Jaar erbij voor artistiek man Zuidland-theater klein Zonnebloem-loterij ook in Kanaalzone OOK VEEL KRITIEK OP WONEN' Schoolklas 100 jaar terug in de tijd Dorpsraad: buitenspel bij zaak Doens-Vermue 076-2362 E E Nieuwe Uit-stichting W-Z-Vlaanderen voorzichtig van start a Jongerenkoor Aardenburg nam afscheid van dirigent Ouderenkermis weer groot evenement CITROËNA te koop aangebodi personeel gevraa watersport Magnun 795,-I dinsdag 3 juli 1984 VAN ZEELAND ZO'N 1000 BEZOEKERS OP ROZENOORD ADVIES COMMISSIE TERNEUZEN: markten W. DE BLOCK WISSE B.V. politierapport de stem van dinsda Gedopte erwtc 6-Weekse mesthanen C.V.-radiatoren auto (A B C) fietsen/ bromfietsen H.H. L Huu Paa bijverdienste de '84 surfsens; Bij Poppelier Surf Palace halve prijs I/00RBEREIDINGSBES T16 PAGINA ZEELAND 3 Van onze correspondent TERNEUZEN - In de regio Kanaalzone van De Zonne bloem (Axel-Terneuzen-Sas van Gent) gaat de komende dagen de jaarlijkse Zonne bloem-loterij van start. Vele vrijwilligers gaan dan op stap om loten aan de man te bren gen. Naast de contributie van de leden vormt deze loterij een onmisbare bron van inkom sten voor de Zonnebloem-or ganisatie die in de loop van de jaren is uitgegroeid tot een vereniging met duizenden me dewekere over het gehele land en met een uitgebreid pakket van dienstverleningen voor zieken en gehandicapten. De bekendheid van De Zon nebloem is als gevolg van de actie 1-2-3 enorm toegenomen. Die resulteerde in een nieuwe boot waarmee zieken en ge handicapten vaartochten kun nen maken. Maar ook het andere werk van De Zonnebloem moet voortgang vinden. Naast het ziekenbezoek door vele vrij willigers worden nog veel an dere activiteiten georgani seerd, zoals dagboottochten, ontspanningsmiddagen, paas- en kerstvieringen, vakantie weken in aangepaste gelegen heden, winkeldagen en dag tripjes en niet te vergeten: het begeleiden van de duizenden vrijwilligers die zich voor het Zonnebloem-werk inzetten. Dit gebeurt ook allemaal in de Kanaalzone, waar ruim 150 medewerk(st)ers gestalte ge ven aan De Zonnebloem. Daar ook de plaatselijke afdelingen meedelen in de opbrengst van deze loterij, hoopt het regio naal bestuur dat de loten in grote aantallen hun weg vin den. Voor nadere informatie over deze loterij en over het Zonnebloem-werk in het alge meen kan men zich wenden tot: Axel: mevrouw J. Doppe- gieters, Julianastraat 9; Ter- neuzen: mevrouw C. Gerre- man, Marijkestraat 6 en Sas van Gent: mevrouw T. de Boeije, N. UytdenBogaard- straat 5. IJzendijke valt over hondepoep AARDENBURG - In een overvolle parochiekerk heeft het Aar- denburgse jongerenkoor zaterdagavond afscheid genomen van dirigent Walter Dierick. In de mis, waarin het door hem opgerichte koor een prima uit voering ten beste gaf, werd Dierick door pastoor W. Martens be dankt voor het vele werk dat hij de afgelopen 30 jaar voor de Aardenburgse gemeenschap en in het bijzonder voor de jeugd heeft verricht. De pastoor noemde hetgeen Walter Dierick in die tijd heeft gedaan 'bijna onvoorstelbaar'. De dirigent zelf zei altijd veel plezier te hebben gehad in het werk, ondanks de offers die er voor moesten worden gebracht. „Het kwam niet zelden voor dat ik moest kiezen tussen repeteren en mijn avondeten, waarbij het laatste er dan maar bij in schoot", aldus Dierick. Hij gaf echter toe dat er ook wel moeilijke momenten waren geweest, wanneer de inzet