desiem spov Winst Bert Oosterbosch en Eddy Planckaert Elf man weg bij Sluiskil Yoorwaarts-II pakt de beker Sterk tennistoernooi bij Hulster Ambacht NIEUW Tennis Overwinning Van der Kelen felix Twaalf trimploegen vertrekken in Hoek Gros ploeg Godefroot stapt af Puzzeltocht van arbiters afgelast Nederlander rijdt meer Koplamp is snel vuil VRIJDAG 22 JUNI 1984 T14 PAGINA SPORTjl Zaalvoetbal toernooi in Den Dullaert Ron Jans twee jaar naar Roda Zilver voor Ronald Roselle Zeilwedstrijd Dow-zeilclub PEC Zwolle ziet af van Rontberg SPORT IN 'T KORT Yan Egmond naar Spelen Duran stopt met boksen VRIJDAG 22 JUN11984 CARCASSONNE (AFP) - De Fransman Pierre-Hen ry Menthéour heeft de twintigste editie van de Ronde van de Aude ge wonnen. In de laatste etap pe onderging het algemeen klassement in de top geen wijziging meer. De rit rond Carcassone werd gewon nen door de Fransman Mare Madiot uit dezelfde ploeg als Menthéour. Joop Zoetemelk legde in het algemeen klassement beslag op de tweede plaats, op een seconde van Men théour. In de derde etappe stap ten bijna alle renners uit de ploeg van Walter Go defroot vroegtijdig af. Al leen Leo van Vliet, Joop Zoetemelk en Hennie Kui per voltooiden de rit. Jan Raas had een dag eerder reeds opgegeven. Uitslag derde en laatste etappe: 1. Madiot (Fra) de 175 kilometer in 4 uur, 34 minuten en 37 seconden (met tijdsvergoeding), 2. Sanders (Fra) 4.34.41 (met tijdsvergoeding), 3. Van Vliet (Ned) 4.34.43 (met tijdsvergoe ding), 4. Andersen (Den) op 7 secon den, 5. Chassang (Fra) z.t., 6. Gallo- pin (Fra) z.t, 7. Barteau (Fra) z.t., 8. Leleu (Fra) z.t., 9. Seznec (Fra) z.t., 10. Poisson (Fra) z.t., 19. Zoetemelk (Ned) z.t., 43.Kuiper (Ned) z.t. Opge geven: Gerrit Solleveld, Ad Wij- nands, Jacques Hanegraaf, Adrie van der Poel en Henri Manders (al len Ned). Eindklassement: 1. Menthéour (Fra) 14 uur, 7 minuten en 37 seconden, 2. Zoetemelk (Ned) op 3 seconden, 3. Poisson (Fra) op 13, 4. Aja (Spa) z.t., 5. Gaston (Fra) op 15, 6. Prieto (Spa) op 24, 7. Le Bigaut (Fra) op 32, 8. Ruttiman (Zwi) op 38, 9. Alban (Fra) z.t., 10. Poissonnier (Fra) op 39, 14. Fignon (Fra) op 1.15, 16. Van Vliet (Ned) op 1.33, 27 Kuiper (Ned) op 2.02. Van onze sportredactie HULST - De Hulsterse zaal voetbalvereniging Den Dul laert houdt vrijdag 22 juni een zaalvoetbaltoernooi in sport hal Den Dullaert in Hulst. De deelnemende formaties zijn: Torro uit Hulst, Bosland uit Hulst/Terneuzen, Klaus Napoleon 2, Perrier, De Vlie- gere en Texaco Boys, allen uit Hulst. Het toernooi begint om 19.00 uur. De prijsuitreiking vindt plaats omstreeks 23.00 uur na afloop van het toernooi in de foyer van sporthal Den Dullaert. Dubbel succes voor pleeg Post BADEN (SIZ) - In de achtste en negende etappe van de Ronde van Zwitserland zette de ploeg van Peter Post de succesreeks voort. Eerst won Bert Oosterbosch een tijdrit over 19.5 kilometer in en rond Brüggel met ruime voorspong op de Ier Sean Kelly. In de negende etappe, die 's middags werd gehouden, bewees de Belg Eddy Planckaert dat hij nog wel wat anders kan dan alleen maar sprinten. Na een solo van bijna vijftig ki lometer kwam hij met een grote voorsprong op een achtervolgend groepje alleen aan in Baden. Gevolgen voor het algemeen klassement hadden beide etappes nauwelijks. De Zwit ser Urs Zimmerman vergroot te tijdens de tijdrit zelfs zijn voorsprong op zijn naaste con currenten, de Portugees Aca- cio da Silva en de Oostenrijker Gerhard Zadrobilek. De Zwit ser verloor alleen