ITST ;luis Hidalgo twijfelt Platini wil nog meer erkenning Wijnsma naar L.A. FINALE OP TV LUIS IBO'S ip&Co Uitslagen Wimbledon Winst UEFA 20 miljoen WIMBLEDON TSTAL US |er op de ide tijdens de [egels. SIEVE DAMES- EN HEREN- EDERMODE Olympische zwemploeg Rob Ehrens naar Spelen •N [raderie 2 juli WORKEST |>.00 uur IS >e kerkstr. 3 sluis )1178-1506 tijdens braderie DIVERSE AANBIEDINGEN i&xtutrque Wereldrecord John Moffet op schoolslag Wereldrecord van Morales Dusbaba naar St.-Niklaas LOTTO Voetballer van Karlsruher SC gevangen in DDR Spanjaarden krijgen 60 mille Sovjet-schakers op voorsprong Battaglin en Visentini naar de Tour vrij 2 Karnemelkstraat 22 KOEWACHT 46-1671 - In de polder PAKIJS (AFP) - Michel Hidalgo heeft de opstelling van het Franse elftal voor de finale van de strijd om het Euro pese kampioenschap tegen Spanje, woensdagavond in het 'Pare des Princes', nog niet rond. Hij twijfelt nog over twee posities. Dinsdag gaf hij in Parijs in grote lijnen de opstelling prijs. Vleugelverdediger Amoros zal in ieder geval niet terug keren in de basis. De speler van Monaco, die in de ope ningswedstrijd tegen Denemarken na een kopstoot uit het veld werd gestuurd en daarop voor drie wedstrijden werd geschorst, zal op de reservebank plaats nemen. Domergue, die tegen Portugal twee doelpunten maakte, werd ge handhaafd. De Spaanse oefenmeester Munoz heeft de in de plaats van Maceda en Gordillo (beiden geschorst) gekozen voor Salva en Francisco. Salva staat in de achterste lijn, Fran cisco vormt met Santillana en Carrasco op papier een driemansvoorhoede. FRANKRIJK: Bats; Bossis; Battiston, Le Roux en Domergue; Ti- gana, Giresse, Platini en Fernandez of Genghim; Lacombe en Fer- rerj of Bcllonö. SPANJE: Arconada; Urquiaga; Salva en Camacho; Senor, Victor, Gallego en Julio Alberto; Santillana, Francisco en Carrasco. Scheidsrechter: Christov (Tsj). INDIANAPOLIS (AFP) - De Amerikaanse zwemmer John Moffet heeft in Indianapolis het wereldrecord op de 100 meter schoolslag gebracht op 1 minuut 02,13 seconden. Het oude record stond met 1,02,28 op naam van de Zweed Steve Lundquist. INDIANAPOLIS (AFP) - De Amerikaanse zwemmer Pablo Morales heeft dinsdag bij de selectiewedstrijden voor de Olympische Spelen in India napolis het wereldrecord op de 100 meter vlinderslag verbe terd en gebracht op 53,38 se conden. Het oude record stond sinds 6 augustus 1983 op naam van zijn landgenoot Matt Gribble met 53,44 seconden. LIEDERKERKE - Johnny Dusbaba kan er weer een jaar tegenaan. De verdediger die tweemaal naar NAC kwam, speelt volgend seizoen bij Sint Niklaas, volgend seizoen de buterend in de Belgische eer ste klasse. Vorige week vrijdag teken de Johnny Dusbaba een con tract, dat hem voor een jaar aan de Waaslandse club bindt. DEN HAAG (ANP) - Geen van de deelnemers aan lotto 25 heeft in een kolom zes kruisjes op de goede plaats gezet. Ook voor de tweede prijs meldde zich geen gegadigde aan. Lotto 25: le prijs: geen win naar; 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs: 124 winnaars, die elk bruto f. 3.084,30 ontvangen; 4e prijs: 4.922 winnaars, die elk f. 77,70 ontvangen; 5e prijs: 75.665 winnaars, die elk f. 5,00 ontvangen. Cijferspel 25: 