4Drie onder een kap' in oude binnenstad Programma Havenfeesten 'Gebruik alcohol onder schooljeugd niet onrustbarend' Nieuwe voorzitter Maatschappelijke Dienstverlening Opening door landing parachutisten Redding Sportdag scholieren mts/ meao Terneuzen DONDERDAG 28 JUN11984 PAGINA ZEELAND VANZEELAND Kinderjury Zeeland in oprichting Succes J. Nolet in kringvlucht uit Compiègne TERNEUZEN - Voor de vierde maal staat Terneuzen zaterdag 30 juni en zondag 1 juli in het teken van de Havenfeesten. Het evene ment, dat vorig jaar ruim 40.000 bezoekers trok, wordt dit jaar op spectaculaire wijze ge opend door parachutisten met para-sailing en voorvliegen van een oud vliegtuig. KAMERLID: Geef pijlers namen van koninklijke familie Schoolartsendienst: Unieke samenwerkingsschool Terneuzen Plattelands jongeren wisselen uit met Zwitsers GEBRUIKTE AUTO'S CARAVANS VOUWWAGENS DE KREEKZOOM Gaaibolling W-estdorpe Motorhistorie herleeft in Terneuzen vande BMW-dealer Garage VeHxvgge bv Terneuzen DONDERDAG 28 i RETR an chemei zitter I. Bertou va een grootscheepse met als doel de vele wateringskanaal ven van een wisse i markten T16 Van een onzer verslaggevers GOES - De Kinderjury Goes, een tiental kinde ren dat sinds vorig jaar kinderboeken beoordeelt, heeft zulke goede resul taten geboekt, dat nu be gonnen is met de oprich ting van een Zeeuwse Kinderjury die afdelin gen heeft in heel Zeeland. Om dit financieel rond te kunnen breien heeft de initiatiefnemer John Eckhardt een subsidie van 7000 gulden aan de provincie gevraagd. Onder het motto 'kin deren moeten hun eigen boeken beoordelen' heeft de Kinderjury Goes al et telijke juryrapporten over Nederlandse kin derboeken samengesteld. Zo'n rapport wordt dan opgestuurd naar de scho len in de regio en gaat vergezeld van een les brief. Bij de betrokken scholen sloeg het initia tief in als een bom en ook landelijk kreeg de Kin derjury Goes de nodige complimenten. John Eckhardt heeft deze reacties vertaald in een plan voor een kinder jury met een breder draagvlak, en daarom tien plaatsen in Zeeland uitgezocht die elk een ju ry krijgen waarin tien kinderen zitting hebben. De samenstelling van de nieuwe Kinderjury Zee land is al in een vergev orderd stadium; alles hangt nu af van het al of niet toekennen van de subsidie. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - De kring Mid den Zeeuwsch-Vlaanderen hield met 696 jonge duiven een concours vanuit Compiègne. 1, 3 en 9. J. Nolet te Axel (1117,64 mpm). 2 en 4. A. Bouchaut en zoon te Sluiskil, 5. J. du Puy te Sluiskil, 6. M. Dieleman, Axel, 7. Visser- Lensen, Axel, 8. C. van de Berghe, Sas van Gent, 10. H. van de Veeke, Westdorpe met 488 oude duiven. 1 en 2. A. Bouchaut en zoon (1150,65 mpm). 2. R. de Koeijer, Zuiddorpe, 4. D. Dieleman, 5. Comb. Elegeert, Sas van Gent, 6. A. Arens, Terneu- zen, 7. P. Baecke, Westdorpe, 8. J. du Puy, 9. A. de Caluwe, Sluiskil, 10. D. Dobbelaar, Boschkapelle. De Reisduif te Philippine met 338 jonge duiven (1065,12 mpm). 1. Comb. Wiskerke, 2. Th. Rammeloo, 3,4 en 6. W. Lauret, 5 en 10. F. Roe- giest, 7. F. Dieleman, 8. H de Klerk, 9. D. Siben met 159 oude duiven (1094,12 mpm). 1. T. de Bruijn en zoon, 2 en 5. A. Rammeloo, 3 en 7. J. den Hamer, 4 en 8. F. Dieleman, 6. Comb. Wolfert, 9. J. de Mul, 10. F. Roegiest. Met Moed Vooruit te Boschkapelle met 169 jonge duiven (1098,84 mpm). 