Tweede plaats bezorgt Heieen Hage gele trui VANDERAERDEN PAKT LAATSTE KANS Milan Jur 'Rijnland- Raas ^achterhaalt' Gerrie Knetemann en Joop Zoetemelk Raas wil Parijs halen, maar Dustin Hoffman trekt veel belangstelling Van km tot km mmm MAANDAG 9 JUL11984 PAU - De tegenstelling was groot. De Jan Raas van zaterdagavond en die van zondag middag vormden een wereld van verschil. Na zijn schitterende overwinning op de Boulevard des Americains in Bordeaux toonde de Zeeuw zich ook naar buiten toe de vorst, die op zijn troon was teruggekeerd. Tijdstraf voor Vanderaerden MAANDAG 9 JUL11984 UITSLAG ALGEMEEN KLASSEMENT PLOEGENKLASSEMENT MWWiÉ PUNTENKLASSEMENT BERGKLASSEMENT Kritiek op benoeming Beckenbauer Go Ahead en Roda JC verliezen in Intertoto trier (DPA) - De Ronde van vendaagse amateurkoers in jonnen door de Tsjechoslowa Jarige renner uit Bratislava ®ient een voorsprong van 32 se ser Werner Stauff. Van onze speciale verslaggevers BORDEAUX - Met Jan Raas kwam op de tiende Tour-dag pas de derde grote kam pioen op het erescha vot. Bernard Hinault (proloog) en Laurent Fignon (tijdrit Le Mans) gingen de oud-wereldkampioen vooraf. Het eerste Nederlandse dagsucces werd gevierd in Bordeaux, de havenstad die in de Tour-ge schiedenis met negen Nederlandse etappe- Daarbij zijn drie Nederlandse titels, een we- 1980: 26; 1981: 16; 1982: 17; 1983: 18; 1984: 4. overwinningen een Nederlands tintje kreeg. Voor Jan Raas betekende dat zijn tiende etappezege in Tour in totaal, op acht starts. Hij kwam daarmee op gelijke hoogte als Joop Zoetemelk en Gerrie Knetemann. Het was zijn 142e overwinning in zijn profloopbaan, die tien jaar geleden een aanvang nam. reldkampioenschap en dertien klassiekers. Het aantal overwinningen van Raas was on getwijfeld veel groter geweest als hij niet meermalen voor langere tijd wegens blessu res was uitgeschakeld en niet veel overwin ningen aan zijn ploeggenoten had gegund. De serie overwinningen van Jan Raas (31) is 1975: 2; 1976: 5; 1977: 12; 1978: 22; 1979: 20; Raas was dit jaar drie maanden uitgescha keld door een val in Milaan-San Remo. Zijn erelijstje van dit jaar is: 11e Omloop Het Volk, winnaar criterium Lage Zwaluwe, winnaar kermiskoers Beringen-Koersel, winnaar Nederlands kampioenschap in Geulle en winnaar negende etappe ronde van Frankrijk in Bordeaux. Illllllllllllllllllll PAU (AFP) - Aan de voet van de Pyreneeën is een eind geko men aan de reeks etappe overwinningen van Neder landse rijdsters in de ronde van Frankrijk voor dames. De achtste rit van gisteren, 70 ki lometer van Aire-sur-Adour naar Pau, werd gewonnen door Kelly-Ann Way. De Ca nadese was de snelste uit een kopgroep van zeven. Heieen Hage ging als tweede over de streep, hetgeen haar de gele trui opleverde. De zevende etappe van de ronde van Frankrijk voor da mes, van Blaye naar Bordeaux over een afstand van 54,5 kilo meter, leverde zaterdag nog wel een zege op voor een Ne derlandse. Petra de Bruin be haalde haar tweede etappeze ge door de massasprint te win nen. De uitslag van de zevende etapope van de ronde van Frankrijk voor dames, over 