enig terrein op Sean Kelly en Phil Ander sen. Bert Oosterbosch bewees in de tijdrit dat hij niet aleen op korte trajecten een hoog tem po kan onderhouden. De 27-ja rige Nederlander haalde over de bijna 20 kilometer, waarin ook de Jaissberg was opgeno men, een gemiddelde van 49,426 km/u. Gerrie Knete- mann, die na zijn tweede plaats in de proloog weer net iets tekort kwam, reed voor het eerst op een speciale fiets. Het leverde hem niet meer dan een vierde plaats op. Eddy Planckaert behaalde in de korte negende etappe de zesde overwinning in de Ron de van Zwitserland voor de ploeg van Peter Post. het bete kende niet aleen een sportief goede dag voor de Belg, maar ook financieel. Door tijdens zijn solo verscheidene premie- sprints te winnen, verdiende GRONINGEN KERKRADE - Roda JC heeft gisteren Gro- ningen-speler Ron Jans voor twee jaar gecontracteerd. De 25-jarige aanvaller is door de Limburgse eredivisie club aangetrokken als opvol ger van de naar de Franse tweede divisieclub Mullhouse vertrokken Deen John Erik- hij voor zijn ploeg ruim 13.000 gulden. De beslissing in de korte, maar toch vrij lastige etappe van Lyss naar Baden viel al na twintig kilometer. Met Teun van Vliet, Johan Lam- merts en de Belgen William Tackaert en Paul Haghedoo- ren, ontsnapte Planckaert toen uit de greep van het peloton. Vlak voor Hagendorf verloren Van Vliet en Haghedooren het contact met hun medevluch ters. De grote groep had toen al een achterstand van 2.15. Zelfs op de Staffelberg ver grootte het trio de voorsprong op de rest van de renners. Toen Effingen in zicht kwam, vond Planckaert de tijd rijp om ook zijn overgebleven met gezellen alleen te laten. Het feit dat er voor de eerste man in het plaatsje een premie van 2800 gulden gereed lag, zal daar zeker aan ten grondslag hebben gelegen. Bij de eerste passage in Ba den had de Belg zijn voor sprong op al zijn vervolgers vergroot. Lammerts en Tac kaert hadden al meer dan twee minuten achterstand. Het grote peloton, waaruit in middels ook Theo de Rooy, in gezelschap van de Zwitsers Seitz en Freuler, was ontsnapt, kwam op meer dan acht minu ten van Planckaert voor het eerst door. In de resterende klometers had Planckaert geen moeite de ruime voorsprong op de ach tervolgers te behouden. Zelfs het beklimmen van de Münz- lisberg, met een stijgingsper centage van achttien procent toch een lastige klim, ging de Belg goed af. Johan Lammerts (derde), Theo de Rooy (vijfde), Bert Oosterbosch (zevende) en Eric Vanderaerden (achtste), completeerden het succes van Post donderdag. Bert Oosterbosch met de bloemen na zijn overwinning in de tijdrit. Uitslag tijdrit: 1. Bert Oosterbosch (Ned) (Ned) op 3.47. 23.40.30 (gemiddelde snelheid 49.426 km/ uur), 2. Sean Kelly (Ier) op 0.06, 3. Phil Anderson (Aus) op 0.18, 4. Gerrie Knete- mann (Ned) op 0.23, 5. Daniel Gisiger (Zwi) op 0.31, 6. Urs Zimmermann (Zwi) op 0.44, 7. Acacio da Silva (Por) op 0.50, 8. Sigi Hekimi (Zwi) op 0.51,9. Harald Meier (Oos) op 0.51, 10. Henk Lubberding (Ned) op 0.58, 11. Gerhard Zadrobilek (Oos) op 0.59, 12. Patrick Mörlen (Zwi) op 1.04, 13. Jean-Marie Grézet (Zwi) op 1.16, 14. Guy Nulens (Bel) op 1.18,15. Leo Wellens (Bel) op 1.21,16. Theo de Rooy (Ned) op 1.25,19. Gerard Veldscholten (Ned) op 1.31,46. Jo han Lammerts (Ned) op 2.53, 53. Eric Vanderaerden (Bel) op 3.15, 62. Jean Ha- bets (Ned) op 3.42, 66. Teun van Vliet Uitslag negende etappe: 1. Planckaert (Bel) de 148 km in 3 uur, 42 minuten en 54 seconden, 