1. J. Stallaert, 2 en 10. E. Strooband, 3. J. de Klerk, 4 en 7. D. Dobbelaar, 5. A. van Poorten, 6. Th. Dobbelaar, 8. Th. Lambert, 9. P. Dobbelaar met 125 oude duiven (1118,05 mpm). 1,4 en 6. D. Dobbe laar, 2. J. Wauters, 3. R. Kerck- haert, 5. A. van Poorten, 7. P. Pie- ters, 8. Th. Dobbelaar, 9. R. van Poorten, 10. A. Nicolaas. De Reisduif te Sluiskil met 180 jon ge duiven (1130,98 mpm). 1. A. de Caluwé, 2 en 8. A. de Klerk, 3,4 en 9. A. Bouchaut en zoon, 5. B. de Koeijer, 6. W. Bracke, 7. Comb. Du Puy-Biezen, 10. J. Dane met 91 oude duiven (1150,65 mpm). 1 en 2. A. Bouchaut en zoon, 3. A. de Calu we, 4. J. van Avermaete, 5. J. Dane. De Vrede te Sas van Gent met 214 jonge duiven (1103,19 mpm). 1 en 6. J. du Puy, 2. C. van de Berghe, 3. R. de Caluwé, 4 en 8. M. van Dam, 5. R. Geernaert, 7 en 10. Comb. Ele geert, 9. H. Marquinie met 174 oude duiven. 1. Comb. Elegeert, 2,4 en 9. J. du Puy, 3. R. van de Berghe, 5. G. Dellaert, 6. C. van de Berghe, 7. gebr. Martens, 8. J. van Oppen, 10. G. Begijn. Volharding te Westdorpe met 100 jonge duiven (1096,48 mpm). 1,6 en 8. H. van de Veeke, 2 en 3. A. van Paemel, 4. L. Notschaele, 5. G. Gij- sel, 7. P. Baecke, 9. C. van Acker, 10. R. Gijsel met 110 oude duiven (1123,10 mpm). 1,2,7 en 9. P. Baecke, 3,4,5,6 en 8. A. Rombout, 10. Ed. de Smet. De Postduif te Heikant met 135 oude duiven 1130,21 mpm). 1 en 4. E. Sturm, 2. A. van Bunderen, 3 en 5. Gebr. Thijs, 6,8 en 9. Ed. Ver schuren, 10. gebr. Van Houten met 126 jaarlingen (1131,10 mpm). 1. D. Nice, 2,5 en 7. Cl. Thuij, 3. Gebr. Sturm, 4 en 8. gebr. Thijs, 6. L. Her- wegh, 9. Ed. Verschuren, 10. H. van de Branden. Nieuw Leven te Koewacht met 119 jonge duiven (1089,12 mpm). 1. R. Clapdorp, 2. P. Matthijs, 3,8 en 10. R. van Hijfte, 4. mevrouw Goos- sens, 5. gebr. Rombout, 6. P. de Bock, 7. G. Jansens, 9. M. Rombout, met 72 jaarlingen (1135,85 mpm). 1. G. Schalkens, 2. R. de Laruelle, 3. G. Jansens, 4. Jos Elegeert, 5. F. Roegiest, met 78 oude duiven (1153,56 mpm). 1 en 3. R. de Laruel le, 2. G. Schalkens, 4. L. Seghers, 5. Th. de Waal. Herleving te Kloosterzande met 172 oude duiven (1123,78 mpm). 1. C. Bisschop, 2. B. van Waes, 3. H. van Dijk, 4 en 5. A. Lauret, 6. A. de Ke- ijzer en zoon, 7. J. van de Borgt, 8. J. van Goethem, 9. J. Voet, 10. G. Pauwels met 185 jaarlingduiven (1117,99 mpm). 1. B. van Waes, 2 en 3. A. Hemelaar, 4. J. van Goethem, 5. D. van de Borgt, 6. C. Bisschop, 7. A. de Keijzer en zoon, 8 en 9. L. de Waal en zoon, 10. R. Mahu. De Zwaluw te Kwadendamme met 134 duiven (1088 mpm). 12 en 8. J. van 't Westeinde, 3. R. de Koster, 4 en 6. H. Beulens en zoon, 5. P. Poortvliet, 7. A. Claessens, 9 en 10. M. van Beveren. Blauwe Doffer te Hansweert met 134 duiven. 12 en 9. De Leeuw en zoon, 3,5 en 7. A. Dommanchet, 4. A. Bogers jr., 5. P. Ocké jr., 8. De Ke ijzer en zoon, 10. De Klerk en zoon. Van onze correspondent TERNEUZEN - Met een ha venbal in de feesttent zullen de eerste dag van de Ter- neuzense havenfeesten op zaterdag 30 juni worden af gesloten. Vanaf 20.30 uur tot een half uur na middernacht is er 'De Vader Abraham Show', met muzikale mede werking van het orkest Son ny Boys en uiteraard Pierre Kartner zelf. Kaarten in voorverkoop verkrijgbaar bij de VW-Terneuzen, de kantine van de sporthal 't Zwaantje en bij J. Tacq, Potgieterstraat 7. Programma havenfees ten: Zaterdag 30 juni. 10.30 uur: Opening door het lan den van parachutisten. Daarna gratis rondvaarten op de Westerschelde. 