Uitslagen tennis Wimbledon Verwei en Grondman succesvol OUR ink hvogel W eer problemen rond Maradona a blijft I loord LOTTO EN TOTO Nederlanders uit top klassement Verrassingen bij jeugdtennis Tweede plaats De Bleyser Rationale kampioenschappen junioren Ï^estdorp op podium Feyenoord en Ajax geplaatst I Fransen waarderen I Portugees Chalana Verlies softbalploeg weer weg WOENSDAG 4 JUL11984 DE STEM-SCO^ T14 PAGINA SPORT 3 Nederlaag I voor [Rob Simon SPORT IN 'T KORT SPORT IN 'T KORT Publiek mijdt Nürburgring Winst van Jacky Buyck 1 het geel samen met Tour- - FOTO leo van bjjnen Ideraerden (432) werden in Jalgemeen klassement ver- Ikt en daarmee kwam I4NIS MINK, Vossendonk longen met 8 punten en de ferpste tijd naar voren. Fo- faaf en Tour-miss togen naar Dongen om Dennis gele trui uit te reiken. In- Bdels was echter de gecorri- Vde uitslag bekend en ten Jze van de familie Mink fd de situatie uitgelegd, arna bleek dat ANTON pj OERS de werkelijke lei- in de Lezers-Tour van De n was. Voor Dennis Mink l sneu, want hij had al aan 'geel' mogen ruiken. Van- Ir dat wij de Dongense jon ing willen uitroepen tot de lotste pechvogel van de eer- etappes van de Lezers- iir'. Van een onzer verslaggevers LONDEN - De 17-jarige Rob Simon uit Rijen heeft de tweede ronde van het juniorentoernooi op Wimbledon niet over leefd. Simon verloor in de tie-break van de tweede set van de Zuidafrikaan I Stewart Kruger, nadat hij in die set nog met 2-5 I had voorgestaan: 2-6, 6-7 I (tie-break 2-7). Het eerste optreden van de Rijense junior op Wimbledon mag deson danks niet onbevredi gend genoemd worden. Pas vorige week speelde hij in een Engels junio rentoernooi voor de eer ste maal van zijn leven op gras, zodat de aan- pssingsmoeilij kheden waar hij mee te kampen had, begrijpelijk ge noemd mogen worden. Bovendien speelde Si mon met een beschadigde enkel, een blessure die hij een paar dagen geleden opliep. Daar had hij in de eerste ronde tegen Hasib Aslem uit Pakistan al de nodige last van. Deson danks speelde Simon een redelijke partij, waarbij vooral zijn aanvallende backhandslagen waarde ring oogstten. De drukte op Wimbledon, waar da gelijks bijna 40.000 toe schouwers zich een weg- banen door de nauwe pa den tussen de bijbanen, was hem wel wat tegen gevallen: "Het is werke lijk een gekkenhuis hier", aldus Rob Simon, "zoveel mensen, het is gewoon niet te geloven. Dit is niet te vergelijken met Ro land Garros. Daar is alles een stuk rustiger". \nton van Oers, leider in |f algemeen klassement. - foto leo van bi jnen SAPELS (DPA/SID) - Boca Juniors wil de overgang van Diego llaradona van Barcelona naar Napoli tegengaan. De vroegere •erkgever van de stervoetballer, uitkomend in de hoogste divi- ievan Argentinië, wil eerst een miljoenenbedrag ontvangen, lat het tegoed zegt te hebben van Barcelona. :a Juniors beroept zich op een overeenkomst, die voor de >op van Maradona, op 3 juni van het vorig jaar, met Barce- snawerd gesloten. Komt Barcelona (of Napoli) zijn verplichtin- inniet na, dan overweegt de Argentijnse club Maradona terug (eisen. Napoli heeft zijn eerste verdiensten van de investering van rjeveer 23 miljoen geïnd. In het stadion van de Zuiditaliaanse ib waren 80.000 mensen verzameld om Maradona met een he- fflpter op het veld te zien landen. De aankomst van Maradoni (Napels leverde ongeveer een miljoen gulden