2. Tackaert (Bel) op 4.35, 3. Lammerts (Ned) z.t., 4. Freuler (Zwi) op 5.16, 5. De Rooy (Ned) z.t., 6. Seitz (Zwi) z.t., 7. Oosterbosch (Ned) op 6.02, 8. Van deraerden (Bel) op 6.05, 9. Kelly (Ier) z.t., 10. Maier (Oos) z.t., 11. Zadrobilek (Oos) z.t., 12. Vitali (Ita) z.t., 13. Bogaert (Bel) z.t, 14. Ligneel (Bel) z.t., 15. Anderson (Aus) z.t., 22. Da Silva (Por) z.t., 24. Nulens (Bel) z.t., 26. Zimmerman (Zwi) z.t, 38. Veldscholten (Ned) z.t., 40. Lubberding (Ned) op 9.14,62. Habets (Ned) op 16.24, 68. Knetemann (Ned) z.t., 71. Van Vliet (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Zimmerman (Zwi) 37 uur, 20 minuten en 13 seconden, 2. Da Silva (Por) op 2.18, 3. Zadrobilek (Oos) op 2.42, 4. Kelly (Ier) op 5.47, 5. An derson (Aus) op 5.56, 6. Breu (Zwi) op 6.03, 7. Maier (Oos) op 8.30, 8. Wellens (Bel) op 8.37,9. Veldscholten (Ned) 13.14,10. Savini (Ita) op 15.27, 11. Seitz (Zwi) op 16.25, 12. Boyer (VSt) op 16.40, 13. Gutmann (Zwi) op 16.50,14. Grézet (Zwi) op 18.46,15. Nu lens (Bel) op 20.55, 16. Lubberding (Ned) op 21.23, 19. De Rooy (Ned) op 30.23, 48. Vanderaerden (Bel) op 1.22.21, 49. Planc kaert (Bel) op 1.22.50, 53. Van Vliet (Ned) op 1.26.42, 54. Habets (Ned) op 1.27.55, 57. Knetemann (Ned) op 1.32.50, 64. Lam merts (Ned) op 1.41.33, 67. Oosterbosch (Ned) op 1.44.29. Van onze sportmedewerker AXEL - Nu de termijn van overschrijvingen binnen de KNVB-amateursectie is ge sloten, kan de balans opge maakt worden. Bij de Zeeuwsch-Vlaamse clubs is met name de uittocht bij Sluiskil opvallend en het in trek zijn van Breskens, Hoek, Clinge en Terneuzen. De Sluiskil-secretaris kreeg niet minder dan elf spelers aan zijn deur die weg wilden en mocht er drie ontvangen die kwamen. Van de vertrekkers zijn Leo Koch (naar Breskens), Jos van Mieghem (naar Hoek) en Scheele (naar Terneu- zense Boys) de bekendsten. Van de nieuwkomers is Ar jen Jansen van Hoek een jeugdig talent Breskens kreeg zes nieuwe aanmel dingen. Pielaet verliet Hoofdplaat voor de zon dagtweedeklasser, Schram en Verschorre kwamen van Sluis, Leo Koch van Sluiskil, Bronnenberg van Oostburg en Riemens van Schoondij- ke. Vertrekken deed er Mil- co van der Hooft. Hij speelt volgend seizoen bij Groede. AZW komt volgende competitie met dezelfde spe lers uit in de tweede klas van het KNVB-zaterdag- voetbal. Niemand kwam of verliet de rood-witten. Hoek, dat in dezelfde klas speelt, kreeg wel verster king. Tegenover het vertrek van Jansen staat de komst van de Belg Jack de Caluwé, 't Gilde van Terneuzense Boys, Van Mieghem en Ver- meire van Sluiskil, De Pree van Spui en Zahradnik van Racing White. Kersverse derdeklasser Terneuzen is weer in trek bij de voetballers. Nieuwko mers zijn hier Edwards van Muyen van Terneuzense Boys, Van Eert van DOSL, Van de Enden van Axel, Fieret van Terneuzense Boys, De Cuyper van Aar denburg, De Vries en Van Dixhoorn van Sluiskil en Elve van Hoek. Clinge kreeg eveneens versterking. Me- chelink verruilde zijn RIA- shirt voor het Clinge-tenue, Lucas van de Voorde en Benny van de Brande kwa men van HW'24, Van Te- gem verliet Hontenisse en Martens kwam over van Koewacht. STEEN deed niet mee in de overschrijvings drift. Bij de zaterdagderdeklas sers Terneuzense Boys en Zaamslag werden de over gangsformulieren wel drif tig ingevuld. Voor verster king bij de Terneuzense club zorgden Van de Zwart en Scheele van Sluiskil, Theunissen van Sluis en Verdonck van IJzendijke. Vertrekken deden zoals reeds gemeld Edwards van Muyen