Hulst besteedt drukwerk niet uit 'Voordeel gebruiken voor vermindering zuiveringsheffing' STUK STREKDAM WEGGESLAGEN BIJ PERKPOLDER Hulster politiehond Zeeuws kampioen NHEID im nnismaking bingo Nog steeds illegale gier- lozingen WERELD- W DJ2 isatie Sers ce FJS gevraagd it/Zeeland? km Europa 1000,- Iroute barapsychologie 1EENSCHAP DSTBURG ACKERRA dinsdag 26 jun11984 UUR iant CENTRAL gen Schietingen Trial- en fietscross op De Vogel Ontwateringsplan Saeftinghepolder gaat nu toch door Westdorps koor in Zoutelande UIT HET ZAKENLEVEN Goud voor slager Miel Biesbroeck 6Bezoekers centra nodig in Zeeland Feest brengt werkgroep in rode cijfers Hoofdingeland Eeman: Straf tempo Plaatselijk nieuws Axel Clinge Graauw Heikant Hulst Kloosterzande Lamswaarde Noordstraat Ossenisse Sint-Jansteen Zaamslag A12 Ira, onze coach pt 31 jaar. H.g. nternationaal als num- |50 m van de Laurens- arg: Costerweg 4 (|n. pel Room), tel. 03450- per aug. 1984 voor een omg een gemeubileer- zin met 2 knd. Inf. kunt I-dijk B V, afd. Pers.za- |jk, tel 01680-31911 ligheid en persoonlijke Iresultaten licht). Onze medewerk- er graag meer over of s aan. Breda: Jac. Cats- feen: Hoek 47 (04169- 101100-20297). Roosen- f71). Waalwijk: Ortelius- jtadhal Hoeven, 01659- ten 01659-2446. blangstellenden in por het beleggen van een Intaktavond, wilt u dan ■ageren via Postbus 166, 660 AD Hulst. imingen, taxati«i en ito'* en vleugel* sr in zijn vak.... t fnitt./uX:HrCte*.... 31 STRAAT en - MDDELBUM I: 01180-33310 rullen wij afscheid ne- na een dienstverband lengemeenschap gaat uitgenodigd deze af- te wonen. Aanvang iw van de scholenge- deze uitnodiging ge- worden verzocht dit hooladministratie, tel. lap „St. Eloy", ird, rector. 3D® 0T3M!MI VAN ZEELAND T22 PAGINA ZEELAND 2 afé, restaurant, keuken, ie bovenwoning) is voor js te huur. >licht. efonisch kontakt opne- telefoonnummers: 013- 13-332556, met vermel en. Strop van miljoen voor waterschap Van een onzer verslaggevers HULST - Verschillende boe ren, vooral veehouders, in het gebied van het water schap Hulster Ambacht ver vuilen het oppervlaktewater nog steeds met illegale gier- lozingen. Tijdens controles door mensen van het waterschap zijn recentelijk 20 boeren 'bij de kraag gepakt' die onvol doende maatregelen hebben getroffen om te voorkomen dat hun gier in het opper vlaktewater terecht komt. De betrokkenen hebben in middels een 'indringende' brief in de bus gekregen, waarin hen wordt gesom meerd daaraan een einde te maken. „Er moet nu toch eindelijk wat aan gebeu ren". stelde dijkgraaf K. Ba ron Collot d'Escury gisteren tijdens de algemene verga dering van het waterschap. „Want dat duurt nu al ja ren". In het kader van deze kwestie vroeg hoofdinge land Serraerens ook aan dacht voor het het illegaal wormen spitten door vissers in het afwateringskanaal naar het gemaal Campen. De noeste aasspitters rich ten daar flink wat schade aan. De dijkgraaf zegde toe de zaak te onderzoeken. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 18 schutters: hoge vogel: C. Visser; eerste zij vogel: E. Lam bert, beiden Vogelwaarde; tweede zijvogel: P. van Dijk, Hengstdijk; grootste aantal (6): R. de Waal, Be- veren. GRAAUW - Zaal V. de Caluwé, 7ö schutters: Wip 1: hoge vogel: R. Roels; eerste zijvogel: P. de Calu wé; tweede zijvogel: R. d'Hert, al len Graauw. Wf! 2: hoge vogel: J. de Rijk, eerste zij vogel: C. Boënne; tweede zijvogel: P. de Smet; groot ste aantal (7): P. Mathijssen, allen Graauw. HULST - Zaal De Kroon, 31 schut ters: hoge en eerste zij