van sommigen het liet afweten. „Maar het plezier, dat mij eigenlijk is ingegeven door ouders en familie die ook veel hebben gedaan voor de parochie, kreeg meestal toch de overhand", aldus een duidelijk ontroerde diri gent, die aankondigde in elk geval nog actief te zullen blijven in verschillende parochiale raden en twee koren. Na afloop van de mis namen jongerenkoor en kerkbestuur op meer informele wijze afscheid van Walter Dierick tijdens een gezellige bijeenkomst. IJZENDIJKE - De inwoners van IJzendijke ergeren zich, althans wat de situatie in hun dorp betreft, het meest aan de grote hoeveel heden hondepoep die straten, pleinen en open baar groen ontsieren. Ook is er veel kritiek op het woon- en leefklimaat in IJzendijke, heerst er bezorgdheid over de terugloop van winkel- en horeca-voorzieningen en worden er nogal wat problemen geconstateerd met betrekking tot verkeer en openbaar vervoer. Dit blijkt uit het interim rapport dat door de dorpsraad IJzendijke is opgesteld naar aanleiding van een in januari gehouden enquête onder de in woners. De reacties (er kwa men 244 ingevulde formulie ren terug) worden verwerkt tot een zogeheten dorpsplan, waarin bouwstenen zullen worden aangedragen voor het verbeteren van de leefbaar heid. In het interim-rapport wor den, aan de hand van de en quête-uitslag, de problemen geïnventariseerd. De honde poep scoort daarbij het hoogst; ruim 12 procent van de inzen ders noemt dit probleem en wijst er op dat de geplaatste verbodsborden geen enkel ef fect sorteren. Hoge huren Drukte bij het sjoelen op de Sluise kermis voor ouderen Van een onzer verslaggevers SLUIS - De Sluise kermis voor ouderen is nu definitief door gebroken als hèt grote jaar lijkse bejaarden-evenement in Zeeuwsch-Vlaanderen. On danks het kille weer waren toch gisteren opnieuw zo'n 1000 65-plussers en aanver wanten naar het bejaarden centrum Rozenoord getogen om daar deel te nemen aan het uitgebreide programma. Dat bestond uit volksdan sen, oude volksspelen, een reu ze-barbecue, een grote verlo ting (hoofdprijs een 8-daagse bootsreis over de Maas), een concert door het Sluise mu ziekgezelschap Apollo en het traditionele ouderenbal met muziek van een mortierorgel. - FOTO WIM KOOYMAN Omdat Rozenoord wegens herbestratings-werken niet voor het openbaar vervoer be reikbaar was had de directie van het bejaardencentrum een mini-treintje ingezet vanaf de dichtsbijzijnde bushalte op het Walplein. Oostburgse zie kenomroep Radio Delta zorg de tijdens de ouderen-kermis weer voor een perfect geluid. Over 'wonen' wordt opge merkt dat de woningvoorraad ontoereikend is, zodat jonge IJzendijkenaren zich niet in hun eigen dorp kunnen vesti gen. Ook zouden de huren van gerenoveerde huizen te hoog zijn en leegstand c.q. verkrot ting tot verpaupering van het dorp leiden. Wat de woonom geving betreft constateren de inzenders dat diverse straten in slechte staat zijn, de straat verlichting op diverse punten niet voldoet en de aanleg van een aantal woonerven een noodzaak is. Omdat IJzendijke steeds meer 'een bejaardenwoon plaats' wordt, 'die aan het uit sterven is', nemen de winkel en horeca-voorzieningen af. „Dit leidt tot assortiments vermindering, waardoor men gedwongen wordt steeds va ker buiten de kern te kopen", zo wordt in het interim-rap port geconstateerd. Een jeugd- café wordt node gemist. Wandelpaden Wat het verkeer en