Hidalgo: 'Mooie zomer voor Frankrijk' VRIJBRIEF VOOR EEN HOOG RENDEMENT Zege van Rovers 'Reserves gespaard voor tweede helft' Van Duimen wil toch starten Wim F WIMBLEDO Begijn Platini topscorer Zakken rollers probleem in L.A. Blessure Bontemi kleintje intje ïtje DONDERDAG 28 JUNI 1984 Olympische ploeg klopt Oostduitsers Bankbrieven. Bankbrieven (vanaf f 1.000,-) zorgen voor een hoog rendement op uw spaargeld. De rente komt eenmaal per jaar beschikbaar. Bovendien kan de NMB uw bankbrieven via de beurs verkopen. Wanneer u maar wilt. En dan zit er misschien zelfs nog een koerswinst aan vast. Houdt u van die vrijheid, ga dan snel praten Wlwitt met de NMB. DE NMB DENKT MET U MEE. MICHEL PLATINI: Eerste Nederlandse solo-zeiler in Newport aangekomen Cruijff toch in WK-revanche Profronde van Nederland met ploegen van tien man Napoli in de slag om Maradona Zuidafrikaan Rademeyer krijgt visum voor TT DONDERDAG 2 UITSLAGEN DE T26 PAGINA SPORT 1 door Theo Vaessen PARIJS - Michel Hidal go heeft het afscheids cadeau gekregen waar van hij al vier jaar heeft gedroomd: de Europese titel. Hij zat gisteren voor de laatste maal als trainer in de dug-out van het Pare des Prin ces, want vandaag is hij bondscoach af. Vanaf 1 juli neemt hij een nieu we taak bij de Franse voetbalbond op zich. Er was in de catacomben van het Parijse stadion geen mens gelukkiger dan Hidalgo. Want met een Europese titel op zak afscheid nemen, dat is voor een trainer gewoon het einde. Je kon aan zijn gezicht zien dat hij in de kleedkamer, waar de spelers hem nog eens op de schouders hadden genomen, had gehuild. „Dat deze dag een van mijn gelukkigste momenten uit mijn leven is, begrijpt ieder een", begon hij zijn verhaal. „Ik mag toch zeggen dat we verdiend gewonnen hebben van Spanje". Gelukkig? „Het geluk is nu eenmaal met de sterken. En wij waren van daag sterker dan onze tegen stander, hoewel ik over de in zet en slagvaardigheid van mijn ploeg, zeker in de eerste helft, niet bijster tevreden ben. Ik heb dan ook een en ander gezegd in de kleedkamer". Hidalgo kreeg applaus van de Franse journalisten toen hij nog eens benadrukte dat Frankrijk dit Europees kam pioenschap heeft gemaakt. „We waren erg goed voorbe reid aan dit karwei begonnen. We hebben weken onder zwa re druk geleefd want we moesten presteren. In eigen land spelen, dan ben je na tuurlijk de favoriet en een zwaardere rol bestaat er niet. Daarom is onze zege en het be halen van de Europese titel van nog grotere waarde. We hebben een nieuwe dimensie toegevoegd aan het Europese voetbal. Het was met recht een mooie zomer voor Frankrijk". Michel Hidalgo, 51 jaar, heeft met het behalen van de Europese titel een glanzende trainerscarrière bekroond, die begon in 1976. De interland waarmee hij de kroon op zijn werk zette was zijn 75ste duel als coach van het Franse team. Van onze speciale verslaggever PARIJS - Gesteund door een overdosis fortuin is Frankrijk gisteravond in Parijs voor het eerst in de tachtigjarige geschiedenis van het internationale voetbal Europees kampioen geworden. In de finale zette de Spaanse doelman Arconada Frankrijk op winst met een zeldzame blunder op een