vya. NAC heeft begroting rond „Erg verbaasd over uitlatingen Hoek" Malherbe leider Felius verliest in Goes Simon ronde verder Afrikaanse landen boycotten OS niet Belgische spelers naar burgerrechter dreigt Spelen WON-voorzitter Wurth: Onverwachte ontknoping in bekerstrijd Frank Kooman sterkste in eerste 'Dauwendaeleloop' Clubtitels Hontenisse verdeeld topclubs Jeugdig schaaktalent 2[ptNSDAG 3 JUL11984 ier als volgt uit: nman derde ELO-lijst Oefenduels RIA Avondkoers in Westkapelle T14 PAGINA SPORT |e gele trui overge- 2ns. Zelf is Anton Ier, aangesloten bij 3ij de eerstvolgen- \iet geel rijden. Vo nt s, maar het gaat - foto leo van bi jnen ?E TIPTEN DE Jssaal op de 'groten' rden verzamelde de Eddy Planckaert, i en Sean Kelly, die kwam slechts één- KOUDIJZER uit fete vijf punten voor lor Noël Dejonckhee- |e inzenders verdien- I Adrie van der Poel llnemerskaart. |t Breda hield het in eg geen punten en is Bij het opmaken van |er twee deelnemers 3ENNIP uit Raams- rit Breda. De voor- [19.03) was bepalend aan ANTON VAN pan 59, Raamsdonks- B, Breda; ";straat 43, Breda; fel; L. van Etten, Edi- ro, Van Hogendorp- keg 2, Chaam; Mevr. Jrhout; R. van Grol, leve, Groenendijk 44, ^ichtenlaan 185, Bre- i Gent; J. Ivens, Wil- prstens, Spechtstraat olderstraat 9, Kloos- f 59, Prinsenbeek; M. l; Dennis Mink, Vos- akker 12, Ulvenhout; meistraat 25. Hulst. Xrïjd op Wimbledon ontbrand ONDEN - Met trommelgeroffel en gebulder van kanonnen werd de eerste dag de tweede week op Wimbledon veelbelovend ingezet, maar nadat de rookwol- boven de 17 slagvelden aan Church Road enigszins waren opgetrokken, bleek je aanvankelijke schade nogal mee te vallen. Slechts drie geplaatste spelers slaag- jen er niet in, om zich ten koste van hun in theorie zwakkere tegenstanders, een (eg naar de kwartfinales te banen. De opvallendste 'newcomer' a het laatste achttal is de 21- inge New Yorker Paul An- Jjcone, die de als 12e geplaat- jK Johan Kriek op een ver effende manier te kijk zette, piek, die tien dagen geleden >een grastoernooi in Bristol zijn naam bracht, slaagde tegen zijn jeugdige tegen- iander niet in om meer dan i games te winnen; 6-2, 6- (6-4. Annacone, net als McEnroe (boren en getogen in New York, stopte nog maar enkele jeiten geleden met zijn studie sociologie om aan een onzeker jren als proftennisser te be ien. Hij is nu al zeker van bedrag van 55.000 gulden prijzengeld. De vergelij- j Annacone-McEnroe joudt niet op met beider soonplaats. Want ook McEn- je kwam als ongeplaatste speler in 1977 in de kwartfina- van Wimbledon terecht, sarin hij toen op het nip- ttrfje verloor van Jimmy jnnors, morgen de tegen stander van Paul Annacone. Je Connors, gezien zijn spel lang niet in de nadagen an zijn carriere, maakte al ten in de eerste set een jboonheidsfoutje toen hij die, tiddels een 7-3 tie-breaker, Bïijtraakte aan Tim Mayotte, iman die op Wimbledon de jatste jaren steeds tot opval- iBide prestaties is gekomen. Jiarna speelde Connors zoals i; in 1974 en 1982 het toernooi (zijn naam bracht en kwam Centleman Tim' er helemaal iet meer aan te pas; 6-7, 6-2, i-2. Annacone dus de opvallend ste kwartfinalist en Connors met zijn 31 jaar de oudste, maar de minst opvallende mag Tomas Smid toch wel ge noemd worden. De Tsjech, wiens gezicht op een