ZELFWERKZAAMHEID STAAT VOOROP Maoneblussersfeest Schoondijke geslaagd MIDDENZEEUWS izen Veterinaire diensten per 1 juli gesplitst PAGINA ZEELAND 3 Celstraf voor fraude met wissel koersen Avondfiets- vierdaagse Sas begonnen DINSDAG 26 JUN11984 T20 PAGINA ZEELAND 4 VAN ZEELAND 1 I IJZENDIJKE - De groep van Scouting St. Paulus te IJzendijke kreeg onlangs een zeer positief bericht te horen. 'Actief houden' Veijaardagsactie examens Raak tegen Staak nationaal krulbollen Grenstocht Toerclub Westdorpe Casino en De Kombuis actief voor gehandicapten Bouwbeleid Borsele gericht op kleine kernen Plaatselijk nieuws Aardenburg Breskens Eede Schoondijke Sint-Jansteen Fractie- beraad van PvdA in Sluis Drumband Schoondijke zoekt leden markten weer grotendeels is toe t, schrijven aan de Turkse in, breng, aldus het jaarverslag In overleg met instanties al» de stichting Educatie Culturi le Minderheden wordt overi, gens geprobeerd Turken ook wegwijs te maken in het Ne, derlands als ze een alfabetise! ringscursus achter de rug heb- ben. Het verslag maakt verder melding van de nog altijd on gewisse financiële positie van het project. Het moet het heb ben van een vrij geringe rijks, bijdrage, zo klein dat een ge! degen professionele aanpak nauwelijks mogelijk is. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Van onze correspondent GENT - De correctionele rechtbank van Gent heeft Bel gische twee handelaars en een gewezen bankier uil Zeeuwsch-Vlaanderen ver oordeeld tot een gevangenis straf van één jaar wegens fraude met wisselkoersen. Het drietal kreeg ook een boete van 500.000 Belgische franks en moet 18 miljoen Bel gische franks terugbetalen aan het Belgisch-Luxemburgs Wissel-Instituut. Tijdens het proces, dat maandenlang duurde, kwam tot uiting dat de handelaars P.C. uit Oost- Eekloo en R.T. uit Knokke profiteerden van het verschil tussen de officiële en vrije wisselkoersen en het bovenge noemde instituut voor 18 mil joen Belgische franks oplicht ten. Bankier C. uit Sluis stelde het geld ter beschikking en het tweetal zorgde voor fictieve facturen. Het bedrag maakte een rondreis langs de fictieve firma en kwam zo terug bij de bestemmeling. Omdat de ge hele operatie te snel werd uit gevoerd (op 5 en 19 augustus 1981) rook het wissel-instituut onraad en werd het drietal op gepakt. Ze verschenen voor de rech ter wegens valsheid in ge schrifte en inbreuk op de wet geving over het internationaal valutaverkeer. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Ruim l'J fietsliefhebbers hadden zj™ gisteravond bij café Schip pershuis in Sas van Gent ver zameld voor de start van tweede uitgave van de avond- fietsvierdaagse. De eers avond van dit jaarlijks terug kerend fietevenement wer verreden in de Belgische P0'" ders, richting Phillipine. E{D tocht van in totaal 20 kilome ter. Toerclub Sas van Gent, or ganisator van het gebeure"' ontving dit jaar iets mind® deelnemers dan bij de eers' uitgave. Toch was secretar» Jo Ranschaert tevreden ove het deelnemersaantal. De eerste avond kende na genoeg geen uitvallers. Van avond rijdt men in de richt'™ van Westdorpe en omgevi™ Mensen die alsnog mee wille fietsen zijn van harte welkom Het vertrek is iedere avon vanaf 18.30 uur. Scouting in IJzendijke vertrouwt op toekomst Van onze correspondent Het terrein, waarop clubgebouw De Tronk staat, kan blijvend worden gehuurd. Daarmee is het voort bestaan van de groep gewaarborgd. „Een zeer aangename ver rassing", aldus secretaris-pen ningmeester André van Op- dorp tijdens een gesprek over het reilen en zeilen van St. Paulus. De