54,5 kilometer van Blaye naar Bordeaux, is: 1. Petra de Bruin (Ned) 1 uur 29 minuten 18 seconden (met tijdvergoeding 1.29.03); 2. Corinne Lutz (Fra) 1.29.18 (1.29.08); 3. Connie Meijer (Ned) 1.29.19 (1.29.14); 4. Mieke Ha vik (Ned) 1.29.19; 5. Rita Timpers (Ned) 1.29.19; 6. Valerie Simonet (Fra); 7. Hennie Lieverse (Ned); 8. Christine Gourmelon (Fra); 9. He- leen Hage (Ned). De uitslag van de achtste rit is: 1. Kelly-Ann Way (Can), 70 km van Aire-sur Adour naar Pau in 1 uur 52 minuten en 39 seconden, gemid delde snelheid 37,603 km/uur, 2. Heieen Hage (Ned), 3. Marry Nan- ne-Martin (VSt), 4. Hilary Mate (Can),8. Connie Meijer (Ned) op 1 minuut en 18 seconden, 9. Valerie Simonet (Fra-A) zelfde tijd, 10. Pe tra de Bruin (Ned) op 2.13,11. Mie ke Havik (Ned), 13. Hanneke Lie verse (Ned) zelfde tijd als Petra de Bruin. Het algemeen klassement na de achtste etappe is: 1. Heieen Hage (Ned) 13 uur, 12 minuten en 13 se conden, 2. Connie Meyer (Ned) op 1.08, 3. Valerie Simonnet (Fra-A) op 1.33, 4. Mary Nanne-Martin (VSt) op 2.24, 5. Kelly-Ann Way (Can) op 2.29, 6. Christine Waller (Fra-B) op 2.36, 7. Hilary Mate (Can) op 2.39, 8. Debra Schunway (VSt) z.t, 9. Betty Wise- Steffan (VSt) z.t., 10. Mieke Havik (Ned) op 3.10, 13. Petra de Bruin (Ned) op 4.31,15. Hanneke Lieverse (Ned) op 4.42. RUG- EN KNIEKUGHTEN Van onze speciale verslaggevers PAU - De Amerikaanse filmster Dustin Hoffman ('All the presidents men', 'Little big man', The Gra duate' en 'Kramer versus Kramer') trok gisteren bij de finish in Pau nog meer belangstelling dan etappe winnaar Eric Vanderaerden. Dustin Hoffman volgt sinds zaterdag de Tour omdat hij, met Columbiaans kapitaal, in 1985 een film gaat maken over de Tour de France, waarin hij de hoofdrol speelt. Hoffman speelt volgens het scenario de rol van de oudere favoriet voor de eindzege, zijn rivaal is een jongeman, beiden raken tij dens de Tour verliefd op hetzelfde meisje. Met een vechtpet op het hoofd keek Hoffman in het afgelopen weekeinde zijn ogen uit in de karavaan van de ronde. „Indrukwekkend", vond hij in Pau, „in het be gin begreep ik er niet zoveel van, want ik heb alleen in mijn kinderjaren op een fiets gezeten, ik weet zelfs niet of ik nog fietsen kan, dat zal ik wel weer moeten leren". Dustin Hoffman krijgt voor zijn rol vijf miljoen dollar, dat is ongeveer vijf tien miljoen gulden. Verge zeld door zijn vrouw maakte Hoffman alvast kennis met zijn landgenoot Greg Le- mond. Hij sprak een half uur met Lemond en vroeg op een bepaald moment waar om hij een tricot droeg met horizontale strepen, afwij ken van de rest van zijn ploeg. „Dat komt omdat ik wereldkampioen ben", ver klaarde Lemond zijn regen boogtrui. „Oh, dat wist ik niet, sorry", zei Dustin Hof fman. Dustin Hoffman heeft aan Tour-directeur Felix Levi- tan gevraagd of hij zoveel mogelijk door journalisten en fotografen met rust gela ten kan worden. „Anders kan ik mij niet concentre ren". Van onze speciale verslaggevers PAU - Eric Vanderaerden heeft de laat ste gelegenheid voor de bergen aangegre pen om de eerste etappezege voor de