Lammerts: 4 Ik respecteer besluit Post' Toon van der Steen wint in StJansteen Raymonda Vergauwen lid jurykorps Van Duimen mag niet in TT starten Beckenbauer wordt technisch directeur 10.00 VERLIES VAN DIJK IN HULST A56 20.95 ^8.5Ü 7.45 -&r75 4.45 1&45T 7.95 /HIJNDEL WaARDEBon1 p1 D°°S :e Broekluiers ub-Crème Shoulders eken-Mix WOENSDAG 27 JUN11984 T14 PAGINA SPORT 2 Zeeuws record voor Alfons Frankevijle Van 't Westeinde wint in Waarde KNYB eist beschikbaar zijn van 'buitenlanders' ZEEUWSCH-VLAAMSE NAAR LOS ANGELES b?ckers 11,JLE£S KROKETTEN 20 STUKS I 2.98 gsldig T/M 30/6 Ni super-30, puper-78, maxi-60 IIS Dik Bruna ibal nale huid of neerd terug op bank poo vet haar Fietstoerkaart DOrd Nederland JU95r 1.49 ;ht voorbehouden. en-Leur, Bisschop it, Nw. Markt 41 28 Dongen, Heuvelstraat 67 :straat 41 Goes, euzen, Noordstraat e 52 Middelburg, luburg, Kanaal - SITTAKD - De Zeeuwsae af vaardiging tijdens de nationa le atletiekkampioenschappen afgelopen weekeinde in Sit- tard bestond slechts uit een viertal atleten. Ondanks dat ze niet voor een medaille in aan merking kwamen mogen ze toch, met uitzondering van paan van Oosten op een ge slaagd kampioenschap terug blikken. Alfons Frankevijle kon zelfs een eigen Zeeuws record op de 200 meter naar de archieven verwijzen. Tijdens die finale kwam hij weliswaar niet ver der dan een zevende plaats, maar zijn tijd van 21.99 elec- tronisch gemeten, betekende teruggerekend een handge- klokte tijd van 21.75, waarmee hij zijn tijd van 21.8, die hij vo rig jaar liep, overtrof. Ook op •de 100 meter kwam de Schel- desport-atleet in de finale. Hij werd met een tijd van 11.02 vijfde, nadat hij in de serie 10.88 had gelopen. Het Zeeuws record staat met 10.85 op naam van Paul Sturm. Ook John Vermeule kwam goed voor de dag. De Dynamo-atleet liep op de 5 kilometer naar een zesde plaats, nadat hij lang de vijfde positie bezette. Zijn tijd op die zesde plaats betekende een nieuw persoonlijk record met 14.10.94. Peter Catsman van AV '56 loste bij het speerwer pen eveneens de verwachtin gen in. Hij ging naar het kam pioenschap om bij de laatste acht te komen en slaagde daarin met een worp van 63.68 meter. Tijdens de drie finale worpen zou hij er niet meer in slagen deze afstand te over treffen en zou als achtste ein digen. Daan van Oosten kwam op de 200 meter niet door de series. Blessureperikelen, waaruit voortspruitend trai ningsachterstand, brachten hem een tijd van 22.94, waar door hij zich vroegtijdig mocht gaan aankleden. Wel medailles waren er voor de damesafvaardiging, die echter uitkomt voor niet- Zeeuwse verenigingen. Els Vader - THOR, Roosendaal - pakte goud op de 100 en 200 meter in een tijd van 11.25 en 22.90, terwijl Karin de Nijs - Pijnenburg - brons haalde op de 1500 meter in 4.25.23, nadat ze lang op een zilveren plaats liep. Op de 800 meter werd ze zevende en laatste in een fina le met een tijd van 2.09.55. Marjan Olijslager - Sprint - tenslotte blesseerde zich tij dens de warming-up nadat ze in de serie 13.23 op de 100 me ter horden had gelopen, waar door ze in de finale verstek moest laten gaan. WAARDE - Jan van 't West einde is bezig aan een uitste kend trimseizoen. Van 't West einde won in Waarde door zijn metgezel Van Dongen te ver slaan. Van de Korput spurtte zich in de A-categorie naar de derde plaats en Dick van Zan ten werd vierde. Van onze sportredactie PUTTE - De beslissing van Peter