Tijdens ponyconcours hippique in Hulst \erhit duel tussen Asselman en Vers traeten Paus lei Staking Philip Morris voorbij Voskamp rapste coureur in Wemeldinge Courtin tweede CORPORA'} nra PiTFiM soo*iC Trimloop Zuidzande Zwemstrijd Braakmai een sportief succes Merijntje MAANDAG 9 JUL11984 Uitslagen Uitslagi ;en Uitslagen Hofland sterkste in Oud Vossemeer Dinie Weststrat* vestigt nationaal speerwerprecori Winnaars iiODIG' T8 PAGINA SPORT Van onze sportmedewerker WEMELDINGE - Bart Vos kamp uit Wageningen triom feerde zaterdag in Wemeldin- ge bij de nieuwelingen, na een succesvolle solovlucht. Al zes keer eerder had Voskamp dit seizoen met de bloemen gere den. Reeds na enkele kilome ters formeerde zich een kop groep van acht renners met in de gelederen de Zeeuwen Hans Janssen en Alfons Wijdeveld. Verder streden vooraan Bart Voskamp, Paul Barten, Anton Tak, Pièrre Tirions, Ger Bos en Louis de Kooning, die een avond tevoren in Goes zege vierde. Deze hoofdmacht won snel terrein en zette het pelo- ton op steeds meer achter stand. Tien kilometer voor het ein de werd in de spits een demar rage van Bart Voskamp niet snel genoeg beantwoord. Tak, Barten en Wijdeveld, maar ook de anderen, bleven teveel naar elkaar kijken en toen bleek dat de vogel voorgoed gevlogen was. Voskamp maakte zijn solovlucht be kwaam af en liet een sterke indruk achter. Bij de naaste volgers die over de streep wer den gevoerd onder aanvoering van Anton Tak, moest Hans Janssen nog lossen in de slot fase, maar hij hield toch zijn achtste positie vast. Bij de liefhebbers deelden in eerste instantie Sam Broers- ma, Nout Westerbeke en Leon Meijers om beurten wat plaagstootjes uit. Serieus werd het pas toen even voor het in gaan van de laatste ronde Nout Westerbeke ontsnapte. De reacties van de anderen kamen te laat en Westerbeke kon zijn eerste zege in dit sei zoen laten noteren. Erica Oomen zegevierde bij de dames, die kwantitatief sterk vertegenwoordigd wa ren. Reeds na twee ronden streed een zevental dames in het voorste gelid en daarmee waren tegelijkertijd de kaar ten geschud. Erica Oomen, Jenny Alting, Gonnie Brou wer, Moniek Bouter, Jenny de Smet, Gerry van Koert en de plaatselijke favoriete Petra van der Stel lieten zich niet meer terugpakken. In de eind spurt was Erica Oomen de snelste. Nieuwelingen: 1. B. Voskamp, Wageningen, 40 kilometer in 57 mi nuten; 2. op 1.23 A. Tak, Oud- Gastel; 3. P. Barten, Zevenbergen; 4. Alfons Wijdeveld, 's-Gravenpol der; 5. L. de Kooning, Heenvliet; 6. P. Tirions, Roosendaal; 7. G. Bos, Steenbergen; 8. op 2.04 H. Janssen, Vogelwaarde; 9. J. Akkermans, Nieuw-Vossemeer; 10. G. de Man, Oud-Beijerland; 11. F. van Son, Zevenbergen; 12. J. Hermes, Ber- kel; 13. J. van de Ameele, Terneu- zen; 14. M. Somers, Zoetermeer; 15. P. Spitters, Roosendaal; 16. L. Goe- ree, Kruiningen; 17. W. Geijs, Kwadendamme; 18. E. de Crom, Hoogerheide; 19. R. de Jonge, Le- wedorp; 20. T. Jeltema, Roosen daal. Liefhebbers: 1. N. Westerbe ke, Westkapelle, 50 kilometer in 1 uur, 7 minuten en 44 seconden; 2. op 5 seconden C. van de Berg, Oud- Gastel; 3. C. Timmers, Drunen; 