ploeg van Peter Post in de ronde van Frankrijk te behalen. Met zijn zege in Pau, in de tiende etappe beantwoordde de kampioen van België eindelijk aan de ho ge verwachtingen. Het werd zijn tiende overwinning in dit seizoen, zijn vijfentwintigste in an derhalf jaar bij de beroepsrenners. Eric Vanderaerden heet het grootste talent van België na Merckx te zijn. Hij kan in derdaad fenomenaal tijdrijden op korte trajecten en sprinten als de beste na wed strijden over vlak of heuvelachtig par koers. De 22-jarige coureur uit Belgisch Limburg heeft een harde profmentaliteit. Hij weet wat hij kan en hij weet vooral dat hij niet kan wat het Belgische wieler- volk meent dat hij kan. „Ik ben geen Merckx en ik zal nooit een Merckx worden", is de mening van Van deraerden, die zich in zijn land niet be paald populair heeft gemaakt. Zijn stap naar de ploeg van Post werd hem niet in dank afgenomen. Vanderaerden heeft zich tot nu toe niets aangetrokken van de kritiek. Hij gaf zelfs toe dat de kreet 'hal ve Hollander' wel van toepassing is. „Ik heb in Nederland wielrennen geleerd. In jeugdwedstrijden op een leeftijd dat ik in België niet eens op een racefiets mocht zitten". Eric Vanderaerden werd vorig jaar be roepsrenner. Hij won meteen vijftien wedstrijden, waarbij de prologen van Parijs-Nice, de Midi Libre en de ronde van Frankrijk. Ook versloeg hij in de ronde van Spanje de Italiaan Saronni twee keer in de eindsprint. De erelijst van Eric Vanderaerden van dit seizoen is: 9e Omloop Het Volk, 3e Mi- laan-San Remo, winnaar eerste en derde etape Driedaagse De Panne, 10e ronde van Vlaanderen, 2e Gent-Wevelgem, winnaar eerste en derde etappe Vier daagse van Duinkerken, 2e Rund um den Henninger Turm, winnaar criterium Oud-Gastel, winnaar proloog, tweede- en zevende etappe ronde van Zwitserland, Belgisch kampioen op de weg, winnaar tiende etappe ronde van Frankrijk in Pau. Eric Vanderaerden op weg naar de eerste etappe-zege voor de ploeg van Peter Post. Aan zijn wiel zijn landge noot Mare Dierickx. - fotoanp door HEIN GROOTHUIS Zelfverzekerd en opgewekt stond hij iedereen te woord. Ondanks een tien uur durende rit en een ver blijf van twee uur bij de dopingcontrole. Een teleurgestelde Jan Raas arriveerde gisteren met meer dan vijf minuten achterstand in Pau. FOTOANP Nog geen etmaal later was hij nauwelijks te genieten. Di- rekt nadat hij met een achter stand van dik vijf minuten door de finish was gegaan, reed hij door naar hotel Du Commerce, waar hij zich met rug- en knieklachten enkele uren afsloot van de buitenwe reld in de met Leo van Vliet gedeelde kamer. Pas 's avonds, na een hazeslaapje was hij weer aanspreekbaar. Zaterdag was Raas weer de grote vedette van voor de val in Milaan-San Remo, die hem lange tijd buitenspel zette. Zelfbewust, overtuigd van eigen kunnen, was hij op de zege afgegaan. Overigens na een moeizame aanloop. Raas: „De eerste 200 kilome ter van de rit had ik het niet al te best. Negentig kilometer voor het einde raakte ik bo vendien betrokken bij een val partij, waarbij ondermeer ook Vanderaerden tegen de grond