tennis baan waarschijnlijk nog nooit een glimlach vertoond heeft, versloeg de als nummer vijf geplaatste Jimmy Arias, maar dat mag nauwelijks een ver rassing genoemd worden. Arias heeft de afgelopen week al een paar maal ten overvloe de verklaard dat gras wat hem betreft alleen maar geschikt is om schapen en koeien te voe deren, en het moge duidelijk zijn dat hij zich dan ook be paald niet thuisvoelt op de ba nen van Wimbledon. Volop op sensatie was er te beleven op baan 2, de begraaf plaats, waar ditmaal de in Londen nog steeds razend po pulaire Vitas Gerulaitis zijn laatste stappen van 1984 maakte. In een regelrechte thriller ging de nog immer LONDEN - Rob Simon, de nationale kampioen onder zestien jiir uit Rijen, heeft maandag de tweede ronde bereikt van het tügdtoernooi van Wimbledon. Ondanks een enkelblessure opgelopen bij een voorbereidings- rernooi zegevierde hij met tweemaal 6-4 over Hasib Aslem uit Skistan. In de tweede ronde komt Simon uit tegen de Zuid- lirikaan Kruger, die in twee sets won van de geblesseerde «mmer één van het jeugdschema Boris Becker. Simone Schil- ir, die is opgegeven voor het demonstratietoernooi tijdens de Slvmpische Spelen, verloor in de eerste ronde met tweemaal 4-6 an de Zwitserse j eugdkampioene Eva Krapl. langharige playboy, ondanks fanatieke aanmoedigingen van de volgepakte tribunes, ten onder tegen het ongeplaat ste Amerikaanse servicekanon John Sadri. Ondanks het feit dat Gerulaitis zich in de vierde set, toen hij in sets met 2-1 voorstond, een riante positie veroverde door naar 4-3 te breken. Sadri kwam tegen de verwachtingen in toch terug: 6-3, 7-5, 6-7 (tie-break 5-7), 4-6, 6-3. Zo mogelijk nog meer op winding viel er tegelijkertijd te noteren op het centre-court, waar Ivan Lendl lange tijd op het randje van de uitschake ling balanceerde. Scott Davis, door de Amerikaanse media uitgeroepen tot de opvolger van John McEnroe, legde de Tsjechische nummer twee van de wereld en van Wimbledon het vuur te na aan de schenen, maar de zenuwen werden hem in de vijfde en beslissende set toch de baas. Lendl haalde buiten adem de kwartfinales, en dat was eigenlijk alleen maar te danken aan het feit dat zijn service gisteren liep als een trein. Zonder de veer tien aces die hij bij elkaar tim merde, had hij gisteren name lijk gewoon verloren; 4-6, 6-4, 6-4,5-7,7-5. Heren enkelspel, achtste finales: McEnroe (VSt) - Scanion (VSt) 6-3 6-3 6-1, Paul Annacone (VSt) - Jo han Kriek (VSt) 6-3 6-2 6-4, Tomas Smid (Tsj) - Jimmy Arias (VSt) 7-5 6-4 6-3, Jimmy Connors (VSt) - Tim Mayotte (VSt) 6-7 6-2 6-0 6-2, John Sadri (VSt) - Vitas Gerulaitis (VSt) 6-3 7-5 6-7 4-6 6-3, Ivan Lendl (Tsj) - Scott Davis (VSt) 4-6 6-4 6-4 5-7 7-5. Pat Cash (Aus) - Kevin Curren (Zaf) 4-6,6-2,7-6,6-1. Dames enkelspel, achtste finales: Manuela Maleeva (Bul) - Anne Hobbs (GBr) 6-2 3-6 6-3, Carina Karlsson (Zwe) - Andrea Temes- vari (Hon) 6-4 7-5, Kathy Jordan (VSt) - Wendy Turnbull (Aus) 6-2 6-3, Pam Shriver (VSt) - Barbara Potter (VSt) 6-4 6-3, Jo-Ann Durie (GBr) - Steffi Graf (WD1) 3-6 6-3 9- 7. Martina Navratilova (Vst) - Eli zabeth Sayers (Aus) 6-0, Sayers geeft op, Hana Mandlikova (Tsj) - Helena Sukova (Tsj) 6-4,6-1. Het duel tussen Chris Evert en Claudia Kohde werd wegens in vallende duisternis uitgesteld tot