St. Paulus-groep is een onderdeel van de Stichting Scouting IJzendijke. De afge lopen jaren werd de historie van deze padvinders geken merkt door ups en downs. „De zelfwerkzaamheid staat bij ons zeer hoog in het vaandel geschreven", zegt André van Opdorp, zelf al vanaf zijn achtste jaar actief bij de wel pen en verkenners en nu als bestuurslid en groepsleider. In de jaren zestig had St. Paulus welpen, gidsen en ver kenners, maar door gebrek aan kader, dus niet aan be langstelling, kwamen de acti viteiten op een laag pitje te staan. Omstreeks 1965 rezen er wat problemen rondom de ac commodaties, zodat het voort bestaan in gevaar kwam. In 1968 werd daardoor een ouder comité opgericht, bestaande uit August van Opdorp, Geor ge Calon en mevrouw Wete- rings. Dit drietal slaagde erin bij de toenmalige gemeente IJ zendijke een renteloze lening los te peuteren om een clubge bouw te kopen. De Tronk werd door de leden zelf geplaatst en is zestien jaar later nog steeds het eenvoudige doch zeer ge zellige thuishonk van de IJ- zendljkse verkenners. Na de nieuwe gemeentelijke indeling (IJzendijke werd bij Oostburg gevoegd) werd met de ge meente een financiële regeling getroffen. Tot een ieders te vredenheid. Wie lid wordt van St. Pau lus moet niet denken, dat hij in een gespreid bedje komt. Er zijn volop activiteiten en de sfeer is uitstekend, maar de Tronk heeft een wel zeer unie ke outillage: Er is geen water leiding, geen keuken en ook toiletten ontbreken. Primitief André: „Voor de jongens voldoet het ten zeerste. Het houten clubgebouw is primi tief, maar heeft zijn bekoring. De schamele voorzieningen hebben een speciaal karakter trekje. Gezelligheid hoeft niet af te hangen van luxe". Momenteel zijn er twintig verkenners. Een kaderpro bleem bestaat niet meer. Het huidige bestuur bestaat uit G. Calon (voorzitter), Aug. van Opdorp, mevrouw Varin, A. van Opdorp (secretaris-pen ningmeester), A. van de Wijnckel, en leiders met er kenning Fr. Brouwers, R. van Daele, A. Hamelinck, terwijl ook Peter en Jacky Varin zeer actief zijn. Iedere zaterdagmiddag tus sen 14.00 en 16.30 uur wordt de groep onder leiding van een deskundige 'actief gehouden'. Op het terrein worden hutten gebouwd, vuren aangelegd, maar ook wordt aandacht be steed aan primitief koken, pio nieren, kamperen en bos- en dorpsspelen. „Buiten zijn in groepsverband zou men kun nen zeggen", glimlacht André. De contributie is laag; 55 gulden per jaar. Daarnaast wordt er ieder jaar een kamp gehouden, hetgeen ook nog eens 100 gulden kost. Dit jaar wordt een kamp opgeslagen in de buurt van Kruiningen (7 tot en met 14 juli). Tijdens de laatst gehouden actie 'Een heitje voor een kar weitje' werd 1070 gulden bij-' eengesprokkeld. Dit geld zal worden besteed aan nieuw pioniershout en een tent. Ook de verjaardagsactie, toch vrij uniek, spekt de kas. Aan de ja rige IJzendijkenaren wordt dan een vriendelijk verzoek gedaan om de scouting te steu nen door voor ieder jaar 1 cent te schenken. „Het gaat ons financieel be hoorlijk voor de wind", vertelt André, die nu zelf niet meer voor de troep staat, maar vooral veel werk achter de schermen verricht. „De be langstelling voor scouting is uitstekend. Nieuwe leden zijn nog van harte welkom. We zien de toekomst zeer zonnig tegemoet". Eten in de buitenlucht, primitief maar gezellig Zelfwerkzaamheid, ook al in 1971. Op de achtergrond het clubgebouw van St. Paulus, de Tronk ROTTERDAM - Christiaan Huy-f gensschool. Erwin de Wilde (Clin- ge) geslaagd voor computertech niek en technische informatica. TERNEUZEN - Technische