BOB BUMB WEG BIJ DOW Botsingen bestraft met geringe boetes (lieren ieao Len tdag Volgende Dow- baas wellicht Nederlander OLS wint toernooi handbal ZEELAND 3 In - Ter afsluiting mooljaar hield de Terneuzen giste- ortdag voor alle tie reeds vakantie sluiting jlagen [vluchten 7ATERDAG 30 JUN11984 T20 PAGINA ZEELAND 4 VAN ZEELAND Mini-treintje voor vervoer ouderenkermis Bond Terhole toch tegen gekoördineerd bejaardenwerk Humanistisch onderwijs Z-Vlaanderen 'Melkmuilen' in Westdorpe maken zich waar markten KANTONRECHTER OOSTBURG =12 I de goede voorbe- poor het personeel ol, was de opkomst Igere kant te noe- f 1 de zeil- en surf- op de Braakman hs spectaculaire ta- J die soms een zeil Inigeen moest van- hrde wind naar de Jgesleept worden, [deelnemen aan ze- De meeste spelen lewerkt om en nabij Ti de sportzalen. Het jiren vond plaats in |an. Bij het voetbal- t er gezellig aan toe, clubnamen. Hier Snugger, die met eer ging strijken, pde plaats eindigde derde werden de ,_i. badmintonwedstrij - Ipel was het M. Wis- pn spannende finale i zijn voordeel wist n. Tweede werd W. |ough. Bij de dub- von het tweetal Ten Itijs. piathlon die bestond neter zwemmen in jdenat, 25 kilometer 15 kilometer hardlo- Iht de uitslag als J. Kolijn, 2. H. Dees, talteren. ■enkelspel kwam op ltaan van F. de Pot- iGommers, 3. K. de Ie het meer in de ge- psfeer zocht, was er puzzeltocht uitgezet, het de équipe van -Fransen die met de I strafpunten thuis IZEN - Bij Dow Che- 1 Terneuzen ontstond |rgen in een van de eitsverdeelstations or kortsluiting, or moest een aantal tijdelijk uit bedrijf lenomen. Deze storing en schade, maar wel Buktieverlies veroor- Ide twee fabrieken. ZEN - De postduivenver- Vog Sneller te Breskens fct 373 jonge duiven een ht vanuit Compiègne, Ipm: 1. J. Donze, 2,8 en 10. •aart, 3 en 7. gebroeders 1 A. Manhave, 5. gebroe- Grol, 6. W. Femijn, 9.1. de Met 151 oude duiven, Jpm: 1. A. Cornelis en zoon, I J. Klaaysen, 3. J. Note- |j. Reynvoet, 5. A. Manha- proeders Pijcke, 9 en 10. M: pervliet, 221 jonge duiven, jipm: 1 en 10. A. Provoost, 2 |Neve, 4 en 6. A. de Puy en de Boevere, 7. Jac. Ver- A. Simonse, 9. Joh. de Met 141 oude duiven, npm: 1 en 7. A. Simonse, É8. J. Lecluyze, 5 en 6. H. de per, 9. Van de Linde-De Herman de Dobbelaere. Duif Aardenburg, in sa- met De Grensvliegers jonge duiven, 1083,7 1 en 5, E. de Vreeze, 2 en 7. J. |ze, 3 en 9. J. de Koek, 4. G. ert, 6. W. de Clerck, 8. R. de J 10. D. van de Broeke. Met Ie duiven, 1106,5 mpm: 1. A. |c, 2. O. van Queckelberghe, 3. Landschoot, 4 en 8. J. de 5 en 6. M. de Smet, 7. M. st, 9. J. van Ommen, 10. C. iluw St.-Jansteen, 154 oude 1143,28 mpm: 1 en 7. J. Rot- to. Verheiden, 3 en 6. E. van lm, 4. P. Rottier, 5 en 8. L. •rsselaar, 9. E. de Kind, 10. R lert. Met 44 jonge duiven, |mpm; 1. P. Verstraeten, 2 en inckaert, 3. E. de Kind, 4. L. |rsselaar. luif Graauw, in samenspel Postduif Lamswaarde, 167 luiven, 1124,85 mpm: 1. G. alen, 2 en 3. E. Mattheijssen, ier-De Roeck, 5 en 8. J. Par- L. van Vlienberghen, 7. J- Renderen, 9 en 10. H. van *;n. 1st, 198 oude duiven, 1140,16 T. Taelman en zoon, 2 en 6. >ndt, 3. E. de Nijs, 4. J. Dha- Jansen en zoon, 7. L. van 'hem, 8 en 9. H. Everaerd, 10. Iraerd, 3. Th. Casteels, 4 en 5. •mmaert en zoon, 6,8 en 9. Ch. H. Everaerd. iUe Duif Clinge, 25 oude dui- 22,44 mpm: 1. J. Willaert, 2. de Branden en zoon, 3,4 en 5. •lssens. Met 48 jaarlingen, mpm: 1 en 2. S. van Duijsse, /os, 4. J. Willaert, 5. E. van Met 40 jonge duiven, 1088,99 1 en 3. B. van de Branden, 2. Gaever, 4. G. de Letter, 5. _Jers Willaert. Vanuit Quie- met 208 jonge duiven, 1088,06 1. P. Bolssens, 2,3 en 10. H. de 4. J. Goovaert, 5 en 9. J. van anden en zoon, 6. J. de Wit, 7. Willaert, 8. J. Koolmees, leisduif Breskens, vanuit sc, 108 duiven, 1052,26 mpm: 1 F. Scheele en zoon, 2 en 7. M- rs, 4. mevrouw Simpelaar, 5 M. Leurgens, 6. H. Simpelaar >n, 9. L. Basting, 10. J. Bakker, ulst, vanuit Sint-Vincent, 152 duiven, 943,36 mpm: 1 en 4. R- riks, 2. F. van Kruijssen, iterzande; 3 en 10. gebroeders St.