ging. Ik liep er een dikke knie bij op. Nadat de dokter er ijs op had gespoten, had ik er ech ter weinig last meer van". In de finale voelde Raas zich in zijn element. Hij was zo ze ker van zijn zaak, dat hij het eigenlijk op een massaspurt had willen laten aankomen. Een strijdwijze die hij voor dien in deze Tour niet had zien zitten, omdat hij zich bij voor baat geklopt waande door ras- sprinters van de concurrentie. Raas: „Ik wilde gokken op de eindsprint, omdat ik elke dag beter was gaan rijden. Ik was er van overtuigd, dat ik een goede kans had. Je moet ook niet vergeten dat een massa spurt na 340 kilometer heel wat anders is dan een massa spurt na 200 kilometer. Dan sprint iedereen niet zo goed meer, komt het op inhoud aan". Mare Madiot doorkruiste het aanvankelijke strijdplan echter door een drietal kilo meters voor de finish weg te springen. Raas: „Ik kende het rondje goed - Villemiane de marreerde er een paar jaar geleden - en ik wist dat ik mee moest gaan. Ook al omdat ik er goed van op de hoogte was dat Madiot goed reed. Op de dag dat hij de etappe won, had ik hem heel sterk zien weg gaan". Eenmaal bij de Fransman gekomen en ook met Leali er nog bij beperkte de Zeeuw er zich toe aan het wiel te blijven. Raas: „Als ik kop had overge nomen, had ik niet kunnen winnen. Want ik was wel goed, maar toch nog niet hele maal op mijn oude niveau, hoewel dat misschien wat gek klinkt. Ik moest gewoon gok ken dat Madiot door zou rij den. Hij heeft het gelukkig ge daan. Later verklaarde hij dat door te zeggen dat hij liever had dat ik won, dan dat Kelly bonnificatieseconden zou pak ken. Kennelijk zijn ze bij Re nault nogal bang van Kelly". In de door Madiot aange trokken sprint rekende Raas gedecideerd af met zijn twee rivalen. Met meer dan een fietslengte verschil op de Ita liaan stoof hij over de eind streep. Raas: „Toch was ik bang van Leali. Die koerste beresterk. Op een gegeven ogenblik kwam hij ook nog tot aan mijn crankstel. Toen dacht ik: Raas, je bent er aan voor de moeite. Door alles te geven kon ik hem echter toch nog ruim verslaan. Gelukkig maar. Het heeft er belangrijk toe bijgedragen dat de Tour tot nu toe heel geslaagd is voor ons". Gisteren had Raas, die op de laatste col van de vierde cate gorie moest lossen en daarna gezelschap bleef houden van Adri van Houwelingen, het naar zijn zeggen heel moeilijk. Raas: „Ik had bijna de hele nacht niet geslapen, doordat ik last had van het vele drinken in de caravan voor de doping controle en doordat ik tand pijn had. En doordat ik zo wei nig gerust had, kreeg ik ook weer last van mijn rug en van mijn knie. PAU - De jury van de ronde van Frankrijk had voor etap pewinnaar Eric Vanderaerden nog een verrassing in petto. Omdat de Belg buiten de daarvoor aangewezen plaats en tijd wat te drinken had aangenomen van zijn ploeglei der Peter Post, werd hij ge straft met tien seconden. De leider in het alge meen klassement en drager van de gele trui, Kees van den Berg uit Dongen. - fotoleovanbijnen NIET MINDER dan 137 deelnemers aan de Lezers- Tour van De Stem hadden Jan Raas