Schoei, BOUWTECHNIEK: timmeren: Ch. de Clippelaar, P. van Es, R. de Haan, E. de Boevere, A. van Iwaar- den, P. Maas, R. Meyer, G. Neels, J. Scheele, F. van der Woude, allen Terneuzen; J. Wauters, J. Goethals en R. van Vlaenderen, Sas van Gent; L. van de Gouwe, J. Machiel- sen en R. de Poorter, Hoek; P. Me loen, Sluiskil; Q. Wildeboer, Zaam slag. Schilderen: A. Hamerlinck, Philippine; P. Mannaert, Hengst dijk; M. de Pooter, J. Maas en J. Machielsen, Hoek; P. de Sutter, Oostburg; R. Vermeire, Zuiddorpe; M. Wisse, Schoondijke; P. de Moeij- er, Zaamslag; E. Sanderse, Terneu zen. Metselen: W. Bouwens, West dorpe; L. Schout, Hoek; L. Scheele, Axel; P. Vermeulen, Zaamslag; A. •tons, Sluiskil. CONSUMPTIEVE TECHNIEK: brood/banket: M. de BlaaijG. de Putter en J. Hamelink, Sluiskil; T. van Drongelen en J. Le- feber, Axel; R. Elve, E. van der Hooft, J. Schot, E. van de Velde, R. Persijn, P. van de Velde en S. de Smet, Terneuzen; S. van de Lijke, Breskens; E. van Stevendaal, Hengstdijk; R. Vermeulen, Terho- le; J- Schout, Hoek. Koken/serve ren: S. Aerts, Sluiskil; R Brand, Retranchement; F. Claerhoudt, Hulst; E. Corduwener, A. Hofman, A. Bolleman, S. de Putter, J. Gazan, A. Geers, D. van der Peijl, W. Rie- mens en R. van 't Veld, Terneuzen; E. Gilles en J. Stahl, Hoek; E. Ker- Pel, Philippine; J. Koole, Clinge; P. Staelens, Eede; G. Vermeire en G. Uriessen, Zuiddorpe; G. van Dron gelen, M. Eckhardt, J. Ollebek en D. verpoorten, Axel; M. Peterse, Cad- zand; p. Ghijs en F. Scherbeijn, Hoofdplaat; D. Thilleman, Oost- burg, Elektrotechniek: H. Bakker, P- Hubregsen, F. de Jonge, J. Jonk man, p. Pieters, P. Verpoorte, M. van de Bossche, R. Breur, R. van Uriel, M. Geers, A. van de Heuvel, d der Hooft.R- Janse, A. Koole, \iT ^rtens, de Potter, A. Rouw, w. Tahalele, M. Wagenaar en E. Ramoen, Terneuzen; M. Boeije, Mudzande; J. Dieleman en G. van Uyk, Hoek; P. Julliot en M. Witte, Sluiskil; P. Rasenberg en J. Adriaansen, Sas van Gent; M. Wol kers, j. van de Bos, M. Buijck en R. van de Velde, Axel; M. de Blok, Biervliet; P. Bruggeman, Zaam slag. Installatietechniek: N. Bik ker, IJzendijke; M. de Boek, W. Dietrich, P. van der Hoofd, I. Ver- helst en J. de Fouw, Hoek; J. Geel hoed, W. Buijze, R. Lindgreen en W. de Meester, Terneuzen; I. Lu- teijn, Nieuwvliet. Procestechniek: J, de Boek, A. Knol, P. Jansen, J. Tollenaar en R. van Waas, Hoek; J. Pijpelink, L. van Toor, W. Beel- dens, E. de Frel en D. Verlinde, Terneuzen; G. Titulaar, Sas van Gent. Mechanische techniek: J. van Doezelaar, W. Dooms, J. van Fraeijenhove, J. van Grol, J. de Haan, R. Knoester, J. de Meijer, H. van de Ouden, G. Pluim, K. Quele- ry, D. Rijnberg, A. Wegman, J. de Witte, E. Verberkmoes, P. van de Bout, M. van Boven, E. van Klin ken, J. Maas, E. de Nijs, P. Visser, P. Vroegop en M. Walhout, Terneu zen; R. Hoddenbagh, Axel; J. Si- monse, Hoofdplaat; F. de Smit, M. Verhoeven, J. Boonman, P. Claes, A. de Koeijer en J. Vanhijfte, Sluis kil; R. Timmerman, en P. Harding, Sas van Gent; F. de Bruijn en M. Corijn, Philippine; M. Pagê, Bier vliet; M. Troost, Westdorpe. Motor voertuigentechniek: H. van de Berk, Biervliet; A. Boogaard Bres kens; J. Couque, J. de Fouw en H. Hemelsoet, Sluiskil; E. den Doel- der, A. Mechielsen, W. van Putten, C. Bouwman, J. de Bruijne, P. Dek ker, N. Dooms, A. Koster en M. de Pooter, Terneuzen; W. Hoog- straate, W. Scheele, S. Grofsmid en H. Wolfert, Hoek; R. Lutaert, Phi lippine; A. Mannaert, Hengstdijk; P. Pijcke, Sas van Gent; P. de Schepper, Koewacht; S. de Vries, Vogelwaarde; P. Braem, St.