Horeca zet braderie in Hulst extra luister bij naar mooie dirijft Milieugroepen op bres voor natuurgebied net epilepsie Iprits u uil men? LEERLINGEN NOBELHORST VOEREN SHOW OP Hulster scholieren: 'verkeersexamen leuk' lE RAAD HULST WEL TEVREDEN :L6t.®|l Martinus- parochie ruimt graven op Terhole en Zandstraat krijgen RK basisschool ireau Beheer indbouwgronden PAGINA ZEELAND 2 VAN ZEELAND ;eren leven in de brouwerij, j, WEEK LANG ACTIVITEITEN IN FEESTTENT Veronica in Hulst Uitslagen schietingen Meisjes Rietvliet zwemmen voor diploma Plaatselijk nieuws Koewacht Kloosterzande Hulst Clinge Vogelwaarde examens VRIJDAG 29 JUN11984 122 landbouwgronden in de provincie lid dat de Commissie Beheer Land- mei 1984 het beheersplan voor de ptsgebieden "Yerseke Moer" heeft 1 hmissie Beheer Landbouwgronden (dragen probleemgebieden (zgn. 1 van toepassing verklaard voor de ("Yerseke Moer". hernemers, die grond in eigendom in deze relatienotagebieden, de om vrijwillig beheersovereenkom- enovereenkomsten af te sluiten met Landbouwgronden, komst dient in voorkomende geval- Ind te worden door de verpachter. Jvereenkomsten als de bergboeren- Innen ingaan per 1 juli 1984 en ver- Baal. en beheersovereenkomst en/of een (komst willen aangaan, kunnen aan- frkrijgen bij de Directie Beheer Land- Stichting Uitvoering Landbouw.',' landbouwcentrum Zeeland, «singel 58, 1 DM GOES. 11100-16440. I lau Beheer Landbouwgronden ben De Stem, 076-236917 •tak r\ .00 uU' Van een onzer verslaggevers HULST - De gezamenlijke horeca-bedrijven van de Hulster Bierkaaistraat, Vis markt en Overdamstraat hebben de handen ineenge slagen om de Hulster brade rie extra luister bij te zetten. Ze willen een enorme feesttent op het 's Graven hofplein zetten, waarin een week lang van alles te bele ven zal zijn, met als topper een optreden van de Belgi sche zanger Will Tura. Het initiatief is genomen, omdat al jaren van verschil- lende zijden wordt geklaagd dat er 's avonds tijdens de braderie meestal bar weinig te doen is. Ook wil de horeca met de activiteiten in de feesttent gehoor geven aan de oproep van de Reynaert- stichting om in te spelen op de Reynaertstoet die 16 sep tember door de straten trekt. De benodigde vergunning aanvragen zijn al weg en ook het programma is al in grote lijnen rond. De feestelijkheden in de tent beginnen vrijdag 24 augustus met een onverval ste Tiroler avond. Daaraan wordt in ieder geval meege werkt door de Trachten Ka- pelle uit de Duitse zusterge- meente Michelstadt. De be doeling is ook enkele blaas kapellen uit de streek aan te trekken. Zaterdag 25 augustus be klimt een gerenommeerd dansorkest het podium om in de tent een grote bal avond te verzorgen. Ook de prijsuitreiking van de zes kamp vindt dan plaats. Voor de jeugd staat zondag 26 augustus een drive-in-show op het programma. Op maandag 27 augustus wordt in en om de feesttent een 'monsterschieting' ge houden op maar liefst zeven liggen wippen. Een evene ment, zo hebben de organi satoren zich laten vertellen, dat in Nederland nog nooit vertoond is. Dinsdagavond 28 augustus staat geheel in het teken van Reynaert de Vos. In samenwerking met de Reynaertstichting wordt nog een programma uitge werkt, dat alvast een voor proefje zal geven voor de Reynaertstoet. 