en 't Gilde. Zaam slag kreeg aanmeldingen van De Pooter van Spui, Buyze van Sluiskil, Emans van RIA, Huisman van Hoek en De Braai van Ter neuzense Boys. Bij de vierdeklassers was het betrekkelijk rustig wat overschrijvingen betreft. RIA en HW'24 waren hier het actiefst. Van de West- dorpse ploeg gingen naar HVV'24 Lammens en De- hulsters en Mechelink ver trok naar Clinge. Nieuwko mers bij de Westdorpenaren zijn Van der Goes van Axel, Nieuwenhuize van Zaam slag, Hamelink van Corn Boys en Adriaansen van Terneuzen. HW'24 verlaten deden naast de mannen die naar Clinge gingen, Van de Driessche naar SDO en Mangnus naar Terhole. In de afdeling is de uit tocht bij Sluis opvallend. Naast voornoemd duo dat naar Breskens vertrok, ging Worst naar Aardenburg, Beun naar Groede en Theu nissen naar Terneuzense Boys. Van onze basketbalmedevxrker AXEL - Woensdagavond werd de beslissende dameswedstrijd gespeeld in de Zeeuwsch- vlaamse wisselbekercompeti- tie. BC Sas, dat al eerder Ope- ratie'71 had beroofd van even tuele kapioensaspiraties, was het enige team dat Voor- waarts-II nog van de beker zou kunnen afhouden. De Axelse reserves wezen de Sas- se ploeg echter gedecideerd te rug en wonnen overtuigend met 64-38. BC Sas kreeg tevoren een 30-25-voorsprong op Voor- waarts-II, dat immers hoger NEW YORK (ANP) - Zilver was er woensdag bij het zwemmen van de Olympische) Spelen voor gehandicapten voor de Bredanaar Ronald Ro selle op de 50 meter vrije slag. Hij liet in New York in de ca tegorie spastici een tijd van 30,32 voor zich noteren. was geëindigd in de competi tie. Pikant detail betrof overi gens de arbitrale leiding, die in handen was van twee da mes van Voorwaarts-I. Door de eeuwige concurrentie tus sen beide teams en uiteraard door de belangen die op het spel stonden werd het een ru we en rommelige wedstrijd van beide kanten. Sas opende erg sterk en liep weg naar een 29-36-voor- sprong in de 6e minuut. De avond tevoren had BCS echter al een wedstrijd gespeeld en die bleek toch nog wat in de benen te zitten. Vanaf die 6e minuut namelijk kwam Voor waarts opzetten, dat inmiddels aspirante Marijke Fakkeldey in de gelederen had. De thuis ploeg denderde in één tempo door naar een 46-36-ruststand. Na de pauze kwam Sas er helemaal niet meer aan te pas. De bezoeksters scoorden nog slechts eenmaal, terwijl Voor- waarts-n rustig de voor sprong kon uitbouwen onder leiding van de weer uitstekend spelende Martine Roucquart. Daardoor werd het een ruime maar toch verdiende 64-38-ze- ge voor de Axelse ploeg, die hiermee dus verrassend de be ker voor zich kon opeisen. Wilma de Moor maakte ove rigens haar debuut in het team van Voorwaarts en liet een sterke indruk achter. HOEK - Vanavond (vrijdag) gaan twaalf ploegen van start in de trimkoers van 'Denoek'. De laatste twaalf ploegen uit de Tour du Flic geven acte de présënce en moeten niet minder dan 60 ki lometer afleggen op het bochtrijke parkoers in Hoek. Om 18.45 uur worden de ploegen voorgesteld, waarna om 19.00 uur het startschot wordt gegeven. De rugnummers dienen om 18.15 uur afgehaald te worden in De Instuif in Hoek. Gijs Kramer is de oudste Pladdet. Daarnaast de plaat deelnemer in de koers. Met zijn 64 jaar is hij nog steeds een toonbeeld van karakter. Kramer rijdt voor de organi serende vereniging De Instuif. Deze koers is mede georgani seerd door het wielercomité Hoek. Verder komen aan de start 't Keldertje/De Oude, Maison Magdalena met Gort en Pica- vet, De Linde/Nieuwelink