open baar vervoer betreft wordt door de geënquêteerden ge pleit voor het instellen van een parkeerverbod op diverse punten, uitbreiding en verbe tering van het aantal wandel paden en het weghalen van de 'gevaarlijke' drempels in de Kleine Jonkvrouw. De busver binding met Breskens (via Oostburg) blijft een hinder in veler ogen. Nu de probleemstelling ach ter de rug is gaat de dorpsraad zich bezig houden met de vol gende fasen van het dorps plan, waarvoor de eindver- slaggeving is gepland voor de cember van dit jaar. Om voor één en ander de nodige des kundigheid in huis te halen zijn diverse verenigingen en instanties aangeschreven om, waar nodig, ondersteuning te verlenen bij de uitwerking. Van onze correspondente OOSTBURG - De enkele maanden geleden opgerichte stichting 'Uit West-Zeeuwsch- Vlaanderen' heeft een voor zichtige, maar zeker geen on succesvolle start achter de rug. Begonnen werd met een busreis naar Brussel, waar het wereldberoemde 'Ballet van de 20e eeuw' optrad. Voor deze trip meldden zich 54 liefheb bers aan, een zeer bevredigend resultaat. „Ook het concert van Jack Pepe's New Orleans jazzband in Sluis was zeer geslaagd en trok een hoop publiek", zegt voorzitter Jelle Koen. Daar te genover stond echter ook een tegenvaller. De uitvoering van de Terneuzense toneelgroep in Eede - een dorp dat anders nogal warm loopt voor ama teur-acteurs - bleef wat de publieke belangstelling betrof onder de maat. „Maar in dit eerste jaar doen we eigenlijk niet meer dan aftasten waar de mensen de meeste interesse voor heb ben", aldus Koen, die aan de wieg stond van de nieuwe Uit- stichting. Deze moet de lacune gaan opvullen die is ontstaan na het wegvallen van de Stichting Cultuurspreiding Zeeland (SCZ) en zich ten doel heeft gesteld de inwoners van West-Zeeuwsch-Vlaanderen in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van culturele gebeurtenissen in de ruimste zin van het woord. Jelle Koen: „Wij wisten dat de drie gemeenten in de regio een bedrag hadden gereser veerd voor allerlei culturele evenementen. Doordat de SCZ wegviel had dat geld plotse ling geen bestemming meer, dus vroegen wij een startsub sidie aan voor onze nieuwe stichting. Het gaat daarbij om 20.000 gulden op jaarbasis". Gevarieerd 'Uit West-Zeeuwsch-Vlaan deren' telt momenteel een be stuur van 15 leden, onderver deeld in secties voor theater, toneel en muziek. Vanaf april is men daadwerkelijk met or ganiseren begonnen: zo geva rieerd mogelijke activiteiten voor een zo gevarieerd moge lijk publiek. „Vanwege ons beperkte budget kunnen we natuurlijk de grotere gezelschappen nooit contracteren", zegt Koen. „Dus draaien we de rollen om en verzorgen we busreizen naar grote evenementen in de Bel gische cultuursteden Knokke, Brugge, Gent en Brussel. Klei nere activiteiten, die wel be taalbaar zijn voor ons, halen we naar hier". Het Uit-bestuur is momen teel druk bezig een program ma samen te stellen voor het komende theater-seizoen, dat in september weer begint. Er zal een beperkt aantal pro gramma-boekjes (500 a 1000 stuks) worden gedrukt en in augustus verspreid. Het 'Haringschooltje' in Biervliet herdenkt deze week het feit, dat deze christelijke kleuterschool 100 jaar geleden werd opgericht. Gisteren gingen de schoolkinderen daar om in kleding uit overgrootmoederstijd naar school. In plaats van de moderne tafeltjes stonden er ouderwetse