-Jansteen; 5. A. Colpaart, iterzande; 6. M. Klaassens, 7 H. Wijnacker, Hengstdijk; 9. theunis. 'Dallasnee, zo doen wij geen zaken Door Jan Jansen TERNEUZEN - Laat Dallas ons zien hoe Ame rika zaken doet? Nee, Bob Bumb beschouwt zichzelf niet als de JR van Dow. „Dat pro gramma heeft niets te maken met American business. Dallas is fantasie, entertainment. Niks meer dan dat". De vertrekkende topman van Dow -de koffers zijn ge pakt, morgen is de terugtocht- geeft wel toe dat het er in zijn land soms hard aan toe gaat. Want Amerika is nu eenmaal meer een 'vechtmaatschappij' dan Neder land. Je herkent de pioniers. Bumb, toonbeeld van de rondborstige Amerikaanse za kenman, stipt dat, na vier jaar Nederland aan als een opval lend verschil tussen beide lan den. In Nederland wordt over legd, soms tot in den treure, Amerikanen gaan direct de soms harde confrontatie aan. Weten zich bijvoorbeeld ook op het politieke vlak voor de keus gesteld: Je bent republi kein of democraat, een tussen weg, een coalitie bestaat er niet. 'The American way', even omstreden als succesvol, ook in Zeeuwsch-Vlaanderen. „Ach", relativeert Bumb, „er zijn er toch veel bij ons komen kijken hoe we het doen en er zijn er veel die ons nadoen." Logisch eigenlijk, want weinig bedrijven kennen een hogere produktiviteit per man dan juist Dow. „Ja, onze werkne mers zijn over het algemeen erg toegewijd aan het bedrijf. Dat geldt ook voor mezelf. Het is een deel van je, maar dat wil niet zeggen dat we over niets anders kunnen praten, zoals sommigen denken. Natuurlijk hebben wij het ook over het weer, mooie vrouwen en poli tiek. Wat dacht je." Kloof Over het dichten van de kloof tussen wat de Dow-ves tiging in Terneuzen kenmerkt -die Amerikaanse aanpak- en de mentaliteit van 'overig Zeeuwsch-Vlaanderen' is hij niet onverdeeld optimistisch. „Misschien zullen ze ons wel nooit helemaal vertrouwen of accepteren. Denken heel veel mensen dat we op een goede dag vertrokken zullen zijn, als het bedrijf niet meer floreert. We hebben geprobeerd het te gendeel te bewijzen, maar toch.." Amper gearriveerd in Ter neuzen, stond de toen 41-jarige Bumb voor de taak dat bewijs te leveren. De wereldwijde economische recessie liet ook Dow niet onberoerd. De hoge dollarkoers zorgde voor grote kostenstijgingen van grond stoffen, energie was te duur, verkoopprijzen hielden geen tred met de kosten. Grote schrik in 1982: Voor het eerst leed Dow Nederland verlies, 200 miljoen gulden zelfs. Ritueel 'Heb je 't gezien: zelfs bij Dow staan ze rood', klonk het bezorgd in Zeeuwsch-Vlaan deren. Een bijna magisch aan doend wekelijks ritueel stond aan de basis van het herstel: de 'sunrise-service', voorgan ger: Bob Bumb. Iedere week intensief overleg over de gang van zaken op iedere fabriek afzonderlijk en binnen het ge heel. Strenge kostenbewaking, energiebesparingen, techni sche verbeteringen, een aan sporing aan alle 'manschap pen' waren het resultaat. Aan het energiefront vocht Dow, met andere groten uit de industrie succesvol