dinsdag. Wim Flight (midden) en Cees Zwamborn overhandigen de Bredase wethouder Sandberg en Dick Klein van de commissie bedrijfsleven een mapje waarin de Stichting NAC in de Lift openheid van zaken geeft. -f0t0 hans chabot ven krijgen een mapje, waarin de begroting voor volgend seizoen is opgenomen. In die begroting zit voor het eerst een post shirtreclame. NAC bereikte een akkoord met het Japanse bedrijf Casio. De contracten zijn momenteel onder weg. De verbintenis met Cas io levert NAC 125.000 gulden op. De begroting gaat uit van 7000 bezoekers per thuiswedstrijd. Dat levert dan 860.000 gulden op. Naast de shirtreclame levert de commercie (onder ande re bordreclame) ook nog eens 125.000 gulden op. De Stichting Nationale Sporttotalisator, over heidssubsidie en vereveningsuitkering staan geboekt voor twee ton. Met de opbrengst van de kantine, televisie, bijdragen in geld en gemeen te-subsidie bedragen de baten in totaal 1.425.000 gulden. Dat zelfde bedrag staat ook aan de andere kant van de balans. De grootste hap is voor personeelslasten, 860.000 gulden, ge volgd door de huisvestingskosten, groot 258.000 gulden. NAC is verder 192.000 gulden kwijt voor de wedstrijd- en trainingslasten, terwijl 45.000 gulden in het vereveningspotje gestort moet worden. NAC gaat het komend seizoen in ieder geval met een sluitende begroting in. Dat zou inhou den dat er geen ruimte meer is voor een derde aankoop. De Stichting heeft echter ook nu weer toegezegd dat het streefbedrag, vier ton, ge haald wordt. En dat zou weer betekenen dat er alsnog een spits naar Breda gehaald kan wor den. EventueelPeter Eastoe. Door Romain van Damme BREDA - De 'Stichting NAC in de Lift', in het leven geroepen om de Bredase club financieel wat meer armslag te geven, heeft de eerste twee ton besteed. Met dat bedrag konden John ny Dusbaba (inmiddels Sint Niklaas) en Bob Latchford (onlangs getekend bij Coventry) vo rig seizoen de tweede competitiehelft bij NAC meemaken. Bovendien werd een gedeelte van dat geld gebruikt om Wim Fligth en Cees Zwamborn naar Breda te halen. Gisteren te kende dat tweetal een contract, dat hen aan NAC bindt. De Stichting kon gisteravond echter meede len, dat de beurs alweer aardig gevuld raakt. Aangenomen wordt dat het streefbedrag, vier ton, haalbaar is. Met dat geld kan dan eventueel de Engelse spits Peter Eastoe, momenteel onder contract bij West Bromwich Albion, gehaald worden. Hij is één van de kandidaten om Bob Latchford op te volgen. Joop Messbauer, secretaris van de Stichting: „De actie blijft voortvarend lopen. Ongeveer twee ton is nu besteed. We verwach ten dat er straks weer 102.000 gulden beschik baar is. Ongeveer de helft van dat bedrag is al binnen. We denken zelfs dat het mogelijk is het streefbedrag, nu nog vier ton, omhoog te bren gen". Om dat te verwezenlijken, worden er deze week 600 bedrijven aangeschreven. Die bedrij- PARIJS (AFP) - De algemeen secretaris van de Afrikaanse sportraad, Lamine Ba, heeft ir Parijs ontkend, dat zijn organi satie dreigt de Olympische Spelen te boycotten. Volgens een zondag door het Ethiopische nationale persbu reau verstrekt bericht zou de raad de voorzitter van de Raad, Henry Zongo, de leden van de organisatie van Afri kaanse eenheid hebben opge roepen de Spelen van Los