6 cijfers goed: geen winnaar; 5 cijfers goed: 1 winnaar; 4 cijfers goed: 14 winnaars; 3 cijfers goed: 149 winnaars; 2 cijfers goed: 1.556 winnaars. door Theo Vaessen ST.LAMBERT-DES-BOIS - Echte voetbalsterren hebben meestal een bijnaam of wor den vergeleken met mensen, die in het verleden geschiede nis schreven. Alleen Pele bleef Pele, maar hij had een nadere omschrijving van zijn kwali teiten dan ook niet nodig. In Frankrijk noemen ze Mi chel Platini, de absolute uit blinker van het EK-toernooi, hij scoorde tot nu toe in alle vier duels van Frankrijk, waarbij driemaal het beslis sende doelpunt, de 'Zonneko ning', in Italië de 'Koning van Turijn'. Hij is het idool van de Franse voetbaljeugd, een ge nie voor de Italiaanse voetbal fans, het voorbeeld, dat doet volgen. Zijn populariteit in beide landen stijgt uit boven het grijpbare. Vanavond moet hij in de hoofdstad van zijn geboorte land opnieuw een stukje ge schiedenis schrijven. Voor zichzelf en het Franse voetbal. De finale van het Europees kampioenschap zal helemaal op hem afgestemd worden. Als topschutter van het toernooi, als specialist vrije trappen, als het ware als de man van een andere planeet. „Hij speelt als E.T., buiten aards mooi", meende een jour nalist van Le Monde na Frankrijks nipte zege op Por tugal. Nogal overdreven, om dat Platini in dat duel alleen opviel door zijn beslissende treffer in de verlenging, die Frankrijk de zekerheid ver schafte dat het de finale had bereikt. Platini, Europees voetballer van het jaar en topscorer van Italië, ziet er vermoeid uit aan de vooravond van de inter land, die Frankrijk zijn eerste grote voetbalsucces in de we reld moet brengen. Nog nooit eerder bereikte het een finale van een Europees of wereld kampioenschap. „Stel je voor dat we van avond, met de Europese titel binnen handbereik, verliezen van Spanje", zegt Platini ver twijfeld. „Wij als de enige fa voriet, al maandenlang hoor je niets anders, zouden tweede worden! Ik denk dat ik dan moet vluchten, zo snel moge lijk terug zal keren naar Tu rijn. Daar zijn ze onze Europa Cup-zege op Porto nog niet vergeten". Wie Platini in de voorbije EK-duels heeft bezig gezien, zal verwonderd zijn over de euforie, die in Frankrijk rond zijn persoon bestaat. Want Jean Tigana, Frank Arnesen, Rafael Gordillo en Fernando Chalana hebben meer aan de bal laten zien dan de verafgo de Platini. Hij toonde zich wel bedreven in het maken van een spagaat, sterven als een zwaan op het veld heeft hij tot kunst verheven, zijn irritante uitlokking van strafschoppen, zijn misselijke wegwerpgeba ren naar arbiters, het waren acties die hem buiten Frank rijk niet in dank zullen zijn afgenomen. Hij is een vleesge worden dictator op het veld, iedereen moet zijn nukken en grillen accepteren, bij hem de bal inleveren, op hem alleen moet het succes afstralen. Ook in het verblijf in het Franse team in St.Lambert- des-Bois, een schitterend rus toord buiten Parijs, wordt Platini de eer aangedaan, waarvan hij vindt dat hem die toekomt. Camera's, micro foons, mini-bandrecorders, ze zijn alle gericht op zijn ge zicht, dat is getekend door een leven, dat veel spanning, 'stress en een scheiding heeft gekend. Ondanks