voor lage re energieprijzen, het bedrijf won de landelijke energietro fee. En, het haakte onmidde- lijk in op nog maar een gering herstel op de wereldmarkt. Al in maart '83 kondigde zich de verbetering aan, bevestigd in de tweede helft van dat jaar. Dit jaar verwacht Dow weer winst te maken. Dat klinkt heel simpel, „maar het is een geweldige klus", verzekert Bumb. „En ik heb het beslist niet alleen ge daan. Er stond een erg goed team naast me". Over de houding van Ne derlanders ten opzichte van hun werk is hij trouwens zeer content. Niet alleen zijn ze Carrière doorgaans erg goed opgeleid. „Ze hebben ook een hoge ar beidsethiek, willen hun werk goed doen. Kijk maar om je heen, alles ziet er neties en TERNEUZEN - En weer komt een Amerikaan op de winkel passen. Larry Adcock volgt Bob Bumb op, nu die terug gaat naar de States. Maar het zou wel eens de laatste kun nen zijn, geloott Bumb. „Kijk, tot nu toe Is gekozen voor zekerheid. De leiding van Dow moet ook rekening houden met de aandeelhou ders, maar de volgende zou wel eens een Nederlander kunnen worden. Er zitten he le goede jonge mensen In de top, die een uitstekende kans maken," aldus Bob Bumb aan de vooravond van zijn vertrek. Hij denkt dat de benoeming van een Neder lander In leder geval voor het vertrouwen van de Zeeuwse omgeving In het Amerikaan se concern een goede zaak zou zijn. verzorgd uit. Nederlanders ve gen hun stoepje schoon. Ik heb nooit een brief moeten schrij ven om fabrieksdirecteuren te waarschuwen: knap je boeltje eens op. In andere landen heb je dat wel: de grote voorjaars schoonmaak. Dat is hier niet nodig". Zelfkritiek Een artikel in de gerenom meerde Wall Street Journal, van een Nederlander over Ne derland onder de kop 'You pay, we bray' ('bray' betekent zoveel als 'balken'). Zelfkritiek dus, naar aanleiding van de eindeloze discussie over de kernwapens. „Dat begrijp ik niet van jullie. Zo slecht over zichzelf spreken doen ze in geen enkel ander land. En ik vind dat het hier ten onrechte gebeurt. Neem de zaak van de kernwapens. Er was een echte politieke crisis aan de gang en het is normaal dat daar een principiële discussie aan wordt gewijd. En dan zie je zo'n negatief artikel van een Nederlander zelf. Onbegrijpe lijk, want het geeft Nederland ook een slechte naam. Ameri kaanse bedrijven beginnen bijvoorbeeld te denken: moe ten we daar nog wel investe ren. En wat koop je daar voor..?" 'In the first place 'Blij met Nederland Vrijheid Zo zijn Amerikanen in ieder geval niet. Mensen als Bumb zijn alleen maar trots op het land van de onbegrensde mo gelijkheden, de eindeloze vrij heid: 'Je kunt er zo groot wor den als je zelf maar wilt, ook nog in de jaren '80'. Hij wil de risico's op de koop toenemen. Een Amerikaan die zich on veilig voelt, mag een vuurwa pen kopen, waarmee hij in een vlaag van verstandsverbijste ring een president kan dood schieten. Een groot risico, vindt ook Bumb (die zeif niet van plan is een wapen te kopen), maar de vrijheid is het waard. „Pak iedereen z'n geweer af en de mensen zijn niet meer hele maal vrij en dat kun je Ameri kanen niet aandoen". Want vrijheid zit in het systeem in gebakken, bijvoorbeeld ook in de wetgeving. Bumb: „Jullie wet zegt wat je allemaal mag. De onze wat we niet mogen, al het andere mag wel. Dat is het grote verschil". 