Wim Flight nieuwste aanwinst van NAC 'Met pijn in het hart weg bij NAC' Geen WK-punten voor Westdorp Begijn en Baecke uitgeschakeld Zakken rollers probleem in L.A. WIMBLEDON Blessure Bontempi Snellere motor voor Spaan Dusbaba weer onderdak Ronnie Walhout derde in motorcross België Overwinning Den Hamer Op BAARS vissen is een ge liefkoosde bezigheid van veel sportvissers. Baars behoort dan ook tot de vissoorten wel ke de sportvisser uitdaagt tot het gebruiken van verschei dene vistechnieken. Moeilijk is baars niet te vangen. Bo vendien komt de baars in vrijwel alle wateren veelvul dig voor. Vele polderwateren in Noord - Holland zijn er zelfs van vergeven. Gevolg: een teveel aan baars, de baars degenereert tot een onaan trekkelijke levensvorm van kleine, zwarte, ongezonde vis sen. In ruime wateren zoals IJselmeer, Friese meren en wateren als Biesbosch en Ha ringvliet herbergen wel grote bestanden aan flink uit de kluiten geivassen baarzen. Napoli in de slag om Maradona Zuidafrikaan Rademeyer krijgt visum voor TT DONDERDAG 28 JUN11984 Milo Grosz eerste in Cadzand-Knokke Medailles voor Dini Westrate Baarzen HENGELEN Willemsen te 'luidruchtig' Cornelis 54e in Brasschaat T26 PAGINA SPORT 1 LOS ANGELES (RTR) - Honderden zakkenrollers wachten in Los Angeles handenwrijvend op de grote invasie, die de Olympische Spelen over een maand met zich mee brengt. Volgens politie man Fred Reno, hoofd van een speciaal team, dat de dieven moet be strijden, beschouwen de zakkenrollers de Spelen als een paradijs voor hun activiteiten. Reno weet uit ervaring dat vooral sportevenementen een grote aantrekkings kracht uitoefenen op 'pickpockets'. Dit jaar zijn er tot nu toe zevenhonderd geval len van zakkenrollerij in Los Angeles bekend, waar ongeveer 150.000 dollar (ruim een half mil joen gulden) in andere handen is overgegaan. Dat is meer dan 200 dol lar per slachtoffer. „We geloven dat het aantal zakkenrollers tijdens de Spelen zal verdubbelen", aldus Reno. „We weten dat zeker 300 tot 400 spe cialisten op dat gebied, die normaal gesproken elders actief zijn, lang zaam maar zeker him in trek nemen in Los Ange les." NAPELS - AC Napoli doet de zer dagen een laatste, vertwij felde poging Diego Maradona van Barcelona naar Italië te laten verhuizen. De Italiaanse club is in het bezit van de be nodigde bankgaranties voor het bedrag van ruim 23 mil joen gulden, waarmee het Barcelona alsnog wil overha len de Argentijn te laten gaan. Een woordvoerder van de Italiaanse club verklaarde, dat Napoli bereid is 23 miljoen gulden over te maken aan Barcelona als transfersom. Daarnaast is de club rond met de speler over diens persoon lijke eisen. Maradona kan ruim drie miljoen gulden als tekengeld toucheren en een jaarsalaris van tegen de 2,5 miljoen gulden. DEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken, Hans van den Broek, heeft gisteren, na overleg met zijn collega van WVC, besloten de Zuid- afrikaanse motorcoureur Ma rio Rademeyer een visum te verstrekken, waardoor deze zaterdag in Assen kan mee doen aan de TT-races in de 250 cc-klasse. Rademeyer trad gisteren al aan voor de eerste training op het Asser circuit. Vorig jaar werd Alan North in staat ge steld mee te doen, omdat wei gering onevenredig grote ge volgen zou kunnen hebben voor Nederlands belangrijkste motorsportevenement. VOETBAL - Klaus Fischer, bij FC Köln overbodig gewor den, speelt in het komende sei zoen bij VfL Bochum. De 34- jarige aanvaller droeg 45 keer het shirt van het Westduitse elftal. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiH1 Honda 2.28,70, 5. Lawson (VSt) Yamaha 2.29,29, 7. Spencer (VSt) Honda 2.30,21.20 Punt (Ned) Suzuki 2.35,67, 22. Duyze1? (Ned) Suzuki 2.36,14, 26. Van der Mar* (Ned) Honda 2.38,72, 28. Boerman (N«0 Suzuki 2.39,22. ofl 250 cc: 1. Lavado (Ven) Yamaha 2.25.