14.00 tot 16.00 uur: behendigheids wedstrijden met vorkhef trucks. 17.00 uur: grootse vlootshow op de Wester schelde. 19.30 tot 20.30 uur: concert door de harmonie De Vliegende Hollander op het feestterrein, bij slecht weer in de feesttent. Zondag 1 juli: vanaf 13.30 uur: rondvaarten, optreden van muziekkorpsen e.d.. 14.15 uur: roeiwedstrijden in de voormalige veerhaven. 17.00 uur: blusdemonstratie door boten van Muller en Union. Op beide dagen verder: 'Hoe sterk ben je?' Kracht proeven in hijsen en tillen, waaraan iedereen gratis kan deelnemen. Voor de aller- sterksten enkele leuke prij zen (organisatie Powerclub A. en T. Harms). Bovendien: een tentoonstelling van mo delschepen, informatiestand over de sleepvaart, Terneu- zen 400 jaar stad met een presentatie van de Haven bedrijven, Reddingsbrigade plus EHBO 'Stand-by' en zeilwedstrijden. Verder zijn er voor de bezoekers een grote feesttent met bar, tal rijke eetkraampjes, een ge luidsinstallatie met goede muziek en indien nodig in formatie door speaker Pier re Eysackers. Terneuzen weer in teken Havenfeesten Van onze correspondent Om 10.45 uur zaterdagmor gen zullen enkelen van grote hoogte uit een vliegtuig sprin gen en trachten te landen op het stukje strand ten westen van de voormalige haven. De para's zullen de vlag van de Terneuzense VW, die de fees ten organiseerde, bij zich heb- Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - Het Zeeuwse WD-tweedekamerlid Jan te Veldhuis vindt, dat de 65 pij lers van de stormvloedkering de naam moeten krijgen van leden van het koninklijk huis en van mensen, die zich voor de Oosterschelde-werken zeer verdienstelijk hebben ge maakt. „Dit als blijvend en herken baar eerbewijs voor de direct betrokkenen, en als symbool voor Nederlandse kunde en saamhorigheid", aldus Te Veldhuis gisteravond bij de behandeling van de vijftiende voortgangsrapportage over de Oosterschelde-werken in de vaste kamercommissie voor Verkeer en Waterstaat. Minister Smit-Kroes rea geerde gisteravond lacherig. „Laten we maar beginnen met de keringen in de sluitgaten namen te geven: Tuynkering en Zeekering", suggereerde ze, met een verwijzing naar haar voorgangers op Verkeer en Waterstaat Tuynman en Zee- valking. ben. Na de landing zal de vlag worden overhandigd aan bur gemeester C. Ockeloen. Met het hijsen van de vlag zijn dan de Havenfeesten officieel ge opend. Daarna zal door leden van Para-Air-Service-Nederland een twee uur durende show in en rondom de veerhaven wor den gebracht. Hoogtepunten uit die watershow zullen on getwijfeld de pogingen van enkele parachutisten zijn om in de haven te para-sailen. Achter een snelle speedboot zullen deze via een lange kabel proberen hoog boven het feestterrein uit te stijgen, om daarna met behulp van hun parachute weer neer te dalen. Verder staan nog enkele de monstraties waterskieën op het programma. De openings activiteiten worden afgesloten met een tweede sprong uit een vliegtuig door enkele para chutisten. Dat staat gepland om 12.30 uur. In verband met Terneuzen 400 jaar stad zijn de rondvaar ten op beide dagen gratis. Daarvoor zijn dit jaar be schikbaar schepen van Muller, Union, Verenigde Bootlieden en G. de Rooij. Ook aan de zie ken en gehandicapten is ge dacht. Op beide dagen houdt de afdeling Terneuzen van De Zonnebloem een aantal vaar tochten op de Westerschelde. Een geheel nieuw onderdeel bij de havenfeesten zijn de roeiwedstrijden