met de winnaar van vorig jaar Piet selijke favoriet Jos de Ritter. Stoffels Cleaning, De Schelde met Helmendag, De Griete/ Verhulst met Meyer en Kroon, Vijverhof met Witte, Binnen vaart met Bob Hamelink en Ben de Kok, Disco Love/ Rue du Nord met onder andere Bennie van Bunder en Eddy de Schrijver, Op de Dam met Piet en Hessel Hamelink en Veilig Verkeer Nederland met de snelle Van Straten. FRANK GEENSEN, de junior uit Terneuzen, reed een opmerke lijke koers in het Belgische Loch- ristie. Samen met drie metgezellen ontsnapte Geensen en de vier kop lopers bleven bij elkaar. Na 86 ki lometer bolde Geensen als vierde over de streep. Er waren 52 ver trekkers. JOS VAN BAAL uit Schoondijke is als vierde geëindigd in een ju- niorenkoers in het Belgische Ze- venzele. Winnaar van deze 81 kilo meter lange koers met 19 vertrek kers werd de Belg Pièrre Naessens. NIC DE TAYE uit Eede legde be slag op een zesde plaats. In het Bel gische Waarschoot finishte NIC DE TAYE een dag later opnieuw als zesde in een juniorenkoers over 88 kilometer met 21 vertrekkers. Winnaar hier werd de Belg Swen van de Voorde. De tiende plaats was voor JOS VAN BAAL en RONNIE HAMELINK uit Schoon dijke kwam als zeventiende over de meet. Vdn onze zeilmedewerker TERNEUZEN - De Dow-zeil- club houdt zondag 24 juni zeil wedstrijden op de Otheense Kreek te Terneuzen. Er wordt gestart in vijf klassen: Laser, Patner, handi cap, optimist en windsurfklas- se. Er zullen drie races worden gevaren en vanaf 10.00 uur kan men zich laten inschrijven bij de jachthaven voor deze tweede zeilwedstrijd van de Dow-zeilclub van dit seizoen. De eerste start is om 11.00 uur. Van onze sportredactie AXEL - De gecombineerde puzzel-auto-wandeltocht die de ontspanningscommissie van de scheidsrechtersvereni- ging Zeeuwsch-Vlaanderen op het programma had staan voor zaterdag 23 juni, gaat niet door. Er blijkt van de zijde van de arbiters in Zeeuwsch-Vlaan- deren onvoldoende belangstel ling te bestaan voor dit evene ment. Reden voor de ontspan ningscommissie om de tocht van het programma te schrap pen. ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle ziet af van de aankoop van Bram Rontberg. De Zwolse eredivisieclub leek eerder rond met de 25-jarige aanval ler van FC Den Haag over een tweejarig contract, maar ver brak de onderhandelingen, toen Rontberg nieuwe eisen stelde. PEC Zwolle gaat in eigen land op zoek naar een alterna tief. De Zwolse selectie telt met Dean Wilkins en Jürgen Muller, beiden onlangs aange trokken, reeds twee buiten landers, het maximaal toege stane aantal. DEN HAAG (ANP) - Toto num mer 22/23 kende deze week een winnaar. Bij het cijferspel was er slechts een deelnemer met zes cijfers goed. Toto nr. 22/23: eerste prijs: 1 winnaar, die bruto 23.667,10 ontvangt; tweede prijs: 75 win naars, die ƒ210,30 ontvangen; derde prijs: 1.115 winnaar, die 35,30 ontvangen. Cijferspel: het winnende cijfer was 963127; zes cijfers goed: 1 winnaar; vijf cijfers goed: 2 winnaars; vier cijfers goed: 18 winnaars; drie cijfers goed: 166 winnaars; twee cijfers goed: 1697 winnaars. ATLETIEK - De Russin Nata lia Lissovskia heeft donderdag in Kiev op de eerste dag van de Russische kampioenschap pen met de kogel een afstand bereikt van 21.72 meter. Lis sovskia is wereldrecordhoud ster met 22.53 meter. De twee de plaats was voor Noenoe Abatsjidze met 21.53 meter. WOERDEN (ANP) - Dick va, Egmond, lid van de achtervo].! gingsploeg, zal kunnen deel.l nemen aan de Spelen van