E? Reageerbuisbaby via verbeterde methode Kabinet negeert Kamer EXTRA STEUN ZIT ER VOORLOPIG NIET IN Ruilhartpatient als 'herboren' Oproep aan bezitters van het Shell benzineblik Voormalige directeur Uniser financierde ook kolengraver EHNGUQT 26 juni 1984 I )eTe|Hd Aisdank voor een uitstekende maaltijd krijgen véél vrouwen alléén de vuile vaat. Pijnlijke vragen Tussenweg (2) ONDERTITELING BUITENLANDSE ZENDERS DE STEM COMMENTAAR Geen enquete Tilburgsche Middenschool BINNENLAND Pausbezoek PvdA: Maastricht Minder premie Ontslagen Petten Eminent Kiesrecht DAF werkt weer Diplomaat: drugs Jeugd haakt af als lid bibliotheek Ruzie top PSP ='5495.- U you need, is lurv". apart soort apetaal t lieden die uit hoofde hun beroep woorden iken om daarachter gedachten te verstop- Vraag de politicus: „Is en u kunt een ant- verwachten als dit: cht te mogen stellen - t ontveins ik me geens dat ieder van ons zich ens ontgeeft (ik zelf niet loten) ivat nou precies den zou kunnen zijn, n al van reden sprake 'en in de zin van grond, om een vraag als de inzonderlijk in deze xt, bevestigd beter be rd zou zijn dan ont- -nd". z&ttaaC rits van zijn gulp was gelopen" las ik in 'De l der Diplomatie' van nix Gijsen en met weer nder soort 'lopen' kon eerde Hugo Claus me in monumentale roman Verdriet van België' ik las dat 'kozijn weer preek had gelopen' ofte- neef heeft weer gespij - Vlaanderen loopt wat verpeinsde ik al lezend. John O'Mill E) rentepercentages "t gemeente- arantie pgave ank 7,4 8,2 8,7 8.9 7,3 8,1 8,6 8,4 7,6 8,0 8,4 7,9 8,4 8,1 8,6 8,75 8,6 8,875 7,2 7.6 8,1 8.7 8,7 7,3 8,3 8,7 7,9 8,4 7,9 8,2 8,4 8,75 8,1 8,4 8,6 8,95 8,2 8,4 8,4 8.6 7,6 8,2 8,4 8,2 8.8 9,2 op 7,4 8,7 8,3 8,3 werke lijk 7,82 8,69 9,24 9.46 7,71 8,43 9,13 8,85 8,14 8,57 9,01 8,31 8,85 8,38 8,90 9,36 9,23 9,48 7,77 8,21 8,76 9,43 9,43 7,71 8,80 9,24 8,31 8,85 8,33 8,66 8,88 9,26 8,41 8,72 8,94 9,48 8,69 8,91 8,75 8,96 7,98 8,63 8,85 8,87 9,54 9.98 aanvr. 7.99 9,43 8,62 8,62 zonder gemeente garantie opgave bank 7,6 8,4 8.9 9.1 7,5 8,3 8,8 8,6 7,8 8,2 8,6 7,9 8,4 8,1 8,6 8,75 8,6 8,875 7,5 6,9 7,3 8,2 8,8 7,5 8,5 8,9 8,1 8.6 8,1 8,4 8,6 8,95 8,3 8,6 8,8 9,15 8,4 8,6 8,6 8,8 7,8 8,4 8.6 8,4 9.0 9,4 op 7,4 8,7 8,3 8,4 8,3 werke lijk 8,04 8,91 9,46 7,93 8,64 9,35 9,07 8,36 8,79 9,23 8,31 8,85 8,38 8,90 9,36 9,23 9,48 7,88 7,34 7,79 8,77 9,44 7,93 9,02 9,46 8,52 9,07 8,55 8,88 9,10 9,48 8,62 8,94 9,14 9,70 8,91 9,13 8,96 9,17 8,20 8,85 9,07 9,09 9,76 10,21 aanvr. 7,99 9,43 8,62 8,67 8,62 itie Woonfonds Holland Van Lanschot halfjaarbetaling achteraf kwartaalbetaling achteraf ingen vastgesteld. De lang- eeft tot nu toe geen navol- |ht „Vereniging Eigen Huis" Van onze redactie binnenland UTRECHT - Het Acade misch Ziekenhuis in Utrecht begint met een nieuwe me thode op grote schaal met de bevruchting van eicellen buiten het lichaam van de vrouw, de zogeheten rea geerbuis-methode. Er zullen volgend jaar 200 vrouwen op deze manier worden 'geholpen' en in 1986 ruim 400 vrouwen. De eicellen worden via een ingreep verkregen en twee dagen na de bevruch ting in een laboratorium in de baarmoeder van de vrou wen geplaatst. De behandeling kost on geveer 5.000 gulden per keer. Over het algemeen vergoe den particuliere verzeke raars deze kosten, het zie kenfonds niet. Vandaar dat het Utrechtse ziekenhuis probeert deze 'operatie' ge lijktijdig met een andere uit te voeren, zodat de kosten voor de patient worden ge drukt. Om de kans op zwanger schap zo groot mogelijk te maken kunnen twee of drie embryo's in de baarmoeder worden geplaatst. De kans op eep volgroeide zwanger schap is dan 30 procent. In het Rotterdamse Aca demisch Ziekenhuis Dijkzigt worden jaarlijks al ruim honderd inplantingen ver richt. Daar zijn tot nu toe ze ven kinderen geboren. Utrecht hoopt met de nieu we methode hoger te 'sco ren'. Tien procent van ajle hu welijken en relaties blijft kinderloos. Er komen jaar lijks ruim 3.500 echtparen bij waarvoor deze methode een uitkomst kan zijn. Overigens behandelt Utrecht voorlopig alleen maar vrouwen die een 'duurzame' relatie hebben. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Het kabinet weigert in te gaan op de wens van een grote Kamermeerderheid om Nederlandse ondertiteling toe te staan tv- programma's, die vanuit het buitenland via de kabel, straal-of satellietverbindingen worden aangeboden. Ook andere door de Kamer aangenomen moties over de kabelbeschikking zal het kabi net niet uitvoeren. De indiener van de motie, de WD-er Keja, is zeer verontwaardigd over de houding van het kabinet, maar wil er geen politieke con$- quenties aan verbinden. „Wat moet ik De Kamer van vakantie terug roepen en een mo tie van wantrouwen indienen Dat wil ik niet en ik hoef er bij mijn club ook niet mee aan te komen". Voor Keja is de kwestie daarmee echter met afgedaan. „Ze komen ons nog wel tegen. Al de ze zaken moeten nog wettelijk geregeld wor den. We zullen dan met wijzigingsvoorstellen komen". Boeren boos op kabinet T7nn tvnvo ToAnotio hirt/nzfnln-nA Van onze redactie binnenland DEN HAAG - De boeren en tuinders zijn woe dend op het kabinet omdat een besluit over ex tra financiële steun voorlopig op de lange baan is geschoven. Betreurenswaardig", zo drukt voorzitter Joris Schouten van het Landbouwschap zijn boosheid nog gematigd uit. De land- en tuinbouw wordt door de re gering als sluitpost gebruikt, zegt hij. Het gaat om een financiële compensatie, omdat de EG Bonn vorige week heeft toege staan de Westduitse boeren wél financiëel te ondersteunen met ingang van morgen. Het kabinet wil echter niet eerder een besluit voor de Ne derlandse boeren en tuinders nemen alvorens het totale fi nanciële beleid voor volgend Philips wel, ITT niet Het Eindhovense gemeentebe stuur heeft Philips toestem ming gegeven een lichtrecla me aan te brengen op een par keergarage in de binnenstad. Dat heeft nogal bevreemding gewekt, omdat het gemeente bestuur twee jaar geleden eenzelfde verzoek van Philips- concurrent ITT heeft afgewe zen. ITT is daar erg boos over. „Corruptie", zei een woord voerder van dat concern. jaar in kaart is gebracht. Extra problemen daarbij zijn behalve de door boeren en tuinders gevraagde financiële steun ook de hogere bijdrage van Nederland aan de EG en de bestrijding van de jeugd werkloosheid. Het kabinet wil voor dat laatste volgend jaar meer geld uittrekken. Volgens Schouten krijgen land- en tuinbouw door de handelwijze van het kabinet slechts de kruimels die over blijven. Als die al overblijven. Door de Westduitse maatre gelen komen de Nederlandse boeren en tuinders in een groot cooncurrentienadeel te verkeren. Volgende week komt het be stuur van het Landbouwschap bijeen om de zaak te bespre ken. Verwacht wordt dat het schap dan besluit bij de Twee de Kamer aan de bel te gaan trekken. ttuir'1' -j-ri' -dpi AAN open-hartoperaties (kosten ruim 16.000 gulden per geval) wordt dit jaar in Nederland rond 150 miljoen gulden uitgegeven. Eén harttransplantatie kost een paar ton. De Gezondheidsraad is van mening dat er per jaar voorlopig dertig van zulke super-ope raties uitgevoerd kunnen worden. Kosten ongeveer 60 miljoen. Dat zijn geweldige bedragen. Aangezien de kosten van de ge zondheidszorg over de gehele linie nauwelijks nog betaalbaar zijn dringt zich langzamerhand de vraag op of de miljoenen, die aan hartpatiënten worden besteed - ze zijn hun overigens van harte