de miljoenen die hij bij Juventus verdient, ondanks de Lamborghini, die hij cadeau heeft gekregen van senor Agnelli, de baas van de Italiaanse landskampioen, on danks zijn streng geheime te lefoonnummer, is Platini het voorbeeld van een man, die geleefd wordt. En toch zijn de grenzen van zijn ambitie nog niet afgebakend. Hij wil de beste genoemd worden en met andere sterren gezien worden. Zanger Michel Sardou rekent hij tot een van zijn vrienden. Die hij zal vanavond in het Pare des Princes dan ook op de eretribune plaatsnemen. „Als we Europees kampioen zijn", zegt Platini opeens zelf verzekerd, „dan heb ik een nieuw record te pakken. Ik ben al recordschutter van het Franse nationale team. Met Juventus ben ik kampioen van Italië en Europa Cup II-win- naar. Komt daar de Europese titel voor landenteams nog bij dan is de trilogie compleet. Dan zal ik de erkenning krij gen, die ik verdien, want in Italië heb ik lang moeten vechten, voordat ik werd ge accepteerd als voetballer". SCHAPERS EN MESKER GEWIPT LONDEN - De Nederlandse inbreng in de enkelspelen heeft dit jaar niet langer dan een dag mogen duren. Nou ja, eigenlijk twee dagen, maar dat kwam dan ook alleen maar, omdat Michiel Schapers en Livingstone 'Leif' Shiras maandagavond hun activiteiten moesten staken vanwege de invallende duisternis. De stand op dat moment was 2-1 in de vierde set in het voordeel van Schapers, die de eerste en de derde set van Shi ras had verloren, en die de tweede in de tie-break had ge wonnen. Shiras, die hard op weg is om de titel 'de playboy van het profcircuit' over te ne men van Vitas Gerulaitis, bleek gisteren tijdens de her vatting niet van plan te zijn om nog meer cadeautjes uit te delen. Weliswaar slaagde hij er in die vierde set niet meer in om door Schapers' goed lo pende service heen te breken, maar ook Schapers kreeg niet eenmaal een reëel uitzicht op een service-break. Zodat de tie-break andermaal de be slissing moest brengen. In die tie-break gooide Shiras, na een 2-0 achterstand, eventjes alle remmen los, zodat Scha pers na een uurtje zijn rackets weer in mocht pakken: 2-6, 7- 6,6-7,6-7. Mocht het optreden van Schapers nog alleszins bevre digend genoemd worden, Mar- cella Mesker bakte er op een van de splinternieuwe bijba nen werkelijk niets van. Haar tegenstandster, de 23-jarige Iva Budarova uit Tsjechoslo- wakije, is op papier ongeveer de gelijke van Mesker, die ook maar een jaartje ouder is, maar van dat theoretische ge brek aan verschil in klasse was op de baan bitter weinig te merken. Tot 5-3 in de eerste set voor Mesker slaagde die er aardig in om haar eigen spel letje te spelen, maar toen ze er, op 30-40 op de service van de Tsjechische, niet in slaagde om dat setpoint te verzilveren, ging er werkelijk alles fout wat er maar fout kan gaan. Na een berg dubbele fouten van Mesker moest de tie break in de eerste set uitsluit sel brengen, In die tie-break wist Mesker zich drie set- points toe te eigenen. Het dub bele fouten-drama was echter nog niet afgelopen. Ze slaagde Damesenkelspel: eerste ronde: Camille Benjamin (VSt) - Andrea Leand (VSt) 6-3 6-4, Ztna Garrison (VSt) - Rina Einy (GBr) 6-0 8-0, Betsy Nagelsen (VSt) - Rosie