op. Hoeveel Boca Juniors precies wil ontvangen werd niet bege- «d gemaakt. Diego Armando Maradona werd door FC Barce- «ia voor 14 miljoen gulden naar Spanje gehaald. Bijna vijf mil- gulden werd contant betaald. Eerder had Boca Juniors on- sveer twintig miljoen gulden bijeen geschaard om Maradona mhet destijds bijna failliete Argentino Juniors over te nemen, lolt over die transfer is nog niet het laatste woord gezegd. |lllllllll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllë edactie anche-wedstrijd van de E >aat mislukt. Wim Suur- dreigende mislukking. eddoorlopen ogen van de in het Sheraton hotel in tv York, en alleen uit de lat Johan Neeskens zijn steek had gelaten en de kul" had afgedaan, druk of erg verrast dat ven. Ook toen de groep 5 ;af bij het afscheidsduel 2 Vees kens de grote afwe- 2 en dat hij van Cosmos 2 tondag tegen Tulsa spe- jven. Ik heb hem nog een E hielp ook niet", vertelde t. Later liet hij doorsche- E or voelde op de luchtha- E het voor hem nog onbe- g München wel het lucht- E fiiiiifiiiiiiiiiimiiimfiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifi iiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiJiiniiiiii' redactie ïata blijft bij Feyenoord. g se kampioensploeg hakte E noord van de FIFA te ho- E door het omkoopschan- 2 t begin volgend jaar, niet angesloten mogen spelen. 5 Rotterdamse club dus al- 2 1 januari 1985 mag hij of- E -speler Guy Vandersmis- E id. De middenvelder zelf 2 komen. Feyenoord heeft 2 besluit genomen. 2 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinir? Een dagje luieren on Wimbledon LONDEN - De tweede dinsdag op Wimbledon had wel wat weg van een pick-nick op een lommerrijk plekje aan de rand van grazige weiden, ergens op het Engel se platteland. Na al het wapengekletter van maandag, toen de giganten in het herenkelspel voor het eerst el- kaars krachten mochten aftasten, verliepen de drie kwartfinales van de dames, die gisteren afgewerkt werden, rimpelloos en zonder verrassingen. eens wat met de dame aan de andere kant van het net, de Bulgaarse Manuela Maleeva. Vijf games voor de Bulgaarse ditmaal, en dat mag, gezien de vorm waarin de "Bionische Vrouw" geen oneervol resul taat genoemd worden: 6-3,6-2. Pam Shriver, de Ameri kaanse dubbelspelpartner van Navratilova liet zich een kans ontglippen om tegen Martina uit te komen in de kwartfina le. Zij verloor namelijk van landgenote Kathy Jordan, die de eerste set uit handen gaf, maar die die daarna de door het plaatsingscomite als 4e ge dachte Shriver met een regen van passeerslagen de baas bleef: 2-6, 6-3, 6-4. Dat was het hoofdgerecht van gisteren. Voor de rest werd er alleen een grote berg dubbelspelen en junioren wedstrijden afge werkt, terwijl ook de 35-plus- sers in actie kwamen. Okker verloor in de eerste ronde van de winnaar van 1972, Stan Smith, in een partijtje dat zo waar nog een paar honderd toeschouwers trok, terwijl de matadoren van weleer na af loop ook nog belaagd werden door tientallen handtekenin genjagers. Ook geen commotie meer tijdens de persconferenties na afloop van de partijen van Na vratilova en Evert-Lloyd, wiens afkeer van een bepaald gedeelte van de Engelse ver slaggevers de afgelopen dagen al breed uitgemeten is. Slechts eenmaal waagde een van die boulevard-dandy's het, net zo als zijn collega's gekleed in op zichtige streepjespakken