vogel: S. de Sutter, Zelzate; tweede zijvogel: F. van Swaal; grootste aantal (8): J. Verstiggel. beiden Hulst. HULST - Zaal De Kroon, 35 schut ters: hoge vogel: F. Vos, Kiel- drecht; eerste zij vogel: R. Boon, Hulst; tweede zijvogel: P. Boutens, Rotterdam; grootste aantal (4): P. Crombeen, Hulst. LAMSWAARDE - Zaal Tonny, 68 schutters: Wip 1: beide hoge vo gels- A de Waal, Walsoorden; eer ste zijvogel: A. Verdurmen, Graauw; tweede zijvogel: V. Lol- sen Hulst; grootste aantal (6): R. Hermans, Ossenisse. Wip 2: hoge vogel: verloot; zijvogel: P. de Waal, Kloosterzande; grootste aantal (5): G. de Waal, Lamswaarde. LAMSW AARDE - Bejaarden- schieting, zaal Tonny, 28 schutters: hoge vogel: D. Burm; eerste zij vo gel: D. de Bruycker; tweede zij vo gel: M. de Waal; grootste aantal (4): S. Jansen-Verplanken, allen Kloosterzande. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 52 schutters: Wip 1: hoge vogel: A. de Waal; eerste zij- vogel: E. Luykx, Hulst; tweede zij- vogel: J. Dobbelaar, Boschkapelle; grootste aantal (5): J. Roels, Die- men. Wip 2: hoge vogel: P. Maas, Kloosterzande; eerste zij vogel: J. Dobbelaar, Boschkapelle; tweede zij vogel: E. Luykx, Hulst; grootste aantal (5): H. van Waterschoot, Hengstdijk. NIEUW-NAMEN - Bejaarden- schieting, zaal Picavet, 30 schut ters: hoge en eerste zij vogel: A. Roels, Graauw; eerste zij vogel: F. van de Branden, St.-Jansteen; grootste aantal (4): R. de Rijk, Hulst. OSSENISSE - Zaal De Heroerg, 43 schutters: Wip 1: hoge vogel: E. de Maat; eerste zij vogel: J. de Kort; tweede zij vogel: Th. Asselmaft, al len Ossenisse. Wip 2: hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; eerste zij vo gel: H. Zeemeeuw, Ossenisse; tweede zij vogel: A. de Waal, Wal soorden; grootste aantal (5): A. de Rijk, Kloosterzande. ST.-JANSTEEN - Het Kuipke, 57 schutters: hoge vogel en beide zij- vogels: J. van Kerkhove, grootste ana tal (5): P. Crombeen, Hulst, H. Vos, Heikant en R. Blommaert, Sint-Jansteen. ST.-JANSTEEN - Café Sport, 39 schutters: hoge vogel en beide zij- vogels: J. Leeraert, Sint-Jansteen, grootste aantal (5): H. de Vos, Hei kant. YYESTDORPE - Staande wip, St.- Sebastiaan, 73 schutters: Wip 1: eerste hoge en tweede zij vogel: W. de Vrieze, Westdorpe; tweede hoge vogel: L. Vervaet, Zelzate; eerste zij vogel: H. van de Hemel, Axel; derde zij vogel: D. Zilversmid, Eekloo; vierde zij vogel: S. Pau wels, Kloosterzande. Wip 2: eerste hoge vogel: J. de Meyer, Wemel- dinge; tweede hoge vogel: N. Goos- sen, Kloosterzande; eerste en twee de zij vogel: W. de Vrieze; derde en vierde zij vogel: D. de Vrieze, bei den Westdorpe. Wip 3: eerste hoge vogel: A. Savoye, St.-Jansteen; tweede hoge vogel: J. Fopma, Ter- neuzen; eerste zij vogel: E. Savoye, St.-Jansteen; tweede zij vogel: R. Windie, Stekene; derde zij vogel: M. Verdonk, 's-Heerenhoek; vierde zij vogel: R. van Rentegem, Steke ne. YYESTDORPE - Bejaardenschie- ting, zaal Concordia, 30 schutters: hoge en tweede zij vogel: G. van Damme, Koewacht; eerste zij vo gel: J. Pauwels, Axel; grootste aantal (5): E. van Hoeke, Westdor pe. ZU1DDORPE - Zaal M. de Cock, Willem Teil, 25 schutters: beide ho ge vogels: O. de Jaeger, Westdorpe; beide zij vogels: A. Puylaert, Zuid- dorpe; grootste aantal (5): A. van Damme, Zuiddoroe. ZUIDDORPE - Staande wip, St- Sebastiaan, 52 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: H. Plasschaert, Zuiddorpe; tweede hoge vogel: B. Celie, Axel; eerste zij vogel: E. van Eertvelde, Westdorpe; tweede zij- vogel: A. Neut, Koewacht; derde zij vogel: A. Plasschaert, Zuiddor pe; vierde zij vogel: M. Suy, Zuid dorpe. Wip 2: eerste hoge vogel: M. Plasschaert, Zuiddorpe; tweede hoge vogel: R. Beelaert, Yerseke; eerste zij vogel: E. Enghels, Koe wacht; tweede zij vogel: W. Kok, Axel; derde zij vogel: A. Verbist; vierde zij vogel: M. de Cock, beiden Zuiddorpe. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, Jo schutters: hoge vogel: O. de Jae- ëer. Westdorpe; eerste zijvogel: J. i al, Koewacht; tweede zijvo- gel: M. de Wilde, Moerbeke; groot ste aantal (6)R. Colpaert, Moerbe- ZUIDDORPE - Staande wip, St.- Sebastiaan, 54 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: R. Beelaert, Yer seke; tweede hoge vogel: H. Plas schaert, Zuiddorpe; eerste en tweede zij vogel: A. Suy, Koewacht; derde zij vogel: A. Hoogstrate, Ter- neuzen; vierde zij vogel: J. van Damme, Saffelare. Wip 2: eerste hoge vogel: G. Samijn; tweede ho ge vogel: M. de Cock, beiden Zuid dorpe; eerste zij vogel: H. van Stee, Yerseke; tweede zij vogel: A. de Munck; derde zij vogel: P. Samijn; vierde zij vogel: F. de Wolf, allen Zuiddorpe. Van een onzer verslaggevers HULST - Nabij Perkpolder is door een oeve- rafschuiving zo'n 20.000 kubieke meter klei in de vaargeul verdwenen. Dat werd gisteren bekendgemaakt tijdens de alge mene vergadering van het waterschap Hulster Am bacht. De afschuiving vond plaats op de strekdam nabij de Perk- straat op de vooroever van de Perkpolder. Naar verwachting is er met de herstelwerkzaam heden ongeveer 1 miljoen gul den gemoeid. De opgetreden afschuiving boven de laagwa- terspiegel bevindt zich op on geveer 140 meter uit de teen van de dijk over een lengte van zo'n 25 meter en een breedte van 11 meter. Ook op de kop is sprake van een be hoorlijke afname. Aan de hand van peilingen die meteen na de oeverafschuiving zijn verricht, wordt nu een herstel plan opgesteld. De afschuiving is meteen telefonisch gemeld bij de Provinciale Waterstaat en Adviesdienst van Rijkswa terstaat, terwijl gedeputeerde staten schriftelijk op de hoogte zullen worden gesteld. Over een uit te voeren herstelplan heeft inmiddels een eerste overleg plaatsgevonden. Dijkgraaf K. Baron Collot d'Escury sprak gisteren over een 'zorgelijke' ontwikkeling in het waterschapsgebied. Hij herinnerde aan de afschuiving bij de Nol van Ossenisse, die nog vers in het geheugen ligt. De laatste jaren zijn er nogal wat verdiepingen van de geul ontstaan, waardoor die steeds dichter bij de vooroever is ko men te liggen. „Ook hier zul len fikse ingrepen nodig zijn", voorspelde de dijkgraaf, „want de strekdam is flink aangetast". Hoewel nog geen exacte begroting is opgesteld hield hij de aanwezigen voor dat toch gerekend moet wor den op minstens 1 miljoen gul den. „Een tegenvaller", aldus de dijkgraaf, „maar we gaan er van uit dat dit een calami teit is die valt onder de subsi dieregeling". Van een onzer verslaggevers HENGSTDIJK - De het re creatiecentrum De Vogel te Hengstdijk wordt komende zaterdag een motot-trial en fietscross-demonstratie gege ven. Dit spektakel begint om 14 uur. Tevens worden er fiets- crosswedstrijden gehouden, waaraaniedereen kan mee doen. Men hoeft geen fiets mee te nemen, want voor de deel nemers zijn er exemplaren be schikbaar. Zaterdagavond gaat het er wat rustiger aan toe tijdens een bingo-avond. Aanvang 20 uur. Ook op dat tijdstip begint vrijdagavond een prijskaar- ting. Tenslotte is er zondag om 14 uur nog een gaaibolling. Ook afgelopen weekeind was er heel wat te doen op De Vogel. Zondag