyne. 15 jaar: 1. Erwin van Dorst, 2. Alex de Koning, 3. Frank de Zwart. Meisjes A: 1. Da- niëlle de Clerck, 2. Mariska Ver planke, 3. Tanitha Uytdenwilligen. Meisjes B: 1. Marijke Tresonie, 2. Tyche Vlimmen. Meisjes C: 1. Mo nique Wisse, 2. Angelique van de Bos, 3. Damantha de Waal. zorgen. Te vaak bekruipt me het gevoel, dat de coureurs van ondergeschikt belang zijn en de organisatoren en de offi cials - het blazervolk - belang rijker zijn. Ik zal dan ook al tijd in opstand komen tegen zulke mensen". Die houding typeert Eddie Lawson. Hij zoekt het conflict niet op, maar mijdt het even min. Zo gauw hij echter meent dat hem onrecht wordt aange daan, laat hij dat ook overdui delijk blijken. Kenmerkend in dit verband was zijn gedrag na de adembenemende 500 cc- race tijdens de Dutch TT in Assen. Met enkele kernachtige uitdrukkingen gaf hij zijn niet malse visie op het roekeloze rijden van de Fransman Ray mond Roche om zich vervol gens in zijn motorhome af te zonderen. „Ik laat niet met me sollen. Als ik meen in mijn recht te staan, laat ik dat ook blijken. Een type als John McEnroe ligt me wel. Hij staat garant voor opwinding en dat is toch leuk voor het publiek", glim lacht hij. „Ik heb er alle begrip voor, dat McEnroe regelmatig overhoop ligt met scheidsrech ters en officials. Het gros van dat soort mensen gedraagt zich arrogant en wekt bij figu ren als McEnroe irritaties op. Ik erger me ook groen en geel aan de air, die dit volk zich re gelmatig aanmatigt". Eddie Lawson werd op 3 no vember 1958 in Los Angeles geboren, maar woont in Upland in Californië. Zijn va der en grootvader besmetten de jonge Eddie met de snel heidsbacil door hem op 7-jari- ge leeftijd achter op een motor mee te nemen naar races. Op 19-jarige leeftijd had hij al zo veel titels in de diverse catego rieën vergaard, dat hij in 1977 racen als beroep koos. In 1978 Eddie Lawson: „Het is dat ik vorstelijk betaald wordt, want anders was ik al lang terugge keerd naar Californië. - FOTO ANP en 1979 was hij in de dirt track-klasse Amerikaans ti telhouder. In 1980 versloeg hij in de strijd om het nationale kampioenschap 250 cc Freddy Spencer, anno 1984 zijn groot ste concurrent, maar indertijd in de Verenigde Staten ook al zijn aartsrivaal. Drie jaar geleden waagde vrijgezel Lawson voor het eerst de oversteek naar Euro pa, het continent, waar hij zich nog altijd niet op zijn gemak voelt. „Af en toe verlang ik naar het zonnige Californië. Al mijn vrienden en kennissen wonen er en zij weten nauwe lijks wat ik in Europa doe", mijmert hij. „Het is dat ik vor stelijk betaald wordt en dat racen mijn beroep is, want an ders was ik al lang terugge keerd naar Californië". Zijn eerste jaar in Europa was allesbehalve succesvol. Hij reed drie Grand Prix-ra- ces in de 250 cc-klasse, maar bereikte geen enkele keer de finish. Het deerde de Ameri kaan niet. Hij beschouwde die periode als een leerschool. Een jaar geleden debuteerde hij in de 500 cc-klasse als 'knecht' en leerling van Kenny Roberts. Het resultaat was veelbelo vend: 11 van 12 wedstrijden reed hij in de punten en in de eindstand pakte hij een ver dienstelijke vierde plaats. Na dat Roberts had besloten een dikke punt te zetten achter zijn actieve loopbaan werd Lawson door teammanager Giacomo Agostini voor het seizoen 1984 als kopman be noemd. Zijn moeilijke op dracht luidde: Spencer de we reldtitel afhandig maken. Een welhaast onmogelijke opgave, zo leek het. Want Honda omringde Spencer met de vedetten Mamola, Haslam, Roche en Katayama als een zogenaamde buffer. De 'Hon da-combine' zou - zo luidde de algemene opinie - nauwelijks te doorbreken zijn. Bovendien bestonden er twijfels over de kwaliteiten van Lawson. „Bij na niemand was overtuigd van mijn kansen. Ik wel, al be sefte ik dat Spencer moeilijk te verslaan is", geeft Lawson toe. „Vooral omdat hij over enigszins beter materiaal