4. J. Storm, 's-Gravezande; 5. B. Steen bakker, Heinkenszand; 6. L. Meij ers, Tilburg; 7. M. Dij kwel, Yerse- ke; 8. D. de Ridder, Terheijden; 9. W. Weeterings, Tilburg; 10. F. Meijaard, Wemeldinge; 11. F. Leij- ten, Breda; 12. J. Merrienboer, Roosendaal; 13. J. Tolhoek, Yerse- ke; 14. J. Verhage, Middelharnis; 15. J. van Baal, Breda. Dames: 1. E. Oomen, Schijndel, 75 kilometer in 1 uur, 49 minuten en 55 seconden; 2. J. de Smet, Wevelgem; 3. G. Brou wer, Mantgum; 4. G. van Koert, Nieuwkoop; 5. J. Alting, Zevenber gen; 6. P. van der Stel, Wemeldin ge; 7. M. Bouters, Groot Amers; 8. op 1.30 I. Mekers, Herk de Stad; 9. E. Koolloos, Lisse; 10. N. d'Haene, Wevelgem. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIItllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIH Ellen de Bliek toont klasse Van onze paardesportmedewerker HULST - Ellen de Bliek met Cobien van Luctor et Emergo toonde zich uitstekend op dreef in het pony- concours hippique van de landelijke rijvereniging en ponyclub Hulst, dat op het concoursterrein aan de Waterstraat werd gehouden. Van de twintig combina ties die uitkwamen in de Z-klasse springen bereikte zij de barrage, samen met Jacqueline de Winter met Rashid van Walcheren. Jacqueline de Winter opende duidelijk op zeker. Ze kwam foutloos rond in een tijd van 58.3 seconde. Ellen de Bliek durfde meer risico's te nemen en dat resulteerde in een tijd van 51.47, maar zij nam één balkje mee en dat kostte strafpunten. Het betekende wel een fraaie tweede plaats voor de Luc tor et Emergo-amazone, die daarmee een fraaie uit gangspositie bereikte in de strijd om het Zeeuws kampioenschap. De wedstrijd in Hulst bete kende namelijk de eerste in een reeks van drie duels die meetellen voor de strijd om het Zeeuws kampioenschap. De beste twee resultaten tellen mee voor de eindklassering. Het 'brons' was voor Irene Be- kius met Sandra van Jacoba van Beieren. In de categorie B van de Z- klasse had Carolien de Feijter met Holiday van Luctor et Emergo zich de sterkste ge toond. Ook in de individuele Z-dressuurklassen viel van een boeiende strijd te genieten. Ook deze wedstrijden telden mee voor het Zeeuws kam pioenschap. Hulst betekende de eerste van twee voorwed strijden. Het beste resultaat uit de voor wedstrijden mag bij de prestatie van de kam pioenschapsdag worden opge teld, zodat ook hier de punten van het grootste belang waren. Van onze atletiekmedewerker ZUIDZANDE - Zaterdag 14 juli houdt het Molencomité in Zuidzande in samenwerking met de Westzeeuwschvlaamse atletiekclub De Wielingen een prestatieloop met als keuze afstanden 4,4 of 8,8 kilometer. Het startschot wordt gege ven om kwart voor zeven op het Dorpsplein, waarna het traject door de polders rondom Zuidzande voert. Er kan wor den ingeschreven vanaf 18.00 uur bij de infostand op het Dorpsplein. Van onze atletiekmedewerker ROOSENDAAL - Tijdens avondwedstrijden in Roosen daal is Ad Courtin op een tweede plaats geëindigd tij dens een wedstrijd over tien kilometer. De AV'56-atleet realiseerde een tijd van 32 mi nuten. Zijn clubgenoten Jaap Oele (32.18), Johan