vrije trap van Platini. Tot dat moment leek het fa voriete thuisland absoluut kansloos. In Euro '84 bracht Frankrijk attractief voetbal, maar zonder het geluk was Hidalgo nooit kampioenscoach geworden. Frankrijk werd in de beslissende fase geholpen door twee tegenstanders. In de halve finale liet Portugal vol komen onnodig tijdens de laatste drie minuten van de verlenging een voorsprong van 2-1 schieten. Frankrijk triomfeerde uiteindelijk over Spanje met 2-0 door een tref fer in de laatste minuut van Bellone. Vóór een titel binnen is moet de wedstrijd eerst ge speeld worden. De Fransen beseften dat pas in de rust van de finale. In de eerste helft kregen ze het Spaans be- PARIJS (ANP) - Michel Platini is topcorer gewor den van de eindronde van het toernooi om de Euro pese voetbaltitel. De Franse middenvelder maakte negen doelpun ten. Oud-Ajacied Frank Arnesen, die een wed strijd minder afwerkte dan Platini werd tweede. De Deen scoorde drie keer. De topscorerslijst is: 1. Michel Platini (Fra) 9 doelpunten, 2. Frank Ar nesen (Den) 3, 3. Jean- Francois Domergue (Fra) 2, Preben Elkjaer-Larsen (Den) 2, Rui Manuel Jor- dao (Por) 2, Antonio Ma- ceda (Spa) 2, Rudi Vóller (WD1) 2. KOPENHAGEN (ANP) - De wielerploeg, die Nederland zal vertegenwoordigen in Los An geles op de 100 kilometer, is tijdens de generale repititie voor de Spelen in Kopenhagen derde geworden. Het Nederlandse viertal Gert Jakobs, Maarten Ducrot, Jos Alberts en Erik Breukink reden de honderd kilometer in de stromende regen in 2 uur 5 minuten en 28 seconden en bleven daarmee verrassend de Oostduitsers (2.05.38) voor. Zweden werd winnaar in 2.04.12 en de Deense ploeg werd tweede in 2.05.14. nauwd. Coach Hidalgo sprak in de pauze van het grote ge luk dat de stand nog 0-0 was. Spanje overklaste voor 47.368 toeschouwers het favoriete thuisland in het tropisch war me Pare des Princes in de ope ningsfase op elk gebied. Zeker ook op techniek toen bleek dat de architect-schutter Platini in de zak van Camacho al vele j aren het betrouwbaarste Spaanse 'scheermes' zat. Munoz' discipelen plaatsten uiterlijke rust tegenover de hautaine houding, waarmee de Fransen hen nervositeit probeerden te verbergen. Met een bijzonder groot gevoel voor maat en bal, gingen de speldeprikken hoe meer de rust naderde op dolksteken lij - ken. Ook de overtredingen werden steeds harder. Wat eerst duwtjes waren, werden ordinaire schoppen. Waar Frankrijk alleen op kon bouwen was het geluk en de Tsjechoslowaakse scheids rechter Christov. In de zeven tiende minuut werd Lopez ge- tackled door Bossis, Christov zag geen strafschop. Twee mi nuten later kopte Victor bij een moeilijke kans net naast. In de 32e minuut kopte Santil- lana hard langs doelman Bats. Battiston, op de doellijn, stond toevallig op de goede plaats. In de 34e minuut speelde Santil- lana zich vrij, zijn afrondende schot ging door zijn gretigheid een meter naast. Christov pro beerde de Spaanse hardheid in toom te houden met geel voor Gallego en Carrasco. Van de Fransen kreeg Fernandez geel voor mekkeren bij de scheids rechter. Dat was iets waar meer van zijn landgenoten zich als verwende kleuters aan