als winnaar van de 'monster'-etappe van za terdag tussen Nantes en Bordeaux getipt. Voor Leali waren drie kaarten binnen gekomen en Madiot kreeg 12 'stemmen'. De beste presta ties in de negende etappe werden geleverd door Frans Hack, Marconistraat 127, Roosendaal, tijd 9.39.58; mevr. Elsacker, De Tuintjes 21, Zundert, 9.40.48; J van de Broek, Papenstraat 31, Etten-Leur, 9.38.28; Ed Lambert, Bossestraat 100, Vogelwaarde, 9.38.19; J van Liesdonk, Kilsdonk 31, Oosterhout, 9.42.16. Gisteren lukte het de Belgische kampioen Eric Vanderaer den dan eindelijk om een etappe op zijn naam te schrijven, Liefst 326 deelnemers aan de Lezers-Tour van De Stem gin gen met hem als winnaar over de meet in Pau. Voor mede vluchter Dierickx kwam een kaart binnen, terwijl de win naar van de pelotonspurt Sean Kelly opnieuw goed in de markt lag. Zaterdag tipten 388 deelnemers hem als winnaar en gisteren waren er zelfs 408 'experts', die vertrouwen in zijn kwaliteiten hadden. Kelly's supporters kunnen dus voor de tiende etappe drie punten aan hun totaal toevoegen. In deze tiende etappe van de Lezers-Tour is er trouwens weer op het scherpst van de snede gekoerst. De beste presta tie werd geleverd door A de Wildt, Julianalaan 6, Ouden bosch, die precies de juiste tijd van Eric Vanderaerden, na melijk 4.51.02 op zijn kaart invulde. Voor zo ver aan de Tour staf van De Stem bekend is het de laatste jaren niet eerder voorgekomen dat een deelnemer tot op de seconde nauwkeu rig te juiste tijd heeft ingevuld. Extra bewondering dus voor A de Wildt, die na afloop van de Lezers-Tour natuurlijk tij dens de receptie stevig in het zonnetje zal worden gezet. Na het bijwerken van 887 deelnemerskaarten ontstonden er in het algemeen klassement flink wat verschuivingen. Zo scoorde Mimi Hamelink uit Terneuzen tijdens het afgelopen weekeinde 10 punten en kwam van acht op een totaal van achttien punten. Onze gele truidrager Kees van den Berg uit Dongen slaagde er in deze twee etappes niet in te scoren en blijft dus op 19 punten staan. Toch nog voldoende om zich aan kop van het algemeen klassement te handhaven. Maar de achtervolging is fel. Zo kwamen G van de Brand, P van Gennip en B van der Maas net als Mimi Hamelink op een to taal van 18 en het zal er de komende dagen dus om spannen. De grote pechvogel in de vierde etappe, Dennis Mink uit Dongen, is de mentale klap kennelijk weer te boven. Ook hij scoorde afgelopen weekeinde tien punten en voegde zich weer bij de jachtgroep op leider Kees van den Berg. BORDEAUX - In Nantes starten 164 renners voor de negende etappe van de ronde van Frankrijk over 338 kilometer naar Bordeaux. Voor de langste etappe van de Tour stijgt de temperatuur boven de 30 graden. 23 km: eerste bon-tussensprint: 1. Hinault 12 sec), 2. Hanegraaf (8), 3. Kelly (4). 50 km: tweede bon-tussensprint: 1. Vanderaerden, 2. Planckaert, 3. Hanegraaf. 95 km: derde bon-tussensprint: 1. Hinault, 2. Simon, 3. Hanegraaf. Kopgroep van 21 met o.a. Hinault, Hanegraaf, Simon, Andersen, Pee- ters, Kelly en Fereira. Ill km: vierde bon-tussensprint: 1. Kelly, 2. Hinault, 3. Hanegraaf. 