ee jaar vente Vanderaerden: Belgische titel Bykova springt over 2,05 meter Brisco-Hooks snel op 200 m tamesacht Laar L.A. Aftreden van Jupp Derwall lijkt een kwestie van dagen Sterk Portugal in slot verlenging onderuit iar Spelen ^il Jacobs ;eopereerfl PAGINA SPORT 2 MAANDAG 25 JUN11984 DERTEM-SOO^ PAGINA SPORT 3 MARSEILLE - Het lot en de arbitrage hebben het goed voor met Frankrijk. Zaterdag hielpen het fortuin en - in mindere mate - arbiter Bergamo de torenhoge favoriet op de Europese voetbaltitel langs Portugal en in de finale. Compliment voor Portugal Lammy van de Heuvel kampioen Wereldploeg op voorsprong Vier renners zeker van WK Montjuich Munoz nog twee jaar bond-coach LOTTO CIJFERSPEL SUPERTRIO BELGISCHE LOTTO DUITSE LOTTO SPEL 77 ide het plan na een wed- ■lectieprocedure voor de de ronde van Frankrijk Lienden (2), Top (3) en Dlympiërs, waren bij de ;es' vulden het eerste elf- illeen Erica Oomen en de le Bruin een plaats had- vertelde dames-coach :eweldig talent, maar zij m beetje zuinig op haar ïaar eerste seizoen bij de s, die liever naar de Spe- r de eerste Franse ronde succes in Geulle niet uit ïctieprocedure te spuien. is goed geweest. Top, de Lienden zijn sterker :gop gereden moet wor- van de ploeg heb ik het ;chap kunnen winnen". ?r (Vlaardingen) 73,3 km. in ïconden; 2. Leontien van de t.; 3. Hennie Top (Wekerom) tl) z.t.; 5. Thea van Rijnsoe- que de Bruin (Hoogland) op (Nieuwkoop) op 0.23; 8. Mie- 5; 9. Eria Oomen (Schijndel) melo) z.t (STERDAM (ANP) - \e. land zal zeer waarschip. op de Olympische roeit» ta van Los Angeles ook uit- nen op het nummer dame- ht. Het Nederlands Olym- ch Comité is ermee akkoord ;aan dat een damesacht rdt aangemeld, leze equipe zal bestaan uit roeisters van de vier met urvrouw, de dubbeltwee en twee zonder stuurvrouw, eerder al voor de Olympi- ïe titelstrijd op het Meer Casitas werden inge- ireven. 3e Nederlandse nieuwe nbinatie-acht komt alleen actie als er geen voorwed- ijden op dat nummer wor- i gevaren en alle ploegen htstreeks naar de finale in. Dat is alleen het geval er minder dan zeven boten rden ingeschreven. Mo- nteel zijn vijf damesachten ïgemeld. let NOC had voorts de eis teld dat de deelneming van acht geen extra kosten met h mocht brengen. Doordat Amerikaanse charterma- ne, die de Roemeense ympische ploeg ophaalt, rtis een speciale tussenlan- ig op Schiphol maakt, is ook i die voorwaarde voldaan. [ELRENNEN - Pjotr ■groemov heeft de amateur- elerronde van Italië op zijn am geschreven. Zijn land- noot Sergej Gavrilko werd 2 minuten en 12 seconden eede. De tiende en laatste ippe over 191 kilometer van irmoli naar Corato leverde n zege op voor de Italiaan inrico Ronchiato. seft Willy Carbo aangetrok- e het nieuwe seizoen terug- e aanvaller zijn het eens ge- te nis. ;ische FC Brugge. De laatste dienst van Feyenoord. Mede 1 kwam hij nauwelijks aan ree jaar geleden Carbo reeds raagprijs van FC Utrecht, de te hoog. Bij FC Twente heb- 00.000 gulden te koop is aan log niet bijgetekend. elneming af wegens een ledigend artikel in het nerikaans dagblad ashington Post. In het tikel werd de draak ge- iken met de financiële oblemen van Bolivia. Eerder in de week was g besloten een ploeg van sportmensen te sturen. ELEEN (ANP) - Handbali»; ■national Wil Jacobs tensdag worden