Smits (32.28) en Gerard Bras (32.36) waren eveneens van de partij. Win naar werd Kees Langelaan. Zijn winnende tijd was 31.53. Op de 400 meter liep AV'56- atleet René Zweedijk naar een tijd van 52.18. Nicolette Adriaanse liet op deze afstand een tijd van 65.02 voor zich af drukken. MARIETTE ZOETEWEI uit Kapelle reikte zaterdag naar een derde plaats in Papen- drecht bij de nieuwelingen dames. De Z-dressuurkandidaten moesten twee keer in actie ko men in Hulst. Voor het gewone concours en één keer voor de voorwedstrijd voor de titel strijd. Renate Mahu met Sandra van De Honteruiters had een goede dag. Zij toonde haar capaciteiten door beide keren te zegevieren (respectie velijk met 2 punten en punt voorsprong), waarbij zij haar naaste concurrente An- nelies Breure met Maby van Willemstad gemakkelijk voor bleef. In de afdelingsdressuur voor achttallen, waarin de klassen L, M en Z in handicap werden verreden, toonde het achttal van de Schouwse Rui ters zich superieur. Schouwse Ruiters reed zich zeventien punten los van het Z-achttal van de Axelse Kleppertjes, dat 120 punten scoorde. Knap der de werd het jonge achttal van De Zwinruiters. Al met al een geslaagd con cours hippique, dat technisch iets beter in elkaar had kun nen zitten. Belangrijk was wel dat de parkeerproblemen deze keer goed waren opgelost. Vi- ce-voorzitter Rob Vael toonde zich in ieder geval een tevre den man na afloop van het hippische gebeuren in Hulst. Afdelingsdressuur achttallen handicap, klassen L, M en Z: 1. Schouwse Ruiters, Dreischor 137 punten (L-klasse); 2. De Klep pertjes, Axel 120 (Z-klasse); 3. Zwinruiters, Nieuwvliet 117 (L- klasse); 4. Luctor et Emergo, Zaamslag 115 (M-klasse). Indivi duele dressuur klasse LI: 1. Mare Timmerman met Ramona, Oranje zon; 2. Lilian van Mieghem met Winca, Graeve Jan; 3. Sancho Voerman met Casper, Luctor et Emergo; 4. Jeroen Goossens met Ramora Kayan, Haringruiters. In dividuele dressuur klassen LI en L2:1. Ingeborg van der Linden met Oreka, Oranjeruiters; 2. Hanny van de Sande met Lucky Boy, Schouwse Ruiters; 3. Angelique de Leeuw met Shiela, Noord-Beve land; 4. Miranda de Jonge met Ha rold, De Zwinruiters. L2-dressuur: 1. Peter de Leeuw met Rambo, Noord-Beveland; 2. Sandy den Ex- ter met Sapai, Noord-Beveland; 3. Raymond Knoester met Parcival, Kleppertjes; 4. Karin Murre met Remo, Kleppertjes. M-dressuur: 1. Jacqueline Wiemes met Annabelle, Luctor et Emergo (promotie naar Z-klasse); 2. Frank Dieleman met Ibrahim, Kleppertjes; 3. Elianne de Feijter met Bres, Luctor et Emer go; 4. Sylvia Stoffels met Cora, Zwinruiters. Z-dressuur klassiek: 1. Renata Mahu met Sandra, Hon teruiters 125 punten; 2. Annelies Breure met Maby, Willemstad 123; 3. Wilma Beun met Ajax, Oranje zon 117; 4. Nicole Schieman met Happy Story, Kleppertjes 109. Rangschikking voor het Zeeuws kampioenschap: 1. Renata Mahu 119% punt; 2. Annelies Breure 116; 3. Marja Kielman met Boni to, Kleppertjes 111%; 4. Nicole Schie man 107%. Springen B-klasse, ca tegorie B: 1. Minet Hollebek met Blacky, Kleppertjes; 2. Leontien Vermeulen met Speedy, Haring- ruiters. Categorie