met zijden vlinderdasjes, om voor- Achtste finales, dames enkelspel: Chris Evert (VSt)- Claudia Kohde (Wdl) 6-2,6-4. Kwartfinale: Martina Navratilova (Vst)-Manuela Malejeva 6-3, 6-2; Hana Mandlikova (Tsj)-Jo Durie (Gbr) 6-1, 6-4; Kathy Jordan (Vst)-Pam Shriver (Vst) 2-6,6-3,6-4. Damesdubbelspel, derde ronde: Fairbank (Zaf)/Rey- nolgs (Vst)-Allen/White (Vst) 6-3, 6-4; Potter/Walsh (Vst)-Fernandez/Moulton (Vst) 6-0, 6-2; Blount/ Wright (Vst) - 7. Collins (Vst)/Medrado (Bra) 6-3,3-6, 9- Herendubbelspel, achtste finales: Mayer/Taygan (Vst)-Delatte/Kriek (Vst) 7-6, 7-6, 5-7, 7-5; Curren (Zaf)/Denton (Vst)-Edberg/Jarryd (Zwe) 6-3, 6-7, 7-6, 6-4. Kwart-finale: Doohan/Fancutt (Aus)-Gullikson/Gul- likson (Vst) 0-6,6-4,3-6,6-2,6-3. Zeventienduizend Engelsen, die hoopten op weer eens een vertegenwoordigster uit eigen land in de halve finale, zagen op het centre-court lijdzaam toe hoe Jo Durie geen schijn van kans had tegen Hana Mandlikova (6-4, 6-1), nadat even daarvoor Chris Evert- Lloyd korte metten had ge maakt met Claudia Kohde- Kilsch. Die laatste partij was er overigens een uit de vierde ronde, omdat die maandag niet meer gespeeld kon wor den vanwege de invallende duisternis. Evert-Lloyd moet daarom vandaag als laatste dame haar kwartfinale afwer ken. Haar tegenstandster in die kwartfinale is de enige on geplaatste van de laatste acht, de 20-jarige Zweedse Carina Karlsson. De ruim 20.000 resterende toeschouwers die zich geen plaatsje op het centre-court hadden weten te veroveren, troffen het op baan I ook niet. Navratilova, het wordt wel licht eentonig, stoeide weer Martina Navratilova blijft ondanks de aanvallen van de Engelse roddelpers op de baan volledig zich zelf. Met 6-3, 6-2 wees ze de Bulgaarse Manuela Maleeva. - fotoanp zichtig een vraag te stellen over een facet uit het prive-le- ven van Navratilova, maar hij werd meteen afgekapt door de deftige supervisor van de All England Club; "Volgende vraag graag, en alleen maar vragen over tennis, heren". Waarop Navratilova het niet kon laten om, met een van walging vertrokken gezocht en een hoge snijdende stem, te zeggen: "Dat is de vent die dag en nacht op mijn deur staat te kloppen". Volgens Teddy Tinling, de kale, met gouden juwelen be hangen tennismodeontwerper, die ongeveer aan zijn zestigste Wimbledon bezig is, is er maar een manier om Navratilova dit jaar van de titel af te houden. "Er zal iemand over de voeten van Martina moeten rijden als ze op de parkeerplaats uit haar auto stapt", aldus de twee meter lange excentriek, overigens een soort ere-ere-lid van de All England Club. Na vratilova schoot in een ont spannen lach toen ze met die uitspraak geconfronteerd werd: "Dat is in ieder geval niet mogelijk", aldus de Ame rikaanse Tsjechische, "want ik heb hier om de hoek een huis gehuurd, en ik kom daarom 's morgens in alle vroegte lopen. Op de parkeerplaats kom ik dus niet". Digna Keetelaar, als inval ster tot het jeugdtoernooi toe gelaten, bereikte dinsdag de achtste finales. De zeventien jarige Nederlandse speelster kwam in de eerste set van de partij voor de tweede ronde tegen de Italiaanse jeugdkam pioene Laura Garrone met 3-0 achter, maar zette de zaken vervolgens recht: 6-4,6-2 In de achtste finales ont moet zij de winnares van de ontmoeting tussen de Japanse Yokota en de als vierde ge plaatste Zuidafrikaanse Mentz. Diego Armando