ert 001e Niet elke Clingenaar wil boom voor de deur W ester schelde knabbelde meer van oevers af CDA Hontenisse ziet kans voor Bejaardenwerk 0 JUNI OOK NIET ELDERS IN Z- VLAANDEREN Activiteiten voor jeugd Nieuw-Namen Expositie Henriëtte Fier ens geopend in Axel Jeugd- spelendag in Hulst Kerkdienst Hulst via radio hele wereld aan. I I gek als't er soms uitziet. nONPERDAG 21 JUN11984 PAGINA ZEELAND 2 VAN ZEELAND De Ruijter wint Dourdan AXEL - Er komt geen vervanging voor de en kele jaren geleden afgebrande jeugdherberg De Bleye Haghe in Axel. IN GEBIED HULSTER AMBACHT 6Auto- AxeV Lamswaarde I VAN DUYSE-MAHU Schietingen Reynaert- stoet op televisie in België en Nederland Hulst St. Jansteen Clinge Heikant Cq 'TVOSKE Hulst Plan voor wandelclub in Hulst 20 TL/TS 1979-1980 1979 1981 1978 et uniek. Het overkomt u, ren in uw buurt of dorp, e van de binnenstad heeft ntonigheid van de slaap- ronteerd. ad naar uithoek, kan erover baan plotseling vervangen in een stille driekamerflat eenzaam. Dat 't niet altijd rwat doe je er aan? Als u -mevrouw- van-hiemaast" geeft dat al een minder pzoekr, komt u wellicht an zwemmen 'n vreemde 'kcursus doen of gewoon kt? met z'n tweetjes helpen in en doen voor bejaarden? kt de eenzaamheid ten- De een pakt een boek. De :n. uurt en als u ideeën op wilt an de Telefonische Hulp- n het telefoonboek, trale nummer 030-94 24 24, r de dichtstbijzijnde hulp- informatie over de moge- m de Stichting Ideële Reclame SIRE 1 1 ■e 'Epilepsie is niet zo en uitziet' helpt daarbij- uis als u Sire belt, rurjof de bon opstuurt. -1 L gek als het er soms even uitziet.' j kind.' (Aankruisen wat voor u van toepassing f 1.60 aan postzegels sturen aan i Koningslaan 19, 3583 GD Utrecht erop nwerkmg met de Stichting ideeie Reclame Ijll» j T22 Van onze correspondent BIJEENKOMST OVER GROENPLAN: CLINGE - Verschillende men sen in het dorp Clinge zullen erin het geheel niet mee inge nomen zijn dat ze een boom voor de deur krijgen. Die vrees werd geuit tijdens een overi gens slecht bezochte bijeen komst over het plan van de dorpsraad om het Clinge van ivat meer groen te voorzien. De aanwezigen staafden hun vrees met het feit dat er nu al herhaaldelijk burenru zies zijn over struiken en bo men die op de erfscheidingen staan. Zoals bekend is het groen plan opgesteld naar aanleizing van de toezegging van 8.000 gulden subsidie door het mi nisterie van landbouw en vis serij. Het definitieve plan moet vóór 1 november van dit jaar worden ingeleverd. De groenvoorzieningen worden onder andere getroffen rond om het Kerkplein, tegenover de kerk, voor de St. Bernar- dusschool, op de hoek van de Teerlingstraat en in de Beat- rixstraat. De groenvoorzieningen zul len door vrijwilligers gereali seerd worden. Welk soort be planting waar komt is nog niet bekend, daarover zullen des kundigen zich nog moeten buigen. In ieder geval zal er niet aangeplant worden zon der overleg met de betrokken bewoners. De meest ingreij pende ver anderingen vinden plaats in de Malpertuusiaan en Molen straat, waar het trottoir zal worden uitgebouwd en waar om de paar meter een boom zal verrijzen. Volgens de dorpsraad zal de omgeving daarmee niet alleen verfraai