ssie nie Akkoord over banenplan van Deetman Koleiigravei' beloofde miljardenwinst INsp Dienstverlening als alternatief in het Wetboek van Strafrecht Geen beslissing over pensioenen VI onschadelijk gemaakt Ander beeld Geen verbod BOEK BIJ DE ANWB. DAT VOORKOMT VERRASSINGEN. 1 BINNENLAND1 MINISTER KORTHALS: In september overleg over arbeidstijdverkorting DE STEM COMMENTA AR Bouwfonds: prijsdaling nieuwe huizen Ede betaalt verhuizing wegens overlast zigeuners BINNENLAND Schoolverlaters Verkeerscontrole Woonwagenbewoners Ook D'66 wil debat over kernenergie Daf Trucks Brand Wïbo even algemeen directeur Kamer akkoord met fiscale verlichting voor bedrijven HARTPATIËNTEN: Opereren in ander Londens ziekenhuis T5 PAGINA' t doorgaan van het bezoek et af. De Frans-Russische trekkingen zijn te belang, "k om aan Sacharov op feren, zegt de Gaullist Jac. es Chirac. Maar in Mitter- nds eigen socialistische rtij vraagt men zich toch g steeds af of het bezoek el opportuun is gezien de estie van de dissidenten. Mitterrand zal de toestand n Sacharov zeker aanroe- n in zijn gesprekken met de ovjet-leiders. Maar het Ely. 'c betwijfelt of het iets kan reiken. Als Mitterrand met vol- trekt lege handen terug, eert kan hij de hoon ver achten van de Franse opp0- itie. Die is nog niet de chimpscheut vergeten die itterrand - toen zelf opp0. itieleider - plaatste aan het dres van Giscard D'Estaing itterrand noemde zijn oorganger laatdunkend het -legrambestellertje' nadat eze in 1980 was terugge- eerd van een vruchteloze ntmoeting met Leonid rezjnjev in Warschau op et moment dat het westen oord en brand schreeuwde ver de Sovjet-inval in Af- hanistan. rouw in het traditionele ge- insbedrijf vooral de functie an altijd klaarstaande en nmisbare' rechterhand, in e toekomst moet dat dras- isch veranderen. Er zijn anwij zingen dat steeds eer vrouwen geen genoe gen meer nemen met de on dergeschikte positie die ze nu 'n het bedrijf van de man in- emen. Ook de fiscale en sociale ositie van de vrouw maakt n mede-ondernemerschap oodzakelijk. Daar komt bij at Nederland de Europese ichtlijnen inzake de gelijke handeling van mannen en ouwen in het arbeidsproces eeft ondertekend, wat bete ent dat nieuwe wetten de ositie van de vrouw moet erbeteren. Voor werkne- ersvrouwen is dat al ito' oed als geregeld. Maar de eewerkende echtgenoot ge- aakt ook onder de nieuwe etgeving tussen wal en chip. Het is dus zaak dat de ouwen zelf het (particulie- e) initiatief nemen. Zaken ls sociale verzekeringen, iscale voorzieningen en ver- ntwoordelijkheden binnen et bedrijf kunnen het best eregeld worden binnen een ogenaamde 'man-vrouw- aatschap. Daarbij moet de vrouw él rekenen op veel tegen- tand van haar ondernemen- e partner, want als één ding uidelijk uit het onderzoek lijkt, dan is het wel het ge- orek aan begrip van de man voor de emancipatie van zijn meewerkende vrouw. een hoge sociaal-economi sche status) de ondersteuning voor nivellering geringer (30 tot 50 procent). Zon 20 pro cent wil wél dat er gedeni velleerd wordt. De houding tegenover het bestaande systeem is grof weg in drie groepen aan te geven. Negen procent van al le ondervraagden wijst het bestaande bestel af en recht vaardigt van daaruit ontdui king en misbruik. Een wat grotere groep (20 procent) indentificeert zich met het bestaande systeem en wijst daarom ontduiking en misbruik af. De grootste groep ligt met genuanceerde opvattingen daartussen. Aanhangers van het CDA, van klein rechts en vooral de 65-plussers accep teren het bestaande bestel Afwijziging daarvan wora veelvuldiger aangetroffen M jongeren 18 tot 30 jaar), M aanhangers van klein-lm*® en bij personen zonder affi niteit met politieke partijen. we Revu's SportmaratH0" Tour '83 verloor, riet over de Tour '84. e wint. e Mans. e week deel 2 van irtmarathon ERIG