116 km: kopgroep ingelopen. 203 km: vijfde bon-tussensprint: 1. Fignon, 2. Kelly, 3. Hinault. 207 km: valpartij met o.a. Baas en Vanderaerden. 232 km: zesde bon-tussensprint: 1. De Wolf, 2. Gaigne, 3. Sergeant. 259 km: aanval van Clere, Manders countert. 268 km: zevende bon-tussesprint: 1. Clere, 2. Manders, 3. Hinault op 1.45. 287 km: algemene hergroepring. 292 km: doorkomst op de Cote Gauriac (4e cat): 1. Peeters, 2. Ber- naudeau, 3. Garde. 317 km: achtste bon-tussensprint: 1. Anderson, 2. Hanegraaf, 3. Gar de. 320-333 km: aanvallen van Ander son en Bazzo mislukken. 335 km: algehele hergroepring. Madiot ontsnapt, Raas volgt. 337 km: Leali bij Madiot en Raas. 338 km: Raas wint negende etappe voor Leali en Madiot, Barteau be houdt gele trui. PAU - In Langon bij Bordeaux starten 163 renners voor de tiende etappe van de ronde van Frankrijk over 198 kilometer naar Pau. 18 km: eerste bonificatie-tussen- sprint: 1. Kelly (12 sec); 2. Men- theour; 3. Castaing. 21 km: Van der Poel, Ruttimann, De Rooy en Dhaenens ontsnappen. 34 km: tweede bonificatie-tussen- sprint: 1. Van der Poel; 2. De Rooy; 3. Ruttimann. Peloton op 2.30. 54 km: voorsprong kopgroep 6.20. 85 km: Matthijs en Versluys stap pen af. 125 km: derde bonificatie-tussen- sprint: 1. De Rooy; 2. Van der Poel; 3. Ruttimann. 132 km: doorkomst op de Cote Lou- rine (4e categorie): 1. Ruttimann; 2. De Rooy; 3. Van der Poel. 144 km: doorkomst op de Cote Cle- des (4e): 1. Dhaenens; 2. De Rooy; 3. Van der Poel. Peloton op 2 minu ten. 167 km: doorkomst op de Cote d'Auga (4e): 1. Dhaenens; 2. Ber- naudeau; ontsnapping ten einde. De Wilde stapt af. 174 km: Vanderaerden en Dierickx ontsnappen. 198 km: Vanderaerden wint tiende etappe voor Dierickx. Barteau be houdt gele trui. De uitslag van de negende etappe in de ronde van Frankrijk, over 338 kilometer van Nantes naar Bor deaux, is: 1. Jan Raas (Ned) 9 uur 40 minuten 11 seconden (met tijd vergoeding 9.39.41) gemiddelde snelheid 34,954 kilometer per uur; 2. Bruno Leali (It) z.t (9.39.51); 3. Mare Madiot (Fra) op 3 sec. (9.40.04); 4. Sean Kelly (Ier) op 5 sec.; 5. Eric Vanderaerden (Bel) z.t.; 6. Francis Castaing (Fra); 7. Noël Dejonckheere (Bel); 8. Frank Hoste (Bel); 9. Jean-Philippe Vanden- brande (Bel); 10. Leo van Vliet (Ned); 11. Hubert Linard (Fra); 12. Eddy Planckaert (Bel); 13. Gian- carlo Perini (Ita); 14. Jean-Fran- cois Rault (Fra); 15. Ad Wijnandg (Ned); 16. Guy Gallopin (Fra); 17. Kim Andersen (Den); 18. Domini que Garde (Fra); 19. Pierre le Bi- gaut (Fra); 20. Pierre-Henry Men- theour (Fra) 22. Hinault (Fra, Köchli); 23. Hanegraaf (Ned, Go- defroot); 29. Van der Poel (Ned, Godefroot); 35. Van Houwelingen (Ned, Godefroot); 45. Fignon (Fra, Guimard); 49. Anderson (Aus, Post); 59. Winnen (Ned, Post); 63. Peeters (Bel, Godefroot); 71. Zoete melk (Ned, Godefroot); 72. Nulens (Bel, Post); 84, De Keulenaer (Bel, Post); 107. Veldscholten (Ned, Post); 113. Kuiper (Ned, Godef root); 116. Manders (Ned, Godef root); 128. Knetemann (Ned, De Witte) allen in dezelfde tijd als Kelly; 144. De Rooy (Ned, Post) op 