An geles te boycotten. Als reden werd opgegeven de aanwezig heid van Groot-Brittannië en een aantal landen, die Zuid- Af rika gunstig gezind zijn. Deze 'oproep', toegeschreven aan Zongo, werd in Addis Abeba gedaan na een ontmoe ting van Zongo met de voorzit ter van de OAE, Ethiopiës eer ste man Mengistu. „Zongo en ik hebben het met Mengistu nooit gehad over een boycot, zoals in bepaalde berichten wordt gemeld". Lamine Ba verklaarde dat hij er van uit ging, dat de le den van de OAE in volledige souvereiniteit zullen beslissen. „Het overleg met Mengistu was bedoeld om de Afrikaanse landen op een lijn te brengen, rekening houdend met politie ke gevoeligheden", zo ver klaarde Lamine Ba voor zijn vertrek naar Yaounde. DEN HAAG (ANP) - De advocaat Mathieu Driessen overweegt een vordering in te dienen bij de rechtbank om de geschorste Belgische voetballers speelrecht te geven. Driessen meent dat de Bel gische voetbalbond heeft ver zuimd bij de FIFA op te ko men voor de uitgesloten spe lers. Hij voelt zich bovendien in de steek gelaten door de voorzitters van Standard Luik en Waterschei, die hun belofte zaterdag tijdens de algemene vergadering over de zaak van de geschorste voetballers te interpelleren, niet zijn nage komen. Mogelijk wordt het al vier maanden lopende conflict vol gende week voor de rechter voortgezet. „Momenteel den ken wij na wat wij eventueel bij de burgerrechter aan de orde zullen stellen", aldus Driessen, die de voetballers juridisch terzijde staat. „Er zijn verschillende wegen mo gelijk. Als einddatum geldt voor ons 15 augustus. Is op die dag de zaak rond, dan kunnen de betrokken voetballers nog bij de start van het voetbalsei zoen beginnen". nvraag van de nationale ïkbond om Spowage op men in het Olympische echter tien dagen te laat n".J CRN (EFE) - Jan Timman op de maandag door de ationale schaakfedera- publiceerde wereldrang- le derde plaats in. Gary irov, de uitdager van dkampioen Anatoli Kar- oert de ranglijst aan. ranglijst: 1. Kasparov 2715, 2. Karpov (Sov) 3. Timman (Ned) 2650, 4. sch (Hon) 2640, 5. Kortsrj- ïov) 2635,6. Poloegajevski 2625, 7. Vaganjan (Sov) 8. Ljubojevic (Joe) 2615, 9. ier (WD1) 2610, 10. Smis- >ov) 2610. tomende competitie-pro- ma in de eredivisie. t zijn hoofd wist hij alleen uels van de vaderlandse ubs te vertellen, da JC begint in het week- van 1 en 2 september tegen Feyenoord, Sparta t thuis in hetzelfde week- tegen Ajax en PSV ont- op de eerste competitie- ig thuis Groningen. Van ome sportrnedewerker KAPELLE - „Zeer ver baasd", is de late reactie van André Wurth naar aanleiding van een eerder geplaatst artikel betref fende het 'geschil' tussen ie WON en de voetbal club Hoek. „Geheel onte recht is mijn naam door bet slijk gehaald", stelt de VVON-voorzitter in zijn commentaar. Een com mentaar dat hij niet eerder kon geven omdat hij ten tijde van de publicatie op vakantie was en zodoende onbereikbaar. Wat Wurth met name steekt is de felle reactie van Hoek-zijde op zijn persoon. Aanleiding hier toe was dat de WON het «iet goed kan keuren dat er trainers werkzaam zijn te niet over de vereiste di ploma's beschikken. In Zeeland geldt dat momen teel zeven clubs. „Tholense Boys, Wolphaartsdijk, does, Yerseke, Clinge, Zaamslag en Hoek", weet *urth. De vereniging van