bJ Angeles. De moeilijkhedel voor Van Egmond onbetaalj verlof te krijgen voor de olyu.1 pische wielerwedstrijden zijj dank zij de medewerking vaal zijn werkgever, opgelost. I Van Egmond was met JelJ Nijdam, Rik Moorman, Marei van der Hulst en Ralf Elshti aangewezen voor het achter.1 volgingskwartet. Indien Vai Egmond zich niet zou hebbel kunnen vrijmaken, had Harren zijn plaats in de j ingenomen. PANAMA (AFP) - De Pana l mese bokser en drievoudig! oud-wereldkampioen RobeuJ Duran heeft woensdag bet kendgemaakt, dat hij zija| loopbaan beëindigt. Afgelopen vrijdag verloo,| Duran in Las Vegas een vecht om de wereldtitel in heil zwaarweltergewicht, volgens| de versie van de WBC, de Amerikaan Thomasl Hearns. In de tweede ronde I greep de scheidsrechter in. Del 33-jarige Duran heeft nu del consequenties uit dit zware I verlies getrokken. Duran begon zijn carrièreI op 17-jarige leeftijd en werd in I de loop der jaren achtereen-1 volgens wereldkampioen inl het lichtgewicht, welterge-f wicht en zwaarweltergewicht. Van onze motorsportmedewerker AXEL - Op het motorcrosscircuit van Axel, waar woensdagavond de vijfde ronde in de strijd om het RES-kampioenschap voor licen tiehouders werd verreden, kregen de toeschou wers weer motorcross van de bovenste plank voorgeschoteld. In alle klassen haalden de deelnemers alles uit de kast om elkaar het vuur aan de schenen te leggen, wat resulteerde in bijzonder aantrekkelijke wedstrijden. De 125 cc-klas opende meteen met een 'nek- aan'nek-duel' tussen Henk Buys uit Vlissingen en Pascal van der Kelen uit Axel. Nadat eerst Buys het tempo enkele ronden bepaald had nam Van der Kelen het initiatief over, maar werd door Buys lange tijd fel bestookt. Toen de conditie een woordje mee ging spreken moest Buys echter terrein prijsgeven waarna Van der Kelen onbedreigd won. Ook de tweede reeks werd beheerst door Van der Kelen. Buys rukte vanuit de vijfde stelling op naar de tweede plaats, maar kon de Axelaar niet meer bedreigen. Voor spektakel in de 250 cc-klas zorgde zon der meer Jan Blanquaert, het Belgische super talent, dat enkele weken geleden de Grand Prix-status verruilde voor de BVM-liefheb- bersbond. Blanquaert, deze keer op een 250 cc- Kawasaki, won beide reeksen zoals hij wilde. De tweede, derde en vierde plaats werden ech ter even fel bevochten door Adwin Cort- vriendt, Martien Jansen en Marc van der HULST - Traditiegetrouw kent het open C- en D-toernooi te Hulst een grote Zeeuwsch- Vlaamse inbreng. Ook dit jaar is men verze kerd van de sterkste deelnemers, hoewel het totaal aantal inschrijvingen minder is dan de voorgaande jaren, wellicht door het aanbren gen van de leeftijdsgrens van 17 jaar in de D- categorie, waardoor vele jeugdspelers niet konden inschrijven. Reden ook dat de wed strijdleiding het komende weekeinde niet hoefde te reserveren voor het spelen van de voorrronden. Een totaal van 26 inschrijvingen ligt ten grondslag aan het schema van 32 bij de C-he- ren, waar echter geen Zeeuwsch-Vlaming als kampioen wordt getipt, maar Roosendaal-spe- ler Arjen Schouten. Geen onbekende overi gens, want hij zegevierde in het TSI-paastoer- nooi bij de 16-jarigen. De winnaar van vorig jaar, Menno van den Hout, werd hierdoor naar de tweede plaats verwezen. Terneuzenaar Mark Albers werd derde geplaatst vóór de Belg Dieter Calle, die vorig jaar door Axelaar Jan Verschelling werd tegengehouden. Dezelf de Verschelling werd nu de vijfde plaats toe bedeeld. Jean-Loup Deltour, Ronnie van