Maradona. - foto archief de stem DEN HAAG (ANP) - De hoofdprijs van lotto 26 blijft in de tota- lisatorkas. Vier winnaars van de tweede prijs ontvangen elk bruto 75.000 gulden. Voor de ruim 75.000 winnaars van deze lotto was een prijzengeld beschikbaar van f. 1.227.296,14. Derde prijs: 131 winnaars, die elk bruto f. 1.894,20 ontvangen; vierde prijs: 5284 winnaars, elk f. 46,90; vijfde prijs: 70.231 win naars, elk f. 5,00. De jackpot voor lotto 27 is f. 79.859,26. Het winnend nummer van het cijferspel nr 26 was 443200. Voor de ruim duizend winnaars bedraag het prijzentotaal f. 139.950,00. Zes cijfers goed: een winnaar, die bruto f. 100.000,00 ontvangt; vijf cijfers goed: geen winnaar; vier cijfers goed: 10 winnaars, elk f. 1000,00; drie cijfers goed, 154 winnaars, elk f. 100,00; twee cijfers goed, 1455 winnaars, elk f. 10,00. BOKSEN - De Argentijn Vic tor Avendano, Olympisch bokskampioen in het half- zwaargewicht in 1928 in Am sterdam, is in Buenos Aires op 77-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van een hart aanval. Avendano werd in 1928 de eerste Argentijn in de Olympische geschiedenis, die een gouden medaille won. ZWEEFVLIEGEN - Op de vijfde dag van de Europese ti telstrijd eindigden de Neder landers in de 15 meter klasse in de middenmoot. Daan Pare werd tien, Kees Musters twaalfde en Dick Teuling veertiende. De vliegers moes ten een traject van 428 kilome ter afleggen. Winnaar werd de Fransman Delylle. Van onze atletiekmedewerker «STERDAM - Met drie zil- jiren plakken voor André l'rwei, één bronzen voor Mu- ■'1 Grondman en twee «euwse records (Verwei en "iogemans) keerde de Zeeuw- 4 juniorenafvaardiging terug 'h de Nederlandse junioren- "upioenschappen in Am- ll(rdam. Daarnaast nog een "Hal finaleplaatsen, zodat met opgeheven hoofd de 'Hgreis mocht aanvaarden. 'ndanks dat Verwei met zil- beladen naar huis ging, het AV'56-taient uit Goes toch niet helemaal tevreden. Met name op de 300 meter hor den had hij gehoopt op goud. Op de laatste meters moest hij genoegen nemen met het zil ver. Dit met een tijd van 38.52 seconde. Op de 200 meter won hij op zijn sloffen zijn serie in 23.08, maar in de finale stuitte hij op Oscar Terol van AAC. De tijd van Verwei op zijn zilveren 200 meter was 22.72. Ook op de 400 meter moest hij zijn meer dere erkennen in Terol. Wel liep hij op deze afstand met 29.42 naar een nieuw Zeeuws record. Ook het oude record was al in zijn handen en stond op 49.6. Van onze motorsportmedewerker 'JiOONDIJKE - Op het keiharde en stoffige circuit van Cru- werd de finaleronde van het Belgische kampioenschap mo- "cross in de 250 cc-klasse internationalen verreden. Na een 'htekend gereden wedstrijd mocht Jacky Westdorp als derde erepodium beklimmen en bereikte via die prestatie de zesde ■hts in de eindrangschikking van het Belgische kampioen- •oap. Zoals zo vaka in de 'Waalse' wedstrijden hadden de organisa- ten zich niet de moeite getroost om het circuit te besproeien, ,Jt een enorme stofontwikkeling tot gevolg had. Een goede irt was dan ook van het grootste belang. In de eerste reeks u'am Westdorp na de openingsronde als zevende door, waarna aen felle achtervolging inzette op de koplopers. Na 45 slopen- minuten was hij opgeklommen naar de vierde plaats achter martens, Alain Lejeune en Guy van Gijseghem. In de Jeede manche overtrof de Schoondijkse