ontslag#1 t het Barbara-ziekenhuis ;leen- Daar is de buiten»# icus van zijn rechterkou eratief verwijderd. Jacobs, die uitkomt voo' idskampioen Vlug en LeriS- sest vorig week ter controle het ziekenhuis worden oP' nomen. Jacobs hoopt ov» n dag of tien de training rvatten. I De Limburg»., akte tijdens de voorberejj, ng op het toernooi om W ireldkampioenschap w oep), anderhalfjaar gelede^ blesseerd. Sindsdien he® international nog g^ idstrijd voluit kunnen sp# 1. T14 Vdn onze sportredactie BREDA - In eigen land mocht er dan geen rood-wit-blauw tricot klaar liggen voor een renner uit zijn ploeg, in de Belgische titelstrijd op de weg zorgde Eric Vanderaerden er voor, dat Peter Post gister avond toch kon proosten op een succes. Zijn veelbesproken pupil eiste in Hoeselt de kam- joenstrui voor zich op door Jn ploeggenoot Eddy Planc- Icaert in de eindsprint van het volledige peloton te kloppen. Op eerbiedwaardige afstand eindigde Frank Hoste als der de. Lange tijd zag het er in het Belgisch kampioenschap naar uit, dat Vanderaerden en planckaert een kansloze wed strijd reden. Op het circuit om Hoeselt waren zij bij geen en kele ontsnapping betrokken. Dertig kilometer voor de fi nish ontstond een kopgroep van zeventien man, met onder andere Lucien van Impe, Jean-Luc Vandenbroucke, Jan Wijnants, William Tac- kaert, Rudy Matthijs en Noël de Jonckheere. De vluchters bleven tot anderhalve ronde voor de streep bij elkaar. Toen ontsnapten Vandenbroucke, Matthijs, Tackaert en Wij nants. Hun voorsprong liep op tot 23 seconden. Hoewel de sa menwerking perfect verliep, kwam het peloton steeds dich terbij. Twee kilometer voor de finish in Hoeselt streek de gro te groep op het kwartet neer. Eddy Planckaert trok de eind sprint op voorbeeldige wijze aan voor zijn jonge teamge noot, die geen moeite had zijn negende seizoenszege te boe ken. In Frankrijk bewees Lau rent Fignon vlak voor de Ron de van Frankrijk uitstekend in vorm te zijn. De 23-jarige renner uit de ploeg van Cyrille Guimard, onlangs tweede in de Giro, pakte in Plouay de titel na een indrukwekkende solo, die hem een voorsprong verschafte van 1.15 minuten op de nummer twee Eric Dall'Ar- mellina. Pascal Jules werd derde, Bernard Hinault elfde. Laurent Fignon was de alles bepalende man op het lood zware parkoers rond Plouay. De Tourwinnaar van vorig jaar beheerste de wedstrijd, goed gebruik makend van de diensten van sterke ploeg- makkers als Pascal Jules en Pierre-Henry Mentheour. Op minder dan twintig kilometer voor het einde vond hij het tijdstip gekomen te ontsnap pen. Hij kreeg gezelschap van Mare Durant en ploeggenoot Pascal Poisson, maar dit twee tal moest Fignon al snel laten gaan. Het kampioenschap in Italië ging verrassend naar Vittorio Algeri. Op de streep in Legna- no had de 31-jarige renner een voorsprong van zes seconden op Silvano Contini. Algeri ge niet de laatste jaren vooral be kendheid op de baan. Als stayer behoort hij tot de gere nommeerde rijders. De Italiaanse titelstrijd was gedevalueerd door de afwezig heid van Francesco Moser, de werelduurrecordhouder en dit seizoen reeds winnaar van Mi- laan-San Remo en de Ronde van Italië, en Giuseppe Saron- ni. Grevenbacher was de plaats waar Erich Maeehler de titel van Zwitserland veroverde in de gecombineerde