ALS U DONDERDAG 21 JUN11984 T28 PAGINA 3 Van ome parlementaire redactie OEN HAAG - Dienstverlening „ls alternatief voor een on voorwaardelijke vrijheids strijd zal in de toekomst in het wetboek van Strafrecht wor den opgenomen. Dat heeft mi nister Korthals Altes (Justitie) toegezegd bij de presentatie van de ambtelijke rapporten over dit onderwerp. De rapporten adviseren na jaren van experimenteren in 'ht arrondissementen, (rechtsgebieden van rechtban ken) dienstverlening als alter natieve straf op te nemen in het Wetboek van Strafrecht. Het openbaar ministerie krijgt dan de beschikking over meer middelen om strafbaar gedrag van burgers te corrige ren, aldus de minister. Hij wees erop dat uit het rapport blijkt dat dienstverlening door dienstverleners wel degelijk ook als straf wordt gezien. Volgens de minister kan het werk van de commissie ertoe bijdragen dat een gedeelte van de nu ontstane achterstand wordt weggewerkt. Hoewel dienstverlening er niet op ge richt moeten zijn het cellente kort terug te dringen, hebben volgens de staatssecretaris Korte van Hemel 3000 dienst verleningen per jaar een be sparing tot gevolg van 5- tot 600 plaatsen. Voor het jaar 1984-1985 wordt gemikt op 3000 dienstverleningen. Staatsse cretaris Korte- Van Hemel zei dat de middelen hiervoor aan wezig zijn. Volgens de commissie moet dienstverlening uitsluitend worden opgelegd ter vervan ging van de onvoorwaardelij ke vrijheidsstraf en uitslui tend met. instemming van de verdachte. Een grote rol bij de dienst verlening is weggelegd voor de reclassering. Voorgesteld wordt de reclassering met de organisatie van de dienstver lening te belasten. De Vereni ging van Reclasseringsinstel- lingen heeft zich daartoe be reid verklaard. ACOP: 36 uur werken Van ome Haagse redactie DEN HAAG - De grootste ambtenarencentrale ACOP wil met minister Rietkerk (Binnen landse Zaken) gaan praten over invoering van een 36-urige werkweek per 1 januari voor ambtenaren. De ambtenaren zullen daar hun prijscompensatie voor moeten inleveren, maar alleen in ruil voor nieu we arbeidsplaatsen. Van ome Haagse redactie DEN HAAG - De onderwijsbonden zijn het in princi pe eens met het werkgelegenheidsplan van minister Deetman (Onderwijs). In dat plan zijn voor het ko mend schooljaar 9400 tijdelijke banen - waarvan de meeste voor jonge werklozen - voor zien; voor 1985-1986 8700 ar beidsplaatsen. De bonden hebben van de minister de toezegging geëist ACOP-voorzitter Van der Scheur heeft dit gisteren na het overleg van de vier ambte- narencentrales met minister Rietkerk meegedeeld. De ACOP haakt met dit plan in op voorstellen van de Vereni ging van Nederlandse Ge meenten (VNG) eerder deze week. De VNG heeft Rietkerk voorgesteld de prijscompensa tie tot en met 1987 in te leveren voor herbezetting van het werk dat vrijkomt door invoe ring van de 36-urige werk week. Een arbeidstijdverkor- Pausbezoek AARTSBISSCHOP Simonis van Utrecht vertrekt op 1 juli naar Rome om met paus Jo hannes Paulus 2 het program ma te bespreken van diens ko mend bezoek aan Nederland. Heroine DE politie en de GGD in Am sterdam stellen een onderzoek in naar de mogelijke aanwe zigheid van giftige heroïne in de hoofdstad. ting van tien procent. Van de prijscompensatie die de ambtenaren dit jaar inle verden is één procent besteed aan herbezetting. Het overige deel (ongeveer 1,5%) is opge gaan aan de bezuinigingen. De centrales hebben Riet kerk trachten te overtuigen van het feit dat de problemen rond de pensioenen van amb tenaren niets te maken hebben met het arbeidsvoorwaarden beleid voor 1985. Zoals bekend is het kabinet van plan vol gend jaar 2,7% miljard op ambtenaren en trendvolgers te bezuinigen. De vrees is groot dat ook de ouderdomspensioe nen daarvan deel uit gaan ma ken, door het voorstel van het kabinet die pensioenen