op zondag tussen 14.15 en 15.30 uur. Acht teams van verschillende be drijven komen dan tegen el kaar in het strijdperk. Elk team bestaat uit vier roeiers en een stuurman. Deze zullen elkaar in een soort afvalrace bekampen, waarbij steeds twee teams tegen elkaar zul len strijden. Van onze correspondent TERNEUZEN - Het alcoholgebruik en het gebruik van softdrugs onder de Zeeuws-Vlaamse schooljeugd in de leeftijd van 10 tot 18 jaar is (nog) niet onrustba rend. Toch moet niet worden uitgesloten dat artsen, verbonden aan de schoolartsendienst in deze regio, in 1985 met een globaal rapport zullen komen. Daaraan gekoppeld zal dan daarvan regelmatig op de ook wellicht een rapportage vermeld staan over geslachts ziekte. Voor wat het gebruik van softdrugs aangaat, heeft men bij het schoolonderzoek zeer zeker de hulp van de leer lingen nodig, die dan bereid zijn op eventuele vragen eer lijk te antwoorden. Het in de regio Zeeuwsch- Vlaanderen nog niet veront rustende probleem werd gis termiddag tijdens de vergade ring van de schoolartsendienst in Zeeuwsch-Vlaanderen tij dens de rondvraag aange roerd, naar aanleiding van het jaarverslag over 1983. Wel was men het er over eens dat een eventuele samenwerking met het Zeeuws consultatiebureau voor alcohol en drugs (ZACD) in de toekomst indien noodza kelijk gewenst is. Voorzitter J.M. Doppegie- ter-Thiel haaste zich na deze uiteenzetting te zeggen dat het met het aantal geslachtsziek ten meevalt. „We worden op hoogte gesteld, maar je kunt zeggen dat het 0,0 is. In deze in de burgerzaal van het Terneuzense stadhuis ge houden openbare vergadering van de dienst verzette de heer P. Apers zich ook tegen de voorgestelde vergoeding voor aankoop van boeken en abon nementen op vakliteratuur, bepaald op 250 gulden per arts. Volgens de Axelse wethou der, gezien de salarissen zeker niet nodig: „Bovendien gaat het mij niet om het bedrag maar om het principe", aldus Apers, die voorstelde het maar af te schaffen. Zover kwam het echter niet en nadat me vrouw Doppegieter-Thiel nog eens had verwoord dat andere ambtenaren, bij voorbeeld bij de politie, daarvoor een ver goeding krijgen en het hier gaat om een vermindering van het bedrag (was 350 gulden) had eenieder, mogelijk met uitzondering van de heer Apers, hier vrede mee. Van onze correspondent TERNEUZEN - Tijdens een bestuursvergadering van de Stichting voor Maatschappe lijke dienstverlening te Ter neuzen werd tot nieuwe voor zitter benoemd mevrouw B.E. Stevens-Drayer te Terneuzen. Secretaris werd mevrouw M.H. van Meurs-Meijer uit Axel, terwijl de heer J.J. de Weerdt vice-voorzitter en mr. C.F.E. Galama uit Zaamslag penningmeester blijven. De scheidende voorzitter, de heer J.M. de Feyter uit Ter neuzen, heeft sinds de tot standkoming van de stichting in 1972, deel uitgemaakt van het bestuur. In 1980 werd hij voorzitter. De jaren dat de heer De Feyter voorzitter van de stichting was, kenmerkei zich enerzijds door de beper. kingen welke het gevolg wa ren van de bezuinigingen, an derzijds zag de Alpha-hulphei levenslicht binnen de instel- ling en werden de fundamen ten gelegd voor de 24-uurs hulpverlening in de gezinsver zorging en een flexibelei werkwijze binnen de 'normale' uren, waarmee de stichting van maatconfectie naar hulp op maat hoopt te gaan. Ook het informatiecentrum kreeg in deze jaren gestalte een mogelijkheid voor het pu. bliek om (gratis) advies en in- formatie op velerlei gebied te krijgen en waar inmiddels reeds door velen gebruik van wordt gemaakt. In de H. Familieschool wordt een samenwerkingsschool gevestigd. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Verscholen in Terneuzens oude binnen stad ligt een school die eigenlijk een ruimere aan blik verdient. Want de sa menwerkingsvorm waarin katholiek, protestants en openbaar onderwijs in de binnenstad elkaar hebben gevonden, is vrijwel uniek. 'Drie onder een kap', zo'n sa menwerking komt praktisch alleen voor in het bijzonder onderwijs (LOM, MLK en dergelijke) en dan meestal nog alleen tussen verschil lende confessionele richtin gen. Natuurlijk voelden alle partijen het mes op de keel: Zonder samenwerking dreigde zowel de RK H. Fa milieschool (met de Maria- kleuterschool) als de open bare Zonneschool (met de kleuterschool De Spring plank) helemaal te verdwij nen, terwijl de basis van het protestants onderwijs al verdwenen was uit de bin nenstad met de opheffing van de kleuterschool aan de Schoolweg. Maar toch, zoveel gezind ten onder een noemer krij gen, dat kost veel tijd en energie. Niet in de laatste plaats met medewerking van de gemeente, en met een door het ministerie gestelde 'dead-line' (1 april) in het vooruitzicht, kwam het in het afgelopen voorjaar pas goed. En toen waren er al leen nog blije gezichten te zien. Het resultaat is dat beide kleuter- en lagere scholen per 1 augustus onder een dak komen, dat van de hui dige H. Familieschool (een naamswijziging is op komst!) aan de Korte Kerk straat. De kleuterschool start met 25 leerlingen, de lagere school met 94. Alle leerkrachten van beide scholen blijven voorlopig aan het werk. Pas volgend jaar wordt de samenwer kingsschool een officiële ba sisschool. Verlengstuk Schoolhoofd Jacques van der Veeken van de huidige Familieschool hoopt dat te gen die tijd ook de accom modatie is uitgebreid en verbeterd. Het oudste ge deelte van de school stamt uit 1929. In 1932 en in 1954 werd er verbouwd en uitge breid. Schoolleiding en -be stuur zouden graag extra faciliteiten krijgen, bij voor beeld voor het onderwijs aan relatief sterk vertegen woordigde kinderen van buitenlanders. Zekerheid daarover heeft men nog niet. De bedoeling is dat ook in de nieuwe school de ver schillende levensbeschou welijke richtingen tot hun recht komen. „De school is een verlengstuk van het ge zin. Als ouders wensen heb ben met betrekking tot de opvoeding van hun kinderen moet je daar rekening mee houden", vindt Van der Vee ken. Binnenkort wordt be sloten hoe men dat in het vat zal gieten. Trouw Omdat aan alle richtingen recht wordt gedaan, en ook 'omdat ze erg gehecht zijn aan de binnenstad', blijven vrijwel alle ouders de nieu we school trouw. Alleen van de Zonneschool vertrekt - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER naar verwachting een hand vol kinderen naar een ande re openbare school. Daar staat tegenover dat de bin- nenstadschool al volgend schooljaar de komst van en kele protestantse kinderen tegemoet kan zien. Zij haakten af bij de Wil lem van Oranjeschool aan de Leeuwenlaan, die vol gendjaar opgaat in De Terp. De daardoor noodzakelijke oversteek van de drukke Guido Gezellestraat heeft een aantal ouders doen kie zen voor de nieuwe samen werkingsschool in de bin nenstad. Groei Voor de toekomst ziet de nieuwe school het zonnig in. Dank zij alle renovatieplan nen zit er groei in de binnen stad. En de verwachting is uiteraard dat met de komst van jonge gezinnen ook de school daarvan de vruchten zal plukken. Waar eerst he lemaal niets dreigde over te blijven, staat er straks toch een levensvatbare school. 