Zwitserse, Westduitse en Luxemburgse titelstrijd. Na een solo kwam hij met een voorsprong van 2.51 minuten op zijn landge noot Hubert Seiz als eerste over de finish. De als derde aankomende Raimund Dietzen werd West duits kampioen, Claude Mi- chely eiste de Luxemburgse kampioenstrui voor zich op. Hij eindigde als twaalfde. De beslissing viel reeds na vijf van de dertien te rijden ronden, toen zich een negen man sterke groep afscheidde. Drie ronden voor het einde ontsnapte Maeehler uit de kopgroep en hij breidde zijn voorsprong geleidelijk uit. In Spanje werd - evenals in Italië - een buitenstaander kampioen. Jesus Ignacio Iba- nez Loyo was op het parkoers, met daarin de Montjuich, waar in september de wereld titelstrijd wordt gehouden, op permachtig. De onbekende renner had op de eindstreep, na 216 kilometer en 5 uur en 46 minuten fietsen, een voor sprong van 4.38 minuten op Celestino Prieto en Eduardo Chozas. De belangrijkste uitslagen; België: 1. Eric Vanderaerden, 2. Eddy Planckaert, 3. Frank Hoste, 4. Werner de Vos, 5. Noël de Jonck heere; Frankrijk: 1. Laurent Fignon, 2. Eric Dall'Armellina, 3. Pascal Ju les, 4. Hubert Linard, 5. Pierre- Henri Mentheour; Zwitserland/West-Duitsland/Lu- xemburg: 1. en Zwitsers kampioen Erich Maeehler, 2. Hubert Seiz (Zwi), 3. en Westduits kampioen Raimund Dietzen, 4. Gilbert Glaus (Zwi), 5. Uwe Bolten (WD1), 6. Vic tor Schraner (Zwi), 7. Gotz Heine (WD1), 8. Hans Hindelang (WD1), 9. Josef Kristen (Wdl), 10. Julius Thalmann (Zwi), 12. en Luxem burgs kampioen Claude Michely. lot Frankrijk gunstig gezind Van onze speciale verslaggever Na een zinderend duel bogen de Zuideyropeanen in de laatste minuut van de verlenging het deemoedig hoofd: 3-2. Vijf minuten daarvoor had den de kaarten nog geheel an ders gelegen. Toen hadden de verrassend sterke Portugezen nog met 1-2 geleid, dankzij twee treffers van Jordao. Een 'op-hoop-van-zegen-offensief' van de Fransen leverde echter de niet meer verwachte wen ding op. Eerst gooide het Franse troetelkind Michel Platini met een snoekduik twee Portugese verdedigers aan de kant en toen de zwakke en pro-Franse arbiter Bergamo uit Italië zijn fiat aan die kamikaze-actie gaf, was de weg vrij voor ver dediger Domergue: 2-2. De zwaar aangeslagen Portuge zen moesten een minuut voor het einde nog een solo van Ti- gana gedogen, waarna Platini de heldenverering rond zijn persoon weer deed oplaaien door voor het beslissende doel punt te tekenen. Voor Jean Tigana, die de treffer had ingeleid, was het een aardige omlijsting van zijn 29-ste verjaardag, maar de wijze waarop Jean-Fra- ngois Domergue zijn geboorte dag herdacht, zal hij nooit ge droomd hebben. De sinds za terdag 27-jarige verdediger van Toulouse had zonder am bitie plaatsgenomen in de se lectie, aangezien in Manuel Amoros één van de beste ver dedigers van Europa op zijn plaats speelde. Maar de Mone- gask vergat zich in de ope ningswedstrijd door de Deen Olsen een kopstoot toe te die nen, waarna hij tot de finale geschorst werd en Domergue in de keurtroep van Hidalgo werd opgenomen. De eerste treffer van Do mergue viel in de 25-ste mi nuut en was het enige hoogte punt uit de saaie eerste helft. Michel Platini had zich breed gemaakt, maar arbiter Berga mo zag een overtreding in de inderdaad wilde sliding