Casals (VSt) 6-3 6-1, Wendy Turnbull (Aus) - Shelley Walpole (GBr) 6-3 6-2, Helena Sukova (Tsj) - Rafaelia Reggi (Ita) 6-3 6-4, Kathy Jordan (VSt) - Heather Ludoff (VSt) 6-16-1, Virginia Ruzici (Roe) - Rosalyn Fairbank (ZAf) 6-1 6-4. Felicia Raschiatore (VSt) - Catrin Jexell (Zwe) 6-4 6-4, Andrea Temasvari (Hon) - Jane Golder (VSt) 6-4 6-1, Bar bara Potter (VSt) - Catherine Suire (Fra) 7-5 6-3. Pam Casale (VSt) - Petra Huber (Om) 6-1 6-4, Beverly Mould (ZAf) - Kate Brasher (GBr) 6-3 6-4, Kathy Horvath (VSt) ny Purdy (VSt) 6-4 6-3, Julie Salmon (GBr) - Laura Arraya (Per) 6-4 6-3, Alycia Moulton (VSt) - Tine Scheuer-Larsen (Den) 6-4 6-1, Grace Kim (VSt) - Etsuko Inoue (Jap) 7-6 1-6 6-0, Sue Barker (GBr) - René Mentz (ZAf) 2-6 6-4 6-4, Sophie Amiach (Fra) - Lea Antonopolis (VSt) 6-3 6-1, Jo Durie (GBr) - Kim Schaefer (VSt) 6-2 6-7 6-0, husan Leo (Aus) - Terry Holladay (VSt) 2-6 6-3 6-4, Gigi Fernandez (PRi) - Lilliane Orescher (Zwi) 7-6 6-4, Claudia Monteiro (Bra) - Anna Maria Fernandez (VSt) 4-6 6-2 9-7, Elise Burgin (VSt) - Kim Sands (VSt) 7-6 3-6 6-2, Heather Mochizuki (VSt) - Kate- rina Skronska (Tsj) 7-6 6-0, Ann Kiyomura-Hayashi (VSt) - Sara Gomer (GBr) 6-2 7- e;P»mShriver (VSt) - Eva Pfaff (WD1) 6-06-4, KimSteinmetz (VSt) - Kathy Rinaldi 1 VSt) 6-4 6-2, Christiane Jolissaint (Zwi) - Lori McNeil (VSt) 7-5 2-6 6-3, Carina Karls- (Zwe) - Anne White (VSt) 7-5 2-6 8-6, Pilar Vasquez (Per)-Sherry Acker (VSt) 7-5 7-6, Iva Budarova (Tsj) - Marcella Mesker (Ned) 7-6 6-2, Anne Minter (Aus) - Nancy reargin (VSt) 6-1 6-4, Bettina Bunghe (WD1) - Hélène Pelletier (Fra) 6-1 6-2 Barbara ,i7,r, (vstl Corinne Vanier (Fra) 6-1 6-2, Catherine Tanvier (Fra) - Sally Reeves (GBr) 6-7 6-4 8-6, Anne Kiyomura (VSt) - Sara Gomer (GBr) 6-2 7-6, Lisa Bonder (VSt) - Jo Louis (GBr) 2-6 6-3 6-3, Claudia Kohde (WD1) - Barbie Bramblett (VSt) 6-1 6-4 Anna Maria Cecchine (Ita) - Kathleen Cummings (VSt) 4-6 6-4 6-0, Sveüana Tsjerne-' v® (Sov) - Lucia Romanov (Roe) 1-6 6-4 6-4, Amanda Brown (GBr) - Vicki Nelson I VSt) 6-4 6-4, Hana Mandiikova (Tsj) - Jelena Jelisenko (Sov) 6-1 6-0 Catarine Lind- lZfe> U!slie (Vst) 6-3 7"6' Virginia Wade (GBr) - Anne Henricksson (VSt) 3-6 6-3 6-4, Amy Holten (VSt) - Susle Mair (GBr) 6-4 7-6, Pam Teeguarden (VSt) Kristin Kinney (VSt) 7-6 7-6, Chris Evert-Uoyd (VSt) - Sabrina Golef (Joe) 6-1 6-1 Martina Navratilova VStl) - Peanut Louie (VSt) 6-4 6-0. Herenenkelspel: eerste ronde: Rolf Gehring (WD1) - Pavel Slozil (Tsj) 6-4 6-7 7-5 6-2 Tim Mayotte (VSt) - Marcos Hocevar (Bra) 7-5 7-6 6-1, Paul Annacone (VSt) - Jona- than Smith (GBr) 7-6 6-3 6-4, Gianni Ocleppo (Ita) - Van Winitsky (VSt) 6-4 6-3 4-6 6- 0. Leif Shiras (VSt) - Michiel Schapers (Ned) 6-2 6-7 7-6 7-6, Mike Leach (VSt) - Pablo Airaya (Per) 7-6 6-3 6-7 6-4, Ken Flach (VSt) - Rick van 't Hof (VSt) 2-6 6-4 7-6 6-3 Glen Michibata (Can) - Brian Teacher (VSt) 7-6 2-6 6-3 2-6 6-4, Mark Dickson (VSt) -' aal'? ?1JInayr (Bra) 4-6 7-63-66-2 S"3'Guy Forget (Fra) - Heinz Günthardt (Zwi) 6- fucS, ats Wilander (Zwc) - Sherwood Stewart (VSt) 6-4 6-4 6-7 7-5 Terry Moore (VSt) - Vince van Patten (VSt) 4-6 6-3 6-2 6-2, Christo van Rensburg (ZAf) - Marco Os- 6"2 6-3' Matt Doyle