oefenmeesters ageert hier tegen, temeer daar het te ken de reglementen is. ..Belangrijk hierbij is dat de KNVB de opleidin- 6en verzorgt, verplicht stelt en tevens de licenties uitgeeft. Constateren wij een misstand, dan kunnen wij dit doorgeven, de KNVB legt dan een boete op en incasseert die zelf. Voor ons rest eigenlijk slechts het werk opknap pen. Werk dat voor ons als afdelingsmensen moeilijk is, omdat wij zelf veelal als oefenmeester werkzaam en daardoor kwetsbaar zijn. Om dat nu te voorko men, heeft het hoofdkan toor in Tilburg de zaken in handen", laat Wurth we ten. Hoek omzeilde overi gens de problemen voor de licentie door met eneestro- man, Jan. Franken uit Zuiddorpe, op de proppen te komen als technische man en op zijn naam stond dus de licentie. Uitermate verbaasd was de voorzitter van de vere niging van oefenmeesters dan ook over de uitlatin gen van Hoek-zijde als zou hij een 'nrivé-hetze' tegen Hoek voeren. Immers, Wurth werd als kandidaat afgewezen en wilde zijn gram halen, zo opperde Hoek-voorzitter Van Vught. Deze opmerkingen noemt Wurth 'een fabeltje'. Hoe het dan wel zat? Wurth: „Op 6 januari ben ik gebeld door Hoek-secre- taris De Blaey. Ip het vol gende gesprek vertelde hij mij dat er nog geen res pons was gekomen op een advertentie in de dagbla den waarin Hoek een trai ner vroeg. Ik heb hem toen gezegd nog even geduld te hebben. Een week later belde hij echter weer en toen heb ik hem een viertal namen gegeven, te weten die van Bert Pentury, Maarten de Kok, Levien Dieleman en Ronny Bou- chaute. Kort daarop belde hij mij weer en zei dat Diele man en Bouchaute niet ac ceptabel waren en vlak daarna liet hij weten dat ook de andere twee niet gewenst waren. In dat laatste gesprek heeft hij mij gevraagd of ik interes se had. Ik heb toen geant woord de volgende zondag terug te bellen. Na overleg met de VVON-commissie, behalve Han van der Hooft, heb ik me kandidaat gesteld. De Blaey zei toen dat het voor twee jaar moest zijn, omdat hij an ders volgend jaar weer met het zoeken naar een trai ner te maken zou krijgen. Ik heb, tegen de zin van mijn gezin overigens, ja gezegd". Op dat moment had Hoek dus een kandidaat die over de vereiste papie ren beschikte. Toch kwam er een kink in de kabel. De financiële gang van zaken kwam in het geding. De in Kapelle woonachtige Wurth hierover: „Plotse ling bleek ik te duur. Van Hoek mocht ik niet meer dan 8000,-, inclusief reis kosten en sociale lasten kosten". Het verdere vervolg was dat Hoek opnieuw in zee ging met Jan Doorns en dus met een trainer die niet beschikt over het ver eiste diploma. „En dat is samen met de voornoemde clubs in Kruiningen tij dens onze bijeenkomst ge zegd", aldus Wurth. „Het is alleen betteurenswaardig dat de bal op mijn persoon is gespeeld, terwijl ik als voorzitter van een belan gengroep sprak en dus mijn nek voor anderen uit stak. De kundigheid van Dooms is hierbij nooit in het geding geweest. Wij ageren alleen maar tegen het ontduiken van de reglementen. Onterecht is de suggestie gewekt dat het tegen Hoek en Doorns was gericht en helemaal niet passend was de reactie van Hoek", besluit de WON-voorzitter, die Doorns naar aanleiding van zijn uitlatingen een brief stuurde, waarop hij tot nu toe nog geen enkele reactie mocht