kan beschikken". Maar, terwijl het onfortuin in het Honda-kamp toesloeg - in de eerste GP-race moest Spencer langs de kant blijven en in Spanje en Neder land viel hij uit - verzamelde Lawson met de regelmaat van de klok punten. Hij sloop bijna ongemerkt naar de top van het klassement en heeft nu - na de GP van België - 20 punten voorsprong op zijn landgenoot. „Ik rijd op zeker. Mijn stijl is gebaseerd op nuchterheid, in tegenstelling tot Spencer, die agressiever is en sneller door de bochten durft te gaan. Ik maak me ook geen zorgen over de Honda-vloot, die tel kens om me zwermt. Uiteinde lijk moet je toch zelf de pres taties leveren. Daar kunnen anderen je ook niet bij helpen. Dat zie je wel met Spencer. Ik maak me alleen ontzettend boos als er dwazen als Ray mond Roche over het circuit jakkeren, dat gaat me te ver". De wereldtitel gloort voor Eddie Lawson aan de horizon. Zeker, omdat de nukkige Yank bekend staat als een uiterst betrouwbaar coureur, die zelden schuivers maakt en geen onnodige risico's neemt. Hij kan de komende races op zeker rijden. DoorR inus Verberkmoes TERNEUZEN - Dag na dag komt de tijd naderbij dat Zeeuwsch-Vlaanderen kan zeggen: wij hebben een topwielren- ner. De man die daarvoor moet gaan zorgen, is de junior en baanspecialist Charles de Caluwé uit Terneuzen. Door Patrick Sercu getipt als één van de groten voor de toekomst en een be lofte voor de piste. Tijdens de wereldkampioenschappen in het Franse Caen, van 13 tot en met 19 augustus, mag de Terneuze- naar tonen uit het juiste hout gesneden te zijn. Charles de Caluwé: „Aan de achtervolging doe ik mee om te leren van de Oostduitse en Russische specialisten". - FOTO ARCHIEF DE STEM Van onze tennismedewerker KLOETINGE - Marcel van Sabben, de voor TSI spelen de Middelburger, is de ver rassende winnaar geworden in de Cl-categorie van het door de tennisvereniging De Bongerd georganiseerde tennistoernooi. De als derde geplaatste Van Sabben had in de halve finale al afgere kend met Goesenaar Aad de Wit (7-6 6-3), maar moest in de finale alle registers open trekken tegen Mark Zuid- weg, die via Cas van de Graaf eenvoudig finalist was geworden. In een span nende drie-setter trok Van Sabben aan het langste eind: 7-5 5-7 6-4. In de C2-categorie bleef het plaatsingsschema niet geheel overeind, want reeds in de tweede ronde schakel de Bart Felius de als eerste geplaatste André Goedege- buure uit om zich daarna via Frank Bauer in de finale te spelen: 6-4 1-6 6-2. De als tweede geplaatste Eros Ma- razzi kon zijn plaatsing wel waarmaken, maar moest in de finale in Bart Felius zijn meerdere erkennen met 0-6 7-6 6-0. Bij de dames waren zowel Liesbeth Voeten als Jeanet Engelse reeds uit het toer nooi gespeeld, dit ten gunste van de uiteindelijke finalsi- ten Martine van Ligten en Marion van der Heijden. Martine van Ligten werd de uiteindelijke winnares, hoe wel de uitslag veelbetekend is voor het weinige krachts verschil 4-6 7-5 7-6. De dit seizoen van de D- naar de C2-categorie gepro moveerde Els Ars uit Ove- zande speelde zich via Liset- te Terwiel gemakkelij k in de finale: 6-1 6-1. De als tweede geplaatste Rosa Iwema moest het onderspit delven in de halve finale tegen Jo- landa Barends (6-4 2-6 6-2), maar deze kon het ook niet waarmaken tegen Els Ars. Ars won de finale met 6-2 6- 0. Frank Bauer en Robert Lentink (van de plaatselijke vereniging) werden de ver rassende finalisten bij de D- heren. Bauer verschafte zich een finaleplaats door Tom Gunter kansloos te verslaan met 6-2 6-2, terwijl Lentink zich via 3-6 6-2 6-1 op Her man Manten finalist kon noemen. Bauer won uitein delij k de finale met 7-5 6-1. Bij de D-dames moest de als eerste geplaatste Lily Zuidhof vroegtijdig afha ken, want zij strandde in de halve finale op Rosita van Mourik (4-6 7-6 6-2), die uit eindelijk ook goed bleek voor de eindzege op Marion de Bourgraaf (6-3 6-4). UITSLAGEN: finales dubbelspelen: HD-C: Zuid- weg/ Breure-Kaij ser/Felius 6-1 7-5. DD-C: Engelse/ Schellekens-V oeten/ V an Ligten 6-3 3-6 6-3. HD-D: Lentink/Van Trigt-Gun- ter/Greeve 5-7 2-6. DD-D: Alewijnse/Verschuure-Van den Dries/Meerhoff 4-6 6-4 6-3. GD-D: De Maat/Len- tink-Meerhoff/Greeve 6-2 6-1. Dat Charles de Caluwé met name op de baan goed uit de voeten kan, bewees hij eerder al in wedstrijden in de Rotter damse Ahoy-hal. Als nieuwe ling maakte hij daar furore, als junior doet hij daar niet voor onder. Dat blijkt als je het lijstje met overwinningen van dit seizoen bekijkt. In Keulen pakte hij samen met zijn grootste concurrent en koppelgenoot Tommy Post de derde plaats in de strijd om de Zilveren Adelaar. In Gent bleek hij in de driedaagse in het achtervolgingstoernooi de sterkste. „Het baanrecord staat daar op mijn naam. Op de 3 kilome ter reed ik een tijd van 3.41.16 en dat was goed voor het ju nioren- en amateurrecord", laat hij weten. Het volgende succes was het winnen van de Europacup in de klassements- rit op de baan van het Ita liaanse Forli in de buurt van de bloemenrivièra. Op het nummer achtervolging werd hij daar zesde. Het Nederland se kampioenschap voor junio ren, dat in Oudenbosch werd verreden, verliep voor hem eveneens succesvol. Met 1.14.15 bleek hij de rapste te zijn op de tijdrit over één kilometer. In de achtervolging was hij even eens de snelste met een bijzon der snelle rit, die de chrono meter op 3.46.13 stil deed staan. In de klassementsrit, één van zijn specialiteiten, moest hij Tommy Post voor laten gaan. „De revanche hiervoor kreeg ik onlangs in Schiedam in het kampioenschap van Rijnmond. Met ruime voor sprong klopte ik daar Post", zegt hij vergenoegd. Op de weg kan De Caluwé, pas geslaagd voor het Havo diploma en na de vakantie startend in de vijfde klas van het Atheneum, eveneens sterk rijden. Dit bewijs leverde hij enige tijd geleden in de junio- renklassieker Groot-Axel. Pech op een ongelukkig mo ment tijdens de slotkoers maakte hem uiteindelijk kansloos voor de eindzege. Over zijn kansen tijdens de WK, waarvoor hij reeds 8 augustus naar Frankrijk ver trekt, zegt De Caluwé: „In de klassementsrit maak ik een redelijke kans. Koers ik attent, dan moet ik bij de eerste drie kunnen eindigen. In de achter volging over 3 kilometer reken ik me niet tot de titelkandida ten. Aan deze rit doe ik mee om te leren van de Oostduitse en Russische specialisten. In de ploegachtervolging waren wij zonder meer in voor een medaille, maar omdat enkele renners niet mogen starten, wegcoach André Boskamp geeft hen niet vrij, gaat dat feest waarschijnlijk niet door". Evenals de grote 'kanonnen' komt de voor Willebrord Wil Vooruit rijdende Terneuze- naar met een aërodynamische fiets aan de start. Dit deed hij eveneens in het Italiaanse Forli, maar daar bleek dat er nogal wat mis was met de fiets, waardoor deze opnieuw naar de constructiewerkplaats moest. „Voor de wereldkam pioenschappen zal de fiets wel gemaakt zijn", laat De Caluwé weten. Met een 'ossekop' als stuur en een kleiner voor- dan ach terwiel, komt hij dan op de baan. En dat levert hem zoals hij laat weten voordeel op. „Het is duidelijk te merken dat er minder luchtweerstand is dan bij een gewone koers- fiets", zegt hij. Het verder voorover zitten ziet hij even eens als een verbetering. Wat hem niet beviel waren de uiterst lichte wielen. „Als deze te licht worden, dan vlieg ik uit de bocht. Voor mij moeten de wielen dus niet zo erg licht zijn, is mijn ervaring", aldus De Caluwé. PATRICK TOLHOEK uit Yerseke is als twaalfde geëin digd in een amateurkoers in het Belgische Pepinster. MEDEMBLIK (ANP) Stavenuiter en Guido AU#, made, de Nederlandse deel*», mers aan de Olympische regatta in de 470-klasse, maandag hun leidende positj in de nationale titelsU kwijtgeraakt. In de vierde race op het Ijs selmeer bij