*' (151,894 km/uur), 2. Bertin (Fra) 2.25,58, 3. Sarron (Fra) Yamaha 2.25,67, Espie (Fra) Chevallier 2.27,81, 5. Fernan dez (Fra) Yamaha 2.27,96, 19. LooJJesgn (Ned) Rotax 2.30,91, 20. Doorakkers (Nea Yamaha 2.31,22, 25. Schouten (Nea Yamaha 2.31,77, 28. Van der Wal (Nea) Yamaha 2.32,58. 1.1(1 125 cc: 1. Straver (Ned) MBA 2.44,1" (134,567 km/uur), 2. Gianoli (Ita) Mf* 2.44,67, 3. Selini (Ita) MBA/ABF 2.44,91,4 Midler (Zwi) MBA 2.45,46, 5. Egge® (Ned) EGA 2.46,03,7. Heykoop (Ned) San- venero 2.47,99, 21. Van Erp (Ned) MB" 2.57,02,26. Van Soest (Ned) MBA 2.59,44 zijspan: 1. Biland/Waltisperg (Zwi) LCJ) Yamaha 2.27,19 (150,026 km/uur), Streuer/Schnieders (Ned) LCR Yaman* 2.28,62, 3 Michel/Fresc (Fra) LCR Yama ha 2.29,08, 4. Van Drie/Van Dis (Nf« LCR Yamaha 2.30,67, 5. Schwarzel/HU- ber (WD1) LCR Yamaha 2.31,34, 13. Van Kempen/De Haas (Ned) LCR Yamana 2 35,78, 18. Modder/Van 't Klooster (Nea) LCR Yamaha 2.40,57, 22. Kooy/Van der Groep (Ned) Kova 2.51,63. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiNiN"111 T14 PAGINA SPORT 2 Van onze sportredactie BREDA - FC Utrechtspeler Wim Flight voetbalt met ingang van het komende seizoen bij de Bredase eredivisieclub NAC. Flight werd gisteren voor twee jaar gecontracteerd door technisch manager Bob Maaskant Het transferbedrag, dat met deze overgang gemoeid is, werd gisteren niet bekend ge maakt Flight stond al geruime tijd op het verlanglijstje van Maaskant. „Hij is een linkspoot en te gebruiken als linker middenvelder en linkerverdediger, dus precies de man die we zoeken." De 28-jarige inwoner van De Bilt speelde tien jaar voor FC Utrecht. Vrij lang had hij een plaats in de basis-elf van de ploeg uit de Domstad. In de loop van het afgelopen sei zoen kreeg trainer Barry Hughes echter andere plannen met zijn elftal en dat resulteerde in een reservebankplaats voor Flight. Niet voor hem alleen overigens, ook De Kruik, Du Chatinier en Advocaat kwamen naast het elftal te staan. „Wij hebben eigenlijk geprofiteerd van de situatie bij FC Utrecht", vertelde Maaskant. „Flight raakte zijn plaats kwijt vanwege een overschot aan linksbenigen, bij ons bete kent zijn 'linkse' inbreng een welkome aanvulling." Maaskant vermoedt ook, dat Flight onder Hughes weinig aan de bak kwam, omdat hij een uitgesproken produkt van de Han Berger-periode bij Utrecht zou zijn. Met de komst van Flght, hij blijft in De Bilt wonen omdat hij daar een vaste baan heeft, heeft NAC zijn selectie bijna rond. Vrijdag hoopt Maaskant met MSV Duisburg - eige naar van Cees Zwamborn - rond te komen, eveneens op kor te termijn denkt hij een nieuwe spits aan NAC te binnen. SURPRISES RUJVENIHT LONDEN - De twee voortanden van Stefan Edberg, of, liever gezegd, de restanten daarvan hebben hem gisteren verhinderd om eindelijk eens voor een ver rassing te zorgen, op de derde dag van het toernooi van The All England Lawn Tennis club. Vorig jaar, tijdens het juniorentoernooi op Flushing Meadow, kreeg hij een geretourneerde service via de stoel van de scheidrechter vol op zijn gebit, waardoor er twee tanden afbraken. UITSLAGEN LONDEN - De uitslagen van het tennis toernooi van Wimbledon zijn:damesen- kelspel, eerste ronde: Steffi Graf (WD1)- Susan Mascarin (VSt) 6-4, 5-7, 10-8; damesenkelspel, tweede ronde: Carling Bassett (Can, 16)-Marie-Cristine Calleja (Fra) 6-1, 6-4; Yvonne Vermaak (ZAf)- Jenny Klitch (VSt) 6-3,6-2; Camille Ben jamin (VSt)-Wendy White (VSt) 7-5,6-3; Iva Budarova (Tsj)-Alycia Moulton (VSt) 6-4, 6-4; Martina Navratilova (Tsj, 1)-Amy Holton (VSt) 6-2, 7-5; Elizabeth Sayers (Aus)-Gretchen Rush (VSt) 6-4,3- 6, 6-2; Svetlana Tsjerneva (Sov)-Felicia Raschiatore (VSt) 6-3, 6-4; Barbara Pot ter (VSt, 13)-Grace Kim (VSt) 6-3, 6-0; Anne Hobbs (GBr)-Mary Lou Piatek (VSt) 6-4, 6-3; Julie Salmon (GBr)-Be- verley Mould (ZAf) 