-Jan- steen; B. Kant, Heikant; A. van Kerkhoven, Hulst; J. Noens, Axel; W. Temmerman, Hoofdplaat; H. Kindt, Graauw. Bouwtechniek in dividueel technisch onderwijs: J. Blommaert en S. Tacq, Westdorpe; R. Dobbelaar, P. Ploegaert, M. Schoonakker, Rich. Vrolijk en Rob Vrolijk, Terneuzen; A. Haers, Phi lippine; L. d'Hooghe, Kapellebrug; R. van Remoortere, St.-Jansteen; S. de Ridder, Zaamslag; B. Samijn, Zuiddorpe; M. Verploeg, Aarden burg; B. de Visser, Sluiskil; E. Maenhout, Sas van Gent. Mechani sche techniek individueel technisch onderwijs: F. Anastatia, B. Berg- sma, M. den Dunnen, A. Kolijn, P. Maas, R. Sjoerdsma, W. de Blaeij, P. Faas, P. Hordijk, R. van Over- meeren en J. Rosse, Terneuzen; A. Hamelink en F. Rosseau, Axel; J. Sijnesael, Hoofdplaat; F. Traa en J. van Wieren, Westdorpe; O. Wil- lemsen, Sluiskil; R. IJsebaert en E. van Do^st, Sas van Gent; C. Blom maert en P. Koole, Hulst; W. Broeckaert, St.-Jansteen; R. Hol- trust, Walsoorden; E. d'Hont, Kloosterzande; A. van Kampen, Hengstdijk; R. de Koster, Graauw; M. Lafort, Koewacht; P. Ceule- mans, Aardenburg. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De Oostburgse vereniging 'Raak tegen Staak' is zaterdag Nederlands kam pioen krulbollen geworden. Het is voor de eerste maal dat deze Oostburgse formatie de nationale titel in de wacht wist te slepen. De titelstrijd, die jaarlijKs in Oostburg wordt uitgevoch ten, viel in het verleden steeds in het voordeel uit van vereni gingen uit Aardenburg of Eede. Zaterdag traden 23 clubs (alle afkomstig uit West- Zeeuwsch-Vlaanderen) aan op de banen van 'Raak tegen Staak'. Deze vereniging ver zorgde het kampioenschap in samenwerking met de VW- Oostburg. De tweede plaats was voor Cambrius uit Eede, terwijl de Grensrakkers, eveneens uit Eede, beslag leg den op de derde plaats. Van onze correspondent WESTDORPE - Toerclub Westdorpe houdt zondag 1 juli de zesde Grens tocht. De fietstocht heeft een totale lengte van zes tig kilometer. De route beschrijving willen de inrichters voorlopig ge heim houden. De deelnemers kunnen zich 's morgens laten in schrijven vanaf acht uur in café Het Oude Raed- huys, naast de kerk. De inschrijving is niet in de kantine van RIA, zoals in het toerboek van de NRTU staat vermeld. Het startsein wordt om negen uur gegeven. Voor de clubs, die aan de Grens tocht deelnemen, zijn di verse bekers beschikbaar gesteld. Van onze correspondent BRESKENS - Bar-discotheek Casino en cafetaria De Kom buis uit Breskens houden za terdag 30 juni twee activitei ten waarvan de opbrengst ge heel ten goede komt aan de ge handicaptenvereniging Sint- Jan uit Brugge. Zaterdagmiddag wordt in De Kombuis vanaf vier uur een uitgebreide rad van avon- tuur-prij zenmiddag gehou den. In het Casino is er vanaf 20.00 uur de drive-in-show van Radio West die ook aan dit evenement medewerking verleent. De entreegelden van beide evenementen komen geheel ten goede aan Sint-Jan, waar van Bressiaander Simon van der Lijke lid is. Hij is een ge kend rolstoelbasketballer. Zijn team werd afgelopen seizoen kampioen van België en in het Europa-cup-toernooi werd ook niet onverdienstelijk ge presteerd. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De splitsing van de Veterinaire dienst van het ministerie van Landbouw en Visserij en de Veterinairte Inspectie van de Volksgezond heid van het ministerie van WVC is per 1 juli een feit. Deze reorganisatie heeft voor Zeeland verschillende consequenties. De Veterinaire dienst in Zeeland wordt sa mengevoegd met dezelfde dienst in zuidelijk Zuid-hol land, met als vestigingsplaats Rotterdam. Te zijner tijd zal deze nieuwe dienst worden verenigd met alle huidige vleeskeuringsdiensten in dit gebied. Een dependance blijft gevestigd in middelburg, op de Vlissingsesingel 16 (01180- 28451), uitsluitend ten behoeve van de werkzaamheden van de Veterinaire Dienst in Zee land. Tot directeur is benoemd drs. mr. C. Scheuerman uit Rotterdam. Voorts zullen de Veterinaire Inspecties van de Volksge zondheid van Noordelijk Zuid-Holland, Zuidelijk Zuid- Holland en Zeeland worden samengevoegd. Het kantoor van dit nieuwe ambtsgebied wordt eveneens gevestigd in Rotterdam (010-132210). Tot Regionaal Veterinair Inspec teur is benoemd drs. G. Jonge- neel. HEINKENSZAND - Het woningbouwbeleid van de gemeente Borsele gaat zich in de toekomst vooral op de kleine kernen richten. Dit blijkt uit de notitie volkshuisvesting Borsele, een woningbouwprogram ma tot 1989, waarin de helft van de 720 te bouwen woningen aan de platte landskernen toebedeeld wordt. Naast de 50 procent voor de laatstgenoemde catego rie, krijgen de opvangker- nen 13 procent, 's Graven polder 15 procent en Hein- kenszand 22 procent van het totaal aantal wonin gen. Dat betekent echter wel dat Heinkenszand kan rekenen op de fneeste wo ningen; 158 stuks. Daarna volgen 's Gravenpolder met 153 woningen en 's Heerenhoek met 71 wonin- gen. De rest van de 720 hui zen wordt verdeeld onder de overige twaalf dorpen. In de notitie, die de ge meenteraadsleden de ko mende vergadering zullen behandelen, maken de sa menstellers geen scheiding tussen sociale en vrije wo ningbouw. De notitie is een voorloper van het defini tieve volkshuisvestings plan, waarin dergelijke za ken wel behandeld zullen worden. Van een onzer verslaggevers SCHOONDIJKE - Het zaterdag in Schoondijke gehouden Mao- neblussersfeest heeft nauwelijks concurrentie ondervonden van de twee andere evenementen, die gelijktijdig in de streek wer den gehouden. Ondanks de Agrarische Evenementendag in Oostburg en het Engels weekend te Sluis was toch heel wat publiek naar Schoon dijke gekomen, om een kijkje te nemen bij de door winkeliers vereniging DES op touw gezette activiteiten. Het programma omvatte weer bekende punten als een rom melmarkt, braderie, wafelbakkerij, volksdansen, poppentheater en een optreden van het plaatselijke muziekgezelschap OKK in samenwerking met het majorettenpeloton en de drumband DMPS. Een nieuwe activiteit was de vliegerwedstrijd, waarbij ruim 80 deelnemers acte de presence gaven. In de klasse tot en met 10 jaar ging Rino Brugge met de eer strijken; bij de 11- t/m 19-jari- gen was dat Rico Verhage. Het avondprogramma bestond uit een oriëntatierit, verzorgd door de Westzeeuws-Vlaamse Automobielclub WZA (winnaar werd L. Lamper met 120 strafpunten), bingo en een bal. kOrt COLIJNSPLAAT - Puzzelrit - Autoclub De Bevelanden houdt woensdag 4 juli een re gionale puzzelrit voor automo bilisten. De vrije start is bij de haven om 19.00 uur. Inschrij ven kan vanaf 18.15 uur bij ca fé Juliana. GOES - Expositie - Het Psy chiatrisch Ziekehuis Zeeland (PZZ) biedt van 1 juli tot 1 sep tember plaats aan een ten toonstelling van het werk van pottenbakker Gert de Rijk en beeldhouwer Jo Esenkbrink. GOES - Parkeren - Er komen geen parkeermeters in de Goe- se binnenstad. Dat heeft de ge meenteraad onlangs besloten bij de behandeling van het nieuwe parkeerplan. De raad vindt parkeermeters lelijke dingen die in een binnenstad niet passen. Burgemeester en wethouders, die de meters aanvankelijk wilden plaatsen, hebben nu toegezegd naar al ternatieven te gaan zoeken. GOES - Commissie - De Cul turele Raad Goes gaat in