motorcrosser zichzelf ;',r vanuit de vijfde stelling op te rukken naar de tweede plaats '"ter Jacky Martens. Wiel aan wiel daverden zij over het cir- 1;ï, totdat het luchtfilter van Westdorp's machine zo vol stof "am te zitten dat deze sterk aan vermogen verloor. De tweede hts kon hij echter behouden en hij werd daarmee derde in de -idstand achter Jacky Martens en Alain Lejeune. Eindstand Belgisch kampioenschap internationalen 250 cc: 1. Jacky /Rens, 2. André Massant, 3. Jo Martens, 4. Yvan van den Broeck, 5. Muriel Grondman bereikte in Amsterdam het doel dat ze dit jaar voor ogen had en wel de 2 minuten en 15 seconden- grens op de 800 meter doorbre ken. Ze deed dit met grote klasse en kwam uit op 2.14.4, wat maar liefst 2,7 seconde on der haar persoonlijk record lag. Het was goed voor een bronzen plak voor de aanko mende studente van het CIOS in Sittard, die komende zater dag de Nederlandse ploeg ver tegenwoordigt in de ontmoe ting tegen Noord-Rijn-West- falen. Uitstekend voor de dag kwam de A-junior van RKHAV Laurent d'Halluin, die achtste werd op de 200 me ter in 22.97 en ook op de 400 meter (vijfde in 50.07) voor een aangename verrassing zorgde. Het is te betreuren dat hij voor RKHAV en de Zeeuwse atle- tieksport verloren gaat, aan gezien hij binnenkort met zijn ouders naar het Belgische Kortrijk vertrekt. Theo Din- gemans, de A-junior van AV'56, voldeed eveneens aan de gestelde verwachtingen. Op de 110 meter horden werd hij derde in zijn serie met 15.05, wat een nieuw Zeeuws record betekende, dat overigens al op TENNIS - Yannick Noah, die zich wegens een blessure voor Wimbledon had moeten terug trekken, zal volgende maand ook niet kunnen uitkomen in de wedstrijd van Frankrijk te gen Tsjechoslowakije uit de kwart-finales van het toernooi zijn naam stand, om vervol gens in de finale naar een achtste plaats in 15.60 te lopen. Op de 200 meter werd hij in de halve eindstrijd uitgeschakeld in 23.84, wat één honderdste te weinig was voor een finale plaats. Op de 100 meter werd hij achtste in de finale in 11.56, ndat hij in de serie 11.32 voor zich had laten afdrukken. Overige finaleplaatsen wa ren er voor Chris Hoek van Delta Sport bij het hinkstap- springen, waar hij vierde werd met 13.38 meter; Gert Zweedijk van AV'56, die tien de werd bij het hinkstapsprin- gen met 11.48; Ivar Schutte van Dynamo (tiende bij de A- jongens op de 1500 meter) en Brenda van Essen van Dyna mo op de 100 meter horden, waar ze achtste werd in 15.65. Van AV'56 was er geen fina leplaats voor Gert Zweedijk met de speer, Erik Stigter, tweede en uitgeschakeld in de serie 800 meter met 2.00.60 en Rien Huige, die zowel op de 800 als 1500 meter vroegtijdig werd uitgeschakeld. Voor RKHAV kwamen Jolanda de Nijs (achtste in haar serie op de 800 meter in 2.37) en Tessa Slootmans (met 26.76 op de 200 meter) niet in de finale. Ook van Scheldesport bereikte al leen Nanette Koers een finale plaats. Zij werd achtste bij het hoogspringen met 1.60. Roel van Laere kwam bij het hoog springen tot 1.85 en bij het ver springen tot 6.39. Ilse Murre werd bij het hoogspringen geëlimineerd met 1.55 meter terwijl Miranda Martens met de kogel kwam tot 9.24 en met de discus een afstand bereikte van 31.45 meter, eveneens niet DUSSELDORP (SID) - De verbeterde Nürburgring, kos ten ongeveer 90 miljoen gul den, blijkt geen succes bij de toeschouwers. De