ontvangen. !'den van een nieuwelin- toers in het Belgische 'Wgem-Ertvelde. Cromheec- ;de de 60 kilometer lange met 25 vertrekkers af in J'Jr en 33 minuten. Het bete de eerste seizoenzege 'de Aardenburger. De der- plaats was voor JOHN w DE AMEELE uit Ter pten. BSTDORPE - De selectie 11 het Westdorpse RIA start voorbereiding op het nieu- J voetbalseizoen op 27 juli. worden de trainingen fvat. Ijkt oefenprogramma van ziet er als volgt uit: zon- 8 5 augustus: RIA I-RIA 2; ■'lerdag 9 augustus: RIA 1- Jïsterloo 1zondag 12 augus- RIA 1-SDO 1; woensdag Augustus: RIA 1-Veere 1; Nag 19 augustus: Sluis 1- F R dinsdag 21 augustus: fteslag 1-RIA 1. Zondag 26 P1»»..®. DTJ I rv.c-fK.i Van ome basketbalmedewerker AXEL - De strijd om de Zeeuwsch-Vlaamse basketbalbeker heeft een wel zeer onverwacht en in feite onaangenaam staartje gekregen. BV Hulst 1, ongeslagen winnaar bij de heren-senio ren, kreeg via een beslissing van de bekercommissie een regle mentaire tweede plaats toegekend, waardoor Operatie'71 (tot dan tweede) de wisseltrofee mee naar Oostburg mocht nemen. Aanleiding tot de onenigheid tussen BVH en de bekercommis sie was het (nog) niet betalen van de contributie voor het beker toernooi. De limiet hiervoor was 25 mei, waarna Hulst uitstel kreeg tot 1 juni, maar commissievoorzitter Luc Dierickx deelde mee nog altijd niets ontvangen te hebben. Ongetwijfeld een mis verstand, maar een met verstrekkende gevolgen toen BVH 1 we gens omstandigheden niet op de bekeruitreiking aanwezig was. Aangezien daar ook nog een demonstratiewedstrijd voorzien was, besloot de commissie maatregelen te treffen en ging over tot diskwalificatie Daardoor ziet de eindstand er nu als volgt uit: Heren: 1. Operatie'71,2. BV Hulst 1, 3. BC Sas, 4. BV Hulst 2, 5. Scheldesport, 6. Voorwaarts. Dames: 1. Voorwaarts 2, 2. Operatie'71, 3. BC Sas, 4. Voorwaarts 1, 5. Scheldesport. Topscoorster bij de dames was Els Martina met 31 punten in 4 wedstrij den. Meisjes: 1. Voorwaarts, 2. Operatie'71, 3. Scheldesport, 4. BV Hulst. Topscoorster was Marijke Fakkeldey met 55 punten. Jongens: 1. Voor waarts 1, 2. Scheldesport, 3. BV Hulst, 4. Voorwaarts 2. Topscorer was Hans Koekoek met 58 punten. Mini's: 1. Voorwaarts 1,2. Scheldesport 1,3. Voorwaarts 2, 4. Scheldesport 2. Topscorer was Remco de Boer met 51 punten. Van onze atletiekmedewerker MIDDELBURG - Frank Koo man is winnaar geworden van de eerste Dauwendaeleloop, een wegwedstrijd over 10 kilo meter georganiseerd door Dy- namo'70. Daarmee kreeg de sympathieke Middelburger tlr 1 ortn laranlran want al jarenlang loopt hij in het voorste gelid, maar steeds moest hij wel een aantal men sen voor laten aan. Door de absentie van John Vermeule en Kim Reynierse greep hij zijn kans. Frans Krijnsen, die op een derde plaats in de totaaluit- „IU.17 ...I.. -.7 eerste veteraan. Bij de dames ging de zege naar Jackeline Vermeule van het organise rende Dynamo, die de naaste concurrentie op ruim twee mi nuten liep. UITSLAGEN: Senioren: 1. Frank Kooman, Dynamo, 10 kilometer in 31 minuten en 57,6 seconden; 2. Jaap Oele, AV'56 32.06.2 3. John n/r„. Leon van der Velden, AV'56 32.28.9; 5. Ron Dellebeke, Marathon 32.47; 6. Cor Peute, Dynamo 33.52; 7. Henk Hamelink, Scheldesport 33.53; 8. Akronius Kramer, AV'56 34.03; 9. Rien 't Loo, Sparta 