6-4, 7-6; Marcella Skuherska (Tsj)-Melissa Brown (VSt) 6- 4,6-4; Wendy Turnbull (VSt, 9)-Amanda Brown (GBr) 6-3,6-4; Manuela Malejeva (Bul, 7)-Natalja Rewa (Sov) 6-2,6-2. Herenenkelspel, eerste ronde: Ivan Lendl (Tsj, 2)-Derek Tarr (Aus) 6-3, 6-1, 6-3; Rolf Gehring (WDl)-Zoltan Kuhars- ky (Hon) 7-6, 7-5, 6-3; Steve Meister (VSt)-Hans Schwaier (WD1) 6-1, 6-3, 7-5;, Tom Gullikson (VSt)-Stuart Bale (GBr) 7-5, 6-3, 6-4; Tim Gullikson (VSt)-Leif Shiras (VSt) 3-6, 6-3, 6-1, 6-4; Tim Mayotte (VSt, 16)~Fransisco Gonzalez. (Par) 7-5,7-6, 7-6; Paul Annacone (VSt)-1 Mark Dickson (VSt) 7-6, 7-6, 3-6, 6-1; Jimmy Connors (VSt, 3)-Stefan Simons- son (Zwe) 6-2,6-1,6-3; Chris to van Rens- burg (ZAf)-Matt Doyle (Ier) 4-6, 6-2, 7-5, 7-6; Martin Davis (VSt)-Craig Wittus (VSt) 6-3, 6-4, 6-3; Danie Visser (ZAf)- Miloslav Mecir (Tsj) 6-3,6-2,6-4. Heren enkelspel, tweede ronde: Jimmy Arias (VSt, 5)-Gianni Ocleppo (Ita) 7-5, 5-7, 3-6, 7-6, 6-4; Johan Kriek (VSt, 12)- Stefan Edberg (Zwe) 1-6,6-7,6-4,6-1,6-1; Tomas Smid (Tsj, 13)-Mark Kratzmann (Aus) 6-3, 2-6, 6-7, 7-6, 8-6; Scott Davis (Vst)-Joakim Nyström (Zwe) 6-1,7-5,6-7, 6-1; John Lloyd (GBr)-Greg Holmes (Vst) 4-6,6-3,6-4,6-1. Dames enkelspel, tweede ronde: Ka thy Jordan (VSt, 6)-Virginia Ruzici (Roe) 6-4, 6-3; Lisa Bonder (VSt, ll)-Barbara Ger- ken (VSt) 7-6, 6-2; Pam Shriver (VSt, 4)- Gigi Fernandez (Por) 3-6,6-3,8-6. BRESCIA (AFP) - De deelne ming van Guido Bontempi aan de ronde van Frankrijk staat op de tocht. De 24-jarige Ita liaan, dit seizoen winnaar van de klassieker Gent-Weveigem, kwam tijdens een trainingsrit in de omgeving van zijn woon plaats Brescia ten val. Daarbij liep hij verwondi- gen aan het linker jukbeen en wenkbrauw op. De tanden werden uiteraard vervangen door twee mooie kronen, maar maandag, in zijn gewonnen partij in de eerste ronde tegen de 'Aussie' Brad Drewett, overkwam hem bijna hetzelfde. Nu brak een van die twee kronen af, met een ge deelte van de oude tand die er nog onder zat. Edberg werd in een Londen- se tandkliniek in alle haast voorzien van een noodkroon. Die bezorgde hem gisteren echter nog zoveel pijn dat hij zijn concentratie kwijtraakte, en daarmee het uitzicht op een verrassende zege tegen de nummer twaalf van Wimble don, de tot Amerikaan genatu raliseerde Johan Kriek. Het is al eerder geschreven, Edberg is een buitenbeentje in het contigent Zweden dat, in het voetspoor van Björn Borg, de mondiale tennisbanen on veilig maakt. In tegenstelling tot zijn companen, die zich voornamelijk in de buurt van de baseline onledig houden met het risicoloze topspin-ge- timmer dat ook Borg zoveel successen bracht, gedraagt de Grand-Slam juniorenkam pioen zich op de baan als de eerste de beste voorstopper. Komt zijn eerste, snoeiharde service niet binnen de lijnen, geen nood, want zijn tweede, naar buiten tollende service is zo mogelijk nog moeilijker te hanteren voor de tegenstan der. Ook op die tweede service stormt hij in de regel zo snel mogelijk naar het net om de zaak daar af te maken. Het was een tactiek waarop ook Johan "Shriek" (Schreeuwle lijk) aanvankelijk niets zin nigs wist te verzinnen. Edberg had aan een break, in de twee de game van de eerste set, ge noeg om die set met 6-4 te win nen, om vervolgens de tweede set in de tie-break met 7-3 op zijn naam te schrijven: 7-6. De onverwachte ommekeer van de partij kwam echter bij 4-3 voor Edberg in de derde set, toen de moedeloze Kriek een pull-over had aangetrok ken om zich te beschermen te gen de frisse bries die er opge stoken was. Edberg verbeet zijn tandpijn, maar het hielp allemaal niet veel meer. Een ontketende Kriek had einde lijk een antwoord op de servi ce van de 18-jarige Zweed. Hij serveerde zelf naar 4-4, brak naar 5-4, en, ondanks de ach terstand van twee sets, de wedstrijd bleek op dat mo ment beslist