leiding van het sterk ingekorte autocircuit in West-Duitsland beraadt zich naarstig over maatrege len teneinde de amusements waarde voor het publiek, dat in grote getale wegblijft, te vergroten. Grootste probleem is de zui delijke kant van de baan, waar vroeger regelmatig zo'n 50.000 toeschouwers zaten, maar tegenwoordig bijna nie mand de tribunes nog beklimt. Afstand tussen baan en toe schouwers is er, volgens veel gehoorde klachten, te groot. Dat gedeelte van het parkoers wordt door het publiek spot tend 'de verrekijkersbocht' ge noemd. Om publiek te lokken opent de baanleiding bij de volgende wedstrijden de toegangen tus sen de verschillende tribunes, zodat het publiek vrij kan rondlopen. Voor de 1000-kilo- meterwedstrijd van 15 juli worden 25 tot 30.000 toeschou wers verwacht. Twee jaar ge leden waren dat er nog 60.000. BERN (ANP) - Twee van de vier Nederlandse clubs in de Europese bekertoernooien voetbal zijn geplaatst. Lands kampioen Feyenoord is één van de negen clubs die in de openingsronde van het voor naamste Europese bekereve nement niet een voetbalgroot macht zal ontmoeten. De plaatsing sluit VfB Stuttgart, Liverpool, Austria Wien, Aberdeen, Juventus, Benfica, Dinamo Boekarest en IFK Go thenburg als tegenstanders voor de Rotterdammers uit. Ajax is in het toernooi om de UEFA-beker één van de zestien geplaatste clubs. De twee andere Nederlandse re presentanten, Fortuna Sittard (toernooi der bekerwinnaars) en PSV (UEFA-beker) werden niet geplaatst. Fortuna Sittard en PSV lopen wel de kans on middellijk een opponent van aanzien te treffen. De loting voor de eerste ronde van de toernooien wordt op dinsdag 10 juli in Genève verricht. 'juiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiii^ 1 PARIJS (ANP) - Michel Platini mag dan gekozen zijn tot 1 de beste voetballer van het door Frankrijk gewonnen 5 Europese kampioenschap, de krant L'Equipe bepaalde E zijn keus op de Portugese goochelaar Fernando Chalana. |j De journalisten van het Franse sportdagblad beoordeel- H den Chalana met een gemiddeld cijfer van 8,20; hun land- s 1 genoot Platini kreeg 8,02. In de categorie aanvallende 1 middenvelders zijn beiden de hoogste gewaardeerde 1 voetballers. Beste verdedigende middenvelder was de Fransman Jean Tigana, de uitblinker in de finale tegen Spanje, die g E het fraaie cijfer 8,13 verwierf. Centrumspits Preben Elk- 3 jaer Larsen (Denemarken) kreeg 8,10. Als beste doelman kwam de Westduitser Toni Schumacher (8.01) uit de g krantenbus. In het 'toernooi-elftal' koos L'Equipe vijf 5 1 Fransen. Het elftal van L'Equipe: Schumacher (WD1); §j 2 Rednic (Roe), Maceda (Spa), Bossis (Fra) en Domergiie g (Fra); Tigana (Fra), Platini (Fra), Fernandez (Fra) en 1 g Chalana (Por); Elkjaer Larsen (Den) en Santillana (Spa), g jlHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIll OFFENBACH-QUEICH (SID) - De Westduitse amateur Hart- mut Bölts heeft gisteren de tweede etappe van de ronde van Rijnland-Palts, over 130 kilometer van Kirn naar Offenbach- Queich, gewonnen. Hij had op de eindstreep een voorsprong van negen seconden op het peloton, waarvan de Oostenrijker Popp de sprint won. De Westduitser Kappes werd derde. Beste Nederlander was Hans Daams op de vierde plaats. Toine Poels werd ze vende. In deze etappe van de Ronde van Rijnland Palts, verloor de Nederlandse Olympische ploeg ook