's Woensdags is er een modeshow en voor de don derdag en vrijdag denkt men aan de organisatie van een rollentweedaagse. Met de voorbereidingen daar voor is men bezig. De feest- week in de tent wordt zater dag 1 september afgesloten met een concert van Bel gisch bekendste zanger Will Tura, die voor die gelegen heid zijn voltallig show-or kest mee naar Hulst neemt. Burgemeester heeft kritiek op eigen nota ind en geduld reageert, valt er met epi- isie best te leven. Want dank zij moderne t idirijnen hebben de meesten er weinig t van. ijii Iedereen die iemand met epilepsie in i omgeving kent (of vermoedt; ze lopen met mee te koop) raden we aan onze tochure "Epilepsie is niet zo gek als 't er ms even uitziet' te lezen. I U krijgt 'm thuis als u Sire belt, f0 I .0-424706 (9-12 uur) of de bon opstuurt. Plaats. - Postkode Boekje Epilepsie is niet zo gek als hot er soms even uitziet J Boekje 'Epilepsie, U en Uw kind (Aankruisen w» voor u van loepav-ing I In gefrankeerde envelop plus f 1.60 aan postzegels sturen aan Bureau Epilepsie-Voorlichting. Koningslaan 19, 3583 GD Utrecht pOepsie is niet zo gek alst er soms uitziet I iffi Van onze correspondente HULST - De buurtvereniging den Dullaert is erin geslaagd de Veronica Top 40 Drive-in- show naar Hulst te halen. Dat gebeurt op 1 september, ter ge legenheid ran het jubileum van Den Dullaert. Het popïpektakel wordt ge houden in de grote zaal en be gint om 20J0 uur. Kaarten zijn op voorhand verkrijgbaar bij Den Dullaert, bij de dames Van de Zande (13474) en Eg- gink (141f7) en in Kloosterzan- de bij de familie De Waal, 01148-2212. SINT-J\NSTEEN - Eerste ker- misschisting staande wippen, 72 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: iA, Mathijs, koewacht, tweede ho ge vogil: H. Bentein, Blankenber- ge, eerste zij vogel: J. Remery, Westcbrpe, tweede zij vogel: A. Du- trè, Bflsele, derde zij vogel: H. Ben tein, Blankenberge, vierde zij vo gel: i de Bakker, Sint-Jansteen. Wip1: eerste hoge vogel: B. Blom- maett, Sint-Jansteen, tweede hoge voge: H. Wallaert, Blankenberge, eerste zij vogel: J. Macking, Ever- sele, tweede zij vogel: C. de Rat, Eversele, derde zij vogel: E. Ver- schueren, Sint-Jansteen, vierde zij*ogel: G. Palmkoek, Sint-Jan- süpn. (S^ÏT-JANSTEEN - Tweede ker- niisschieting staande wippen, 63 «hutters. Wip 1: eerste hoge vogel: Ej de Witte, sint-Jansteen, tweede hige vogel: W. Brand, Hulst, eerste zïvogel: J. Weemaes, Hulst, twee- df zij vogel: A. Savooy, Sint-Jan- sjeen, derde zij vogel: M. Vertenten, Snt-Gillis-Waas, vierde zij vogel: B. Verschueren, Sint-Jansteen. Wip 2: eerste hoge vogel: E. Merckx, Sint-Jansteen, tweede ho ge! vogel: H. van Leemput, Everse le, eerste zij vogel: R. de Beule, Sint-Jansteen, tweede zij vogel: M. Mortier, Sint-Jansteen, derde zij- vogel: L. Merckx, Sint-Jansteen, vierde zij vogel: P. Francken, Sint- Jansteen. SINT-JANSTEEN - Het Kuipke, 45 schutters. Hoge vogel: B. van de Brande, Kapellebrug, eerste zij vo gel: P. Stevens, Sint-Jansteen, tweede zij vogel: R. Herreweg, Hei kant, meeste kleine vogels (5 stuks): J. Cocqheijt, Absdale, J. de Blok, Heikant en J. Pieters, Sint- Jansteen. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Het kerkbestuur van de H.Marti- nus-parochie is bezig met het renoveren van de RK begraaf plaats achter de kerk. Baarbij zal een aantal gra ven worden opgeruimd van overledenen van vóór 1973, waarvoor familieleden toe stemming hebben gegeven of waarvan de huurrechten ver streken zijn. Daarbij komen voor het kerkbestuur heel wat proble men om de hoek kijken. Som- ■mge nabestaanden zijn niet meer bekend bij het kerkbe stuur of hebben niet gerea- gee£d op een schriftelijk ver- koek tot verlenging van deze ■"echten. De bedoeling van het opruimen ran deze graven is om hierdocr ruimte te krijgen, opnieuw uitgegeven kan worden. h M?er meent recht te nebben oj de grafmonumen ten of gedeelten hiervan of alsnog d> huurrechten wil verlengen dient zo spiedig mogelijk contact op te nemen I J,het kerkbestuur, Groe- enoiik D tp de Kringloopbeurs is geves tigd. Die wilde namelijk graag dat het weiland achter het ge bouw ook tot bedrijfsterrein werd gebombardeerd. De Brouwer kreeg bijval van zijn fractiegenoot P. Steven en van A. de Booy (WD) en H. Neefs (eigen lijst). Van een onzer verslaggevers HULST - Burgemeester P. Molthoff van Hulst blijkt