Re- mortel (beide spelers vorig jaar halve finalist) en Mark Leenknegt maken het achttal ge plaatste spelers vol. Martine Nijsten uit Terneuzen voert het Stirlin door Jack Arentsen Eii EINDHOVEN - De eerst ko- mende jaren hoeft de auto- Tri wereld nog niet te rekenen nl| op de komst van de Stirling- 8a motor. Buitenboordmotoren en aandrijfunits voor gras- 661 maaimachines komen als vr1 eersten in aanmerking voor en| deze hetelucht-krachtbron. Deze energie-besparende wJ motor is, ruim 170 jaar na de ge3 vinding van de Schotse do- in minee Robert Stirling, weer joqL in de belangstelling komen te He! s staan, omdat kort geleden in tasT Eindhoven is opgericht de sch „B.V. Stirling Motors Euro- VeiL 3 pa"; een organisatie die zich op I 2 bezig geef houden met het sch" 1 assembleren, testen en inno- gui 2 veren van een al jaren op stapel staand proj eet. Bij het Ministerie van Eco- ontl 1 nomische Zaken ligt op dit linl I moment een aanvraag voor Drl i financiële steun. Wanneer mal I Den Haag het sein op groen varf zet, komt in de omgeving van een §iiiiiiiiiiiHiiiiiiiiminmiiimiiiiimiiiiiimmiinmiimiiifl BRISTOL (Rtr) - De uitslagen I van de donderdag gespeelde I kwartfinales van het toernooi I van Bristol zijn: Johan Kriek I (VSt) - Tim Gulikson (VSt) 6-1 4, 6-4, Lloyd Bourne (VSt) John Alexander (Aus) 6-3,6-! Brian Teacher (VSt) - Marty I Davis (VSt) 6-3, 7-5, Ndukal Odigor (Nig) - Jeff Turpinl (VSt) 6-4,7-6. De uitslagen van de kwart finales van het damestoernooi I van Eastbourne zijn: Martina I Navratilova (VSt) - Wendy I Turnbull (Aus) 6-3, 6-2, Kathy I Jordan (VSt) - Terry Phelps I (VSt) 6-3, 6-3, Claudia Kohde I (WD1) - Barbara Potter (VSt) I 6-4, 6-4, Chris Lloyd-Evert (VSt) - Helena Sukova (Tsj) 6 2, 7-6. Indeling halve finales: I Navratilova - Kohde, Jordan -1 Lloyd. Meerssche. Toen Cortvriendt door een lekke band terugviel schoof Van der Meerssche i naar de tweede plaats terwijl Gino de Jonghe zich aanmeldde bij het groepje en in de s' ging met Martien Jansen. Door een val kon De I Jonghe de derde plaats van Jansen echter niet meer bedreigen. In de 500 cc-klas kreeg Eduard van Klooster deze keer gezelschap van enkele I mannen van zwaar kaliber, zoals Erwin Ga-1 briël en Guy van Gijseghem. Grote namen i Van de Klooster volkomen aan zijn laars ge-1 lapt had als hij niet door domme pech vroegtij dig zou zijn uitgeschakeld. In de tweede reeks kwam Van de Klooster namelijk zonder benzi ne te staan. In de eerste manche pakte Van de Klooster bijzonder verrassend de zege, want lange tijd waren Gabriël en Van Gijseghem de tempobepalers. Door het uitvallen van Gabriël spitste de strijd zich toe op de beide Honda-rij- ders. Ronde na ronde wist Van de Klooster het gat met de leider kleiner te maken en nam i de slotronde verrassend de kop over, waarna hij de finishvlag totaal over het hoofd zag.» slagen 125 cc: 1. Pascal van der Kelen, Axel; 2. Henk Buys. Vlissingen; 3. Steven Mangnus, Vogelwaarde; 4. Tonnie Colyn, Axel; 5. Ad Colijrv, Axel; 6. André van Espen, Axel; 8. Rui I Dieleman, Axel. 250 cc: 1. Jan Blanquaert, Wetteren; 2. Mare van der Meerssche, Denderhoutem; 3. Gino de Jonghe, Axel;* Martien Jansen, Sluiskil; 5. Adwin Cortvriendt, Axel; 6. Ron nie Walhout, Sluiskil; 7. Johan Schelleman, Axel; 9. Sam Jan sen, Sluiskil; 10. Niek Weemaes, Absdale; 11. Hans Kolijn, Ter neuzen. 