op 90 van het laatst verdiende net to-inkomen te stellen. Op dit moment liggen de pensioenen tussen de 90 en 100%. Rietkerk heeft tegen over de centrales erkent dat er weinig verschil is met het be drijfsleven. Maar op de bede de ambtenaren niet als 'trend setter' te gebruiken voor nieu we pensioenregelingen, heeft hij geen commentaar gegeven. EEN ONDERZOEK begin dit jaar heeft uitgewezen dat maar liefst 25 procent van de Nederlanders de Centrumpartij wil verbieden omdat ze de doelstellingen van die partij in strijd achten met de grondwet. Alle grote politieke partijen hebben dat toen van de hand gewezen met de argumentatie dat een verboden fascistoide getinte organisatie meer schade kan aanrichten dan een gelegali seerde partij die met democratische middelen kan worden be streden. Het risico, dat zo'n partij door veel kiezers als protest partij zou worden 'gebruikt' moet dan maar op de koop toe wor den genomen, vonden PvdA, CDA en WD. Daarmee zou de kous af zijn, ware het niet dat sinds dat onder zoek de Centrumpartij bij verkiezingen in Almere en Rotterdam (deelraden) forse winst wist te boeken. Bovendien heeft de uit slag van de verkiezingen voor het Europese parlement het tradi tionele beeld van de Centrumpartij nogal ingrijpend gewijzigd. Niet dat de uitslag van die verkiezingen als een enorm succes voor de Centrumpartij kan worden gekwalificeerd, geheel vol gens de prognoses behaalde de partij ruim 2 procent van de stemmen. Verontrustend is vooral de groei van de partij buiten de oude stadswijken van grote steden. De aanhang in die oude stadswijken is altijd verklaard door te wijzen op de slechte huisvesting daar, maar vooral door de komst van grote groepen buitenlanders, wat door de bewoners als be dreigend is ervaren. De Centrumpartij heeft dan ook dankbaar gebruik gemaakt van de vreemdelingenhaat. Maar zie, bij de Europese verkiezingen zijn het juist de wat net tere buitenwijken en verstedelijkte plattelandsgemeenten waar de partij een grote aanhang verwierf. Wat te denken van een keurige Amsterdamse wijk als Buitenveldert, waar de partij ruim 5 pro cent van de stemmen in de wacht sleepte. Nadere analyse van de uitslag leert bovendien, dat in gebie den, waar de partij hard bezig is een organisatie op te bouwen (Brabant) hoog is gescoord. In gebieden waar de Centrumpartij rauwelijks enig kader heeft blijft de kiezersaanhang ver beneden het landelijk gemiddelde (Noorden, Oosten en Limburg). DE OPVATTINGEN over de Centrumpartij moeten na de Europe se verkiezingen dan ook worden bijgesteld. Niet de verkrotting van de oude stadswijken en de vreemdelingenhaat zijn meer de belangrijkste drijfveren van kiezers om de Centrumpartij te kiezen al haalt de partij daar nog een flink deel van de aanhang). Het «jkt er meer op dat kiezers in de betere buurten hun onvrede met 9.6 politieke gang van zaken in Nederland via het stembiljet duide- "Jk hebben willen maken. Hoe zou het anders te verklaren zijn dat ae partij 37 procent van de aanhang weghaalt bij de PvdA en 23 Procent bij de WD. Er zijn zelfs CPN-kiezers die naar de Cen- trumpartij zijn overgestapt. Van enige ideologie is nauwelijks sprake meer, als kiezers hun woede over het regeringsbeleid of dat van de oppositie op deze manier afreageren. De kruik gaat zo lang te water tot die breekt en dat gaat zeker op voor grote groepen in de samenleving, die rat beu zijn steeds opnieuw te worden 'gepakt'. Of dat nu de al- 'enaagste inkomens zijn of de middengroepen. En dan komt burgemeester Lammers (PvdA) van Almere ver tellen dat de Centrumpartij moet worden verboden, omdat het standpunten uitdraagt, die in strijd zouden zijn met de Grondwet (discriminatie). Wij zijn daar tegen. Niet omdat we enig begrip Kunnen opbrengen voor de standpunten van de Centrumpartij, maar omdat een verbod