Medemblik, wonnen door Hans Duetz Jan Bos, mislukte de taktièi van Stavenuiter, die uiteinde lijk als 29e binnenkwam, ft winnaar van de eerste dri wedstrijden gokte in de rat van maandag, dat de matig wind, wisselend in kracht vai 1 tot 3, na de start aan stuur, boordzijde zou aanwakkeren Die verwachting kwam nie uit, waarna Stavenuiter Alkemade al bij de eerste boe in verloren positie lagen. D Medemblikker voer de wed strijd nog wel uit, al experi menterend met materiaal afstelling, en eindigde tensl te als 29e. Jan van Ek en Bert Visser derde maandag, namen de lei dende positie in de tussen stand over. Stavenuiter staa derde, maar mag vandaag, de vijfde en zesde race, z slechtste resultaat aftrekken Het uitzicht op de winst voor de Medemblikker verre van vertroebeld te noemen. Uitslag vierde race: 1. Duetz Ba (Huizen), 2. Zwart/De Wit (Am- sterdam), 3. Van Ek/Visser (Goot| 4. Henk en Jaap de Jong (Dussen 5. Wilma en Enno Kramer (Fij naart). Tussenstand (zonder aftrek): Van Ek 14,7 pnt; 2. Zwart 32,7 pul 3. Stavenuiter/Alkemade (Meden blik) 35 pnt; 4. Kramer 44,7 pnt; S Van Gent/Van Bladel (Rotterdam 48,7 pnt. Uitslag vierde race NK 420-kluu 1. Vegter/Van Garderen, 2 Van Baar/Bel, 3. Dijkstra'Geurts Tussenstand (zonder aftrek): Van Baar 3 pnt; 2. Vegter 14 pnt; Dijkstra 31 pnt. noioaimfrr Van onze sportmedewerker SLUIS - Leen Dey zorgde tij dens het warme openings weekeinde van het Belfort tennistoernooi in Sluis - met name de zondag steeg het kwik tot grote hoogte - al voor een daverende verrassing. In het herendenkel B17+ kegelde de Groedenaar de veel hoger geplaatste thuisspeler Rudi Minnaert uit het toernooi. De Con Forza-speler deed dit in een spannende en enerverende partij met de cijfers 3-6 6-4 6- 4. Een sterke indruk in deze klasse maakte Kurt van de Akker uit Philippine. Eerst hakte hij Koen Verhelst uit St. Jansteen met 6-1 6-1 in de pan om vervolgens in het herenen kel C een knappe partij te spe len tegen Teun van Heelsber- gen. Van de Akker won zelfs met 4-6 6-0 6-4. Het herenenkel 35+ gaf ge heel volgens de verwachtingen al tijdens de openingsdagen te zien dat er een sterk veld in de breedte naar Sluis gekomen was. De als nummer één ge plaatste Opherden uit het Westduitse Monheim gaf al meteen zijn visitekaartje af. Met 6-1 6-0 kreeg zijn oppo nent Heerdink klopt. Textor, eveneens uit het Westduitse Monheim, schakel de de Brusselaar Michel Lison uit met de cijfers 6-4 6-2. De beide Westduitsters hielden het balletje goed diep waar door hun tegenstanders voor meer problemen geplaatst werden dan hun lief was en stelden al in deze prille fase hun kandidatuur voor een eventuele finaleplaats. In het herenenkel C scha kelde een sterk spelende Ter- neuzenaar John Dijkman de finalist van vorig jaar uit met 6-3 6-0. Vervolgens 'wandelde' de Terneuzenaar over Sasse- naar Ronny van Remortel heen: 6-2 6-2. In het damesenkel D 35+ stonden de plaatsen in de hal ve finale al op het spel. Chris tian Schouppe uit Brugge, aangesloten bij de organise rende vereniging, bereikte die halve eindstrijd via winst in een slopende partij tegen Aar- denburgse Lia van Dongen: 1- 6 6-1 6-3. Eveneens halve fina liste mocht zich Marijke Robe sin uit Hoek noemen. Deze fa- voraiete schakelde Didi Boek hout uit Breskens uit met 6-1 6-2. Een verrassing was de uit schakeling van Annemarie Dobbeleir uit Sas van Gent. In de tweede ronde verloor ze van Meli Claeys uit het Bra bantse Best. Uitslag: 6-4 6-4 voor de Brabantse. In het openingsweekeinde werden 75 wedstrijden afge werkt kon organisator Guido van Daele met alle tereden- heid meedelen. „We zitten op schema ondanks dat de partij en lang duurden. Normaal gaan in de beginfase van een toernooi de partijen veel vlot ter, gezien het grote krachts verschil dat dan aanwezig is. Ik denk dat de warmte hier mede debet aan is". Vandaag begint men in Aardenburg - door