Post de Belg Ludo de Keulenaer op te nemen in zijn ploeg voor de Ronde van Frankrijk is hard aangeko men bij Johan Lammerts. De Puttenaar, verrassend winnaar van de Ronde van Vlaanderen, had er vast op gerekend door de Panaso- nic-ploegleider geselecteerd te worden. „Ik ben uiteraard zeer te leurgesteld", reageert Johan Lammerts, „maar ik respec teer het besluit van Post om mij thuis te laten. Het was niet eenvoudig voor hem een keuze te bepalen. Dertien renners kwamen in aanmer king voor de Tour en hij had maar tien plaatsen te verde len. Het is bijzonder jam mer, dat ik buiten de prijzen ben gevallen, maar het is niet anders. Voor Steven Rooks en Jos Lammertink is het net zo vervelend als voor mij, al is dat een schrale troost". Peter Post heeft Johan Lammerts, evenals Steven Rooks, uitgebreid uitgelegd welke beweegredenen ten grondslag lagen aan zijn be slissing. Zowel 's avonds na het nationaal kampioen schap in Geulle als maan dagmiddag had de Amstel- vener een onderhoud met de Puttenaar, die vorig jaar zijn debuut maakte in de Ronde van Frankrijk. Johan Lammerts houdt zich echter op de vlakte over de inhoud van die gesprekken. „Ik wil daarover liever niets zeggen. Het waren ge sprekken onder vier ogen en ik voel me niet geroepen de inhoud daarvan in de publi citeit te brengen. Dat lijkt me geen juiste handelwijze. Ik moet gewoon verder wer ken en blijkbaar nog beter presteren om in aanmerking te komen voor een plaats in de Tour-ploeg". Johan Lammerts, die ook volgend seizoen nog onder contract staat bij Peter Post, heeft zijn hoop nu gevestigd op het wereldkampioen schap in Barcelona en de na- jaarsklassiekers. „Het zal voor mij niet gemakkelijk zijn in de WK-selectie te ko men. In de Tour had ik mo gelijk uitzending kunnen af dwingen. In deze situatie blijft eigenlijk alleen de Ronde van Nederland over om me in de kijker te rijden. Maar ik zal mijn uiterste best doen om er in Barcelona wel bij te zijn". DERWALL PARIJS (SID/Rtr/DPA) - Jupp Derwall heeft zich gisteren teruggetrokken als trainer van het Westduit- se voetbalelftal. Derwall, die zijn ploeg voortijdig zag uitgeschakeld in de eindronde om het Europees kam pioenschap, blijft in dienst van de Westduitse bond, de DFB. Dinsdagmiddag was het waarschijnlijk; 's avonds een feit. Franz Beckenbauer (39) is tenminste een jaar de technisch verantwoordelijke man voor het West duitse voetbalelftal. Dat is het resultaat van ander half uur onderhandelen in Parijs tussen Beckenbauer en Hermann Neuberger, de voorzitter van de West duitse voetbalbond (DFB). Beckenbauer wordt in de tijdelijke oplossing van het Westduitse trainerspro bleem aangesteld als technisch adviseur. In 1985 geeft de oud-inter national (103 interlands) het commando over aan Helmut Benthaus, die tot juli '85 nog aan landskampioen VFB Stuttgart verbonden is. De post van bondscoach blijft na het vertrek van Derwall voor lopig onbezet. Beckenbauer is immers niet in het bezit van de benodigde papieren. De DFB heeft nog niet aan gegeven wie de veldtrainer wordt, die Beckenbauer bij zijn werkzaamheden gaat as sisteren. De keus van de bond is tussen Horst Koppel, de as sistent van Derwall, en Erich Ribbeek, de coach van het Westduits Olympisch elftal. Volgens Hermann Neuber ger, de voorzitter van de DFB, kan er geen sprake zijn van ontslag. „Voor de Europese ti telstrijd in Frankrijk waren 'we al akkoord over het