volledig voorbij gaat aan de oorzaken van het verschijnsel. Met een verbod worden die oorzaken van onvrede en onmacht met weggenomen. Integendeel. Het zou de protestkiezers van de centrumpartij tot potentiele aanhangers maken. Daarom moet raze partij met democratische middelen worden bestreden. Maar even onmisbaar is een overheidsbeleid, dat de mensen niet het 9®voel geeft dat ze in de kou worden gezet. Dat besef is te vaak afwezig bij de koele rekenaars in Den Haag. HOEVELAKEN (ANP) - Het gevaar van een prijsdumping van nieuwe, niet eerder be woonde woningen, is niet denkbeeldig. Dat heeft de president-com missaris van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, de Nijmeegse burgemeester F.J. Hermsen, donderdag gezegd op de jaarlijkse aandeelhou dersvergadering. De verkoop van nieuwbouw blijft sinds het begin van dit jaar name lijk niet alleen bij het Bouw fonds maar in geheel Neder land sterk achter. Hermsen wijt de slechte verkoopresultaten aan de nieuwe subsidieregelingen voor premiewoningen. Onder nemingen die actief zijn op het gebied van de woningbouw zijn volgens hem hierdoor in een financieel moeilijke posi tie geraakt. Om toch te kun nen verkopen, zullen ze mis schien besluiten om de prijzen drastisch te verlagen, meent hijDat is enkele j aren geleden ook gebeurd. De Explosieven Op ruimingsdienst heeft gisteren in Spijkenisse een VI (vliegtuigbom) onschadelijk gemaakt door de lading te ver wijderen. Voor de ope ratie werd een woon wijk ontruimd. 668 ge zinnen hebben de dag op veilige afstand moe ten doorbrengen. - foto anp EDE (ANP) - De gemeente Ede betaalt opnieuw de verhuizing van een gezin uit de Edese wijk Maandereng, dat op de vlucht gaat voor de overlast van een ernaast wonende zi geunerfamilie. Het gezin krijgt de verhui zing volledig vergoed en ont vangt bovendien een bijdrage van maximaal drieduizend gulden in de inrichtingskosten van de nieuwe woning. HET Koningin Juliana Fonds (KJF) wil tenminste 300 werk loze schoolverlaters van socia le academies en zogenaamde Mikoj el-opleidingen met be houd van uitkering een jaar ervaring laten opdoen in club- en buurthuizen en open jonge rencentra. Er is drie miljoen gulden voor beschikbaar. DE operatie-Bleiswijk, waar bij vorig weekeinde 149 auto mobilisten werden aangehou den en voor onderzoek naar een veilinggebouw in het Zuidhollandse Bleiswijk wer den gebracht, wordt voorlopig niet herhaald. Minister Kort hals Altes van Justitie heeft dat meegedeeld. VAN de beroepsbevolking on der de Nederlandse woonwa genbewoners heeft tachtig procent een al dan niet volle dige bijstandsuitkering. DEN HAAG - Behalve de PvdA, wil ook D'66 vandaag in de Tweede Kamer een spoed debat over kernenergie. Dat blijkt uit mondeling te beantwoorden vragen, die het Kamerlid Tommei gisteren heeft ingediend. Van premier Lubbers wil het D'66-Kamer- lid weten op welke manier nieuwe kerncentrales de ko mende tien jaar kunnen bij dragen aan de bestrijding van zure regen en in welke zin het probleem van de verzuring urgent is geworden sinds de uitkomsten van de Brede Maatschappelijke Discussie over het Energiebeleid bekend zijn. DAF Trucks in Eindhoven gaat werktijdverkorting aan vragen bij de overheid. Van avond gaat de late avondploeg van Daf Trucks niet meer aan het werk omdat er een tekort is ontstaan aan onderdelen als gevolg van de staking in de Westduitse metaalindustrie. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - De kolengraver van RSV beloofde gouden ber gen. In oktober 1979 voorspel de de Nederlandse financiële man bij het Amerikaanse pro ject, J.Vermeer, bij de inzet van 227 machines in 1988 een winst van 1,6 miljard (onge veer 4 miljard). Het was niet eens zo'n theo retische raming, verklaarde Vermeer gisteren voor de RSV-enquêtecommissie. Er zaten allerlei beredeneerde, voorzichtige veronderstellin gen in. Hij liet zich laatdun kend uit over de kanttekenin gen die een Amerikaans ad viesbureau korte tijd later bij deze prognoses maakte. Met een tweede getuige, ir. A. van Driel, trachtte Vermeer gisteren het negatieve beeld van RSV's Amerikaanse part ner Jim Stacy wat bij te stel len. Een pionier, recht door zee, charmant, een 'entrepre neur' met een weldadig aan doende creativiteit, verslaafd aan zijn werk. Tegelijk kwamen zij tot het oordeel dat Stacy geen type was om een forse, lopende or ganisatie te leiden. Hij was een goede promotor, had een behoorlijke organisatie opge zet, maar het zou eigenlijk be ter zijn geweest als hij daarna een stapje opzij had gedaan. Vermeer, een financieel deskundige van het RSV- hoofdkantoor, werd in februa ri 1979 naar de V.S. gestuurd om na te gaan wat er met Sta cy aan de hand was. Er waren geruchten over een faillisse ment. Vermeer kwam tot de slotsom dat er een complot te gen Stacy was gesmeed en ad viseerde de RSV-top toch maar met hem verder te gaan, maar dan in een 'schone' BV, ongevoelig voor eventuele vui le was van Stacy. Aandelen De enquêtecommissie stelde vast dat Vermeers rapportage uitsluitend was gebaseerd op gegevens uit Stacy's koker. „Ik kreeg wat ik wilde hebben", wierp Vermeer tegen. „Of wat hij u wilde geven", reageerde Van Dam. J.A. Vermeer ook aan delen in kolengraver. - foto anp Later bleek dat Vermeer de tweede RSV-er is die aandelen had in een firma die indirect deelde in de winst van de ko lengraver. Hij had ze in 1980 voor $2100 (circa ƒ5000) ge kocht, naar hij zei zonder tus senkomst van Stacy. Eerder kwamen 200.000 van deze pi kante aandelen 'boven water' bij dr. ir. C. Prins. ONBEKENDEN hebben in het vrouwenverzetskamp bij de hoofdpoort van de vliegbasis Volkel een caravan in brand gestoken. Een woordvoerder van de politie heeft dat desge vraagd bevestigd. De caravan brandde uit. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. dat met ingang van 1 septem ber gepraat zal worden over arbeidstijdverkorting in het onderwijs. Aanvankelijk had den de organisaties nogal wat problemen met Deetmans plan voor wat betreft de '32-uurs- banen' voor jonge werklozen. Zij vonden dat de minister hiermee 'stiekem' arbeidstijd verkorting invoerde. De bonden gingen ook niet akkoord met Deetmans plan om uitsluitend jonge werklo zen in aanmerking te laten ko men voor een deel van de tij delijke banen. De minister zegde uiteindelijk toe dat ook onderwijzers die op korte ter mijn werkloos worden - bij voorbeeld door verkleining van de klassen - zich kunnen melden voor het werkgelegen heidsproject. Het ministerie geeft alleen geld voor tijdelijke (ten hoog ste twee jaar) arbeidsplaatsen op scholen als het bestaande personeel niet wordt verdron gen. Het extra personeel moet worden ingezet om „tijdelijke knelpunten op te lossen waar voor nog geen regelingen be staan", aldus een persbericht van het departement van on derwijs. HILVERSUM (ANP) - De nieuwe directeur Ra dio- en Televisiezaken van de AVRO, W. B. van de Linde, krijgt er tijde lijk een groot aantal ta ken bij die vroeger wa ren voorbehouden aan algemeen directeur H. A. Christem. Dat heeft hei algemeen bestuur van de AVRO woensdag bekend gemaakt. Van de Linde zal in ieder geval tot 10 no vember de afdelingen Pers en Publiciteit, Pro motie en Reclame en Studie en Onderzoek on der zijn verantwoorde lijkheid krijgen, evenals de contacten met de On dernemingsraad. In no vember zal bekend zijn hoe het vertrek van Christem, die in april uit protest tegen Van de Lindes komst opstapte, formeel geregeld wordt. Wie durft in het buitenland nog te zeggen dat hij uit Ne derland komt? Het kan levensgevaarlijk zijn. In Kentucky in Amerika dacht men dat onze driekleur de vlag van een communistisch land