gegund - straks niet bezuinigd moeten worden op de hulp aan andere patiënten, die er ook beroerd aan toe zijn. Pijnlijke vragen als deze plegen in de politiek zo lang mogelijk ontweken te worden. Parlement en kabinet zijn het er wel over eens, dat de kosten van de gezondheidszorg uit de pan gerezen zijn maar als er druk op hen wordt uitgeoefend om de hartchirur- gie nog meer over het land te spreiden - die spreiding werkt kos tenverhogend - hebben ze, zoals deze week weer is gebleken, was in de knieën. Zo mag het Academisch Ziekenhuis in Maas tricht nu ook open-hartoperaties gaan uitvoeren hoewel er vlak over de grens, in Aken, een gloednieuw ziekenhuis staat waar ze die operaties even goed kunnen verrichten. Groningen en Zwolle hebben eveneens het groene licht gegeven maar andere centra als de Klokkenberg die meer zouden kunnen doen zien een ope ratiestop op zich af komen. Een gulden kun je maar één keer uitgeven, ook in de gezond heidszorg. Hoe die gulden dan verdeeld moet worden zal in de nabije toekomst een steeds moeilijker vraagstuk worden, zeker als we het gegeven erbij durven betrekken dat van het geld dat wij hier aan één patiënt besteden, in arme landen tientallen men sen geholpen kunnen worden. Voor één ton bij voorbeeld kan een Nederlandse arts voor ongeveer twee jaar naar Afrika wor den uitgezonden. ZOUDEN de Voedingsbond FNV, die bij Philip Morris in Bergen op Zoom tot staking heeft opgeroepen en de Industriebond FNV, die niet mee wil staken, misschien wat beter met elkaar kunnen overleggen? De mensen, ook hun mensen, kunnen toch al zo moeilijk vatten wat er op het sociaal-economisch front gaande is. Als makkers uit hetzelfde nest elkaar nu ook nog eens in de ha ren vliegen weet niemand meer waar hij aan toe is. Hoe moeilijk de kaarten liggen blijkt uit de discussie over de meevallers' van minister Ruding (Financiën). Dank zij het (be scheiden) economisch herstel, hogere inkomsten en lagere uit gaven ziet het huishoudboekje van de staat er op het ogenblik rooskleuriger uit dan een half jaar geleden Dus kan er minder bezuinigd worden, roept onder meer de vakbeweging. Dat is op het eerste gezicht een voor de hand liggende conclusie. Je moet verder kijken dan je neus lang iSj zeggen anderen echter. In 1986-1987 zakt de conjunctuur weer in en daartegen moeten we. ons, nu het kan, zoveel mogelijk indekken. Huiselijk gezegd: nu zuinig zijn; dan hebben we straks een appeltje voor de dorst. Voor deze laatste redenering is te meer iets te zeggen omdat he hogere inkomsten van het rijk naar alle waarschijnlijkheid van fjdelijke aard zullen zijn, dat is geen basis om nu te gaan potver teren. Maar er is altijd een tussenweg tussen alles of niets: de meevallers' zouden gebruikt kunnen worden om de ergste pijn te verzachten van de mensen, die buiten hun schuld het zwaarst ran het bezuinigingsbeleid te lijden hebben. Daar moet in het ka binetsbeleid dat premier Lubbers liever als 'mild' dan als 'no non sense' aangemerkt zou willen zien, ruimte voor te vinden zijn. Bij deze Nederlandse binnenhuis-bespiegelingen, is het overi- 3ens goed te bedenken, dat boven de gehele Westerse wereld ten vlijmscherp geslepen zwaard van Damocles hangt: de miljar den schuldenlast van de derde wereld. Indien die arme landen liet bereid -want niet in staat- zouden zijn om de rente en aflos- >mg te betalen over de leningen die ze van de rijke landen gekre ten hebben, dan wel aan hen opgedrongen zijn, ontstaat er we reldwijd een situatie die de crisis van de dertiger jaren beangsti gend dicht benadert. Hartpatiënt G. de Keijzer uit Gouda, die eind vorige week als eerste in een Nederlands ziekenhuis een nieuw hart ingeplant kreeg, voelt zich volgens zijn vrouw als herboren: „Hij maakt het beter dan ik", aldus mevrouw De Keijzer. De Keijzer kreeg een jaar geleden zijn eerste hartinfarct. Rond Pasen dit jaar ging hij volgens zijn vrouw sterk achter uit. Even voor de Pink sterdagen is hij voor vooronderzoek naar Brussel geweest, waar de transplantatie in eerste instantie ook zou geschieden. Het echt paar De Keijzer heeft sinds de operatie bewust niet gesproken over de politieke gevolgen en reacties op de operatie. „Wij bemoeien ons niet met de-politiek-.