te zijn: 6-4 en tweemaal 6-1 voor Kriek, wiens opluchting bijkans geen grenzen kende. De verrassingen bleven dus ook gisteren uit, maar op- 6- Ivan Lendl in actie tegen Derek Tarr. De Tsjech won met 3, 6-1, 6-3. - fotoap nieuw moesten, naast Kriek, nog twee geplaatste spelers zich door een heel diep dal worstelen om de derde ronde te behalen. De Tsjech Tomas Smid had twee bloedstollende tie-breaks en een 8-6 in de vijfde set nodig om zich de piepjonge Australische Mark Kratzmann van het lijf te hou den (6-3, 2-6, 6-7, tie-break 4-7, 7-6, tie-break 8-6 en 8-6), en Jimmy Arias, bepaald geen liefhebber van gras, en op Wimbledon alleen als vijfde geplaatst op grond van zijn re sultaten in andere toernooien, had de volle verlenging nodig tegen de Italiaanse stylist Gianni Ocleppo: 7-5, 5-7, 3-6, 7-6, tie-break 7-4 en 6-4. Nummer twee en nummer drie, respectievelijk de heren Lendl en Connors, die elkaar volgende week volgens de planning in de halve finale zouden moeten ontmoeten, stoeiden wat met hun tegen standers. Connors won met 6- 2, 6-1 en 6-3 van de Zweed Ste fan Simonsson, Lendl gaf een game meer weg tegen Derek Tarr uit Zuid Afrika: 6-3, 6-1, 6-3. ASSEN (ANP) - Hans Spaan, de Nederlands kampioen in de 80cc-klasse, krijgt voor de TT- races van Assen de beschik king over een snellere Huvo- motor. Spaan, in de strijd om het wereldkampioenschap in de lichtste klasse de best geklas seerde Nederlander, rijdt mo menteel op een serie-machine van het producenten-duo Hu berts/Voskamp. CADZAND - Milo Grosz van de vereniging Orca uit Alk maar is winnaar geworden van de zeezwemwedstrijd over 8,5 kilometer tussen Cadzand en Knokke. Het aantal delene mers voor deze wedstrijd - er werd gezwommen met zwem vliezen - bedroeg twintig. De tijd van van de winnaar was 1 uur en 34 minuten. De bekende Belg Maurice Hinzenkamp uit Brussel, die meer in Cadzand dan in zijn woonplaats verblijft, werd vijfde in 1.49. Van Zeeuwsch- Vlaamse zijde bereikte Huib Dellaert uit Oostburg de acht ste plaats in 1.50.30 en Luk Scholten uit Cadzand werd vijftiende in 2.00. DOOR ROMAIN VAN DAMME LIEDERKERKE - Zwervend door de voetballerij heeft Johnny Dusbaba sinds kort weer onderdak gevonden. On langs tekende hij een eenjarig contract bij de Waaslandse club Sint Niklaas, gepromo veerd naar de Belgische eerste klasse. Een optie voor nog een jaar is in het contract opgeno men. Het is de vijfde club voor Johnny Dusbaba die twee keer door NAC naar Breda gehaald werd. Het liefst was 'big John ny' in de Westbrabantse stad gebleven. Het liep echter an ders. Dat het uiteindelijk Sint Niklaas geworden is, was voor Johnny Dusbaba zelf een ver rassing. „Ik was in een eerder stadium rond met FC Ant werp", zegt hij, „het was de bedoeling, dat er geruild zou worden. Leo Vanderelst naar Standard Luik en ik naar FC Antwerp. Op het laatste mo ment ketste dat echter toch weer af". Een dag later stond Sint Niklaas op de stoep. De naar de eerste klas gepromoveerde club had al eerder te kennen gegeven belangstelling te heb ben voor de stevige verdedi- ger, maar was nog nooit met concrete voorstellen gekomen. Johnny Dusbaba had vervol gens niet zoveel bedenktijd nodig. Hij kwam tot een ak koord. „Het is voor mij wel aantrekkelijk", zegt hij. „In de beheerraad zit een aantal mensen, dat in textiel doet. Voor mij een uitstekende zaak. Want zoals je weet, zit ik ook in die branche. Met een aantal mensen kan ik dan zaken doen. Het is bijvoorbeeld de bedoeling dat ik voor een van die bedrijven reclame ga ma ken. Als dressman". Maar Johnny Dusbaba wil ook nog wat op voetbalgebied presteren. Het steekt hem dat NAC geen poging heeft onder nomen hem in te lijven. „NAC kon me hebben voor twee mil joen franken, iets meer dan een ton", zegt hij. „Sint Niklaas heeft het dubbele moeten betalen. Ja, in