terug treden van Derwall als coach van ons belangrijkste elftal. Zijn contract loopt tot 1986. Al le financiële verplichtingen nemen we voor onze rekening. Derwall zal voor ons werk zaam blijven in het internatio nale voetbal", aldus Neuber ger in Parijs. Vandaag praat de DFB-top man met Derwall, vooraf gaand aan de finale Frank- rijk-Spanje over de invulling van diens laatste twee dienst jaren. Het initiatief tot het af scheid van de selectie van de beste Westduitse voetballers is van Derwall zelf uitgegaan. Begin april, toen de kritiek op Derwalls werkwijze aanhield, ook na de zege van 2-1 van zijn ploeg op de Sovjet Unie, bood Derwall Neuberger aan zich met onmiddellijke ingang te rug te trekken. Een trainers wissel, vlak voor de eindronde van de Europese titelstrijd, werd echter als weinig ge slaagd beschouwd. Afgelopen vrijdag werd de stap terug van Derwall defini tief. Na de nederlaag van woensdag, tegen Spanje (0-1), liet Derwall Neuberger weten dat zijn in april aangekondig de vertrek definitief was. De 57-jarige Derwall, zelf twee keer actief in het natio nale elftal, volgde in 1978 Hel mut Schön op als trainer van het A-elftal. In 67 duels was hij de technisch verantwoor delijke man. 45 Wedstrijden leverden winst op. Het aantal nederlagen en gelijke spelen was gelijk: 11. Derwalls groot ste successen waren het beha len van de Europese titel in 1980 in Italië en de tweede plaats tijdens de eindronde om het wereldkampioenschap, in 1982 in Spanje. Jupp Derwall (links) en Herman Neuberger in betere tijden van het Westduitse el/tal. - FOTO ANP ZEIST (ANP) - Nederlandse spelers, die een nieuw contract afsluiten met buitenlandse verenigingen, zullen beschik baar moeten blijven voor na tionale selectieploegen. Het standpunt, al eerder ingeno men in bestuursvergaderingen en bekend gemaakt op de le denvergaderingen, is deze week ook onder de aandacht gebracht van de andere West- europese bonden. De KNVB schrijft aan de zusterorganisaties en aan de UEFA en de FIFA dat, met in gang van heden, slechts een certificaat voor transfer naar het buitenland zal worden af gegeven wanneer zowel de nieuwe vereniging, de speler als de nationale bond zich ak- koord verklaart met deze be paling. De brief, met het model con tract, spreekt over nationale selecties, dus niet alleen het A- elftal. Geeist wordt een vrij gave, te beginnen op zes dagen voor de wedstrijd voor alle ontmoetingen uit door de UEFA of de FIFA georgani seerde wedstrijdseries. Boven dien dient de speler beschik baar te zijn voor andere wed strijden van de nationale ploeg zo lang een totaal van zes ontmoetingen per seizoen niet is overschreden. In over leg tussen buitenlandse club en de KNVB kan de periode van zes dagen worden inge kort. Wanneer de buitenlandse vereniging in gebreke blijft, zal de KNVB een boete ont vangen van 50.000 gulden. Het nieuwe contract houdt ook re kening met het doorverkopen of uitlenen van de spelers in kwestie. Ook in die gevallen zal de toestemming voor de transferhandeling slechts worden gegeven, indien de KNVB de beschikking heeft over de bereidverklaring uit te komen voor wedstrijden van Nederlandse selectieploegen. Door Ton Koomen ST. JANSTEEN - Toon van der Steen uit Bruinisse bleek gister avond over het sterkste eindschot te beschikken in de traditio nele kermisronde van St.Jansteen. Van der Steen haalde in de laatste van de in totaal zestig