1.16; 163 en laatste Thalmann (Zwi, Girard) op 9.08; opgegeven na val Jourdan (Fra, Köchli). De uitslag van de tiende etappe van de ronde van Frankrijk, een rit over 198 kilometer van Bor- deaux-Langon naar Pau, is: 1. Vanderaerden (Bel, Post) 198 kilo meter in 4 uur, 51 minuten 2 secon den, met tijdvergoeding 4.50.32, ge middelde snelheid 40,820 kilometer per uur; 2. Dierickx (Bel, De Witte) 4.51.02, met tijdvergoeding 4.50.42; 3. Kelly (Ier, De Gribaldy) 4.53.33, met tijdvergoeding 4.53.23; 4. Van Vliet (Ned, Godefroot) 4.53.33; 5. Hoste (Bel, De Witte); 6. Rault (Fra, Köchli); 7. Castaing (Fra, Berland); 8. Frebert (Fra, Boishardy); 9. Wij- nands (Ned, Godefroot); 10. Ber- naudeau (Fra, Boishardy); 11. Van- denbrande (Bel, De Kimpe); 12. Di- thurbide (Fra, Pinto); 13. Lubber- ding (Ned, Post); 14. Gallopin (Fra, De Gribaldy); 15. Peiper (Aus, Ber land); 16. Clere (Fra, Danguillau- me); 17. Rogiers (Bel, De Kimpe); 18. Sergeant (Bel, De Witte); 19. Vi- chot (Fra. De Gibraldy); 20. Peeters (Bel, Godefroot), 21. Manders (Ned- Godefroot), 30. Hanegraaf (Ned- Godefroot), 55. Winnen (Ned-Post), 56. Zoetemelk (Ned-Godefroot), 75. De Rooy (Ned-Post), 77. Van der Poel (Ned-Godefroot), 105. Veld scholten (Ned-Post), 119. Knete mann (Ned-De Witte), 129. Kuiper (Ned-Godefroot) allen zelfde tijd als Van Vliet, 149. Van Houwelin gen (Ned-Godefroot) op 5A3, 150. Raas (Ned-Godefroot) z.4 160. en laatste Verlinden (Bel-De Kimpe) op 26.49. Uitgevallen: De Wilde (Bel-Thevenet), Matthys (Bel-De Kimpe) en Versluys (Bel-De Kim pe). 1. Barteau (Fra-Guimard) 44 uur, 28 minuten en 47 seconden, 2. Le Guilloux (Fra-Köchli) op 3.07,3 Fignon (Fra-Guimard) op 12.30,4. Paulo Fereira (Por-Pinto) op 13.19, - 5. Anderson (Aus-Post) op 13.38, Hinault (Fra-Köchli) op 13.43, 1. Veldscholten (Ned-Post) op 1433,8 Lemond (VSt-Guimard) op 15.03,9. Peeters (Bel-Godefroot) op 15.19, 10. Kelly (Ier-De Gribaldy) op 15.36, 11. Andersen (Den-Danguil- laurne) op 15.39, 12. Visentini (It- Boifava) op 15.41,13. Van der Poel (Ned-Godefroot) op 15.43,14. Roche (Ier-Thevenet) op 15.45, 15. Nulens (Bei-Post) op 15.48, 16. Leali (It- Boifava) op 15.49, 17. Knetemann (Ned-De Witte) op 1551,18. Zoete melk (Ned-Godefroot) op 16.44,18. Hanegraaf (Ned-Godefroot) z.t 20. Mare Madiot (Fra-Guimard) op 17.10, 22. Vanderaerden (Bei-Post) op 17.25, 27. Winnen (Ned-PooMop 17.50, 45. Pascal Simon (Fra-Ber- land) op 18.57, 56. Lubberdlnf (Ned-Post) op 20.00, 59. Breu (Zwi- Girard) op 20.10,83. Manders (Ned- Godefroot) op 21.44, 85. De Rooy (Ned-Post) op 21.50, 86. Van Hou welingen (Ned-Godefroot) op 2151, 90. Raas (Ned-Godefroot) op 22.05, 91. Kuiper (Ned-Godefroot) op 22.14, 98. Wijnands (Ned-Godef- root) op 22.54,100. Van Vliet (Ned- Godefroot) op 23.10,101. Planckaert (Bei-Post) op 23.31, 108. Battaglm (It-Boifava) op 24.02, 111. De Keu- lenaer (Ned-Post) op 24.88, 113. Herrera (Col-Gomez) op 24.10,160. en laatste Verlinden (Bel-De Kim pe) op 50.29. 