die Frasco had ingezet en gaf een vrije trap, zo'n twintig meter van het doel. Alle aandacht ging uit naar Platini, maar het was Domergue, die de Portu gezen verraste met een droge knal: 1-0. Zo vervelend als de eerste helft helft geweest was, zo boeiend werd het tweede be drijf. De Fransen hadden als herboren de mat van het Velo drome van Marseille betreden Hidalgo: Van onze speciale verslaggever MARSEILLE - Grijn zend stond Michel Hidal go de pers na afloop van Frankrijk-Portugal te woord. „Ik ben op dit mo ment een zeer gelukkige trainer na een fortuinlij ke overwinning. In de tweede helft was de wed strijd pure reclame voor het voetbal. Voor ons was het resultaat dan toch nog fantastisch. Wij had den het duel in de eerste twintig minuten na de rust moeten beslissen. In die fase hebben we vele kansen gehad. Ik heb be wondering voor de ma nier, waarop Portugal te rugkwam. Een bewijs, dat het voor iedere ploeg een gevaar vormt. Vijf minuten voor het einde van de verlenging wist ik zeker dat we uit de boot zouden vallen. Nu heb ik tijd nodig om aan het idee te wennen dat we toch in de finale staan". Fernando Cabrita, de coach van Portugal, wist zich met zijn figuur nau welijks raad. „Mijn spe lers hebben alles gege ven. Toch werden we de dupe van een situatie in het voetbal, die eigenlijk niet mag voorkomen. Op zo'n kinderlijke wijze een bal verspelen, is vragen om moeilijkheden. Maar ja, dat hoort bij onze sport. Ik respecteer de Fransen, die na de ach- i terstand een correcte mentaliteit toonden en zich niet wensten neer te leggen bij een eventuele nederlaag. Tot mijn spe- i Iers zeg ik dit: ik ben er na deze 120 minuten in Marseille trots op coach van jullie te mogen zijn". ZAND VOORT (ANP) - Lam my van de Heuvel is zondag de friste kampioen van Neder- r°d van dit autorensportsei- zoen geworden. In Zandvoort won de 25-jarige Eindhove- rT.r' die 1977 111 de °°lf Al-klasse al eens nationaal mPi°en was en in de Sports- categorie ('79) de Europese ■tel veroverde, ook de vijfde ™ce om het Nederlands kam- iMn^sc'laP111 de 'onnule Ford ^«U-klasse. Met de score van «Jt uit vijf, goed'voor 100 pun- ,s Van de Heuvel door de «meurrenten Kox (48 punten) t)aion'tSZ met meer in te Ook de race van zon da a won [Van de He' LONDEN (Rtr) - De openings ronde van de schaakmatch tussen de tien beste schakers van de Sovjet Unie en de tien besten uit de rest van de we reld heeft de door de Zweed Andersson aangevoerde we reldploeg voorlopig een kleine voorsprong (3,5 - 2,5) opgele verd. Eerste ronde Sovjet Unie - rest van de wereld: le bord: Kar- pov - Andersson (Zwe) afge broken, 2e bord: Kasparov - Timman (Ned) 1/2-1/2, 3e bord: Poloegajevski - Kortsj- noi (Zwi) 1/2-1/2, 4e bord: Smyslov - Ljubojevic (Joe) af gebroken, 5e bord: Vaganian - Ribli (Hon) 1/2-1/2, 6e bord: Beljavski - Seirawan (VSt) af gebroken, 7e bord: Tal - Nunn (GBr) 1/2-1/2, 8e bord: Ra- zoevjajev - Hübner (WD1) af gebroken, 9e bord: Joesoepov - "•P") 1/2-1/2, 10e bord: 'v;i) n-i. Michel Platini (in sprinthouding) straalt van vreugde, nadat hij de beslissende treffer voor Frankrijk in hei duel met Portu gal heeft gemaakt. - FOTO AP en joegen in flitsende stijl de beslissende tweede treffer na. Maar Bento hield op zijn eigen curieuze manier zijn hok schoon. Hij sloeg 