D: 1. Veerle van Schaubroeck met Prescot Juno, Zwinruiters; 2. Jeanet Bakker met Scarlight Fox, Zwinruiters; 3. Ilyo de Loos met Lady, Luctor et Emer go. Springen L-klasse, categorie A: 1. Sandy Breel met Boy, Oranjezon. Categorie D: 1. Rian Dane met Boy, Willemstad; 2. Miranda de Jonge met Harold, Zwinruiters; 3. Arian- ne Hanse met Liza, Schouwse Rui ters; 4. Francisca den Beer met Ta mara, Kleppertjes. Springen M- klasse: 1. Lilian van Mieghem met Winca, Graeve Jan; 2. Sabinq Lan- ting met Minos, Graeve Jan; 3. Ca- rin Tazelaar met Ambris, Zwin ruiters; 4. Marco Quaak met Goldscar, Haringruiters. Springen Z-klasse, categorie B: 1. Carolien de Feijter met Holiday, Luctor et Emergo. Categorie D: 1. Jacqueline de Winter met Rashid, Walcheren; 2. Ellen de Bliek met Cobien, Luc tor et Emergo; 3. Irene Bekius met Sandra, Jacoba van Beieren; 4. Ilja Swets met La Eanair, Luctor et Emergo. B-dressuur: 1. Job van Drongelen met Alarda, Klep pertjes; 2. Ilyo de Loos met Lady, Luctor et Emergo; 3. Esther de Kok met Soraya, Zwinruiters; 4. Sheila Troost met Duke's Forest Dunja, Luctor et Emergo. jongens tot 12 jaar: 1. NorJ Taalman, ZCK 38.4; 2. Franklin Silva, ZCK 38.6; 3. Christian Bendegem, Otters 40.5. 50 m vlinderslag: Meisjes tot 14 jaa? Iris Aaldijk, Bruinvis 39.6; 2, chel Matthijsse, Schelde 45'ï Bianca Burm, Otters 46.9. JonM tot 14 jaar: 1. Patrick Overga, ZAAMSLAG - Onder ideale omstandigheden hield de zwem,, eniging De Braakman in het zwembad te Zaamslag een strijd voor niet-startvergunninghouders. „We moesten wel wijken naar Zaamslag omdat wij als vereniging uit Hoek over een verwarmd bad beschikken", liet De Braakman-trijJ Leo Spelier weten. Ondanks deze verhuizing was de sfeer goed te noemen. Onder luide toejuichingen leg de de jeugd de baantjes af zon der dat kamprechter Baert in moest grijpen. Zowel voor de organisatie als voor de deelne mers die in het water met een temperatuur van 21 graden Celsius moesten presteren, werd het zodoende een spor tief evenement. 25 meter schoolslag: Meisjes tot 8 jaar: 1. Jiska de Ruysscher, Schelde 26.7; 2. Anouck Borgt, ZCK 29.7; 3. Gaetane Huiskens, ZCK 30.7. Meisjes tot 10 jaar: 1. Petra Ulijn, Schelde 23.5; 2. Majella de Coninck, Bruinvis 24.1; 3. Petra de Bruyn, Schelde 24.6. 50 meter vrije slag meisjes tot 12 jaar: 1. Cindy Hamelink, Schelde 26.8; 2. Esther van Weele, Schelde 38.8; 3. Bianca Wagner, Bruinvis 39.0. 25 meter schoolslag: Jongens tot 8 jaar: 1. Brian Martens, Schelde 27.4; 2. Maik de Ridder, Schelde 29.4; 3. Michel de Bruyn, Schelde 29.9. Jon gens tot 10 jaar: 1. Brian Amesz, Schelde 23.6; 2. Sander Jaap de Kloe, ZCK 23.8; 3. Peter Verdur- men, ZCK 24.0. 