de vergadering van vrijdag 6 juli haar eigen functioneren kri tisch bekijken. Het dagelijks bestuur vindt dat onderzocht moet worden of de commissie niet onderhevig is aan zaken als vergadermoeheid en ge brek aan initiatieven. Verder komt de alertheid van de raad en haar werkgroepen aan de orde. De vergadering begint 19.30 uur. GOES - Vergaderingen - De openbare juni-vergaderingen van de Goese commissies: dinsdag 26 juni om 16.15 uur, de commissie voor welzijnsza ken. Woensdag 27 juni om 19.30 uur, de commissie voor ruimtelijke ordening, donder dag 28 juni om 19.30 uur, de commissie voor onderwijs, sport en recreatie. Vrijdag 29 juni om 19.30 uur, de commis sie voor financiën. GOES - Vergadering - Ter voorbereiding voor de op sta pel staande manifestatie Goes tegen Apartheid, houdt de ge lijknamige werkgroep maan dag 2 juli in hotel Terminus in Goes haar vierde vergadering. Iedereen die een steentje wil bijdragen aan de strijd tegen de apartheid in Zuid-Afrika is welkom. De vergadering be gint om 20.00 uur. HEINKENSZAND - Zwem men - In zwembad De Stelle- plas in Heinkenszand begint maandag 2 juli de jaarlijkse zwemvierdaagse. De liefheb bers kunnen er in de middag en de vroege avonduren te recht voor afstanden van 250 en 500 meter. HEINKENSZAND - Project - Het regionale project Mensen zonder Baan wil in samenwer king met werkloze jongeren werkverenigingen op gaan zetten. Het doel daarvan is niet het maken van winst, maar het scheppen en in stand houden van arbeidsplaatsen. HEINKENSZAND - Gemeen teraad - Het college van B en W van de gemeente Borsele stelt de gemeenteraad voor in de komende raadsvergadering van dinsdag 3 juli niet toe te treden tot de gezondheids dienst DGD. Verder buigen de raadsleden zich onder meer over de notitie volkshuisves ting en over de subsidie aan de kunstzinnige vorming. KAPELLE - Gezondheids dienst - Burgemeester en wet houders van Kapelle voelen niets voor deelname aan de hernieuwde opzet van de veel besproken Districtsgezond heidsdienst Zeeland, kortweg DGD genoemd. De gemeente raad heeft op dinsdag 26 juni het laatste woord. MIDDELBURG - Concert - De Stichting Orgelcentrum houdt in het kader van de se rie zomeravondconcerten dinsdag 26 juni in de Nieuwe Kerk in Middelburg een con cert, dat verzorgd wordt door de bekende organist en pianist Louis van Dijk. Het program ma is geheel uit improvisaties van Van Dijk samengesteld. De aanvang is 20.15 uur. MIDDELBURG - Filmfestival - Samen met de Stichting Nieuwe Muziek heeft het Filmhuis Middelburg in het kader van het Festival Nieuwe Muziek een drie weken durend filmfestival opgezet. Het festi val is vorige week woensdag begonnen met een Bunuel- week. Dan volgt een week met Italiaanse films en de laatste week staat in het teken van de Nederlandse producties. De films beginnen om 20.30 en om 23.00 uur. MIDDELBURG - Ziekenhui zen - Als gevolg van een fusie tussen het Bethesda-Sint-Jo- sephziekenhuis in Vlissingen met het Gasthuis in Middel burg, installeert de Commis saris van de Koningin dr. C. Boertien woensdag 4 juli het nieuwe bestuur van de Stich ting Streekzieknhuis Walche ren. De installatie begint om 15.00 uur in de Statenzaal. MIDDELBURG - Nieuwe voorzitter - Het Overlegplat form voor het Contactcentrum Onderwijs-Arbeid heeft on langs J. Nieuwland benoemd tot nieuwe voorzitter. Nieuw land volgt mr. W. Otten op, die ruim zeven jaar de voorzit tershamer heeft gehanteerd. MIDDELBURG - Minima - Het gemeentebestuur van Middelburg heeft in een brief aan de Vereniging van Neder landse Gemeenten haar twij fels geuit