--Laten de heren in Den Haag dat rpaar - uitzoeken. Mijn man had geen an dere keus meer en we zijn blij dat de operatie inNederland is ge-, daan", aldus mevrouw De Keijzer. Van onze redactie binnenland ROTTERDAM - De voormali ge EMK-directeur Bernouw is in 1974 de financier geweest die uiteindelijk de ontwikke ling van de latere RSV-kolen- graver mogelijk heeft ge maakt. Bernouw droeg de ontbre kende half miljoen gulden bij in het startkapitaal van 2,5 miljoen voor de oorspronkelij ke plannen van de initiatief nemers Hengstmengel en Todd, De eerste kolengraver is vervolgens in de Verenigde Staten in elkaar gezet en pro visorisch getest. Bernouw bevestigde vrijdag dat hij de plannen van ^lengstmengel destijds zeer aantrekkelijk vond. Volgens Hengstmengel stelde Bernouw het geld binnen twintig minu ten via zijn bank ter beschik king. Hengstmengel kwam met Bernouw in contact via de Capelse aannemer Van Hoorn, ook een financier van de ko lengraver, van wie Bernouw destijds met zijn afvalverwer kingsbedrijf EMK een terrein huuïdej- De claim van Bernouw op Hengstmengel is in 1977 bij RSV Mining Equipment (RSV-ME) terechtgekomen, het bedrijf dat de kolengraver moest her-ontwikkelen en waarvan RSV en Hengstmen gel ieder voor 50 procent aan deelhouder waren. Bernouw zal zijn geld echter nooit meer terugzien, omdat de belasting dienst bij RSV voor 5 miljoen gulden beslag heeft laten leg gen op de mogelijke inkomsten van Bernouw uit het kolen- graafproject. Zowel met de kolengraver als met Bernouw is het later bergafwaarts gegaan. De ont wikkeling van de kolengraver verliep veel trager dan ver wacht en het testen zowel als het verkopen in de Verenigde Staten van het verbeterde prototype is ondanks groot RSV-optimisme op niets uit gelopen. Doordat RSV ondertussen wel kolengravers bleef bou wen, heeft het concern voor alsnog zo'n 400 miljoen gulden op het project verloren. Bernouw had in Krimpen van 1970 tot 1980 een wegens milieu-hinder omstreden ver werkingsbedrijf van, aanvan kelijk, olie-houdende stoffen, maar later ook chemisch af val. Hij vestigde zich aan het eind van de jaren zeventig met Uniser in Moerdijk, in Krim pen een tot op 20 meter diepte ernstig vervuild terrein ach terlatend. Bernouw werd eind 1981 met twee-mededirecteuren aangehouden op verdenking van een groot aantal milieu misdrijven, zowel met EMK als met Uniser. Een deel daar van werd bewezen verklaard en daarvoor werd hij begin 1982 door de rechtbank in Bre da tot 2,5 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Hij is inmiddels al weer enige tijd op vrije voe ten. (ADVERTENTIES) Enige tijd geleden zijn via onze tank stations benzineblikken met het opschrift „Noodrantsoen" in de handel gebracht. In extra veiligheidsproeven is echter gebleken dat bij de hoge temperaturen die 's zomers somt in auto's voorkomen, vervor ming van het b ik kan optreden. De ve.ligheidsrisiko's die daarmee gepaard gaan, zijn lekkage en spontaan over lopen bij opening, waardoor gevaarlijke situ aties kunnen ontstaan. Mogelijk zelfs brand. Om die risiko's volledig uit te schakelen hebben we - zeer tot onze spijt - al direkt besloten de verkoop