schoolbanken in het klaslokaal. Ook het lesgeven was aangepast aan de stijl van 100 jaar geleden. Tot en met vrijdag is is er in het schooltje nog een tentoonstelling over de bestaansgeschiedenis te zien. FOTOWIMKOOYMAN Van een onzer verslaggevers IJZENDIJKE - „De dorpsraad betreurt het ten zeer ste, dat we tot nu toe door het college van de gemeente Oostburg in de zaak Doens-Vermue buitenspel gezet zijn", dit deelde secretaris Turry Termont gister avond mede tijdens de maandelijkse dorpsraadsver gadering in café De Lozanna te IJzendijke. Zoals bekend werd onlangs tijdens de laatst gehouden ge meenteraadsvergaderingen een voorbereidingsbesluit ge nomen over de bestemmings wijziging van de gronden aan de Oranjestraat te IJzendijke, waar het graanbedrijf Doens- Vermue zich mogelijk zou moeten gaan vestigen. Voorafgaand aan deze ge- meenteraadsvegadering had de dorpsraad zijn verontrus ting uitgesproken over de wij ze waarop de zaken zich had den ontwikkeld. Alle fracties van de gemeente Oostburg werden benaderd. De dor- spraad vond namelijk, dat de omwonenden en andere be trokkenen gehoord zouden moeten worden voordat de ge meenteraad een voorberei dingsbesluit zou nemen. Een actie had geen resultaat, de raad ging accoord met het voorbereidingsbesluit. Gisteravond kwam de zaak nogmaals aan de orde. Secre taris Termont: „Commissies, alsmede raadsleden dienen goed geïnformeerd te zijn over de meningen en wensen van bij de besluitvorming betrok ken belangstellenden of orga nisaties". Ook gaf hij een uit leg over de ondernomen actie. „Door deze brief te schrijven aan alle fracties hebben we de betrokkenheid getoond ten op zichte van de participanten in het besluitvormingsproces". Indien de raadsleden vooraf goed geïnformeerd zijn, ko men er volgens de dorpsraad, nog meer factoren om de hoek kijken. „De oordeelsvorming binnen de gemeenteraad kan bevorderd worden en de posi tie van de gemeenteraad als democratisch gekozen verte genwoordiging en hoofd van de gemeente komt dan duide lijk tot zijn recht", zo werd gisteravond medegedeeld. Tot op heden heeft de dorps raad IJzendijke nog vrijwel geen informatie gehad over de plannen en tekeningen. Hierin zal spoedig verandering ko men, want morgen zal er een overleg plaatsvinden tussen de dorpsraad en het Oostburgse college betreffende de zaak Doens-Vermue. „Ik hoop, dat er een hoorzitting uit de bus rolt", aldus de heer Termont. „De mensen krijgen dan de mogelijkheid hun bezwaren te uiten. Tijdens onze maandelij- ke vergaderingen was er steeds veel belangstelling voor dit onderwerp". Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Michiel Often, artistiek medewerker van het Zuidland-theater in Terneu- zen, krijgt minstens een jaar langer de kans om het culture le leven in de Scheldestad op de krikken. De schouwburgcommissie zal althans het college van B en W adviseren het contract met Otten met een jaar te ver lengen. Het Zuidland-theater kreeg pas vorig jaar een artis tiek medewerker toen cultu reel Terneuzen op eigen benen kwam te staan. De schouwburgcommissie volgde gisteravond - in beslo ten vergadering, omdat het over personen ging - met dit advies het voorstel van het da gelijks bestuur van de com missie. In de vergadering kwam verder de organisatie van het Zuidland-theater niet aan de orde. Otten, die hoogst waarschijnlijk op het aanbod zal ingaan, blijft