1. De Witte 14.38.08, 2. Post I.U} Godefroot 14.40.39, 4. De Gribaldy z.t., 5. Boishardy z.t. 1. Guimard 133.53.44, 2. Köchli 134.00.27,3. Post 134.08.31,4. De Wit te 134.14.59,5. Godefroot 134.16.04 1. Barteau (Fra-Guimard) 44.28.47, 2. Fereira (Por-Pinto) op 13.19,3. Lemond (Fra-Guimard) op 15.03,4. Visentini (It-Boifava) op 15.41, Hanegraaf (Ned-Godefroot) °P 16.44 1. Hoste (Bel-De Witte) 176 punten, 2. Vanderaerden (Bei-Post) 147,3. De Jockheere (Bel-Echevarri) HJ» 4. Castaing (Fra-Berland) 110. Kelly (Ier-De Gribaldy) 105,6. V*0 der Poel (Ned-Godefroot) 94. 1. Peeters (Bel-Godefroot) 35, Bernaudeau (Fra-Boishardy) De Rooy (Ned-Post) 9, 4. Fereira (Por-Pinto), Le Guilloux (Fra' Köchli) 8, 6. Pascal Simon (Fra" Berland) 7. Martina Navratilova gecc tegen Chris Evert-Lloyd. STUTTGART (DPA) - De aanstelling van Franz Bec kenbauer tot bondscoach is niet in alle gelederen van de Westduitse voetbalbond met instemming ontvangen. Op de algemene vergade ring van de deelstaat Baden- Würtemberg bekritiseerde voorzitter Meinzer het beleid van het bondsbestuur. In Karlsruhe hield Meinzer zijn gehoor voor, dat 'de bond zelfs van de kleinste verenigingen verlangt, dat die een trainer met een licentie aanstellen. Nu neemt de bond als belangrijk ste trainer een man in dienst zonder papieren'. Ook Hemmo, bondsafgevaardigde van Wür- temberg, was het oneens met de handelwijze van de bond: 'Zonder rijbewijs mag je niet in een auto rijden. Zonder trainerslicentie mag je geen elftal trainen. Franz Becken bauer heeft geen licentie. Toch jis hij nu de man, die het West duitse elf tal leidt. Ik vraag me af of dat de juiste politiek is'. Van onze sportredactie LUIK/KERKRADE - Go Ahead Eagles heeft met een gehalveerd A-team, aange vuld met enkele spelers uit het C-elftal, het eerste Intertoto- duel in Luik tegen Standard met 4-2 verloren. Gezien de samenstelling van het elftal (John Oude-Wesse- link weigert het aangeboden contract te tekenen, Bosman, Veldmate en Back zijn nog met vakantie en Ten Cate heeft een spierscheuring) was de nederlaag onontkoombaar, mede omdat de verjongde ploeg uit Deventer twee onte rechte strafschoppen moest incasseren. De zwak leidende arbiter Cokaiko had twee gele kaar ten voor Go Ahead Eagles- spelers: Woudsma en Witte- veen. Er waren 5000 toeschou wers. Woensdagavond speelt Go Ahead zijn tweede wed- sfrijd in Denemarken tegen Odense. Vorig jaar leek Jurco reeds j-'hdwinnaar te worden, totdat [dj in de laatste etappe moest ooigen voor het geweld van de yostduitsers. Evenals de Sov jets ontbraken zij dit jaar in •jot peloton, waarin de bijna oltallige Nederlandse selectie oor de Olympische Spelen Meereed. Beste Nederlander in het passement was Gert Jakobs. CT, Jonge renner uit Emmen ■ndigde als vierde. Zijn ach- aretand op Jurco bedroeg drie apnuten. In het ploegenklas- oihent, gewonnen door Tsje- .j Slowakije, wel"d Nederland rto met 6611 achterstand van minuten. Hr' afslagen: zesde etappe: 1. An ten *^aPP®s (WD1) 3 uur, 8 minu- ®hg)n seconden (mat1 tijdvergoe- 2. Achim Stadler (WD1) 3.09 Poi din 3.09 (Zv ten tijd Pet mir ver Pof goe (Po Mai Ber Dut (Ne Tw: (Ne lesz Het co I (WI (Tsj Kar Due 10.5* op 1

de Stem | 1984 | | pagina 26