'Die zelfkritiek van jullie Er schuilt weemoed in zo'n opmerking. Daarom heeft Bob Bumb niet lang nagedacht toen hij weer een baan kreeg aangeboden in Midland, de plaats waar hij eerder voor Dow werkte van 1966 tot 1980. Maar veel keus is er eigenlijk niet. In 1980 had hij ook kun nen weigeren om de klus in Nederland aan te pakken, maar dat is in de top van Amerikaanse concerns niet bevorderlijk voor je loopbaan. „Ze vragen je dan waarschijn lijk nog een tweede keer. Zeg je dan weer nee, dan kun je een carriere verder wel verge ten, Ja, dat is inderdaad ty pisch Amerikaanse beleid." Waarom hij niet rouwig zegt te zijn. Vier jaar in Ne derland zijn hem prima beval len. Als het zo was uitgeko men, hadden hij en z'n gezin (vrouw en twee zoons) best nog tien jaar in Nederland willen blijven. Veel langer niet. „Nee, na m'n pensione ring zou ik toch terug gaan naar de States". Al is het een afscheid, de po se dat het allemaal rozegeur en maneschijn was, houdt ook Bob Bumb niet vol. Een paar gevoelige kwesties: vakbon den en kranten. Nu is er weer een aarzelen de toenadering, maar met de bonden leefde Dow lange tijd op voet van oorlog. De multi national betaalt z'n werkne mers goed en levert dan ook nog eens wat extra's. Maar Dow is niet weg van collectie ve contracten en een daaruit bijna automatisch volgende machtspositie van de bonden binnen het bedrijf. Dit jaar nog liet de indus triebond FNV een onderzoek instellen naar de werkom standigheden en maakte ver volgens op hetze-achtige wijze publiek dat het niet door de beugel kon: Dow pleegt roof bouw op vrijwel rechteloze werknemers.. Bob Bumb haalt de schou ders op. „Om te beginnen is het ook ons te doen om de ze kerheid van werkgelegenheid. Kijk bijvoorbeeld naar de op leiding die we jongeren in 'Reken maar na Terneuzen geven. En verder: noch in Amerika, noch hier, kunnen we mensen zomaar op straat zetten. In Nederland krijg je te maken met het ar beidsbureau, in de States kan een werknemer altijd naar de rechter stappen." Bumb vindt dat voldoende garantie om willekeur uit te sluiten. En roofbouw? Er wordt wel een prestatie verlangd van Dow-personeel, maar mag het. „Omdat onze mensen zo'n ho ge produktiviteit hebben, kun nen we ze ook zo goed betalen en kunnen we concurreren op de wereldmarkt. En daar heeft iedereen belang bij". Waarmee de cirkel is gesloten. Bob Bumb heeft, zoals je van een Amerikaan kunt verwachten, regelmatig contacten met de mensen van de vloer. Zijn in druk: ze zijn tevreden en ge motiveerd, ook omdat ze goed betaald worden. „En is er eens een ontevreden, dan durft-ie het echt wel te zeggen, want zo zijn de Nederlanders." - FOTO'S DE STEM COR J DE BOER Dit dagblad bestempelde hij eens als 'the bad one'. Een stoute jongen, die het waagde af en toe een minder lovend verhaal aan Dow te wijden. „Te negatief schreven jullie, met een vooroordeel tegen Dow". Maar mr. Bumb, was u niet geschokt door die bericht geving, heeft u negatieve kri tiek niet verward met afstand nemen, omdat u zo met hart en ziel verknocht bent aan uw bedrijf? „Het zou kunnen" beaamt hij voorzichtig. De harde 'American way' heeft van Bob Bumb geen verzuurd heer schap gemaakt. Vriendelijk vermijdt hij de persoonlijke toer. Hij generaliseert: „Ook kranten moeten zichzelf ver kopen met grote koppen, sen satie-verhalen. Ik vind dat dat in Amerika en hier in de voor bije jaren te vaak ten koste is gegaan van de industrie." "Ija dan is-ie toch een beetje de JR van Dow: 'blijf van m'n be drijf'. Van een onzer verslaggevers SLUIS - Het miniatuur treintje dat normaliter over de boulevard van Knokke rijdt, zal komende maandag zorgen voor gratis vervoer van de be zoekers van de kermis voor ouderen in Sluis. Omdat