500 cc: 1. Guy van Gijseghem, Aalst; 2. Danny Gabriel. Lembeke; 3. Bram van de Velde, Breskens; 4. Geny Francken, Zegge; 5. Jaap van Tatenhove, Terneuzen; 6. Chris de Pooter, Axel. schema aan bij de C-dames vóór Sandra Be gijn, die uiteraard ook in Huilst van de pa(ti! is en als tweede wordt getipt vóór de (even eens) plaatselijke troeven Marion Schellekens en Chantal Baecke. Koffiedik kijken wordt het in de D-catego- rie, die Harold de Puijsseleir als favoriet kent Deze speler uit St.-Jansteen werd vorig jaar, als eerste geplaatste, uit het toernooi gewipt door Peter van der Sloot, die echter naar de C- categorie verhuisde. Zaamslag-speler Pet- Kou wij er, afgelopen winter succesvol tijdens de vele indoor-toernooien, wordt mogelijker wijs zijn naaste concurrent. Mark Pellemans, Reggie van de Berg, Cor Deij, Frank Schelle- kens, Willy de Bruin en Jos Dullaert zijn, i" deze volgorde, de overige geplaatsten. Door de overgang naar de C-categorie van de meeste prominenten, krijgt de D-categorie bij de dames een wat andere bezetting. Marjan Fraanje uit Zaamslag, vorig jaar kansloos te1) onder tegen Maaike Verstraeten, voert nu het schema aan vóór Ann de Maat (Kapelle) eh Axelse Annelies Hoek. Marijke Robesin were als vierde ingeschat. De wedstrijdleiding is in handen van Jean De- ruijck en Mark Leenknegt. De partijen begin nen maandag 25 juni. De finales zijn gepland zondag 1 juli. AMSTERDAM - De Neder landse automobilisten, die ge zamenlijk ruim 4 miljoen 700.000 personenwagens tot hun beschikking hebben, gaan weer wat meer van hun voer tuig gebruik maken. Over 1983 zal, wanneer de trend zich van de eerste 9 maanden heeft doorgezet, het jaargemiddelde voor perso nenauto's boven de 15.000 ki lometer uitkomen. Het jaarkilometrage voor personenauto's lag voor het jaar 1982 op 14.900, wat een lichte stijging inhield in ver gelijking met de 14.765 km van het jaar daarvoor. Volgens de RAI rijden per sonenauto's met dieselmotor iets meer dan auto's op LPG (27.180 km tegenover 25.110 km). Het gemiddelde voor personenauto's met benzine motor kwam in 1982 uit op iets meer dan 13000 km. DEN HAAG - Er wordt veel te weinig aandacht geschonken aan de koplampen van een auto. Deze onachtzaamheid van de automobilist heeft er al toegeleid dat in landen als Finland en Zweden de over heid reinigingsinstallaties voor de koplampen verplicht heeft gesteld. In Noorwegen is een dergelijke maatregel, in het kader van de bevordering van de verkeersveiligheid, in voorbereiding. Een kort geleden in West Duitsland gehouden onder zoek, heeft duidelijk gemaakt dat de koplamp minstens voor 50 procent vervuild moet zijn, voordat de meeste automobi listen merken dat de lichtop brengst minder is geworden. Proeven rond het al of niet doorlaten van licht door de Koplampglazen, leverden eni ge opvallende cijfers op. Reeds na een rit van een half uur op een droge weg, zijn de kop lampen al voor 14 procent ver vuild. Tijdens een zelfde pe riode op een natte weg is de vervuilingsgraad reeds 43 procent; op een smerige weg i zelfs 63 procent. Uit metingen bleek dat al door een geringe vervuiling van de koplamp, de lichtbun del geen 100 meter, maar nog slechts 93 meter ver reikt. Van ook inl veiligf Fiatl resultq joen g| beiingl van 2fl 1982. Lan procer\ ceerd 1983 k4 defabiJ Ein richtir Ltd, dd Japan 66 prol 34 proq Voo heeft leen maar i Het hat rente ei jaar uf van 4,1 veer 11 1982 st| 125,81 De kochti van da| geëxpc 28.400 I export! 39.700 de man Ond jaar he in eige procen tal ver gebied naar Italië in de 1983 de 5 proce Audi een Qu ving) i

de Stem | 1984 | | pagina 8