zelf niet zo tevreden te zijn over de door B en W geproduceerde nota, waarin een over zicht wordt gegeven van de mogelij kheden die er zijn om iets te doen voor de werkgelegen heid. Dit in tegenstelling tot de verschillende gemeente- raadsfracties die zich, tegen de verwachting in, lovend over het rapport uitspraken. Immers, in de politieke wandelgangen kon de afgelo pen weken heel wat kritiek worden gehoord op het stuk. Dat het vuurwerk gisteravond uitbleef had wellicht ook te maken met de afwezigheid van een viertal raadsleden. De burgemeester stelde tij dens de raadsvergadering dat er aan de nota nog heel wat moet worden bijgesteld en toe- gescherpt. Wel meende hij dat „de nota een continue prikkel kan zijn voor ons allemaal, om voortdurend met de werkgele- genheidsproblematiek bezig te zijn". PvdA-er B. Martens waar schuwde er gisteren voor 'vrij baan' te geven aan het be drijfsleven en zaken als het milieu te vergeten. Hij consta teerde dat de werving van nieuwe bedrijven het zwaar tepunt was van de nota, maar voegde er meteen aan toe dat dit een zeer moeilijk punt zal zijn. A. de Booy (VVD) opper de een speciale ambtenaar aan te stellen die contacten gaat leggen met het bedrijfsleven. Burgemeester Molthoff schatte kans om een grote in dustrie naar Hulst te halen zeer gering. A. Bruggeman (lijst Staal) ging in op de mo gelijkheden die er zijn voor de agrarische industrie. Boven dien zag hij uitbreidingsmoge lijkheden voor de waterspor trecreatie bij Paal. Destruc tiehokje Enige discussie ontlokte gis teravond de bouw van een nieuw destructiehokje aan de Waterstraat. P. Stevens con stateerde dat er behalve kada vers ook heel vis- en slachtaf val wordt gedeponeerd. Hij opperde het idee om personen die veel aanvoeren ervoor te laten betalen. „We zullen be kijken of dat formeel mogelijk is", antwoordde de burge meester. „En dan is het nog de vraag of we dat moeten doen, want anders belanden straks de kadavers weer in de sloot". Instemming kreeg het be stemmingsplan Heikant, al sputterde W. de Brouwer (ge meenschappelijke belangen) tegen het niet honoreren van een bezwaarschrift van de eigenaar van het pand waarin De leerlingen hebben de laatste dagen flink gerepeteerd. Van onze correspondente HULST - Op de Hulster basis school Nobelhorst wordt de laatste dagen volop gerepe teerd. Alle klassen zijn bezig met het instuderen van een lied, een versje of een toneel stukje. Vandaag (vrijdag) vertonen ze hun kunnen aan de mede leerlingen en de oudste kinde ren van de drie kleuterscho len, Kwetternest, Lentevreugd en Blokkendoos. Vanmorgen om half elf tre den de jeugdige artiesten op in de grote zaal van Den Dullaert voor eigen publiek en 's mid dags is het de beurt aan de leerkrachten, die een toneel stuk op de planken brengen van Wim Burkunk. 'De Heb- berd' is een humoristisch spel voor jong en oud. Vanavond spelen zowel kinderen als leerkrachten voor ouders, fa milieleden, vrienden en be langstellenden. Deze uitvoe ring, die om 19.30 uur begint, is voor iedereen toegankelijk. De belangstelling van de ouders is nu al zo groot, dat er nog slechts enkele plaatsen be schikbaar zijn. Die kunnen be steld worden via de Nobel horst, telefoon 13987. - FOTO DE STEM/C0H J. DE BOER De zesde klassers treden op als presentatoren en praten de show aan elkaar. Er is voor elk wat wils, want naast de vele play-backnummers worden ook eigen prestaties vertoond. Het is de derde keer dat deze school op een dergelijke wijze met een groots opgezette uit voering naar buiten treedt. Leerling nummer 6 begint aan het parkoers. FOTO DE STEM/COR J BEBOER Van onze correspondente HULST - 73 leerlingen van de Rietvliet (de school die ont staan is door de fusie van de St. Bemardschooi LTO en de St. Martha LHNO te Hulst) zwemmen vandaag in het overdekte zembad