34.17; 10. Peter Wisse, Dynamo 34.19; 11. Wim Roose, AV'56 34.25; 12. Ri chard Dompseler, Dynamo 34.29; 13. Wil Zweemer, AV'56 34.43; 14. John Guequerre, Dynamo 34.49; 15. Jan Giljam, AV'56 34.54. Vetera nen: 1. Frans Krijnsen, AV'56 32.10.8; 2. Ron Abuijs, Dynamo 33.36; 3. Kees Westrate, Marathon 33.59; 4. Theo Lucas, Marathon 34.48 5. Karl Spanier, Dynamo 35.21. Dames: 1. Jackeline Vermeu le, Dynamo 40.19; 2. Monique De- corte, AV'56 42.24; 3. Els Rooyak kers, AV'56 45.36; 4. Susan Ver- yvv'tl- TN'"1C WILLIAMSFORD (RTR) - De Belg André Malherbe heeft tijdens de wedstrijd om de Grote Prijs van Canada zijn leidende positie in de strijd om de wereldtitel motorcross (500 cc) behouden. Malherbe eindigde in Wil- liamsford in de Canadese staat Ontario als tweede achter zijn landgenoot Georges Jobe. An dré Vromans, die derde werd, voltooide het Belgische succes. Door zijn overwinning klom Jobe van de vierde naar de tweede plaats in de rangschik king. De coureurs hebben nog drie races voor de boeg. LONDEN (RTR) - De Sovjet schaker Gary Kasparov heeft tijdens een simultaan-wed- strijd remise moeten toestaan aan een twaalfjarig Engels jongetje. Michael Adams was de jongste van de vijf schakers, die het tegen de uitdager van wereldkampioen Anatoli Kar pov opnamen. De partij duur de twintig zetten. Op alle aan vallen van de 2l-jarige Kaspa rov had Michael Adams, kam pioen van het graafschap Cornwall, een passend ant woord. Van onze sportmedewerker WESTKAPELLE - Nieuwelingen en ama teurs binden woensdagavond 4 juli de strijd aan in Westkapelle. Tot de 35 nieuwelingen die staan ingeschreven en om kwart over zes vertrekken, behoren onder andere Marcel Re- mijn, Richard de Vrieze, Alfons Wijdeveld en Eddy Cromheecke als Zeeuwse kanshebbers. Paul Barten en Anton Tak zijn de Brabant se favorieten. De nieuwelingen moeten 35 ki lometer afleggen. Om acht uur klinkt het startschot voor de amateurs, die 80 kilometer voor de boeg hebben. Er staan 76 renners ingeschreven waaron der veel sterke Zeeuwen. Van de partij zijn de provinciale kampioen Ab Verplanke, Werner Wieme, Adrie de Maesschalck, Patrick Tol- hoek, Wim de Waal, Thijs Fase, Cees Vleugel, Robbie Meijer, Jos van Baal, Jacky van der Horst en Ruben de Wit. Zeeland is daarmee sterk vertegenwoor digd, maar ook uit Brabant komt een aantal prijsrijders aan het vertrek dat de bloemen voor zich op kan eisen. We denken bijvoor beeld aan Corné Heeren, Nico en Peter van de Klundert, John de Crom en Matti en Chris de Baat. GOES - In het door TSI te Goes gehouden tennistoernooi stond de uitschakeling van Hans Felius centraal. Begrijpelijk natuurlijk, want hij staat in Zeeland aan de top. Uiteraard hoeft de uitscha keling ook weer niet te worden overdreven, want vorige week nog bleek Feluis wel degelijk de sterkste van Zeeland te zijn, hoewel de confrontaties tegen Peter Willemse en Serge Carpentier zeker niet vlot ver liepen. Wellicht dan toch teke nend, dat uitgerekend Oost burger Serge Carpentier ver antwoordelijk was voor Fe lius' uitschakeling. De 19-jari- ge Oostburger zette Felius constant onder druk en ook de setwinst van 6-1 sprak boek delen, maar iedereen was er van overtuigd dat Felius wel degelijk zijn antwoord klaar had. Een 5-2-voorsprong voor Felius in de tweede set