bezondigden, zonder dat Christov ze in de hoek zette. Bij terugkeer op het veld was Frankrijk flink veran derd. Werklust voerde nu de boventoon. Ook was besloten de Spaanse hardheid met grootheid te beantwoorden. Een charge met gestrekte be nen vooruit van Le Roux was zuiver bedoeld om Santillana uit de finale te schoppen. De zelfde Le Roux trapte in de openingswedstrijd de Deense technicus Simonsen uit het Europees kampioenschap. Tussen de negende en de elfde minuut van de tweede helft bleek nogmaals welk een geluk Frankrijk ten deel viel. Le Roux kreeg in eerste in stantie niet het verdiende rood, maar slechts geel. Vlak voor tijd moest de lange voor- stopper het veld ruimen toen hij opnieuw in de fout ging. In de twaalfde minuut van het tweede bedrijf kreeg Platini een vrije trap te nemen. De specialist joeg de bal met veel effect maar weinig kracht naar de hoek. Arconado kon gemakkelijk redding brengen. Hij liet het leer echter door zijn armen glippen en zag het tot zijn verbijstering luttele centimeters over de lijn rollen. Met de blunder van Arcona da was de eindstrijd gelijk be slist. De goedspelende Spaanse veldspelers waren er zo door aangeslagen dat het verweer nauwelijks nog iets voorstelde tot zeven minuten voor tijd Le Roux zijn verdiende loon wel kreeg en daarmee een scha duw over de Franse titel legde. Frankrijk benutte in de slotfa se de gelegenheid eindelijk wat voetbal te laten zien. Het winnende thuisland was in het laatste half uur sterker en be ter en verbloemde daarmee welk een rol het geluk had ge speeld. Frankrijk, dat in het Pare des Princes nooit een wedstrijd voor Europees of wereldkampioenschap ver loor, was heus de beste ploeg van het toernooi. Alleen was de titel lang niet op de beste manier gewonnen. Het late, tweede doelpunt van Bellone veranderde aan de situatie niets. Frankrijk-Spanje 2-0 (0-0). 57. Platini 1-0; 89. Bellone 2-0. Scheidsrechter: Christov (Tsj); toe schouwers: 47.368 (uitverkocht). Gele kaarten: Gallego en Carrasco (Spanje), Fernandez (Frankrijk). Rode kaart: Le Boux (Frankrijk). Frankrijk: Bats; Bossis; Battiston (Amoros), Le Roux en Domergue; Tigana, Fernandez, Giresse en Platini; Laeombe (Genghini) en Bellone. Spanje: Arconada; Gallego; Ur quiaga, Senor, Salva (Roberto) en Gallego; Francisco, Camacho en Julio Alberto (Sarabia); Santillana en Carrasco. OUDENBOSCH - Hennie Rovers is gisteravond in Oudenbosch winnaar gewor den van de eerste stayerswed strijd in een reeks van twaalf voor beroepswielerrenners. De renner uit Roosendaal, eerstejaars prof in de ploeg van Elro/AutoBrabant, won twee van de drie manches. Tweede werd Fred Rompel- berg en derde Heddy Nieuw- dorp. De uitslagen zijn: eerste man che: 1. Hennie Rovers (Roosendaal); 2. op 50 meter: Fred Rompelberg (Maas tricht); 3. op 2 ronden: Heddy Nieuwdorp (Zierikzee); twee de manche: 1. Rompelberg; 2. op 2 meter: Rovers; 3. op 30 meter: Nieuwdorp; derde manche: 1. Rovers; 2. op 12 meter: Rompelberg; 3. op 55 meter: Nieuwdorp; eindklas sement: 1. Rovers; 2. Rompel berg; 3. Nieuwdorp. (ADVERTENTIE) 8W Effectief rendement per 25 juni. Michel Platini, volgens de Fransen 'koning van