af te leggen ronden Karei van Goethem terug. De man uit Kloosterzande probeerde te ont snappen uit een sterke kopgroep van zeven renners, die zich al na een tiental ronden had gevormd. Van der Steen bleek in de spurt veruit superieur. Hij bleef gemakkelijk voor op zijn naas te concurrent, Kees de Nooyer uit Aagtekerke. „Mijn derde overwinning in in Ossendrecht de ereprijzen een criterium dit seizoen", merkte een gelukkige Van der Steen op. „Ik heb veel klassie kers gedaan tot nu toe. Heb meegereden tussen de profs in Parijs-Nice en heb de Ronde van Drente op mijn naam ge schreven. Ik ga me nu meer toeleggen op de criteriums. Deze overwinning doet me duidelijk goed, want het was een sterke kopgroep, met snel le mannen". Inderdaad zat er klasse ge noeg voorin. Nadat al in de vijfde ronde een ontsnapping was ingezet met Rainiër Val kenburg, de prijsrijder bij uit stek, die gisteren de beslissen de slag miste, Werner Wieme, Rob Bijvank, Matty de Baat - zeer attent koersend - Patrick van Passel, Jan Poley, Eric Vereecken, de plaatselijke fa voriet, Peter van Acker, Kees de Nooyer en Edwin Rovers, was het vijf ronden later wel raak. Meteen nadat het tiental eerder genoemde coureurs was teruggepakt sprong Wer ner Wieme opnieuw en hij kreeg Matty de Baat, Jacky van der Horst, John de Crom - een snelle jongen -, Karei van Goethem, Kees de Nooyer en latere winnaar Toon van der Steen in zijn wiel mee. Dit bleek meteen de goede 'trein' te zijn, want de reactie van het verraste peloton, waarin men dacht dat alles wel los zou lopen, bleef uit. Binnen de kortste keren keken de achtervolgers tegen een achterstand van zo'n vijfen twintig seconden aan en dat gat werd steeds groter, on danks felle inspanningen van vooral Thijs Fase - goed voor een tweetal overwinningen in de laatste weken -, Wim de Waal en Peter van de Klun- dert. Peter van Acker, Pièrre Raas, Patrick van Passel, De Vries, Cees Spaans en de in St.-Jansteen zijn eerste wed strijd bij de amateurs rijdende Patrick Tolhoek probeerden het eveneens, maar de samen werking ontbrak toch. Zij werden weer 'opgeslokt' door het peloton. Er volgden nog enkele vertwijfelde pogingen om de achterstand ongedaan te maken, onder andere van Adrie de Maesschalck, Van Passel, De Waal en Rovers, maar het bleek te laat. Het ze vental vooraan maakte geen fout meer, bouwde eendrach tig samenwerkend een voor sprong op van bijna één ronde, die niet helemaal vol werd ge maakt om de premies vooraan te kunnen verdelen. Slechts Thijs Fase en 'Rob Meijer, de mannen die onlangs Door Rinus Verberkmoes SAS VAN GENT - „Met de Olympische Spelen er bij, heb ik alle grote evenemen ten op zwemgebied meege maakt. De Olympische Spe len ontbraken nog op mijn lijst van sportieve toppers, al is het wel jammer dat de beste zwemmers en zwem sters er niet bij zullen zijn. Want door het wegblijven van onder andere de DDR- ploeg en de Russische equipe blijft een echte krachtme ting achterwege en dat be treur ik", aldus Raymonda Vergauwen uit Sas van Gent, die als enige Zeeuwsch-Vlaamse als ju rylid aanwezig zal zijn tij dens de Olympische Spelen in Los Angeles. Wie nu denkt dat Zeeuwsch-Vlaanderen daarmee ook iemand heeft die Nederland vertegen woordigt op de Olympische Spelen, heeft het mis. Ray monda gaat als afgevaar digde van de KBZRB of vol uit de Koninklijke Belgische Zwem- en Reddingshond. Ze 2egt: „Door de Belgische bond