'onhoudbare' kogels van Giresse en Platini met verve onder de lat van daan. Maar ook de Portugezen be gonnen schik in het geval te krijgen. Met name Chalana, die naar een betrekking bij de Franse kampioen Girondins Bordeaux solliciteerde, speel de sterk. Hij was de vijfde verdediger en derde aanvaller. De kleine man, om wiens op treden was gevreesd in ver band met een knieblessure, was de animator van zijn ploeg, waarin ook de verdedi gers Joao Pinto en Lima Pa- reira en aanvaller Jordao zichzelf overtroffen. Toen de tweede Franse tref fer uitbleef, groeide de Portu gese hoop op een gunstig re sultaat. Naarmate het eindsig naal naderbij kwam, werden de balgoochelaars aanvallen der en brachten met de snelle veteraan Nene zelfs een derde aanvaller in de piste, naast Gomes (die de zwakke Dia- mantino was komen aflossen) en de sterke Jordao. Gomes schoot ter waarschuwing van dichtbij tegen keeper Bats op en een minuut later was het toch prijs, toen de houterige slager Le Roux de behendige Jordao uit het oog verloren was. De man uit Angola kopte een kwartier voor tijd akelig nauwkeurig raak: 1-1. De klap kwam hard aan voor de Fransen, die Ferreri voor de zwakke Lacombe in de 'piste' brachten. De Portuge zen werden steeds sterker en de Fransen zakten geheel weg. Toch konden de bewoners van het Iberisch schiereiland de klus vóór het eindsignaal niet afmaken. Maar toen zij in de verlenging via een fortuinlijke stuiterbal van Jordao de lei ding namen, trippelden de muizen van de sensatie al ach ter de panelen. Nene kreeg na een perfect uitgevoerde één-twee-combi natie over zestig meter met Chalana vrij uitzicht op de Franse veste, maar stuitte op de goed uitgelopen Bats. Een misser met verstrek kende gevolgen, want de Franse veerkracht bleek groot. Domergue en Platini brachten het inmiddels stilgevallen sta dion weer tot leven. FRANKRIJK-PORTUGAL 3-2 (1- 0,1-1).25. Domergue 1-0, 73. Jordao 1-1, 98. Jordao 1-2, 115. Domergue 2-2,120 Platini 3-2. Scheidsrechter: Bergamo (Ita), toeschouwers: 56.468 (uitverkocht); Geel: Lima Pereira, Eurico, Gomes (Por), La combe (Fra) FRANKRIJK: Bats; Battiston, Bossis, Le Roux en Domergue; Fernandez, Giresse, Platini en Ti gana; Lacombe (Ferreri) en Six (Bellone) PORTUGAL: Bento; Joao Pinto, Lima Pereira, Eusico en Alvaro; Sousa (Nene), Frasco, Paceco en Chalana; Diamantino (Gomes) en Jordao KIEV (AFP) - De Sovjetrussi- sche hoogspringster Tamara Bykova heeft zaterdagmiddag in Kiev haar eigen wereldre cord verbeterd en gebracht op 2,05 meter. Ze haalde die hoog te bij haar tweede poging. By kova was recordhoudster met 2,04 meter, gesprongen op 25 augustus 1983 in Pisa. Na haar record probeerde ze driemaal vergeefs de hoogte van 2 meter 8 te bedwingen. Ondanks haar falen op die hoogte verwacht de 25-jarige in Azov geboren Russin nog voor het begin van de Olympi sche Spelen opnieuw een re cordverbetering. Die ver wachting baseert zij op een kleine wijziging in de aanloop, wat de effectiviteit van de sprongkracht vergroot. De blondine heeft momenteel op haar specialiteit geen rivale. Ulrike Meyfarth, die in 1983 enkele dagen het wereldrecord van 2.03 tijdelijk met Bykova deelde, liet zich in Hannover zeer sceptisch over de presta ties van Bykova uit. „Als zulke records in het oostblok en