mijn hart was ik het liefst in Breda gebleven. Bij die club heb ik tenslotte twee keer een kans gekregen. Ik had graag weer eens in de eredivisie gespeeld. Maar het zat er niet in. Ieder een weet wel waarom". Johnny Dusbaba staat be kend als iemand die van zijn hart geen moordkuil maakt. Daarom zegt hij: „Een goede samenwerking met Maaskant was nooit mogelijk geweest. Je bent dan wel prof, maar zoiets werkt door. Jammer. Het af scheid heeft me ook wat pijn gedaan. Op het laatst werd er weer wat moeilijk gedaan over een aantal centen. Het ging om een paar duizend gul den. Werd er gezegd dat ik in feite niet van de club was, maar van een paar sponsors. Nou ja, ik zal me daar niet druk meer om maken". Johnny Dusbaba richt daar om zijn aandacht op Sint Niklaas, zijn nieuwe vereni ging. „Ik heb slechts voor een jaar getekend", zegt hij, „om dat ik het nu van jaar tot jaar wil bekijken. Ja, ik wil ooit nog eens naar een topclub. Ik wil nog eens bewijzen dat ik als voetballer wat in mijn mars heb. Daarom is het jam mer dat ik uiteindelijk niet bij FC Antwerp terecht kon. Toch een van de betere clubs in Bel gië. FC Antwerp wil hogerop. Wil de aansluiting met de top nu eindelijk eens bewerkstel ligen. Maar ook Sint Niklaas wil hogerop. Er zijn grootse plannen. Voor volgend seizoen heeft de club zich versterkt met vier, vijf spelers. Het lijkt me leuk spelen in Sint Niklaas. Veel duels tegen streekgeno ten, zoals Lokeren en Beveren. Maar ik zie het inderdaad als een springplank. Nog een keer bij een grote club spelen, blijft mijn wens. Ik had het eigen lijk het liefst via nog een jaar NAC gedaan. Helaas kon dat niet". Van onse motorsportmedewerker TERNEUZEN - De kleigroeve van Egem-Pittem vormt ieder seizoen weer een van de fraaiste strijdtonelen van de BLB-motorcross. Op dit, als geen ander overzichtelij ke circuit, wordt bovendien nog eens extra aan de gas kraan gedraaid vanwege de kampioensproeven die er be twist worden. In de 250 cc-klas debutanten stak Ronnie Walhout weer in zijn vertrouwde vorm en ging stevig in de clinch met Frankie van Clapdorp en Gian Franekaert. In de eer ste reeks werd Walhout tweede achter Van Clapdorp. De tweede manche meldde Frank van Kruyssen zich aan bij het trio en verwees Walhout naar de vierde plaats, die daarmee derde werd in de eindstand. Aan de successenreeks van Gino de Jonghe uit Axel lijkt geen einde te komen. Toch hebben zijn blessures tot gevolg gehad dat Rik Claus en Peter Dhauwe voorlopig nog ongrijpbaar zijn voor het Axelse talent. Net als vori ge week werd Claus door pech uitgeschakeld terwijl die al een reekszege op zak had. De twee derde plaatsen uit de reeksen waren voor De Jonghe dan ook genoeg om de tweede plaats in de eindstand voor zich op te eisen. Uitslagen: Debutanten 125 cc: 1. Leslie van Puyvelde, België; 5. Marlon Hemelsoet, Westdorpe; 6. Alex Warrens, Ossenisse; 7. Ste ven Mangnus, Vogelwaarde. 250 cc: 1. Frankie van Clapdorp, Bel gië; 3. Ronnie Walhout, Sluiskil; 5. Frank van Kruyssen, IÓoos- terzande; 9. Jean Pièrre de Bleyser, Heikant; 12. Herman van de Bos, Koewacht; 17. Marc van Eetveldt, Terneuzen. Junioren 250 cc: 1. Peter Dhauwe, België; 2. Gino de Jonghe, Axel; 7. Sam Jan sen, Sluiskil; 8. John Christiaans, Koewacht. 500 cc: 1. Volckerick, België; 12. Evert Leeraert, Nieuw-Namen; 17. Chris de Pooter, Axel. Nationalen 250 cc: 1. Jan Kaesemans, België; 11. Niek Wee- maes, Absdale. 500 cc: 1. Peter Hoendervangers, Nederland; 12. Jos Overbeke, Terneuzen; 13. John Feynaut, Oostburg; 14. Peter van de Ree, Zaamslag; 20. Jan Verhage, Cadzand. Internationalen 250 cc: 1. Marc van der Meerssche, België; 13. Adwin Cortvriendt, Axel; 17. Pascal van der Kelen, Axel; 21. Johan Schelleman, Axel; 27. Ko Walhout, Sluiskil. 