van de benzineblikken te staken en de al verkochte terug te vragen. Het merendeel is inmiddels ingeleverd, maar er is nog een klein aantal exemplaren in omloop. De bezitters daarvan verzoeken wij nogmaals om het blik in te leveren. U krijgt de aankoopprijs volledig terug. Het spijt ons bijzonder dat we u dit ongerief berokkenen en hopen dat u er begrip voor zult hebben dat wij elk risiko willen uitsluiten. Shell Nederland Verkoopmij. BV, Rotterdam Van onze redactie binnenland BREDA - Er komt geen en quete naar de oorzaken van het faillissement van de Til burgsche Hypotheekbank. De Vereniging Effectenbescher- ming (VEB) ziet daar nu defi nitief van af. Het blijkt, aldus de VEB, dat toch met de curatoren samen gewerkt kan worden om de gegevens te verkrijgen die no dig zijn om procedures voor te bereiden voor schadevergoe ding voor gedupeerden. De totale schade die beleg gers door de ondergang van de Tilburgsche hebben geleden, is eerder door de VEB geschat op ruim 200 miljoen gulden. Vol gens dë VEB is te bewijzen dat de verliezen het directe gevolg zijn van wanbeheer en over treding van wetten en regels. Het overleg van minister Deetman (Onderwijs) met de onderwijsbonden over de ont wikkelingen in het voortgezet basisonderwijs (middenschool) is voortijdig beëindigd. Vol gende week zal nog een poging worden gedaan om met de be windsman een compromis te bereiken. De Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuindersbond wil 250.000 gulden beschikbaar stellen voor het driedaags be zoek, dat paus Johannes Pau- lus II volgend jaar aan Neder land brengt. Het gewest-Limburg van de PvdA wil dat Maastricht vol gendjaar een socialist als bur gemeester krijgt. Het gewest wijst daarbij op de uitslagen van de Europese verkiezingen, waarbij de PvdA 43 procent van de stemmen kreeg en het CDA, de partij van de vertrek kende burgemeester Baeten, slechts 29 procent. De bedrijfsvereniging Detam (480.000 verzekerden in de de tailhandel) gaat de ziektewet- premie volgend jaar verlagen. De verlaging varieert van eentiende tot een half procent. Bij het Energiecentrum Ne derland (ECN) in Petten zullen 20 tot 25 gedwongen ontslagen vallen. Dat komt omdat minis ter Van Aardenne (Economi sche Zaken) het budget met 20 procent heeft verlaagd. In to taal moeten bij ECN 120 van de 800 banen verdwijnen. Een deel van de activiteiten -van de in mei ter ziele gegane orgelfabriek Eminent in Bode graven wordt onder andere vlag en sterk afgeslankt voortgezet. Bij het faillisse ment van Eminent raakten 260 mensen hun baan kwijt. Alle Nederlanders die in het buitenland wonen krijgen in de toekomst kiesrecht voor de Tweede Kamer. Dat heeft het kabinet besloten. Nu is het nog zo dat alleen Nederlanders, die in het buitenland in Neder landse openbare dienst zijn, dat recht hebben. Volgende week vrijdag wordt het werk bij DAF-Trucks in Eindhoven weer hervat. De productie werd op 22 juni stopgelegd omdat als gevolg van de Westduitse metaalsta king een gebrek aan onderde len was ontstaan. Hoe groot de schade bedraagt, die het be drijf door die staking heeft ge leden, wordt pas eind van het jaar duidelijk. Een/diplomaat uit Zambia is afgelopen woensdag op Schip hol aangehouden wegens smokkel van 13 kilo heroïne. Volgens de rijkspolitie was zijn aanhouding in de aan komsthal door de douane 'en zuivere toevalstreffer'. De he roïne was verborgen in de dubbele bodems van de twee koffers van de diplomaat. JS <ZJ 15 Goedenavond dames en heren. Hier is dan weer Sky Channel (Lucht Kanaal). We beginnen vanavond met video-clips (muziekfilmpjes), dan volgt een comedy-serie (lach-reeks) en we besluiten met een kei harde thriller (spannende film). Zo wil