vooral in de Sovjet Unie wor den gemeld, bekruipen mij al tijd gevoelens van twijfel. Voor mij tellen dergelijke prestaties alleen in internatio nale wedstrijden". Toch kan ook Meyfarth, die haar seizoen volledig heeft af gestemd op Los Angeles, er niet om heen dat Tamara By kova een fenomeen is bij het hoogspringen. In het seizoen van 1983 won de studente jour nalistiek uit Kiev bijna alles wat er te winnen viel. Ze opende met de zege in het WK indoor, waar ze het indoorwe- reldrecord op 2,03 bracht. Ver volgens was ze op de Studen- tenspelen in Edmonton onge naakbaar. In augustus werd ze in Helsinki wereldkampioene met de sprong van 2 meter en 1 centimeter. In de finale van het Europese bekertoernooi deelde ze de eerste plaats en het wereldrecord met Mey farth met 2,03. Enkele dagen daarna wipte ze in Pisa over 2 meter en 4 centimeter. Verbazingwekkender dan de prestatie van Bykova was de verrichting van Margarita Panomarjeva op de 400 meter horden. Vorig seizoen nog zes tiende op de wereldranglijst verbrijzelde de 23-jarige loop ster uit Leningrad het wereld record van haar landgenote Anna Ambraziene. In Kiev was Panomarjewa liefst 0,44 seconden sneller dan Ambra ziene en stelde zij het record op de scherpe tijd van 53,88 se conden. In Kiev volgde de ene pres tatie van wereldniveau op de andere. Op de 800 meter voor dames verbeterde Irina Pod- jalowskaja haar beste wereld- seizoenprestatie met maar liefst anderhalve seconde. In de finale finishte ze in 1 mi nuut, 55,69 seconden, veruit de snelste tijd in dit seizoen. Op de halve afstand werd Olga Vladikina de vierde loopster ter wereld, die onder de 49 se conden dook. Met 48,98 secon den vestigde ze bovendien een nationaal record, hetgeen bij de heren gepresteerd werd door Vassili Matejev op de 800 meter (1,44,25). Tienkamper Gregori Degtjaijov klom naaj>^ de tweede plaats op de wereld^ ranglijst. Hij verzamelde in Kiev 8652 punten en bleef daarmee 146 punten verwij derd van het wereldrecord van de Westduitser Hingsen. Op de zevenkamp bereikte Natalja Sjoebenkova de derde plaats met 6799 punten. Zij wordt voorafgegaan door de Oost- duitse Sabine Patz (6867) en Ramona Neubert (6836). Lucht-acrobatiek kwam op naam van Konstantin Volkov, die met de polsstok over 5 me ter 85 wipte. Enkele weken ge leden zou dat nog een wereld record betekend hebben. Op de 10 kilometer, een ongebruike lijke afstand voor dames, ver beterde Olga Bondarenko de beste wereldtijd met meer dan dertien seconden. Zij liep de afstand in 31 minuten en 13,78 seconden. Een uitstekende prestatie kwam ook op naam van Vale- ry Sereda bij het hoogspringen met 2.34 meter. Igor Paklin en Alexei Demanjoek eindigden met 2.29 meter respectievelijk als tweede en derde. Het ver springen leverde drie man op boven de acht meter: Sergei Lajevski werd winnaar met 8.16 meter, Konstantin Semji- kin tweede met 8.14 meter en Oganes Stepanian derde met 8.10 meter. Anatoli Kaloetski en Pavel Jakovlev leverden een gewel dig gevecht op de 1500 meter, die door Kaloetski werd ge wonnen in 3.36,36 minuten met Jakovlev in 3.36,99 minuten als tweede. LOS ANGELES (AFP) - De opvallendste prestatie op de zesde dag van de Amerikaanse selectiewedstrijden voor de Olympische Spelen kwam op naam van sprintster Valerie Brisco-Hooks. Ze