werden surf- wedstrijden gehouden. Uit slag: tot 15 jaar: 1. Gunther de Witte, St. Gillis-Waas, 2. Rudy Maes, Terneuzen, 3. Eddy Tu- chefnet, Deurne. Categorie 15- 35 jaar; 1. Bruno Vernimmen, St. Niklaas, 2. Jan van den Nieuwendijk, Stellendam, 3. Frank de Kort, Kloosterzande. Categorie 35 jaar en ouder: 1. Ronnie de Bruijn, Hulst, 2. Joop Schepens, Udenhout, 3. Piet Veeke, Roosendaal. Van een onzer verslaggevers HULST - Ondanks de misluk te onderhandelingen over grondverwerving zal het wa terschap Hulster Ambacht het ontwateringsplan voor de Saeftinghepolder hoe dan ook realiseren. Dijkgraaf K. Baron Collot d'Escury stelde dat gisteren tijdens de algemene vergade ring van het waterschap. De grond, die nodig is om de sloten te verbreden, zal nu echter niet worden gekocht. De werkzaamheden worden uitgevoerd en de eigenaars krijgen een schadevergoeding. De dijkgraaf zei het gisteren jammer te vinden „dat die lange onderhandelingen tot niets hebben geleid". Dit, ter wijl het ontwateringsplan in het voordeel van de betrokke nen zelf is. WESTDORPE - De weeken deucharistieviering in de Strandkerk te Zoutelande zal zaterdag 30 juni muzikaal worden opgeluisterd door het parochieel gemengd zangkoor uit Westdorpe. Door het koor wordt een aantal meerstem mige, internationaal bekende liederen vertolkt. De vaste ge zangen zal het koor samen met de aanwezigen zingen. De zangeressen en zangers uit Westdorpe willen aan dit uitstapje een dagje-uit vast knopen. Zo heeft men een at tractieve busroute uitgestip peld, met onder meer een be zoek aan het Veerse Meer. Te gen zes uur wordt in Zoute lande de inwendige mens ver sterkt. Om zeven uur begint de kerkdienst, vlakbij het strand in Zoutelande. HULST - Slager Miel Bies broeck uit de Fr. van Waes- bergestraat in Hulst is op nieuw in de prijzen gevallen. Tijdens wedstrijden van het instituut voor Ambachtelijke Slagersprodukten kreeg hij twee erkenningen, goud voor gebraden worst en zilver voor ham. De onderscheidingen werden hem, en 92 andere sla gers/worstmakers, uitgereikt door staatssecretaris Ploeg. Van een onzer verslaggevers HULST - Burgemeester en wethouders van Hulst zijn er geen voorstander van om gemeentelijk drukwerk uit te besteden aan derden. Zij zeggen dat naar aanleiding van een suggestie in die rich ting door raadslid W. de Brouwer. Dit naar aanleiding van de discussie in de financiële commissie over de aanschaf van een nieuwe offset-machine. Volgens het college komt de eigen huisdrukkerij niet alleen voordeliger uit, een commerciële drukker maakt moet namelijk winst maken, maar werkt het ook een stuk gemakkelijker. In de huisdrukkerij kan namelijk op ieder moment over de machine worden beschikt en dat is van belang omdat er op de meest on regelmatige momenten drukwerk wordt aangeboden. Vaak ook is er een spoedeisend of vertrouwelijk aspect aan het drukwerk. Bovendien kan de gemeente flink wat korting bedingen bij de aankoop van grote hoeveelheden papier bij het Rijksinkoopbu- reau. Peter de Bakker met zijn kampioenshond Ringo. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Milieu organisaties: GOES - In het juninummer van het milieublad Wantij pleiten Jan de Vries en Marten Wiersma voor het oprichten van een aantal zogeheten be zoekerscentra, waar de toeris ten vertrouwd kunnen worden gemaakt met de waarden van de natuur en het milieu. De centra komen ter sprake in een artikel waarin de schrijvers kritiek leveren op het provinciaal beleidsplan Recreatie en Toerisme. Sei zoensuitbreiding en stimulatie van de verblijfsrecreatie zoals de nota voorstaat, zijn in de ogen van Wiersma en De Vries slechte zaken voor het natuur behoud. Een bezoekerscentrum zou in dit verband dienen als een elk-weer-voorziening waar de recreanten op een educatieve wijze voorlichting kunnen krijgen over de Zeeuwse flora en fauna. HULST - Het feest rond het vijfjarig bestaan van de Werkgroep Kernenergie Zeeuwsch-Vlaanderen heeft deze organisatie in de rode cij fers doen belanden. Dat het feest geen financieel dieptepunt is geworden, zo blijkt uit het verslag van de laatste vergadering, is te dan ken aan een fikse bijdrage van een der leden. Uiteindelijk leverde de jubi leumviering nog een verlies op van ongeveer 1.000 gulden. In het financieel reservepotje zat echter nog 500 gulden, zodat de werkgroep nu voor zo'n 500 gulden in het rood is komen te staan. De leden die zich garant stelden voor de kosten moeten nu over d° K-i »j» \romen Van onze correspondent OUWERKERK - Hulstenaar Peter de Bakker is met zijn Mechelse herder Ringo Zeeuws kampioen geworden tij dens de politiehonden-wedstrijden in Ouwerkerk. De titel leverde hem tevens de selectie op om op 7 en 8 september mee te doen aan de landelijke kampioen schappen in Den Bosch. Voor de selectiewedstrijd in Ouwerkerk (Schouwen en Duiveland) waren vijf Zeeuwse honden komen opdraven. Ze werden beoordeeld door een vierkoppige jury, bijge staan tijdens de oefeningen door drie pakwerkers. Ook vorig jaar werd Ringo geselecteerd voor het natio naal kampioenschap, maar tijdens de wedstrijd in De Vliert ontdekte de jury aan de rechtervoorpoot een ver dikking in de gewrichten, waardoor hij een minder goed resultaat behaalde. Als tweede en eventuele reserve kwam uit de bus W. de Nooyer uit Middelburg. HULST - Hoofdingeland R. Eeman vindt dat het wa terschap Hulster Ambacht eventuele voordeeltjes moet gebruiken om de zuiveringsheffing naar bene den te brengen. Eeman opperde gisteren tij dens de algemene vergadering van het waterschap dat het dagelijks bestuur zijn best maar eens moet doen om het heffingsbedrag te laten dalen, „al is het maar met een rijks daalder". Hij zei dat naar aanleiding van het batig saldo op de zui- veringstaak in 1983 van ruim 5 ton. Dat geld wordt zoals be kend gebruikt voor de aanleg van de persleiding Vogel- waarde-Henstdij k-Klooster zande. Daardoor hoeft on danks dit karwei het heffings bedrag voor 1985 niet omhoog. Dijkgraaf K. Baron Collot d'Escury wees Eeman erop dat het nog lang niet vaststaat of er dit jaar wel een overschot is. Raadpleging van griffier C. Ysebaert leerde dat de post onvoorzien momenteel 82.000 gulden bedraagt. „Geen be drag om 'hoera' over te roe pen", meende Ysebaert, „Er hoeft maar iets te gebeuren en het is op". Hij zij dan ook geen mogelijkheden te zien het hef- fj»\c»cbedra<» te verlapen. De dijkgraaf herineerde de ver gadering eraan dat er nog for se investeringen te wachten staan, zoals in Nieuw-Namen, Graauw, Kuitaart en Lams waarde, waarbij mogelijke overschotten goed van pas zul len komen. Hoofdingeland B. de Schep per zette even zijn pet op van gemeentesecretaris van Hon- tenisse en constateerde dat het waterschap de gemeentebe sturen een nogal straf tempo oplegt. „We hebben pas de Cloosterstraat aanbesteed, maar nu zullen binnenkort de werken in Hengstdijk en Vo gelwaarde moeten volgen. En dat geld zal toch weer ergens gevonden moeten worden". De werken kosten in totaal 2,4 miljoen gulden, waarvan 330.000 gulden uit de kas van Hontenisse