Europa', in duel met Urquiaga van Spanje. - FOTO AP Van onze speciale verslaggever PARIJS - Michel Platini verklaarde de slechte eerste helft van zijn ploeg in het treffen met Spanje van gister avond te Parijs met: „We wilden reserves sparen voor de tweede helft. Daarom speelden we in het begin zo voor zichtig en rustig. We gokten op de tweede helft, want ook de Spanjaarden kregen problemen met hun konditie. Bo vendien, onze aanvallers waren niet fit en onze verdedi gers hadden ook veel fysieke problemen. En ook ik was moe. Als we deze ploeg bij elkaar kunnen houden, maken we een goede kans om over twee jaar in Mexico ook een goed kampioenschap te spelen." Miguel Munoz, de Spaanse coach, was niet verslagen. Lachend stond hij al op het veld naar de Fransen te kij ken die de beker langs het publiek droegen, lachend ver liet hij ook de kleedkamer. „De beste ploeg heeft gewon nen. We hebben van alles geprobeerd, maar de schorsing van Macena en Gordillo hebben we niet kunnen opvan gen. Een ploeg die in eigen land een finale speelt, ver slaan, dat is maar weinigen gegeven. Het is al een onge kend succes, dat wij de finale hebben behaald. Daarom treur ik niet dat wij de Europese titel niet hebben kunnen behalen." NEWPORT (ANP) - Wytze van der Zee uit Harlingen is als eerste Nederlandse solo zeiler woensdagmorgen half negen de haven van Newport binnengevaren. Hij heeft de Transatlantische zeilrace van Plymouth (Engeland) naar Newport in de Verenigde Sta ten voltooid in 23 dagen en 18 uur. Van der Zee beschikte niet over een supersnelle catama ran, maar volbracht de tocht in een tradioneel zeiljacht. Aan de solo-race namen 92 zeilers deel, onder wie tien Ne derlanders. Van der Zee kwam als 34e in Newport aan. ZEIST (ANP) - Johan Cruijff zal toch meespelen in het Ne derlands elftal anno 1974, dat op 3 juli in het Olympisch sta dion van München in actie komt tegen het nationale Westduitse elftal, dat wereld kampioen werd door in de fi nale Nederland te verslaan met 2-1. Voor de WK-revan che zullen beide landen in exact dezelfde opstelling aan treden als tien jaar geleden. Voor Nederland gaan ze ventien spelers naar München. De basis bestaat uit: Jong bloed, Suurbier, Haan, Rijs- bergen en Krol, Jansen, Nees- kens en Van Hanegem, Rep, Cruijff en Rensenbrink. Deze elf spelers worden vergezeld door Schrijvers, Treytel, Geels, Israel, De Jong en René van de Kerkhof. Als coach treedt Rinus Michels op. Ver der zal het begeleidingsteam van destijds de reis meemaken naar München. Van onze sportredactie BREDA - De profronde van Nederland, die op 21 augustus in Zundert van start gaat, zal dit keer betwist worden door ploegen van tien man. Dit op verzoek van de Nederlandse profformaties, die op deze ma nier hun renners meer werk gelegenheid kunnen bieden. Tot nu toe werd in de profron de met ploegen van acht gere den. Voor de profronde wordt op het ogenblik hard gewerkt aan het deelnemersveld. Coördina tor Peter Bonthuis heeft in ieder geval de toezegging tot deelname van de vier Neder landse prof-equipes binnen. Deze week reist Bonthuis naar de Tour de France om daar de onderhandelingen met enkele buitenlandse