over de kortingen op de sociale uitkeringen die het kabinet per 1 juli wil doorvoe ren. Het gemeentebestuur schrijft voorts dat het mini maal vier maanden zal duren voordat de gemeentelijk socia le dienst de maatregelen in de praktijk kan brengen. Hengelen - Hengelsportvere niging Aardenburg hield haar eerste wedstrijd hengelen die meetelt voor het kampioen schap 1984. De wedstrijd werd gehouden op het Grote Gat te St. Kruis. De 55 deelnemers vingen in totaal 15,5 kilogram vis. Uitslag: 1. R. Keulen, Eeklo; 2. H. Claeijs, Moes- kroen; 3. M. Nobus Aarden burg; 4. E. van Hooteghem, Eeklo; 5. P. Schotte, Brussel. Anjercollecte - De Anjercol lecte heeft een bedrag opgele verd van 361,85. Activiteiten - De Stichting Welzijn voor Ouderen West- Zeeuwsch-Vlaanderen heeft de volgende activiteiten op het programma staan voor de maanden juli en augustus: 26 juni tot en met 3 juli: acht daagse reis naar het Beierse woud Büchleberg van de se niorenexpresse; 2 juli: kermis voor ouderen in Rozenoord te Sluis voor alle Westzeeuws- Vlaamse ouderen; 21 juli: ver koopdag Breskense hand werkgroep; 22 tot en met 31 augustus: tiendaagse reis naar Tirol van de seniorenexpresse. Anjerkollekte - De kollekte ten bate van het Anjerfonds heeft in de kern Eede ƒ305,50 opgebracht. Tennis - De leden van tennis vereniging Schoondijke heb ben een drukke tijd voor de boeg. Woensdag 27 juni wordt er voor de jeugd een panne- koektoernooi gehouden, op 7 en 8 juli gevolgd door een lo- tingstoernooi met aansluitend een fondue-avond. Wegens het grote succes van vorig jaar staat er weer een nachttoer- nooi op het programma van 18 op 19 augustus. De clubkam pioenschappen beginnen 18 augustus voor de jeugd. De se nioren werken de dubbelspe len af in het weekend van 25 en 26 augustus en de enkelspe len op 1 en 2 september. Collecte - De collecte voor de Nederlandse missionaris bracht ƒ635,25 en 3700 Belgi sche franken op. SLUIS - De PvdA-fractie in de Sluise gemeente raad houdt vanavond een openbaar beraad in ge meenschapscentrum 't Zoute Vestje. Aan de orde komen dan de voorstellen van B en W voor de donderdag te houden raadsvergade ring. Het openbaar frac- tieberaad begint om 20.00 uur. Van onze correspondente SCHOONDIJKE - Drumband en majorettenpeloton DMPS te Schoondijke heeft dringend behoefte aan nieuwe leden. Het korps, zes jaar geleden op initiatief van de dorpsraad op gericht, heeft vooral het laat ste jaar nogal wat vernieu wingen ondergaan. Naast het basismateriaal (battons en trommels) is de band nu ook uitgerust met bong-drums, tamboerijnen enz, terwijl ook pas enkele vlaggenisten zijn toegevoegd. Vooral voor deze laatste cate gorie zijn nieuwe mensen no dig. Het korps neemt deel aan optredens in België, Frankrijk en uiteraard in eigen land. El ke dinsdag- en vrijdagavond wordt er geoefend in de gym zaal. Voor meer informatie kunnen belangstellenden te recht bij Coby van Luyck en Ronald den Hollander. AMSTERDAM - Aardappelter- mijnmarkt. In Bintje 50 mm wer den 11 contracten verhandeld voor levering november bij een prijs van 26,80 per 100 kg en voor leve ring april 59 contracten tegen 30,60 tot 30,20. De stemming was kalm en nauwelijks prijshoudend. KAPELLE, 25 juni - Aardbeien doosjes I 74-86, II 58-67, aardbeien per kilo IIA 2.40-4.30, rode bessen doosjes IA 1.44-1.59, IB 1.39, fram bozen doosjes I 3.50-3.80, kasbra- men doosjes I 1.20-2.80, groenten rabarber 32-42, bloemkool 45-1.70, spitskool 53-59, snijbonen 4.10, nieuwe aardappelen I 1.09-1.23, kriel 1.00-1.06, aardappelen oude oogst R2

de Stem | 1984 | | pagina 11