de Drie hoek voor hun diploma. Na een jaar te zijn opgeleid door hun leraar P. Bracke doen deze eerstejaars examen omhet diplma A, B of zwem- vaardigheid 1 tot en met 4 te halen. Het is een afsluiting van een goed zwemseizoen. Volgende week wordt er op school nog een spannende «nortdae georganiseerd. Van onze correspondente HULST - 207 Leerlingen van het basis onderwijs in Groot Hulst hebben giste ren het praktisch verkeersexamen af gelegd. De vijfde klassers hadden er duidelijk plezier in en de meesten rea geerden na afloop met een 'ik vond het leuk en helemaal niet moeilijk'. Het begin- en eindpunt lag op de No- belhorstschool in de Dullaertwijk, waar een parkoers van bijna drie kilo meter was uitgezet. Vanaf kwart voor negen heerste er een gezellige en soms wat zenuwachtige drukte. Wachtmees ter I J. Koetsenruyter had de supervi sie over het hele gebeuren. Hij werd geholpen door moeders, die vrijwillige de vele controleposten bemanden. Terwijl de klasgenoten examen de den konden de kinderen spelen met zelf meegenomen spelletjes, kregen ze een glas limonade en waren er nog wat vi deofilmpjes als extra. Het was opmer kelijk dat alle fietsers deze keer heel duidelijk een hand uitstaken voor ze eenbocht naar links of rechts namen en dat ze allemaal de juiste voorrangsre- gels toepasten. Zaken die in het 'dage lijks leven' nog wel eens vergeten wor den. Hoewel de meesten vonden dat het examen gemakkelijk was, belandde toch een deelnemer door het verkeerd uitvoeren van de gebods- en verbods borden op de autosnelweg. Gelukkig voor hem werd hij door de controlepost snel weer op het goede pad gezet. 202 Leerlingen behaalden het diploma theorie en 203 slaagden voor de prakti sche proef. Turnen - Zondag 1 juli houdt turnvereniging Vlug en Lenig een open dag in de gymzaal bij de lagere school. De bedoeling van dit hele gebeuren is, dat iedereen eens kan komen kij ken naar de verrichtingen van de turnleden. Aanvang van de open dag is 14.00 uur. Kaartspel - Na de huis-aan- huis actie van enkele weken geleden is gebleken dat nog niet alle inwoners van de ge meente in gelegenheid geweest zijn om een kaart- en kwar tetspel over Hontenisse te ko pen. Velen hebben in de weken na de actie aangeklopt bij het bestuur van de uitgevende veranloinT f'V, .....v.-.r.H Kloortje om alsnog een spel te bemachtigen. Het kaartspel bestaat uit 55 speelkaarten, waarmee zowel gekaart als gekwartet kan worden. Op elke kaart staat een foto en een stukje tekst over een onderwerp uit de ge meente Hontenisse. Kloortje wil nu al diegenen, die alsnog een kaart-en kwartetspel wil len, in de gelegenheid stellen dit te bestellen via de secreta ris van de vereniging, E. de Cock, Groenendijk 24 te Kloos terzande. Bingo - Aan de bingo bij Ron de Vilder deden 30 personen mee. Uitslag: 1. Fr. Sj. de Windt, 2. Ed. Boon, 3. mevrouw Van de Gucht-Ferket. Gedenkteken - Od het eras- veld voor de Bemardusschool wordt zaterdag om 19.00 uur een gedenkteken onthuld door burgemeester P. Molthoff. Dit gedenkteken is een geschenk van De Sterre bij gelegenheid van het tienjarig verblijf in Clinge en de gastvrije ont vangst van de pupillen door de bewoners van het dorp. Na de onthulling zal pastoor Gielliet uit Breskens, de maker van het beeld, een korte uitleg ge ven. Daarna begint op het re- serveveld van de voetbalclub een taptoe, waaraan vijf gere nommeerde korpsen meedoen. De toegang is gratis. Viswedstrijd - Zaterdag 30 ju ni houden de Clingse Henge laars op De Zestigvoet de tweede wedstrijd van het sei zoen. Die begint om 14.00 uur en wordt gehouden aan de Kiel weg. Dit keer zijn er flink wat mooie prijzen te verdie- npn want Vic»+ hop+mif Ho off diep in de beurs getast. De prijsuitreiking vindt na afloop plaats in zaal De Troubadour. Ontspanningsweekeinde - Voetbalvereniging