en, maar ook verkeersveiliger worden. De dorpsraad probeert in middels nog steeds de kerkwe- gen, die nu gesloten zijn, weer 'voor het publiek toegankelijk te krijgen. Tevens wordt ge tracht nieuwe wandelwegen de creëren. Ook het speelter- reintje voor de kinderen in de hoek tussen de vijver van De Sterre en het Hertenkamp blijft nog steeds een heet hangijzer. Axel krijgt geen jeugdherberg nieuwe Van onze correspondent AXEL - Met muziek werd de tentoonstelling in Axels Streekmuseum van Henriëtte Fierens, bestaande uit olie verf-schilderijen, aquarellen, tekeningen en etsen dinsdag avond geopend. De opening van de expositie werd muzikaal ingezet met duetten van Frans de Viënne, gespeeld door Veronique van de Voorde uit Westdorpe en Susanne de Feyter uit Axel, beiden op dwarsfluit. In zijn openingstoespraak prees J. Kollaard jr., kunst schilder uit Waterlandkerkje, het werk van de exposerende Henriëtte Fierens. Vooral voor het grafische gedeelte had de kunstenaar veel waardering. Het was de tweede maal dat de heer Kollaard een tentoonstel ling van Henriëtte Fierens opende. De tentoonstelling van de Oostburgse Henriëtte Fierens, in het dagelijks leven tekenle rares aan de lhno-scholen in Axel en Schoondijke, loopt tot en met 7 juli en is wekelijks te zien van woensdag tot en met zaterdag van 13.30-17.00 uur en op vrijdagavond van 19.00- 21.00 uur. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - De Kring West- Zesuwsch-Vlaanderen/Walcheren hield roet een deelname van 1876 duiven een concours vanuit Dourdan. 1. M. de Ruij- ,r. Vlissingen (1315,1 mpm); 2. J. Simpe laar, Oostburg; 3. C. de Poorter, Souburg; 1 combinatie Meerman-Teeuwen, Vlis- arogen; 5. D. Mookhoek, Breskens; 6. J. Hmmerman, Schoondijke; 7 en 9. C. de Potter, IJzendijke; 8. G. de Wever, ^cnoondijke; 10. J. van Oostenbrugge, Beaumetz Verwachting Axel, 455 jonge auiven, 1249,8 mpm: 1. M. Diele- J^an, 2. R. Hermans, 3. G. Koek oek 4. A. de Waal, 5. D. Dieleman, en 9. H. de Waal, 7. P. Arens, 8. A. verschuren, 10. J. Verschuren. Met t11 oude duiven, 1266,1 mpm: 1 en 4. J Giele, 2. A. Verschuren, 3. P. de S°«fer'5-J- Verstraeten. JJJlijk Vreest Niemand Stoppel- «uk. 83 duiven, 1237,1 mpm: 1 en 5. T" Wentzler, 2 en 4. J. Duerinck, 3. ^öoeijkens. JJe Eendracht Terneuzen, 462 jonge oujven, 1249 mpm: 1. J. Vermerken, J- Verplanke en zoon, 3. P. Wisse, A. Arens, 5. Koch-Riemens, 6. J. a20 en z°on, 7. A. Strijdonck, 8 9. R, de Schoolmeester, 10. F. emmerman. Met 250 oude duiven, p nf I?pm: Schoolmeester, 2 n 4. J. Risseeuw en zoon, 3. J. Moes »n®»n'5'8en9- M. de Roo. «rat voor Allen, Sluis, 286 jonge n ven, 1278 mpm: 1,5 en 8. H. van "amme, 2 en 10. M. Baert, 3 en 4. J. oppens-Focke, 6 en 7. A. van Tanghe. Met 546 oude jjven, 1261 mpm: 1. O. de Meijer, J. Coppens-Focke, 3 en 4. F. Baas VïvT" 5- M. van de Bussche. „"Hoofdplaat, 564 jonge duiven, "®,54 mprn: 1. J. Steijaert, 2. G. 