was. Veel rood en een klein beetje wit en blauw. Nederland doet een beetje aar zelend over de kruisraketten en dus zijn wij Rusland-vrien den. Zo redeneren de mijnwer kers van Kentucky en dat kan zelfs Mient-Jan Faber niet meer recht praten. Waarschijnlijk ligt Nederland er nu inernationaal uit. We hoeven niet meer aan te ko men met rode tulpen. Onze dijken worden aangezien voor delen van het IJzeren gordijn, Onze fameuze molens en klom pen staan ongeveer gelijk aan de communistische hamer en sikkel. Weet u wel wat CDA eigenlijk betekent? Communist Dutch Appeal. Als die mijnwerkers de ont wikkelingen in hun eigen branche een beetje bij hadden gehouden, hadden ze geweten dat rood-wit-blauw eerder sy noniem is aan RSV, een 'keuri ge kapitalistische firma'. Madurodam heeft een kolen- gestookte elektriciteitscentra le gekregen. Die zal wel zijn geleverd door een ingekrom pen RSV. From Russia with love. MERIJN Van ome parlementaire redactie Den Haag - De meerderheid van de Tweede Kamer, be staande uit de regeringsfrac ties van CDA en WD ,de frac tie van D'66 en de kleine con fessionele fracties, gaat ak koord met de fiscale verlich tingsmaatregelen voor het be drijfsleven. Dat zijn een verlaging van de vennootschapsbelasting van 48 naar 43 procent over het lopende jaar, een verrui ming van de zelfstandigenaf trek in de inkomstenbelasting, een wijziging in de betalings regeling in het successie- en schenkingsrecht bij bedrijfs opvolging en een verruiming van de verrekening van de verliezen in reeds verstreken jaren. Met deze lastenverlich ting is een bedrag van ruim een miljard gulden gemoeid. Van een onzer verslaggevers BREDA - De Ziekenfondsraad zal op 28 juni samen met de ziek tekostenverzekeraars het verzoek van de Nederlandse Hartpa tiënten Vereniging hespreken de hartluchtbrug naar Londen van het St.Antony Hospital te verleggen naar het King Edward VII Hospital. De NHP zegt niet meer voldoende zekerheid te hebben over de kwaliteit van de open hartoperaties in het St.Antony. Bovendien kost een operatie in het King Edward, volgens NHP-voorzitter P.v.Overveld, ca 2000 pond (ca 8800 gulden) minder. (ADVERTENTIE) Denemarken. Aarhus/Jutland. 8-Daagse treinvakanlie naar boeiende stad bij bos en strand. In cl. excursies. 1 A*| A Volpens. P.p. v.a. J-. vjlA Luxemburg. Clervaux. 8-Daagse treinreis. Centraal gelegenfamilie hotel. Veel wandelmogelijkheden. Halfpension. O O /I P.p.v.a. Hs442,Ls ZyH." Engeland. Jersev/Kanaaleilan- den. 8-Daagse vliegreis voorzon-, zee- en strandaanbidders. Halfpension. P.p.v.a. QQA Hs 1.045.- Ls Oy A. Italië. Baveno/Lago Maggiore. 10-Daagse busreis. Lamiliehotel bij lieflijk meer. Incl. volpension/ excursies. A C P.p.v.a.Hs 875,Ls ÖAD Griekenland. Malia/Kreta. 15-Daagse vliegreis. Goed hotel, rustige omgeving. 150 m. van strand. Halfpension 1 1/TQ P.p.v.a. Hs 1.625, LsL lOÖ Malta. Sliema. 8-Daagse vliegreis naar Malta 's grootste stad. Uitstekend hotel. Halfpension. HsU70, Ls 1.074 Frankriik. Souiiiac/Dordoene. 10-Daagse busreis incl. excursies. Volpension in sfeervol hotel Hs'm.-Ls 850.- Oostenrijk. Velden/Karinthië. 10-Daagse treinreis naar zonnig meer. Goed, rustig hotel. Halfpension. P.p.v.a. Q AH Hs 899, Ls O *+/.- Belsië. Bouillon/Ardennen. 8-Daagse excursiereis per trein en bus. Goed hotel. Volpension. Prima reis leiding. f\AA Per persoon vanaf O I I." Spanje. San A ntonio/Ibiza. 15-Daagse vliegreis. Gezellig familiepension in 't bruisende centrum. Halfpension HQr) P.p.v.a. Hs 1.214, Ls ÖZ ANWB-Breda. Wilhelminapark 25. tel. 076-223232. ANWB-Temeuzen. Markt 11-13. tel. 01150-17960. ANWB-Bereen od Zoom. Westersingel 75-81. tel. 01640-43850. ANWB UW VERZORGDE VAKANTIE IS BELANGRIJK GENOEG OM 'M TE BOEKEN BIJ HET REISBUREAU VAN DE ANWB. (Hs Hoogseizoen. Ls Laagseizoen) 40613

de Stem | 1984 | | pagina 3