hetzelfde werk doen. Volgens de schouwburg commissie is een onderzoek nodig naar de mogelijkheden om het horeca-gedeelte van het Zuidland-theater beter te exploiteren. Het is bedoeling dat het hoofd van die afdeling, W. de Meyer, daarover bin nenkort een advies uitbrengt Het ging de commissie te ver om het horeca-gedeelte volle dig op een andere leest te schoeien, zoals ondermeer was voorgesteld door het verifica tiebureau. (ADVERTENTIES) AMSTERDAM - Aardappelter- mij nmarkt. In Bintje 35-50mm werden 2 contracten verhandeld voor levering november tegen 20,90. De stemming was kalm. In Bintje 50mm werden 8 con tracten verhandeld voor levlering november bij een prijs van 28,00 tot 28,40 per 100 kg, voor levering april 194 contracten tegen ƒ31,60 tot 33,90. De stemming was resp. kalm en vast. ROTTERDAM - Aardappelbeurs. Er zijn geen noteringen meer voor de oogst van 1983. De handel is voorlopig opgeschort. AUTOBEDRIJF Tlvoliweg - Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Polaroid is een gedeponeerd handelsmerk van de Polaroid Corp., Mass., USA Polaroid Nederland B.V. Zonnebaan 45. 3606 CH Maarssenbroek. BRESKENS - Op de Midden- havendam is J. S. uit Wulfrath (Duitsland) met zijn auto gen een lichtmast gereden. Dit gebeurde doordat hij onvol doende op het verkeer lette. De auto werd hierbij geheel ver nield. Ook de lichtmast liep aanzienlijke schade op. GOES - Te Goes heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen een personenauto, be stuurd door W. V. uit Hurth (Duitsland) en een personen auto, bestuurd door A. T. van G. uit Lewedorp. De Duitse personenauto verleende geen voorrang aan de Nederlandse personenauto, terwijl deze laatste auto teveel op het lin ker weggedeelte reed. De per sonenauto van de Duitse toe rist werd volledig vernield. De Nederlandse personenauto liep zeer zware schade op. IJZENDIJKE - Op de rijks weg reed P. P. G. J. de K. uit Hoek achterop J. B. de R. uit Axel. De R. was gestopt om linksaf te slaan naar de inrit van een benzinestation en De K. bemerkte dit te laat. Er was materiële schade. KOUDEKERKE - In de laatste dagen van juni zijn te Koude- kerke twaalf personenauto's op gewelddadige wijze open gebroken. De auto's stonden geparkeerd aan de Galgen- weg. Er werden rijbewijzen, paspoorten en autoradio's weggenomen. De schade be draagt enkele duizenden gul dens. Een parkeerautomaat op de Galgenweg werd eveneens opengebroken. Er wordt een klein geldbedrag vermist, doch de schade bedraagt 5.000 gulden. Op camping De Dishoek te Vrouwenpolder zijn veertien tenten, caravans en voorten ten van caravans opengebro ken. Er wordt een geldbedrag van 450 gulden vermist. De aangerichte schade bedraagt circa 2.000 gulden. TERNEUZEN - In het kader van de actie 'Open auto' wer den door vier leden van de Terneuzense gemeentepolitie gistermiddag tussen 13.00 en 14.30 uur in de omgeving van het ziekenhuis en de Bloemen- buurt 200 geparkeerd staande personenauto's gecontroleerd. Daarvan bleken er 38 niet vol doende te zijn afgesloten. De betrokken automobilisten vonden in hun voertuig een voorlichtingsfolder, waarin op deze nalatigheid werd gewe zen en de gevaren die daaraan verbonden zijn. WESTDORPE - Tijdens repa ratiewerkzaamheden aan de dakgoot ontstond een brandje aan de woning van de heer De B. aan de Graafjansdijk te Westdorpe. Vermoedelijk door de hitte raakte