50 meter vrije slag Wilco Vinke met Ister van de Axelse Kleppertjes in actie bij het M-springen pony's, tijdens het concours hippique in Hulst. - FOTO WIM KOOYMAN OUD-VOSSEMEER - Warm was het in de ronde van Oud- Vossemeer en dat was duide lijk te merken aan de fut, die er bij een aantal renners be hoorlijk uit was. Uiteraard niet bij Thijs Fase, want hij reed een thuiswedstrijd en wist zodoende - weer of geen weer - wat er van hem ver wacht werd. En hij stelde 'zijn' publiek niet teleur. Steeds op nieuw voerde hij de forcing om zo het peloton te breken. Uiteindelijk lukte dat ook na 35 km koers, maar Fase zou aan de eindstreep niet de vruchten plukken van zijn ve le werk. Die zege ging ver diend naar Peter Hofland, die in de slotronden nog juist dat beetje extra kracht in huis had om een korte solo met succes af te ronden. Amateurs: 1. Peter Hofland (Roosendaal) 100 km in 2.24.48 uur, 2. op 38 sec. Edwin Rovers (Roosen daal), 3. Martin Iriks (Bergen op Zoom), 4. op 45 sec. Thijs Fase (Oud-Vossemeer), 5. op 1.23 min. Corné Heeren (St. Willebrord), 6. Frank Moons (Helmond), 7. René Haast (Rijsbergen), 8. Robby Meyer (Krabbendijke), 9. Rainiër Valkenburg (Bergen op Zoom), 10. Jannes Slendebroek (Geldrop), 11. Nap Hage (St.-Maartensdijk), 12. Toon v.d. Steen (Bruinisse), 13. Barry Zoontjes (Tilburg), 14. René Boeren (St. Willebrord), 15. Matti de Baat (De Heen), 16. op één ronde Paul Jaspers (St. Willebrord), 17. Wim Jennen (Grevenbicht), 18. Jos Gevers (Rijsbergen), 19. John Haast (Rijsbergen), 20. Bob Rasen- berg (Terheijden). Junioren: 1. Theo Akkermans (Nieuw-Vosse meer) 75 km in 1.50.04 uur, 2. A. Goense (Ovezande), 3. N. Deijkers (St. Willebrord), 4. C. Nuijten (Fij naart), 5. J. Bol (Hoeven), 6. A. Ha- velaar (Zwijndreeht), 7. C. Schou- wenaar (Goes), 8. C. Stoutjesdijk (St.-Maartensdijk), 9. J. Janse ('s- Gravenpolder), 10. J. van Dommele (Bergen op Zoom), 11. J. Buikmans (Hoeven), 12. P. Mol ('s-Gravenpol- der), 13. J. de Bruijne (Rilland Bath), 14. R. Beer (Bergen op Zoom), 15. T. van Loon (Zegge), 16. K. van de Weijden (Middelharnis), 17. G. Donkers (Hoeven), 18. J. van Dijke (Tholen), 19. F. van Kuijk (Oudenbosch), 20. N. Matthijssen (Wouw). door Kees Hamelink SAS VAN GENT - Een letterlijk en figuurlijk verhit duel tussen Gyon Asselman en Jeroen Vertraeten vormde gis teren een spannend slot van het door tennisclub Drive te Sas van Gent afgelopen week georganiseerde jeugdtoer- nooi. Dat de winst uiteindelijk ging naar de eerstgeplaatste Asselman was op zich niet zo verwonderlijk zijn tegen standers in alle drie voorafgaande ronden waren door hem reeds gemakkelijk op een zijspoor gezet, maar ook Jeroen Verstraeten kende in zijn voorgaande partijen weinig moete om tot de finale door te dringen. Een finale, gespeeld in een enorme hitte, leverde voor Asselman een gemakkelijke eerste setwinst op, en ook in de tweede set werd Verstraeten snel op een 3-0 achter stand gezet. Op deze stand kwam echter de kentering die de inzinking inluidde van Asselman, die ondanks de tem peratuur een steeds feller spelende Verstraeten tegen over zich trof. Een gelijke stand van 3-3 werd uit het vuur gesleept, en de beroemde zevende game was voor Ver straeten, die zelfs nog uit liep tot 3-5. Asselman zette tij dig alles op een rijtje en liet er geen derde set op volgen (6-3 7-5). De bij de 13-jarige meisjes voorbestemde winnares Isa bella Leenhouwers uit Sluis, stuitte in de finale op felle tegenstand van Manon Kienjet uit Schoondijke. Kienjet, derde geplaatst, had daarvoor