het bejaardencen trum Rozenoord, waar het jaarlijkse feest plaatsvindt, wegens werkzaamheden aan enkele straten niet voor het openbaar vervoer bereikbaar is, zal het treintje worden in gezet vanaf de dichtsbijzijnde bushalte op het Walplein. Ook voor de terugtocht naar de halte kan gratis gebruik worden gemaakt van het treintje, dat overigens ook tus sentijds nog beschikbaar is. Tegen een geringe vergoeding (een gulden) kunnen bezoekers van de Sluise ouderen-kermis dan een rondrit maken door het stadje en omgeving. Van een onzer verslaggevers TERHOLE - De ouderenbond in Terhole is toch tegen de komst van een mogelijk ge koördineerd bejaardenwerk in de gemeente Hontenisse. Het bestuur laat dat na drukkelijk weten, naar aan leiding van de iniformatiebij- eenkomst die vorige week in Kloosterzande werd gehouden. Daar was weliswaar iemand uit Terhole aanwezig, die zich voorstander toonde, maar dat blijkt nu een ex-bestuurslid te zijn geweest. „Een lid van ons bestuur dat zelf heeft bedankt en ons zelf opdracht heeft gegeven haar en haar man als lid te schrap pen", aldus secretaris Van Delft, „kunnen wij niet accep teren om onze belangen naar voren te brengen. Zeer zeker niet om voor ons te beslissen zonder ons bestuur daarover te raadplegen". Deze stellingname vanuit Terhole betekent nu dat vrij wel alle bonden uit Hontenisse zich tegen gekoördineerd be jaardenwerk hebben uitge sproken. Van een onzer verslaggevers BIERVLIET - De stichting Humanistisch Vormings On derwijs roept momenteel in Zeeuwsch-Vlaanderen kandi daten op voor het volgen van een aanvullende cursus huma nistisch vormings onderwijs. Het gaat om een tweejarige opleiding afgestemd op een betrokkenheid bij het open baar onderwijs. Bij deze vorm humanistisch bepaald vormend onderwijs wordt vooral een beroep ge daan op het creatief vermogen van kinderen, gecombineerd met allerlei uitingen van spel en gesprek. Het gaat om persoonsge richt onderwijs waarbij de kinderen zelf een sterke in breng hebben als het gaat om het vaststellen van onderwer pen. De genoemde cursus bestaat in het eerste jaar uit veertig avond- en dagdelen aangevuld met een een korte stage, ter wijl het tweede jaar voorziet in verdere bijscholing en praktijkbegeleiding in twintig avond-en dagdelen. Belang stellenden voor de cursus kun nen voor informatie terecht bij Anita van der Rijk-Bos, Boterzandestraat 9 in Bier vliet. Van onze correspondent SLUIS - De openbare lagere school van Oostburg heeft het uitgestelde handbaltoernooi gewonnen van de handbalver eniging Sluis. De wedstrijden speelden zich af op het terrein van Sluis. In de finale werd de St.-Ba- voschool uit Oostburg met 5-0- cijfers duidelijk teruggewe zen. De rk lagere school uit Sluis wist beslag te leggen op de derde plaats in dit toernooi. Door middel van strafworpen werd dit resultaat afgedwon gen. In de reguliere speeltijd stond het 0-0. In totaal namen 16 school teams aan dit toernooi deel. Wethouder H. Lokerse van sportzaken van de gemeente Sluis reikte na afloop de prij zen uit. De organisatie van dit handbaltoernooi was in han den van W. Schram. WESTDORPE - Het bestuur van de Westdorpse carnavals vereniging 'De Melkmuiien' is verontwaardigd over de in het dorp gonzende geruchten ais zou de club niet meer bestaan. Het tegendeel is waar, 'De Melkmuilen' bruisen weer van activiteit. „Na enige tijd op rust te zijn geweest zullen De Melkmuilen nog eens aan het publiek laten zien dat onze carnavalsclub wel degelijk bestaat", zegt be stuurslid en