ben ik, omdat ik de Belgische nationaliteit heb, voorgesteld bij de FINA als jurylid. Deze overkoepelen de organisatie heeft dit voorstel overgenomen en men heeft mij aangesteld". Toch is het vreemd «dat M in Sas van Gent geboren en getogen dame voor een Belgische uitzending in aan merking komt. Uiterst goede connecties met de KBZRB lijken daarbij een zekere voorwaarde. Dat die band bestaat, wordt duidelijk als Raymonda terugblikt op haar sportieve carrière als zwemster. „In mijn goede tijd zwom ik tijden die dicht bij de nationale top lagen. Om de aansluiting te ver krijgen moest je als meisje uit Sas van Gent wel lid worden in Gent om over een overdekt bad te kunnen be schikken. Zodoende ben ik in 1948 lid van de Gentse zwemvereniging geworden". Goede zet Dat zij daarmee een goede zet had gedaan, werd al snel duidelijk. Prestaties op hoog niveau lieten niet lang op zich wachten. „In 1950 werd ik Europees kampioene op de 200 meter schoolslag in Wenen. Twee jaar later werd ik in Helsinki in de halve finale uitgeschakeld en in 1954 haalde ik in Tu rijn evenmin de eindstrijd. Succesvoller verliepen de Belgische kampioenschap pen. In totaal kwam ik ze ven keer op het hoogste platform te staan", herin nert de Sasse zich. In 1962 kwam zij voor het laatst op het ereschavot te staan. Als 'oudje' werd zij derde tijdens de Belgische kampioenschappen en had toen al een leeftijd bereikt die in getal groter was dan die van haar voorgaande concurrences samen. Dat Raymonda daardoor goed ingeburgerd is in de Belgi sche zwemwereld, staat vast. Opmerkerlijk is dat toen zij met jureren begon, zij het benodigde diploma in Nederland behaalde om ver volgens in beide landen aan de rand van het zwembad te gaan staan om de zaken te blijven volgen. Bijna onop gemerkt maakte zij in het jurykorps furore. Uitstapjes naar de Europese kam pioenschappen in Rome in 1983 en in Split in 1981 en de wereldkampioenschappen in 1979 in Berlijn, waren eerder haar deel. Veranderingen Zoals in vele sporten ver anderde er in het zwemmen eveneens veel. Niet allenee- werd er sneller gezwommen, maar ook voor de juryleden waren er nogal wat veran deringen. Met name de in trede van de elektronische klokken en het beschikbaar zijn van videobeelden maakten de zaak eenvoudi ger. „Wat het tijd opnemen betreft, hoeven we op grote evenementen weinig of niets meer te doen. Waar we wel goed op moeten letten is of alles cor rect verloopt. Bijvoorbeeld of er met twee handen aan getikt wordt en niet met één hand. De tijdmeting rea geert daar namelijk wel op, ondanks dat het fout kan zijn. Constateren wij een dergelijke misser, dan ma ken we daar melding van en gaan dan razendsnel de vi deobeelden bekijken alvo- Raymonda Vergauwen uit Sas van Gent, die als jurylid present zal zijn tijdens de Olympische zwemwedstrijden in Los Angeles. rens tot een uitspraak te ko men. Het gevolg van dit alles is dat er wat jureren betreft eigenlijk weinig meer mis kan gaan en zo moet het ook zijn", aldus de enthousiast vertelllende Raymonda Ver gauwen, die negen dagen in het Olympische zwembad te - FOTO DE STEM/COS J. DE BOER vinden zal zijn, nadat zij eerst tien dagen in Los An geles heeft rondgeneusd. verdeelden, slaagden er in en fiks gat te slaan tussen de koplopers en het peloton, dat in de slotfase uiteen geslagen werd. Meijer won tenslotte de spurt om de achtste plaats. Vooraan besliste routinier