zou moeten komen. Over dat bedrag blijken de technische mensen in Honte nisse overigens wat andere ge dachten te hebben dan het wa terschap. Bridge - Leden van bridgeclub Axel speelden in cultureel centrum De Halle de laatste wedstrijd in de voorjaarscom petitie. Uitslagen: A-groep: 1. mevrouw Feyen-de heer Van de Casteele, 2. heren L. Schee- le-Van Bambost, 3. echtpaar Kraayenbrink. B-groep: 1. he ren Bisschop-De Maagt, 2. echtpaar Haagsma, 3. heren Scheele-De Block. C-groep: 1. dames Keeman-Knöpker, 2. dames Bode-De Meyer, 3. da mes Naeye-Naeye. Hengelen - De jeugdleden van de hengelaarsvereniging GOA (Geduld Overwint Alles) vis ten een wedstrijd tegen colle ga's van De Clingse Henge laars. Gevist werd op de Klei ne Kreek met 37 deelneemrs. De Axelse jeugd won met per deelnemer omgerekend 80. gram vis. De Clingse jeugd kwam tot 20 gram gemiddeld. De individuele uitslag was als volgt: 1. Marco de Bakker, 2. Marco Peeters, 3. Arno van de Berghe, 4. Patrick Danckaart, allen GOA; 5. Ivan Hoefna gels, Clingse Hengelaars. De return wordt zaterdag 19 sep tember gehouden op de Zestig- voetkreek te Clinge. Viswedstrijd - De jeugdcom missie van de hengelaarsvere niging GOA houdt zaterdag 30 juni voor de leerlingen van al le basisscholen in de gemeente Axel een viswedstrijd. Gevist wordt op de Kleine Kreek van 9.00 tot 10.30 uur. Plaatsnum mers kunnen vanaf acht uur 's morgens worden afgehaald aan het Bosplein. Tennistreffen - Afgelopen zondag was er een wedstrijd tussen de TC Hontenisse en Game 78 uit Clinge. In totaal waren er ongeveer vijftig deelnemers, die honder partij en speelden, allemaal dubbel spelen met dames en heren door elkaar. Met 73 punten toonden de Clingenaren zich veruit de besten, want de ten nissers uit Kloosterzande sloe gen slechts 27 punten bij el kaar. De wisselbeker komt nu voor de tweede keer in bezit van Game 78. Collecte - De landelijke collec te gehouden ten bate van de Rode Kruis-campagne, onder het motto 'Helpt uw Rode Kruis helpen', heeft 722,21 opgebracht. Dat was flink wat meer dan vorig jaar, toen er 662 gulden in de collectebussen werd gestopt. Kaarting - In zaal V. de Calu wé werd een prijskaarting ge houden waaraan 37 personen deelnamen. Uitslag: 1. W. Sor- ber, 2. P. Leeraert, 3. E. de Bakker, 4. R. Boon, 5. P. Steyaert. Zeehengelen - Zeehengelclub De Knorhanen hield te Osse nisse in de Westerschelde de vijfde clubwedstrijd. Er mocht door de 17 deelnemers alleen met zeewormen (leeglopers) worden gevist. In de drie uur durende wedstrijd werden slecht 4 bovenmaatse en 1 on dermaatse vis gevangen. De vangsten waren zelden zo slecht. Uitslag: 1. Th. van Broeck, Clinge; 2. E. Morcus, Kloosterzande; 3. J. Doeselaer, Terneuzen; 4. J. Morcus, Kloosterzande; 5. J. de Block, Koewacht. Kaarting - In zaal De Kroon werd een prijskaarting gehou den waaraan 33 personen deelnamen. Uitslag: 1. J. Fer- ket, Hulst; 2. P. Schelfhout, Kloosterzande; 3. J. Asselman, Hulst; 4. R. van de Branden, Clinge; 5. mevrouw Peters, Hulst. Bingo - In zaal De Bruyn werd een bingo-avond gehouden waaraan 54 personen deelna men. Uitslag: 1 en 2. Van Voo- ren, Ossenisse; 3. Seghers, 4. Van de Branden, beiden Hulst; 5. Van de Ven, Kloosterzande. Bridge - Leden van de bridge club Hulst speelden in het ge meenschapscentrum de vierde wedstrijd in de zomercompeti tie. Deelname 21 paren. De uit slag was als volgt: 1. dames Mast-Kind, 2. mevrouw Bruijns-de heer Van Geel, 3. heren Gerres-De Maat, 4. echtpaar Borm, 5. mevrouw Pauwels-de heer De Booij, 