mede-oprichter Edwin de Bock. De, bij het pu bliek hoog aangeslagen en ge waardeerde, carnavalsvereni ging heeft een groot aantal ac tiviteiten op het programma staan om de clubkas te spek ken. Om te beginnen houden De Melkmuilen maandag 9 juli een grote kermisgaaibolling op het terrein bij Het Oude Raedhuys. „Maar ook daarna zullen ze in Westdorpe nog veel van ons horen", zegt Ed win de Bock zeer overtuigd. „De Melkmuilen krijgen ze niet kapot; de club blijft in Westdorpe echt bestaan". OOSTBURG - Scholengemeen schap Koningin Wilhelmina. Ge slaagden 2e tijdvak: MAVO: Karin Allaart, Cadzand; Ruben Gonesh, Breskens. HAVO: Resi Huizing, Breskens; Hans Krijger, Oostburg; Anita Murre, Schoondijke. VWO: Ineke Beun, Sint-Kruis. TERNEUZEN - Scholengemeen schap Petrus Hondius. Geslaagden 2e tijdvak: VWO: Ricky Duerinck, Axel; Anja van der Giessen, Hoek; Nicolien de Waal, Terneuzen. HA VO: Eric Blaauw, Cecile Coers, An nabel Dees, Ellen Dingemanse, Mirjam Dirven, Lotje Vaes, Ter neuzen; Erik van Boom, Angeliek Dees, Hoek; Nancy de Jonge, Bier vliet; Nina Nicolle, Sas van Gent. MAVO: Silvia van Dixhoorn, An- gelique Hage, Ellen Harte, Miriam Koch, Jeanette Pijpelink, Ellen Roose, Jaap Thijssen, Monique Uiterwijk, Henk Wolff, Terneuzen. TERNEUZEN - KMBO Zeeland, Oriëntatie- en schakelprogramma: Patrick Blom, Sluiskil; Yvonne Bos, Diane Bouterse, Petra Diele- man, Miranda van der Poel, Tama ra van de Velde en Anja Verbiest, Terneuzen; Carina de Breker, Hoek; Nadia de Loos, Hulst; Frank Rieteco, Aardenburg; Carlos Schaut, Kloosterzande en Claudine de Smet, Koewacht. KMBO-ver- zorging: Rino Hamelink, Terneu zen en Bianca Baute, Biervliet. TERNEUZEN - Zeldenrustcollege, geslaagden 2e tijdvak: MAVO: B. Bacuna, T. Bruggeman, J. van Driel, L. van der Molen, H. Murre, E. Peeman, L. Romeijnsen, M. Snoodijk, A. van Tiel, K. Verhage en L. de Visser, Terneuzen; A. Ge- ricke, Westdorpe; P. van de Kelen en E. Snoodijk, Axel; F. Peters, Zuiddorpe; J. Staal, Sas van Gent. HAVO: C. Beekman, M, Boeije, M. Doolaard, K. van Ham, E. Lager- wey, H. Michielsen en E. Verhoef, Terneuzen; J. Cornelissens, Sluis kil; A. Dobbeleir, J. Heinis en C. Mijnsbergh, Sas van Gent; H. Min- derhoud, R. van Riet en W. Sinke Axel; M. de Putter, Hoek; P. van Remortele, Heikant; M. Spuessens, Philippine. VWO: C. Buijze en K. den Deurwaarder, Zaamslag; M. Buijze, F. Oostdijk en R. van Voo- ren, Terneuzen; C. Gras, Sas van Gent; D. Groenenboom, A. de Klerk en F. Pieterse, AXel. Van onze correspondente OOSTBURG - Twee automo- bolisten die door niet goed op te letten allebei een botsing hadden veroorzaakt werden donderdag door de Oostburgse kantonrechter mr. H. de Mul bestraft met een boete. In het eerste geval ging het om de 23-jarige J. de M. uit Aardenburg, die vorig jaar september op de kruising Bal juw Veltersweg/Nieuwstraat te Oostburg bij het afslaan een achter hem rijdende auto zo had gehinderd dat een aanrij ding het gevolg was. Omdat tocj) niet helemaal kon worden uitgemaakt of de bestuurster van de achterop komende auto niet te hard had gereden en zo medeschuldig was aan de botsing ging mr. De Mul niet mee met de eis van 150 gulden tegen De M., maar halveerde de boete. Ook Van de W. uit Goirle had zijn gedachten er niet bij gehad toen hij in juli 1983 met zijn auto in de buurt van Wa terlandkerkje op de linker weghelft terecht was geko men. Hij kwam daardoor in botsing met een wagen die werd bestuurd door J.A. uit Zuidzande. Eis en uitspraak: 150 gulden.

de Stem | 1984 | | pagina 17