leek niet meer kapot te kunnen, maar Carpentier dacht daar duidelijk anders over en draaide zelfs de stand om in zijn voordeel, om uiteindelijk een moe gestreden Felius op de knieën te krijgen (6-1,7-5). Volgens Verwachting had Ronald-Jan van Baal uit Oos terhout eveneens de finale be reikt via een krappe overwin ning in drie sets op Dick Waasdorp (6-4, 5-7, 6-2). Jam mer voor Carpentier, maar de finale bleek voor hem al te zijn gespeeld. Van Baal versloeg de Zeeuwsch-Vlaming met 6-0, 6- 4. Bij de dames B ging Anne- marie Verrijzer met de eer strijken. Zij was vorige week nog verliezend finaliste bij de Zeeuwse kampioenschappen. Deze keer won zij in de finale van de Brabantse Karin Hulst (7-5,6-4). In de C-categorie heeft win nares Liesbeth Voeten het ze ker niet gemakkelijk gehad. Zowel de kwart- als de halve finale werden beslist in drie sets. In de finale had ze even wel aan twee sets voldoende om zich sterker te tonen dan de pas in Vlissingen woonach tige Marion van der Heijden (7-5,6-3). In de D-categorie zegevier de Bart Felius via een 0-6, 6-2, 6-2-zege op Tom Gunter, ter wijl Dick Jeras, als derde ge tipt, in de finale bij van de D2- groep won van Theo Gelok (6- 4, 7-5). Anita Brand werd win nares bij de jongste dames. Zij versloeg TSI-speelster Lily Zuidhof met 7-6 6-1. Janny Verschuure won bij de oude ren van Willy van de Dries, 6- 07-5. Uitslagen heren dubbel B. Win naars: Van Baal/Van Zundert; da mes dubbel B poulewinnaars: Kaan/van Buuren; heren dubbel C: Breure/Zuidweg-Van den Heu vel/Van Bockel 6-2, 7-6. Dames dubbel C: Van de Berge/Moer land-Brand/Brasser 6-0, 6-0. Ge mengd dubbel C. poulewinnaars: Zuidhof/Kwak, heren dubbel D: Gunter/Greeve-Pieters/Felius 6-1, 6-3. Dames dubbel D: De Jager/ Verschuure-Meerhoff/Van den Dries 6-1, 6-4. Gemengd dubbel D: Meer hof f/Greeve - Zuidhof/Len- tink 3-6, 4-6. Heren enkel E. finale: Nico Walraven-Kees Tilro 6-1, 7-6. Dames enkel E: Clara de Koning- Janny Verweij 6-1, 0-6, 5-7, dames dubbel E: Heinzen/Vermeulen- Koudenburg/De Groote 2-6, 6-2, l- 6, Heren dubbel E: Walraven/Ver- wijs-Roskam/Vleer 7-6, 4-6, 4-6, Gemengd dubbel E: Van den Dries/Van den Dries-Peereboom/ Van der Kuyl 6-2,5-7,6-3. Van onze tennismedewerker KLOOSTERZANDE - De tennisclub Hontenisse hield dit seizoen voor de eerste keer in een ge splitste A- en B-categorie de clubkampioenschappen, waarvan het afgelopen weekeinde de halve finales en finales werden gespeeld voor wat betreft de B-categorie. Bij de heren werd het een finale tussen Claude Laplante en Ronnie van Iteghem. La plante won met 7-5,6-3, nadat hij in de halve finale had ge wonnen van Pièrre de Caluwé met 7-6,6-3. Van Iteghem had in de halve finale zijn handen vol gehad aan Etiënne Kint: 7- 6,4-6,6-2. Bij de dames ging de titel naar Rita de Clercq, die in de finale ruim zegevierde over Marie-Louise van Kampen, 6- 2,6-3. In de halve finale ver sloeg de Clercq Monique Roc- tus met 6-4,6-3 en Van Kam pen kwam na drie sets als winnares tevoorschijn tegen Ingrid van Goethem: 6-3,4-6,6- 4. Uitslagen finales dubbelspelen: Herendubbel: Malcontent/Van Iteghem-Goossen/van Kampen 6- 4,6-4 Damesdubbel: Van Kam- pen/Burm-Fassaert/Goossen 2- 6,6-4,7-6. Gemengddubbel: Roc- tus/Kint-Van Kampen/Goossen 6- 3,6-4.

de Stem | 1984 | | pagina 7