VSt> Mayer (VSt) 3-6 7-5 6-3 6-7 7-5 Brad - Peter Fleming (VSt) 4-6 4-6 6-4 6-2 6-3. Balazs Taroczy (Hon) - Richïïd ïtfiSaBr) t4 4-6 6'4 7"6'Johan 104611 (VSt> MiohaeI Westphal (WD1) 6-3 6^0 2-6 6- II wd;e Edwai'ds (ZAh - Chip Hooper (VSt) 7-6 6-3 6-1 6-3, Tomas Smid (Tsi) - LarryStefanski (VSt) 6-4 7-6 0-6 6-4 6-2, Jimmy Arias (Vst) - Bernie Mitton ZAfl3-6 fVSn" m"4, ^ark Edmomhxm (Aus) - Mei Purcell (VSt) 6-4 eTs-i, Wtes oSadMüs H Jony Giammaiva (VSt) 3-66-16-4 6-7 7-5,Pat Cash (Aus) - Robert Secusotvst) 6-4 6-3 6-4, Bill Scanion (VSt) - Eric Korita (VSt) 7-6 6-7 6-2 3-613-H :=eguso (VM) Turp?n"v^)U7P|e-'TSe r0miC: SCOttDavis/Brian Teach« (VSt) - Morris Strode/Jeff er in om vier services op rij in het net te laten belanden, waarna ze het laatste setpoint ook aan zich voorbij zag gaan. Door, het wordt wellicht een tonig, een netfout. Budarova maakte al die fouten niet, toen ze zelf een matchpoint op het scorebord zag verschijen: 8-6 in de tie-break voor de kleine econome uit Praag. Ook in de tweede set bleef het, wat het serveren van Mesker betreft, bittere armoe de. Na de stand 2-4 voor Buda rova, en voordeel voor Mesker volgden er opnieuw twee van die hatelijke dubbele fouten, waarna de Tsjechische de ser vice van Mesker, wat heet, brak, met behulp van twee aces koel naar 5-2 serveerde, en vervolgens nog maar eens de opslag van Mesker door boorde. Zodat op 2-6 de lij densweg van de Haagse ten einde was. „Mijn service liep inderdaad niet zo lekker", sprak Mesker na een verkoelende douche,je hebt nou eenmaal van die da gen. Ik heb al twee keer verlo ren van Budarova op harde banen. Ik wist van die partijen nog dat ik mijn service niet hoog moest laten opstuiten. Vooral op gras moet je je ser vice laag door laten komen, anders maak je het je tegen standster alleen maar makke lijk. En dat lukte dus vandaag niet". Michiel Schapers vond zijn optreden dit jaar 'een stuk be vredigender dan vorig jaar'. „De hele voorbereiding is be ter geweest", aldus Schapers. „Ik heb veel kunnen trainen op gras de laatste weken en dat is aan mijn spel te merken. Bovendien heb ik nu voor het eerst de juiste schoenen aan. Daar heb ik ook veel voordeel van. Er zitten een soort plastic spikes onder. Nu glij ik ten minste niet uit met mijn 1.97 meter". Overigens begint de angst, dat Wimbledon 1984 weer net zo saai zal worden als de editie van vorig jaar, met de dag reë lere vormen aan te nemen. Zo wel bij de heren als bij de da mes is de eerste ronde vrijwel geruisloos en zonder verras singen verlopen. Slechts twee geplaatste he ren zijn tot nu toe uit het toer nooi verdwenen. De Argentijn Clerc, die zich ziek meldde op de openingsdag, en de Zweed Jarryd, die van Scott Davis verloor. Niets opzienbarends, want zowel Clerc als Jarryd voelen zich op gras als een Es kimo in de Sahara. Alleen Bill Scanion, 14de ge plaatst, en Vitas Gerulaitis, 15de geplaatst, hadden lange en hete vijfsetters nodig om de eerste ronde te overleven. Jacques gaat met voorsprong door de finish in Made. door Rob van Deursen MADE - Een weer eindigde Frits Pirard in de prof ronde van Made als tweede. Was het vo rig jaar Adrie van der Poel, die de coureur uit Dorst in Made naar