zijn laatste verte genwoordiger bij de eerste tien in het algemeen klasse ment. Gert Jakobs, die na het succesvolle begin van de Oranje-groep als enige in de top van het klassement was overgebleven, zakte van de tiende plaats naar de dertien de. Van de andere Nederlan ders viel Jean-Paul van Pop- pel ver terug. Hij staat nu op de 47e op bijna tien minuten van nummer één in het klas sement, de Zwitser Maurer. De uitslag van de tweede etappe is: 1. Bölts (WD1) 130 kilometer in 3 uur, 13 minuten en 12 seconden, 2. Popp (Oos) op 9 sec., 3. Kappes (WD1) z.t., 4. Daams (Ned) z.t., 5. Lienberg (Oos) z.t., 6. Kopecky (Tsj) z.t., 7. Poels (Ned) z.t., 8. Krehauer (Oos) z.t., 9. Kulas (Pol) z.t., 24. Breukink (Ned) z.t., 35. Ducrot (Ned) z.t., 59. Van Poppei (Ned) op 3.56. Algemeen klassement: 1. Maurer (Zwi) 5 uur, 59 minuten en 25 se conden, 2. Imboden (Zwi) op 2 sec., 3. Skoda (Tsj) op 5 sec., 4. Wechsel- berger (Oos) op 50 sec., 5. Freien- stein (WD1) z.t. Klasseringen van de Nederlanders in het algemeen klassement: 13. Jakobs (Ned) op 1 minuut, 22. Breukink (Ned) op 2.07, 26. Ducrot (Ned) z.t„ 31. Daams (Ned) op 551,32. Poels (Ned) z.t., 47. Van Poppei (Ned) 9.40. LOS ANGELES (ANP) - De Nederlandse softbalsters zijn er na de slechte start in het voor-Olympische toernooi in Los Angeles maar beperkt in geslaagd het verminderde zelfvertrouwen op te vijzelen. Alleen tegen Mexico kwam het Nederlandse negental tot een overwinning: 1-0. Tegen China (3-9) en Taipeh (0-1) werd opnieuw verloren. De winnende run in het duel tegen Mexico kwam in de vijf de innings op naam van Petra Sluyter, die gebruik maakte van een driehonkslag van Ma- rinka Stüvel. Van onze tennismedewerker SAS VAN GENT - In het door de tennisclub Drive te Sas van Gent georgani seerde jeugdtoernooi vie len er in de leeftijdscatego rie tot en met 16 jaar enke le in het oog lopende ver- rasstingen te noteren. Zo werd de als tweede ge plaatste Frank Hamelink uitgeschakeld door Evert van Kampen uit Klooster- zande met de cijfers 6-1,6-4 en plaatselijk favoriet Werner Tak, als derde ge tipt, moest de eer laten aan Animo-speler Denys Kemp na drie sets: 2-6,6- 2,7-5. Kemp won tevens in de volgende ronde van Jacco Sloover met 7-5,6-4 en kan zich halve finalist noemen. Na in de eerste ronde vrijgesteld te zijn, leverde de partij tegen Wenny Warrens voor de als eerste geplaatste Jan Willem bartz geen proble men op; 6-0,6-3. Bij de oudste meisjes nog geen verrassingen. De als eerste geplaatste Sand ra Begijn trad nog niet aan, in tegenstelling tot Maaike Verstraeten, die met 6-0,6-1 Annick de Waal kansloos liet. Bij de 13-jarige jongens lag de verrassing verscho len in de uitschakeling van Sassenaar Bernd van Que- kelberghe, vorig jaar toer- nooiwinnaar bij de 10-jari- gen. Verantwoordelijk hiervoor was Tim vn Veld hoven uit Philippine, daar mee de stijgende lijn van de Zeeuwse jeugdkam- pioenwchappen voortzet tend, 6-2,6-3. In de volgen de ronde krijgt hij te ma ken met de als tweede ge plaatste Jeroen Verstrae ten, die in de eerste ronde afrekende met Patrick Vervaet: 6-1,6-2. Op het bovenste gedeelte van het schema is de als eerste ge- Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - Jean-Pièrre de Bleyser uit Heikant kwam in de BLB-motorcross van Hofstade verrassend sterk voor de dag op het harde en bochtige parkoers. De Bleyser, door