'EMM' zit vast wel tussen de inzendingen van een prijs vraag die de nieuwe naam moet opleveren. (ADVERTENTIE) Van een onzer verslaggevers SLUISKIL - De Plattelands jongeren Zeeuwsch-Vlaande ren hebben een uitwisselings programma op touw gezet met Zwitserse collega's van de Ju- gend Gruppe. De Zwitsers komen een week op bezoek in Zeeuwsch- Vlaanderen en wel van 1 tot en met 7 juli. Zondagmiddag 1 ju li rond 16.00 uur arriveren de Zwitserse gasten bij zaal Dal- linga in Sluiskil. Van onze correspondent TERNEUZEN - Als afsluiting -ran het schooljaar wordt in de mts/meao vrijdag een sport dag gehouden. Aan deze sport dag kan worden deelgenomen door leerlingen en introducés. Bij introducés wordt vooral gedacht aan leerlingen van andere scholen die reeds va kantie hebben. Introducés kunnen zich aanmelden via leerlingen van de mts of direct via de school. Er kan worden deelgeno men aan voetbal (groepjes van zes personen) op het veld van de school; tennisdubbels op het plein van de school; dam men in de kantine; badminton in de gymzalen; auto- en bromfietspuzzelrit in de om geving van Terneuzen; triath lon, om 10.00 uur start 1 kilo meter zwemmen in Schelde- bad, om 11.00 uur 25 kilometer fietsen en om 13.00 uur 5 kilo meter lopen in de omgeving van het schoolgebouw. (ADVERTENTIE) Mr. Haarmanweg Terneuzen Tel. 01150-13106 Van onze correspondent WESTDORPE - Het bestuur van fietscrossclub De Kreek crossers te Westdorpe wil wat gaan ondernemen om de fi nanciële positie een beter aan zien te geven. De in Westdorpe populaire club houdt vrijdag 6 juli een wedstrijd gaaibollen op het terrein bij bar De Gravin aan de Graafjansdijk te Westdor pe. De deelnemers aan de gaai bolling worden verdeeld in drie groepen: jeugd tot en met vijftien jaar, dames en heren. Deelnemers kunnen zich van af half zeven laten inschrij- TERNEUZEN - De viering van het 400-jarig bestaan van de gemeente Terneuzen zal voor menig motorliefhebber een hoogtepunt bereiken wan neer zondag 1 juli een grote groep Oldtimer-enthousiasten een rondrit zal maken door Terneuzen. Initiatiefnemers Adri de Ridder en Jan Corstanje heb ben een programma samenge steld voor de naar schatting dertig a veertig deelnemers van de rondrit. Verzamelpunt is café De Schepper op de Axelse Sassing, van waaruit men om half twee vertrekt naar het oostelijk deel van de gemeente Terneuzen. Rond drie uur wordt de stoet ver wacht op de markt; een top punt van rust op zondagmid dag doch ditmaal verrijkt met het nostalgische geluid van de vele Engelse viertakten. Op de markt volgt een zoge naamde 'Line-up' zodat het publiek de fraaie staaltjes van noeste huisvlijt van dichtbij kan bewonderen. Ondertussen vindt er een motor-verkiezing plaats voor de best gerestau reerde motorfiets. Daarna zal men de rondrit voortzetten in het westelijk deel van de ge meente Terneuzen waarna op nieuw koers wordt gezet naar de Axelse Sassin,g. (ADVERTENTIE) Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-13451 Soos altern - Zaterdag 30 ji»j is er weer een gezellige avow voor alle alleenstaanden. D! avond begint om 20.00 uur e» wordt gehouden in het Zuid' landtheater te Terneuzen. B wordt een dubbele bingo gc' speeld