de meest ondankbare plaats in een uitslag van een koers, de tweede dus, verwees, gisteravond herhaalde Jac Ha- negraaf dat. Versloeg Van der Poel Pi rard in een rechtstreeks sprintduel, Hanegraaf liet het er niet op aankomen. In de laatste ronde (van de in totaal 90) sprong hij weg op het moment, dat Pirard na een ultieme poging om de zaak te forceren, werd te ruggepakt. Hanegraaf: „Ik wist eigenlijk niet wat ik moest doen. In de kopgroep van zes was Peter Heeren de ge vaarlijkste man in de eind sprint. Maar ook Pirard ver trouwde ik niet zo. Die heeft tenslotte de Ronde van Italië gereden en beschikt, als hij in vorm is, over veel snel heid in de eindsprint. Van daar dat ik het geprobeerd heb". Dat 'proberen' mondde dus in het druk bevolkte Made (naar schatting 10.000 toeschouwers) uit in een ze ge. „Een leuke opsteker voor de Tour. Het mag dan een overwinning in een crite rium zijn, maar het is altijd goed voor je zelfvertrouwen als je zo kort voor de Ronde van Frankrijk een overwin ning boekt", aldus Hane graaf. En een zwaar teleurge stelde Frits Pirard: „Het lijkt wel of ik hier in Made, toch bijna voor eigen pu bliek, niet mag winnen. In het begin van de koers heb ik me bewust een beetje ver scholen, omdat ik in de fina le mijn kans wilde gaan. Half koers ben ik me voor het eerst met de zaken voor aan gaan bemoeien". Het was dan ook Pirard, die acht rondjes voor het einde van een vaak boeiende (ook zonder de Panasonics van Peter Post) koers het gevaar onderkende van een ontsnapping van Havik, Knetemann, Hanegraaf en Van Gerwen. Alleen de prof uit Dorst had de 'pech' dat juist Peter Heeren in zijn wiel meesloop naar de kop lopers. „Dat was inderdaad de gevaarlijkste man in die groep van zes. Vandaar dat ik bij het ingaan van de laatste ronde alles op alles heb gezet. Als ik met Heeren naar de streep zou gaan, was ik toch ook geklopt", zo re kende Pirard uit. Het was Gerrie Knete mann („Ik snap Peter Post niet dat hij zijn renners hier niet liet vertrekken. Tijdens de laatste dagen voor de Tour moet je toch ook trai nen. Dat kun je beter in een criterium doen. En dan ver dien je nog geld ook. Daar ben je prof voor".), die Frits Pirard tot de orde riep. „En toen ging Hanegraaf en had ik geen macht meer om hem terug te pakken", aldus Pi rard. Het 'spel' van de zes rond de zege in Made vormde het hoogtepunt van een vaak in teressante koers met veel, veel ontsnappingen. In dat aanvallen en verdedigen speelde Miehei Pollentier ongetwijfeld de hoofdrol. De kalende Belg was of betrok ken bij een uitval of hij zorgde ervoor dat het pelo ton de vluchters kon achter halen. De jarige wereldkam pioen Greg Lemond (giste ren 24 jaar geworden) liet zich eveneens veel van vo ren zien, terwijl Raas, Zoe temelk, Van Impe, Van de Velde, Kim Andersen, Gre- gor Braun, maar ook man nen als Langerijs, Van Don gen, Appeldoorn, Rovers, Jonkers en ga zo maar door, de 'show' naar het enthou siaste publiek goed over brachten. Dat uiteindelijk Jac Ha negraaf zegevierde, daar had iedereen vrede mee. AI gunde vrijwel het voltallige publiek Frits Pirard de gootste bloementuil. Voor de tweede achtereenvolgende maal tweede. Hoe raar het ook klinkt: slechter kan het bijna niet.... Uitslag: 1. Jac Hanegraaf (Schijf) 100 km in 2.26.10,2. Frits Pirard (Dorst), 3. Gerrie van Gerwen (Olland), 4. Peter Heeren (Sprundel), 5. Martin Havik (Strijen), 6. Gerrie Knetemann (Huij- bergen), 7. Jan Raas ('s-Heerenhoek), 8. Theo Smit (Halfweg), 9. Adrie van der Poel (Hoogerheide), 10. Johan van de Velde (Rijsbergen), 11. Fons van Katwijk (Oploo), 12, Theo Appeldoorn (Zegge), 13. Jan Jonkers (Oud-Gastel), 14. Fred van Dongen (Breda), 15. Ad Tak (Oud-Gastel), 16. Jan Aling (Bla- del), 17. Ad Polak (Heinkenszand), 18. Ron Snijders (Haarlem), 19. Jacques van Meer (Wouw), 20. Teun van Vliet (Maasland), 21. Arnold van Hooft (Kerkdriel), 22. Gregor Braun (W.D1.), 23. Vester Aarts (Kruiningen), 24. Jos Albers (Neede), 25. Co Moritz (Aals meer). DEN HAAG (ANP) - Het Ne derlands Olympisch Comité vaardigt naar de Zomerspelen van Los Angeles een zwem ploeg van negentien leden af. Naast drie deelneemsters aan het kunstzwemmen bestaat het Nederlandse team uit tien zwemsters en zes zwemmers. De zwemploeg voor de Spelen: dames: 100 vrijConny van Bentum, Annemarie Verstappen, 200 vrijConny van Bentum, Annemarie Verstappen, 800 vrijJolanda van der Meer, 100 school: Petra van Sta veren, 100 rug: Jolanda de Rover, 200 rug: Jolanda de Rover, 100 vlinder: An nemarie Verstappen, 4 x 100 vrij: Van Bentum-Verstappen-Desi Reyers-Elles Voskes, reserve: Wilma van Velsen, 4 x 100 wissel: De Rover-Van Staveren-Ver- stappen-Van Bentum, reserves: Brigitte van de Lans (rug) en Petra Hillenius (school), heren: 100 rug: Hans Kroes, 200 vlinder: Frank Drost, Gérard de Kort, 4 x 200 vrij: Kroes-Frank Drost-Edsard Schlingemann- Peter Drost, reserve: Kees Vervoorn, kunstzwemsters: duet: Marijke Engelen/Catrien Eyken, reser ve: Marjolein Philipsen. DEN HAAG (ANP) - Het NOC heeft Marjon Wijnsma aange wezen voor de Olympische Spelen. De atlete van Lionitas, die in Los Angeles zal uitko men op de zevenkamp, voldeed begin deze maand in Mann heim op het nummer van de veelzijdigen aan de eis door 5981 punten te verzamelen. Het NOC had 5950 punten als voorwaarde gesteld. Het afgelopen weekeinde toonde Wijnsma tijdens de na tionale titelstrijd in Sittard haar goede vorm. Zij werd kampioene hoogspringen (1,84), tweede op de 100 meter horden (13,84) en derde bij het verspringen (6,15). Eerder werd Tineke Hidding aange wezen voor de zevenkamp. ECHT (ANP) - Rob Ehrens za) als enige Nederlandse spring ruiter worden afgevaardigd naar de Olympische Spelen in Los Angeles. Het NOC wees dinsdag de 26-jarige nationaal kampioen uit Echt aan met het paard Oscar Drum voor het individuele toernooi. De keuzecommissie achtte de Nederlandse équipe te licht, na de tegenvallende prestaties in Parijs (tiende) en Aken (ze vende), om uitzending te rechtvaardigen. KARLSRUHE (DPA/SID) - De Westduitse beroepsvoet baller Dietmar Roth is door de autoriteiten van Oost-Duits- land gearresteerd. De 21-jari- ge verdediger van Karlsruhe verblijft sinds zaterdag in een Oostduitse gevangenis. Roth was die dag betrokken bij een auto-ongeluk in de DDR. Daarbij werd een twee jarig jongetje gedood. Roth was op weg naar een muziek festival in Berlijn. Als dienst plichtig