500 cc: 1. Danny Joos, België; 11. Jack Lensen, Axel; 12. Johan Scheele, Zaamslag; 19. Rudi Vink, Axel. Van onze sportredactie AXEL - FC Broomchemie hield haar jaarlijkse zaalvoet baltoernooi in 't Sportuus te Axel. Er werd door acht ploe gen sportieve strijd geleverd om de sinds vorig jaar be schikbaar gestelde wisselbe ker, Barak-cup, te veroveren. In een spannende finale wist het team van Den Hamer de felbegeerde cup te verove ren door een 3-2-winst op het team van Rheinhold-Mahla. Dit team had vorig jaar de cup gewonnen. Eindstand: 1. Den Hamer, 2. Rheinhold-Mahla, 3. Douane, 4. Kombuis, 5. Dax, 6. Ovet, 7. Broomchemie, 8. Excelsior. Van onze motorsportmedewerker SCHOONDIJKE - Op het keiharde circuit van Bielstein waar de zevende ronde in de strijd om het wereldkampioenschap mo torcross in de 250 cc-klas werd verreden, kende Jack Westdorp uit Schoondijke opnieuw een bijzonder pechvol wedstrijdver loop. De trainingen daarentegen verliepen veelbelovend. De trainingstijd leverde Westdorp namelijk de vijfde startplaats op. Van onze sportmedewerkster GOES - Dini Westrate uit Goes heeft tijdens de Olympi sche Spelen voor gehandicap ten in New York een zilveren en twee bronzen medailles be haald. Dini Westrate, die lid is van de sportclub Gehandicapten Beveland in Goes en uitkomt in de klasse CP-8, wierp de discus 18.26 meter ver, goed voor een nieuw Nederlands record en een zilveren plak. De kogel kwam neer na 6.05 me ter, een nieuw persoonlijk re cord van de Zeeuwse atlete en goed voor brons. Ook bij het speerwerpen was Dini goed op dreef met een worp van 16.19 meter, die eveneens brons opleverde. Van onze tennismedewerker HULST - In het door Hulster Ambacht deze week georganiseerde tennistoernooi werden gisteren rake klappen uitgedeeld. De plaatse lijke favorieten, Monique Begijn en Chantal Baecke, werden beiden uit het toernooi gewipt door respectievelijk de Axelse Simone Essel- brugge en de Belgische Sari Verberckmoes. Beide Hulsterse meisjes leken in de eerste set op rozen te zitten. Chantal Baecke sloot af met 8-3 in haar voordeel en pakte ook in de tweede set een ruime voorsprong van 4-1, dat echter door de Belgische aardig werd genaderd. Niet temin bleef Baecke met 5-4 voor, doch kon het match-point niet benutten en verloor deze set met 5-7, om de derde met 0-6 te verliezen. Monique Begijn kwam tegen Simone Essel- owgge eveneens goed uit de startblokken. De eerste set won zij met 6-1, maar leverde de tweede in met 5-7, Esselbrugge trok de beslis sende set naar zich toe (6-1, 5-7, 1-6). De eerst geplaatste Martine Nijsten handhaafde zich eenvoudig tegen Marijke Pladdet (6-1,6-0). In de C-categorie bij de heren maakten zo wel Ronnie van Remortel en Mark Leenknegt bun plaatsing waar. Van Remortel versloeg Mark Marteijn (6-3, 6-3) en Mare Leenknegt s topte Edmond Verhelst af (6-2,6-4). Uitslagen: heren enkel C: Dieter Gajewski-Jeroen Ver- straeten 6-2, 6-2, Peter van Veldhoven-Benny de Boy 6-1, 6-1. Dames enkel C: An de Maat-Tjo Weemaes 6-3, 6-4, Annelies Hoek-Jeanne Everaert 6-1,6-1. Heren enkel D: Wim Kok-Chris Jongelie 7-6,6-4, Heren dubbel D: Van der Sloot/Melissen-Van Goethem/De Koek 6-3,6-7,6-3, Sche 11 ekens/Van Gassen-Löch- ter/Van Doeselaar 6-3, 6-4, De Maagt/Van de Voorden-Hame link/Fra a nje 7-5, 6-1, Rottier/Boeijkens-Taalman/Naeije 6-0, 6-2. Jaap Moerland heelt gisteren de aanval afgeslagen van Rik Schermer in het tennistoernooi van TSI te Goes. Als eerst ge plaatste wordt er van hem uiteraard niet anders verwacht, maar, indien de plaatsingscommissie te maken krijgt met on bekende namen, komt men wel eens voor verrassingen te staan. Moerland, afgelopen weekend Zeeuws kampioen in de C-ca tegorie geworden, kwam de eerste ronde ongeschonden door. Met 6-4, 6-0 tegen Piet Bek kreeg hij gisteren als tegenstander uit Monster afkomstige Rik Schermer, die op zijn beurt Ronnie