de record deelname moest men uitwij ken naar Aardenburg en Hof ter Mude in het Belgische Westkapelle - met de B-wed- strijden. Van onze korfbalmedewerke: BRESKENS - Door een gul stige promotieregeling is ii Iïre,sken.se korfbalverenigiil BKC voor het komende zoen in de tweede klas Inge deeld. Als derde geëindigd leek hel helemaal niet voor promotie ii aanmerking te komen, man omdat Atlas (als tweede geëin digd in de eerste klas) de be- slissings wedstrij d Oranje Zwart won en daar mee de promotie naar het dis: trict afdwong, kwamen er de eerste klas drie plaats vrij, die opgevuld werden dooi versterkte promotie uit d tweede klas. Daar profiteerde BKC van, omdat de tweede klas nu ook extra aanvullinl nodig had. (ADVERTENTIE) lie soortgB vreemd: geld en reischeques. Naar weft land u ook gaat, hoe ingewikkeld uw reis ook is, GWK heeft er de vreemde valuta voor. Uit voorraad en tegen de officiële koersen (zie Teletekst en Viditel pag. 747.610). Ook kunt u bi] GWK terecht voor alle gangbare soorten reische ques en Italiaanse benzinebonnen. Vreemdgeld dat u overhoudt, wisselt GWK probleemloos weer om in guldens. Inklusief muntgeld! Zeven dagen in de week open voor uw vakantie. De Grenswisselkantoren N1* Samenwerking van N.V. Nederlandse Spoorwegen, N.V. AMEV e Pierson, Heldring Pierson N.V. pefö°,«naeïs- doo Tienduizenden zoeken koeling op de honderdei ken rond Ooster- en We; De waterschappen begrijp< diverse plaatsen (al dan gemeenten) gezorgd voor tr; gen. Niettemin zien diezei met lede ogen aan wat de 'g ken uitspoken. „Een schandaal", aldus kort samengevat de opvatting van P. van der Maas, hoofd techni sche dienst van het water schap Noord- en Zuid-Beve land in Goes. „Onvoorstelbaar wat mensen soms voor puin hoop op de dijken achterla ten". Hij, en zijn collega's van andere waterschappen, zou den het op prijs stellen als de recreanten de hen verleende vrijheid wat beter zouden hanteren. Van der Maas wijst erop dat op sommige plaatsen langs de dijken schapen graen. „Maar even zo vrolijk laten mensen hun hond maar wat ronddarren in plaats van die zich vlak bij hen te houden. Of wordt een maaiveld volkomen vertrapt, zodat het weinig nut heeft daar nog gras te maai en". Bij het Hulster Ambacht is de dijkrecreatie al een van oudsher voorkomende bezig heid. „Wij hebben daar ook geen enkele moeite mee. Soms zien mensen de dijk echter als een verlengstukje van het strand en gaan er graven, dat kan natuurlijk niet. Er staan niet voor niets borden die het slaan van palen in de dijk ver- biden. Ook komt het volgens ing. K. Brand voor dat mensen op zoek naar kreukels keien uit de strekdammen verwijderen en die niet terugleggen. „Dan heb je een gaatje in die dam en dat moet gerepareerd worden voor het stormseizoen komt, anders kan het fout gaan. Mensen zouden moeten besef fen dat die dijken en dammen ten koste van miljoenen gul dens zijn aangelegd. En vele honderden mensen bijeen kunnen voor vrij veel schade zorgen". DAMME (België) - In een vij ver in een weiland te Hoeke (in de Belgische gemeente Damme) is zaterdagmiddag het stoffelijk overschot gevon den van de 51-jarige Sluize naar C. Ekkebus. De man droeg een zwem broek. Waarschijnlijk is de heer Ekkebus tijdens een ver frissend bad onwel geworden. Het parket van Brugge stelt een onderzoek in. yGa.AD VOOR ZUOWEST NEDERLAND Kantoren in Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnum mers op pagina 2. Openingstijden: 8-30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Jan Jan sen (plv. chef), Frank Dey, Raul de Schipper, Cor de ,B°er (foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Eugène Ver- straeten. Goes: Cees Maas. Middelburg: Henk Postma. uostburg: Co Meertens. Servicepunten Kloosterzande: mevr. Neve, Alexanderstr. 4, 01148- 2250. Advertentle-expl. inspecteur Zeeland: C. Me- "p, privé 01150-95839.

de Stem | 1984 | | pagina 8