en de muziek zal woft den verzorgd door de W Band. GOES - De 24-jarige P.K. en de 21-jarige F.L., afkomstig ui' Goes, zijn op heterdaad te* trapt, terwijl zij bezig waren in te breken in de LBO-schooi aan de Bergweg te Goes. Ze zijn in verzekerde bewaring gesteld. GOES - In een flat aan de Breitnerstraat bij de famiüe M. de P. is ingebroken. Twee fotocamera's ter waarde van 600 gulden werden ontvreemd- Al voc Van ee Ettelijke duizendei duizend vol kuit zitt met sleepnetten gevai uitgezet. Zoals bekend wordt Bakkersdam-kanaal diept, waarvoor het droog moet worden g( Deel voor deel wordt damd en daarna leeggepi wat voor de in het water wezige vissen het onherr lijke einde betekent. Daarbij komt dat het k; een broedplaats is voo karper. Uit alle kreke plassen komt die vis in tijd van het jaar bij duize naar het Bakkersdam-k; om daar kuit te schieten. Bertou, die een rampl zag komen, sloeg alarr verzamelde een groepje f 1,67 BRESKENS - Aan de visn Breskens werd aangevoerc kg. export garnalen 14,43 pellerij garnalen 14,14, bot 0,81,1092 kg. schar 1. kg. schol 2,88, 3498 kg. tong 847 kg. tarbot 14,18, 706 kg 11,49, 2304 kg. kabeljauw I kg. wijting 1,82, 24 kg. rog 893 kg. poon 2,33,39 kg. haa 13 kg.ham 17,66, 55 kg. bc herder 19,45, 82 kg. tongs 6,34, 1147 kg, inktvis 2,24 bolk 1,80, 111 kg. paling kg. horsmakreel 0,29. GOES, 27 juni - Natuursla 0.04-0.38, andijvie kg kl 2 0 bloemkool st. kl 1 0.80-1,30, 0.23-0,40, 0.40-1.20, broccoli natuurbospeen kl 1 1.21-1.27 kool kl 1 0.51-0.55, snijbonen 3.70, kl 2 KM 2.70, tuinbon 1.00-1.14, prei bos kl 11.24-1.1 ten bos kl 1 0.62-0,74, uien 1 0.14-0.48, peterselie bos kl peulen kl 1 4.00, bonenkru, 0.20, ijsbergsla kl 1 0.57, ret zonder blad kl 2 0.02, Golde cious kl 1 70/80 1,00, 60/70 0. 80/90 0.89, 70/80 0.73-0.96, 60, aardbeien glas ds. x ,200 0.64-0.69, aardbeien open gr kl 1 3.50, kl 2 A 2.70 2.00, frai glas doos x 150 gr, kl 1 4.30, aardappelen dr 0.95, kl 1 eersteling vroeg gt 0.93-1 0.83-0.96, bo 1.14-1.34, kl 0 late aardappelen gt 0.50. KAPELLE, 27 juni - Aai doosjes I 59-69, II 55, aardbe kilo I 2.00-3.90, rode bessen Ia 1.51, extra 1.90. Groenten: 5.10, bloemkool 45-1.20, r: 16-22, kasprincessebonen spitskool 52, aardappelen I drielingen 78-91, kriel 98-99. TERNEUZEN - Per stuk: 41, bloemkool A 76-111, A2 55-89, B2 38, groene komk 101, Per bos: bospeen 97-120 79-111, uien 45-53. Per d(X): beien 54-70. Per kilogram: lingen 88, bintjes 52-60, and 56, sav. kool 50-60, spitsko< rode kool 60-83, Van onze correspoi ST. KRUIS - Sin te ligt er op de lang avond verlaten bij. zielen tellende dorp rust. Slechts een pas staan voor de twee c parkeerd, wachtend eigenaars die bij 'Greet' na een dag va een goudgele met set rande pint door het gieten. Toch zit er nog st in St. Kruis, want actieve Dorpsgemeer zoals de plaatselij k< raad wordt genoemc ook de voetbalclub perbusse weer op. aantal jaren, waarin de monumentale stc ren genoemde vereni lastig had, zit men w op in de running. En ste weekend van jui het tienjarig best grootse wijze herdac Want het is immer een decennium gele in de toen nog drie c; de Aardenburgse 1 collectebussen op stonden. Doel: Het in van geld om daan voetbalvereniging oi ten. En hoe later h hoe meer munten gleuf gleden. Jongste voorzi Het trio dat aan stond van de FC Pe bestond uit Walter F Tonnie van Hal en Buysen. De eerste t inmiddels uit het

de Stem | 1984 | | pagina 12