ploegen af te ronden. Bonthuis streeft er naar de in Italiaanse dienst rijdende Johan van de Velde, Frits Pi- rard, Martin Havik en Peter Koppert onder te brengen in een gelegenheidsploeg. Ook wereldkampioen Greg Le- mond heeft te kennen gegeven dat hij als voorbereiding op de strijd om de regenboogtrui op Mont Juich bij Barcelona be gin spetember graag de prof ronde van Nederland wil rij den. Lemond zou dan ook in de equipe rond Johan van de Vel de een plaats krijgen. LOS ANGELES (RTR) - Honderden zakkenrollers wachten in Los Angeles handenwrijvend op de grote invasie, die de Olympische Spelen over een maand met zich mee brengt. Volgens politie man Fred Reno, hoofd van een speciaal team, dat de dieven moet be strijden, beschouwen de zakkenrollers de Spelen als een paradijs voor hun activiteiten. Reno weet uit ervaring dat vooral sportevenementen een grote aantrekkings kracht uitoefenen op 'pickpockets'. Dit jaar zijn er tot nu toe zevenhonderd geval len van zakkenrollerij in Los Angeles bekend, waar ongeveer 150.000 dollar (ruim een half mil joen gulden) in andere handen is overgegaan. Dat is meer dan 200 dol lar per slachtoffer. „We geloven dat het aantal zakkenrollers tijdens de Spelen zal verdubbelen", aldus Reno. „We weten dat zeker 300 tot 400 spe cialisten op dat gebied, die normaal gesproken elders actief zijn, lang zaam maar zeker hun in trek nemen in Los Ange les." NAPELS - AC Napoli doet de zer dagen een laatste, vertwij felde poging Diego Maradona van Barcelona naar Italië te laten verhuizen. De Italiaanse club is in het bezit van de be nodigde bankgaranties voor het bedrag van ruim 23 mil joen gulden, waarmee hel Barcelona alsnog wil overha len de Argentijn te laten gaan. Een woordvoerder van de Italiaanse club verklaarde, dat Napoli bereid is 23 miljoen gulden over te maken aan Barcelona als transfersom. Daarnaast is de club rond met de speler over diens persoon lijke eisen. Maradona kan ruim drie miljoen gulden als tekengeld toucheren en een jaarsalaris van tegen de 2,5 miljoen gulden. DEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken, Hans van den Broek, heeft gisteren, na overleg met zijn collega van WVC, besloten de Zuid- afrikaanse motorcoureur Ma rio Rademeyer een visum t« verstrekken, waardoor deze zaterdag in Assen kan mee doen aan de TT-races in de 250 cc-klasse. Rademeyer trad gisteren a' aan voor de eerste training OP het Asser circuit. Vorig jaar werd Alan North in staat ge steld mee te doen, omdat wei gering onevenredig grote ge volgen zou kunnen hebben voor Nederlands belangrijkste motorsportevenement. VOETBAL - Klaus Fischer bij FC Köln overbodig gewor den, speelt in het komende sei zoen bij VfL Bochum. De Si- jarige aanvaller droeg 45 kee' het shirt van het Westduitse elftal. 'iiiiiiiiiiiiiiHtmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiiiiW Van onze sportredactie ASSEN - Boet van Duimen blijft zijn pogingen voortzet ten om toch aan de start te verschijnen van de 500 cc-race tijdens de TT van Assen. Dins dag kreeg de aan zijn hand ge blesseerde Van Duimen van de KNMV op medische gronden een startverbod opgelegd. Gis teren verscheen de beste mo torcoureur van Nederland in de solo-klassen evenwel toch op het Drentse circuit. Van Duimen had zijn motoren en monteurs meegebracht, vast besloten als hij is toch een po ging te wagen tot de training te worden toegelaten. Gisteren bestond daartoe niet de mogelijkheid, omdat het met een pen verstevigde middenhandsbeentje in zijn rechterhand nog te veel hin derde. Bovendien was er in Assen geen arts bereid de eer der getrokken conclusie van drie collega's middels een her keuring te heroverwegen. Vandaag test Van Duimen zijn snelherstellende hand weer. Voorzien van een speciaal manchet wil de 35-jarige rou tinier dan de baan op. Daar voor zal echter wel de goed keuring van de verantwoorde lijke artsen nodig zijn. De TT- commissie, niet bepaald ge lukkig met de uitsluiting van publiekstrekker Van'Duimen, wil in die kwestie de bemidde lende rol spelen. „Maar alleen als er wat te bemiddelen valt", aldus Jaap Timmer, de voorzitter van de TT-commissie, die zich woensdag onderhield met de beroepscoureur uit Ammerzo- den. „Die hand moet redelijk in orde zijn. Er is sprake van een snel herstel. Als Van Dui men donderdag zijn hand kan gebruiken, dan moet hij eigen lijk een kans hebben die in de race-situatie te testen. Daar voor zal echter wel toestem ming van de artsen nodig zijn. En de dokter die permissie geeft, na een dergelijke voor geschiedenis, zal moeilijk te vinden zijn". De eerste training voor de TT van Assen is gisteren gro tendeels verregend. De cou reurs weigerden op het natte en vernieuwde circuit in de Drentse hoofdstad grote risi co's te nemen. Daardoor kon het gebeuren, dat de Neder lander Straver in de 125 cc- klasse de snelste ronde aflegde en De Vries op een Suzuki de tweede plaats bezette bij de halve liters achter de Belg De Radigues. De uitslagen van de eerste training is: 500 cc: 1. De Radigues (Bel) Chevallier Honda 2.27,51 (149,701 km/uur), 2. De Vries (Ned) Suzuki 2.27,61, 3. Hyvaerinen (Fin) Suzuki 2.28,28, 4. Mamola (VSt) Honda 2.28,70, 5. Lawson (VSt) YamajJ 2.29,29, 7. Spencer (VSt) Honda 2.3021," Punt (Ned) Suzuki 2.35,67, 22. Duyz® (Ned) Suzuki 2.36,14, 26 Van der Mar" (Ned) Honda 2.38,72, 28. Boerman (N« Suzuki 2.39,22. 250 cc: 1. Lavado (Ven) Yamaha 2.25,* (151,894 km/uur), 2, Bertin (Fra) 2.25,58, 3. Sarron (Fra) Yamaha 2.25,67, Espie (Fra) Chevallier 2.27,81, 5. Fern®' dez (Fra) Yamaha 2.27,96, 19. LooyesjF (Ned) Rotax 2.30,91, 20. Doorakkers (N^ Yamaha 2.31,22, 25. Schouten (N« Yamaha 2.31,77, 28. Van der Wal (N» Yamaha 2.32,58. 125 cc: 1. Straver (Ned) MBA 2.4411 (134,567 km/uur), 2. Gianoli (Ita) Mf* 2.44,67, 3. Selini (Ita) MBA/ABF 2,44^1. - Muller (Zwi) MBA 2.45,46, 5. EgC®-' (Ned) EGA 2.46,03,7. Heykoop (Ned) »n' venero 2.47,99, 21. Van Erp (Ned) M#* 2.57,02,26. Van Soest (Ned) MBA 2.59,44 zijspan: 1. Biland/Waltisperg (Zwi) Yamaha 2.27,19 (150,026 km/uur), Streuer/Schnieders (Ned) LCR Yamafia 2.28,62,3. Michel/Fresc (Fra) LCR Yama ha 2.29,08, 4. Van Drie/Van Dis (Nf LCR Yamaha 2.30,67, 5. Schwarzel/Bu' ber (WD1) LCR Yamaha 2.31,34, 13. va" Kempen/De Haas (Ned) LCR Yamatw 2.35,78, 18. Modder/Van 't Klooster (Neo LCR Yamaha 2.40,57, 22. Kooy/Van w Groep (Ned) Kova 2.51,63. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllPtilllll"1 BREDA-FC Utr van het komende i Flight werd gister technisch manager j met deze overgang maakt. Flight stond al Maaskant. „Hij is middenvelder en we zoeken." De 28-jarige inwl FC Utrecht. Vrij laif de ploeg uit de Don' zoen kreeg trainer f LONDEN - De twe of, liever gezegd, dè gisteren verhinderd I rassing te zorgen, o' van The All Englai tijdens het juniorej kreeg hij een geretoj de scheidrechter vo^ tanden afbraken. door Leon Krljnent LONDEN - De uitslagen van he toernooi van Wimbledon zijn:d kelspel, eerste ronde: Steffi Gra Susan Mascarin (VSt) 6-4, 5 damesenkelspel, tweede ronde; Bassett (Can, 16)-Marie-Cristin< (Fra) 6-1, 6-4; Yvonne Vermaa Jenny Klitch (VSt) 6-3,6-2; Cam. jamin (VSt)-Wendy White (VSt) Iva Budarova (Tsj)-Alycia (VSt) 6-4, 6-4; Martina Navratil 1)-Amy Holton (VSt) 6-2, 7-5; E Sayers (Aus)-Gretchen Rush (VS 6, 6-2; Svetlana Tsjerneva (Sov Raschiatore (VSt) 6-3, 6-4; Barb ter (VSt, 13)-Grace Kim (VSt) Anne Hobbs (GBr)-Mary Loi (VSt) 6-4, 6-3; Julie Salmon (C verley Mould (ZAf) 6-4, 7-6; Skuherska (Tsj)-Melissa Brown 4,6-4; Wendy TYirnbull (VSt, 9)- Brown (GBr) 6-3, 6-4; Manuela (Bul, 7)-Natalja Rewa (Sov) 6-2, Herenenkelspel, eerste rondf Lendl (Tsj, 2)-Derek Tarr (Aus) 6-3; Rolf Gehring (WDl)-Zoltan ky (Hon) 7-6, 7-5, 6-3; Steve (VSt)-Hans Schwaier (WD1) 6-1, Tom Gullikson (VSt)-Stuart Ba 7-5, 6-3, 6-4, Tim Gullikson (V Shiras (VSt) 3-6, 6-3, 6-4, 6- Mayotte (VSt, 16)-Fransisco (Par) 7-5, 7-6, 7-6; Paul Annacor Mark Dickson (VSt) 7-6, 7-6, Jimmy Connors (VSt, 3)-Stefan son (Zwe) 6-2,6-1,6-3; Christo va burg (ZA1)-Matt Doyle (Ier) 4-6, 7-6; Martin Davis (VSt)-Craig (VSt) 6-3, 6-4, 6-3; Danie Visse Miloslav Mecir (Tsj) 6-3,6-2,6-4. Heren enkelspel, tweede ronde; Arias (VSt, 5)-Gianni Oclepj: 5-7, 3-6, 7-6, 6-4; Johan Kriel Stefan Edberg (Zwe) 1-6,6-7,6-4, Tomas Smid (Tsj, 13)-Mark Kr; (Aus) 6-3, 2-6, 6-7, 7-6, 8-6; Sco1 (Vst)-Joakim Nyström (Zwe) 6-1 6-1; John Lloyd (GBr)-Greg (Vst) 4-6,6-3,6-4,6-1. Dames enkelspel, tweede ronde Jordan (VSt, 6)-Virginia Ruzici 6-3; Lisa Bonder (VSt, 11)-Barb; ken (VSt) 7-6, 6-2; Pam Shriver Gigi Fernandez (Por) 3-6,6-3,8-6 BRESCIA (AFP) - De ming van Guido Bontem de ronde van Frankrijk op de tocht. De 24-jarig liaan, dit seizoen winnai de klassieker Gent-Wev< kwam tijdens een traini in de omgeving van zijn plaats Brescia ten val. Daarbij liep hij veru gen aan het linker juktx wenkbrauw op. Van onze tenni HULST - In het door week georganiseerde gisteren rake klappen lijke favorieten, Moniq Baecke, werden beiden i door respectievelijk de brugge en de Belgische S Beide Hulsterse meisje op rozen te zitten. Chant 6-3 in haar voordeel en i set een ruime voorsprot door de Belgische aardig temin bleef Baecke met match-point niet benutti met 5-7, om de derde met Monique Begijn kwart "rugge eveneens goed u: eerste set won zij met tweede in met 5-7. Essell sende set naar zich toe geplaatste Martine Nijs eenvoudig tegen Marijke In de C-categorie bij wel Ronnie van Remorfe hun plaatsing waar. Ve Mark Marteijn (6-3, 6-3 stopte Edmond Verhelst

de Stem | 1984 | | pagina 6