6. dames Aronson-Vroome, 7. dames De Kort-Hillige. Viswedstrijd - Stichting De Zandput hield haar jaarlijkse viswedstrijd op het gelijkna mige viswater. Uitslag: vol wassenen: 1. Robby Crombeen (kampioen), 2. Guust Crom been, 3. Andre de Schepper, 4. A. van Opstal, 5. H. Leeraert. Jeugd: 1. Marco Baart (kam pioen), 2. Peter Arenthals, 3. John Vermeulen, 4. Olaf Beel- dens, 5. Jos Hoefnagels. Zeehengelen - Aan de vierde clubwedstrijd van de zeehen- gelvereniging De Vogel deden 49 vissers mee. Er werd gedu rende drie uur in de Wester schelde bij Kruispolder gevist. Er werden enkele grote botten en palingen verschalkt met als aas zachte krabben. Uitslag: 1. H. Jonkheym, 2. K. van Kerk hoven, 3. mevrouw P. de Waal, 4. R. Bogaert, 5. J. van Heese, allen Kloosterzande. De tradi tionele laatste plaats werd be loond met een pijp en werd ge wonnen door J. van Deursen uit Kloosterzande. Èridge - De leden van de brid geclub speelden in café De Vier Jaargetijden een wed strijd. Het was een howell 10 met tien paren. De uitslag: 1. mevrouw Van Waterschoot-de heer De Schrijver, 2. echtpaar De Kort, 3. heren Radema kers-Van Leeuwen, 4. dames Van der Wielen-Van Es- broeck, 5. dames Biesbroeck- Goossen. GaaiboIIen - In zaal A. Men- heere werd een gaaibolling ge houden waaraan 54 personen deelnamen. Uitslag: hoge vo gel: J. van Heese; linker zijvo gel: P. Ivens, beiden Klooster zande; rechter zijvogel: Mario Mattens, Dubbeldam; grootste aantal (7): G. van Kampen, Noordstraat. GaaiboIIen - In zaal De Her berg werd een gaaibolling ge houden waaraan 56 personen deelnamen. Uitslag: hoge vo gel: H. Verdurmen; rechter zij vogel: R. de Kort; linker zij- vogel: S. de Booy; grootste aantal (6): T. Reyns, allen Os senisse. Hengstdijk - In de zaal van het recreatiecentrum De Vogel werd een kaarting gehouden waaraan 35 personen deelna men. Uitslag: 1. J. de Vos, 2. E. de Schepper, beiden Vogel waarde; 3. J. Domines, Ter neuzen; 4. F. Kint, Vogelwaar de; 5. W. van der Hooft, Ter neuzen. Bingo - Op recreatiecentrum De Vogel werd een bingo avond gehouden waaraan 200 personen deelnamen. Uitslag: I. J. Verstraeten, Clinge; 2. mevrouw Ginkhuis, Arnhem; 3. mevrouw Maas, Deurne; 4. mevrouw Freyser, Hulst; 5 mevrouw Roossen, Merksem. Vormsel - Donderdag 28 juni komt bisschop Ernst in de pa rochiekerk te Sint-Jansteen het sacrament van het vorm sel toedienen aan de school verlaters van Sint-Jansteen, Clinge en Heikant. Dat ge beurt om 19.00 uur tijdens een eucharistieviering, waarbij de gezangen worden verzorgd door het kerkelijk dameskoor in samenwerking met de ge- vormden. Jubileumschieting - De rk Bond van Ouderen afdeling Sint-Jansteen houdt ter gele genheid van het schuttersjubi- leum van Ruul Pieters woens dag een bejaardenschieting in de Warande. Pieters wordt die dag 75 jaar, is tevens 60 jaar schutter en doet al 10 jaar mee aan de bejaardenschietingen. Voor deze schieting worden extra prijzen gegeven. De in schrijving begint om 13.00 uur en de eerste pijlen worden om 13.30 uur afgeschoten. DW - De leden van de kaart- vereniging DW speelden in café Het Wapen van Zeeland de zesde ronde van de kaart- competitie 1984. Uitslag: 1. me vrouw Michielsen, 2. mevrouw Gelderland, 3. A. de Zeeuw, 4. J. Hamelink, 5. J. van Doorn. De stand na zes ronden luidt: 1. Jac van Doorn 284 punten, 2. A. de Zeeuw 279, 3. H. van de Voorde 277, 4. J. Menheere 272, 5. J. Hamelink 267 punten. Uit slag jokeren: 1. C. Bareman, 2. mevrouw Menheere, 3. me vrouw Lambert.

de Stem | 1984 | | pagina 9