won de 200 meter in 22,16 seconden. Alleen de Oostduitse atletes Marlies Göhr (21,74) en Marita Koch (22,13) waren dit seizoen sneller, maar zullen ontbreken in Los Angeles bij de Spelen. Brisco-Hooks veroverde op de 200 meter haar derde Olympische startbewijs, na al selectie te hebben afgedwon gen voor de 400 meter en 4 x 400 meter estafette. Op de 200 meter ontbraken haar belang- rijkste concurrenten, Evelyn Ashford, die in de series opgaf, en Chandra Cheeseborough, die met een knieblessure tobt. Door haar tijd op de 200 meter maakt Brisco-Hooks ook nog een goede kans te worden ge selecteerd voor de estafette ploeg op de korte sprint. Bij de tienkampers won John Crist met matige ver richtingen, die hem een pun tentotaal van 8.102 opleverden. Opvallend was de uitschake ling van Fred Dixon door een wanprestatie bij het discus werpen. Tegenover de superieure overwinningen van Mary Decker (8.34,91 op de 3000 me ter) en Henry Marsh (8.15,91 op de 3000 meter hindernisloop) stonden op de voorlaatste dag van de Amerikaanse selectie wedstrijden voor de Olympi sche Spelen dramatische ne derlagen van hordenloopster Stephanie Hightower en dis cuswerper Ben Plucknett. Vooral de uitschakeling van de Amerikaanse specialiste bij uitstek, Hightower, op de 100 meter horden (12,79 in 1982 en 12,93 dit jaar) kwam hard aan. In de finale van dit onderdeel kwamen zaterdag vier atletes zij aan zij over de eindstreep. De electronische tijdwaarne ming wees Kim Turner met 13,12 seconden als winnares aan. Het menselijk oog had twintig minuten nodig om op de finishfoto het verschil tus sen Benita Fitzgerald-Brown, Pam Page en Hightower (allen 13,13) te ontdekken. De jury besliste in het nadeel van de 26-jarige Amerikaanse re cordhoudster, wier coach in tranen vertelde een protest te zullen indienen. Haar uitschakeling voor de Spelen was schrijnender dan die van discuswerper Pluck nett, sinds 1983 tweede op de wereldranglijst met een af stand van 71,32 meter, maar die dit seizoen nog niets heeft gepresteerd. De Verenigde Staten vaardigen nu John Po well (67,14), Mac Wilkins (66,14) en Art Burns (65,54) af. Hun medaillekansen wor den omstredener geacht dan die van de Amerikaanse lieve linge Mary Decker. De twee voudig wereldkampioene 'zweefde' al direct na de start van de 3000 meter weg bij haar concurrentes om de race in haar eentje te volbrengen en zonder een spoor van inspan ning te finishen na 8 minuten en 34,91 seconden. Decker heeft nog geen beslissing ge nomen of ze bij de Olympische Spelen zowel op de 1500 als de 3000 meter zal starten. Hindernisloper Henry Marsh liet zich ondanks zijn aansprekende tijd van 8 minu ten en 15,91 seconden op de drie kilometer niet in de rol van favoriet voor Olympisch goud dwingen. De winnaar van het zilver bij de WK in Helsinki verklaarde tenminste dat in zijn ogen nog steeds de Westduitser Patriz lig de eer ste gegadigde is. Bovendien bleven zijn landgenoten Brian Diemer en John Gregorek bij de selectiewedstrijden in Los Angeles, waar negen atleten onder de Olympische limiet van 8.30 bleven, slechts luttele seconden bij hem achter. Belangrijkste uitslagen: dames: 3.000 meter: 1. Mary Decker 8.34,91, 2. Cindy Bremser 8.41,19, 3. Joan Hansen 8.41,43; 100 meter horden: 1. Kim Turner 13,12,2. Benita