voor uitschakeling gezorgd door de tweede geplaatste Annemieke van Dijk in drie sets te verslaan, (6-3 4-6 6-1). Isabelle Leenhouwers moest in de finale de eerste set met 4-6 uit handen geven, maar trok daarna met 6-16-1 de partij naar zich toe, 4-6 6-1 6-1. Bij de 16-jarige meisjes diende het duel Sandra Begijn tegen Maaike Verstraeten zich wederom aan, en ook nu weer was het Begijn, die als winnares de prijs in ont vangst kon nemen, zij het dat het treffen ook nu weer in drie sets werd beslist (3-6 6-16-0). Hulstenaar Jan-Willem Bartz, ging bij de 16-jarige jongens gemakkelijk naar de eindzege, maar had wellicht minder tegenstand van Evert van Kampen verwacht. Van Kampen schakelde daarvoor de als tweede geplaat ste Frank Hamelink uit, om daarna via Denys Kemp fi nalist te worden. Bartz moest alle zeilen bijzetten om via de tie-beake de eerste set binnen te halen, maar klaarde daarna het karwei vrij simpel 77-6 6-3). Isabella Leenhouwers in actie tijdens de halve finales. Na de poulewedstrijden bij de 10-jarigen, stonden zo wel bij de jongens als bij de meisjes twee schema's van acht op het programma. Bij de jongens werd de eerstge plaatste Milan Albicher verrassend uitgeschakeld door Marino Bolssens, die in de finale Richard Hamelink met 6-3 6-3 terug wees. Bij de meisjes was Stephanie Rottier degene die het krachtverschil duidelijk maakte in de fi nale tegen Nathaly Tijssen (6-0 6-0). Uitslagen: jongens enkel tot en met 10 jaar halve finale: Marino - FOTO WIM KOOYMAN Bolssens-Milan Albicher 6-4 6-3, Richard Hamelink-Elmer Lie 6- 1 6-1. finale: Bolssens-Hamelink 6-3 6-3. Meisjes enkel tot en met 10 jaar halve finale Stephanie Rottier-Veronique d'Hooghe 6-0-6- 2, Nathaly Tijssen-Marion Rademakers 6-4 6-3, finale Stephanie Rottier-Nathaly Tijssen 6-0 6-0. Jongens enkel tot en met 13 jaar verliezersronde finale: Patrick Vervaet-Kim Langeraedt 6-4 6-1. Meisjes enkel tot en met 13 jaar verliezersronde finale Christel Asselman-Daniëlle van Dongen 2-6 7-6 7-5. Meisjes enkel tot en met 16 verliezersronde finale, Charlotte Nijsten-Annick de Waal 6-3 6-0. Jongens enkel tot en met 16 verliezersronde finale Werner Tak-Paul Cortvriendt 6-3 6-1. Schelde 41.4; 2. Marcel Schij Bruinvis 43.4; 3. Jac André Kc» Schelde 47.4. 50 meter vrijt i jongens boven 14 jaar: 1. An, Martens, ZCK 30.0; 2. John Hei Schelde 31.4; 3. Wim de Die, Brt vis 33.9.25 meter vrije slag: W tot 8 jaar: 1. Jiska de Ruyssch Schelde 27.4; 2. Miranda Will,! sen, Otters 32.1; 3. Anouck Bot ZCK 32.2. Jongens tot 8 jaar: 1 i chel de Bruyn, Schelde 24.7 Brian Martens, Schelde 24" Maik de Ridder, Schelde 29.5 Mt jes tot 10 jaar: 1. Petra de Brui Schelde 18.8; 2. Petra Ulijn, Schil 19.3; 3. Majella de Coninck, Bnj vis 20.1. Jongens tot 10 jaar: 1. v tijn Rotteveel, Schelde 19.7; 2. P« Verdurmen, ZCK 20.6; 3. Coen Ridder, ZCK 21.2. 50 meter rupi. Meisjes tot 12 jaar: 1. Bianca Wi ner, Bruinvis 43.6; 2. Esther v Weele, Schelde 45.7; 3. Cindy H melink, Schelde 48.9. Jongeni toi jaar: 1. Franklin de Silva, U 48.2; 2. Robert Martens, Schil 51.2; 3. Mario van Hoorn, Brai man 57.0. 