de Tweede Kamer het graag. Programma's van bui tenlandse commerciële sta tions moeten ondertiteld wor den. Maar minister Brinkman is daar tegen. Want dan wor den die zenders te populair (geliefd). De debatten (het geleuter) over de satellieten die op onze ka bels willen hebben wel een heel onscherp beeld opgele verd. De Kamer heeft wat aaij de knoppen gemorreld, maar de minister wenste niet naar andere programma's te kijken. We weten nu helemaal niet meer waar we aan toe zijn. Het was beter geweest als de Kamer-debatten ondertiteld waren. Oh, boy, this means trouble! (O, jongens, dit betekent pro blemen!) Mogelijk komt de minister nog met een tussenoplossing: de movies (films) mogen wel on dertiteld worden, maar dan alleen in het Fries of het Laag-Luiks. Wanneer mogen kijkers nu eens duidelijk maken ivat ze willen zien? Als iemand steeds hetzelfde muziekfilmpje of een oude Dick Van Dyke-show (Dirk van Dijk-voorstelling) op zijn beeld wil, moet dan kunnen. Those fucking assholes are full of shit (dit mag van de mi nister beslist niet ondertiteld worden). Sorry. MERIJN Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - De openbare bi bliotheken in ons land krijgen steeds minder betalende leden. Er zijn er al die voor het eerste halfjaar van '84 een teruggang melden van 20 procent. De radicale ommekeer, na jaren van een gemiddelde groei met 3 procent, kwam in 1983 (40.000 leden minder) en zet zich dit jaar onder invloed van vaak forse contributiever hogingen - soms met 30 tot 40 procent-voort. De hogere contributies zijn nodig omdat de regering 50 miljoen gulden inder subsidie verstrekt. Vooral de jongeren - die tót 18-jarige leeftijd gra tis lid kunnen zijn - laten het nu afweten als ze moeten gaan betalen. Doordat het lenen duurder werd én door het toenemend aantal mensen dat geen werk heeft is het (gratis) bezoek aan lees- en studiezalen sterk toe genomen. Financieel is de teruggang in het (betalende) ledenbe stand nog geen ramp. De leen gelden beslaan slechts 10 pro cent van de inkomsten, de rest wordt gesubsidieerd. Binnen de top van de PSP is ruzie ontstaan over de afwij kende standpunten, die partij genoot Van der Lek - in het Europese parlement gekozen voor het Groen-Progressief Akkoord - inzake de Navo in neemt. Deze heeft in een inter view gezegd, dat Nederland best binnen de Navo kan ope reren, als dat maar kritisch gebeurt. Na een heerlijke maaltijd laat u uw vrouw toch niet tobben met de afwas, heren? Brugman levert komplete keukens, dus ook met vaatwasser. Al zal je dat aan de prijs niet merken. Luxe kunststof keuken met massief eiken lijsten. Afm. 330 cm. Kompleet met vaat wasser, 230 liter koel/vries-kombinatie met 40 liter vriesvak, gas/elektro- kombinatie, afzuigkap, servieskast, kunststof werkblad en spoelbak. ZONDAG KEUKENSHOW Iedere zondag van 10 tot 17 uur bent u welkom in onze filialen te Putte en Baarle Nassau. Baarle Nassau, Grens 28, tel. 04257-9948 Beverwijk, Breestr.149, tel. 02510-10530 Breda, Boschstr.29, tel. 076-227330 Den Haag, Rijswijkseweg 33, tel. 070-895519 Dordrecht, Archimedesstraat 10, tel. 078-146900 Eindhoven, Boschdjik 233 tel. 040-452972 Hoofddorp, Kruisweg 785, tel. 02503-11571 Numansdorp, Industriestraat 1, tel. 01865-3772 Putte, Antwerpsestraat 65, tel. 01645-2943 Roosendaal, Stationstraat 49, tel. 01650-69852 Rotterdam-C, Meent 7-9 Itel. 010-125893 Rotterdam -Z, Winkelcentrum Zuidplein Hoog 869 B, tel. 010-101236 Soesteiberg, Sterrenbergweg 46 I tel. 03463-3355 Utrecht, Hoog Catharijne. Gildenkwartier 173. tel. 030-312559 Vlaardingen, Liesveld viaduct 2, tel. 010-*349712. DE GROOTSTE KEUS IN KEUKENS, GEGARANDEERD DE LAAGSTE PRIJS

de Stem | 1984 | | pagina 3