Fitzge- rald-Brown 13,13, 3. Pam Page 13,13,4. Stephanie Hightower 13,13; hoogspringen: 1. Louise Ritter 1,92 meter, 2. Pam Spencer 1,89, 3. Joni Huntley 1,89; heren; 3.000 meter hindernisloop: 1. Henry Marsh 8.15,91, 2. Brian Diemer 8.17,00, 3. John Gregorek 8.18,45; discus: 1. John Powell 67,14 meter, 2. Mac Wilkins 66,14, 3. Art Burns 65,54; kogel: 1. Dave Laut 21,35 meter, 2. August Wolf 21,24, 3. Michael Car ter 20,84; 50 km snelwandelen: 1. Marco Evoniuk 4 uur 2 minuten en 25 seconden, 2. Vincent O'Sullivan 4.14.04,3. Carl Schuier 4.15,06. PARIJS (SID/DPA) - Het aftreden van Jupp Derwall als trainer van het West duitse voetbalelftal lijkt een kwestie van dagen. Derwall, als hoofdschuldige aange wezen voor de uitschakeling in Frankrijk, onderbreekt woensdag zijn vakantie in Zwitserland om te praten met Hermann Neuberger, de voorzitter van de Westduitse voetbalbond (DFB). Dat ge sprek vindt plaats in Parijs na afloop van de finale van het toernooi om het Euro pees kampioenschap. Algemeen wordt ver wacht, dat de 57-jarige Der wall zijn functie beschik baar stelt om zijn laatste ar beidsjaren te slijten als bondscoördinator, zoals de nieuwe baan vagelijk wordt omschreven. In West-Duitsland wordt druk gespeculeerd over de opvolging van Derwall. Hel mut Benthaus is daarbij na drukkelijk naar voren ge schoven. De oefenmeester van VfB Stuttgart wordt echter door zijn werkgever gehouden aan de verbinte nis, die duurt tot 1985. Een dubbelfunctie wordt uitge sloten geacht. Reeds voor het EK zou DFB-voorzitter Neuberger uitvoerig met Benthaus hebben gesproken. Ook de namen van Franz Beckenbauer en Horst Kop pel zijn veelvuldig opgedo ken. Beckenbauer, de voor malige vedette, heeft ver klaard graag de verant woordelijk voor 'Die Mann- schaft' te nemen, eventueel in samenwerking met Kop pel. GEULLE - Na afloop van de Nederlandse kampioenschap pen in Geulle heeft bonds coach Piet Liebregts al vier beroepsrenners aangewezen voor het wereldkampioen schap wielrennen op de weg in het Spaanse Montjuich op 2 september. Het zijn lands kampioen Jan Raas, Henk Lubberding, Johan van de Velde en Gerard Veldscholten. Na de ronde van Frankrijk wijst Liebregts nog zes ren ners aan. De laatste twee moe ten een startbewijs in de ronde van Nederland verdienen. LYON (SID) - Miguel Munoz, de Spaanse bondscoach, ver lengde zaterdag in Lyon zijn contract met twee jaar en houdt de nationale selectie tot na het VVK in Mexico onder zijn hoede. De winnende getallen zijn: 5 - 19 - 22-26-28-41. Reservegetal 39. Er waren 473.196 deelnemers. Het prijzenbedrag inclusief de jackpot is f. 1.215.636,00. Voor het cijferspel werd getrokken 08 32 44. Het supertrio is zondag gelopen op de baan van Duindigt in de vierde koers (Hairos II-prijs). De uitslag is: 1. nr. 6 Vrogan Albo (J. G. Of- fenberg), 2. nr. 7 Uroasa Maire (mej. M Vos), 3. nr. 9 Uhlan D (J. Bekker). Niet gestart nr. 11 Sara du Bois en nr. 16 Valentin Melodie.De inleg was f. 48.884,00. De uitbeta ling bedroeg f. 1.086,30. Voor de Belgische lotto werden de volgende nummers getrokken: 3-9 - 16 - 23 - 25 - 42. Het bijkomende nummer is 38. De winnende cijfers in de West duitse lotto zijn: 2 - 6 - 22 - 25 - 35- 36. Het reservegetal is 7. De uitslag van 'Spiel 77' is: 0797505.

de Stem | 1984 | | pagina 9