Oltmans had verslagen (6-1,6-0). Dat Schermer inderdaad wei eens voor de verrassing kon zorgen, bleek er inderdaad uit te zien. Met 6-2 pakte hij de eerste set, maar Moerland herstelde zich knap en won daarnaa beide sets (2-6,6-3,6-2). De vierde geplaatste, Peter-Heinz Schoolkate, werd door Rob Lindenberg vroegtijdig uit het toernooi gespeeld (6-7, 6-2, 4-6). Antoine van Bockel uit Souburg had het niet gemakkelijk tegen Dimitri Kaijser uit Vlissingen. Kaijser kon het echter met klaren, zodat Van Bockel met de winst ging strijken (7-5, 7-6). Uitslagen: heren enkel C: Diederik van den Heuvel-Joop Polderman 2-6,6-0,6-0, Marcel van Sabben-Van der End 6-2,7- 6. Dames enkel C: Lisbeth Voeten-Jolanda Baarends 6-1, 6-0, Judith van de Berge-Dorien Brasser 6-0, 6-1 Marion van der Heijden-Monique van der Borgt 6-3,6-4. Heren enkel D-l: Bart Pehus-Warner de Witte 6-0,6-1, Tom Gunter-Wouter van Boc kel 6-1, 6-1. Heren enkel D-25: Piet Stroo-Quinten van de Vrie 7-6,6-3, Verwaal-Leen Breure 7-5,6-2. Dames enkel D-lAnita Brand-Marleen Koeman 6-3, 6-1, Lily Zuidhuf-Marjan de Bourgraaf 6-3,4-6,7-6. Een massale valpartij bij de start van de eerste reeks maakte Westdorp bijvoorbaat al kansloos op een goed resul taat. Toen hij zijn machine eindelijk uit de puinhoop kon halen waren zijn concurrenten al lang uit het zicht verdwe nen. De inhaalrace die hij daarna leverde bracht hem toch nog op de negentiende plaats. Ook in de tweede man che verliet Westdorp het start- terrein in de achterhoede. Zijn uitstekende opmars bleef ech ter opnieuw onbeloond toen hij als zeventiende finishte. Tussenstand wereldkam pioenschap: 1. Heinz Kinigad- ner 180 punten, 2. Jeremy Whatley 149, 3. Gert Jan van Doorn 124, 4. Mare Velkeneers 120, 5. Jacky Martens 115, 6. Jacky Vimond 98, 7. Maurizio Dolce 93 punten. illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllH wacht werd in Nieuwpoort achtste. PATRICK VAN PASSEL leg de op de zesde plaats beslag in een rit over 115 kilometer in Meldert-Aalst. De Sluiskille- naar bleef daarmee vijftig renners voor. COR VERVAET klasseerde zich in Stekene als elfde in een amateurkoers over 103 kilo meter met 43 kleppers aan de start. In Meldert-Aalst waar hij eveneens vertrok, werd de geblokte Walsoordenaar ne gentiende. JOOP BROOYMANS uit Kui taart werd dertiende in de amateurkoers in Stekene. CYKIEL HOEFNAGELS uit Clinge werd in Stekene zes tiende. HANS MOENS uit Terneuzen volgde Hoefnagels en finishte als zeventiende. ERIC VEREECKEN kwam eveneens in Stekene aan de start. Deze renner uit St.-Jan- steen werd achttiende. THIJS FASE uit Oud-Vosse- meer zegevierde in een ama teurkoers in het Belgische Ho ve. JAN POLEY uit Kruinin- gen finishte als tweede en ook de derde plaats was voor een Zeeuw, namelijk DAAN SMITS uit 's-Heerenhoek. ROB BIJV ANK uit Sas van Gent was bijzonder succesvol in een amateurrit in het Belgi sche Kaprijke. Na 108 kilome ter bolde deze amateur als eerste over de meet na 2 uur en 37 minuten koers. WERNER WIEME pakte in Nieuwpoort in een amateurrit over 70 kilometer de tweede plaats. Winnar werd Pulyser, die de IJzendijkenaar nipt klopte. PETER VAN ACKER uit Koe- llllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Omdat een baars door sportvissers vrij eenvoudig met de worm kan worden ge vangen krijgt de baars niet de waardering die, gezien het karakter van de vis, verdiend mag worden genoemd. Baar zen zijn felle rovers, die het aan de hengel bovendien erg goed doen. Niet alleen de worm wordt graag genomen, maar ook kunstaas als: spin ners, lepeltjes en streamers. met Rien van Nunen De jig en de twister vormen een hoofdstuk apart, omdat verreweg de aardigste metho des om baars te vangen door deze twee worden gevormd. Een kwestie van smaak na tuurlijk, maar vooral de twis ter, klein en in allerlei kleu