gistermiddag een klein gedeelte van net dakbeschot in vlam. De inmid dels gewaarschuwde brand weer hoefde niet meer op treden, want men had be vuurtje met een poederblus- apparaat snel weten te be dwingen. Bel bovenstaand nummer twee dagen de rest regelen wij. u kunt rayonkantoren of servicepul Wij vragen in principe uitsluitend vooruitb opdrachten van buiten ons verspreidings( rubrieken woningruil en te huur gevraagd Geopend van 8.30 tot 17.00 uur. KLEINTJES UITSLUITEND VOOR PARTICULIEREN, i Zee Z.VI min. 3 ree elke regel kleintje mm-prijs Etten 0'hout sis 9.86 meer 3.29 l UITSLUITEND VOOR ZAKEN, ixcl. B.T.W. over 1 kolom Brabant W.Br.Koerier 14.17 4 73 min 13 mm elke mm meer 16.64 1.28 Zee Z.VI. algemene voorwaarden - taneven zijn gebaseerd op 1 x plaatsef - bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde f plaatsing halve prijs - 1 regel omvat max. 4 woorden van gen - adm kosten bij niet contante betaling 2, - brieven onder nummer 3,25 extra Wij behouden ons het recht voor adverter opgave van redenen te weigeren (art 16 I advertentiewezen) Opdrachten dienen uiterlijk twee dagen v< 17 00 uur in ons bezit te zijn. Postadres postbus 3229, 4800 MB Brede Voor de maandagkrant geldt vrijdag 12 0( (wonder van Kelvedon), zeer geschi verkoop slechts 2 dagen en wel op woensdag 4 juli a.s., v.a. 7 uur voorr per kg. Afhalen bij: C.v.d. Eijnden, St< Halsteren, tel. 01641-2423. PARTICULIER verkoopt wegens verhuizing verza meling boeken tegen lage prijzen. Groot assortiment. Bel 01155-4213 voor een lijst. WEGENS verhuis over compleet: koperen bascu- len, koperen ketels, antie ke kasten, tafels en andere huisraad enz. L. de Cock, Zandstr. 69, Hulst (Schud- debeurs). 11-weekse leghennen. Im- pens, tel. 01140-12779, b.g.g. 15983 thuisbezorgd. Nieuw-gelakt-verpakt. 9 Stuks voor een heel huis f 760,-. Nieuwe grote voorraad ontvangen. Er kend installateur Th.L. van Soerland, Ceresstraat 30, Breda, tel. 137672. GOLF diesel, sept. i.z.g.st. 5750,-. 01640-37382. '78, Tel. TOYOTA Celica Liftback, bj. '78. Azaleastraat 36, Breskens. YAMAHA RD, bj. '81 f 350,-. Tel. 01140-11663, Terhole. Nu korti ringspre 15% Vraag Ass.kant Wilhelmi steen, tel RENAUl Tel. 0114 10 dgn. car met cursles verzorgc ting Ree ren/Kr a: zoden,0 Rotterda stoffeert 28.000 Tel. 076- 1 '/2-p. V. v.a. 56 genberg 34, VII 2336. Dames, U wilt geld verdienen? Werk beste uitkomt? Wij bieden U deze aar Bel dan tel. 01846-2381. Een superieure kwaliteitsplank. Inter mer 1 getest, vaarklaar. Rotterdam: Hoogstraat 148 (op 50 n kerk), tel. 010-131046. Culemborg: dustrieterrein bij Wang en Meubel 18266. Vrijdagavond koopavond. GEMEENTE SAS VA De burgemeester van Sas van Gent maakt - het bepaalde in art. 22 van de Wet op de R - bekend, dat de gemeenteraad in zijn opr van 28 juni 1984 besloot te verklaren dat: a. een herziening van het bestemmingsplan Sas van Gent wordt voorbereid voor e over de West Kanaalarm; b. een herziening van het onder a. genoemdr wordt voorbereid voor een perceelsgedee Westkade, zulks onder intrekking van 2 november 1983, nr. 5a; c. een herziening van het bestemmingspl: wordt voorbereid voor een gedeelte geler de tertiaire weg Philippine-Hoek. De betreffende besluiten met bijlagen liggen juli 1984 ter gemeentesecretarie, afdeling sche zaken, voor een ieder ter inzage. Sas van Gent, 3 juli 1984 De burgerr W. Dusart

de Stem | 1984 | | pagina 12