Vogel waarde heeft voor het komen de weekeinde een ontspan ningsweekeinde op het pro gramma staan voor de jeugd leden. Zaterdagavond 30 juni zullen ruim 60 jeugdleden ge wapend met slaapzakken zich melden op het sportterrein. Na een spelavond, die besloten wordt met een kampvuur, zul len zij in tenten blijven over nachten. Zondagmorgen zal in alle vroegte gestart worden met een wandeling, voetbal en een voetbalkennis, bestaande uit een vijftiental spelen. Om streeks het middaguur wordt het gebeuren afgesloten en kunnen de jeugdleden huis- Van een onzer verslaggevers STEKENE - De leefmilieugroepen van Stekene en Sint-Gillis-Waas zijn op de bres gesprongen voor het behoud van het net over de grens gelegen natuurge bied De Stropers. Ze zijn namelijk bezorgd over het voortbestaan van dit 250 hectare grote reservaat, dat grenst aan de bossen van het watergewingebied in Ne derland. Het gebied De Stropers is nog steeds niet geklasseerd als officieel staatsnatuurreser- vaat. Het wachten is op de handtekening van minister Ackermans. De afgelopen tien tot vijftien jaar hebben grond- speculanten in natuurgebie den in de grensstreek goede zaken gedaan. Stukjes natuur schoon werden voor veel geld verkocht en de kopers werd wijsgemaakt dat er een week endverblijf mocht worden op gericht. En die schoten dan ook als paddestoelen uit de grond. De speculanten en hun tussenpersonen bleven buiten schot als later de bedrogen ko pers naar de rechtbank stap ten. Pas nog rinkelde bij de mi lieugroepen de alarmbel, toen in een plaatselijk advertentie blad weer een dergelijke ver koop van bos met chalet in de Stropersstraat verscheen. De koop was volgens de melding gelegen in een zone voor na- tuurrecreatie, maar in feite lag het aangeboden perceel in een reservaatzone, waar dag- noch verblijfsrecreatie is toe gestaan. Een vertegenwoordi ger van de milieugroeperingen zorgde ervoor bij de verkoop aanwezig te zijn, om er op toe te zien dat de kandidaat-ko pers de juiste informatie kre gen. Op deze manier willen de milieugroepen voortaan 'het kwaad bij de wortel aanpak ken' en daarmee ook de 'on grijpbare' grondspeculanten. Van een onzer verslaggevers GOES - Terhole en Zandstraat krijgen elk een rooms- katholieke basisschool. Deze beslissing van Gede puteerde Staten van Zeeland op een zestal gemeentelijke spreidingsplannen, wordt in een brief gemeld aan staatsse cretaris Van Leijenhorst (On derwijs). Een brief, waarin Gedeputeerde Staten de staatssecretaris om goedkeu ring vragen over hun beslui ten wat betreft de vorming van basisscholen in Zeeland. Naast de twee basisscholen in Zeeuwsch-Vlaanderen, ko men er ook twee protestants- christelijke op Walcheren, in Ritthem en in Gapinge. De enige school in Zeeland die haar deuren moet sluiten om dat het aantal leerlingen ver onder de norm van 23 ligt, zo als die in de Wet op het Basis onderwijs als ondergrens voor het voortbestaan wordt ge hanteerd, is de openbare lage re school in Hoedekenskerke. Daar is in de laatste drie jaar slechts 1 leerling bijgekomen. Over de vorming van een openbare basisschool in Nieuwvliet en in Groede, waar zoals gemeld de protestants- christelijke en de rooms-ka- .tholieke school gefuseerd zijn, zeggen de dagelijkse provin ciebestuurders dat er zeker geen plaats is voor een basis school in beide dorpen. Gede puteerde Staten hebben daar om besloten een openbare ba sisschool te stichten in Nieuw vliet en af te zien van een ba sisschool in Groede. Verder willen Gedeputeerde Staten basisscholen in Elle- woutsdijk en 's Heer Abtsker- ke. De gemeente Goes krijgt in totaal tien basisscholen. NIJMEGEN - Aan dn Katholieke Universiteit te Nijmegen is afge studeerd met lof in Kunstgeschie denis en Archeologie, Richard de Kind uit Sint-Jansteen.

de Stem | 1984 | | pagina 11