Toon van der Steen de strijd fraai en gemakkelijk in zijn voordeel. Uitslag: 1. A. van der Steen, Bruinisse 96 kilometer in 2 uur, 11 minuten en 1 se conde; 2. K. de Nooyer, Aagtekerke; 3. M, de Baat, Steenbergen; 4. J. de Crom, Hoo- gerheide; 5. J. van der Horst, Oost-Sou burg; 6. K. van Goethem, Kloosterzande; 7. W. Wieme, IJzendijke; 8. op 58 secon den R. Meijer, Krabbendijke; 9. T. Fase, Oud-Vossemeer; 10. op 2 minuten en 12 seconden P. Raas, 's-Heerenhoek; 11. A. de Maesschalck, Axel; 12. C. Spaans, 's Gravenpolder; 13. J. de Vries, Etten- Leur; 14. P. van der Klundert, Hooger- heide; 15. D. Smits, 's-Heerenhoek; 16. C. Hoefnagels, Clinge; 17. H. Moens, Ter- neuzen; 18. op één ronde E. Rovers, Roosendaal; 19. M. Gelten, Steenbergen; 20. J. Poley, Kruiningen. Van onze tennismedewerker HULST - Het maandag ge starte tennistoernooi te Hulst leverde routinier Bram van Dijk een vroegtijdige uitscha keling op. Presteerde Van Dijk het afgelopen zondag nog zijn Zeeuwse titel bij de veteranen te prolongeren, gisteren ver loor hij verrassend van de in Axel woonachtige Walter Hoek. Nadat Van Dijk in de eerste set ruimschoots afstand had genomen (6-1), kwam Hoek steeds beter in zijn spel. Met 6- 4 trok Hoek de tweede set naar zich toe. De derde set besliste hij met 7-5 in zijn voordeel. Van Dijk: „Ik vind het jammer dat ik geen ronde verder kon komen, want tegen Dieter Gal- le had ik wellicht best kansen gehad. Hoek won echter ver diend". Een verdiende overwinning boekte eveneens Hans Ver moet, op Han Matthijssen (6-3, 6-1). In de D-categorie werd eveneens een geplaatste speler teruggewezen. Terneuzenaar Jos Dullaert strandde op Hul stenaar Henk van de Voorde, die twaalf matchpoints aan zich voorbij zag gaan alvorens de zege te pakken (6-4, 3-6, 6- 1). De als derde ingeschatte en thans in Hoogerheide woon achtige Mark Pellemans had het niet gemakkelijk tegen Sluiskil-speler Henk Jansen, die daarvoor Willy Lippens had verslagen. Pellemans pakte weliswaar de eerste set, maar moest aan Jansen de tweede set inleveren. Winst in de derde set betekende uitein delijk de partij voor Pelle mans (6-2,4-6,6-4). Bij de dames ondervond de eerstgeplaatste Marjan Fraanje de nodige tegenstand van Anja Vergouwen, die daarvoor gemakkelijk had ge wonnen van Tineke Lockefeer (6-0, 6-4). Fraanje won ternau wernood de eerste set tegen Vergouwen en had het in de tweede set evenmin gemakke lijk (7-5,6-4). Een belangrijke overwin ning boekte Lisette Vervaet op Loes Eijke (7-5, 6-1), terwijl Marijke Robesin zich gemak kelijk distantieerde van Sop hie Deltour (6-3, 6-1). In deze categorie staat overigens nog de nodige strijd te wachten tussen Marjan Fraanje en Li sette Vervaet, terwijl ook de uitslag tussen Marijke Robe sin en Loes Asselman lang niet vast staat. Morgen vangen in Hulst te vens de partijen aan in de da mes C-categorie. ARNHEM (ANP) - Boet van Duimen, Nederlands beste motorcoureur in de solo-klas sen, neemt niet deel aan de TT-motorraces van zaterdag in Assen. Na een uitvoerig on derzoek, dinsdagmorgen door de keuringsarts van de KNMV, dr. Hesp, heeft de me dische commissie van de Ko ninklijke Nederlandse Motor rijders Vereniging in overleg met de behandelende artsen van het ziekenhuis van Gel drop besloten, dat de deelne ming van Van Duimen op me dische gronden onverant woord is, aldus een verklaring van de motorsportbond.

de Stem | 1984 | | pagina 9