50 meter schoolili Meisjes tot 14 jaar: 1. Iris Aali Bruinvis 45.5; 2. Bianca Burm.i ters 48.0; 3. Rachel Matthijs Schelde 48.4. Jongens tot 14 jaar; Mark Moorthamer, Otters 45.6;' Cees van Drongelen, Otters 461; Patrick Overgauw, Schelde 471, meter rugslag: Meisjes boven jaar: 1. Krista de Kort, Otters 41 2. Mireille Blommaert, Bruint 42.3; 3. Diana de Rijbel, ZCK 41 Jongens boven 14 jaar: 1. Jol Hegge, Schelde 37.1; 2. Han Firn sen, Brakaman 39.1; 3. Ange Martens, ZCK 39.2. 4 x 50 mek wisselslag: Meisjes tot 12 jaar: Schelde 3.16.1; 2. Otters 3.21.3. J« gens tot 12 jaar: 1 Schelde 3.56.0; ZCK 3.28.0. 4 x 50 meter vrije ill Meisjes boven 12 jaar: 1 Bruint 2.29.72. Braakman 2.39.4; 3. Otte 2.38.7. Jongens boven 12 jaar; Schelde 2.23.6; 2. Braakman 244 3. Otters 2.58.7. Van onze atletiekmedewerki GOES - Tijdens de avondatl tiekmeeting van de Goesea letiekvereniging AV'56 brac Dinie Weststrate van de gi handicaptensportvereniging SGB het nationaal speerweni record in de klasse CP8 17.34 meter. Viel de belangsie ling tijdens deze avondwei strijd wat de senioren betre wat tegen - een gevolg van overvolle kalender - in jeugdcategorieën was de dee name goed, met onder nee een goede 110 meter hordei van André Verwei (15.3) bij i B-junioren. Voorts waren er knapp hoogtesprongen bij de C-ji nioren, waar Mark van di Riet, John van Aart en Ronn Legemate alle drie over IJ meter wipten en Ivan B« van RKHAV was weer e» klasse apart bij het kogelsto ten C-junioren. Hij won mi 14.20 meter. Voor Frank Zwet dijk was er een persoonlijkri cord met de speer bij de A jongens met 49.52 meter. SENIOREN: 110 meter hordei Bob van Laere, Scheldesport 19 Hinkstapspringen: Paul Sturn Zeeland Sport 11.09.100 meter: OU ke van der Maas, Scheldesport 11- 200 meter: Aart de Witte, Au 23.8. Speerwerpen: Paul Sturn Zeeland Sport 51.20. A-JONGEN speerwerpen: Frank Zweeaiji AV'56 49.52. 200 meter: Roel vi Laere, Scheldesport 24.0.100 mek Chris Hoek, Delta Sport stapspringen: Chris Hoek 13.00J meter horden: Chris HOek 15.5.» JONGENS: 100 meter: Pim Zuuj veld, AV'56 12.0. 110 meter horde; André Verwei, AV'56 15.3. 200 nie ter: Pim Zuurveld 24.7. Speerj® pen: Mark Boone, RKHAV 43J C-JONGENS: 100 meter: wj Kroon, Dynamo 12.5. Kogelsto*; Ivan Beck, RKHAV 14.20. Hoof springen: Mark van der Hiet John van Aart, Delta Sport Ronnie Legemate, AV'56, allen meter. 100 meter horden: ui Kroon 16.0. D-JONGENS: Rog« stoten: Robert van de Vegt, De Sport 10.85. 80 meter horden: Francken, RKHAV 16.2. 80 Robert van de Vegt 11.0. DAJUJ Speerwerpen: Ankie Nestra AV'56 27.26. 200 meter: MoflJ Decorte, AV'56 30.9.100 meter: u Rooyakkers, AV'56 15.0. Verspij] gen: Marike van der Kroft, Sag' 4.96. A-MEISJES: 100 meter: nette Mastenbroek, Marathon J 100 meter horden: Janette Masj broek 17.5. 200 meter: Janette M tenborek 28.3. Speerwerpen:^ greet den Boer, Delta Sport Z Verspringen: Frederike van v™ ren, Delta Sport 4.67. B-IVT Speerwerpen: Christel Lol rathon 29.20. 200 meter: Jol-- Nijs, RKHAV 28.5. VerspiW Nanette Koers, Scheldesport 100 meter horden: Ilse Scheldesport 17.6. 