zijn tomeloze inzet altijd spectaculair aan het werk, nam in de eerste manche de hele 250 cc- klasse debutanten op sleeptouw en leek zo op een reekszege af te stevenen toen een val hem enkele ronden voor de finish terugsloeg. Terug op de motor zette hij keihard de ach tervolging in en veroverde al snel de tweede plaats achter Frank van Clapdorp. Die liet zich echter niet verschalken en held De Bley ser tot op de finish achter zich. Ook in de tweede reeks behoorde De Bleyser tot de kop mannen in de debutanten-klasse. Van Clap dorp was echter opnieuw ongenaakbaar en met een derde plaats stelde De Bleyser zijn tweede plaats in de eindstand veilig. Tv> 'l- Oen Llnnnn rj-fi/->»o)nn rruvl ziaI* Pascal van der Kelen uit Axel een opvallende wedstrijd. Op zijn Honda 125 cc-prototype nam hij in beide reeksen een kopstart en kon zich ondanks het inhoudsverschil toch knap in de voorste gelederen handhaven. Met twee achtste plaatsen in de reeksen werd hij vijfde in de eindstand. Uitslagen: Debutanten 125 cc: 1. Peter Raes, België; 6. Steven Mangnus, Vogelwaarde; 11. Marlon Hemel- soet, Westdorpe; 14. Alex Warrens, Ossenisse; 20. André van Espen, Axel. 250 cc: 1. Frank van Clap dorp, België; 2. Jean-Pièrre de Bleyser, Heikant; 8. Frank van Kruyssen, Kloosterzande; 15. Marc van Eetveldt, Terneuzen; 18. Herman van de Bos, Koe wacht. Junioren 250 cc: 1. Rik Claus, België; 7. Gino de Jonghe, Axel; 11. Sam Jansen, Sluiskil. 500 cc: 1. Volckericlc, België; 9. Evert Leeraert, Nieuw-Namen. Nationaien 250 cc: 1. Verbraecken, België; 11. Niek Weemaes, Absdale. 500 cc: 1. Pièrre Lasat, België; 10. John Feynaut, Oostburg; 13. Jan Verhage, Cadzand. Internationalen 250 cc: 1. Lieven de Vijlder, België; 5. Pascal van der Kelen, Axel; 17. Johan Schelleman, Axel. 500 cc: 1. Danny Joos, België; 8. Johan Scheele, plaatste Gyon Asselman de grote favoriet voor de eindzege. In de eerste ron de won hij met 6-1,6-2 van Jos Hoefnagels en krijgt in de volgende ronde Leonard Robesin als tegenstander. Robesin klopte Kim Lan- geraert met 6-2,6-2. UITSLAGEN: Jongens tot en met 13 jaar: Guido Tolhoek- Timothy Poppe 6-2,6-0, Stefan Steijaert-Hans van der Sloot 6-1,6-0. Verliezersronde: Pa trick Vervaet-Arno Swagema- kers 6-2,6-2, Kim Langeraert- David Liem 6-0,6-0. Meisjes tot en met 13 jaar: Isabella Leen- houwers-Natasja Voermans 6- 0,6-0, Annemieke van Dijk-Es- ther den Doelder 6-0,6-1, Fran- cesca Adriaansens-Monique Bleijenberg 6-3,6-2, Sandra van Keulen-Eugenle Tamls 6- 1,6-1. Jongens tot en met 16 jaar: Arjen Elderson-Paul Cortvriendt 6-2,6-3. Meisjes tot en met 16 jaar: Peggy Löchter- Pascal Tak 6-1,6-4, Dorien Terluin-Petra Rekkers 6-2,6-4. Van onze sportmedewerker GOES - Op het ARCZB-rally- crosscircuit bij Goes ging het er weer bijzonder hard aan toe. In de sportklasse boven 1600 cc waren Jacky Buyck uit Oostburg en Rinus Dekker uit Zaamslag aan elkaar ge waagd, maar de eindzege ging uiteindelijk toch naar Jacky Buyck. UITSLAGEN: Standaardklas tot 1000 cc: 1. Sjaak Saarloos, 2. Wim Eggebeen, 3. Wim Saarloos. 1000 tot 1300 cc: 1. Levien Schie man, 2. Piet Verbart, 3. Jan Ver- bart. Sportklas tot 1300 cc: 1. Adrie Remijnsen, 2. Kees de Jonghe, 3. Herman Gieljam. 1300 tot 1600 cc: 1. Jan Wijkhuis, 2. Edward Hendriks, 3. Kees de Roover. Boven 1600 cc: 1. Jacky Buyck, 2. Rinus Dekker, 3. I

de Stem | 1984 | | pagina 9