militair mocht hij van de Westduitse autoriteiten niet op Oostduits grondgebied zijn. PARIJS (SID) - Neder laag of overwinning, het zal geen gevolgen hebben voor de premie, die de spelers van het Spaanse voetbalelftal ontvangen. De voorzitter van de Spaanse voetbalbond, Pablo Porta, heeft per persoon een bedrag van 60.000 gulden in het voor uitzicht gesteld. Nadat Spanje zondag via een zege op Denemar ken verrassend de finale van de Europese voetbal- strijd behaalde, besloot Porta de premie met een half miljoen peseta's (zo'n tienduizend gulden) te verhogen. PARIJS (ANP) - Een etmaal voor de finale van de Europese voetbalstrijd is alleen de UEFA verzekerd van winst. De nieuwe voorzitter van de Europese voetbalunie, Jacques Georges, heeft becijferd dat het toernooi een netto bedrag van vijftien miljoen Zwitserse franken (20 miljoen gulden) zal opleveren. De verkoop van toegangs kaarten, televisie- en reclame rechten, brachten ieder vijf miljoen franken in het laatje. Dat geeft de voetbalunie het' vertrouwen om over vier jaar de achtste titelstrijd op dezelf de wijze te organiseren. Vier jaar geleden, toen de eindronde voor het eerst door acht landen werd betwist, sloot de voetbalboekhouding af met een verlies van enige miljoenen. „Italië heeft pio nierswerk verricht", zegt Georges. „De ervaringen van toen hebben wij nu gebruikt. Daarom is Euro '84 een sue- Van onze sportredactie BREDA - De EK-finale wordt vanavond vanaf tien voor acht via Nederland 2 rechtstreeks op de televisie uitgezonden. De BRT start de uitzending vijf minuten eerder via het tweede net van de Vlaamstali- ge televisie. LONDEN (AFP) - Het schaak tiental van de Sovjetunie heeft dinsdag een voorsprong geno men op de 'rest van de wereld': 10-9. De afgebroken partijen uit de eerste en tweede ronde werden voortgezet en alleen de confrontatie tussen wereld kampioen Anatoli Karpov en de Zweed Ulf Andersson le verde nog geen beslissing op. Uitslagen afgebroken partijen: eerste ronde: Vassily Smislov (Sov) - Lobunic Ljubojevic (Joe) 0-1 (42 zetten), Alexan der Beljavski (Sov) - Yasser Sereiwan (VSt) 1-0 (75), Joeri Razoevajev (Sov) - Robert Hübner (WD1) 1/2-1/2 (43); twee de ronde: Vladimir Toekmakov (Sov) - Lubonic Ljubojevic (Joe) 1-0 (44), Joeri Razoevajev (Sov) - Robert Hübner (WD1) 1/2-1/2 (41), Andrej Sokolov (Sov) - Eugenio Torre (Fil) 1-0 (42). ROME (AFP) - De Italiaanse ploegleider Davide Boifava neemt dit jaar met een sterke ploeg deel aan de ronde van Frankrijk die vrijdag begint. Voor het algemeen klasse ment rekent de ploegleider vooral op de 33-jarige Giovan ni Battaglin en de zes jaar jon gere Roberto Visentini. Voor de vlakke etappes heeft Boifa va Guido Bontempi als troef. De sprinter won dit jaar de klassieker Gent-Wevelgem door op de laatste meters de Belg Eric Vanderaerden te verslaan. In de Italiaanse ploeg is een buitenlander op genomen, de Pool Czeslaw Lang. De complete ploeg bestaat uit: Giovanni Battaglin (33), Guido Bontempi (24), Simone Fracca- ro (32), Czeslaw Lang (Pol-29), Bruno Leali (26), Luciano Loro (30), Valerio Lualdi (33), Gian- carlo Parini (25), Glauco San- toni (32) en Roberto Visentini (27).

de Stem | 1984 | | pagina 7