100 meter; Ma jella Claeys, AV'56 14.7. C- JES: Kogelstoten: Laura '.MEI* Hoog* JEAS; «vogeisvowjn; uaui" •- steeger, AV'56 9.31. Hoogspnnrc Jolanda de Koning, AV56 Speerwerpen: Marielle Lam - AV'56 23.86. 80 meter hordei1 riam de Vos, Scheldesport.14 meter: Miriam de Vos, MEISJES: 60 meter: Christel Jm gemanse, Marathon 9.2. 60 m horden: Iris Provoost, Schelder 12.0. Kogelstoten: DanielleSwL RKHAV 7.49. NIS-ATLETEN' gelstoten: Rob Francken, SUa 8.37 en Jacco Luteijn, SCB, M nC, Speerwerpen: Heren: Rob ken, SGB, A2, 25.30 en Jacc0n^ teijn, SGB, A2 16.64. Dame* Weststrate, SGB, CP8,17.34, nit nationaal record. S'"". im loat u hot beste i Kleintje In do immers met minstens - 'van de tien Stemlezers p lezeressen die speciaal ^langstelling hebben voor ritjes''rubriek "personeel gevraagd" ligt het por de hand. dat er snel en ^ei reacties komen 124ste jaargang Kantort Van een onzer verslaggeve OUDENBOSCH - De paus is m druk bezig Nederlands te leren bezoek aan ons land, dat volgen mei zal plaatshebben. De paus krijgt daarbij enkele week een bijzonder leerboek on Het is het boekje '100 Jaar basilie Zwa Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - De nieuwe cao bij Philip Morris is rond. De vak bonden, de Voedings bond FNV, de Industrie bond FNV, het CNV en de Unie BLHP bereik ten gisteren met de di rectie van de Bergse si- garettenfabriek over eenstemming over een twee-jarige arbeidso vereenkomst. Door dit akkoord is een ein de gekomen aan de staking bij Philip Morris, die zeven werk dagen heeft geduurd. Deze was uitgeroepen door de Voe dingsbond FNV. De leden van deze bond stemden gisteren in met de nieuwe voorstellen van de Philip Morris-directie. Ongeveer 400 medewerkers van Philip Morris besloten op 29 juni na de oproep van de voedingsbond in staking te gaan, omdat geen overeen stemming werd bereikt over de financiering en invulling van de arbeidsduurverkor ting. Met name het voorstel van de directie om vijf roos- tervrije dagen aaneengesloten op te nemen ontmoette veel weerstand bij de leden van de Voedingsbond. In de nieuwe cao zijn die vijf dagen van de baan. Er is nu sprake van het opnemen van drie dagen aaneengeslo ten. Daarnaast garandeert de directie een toename van de werkgelegenheid met 51 ar beidsplaatsen (7 meer dan in het eindbod van vorige week dinsdag). Ook wordt de einde jaarsuitkering verhoogd en betaalt Philip-Morris mee aan de arbeidsduurverkorting. „Ik ben uiterst tevreden", Meldt onderhandelaar Paul Andela. „Het is het best moge lijke resultaat dat we konden bereiken". Ook de directie van Philip Morris toonde zich con tent. Woordvoerder H. van Roode: „We zijn bijzonder ge lukkig dat de mensen weer aan het werk willen". De zegsman van de sigaret- 'enfabriek wilde verder nog kwijt dat de gevolgen van de slaking voor de werknemers zowel en op financieel gebied °P dit moment' nog niet te overzien zijn. De staking heeft de Voe- "ngsbond FNV en de centrale 'NV bij elkaar een kleine half m'ljoen gulden gekost, aldus ooi ruwe schatting van bonds- Woordvoerder F. Allers. ji Philip.Morris: Opstekertje» voor bonden

de Stem | 1984 | | pagina 30