ren, ook donkere, bruikbaar, doet wat mij betreft de deur dicht. Het is ongelooflijk hoe baarzen op een twister kun nen knallen als er eens een dag echt zin in hebben. Veel minder twijfel dan bij een spinnertje, gemakkelijker vissend dan lepelklein le vend visje of het vissen met de worm. Men kan namelijk precies op eigen wijze vissen. Twisters worden huppelend over de bodem aangeboden. Dan weer langzaam, dan weer snel. Véél langzamer dan met een spinnertje zou kunnen. Bovendien kan men door de opioaartse stand van de haak- bocht veel dichter op de ste nen vissen. Steenachtige bo dem, allerlei obstakels als pij lers van bruggen, dukdalven, muren en plaatsen met mos- selbanken vormen leefgebied van de baars. Baarzen houden zich op in de buurt van harde grond, zeker als daarbij diep water bereikbaar is of een geul. Op baarzen kan men echt sportief nissen. De felle rovers zijn door hun felle aanval op het kunstaas haast altijd voorin de bek te haken. Ge bruik daarom als het om baars gaat alleen bij het in zetten van een spinner een dregje. Vissen met de dreg kan, zeker als de hengelaar attent en kundig is. Baarzen hebben echter een gevoelige bek. Bij het vissen met overi ge kunstaasjes en wormen alsook visjes gaat een en an der net zo goed of beter met de enkele haak. Die baars wil vissen in de buurt van veel steenstort, de plaats voor baars, zeker als het lichtjes stroomt, kan het beste dood gewone dikke lijn op de mo lenspoel zetten: 25/100 mm. Het is namelijk helemaal niet sportief met dunne lijnen aan de gang te gaan als het om kunstaas gaat, zeker niet on der moeilijke omstandighe den. Dunne lijnen kunnen slechts ddn wanneer van geen enkel obstakel sprake is (schone zandbodem). Zet de baars als het even kan snel en onbeschadigd terug. Baars iverd voorheen vrij veel gege ten, want lekker zijn ze wel. Gezien de slechte toestend van het roofvissenbestand, vooral op groot water, kan de baars heel goed de functie van opruimer onder het speldoos vervullen. Witvis is er name lijk genoeg, kleine witvis is er zelfs veel te veel. TERNEUZEN - Strenge ge- luidseisen van de KNMV tij dens de nationale wegraces op het circuit vau Zandvoort hadden tot gevolg dat Johnny Willemsen, de Terneuzense wegracer in de halve literklas se, de overwinningsbloemen weer in moest leveren toen bleek dat zijn Suzuki RGB de 108-decibelgrens tijdens de wedstrijd had overschreden. Door de strenge toepassing van het reglement werden maar liefst 36 coureurs gedis kwalificeerd. Vreemd genoeg werd de machine van Willem sen tijdens de machinekeuring vóór de wedstrijd wel in orde bevonden. Johnny Willemsen, die nor maal gesproken in de 500 cc- klasse internationalen aan de start verschijnt, kreeg voor de nationale wegraces op Zand voort een startvergunning om zichzelf en zijn machine weer in topconditie te brengen na zijn valpartij in Raalte. Dat lukte bijzonder goed, want na aanvankelijk op een vierde plaats te hebben gelegen - hij was op een halfnatte baan op slicks,vertrokken - begon hij op de opdrogende baan steeds sneller te draaien. In de slotfa se nam hij het initiatief van Freek Ouwendijk over en ging zegevierend over de finish. De vreugde duurde echter maar kort voor Willemsen terwijl ook Freek Ouwendijk gedis kwalificeerd werd, die daar mee zijn titelkansen in rook zag opgaan. Van onze atletiekmedewerker BRASSCHAAT - Hans Corne lis uit Groede was afgelopen weekeinde actief in de Bene lux-triathlon in het Belgische Brasschaat. In een veld van 165 deelnemers werd hij 54e in een tijd van 4 uur en 55 minu ten. Winnaar van deze halve triathlon werd de Nederlands kampioen Axel Koenders, die een tijd realiseerde van 4 uur en 6 minuten. Deze halve triathlon bestond uit 190(J me ter zwemmen, 90 kilometer fietsen en 21 kilometer lopen.

de Stem | 1984 | | pagina 7