'Wjze, 3 en 7. M. Vermeere, 4. H. pf Ruijsscher, 5. P'. de Poorter, 6. Hrt®r-Pré, 8. B. Thomaes, 9 en 10. e Poorter en zoon. Met 219 oude Van een onzer verslaggevers De stichting Nederlandse Jeugdherberg Centrale heeft dit officieel laten weten aan het Axelse gemeen tebestuur. Zo liet de stichting onder meer zijn oog vallen op een leeg staand kantoorgebouw van de busmaatschappij ZWN. Ook daaraan moest echter zoveel worden vertimmerd dat het geen haalbare kaart bleek. Toen de gemeente vervol gens het voormalige water schapsgebouw aanbood, bleef een reactie van de Jeugdher berg Centrale verdacht lang uit. Een briefje dat het ge meentebestuur verzond om te vernemen hoe de plannen er bij stonden leverde het 'ver lossende' antwoord: Axel en Zeeuwsch-Vlaanderen moeten helemaal afzien van een nieu we jeugdherberg. „We zullen alles moeten doen om het hui dige bestand op peil te hou den" aldus de reactie van de stichting. In de brief aan het college staat ook dat in heel Zeeuwsch-Vlaanderen geen nieuwe jeugdherberg zal ver rijzen. De bezoekersaantallen in de afgelopen jaren zijn el ders tegengevallen. De stich ting concentreert zijn inspan ningen daarom op het open houden van de bestaande jeugdherbergen. Voor Axel is deze medede ling een fikse tegenvaller. Na het uitbranden van de Bleye Haghe, in het voorjaar van 1982, had men gehoopt op ver- of nieuwbouw. Het uitgebran de pand in het Axelse bos viel al direct af omdat het bouw kundig te zeer vervallen was. Er is daarna in overleg met de gemeente nog wel gezocht naar een alternatieve ruimte. Van een onzer verslaggevers HULST - Het wassende water van de Westerschelde heeft, in het gebied van het waterschap Hulster Am bacht, vorig jaar meer van de oevers afgeknabbeld dan in voorgaande jaren. Dat blijkt uit de peilingen die vorig jaar zijn verricht en waarvan de uitkomsten door provinciale waterstaat 'tame lijk ongunstig' genoemd wor den. Vooral tussen de Nol van de Molenpolder en de Nol van Ossenisse schaarde de oever fors in, maar gelet op het aan wezig voorland is dit volgens Provinciale Waterstaat niet verontrustend. Ook niet ver ontrustend wordt de situatie bij Kruispolder genoemd, waar de geul opnieuw verder landwaarts drong. Eenzelfde ontwikkeling was de constate ren in de Wilhelmuspolder. In de Noorddij kpolder kwamen zowel verdiepingen als veron- diepingen voor, evenals bij Perkpolder. Bij de Kievitspol der waren de veranderingen gering en van weinig beteke nis en ook in de Molenpolder toonde de oever zich redelijk stabiel. Volgens ing. K. Brand, hoofd technische dienst van het Waterschap, geven de pei lingsresultaten van vorig jaar geen aanleiding tot het nemen van maatregelen. „Die peilin gen zijn vrijwel ieder jaar on gunstig, maar dit keer was er wat meer achteruitgang te merken dan andere jaren". Brand constateert dat be paalde oevergedeelten gevoe liger zijn dan andere. Met na me wijst hij daarbij op de Nol van Ossenisse. „Wij blijven voortdurend bezig met de oevers in ons gebied te contro leren en soms kunnen zich dan tussendoor gevallen aandie nen, waarbij meteen maatre gelen moeten worden getrof fen. Soms kan het erg snel gaan, zoals een paar geleden, toen de Nol van Ossenisse in zakte". p„ d. fae roorcer, o. A0Srt?r~Pré' 8. B. Thomaes, 9 en 10. H,„- oor"J:'r en zoon. Met 219 oude taven, 1267,95 mpm: 1,2,4,8 en 9. H. V™V- J. Steijaert, 5. W. Maas. u" Argenton met 50 duiven, mpm: 1. A. de Poorter en jïï!' 2;P- de Poorter, 3. H. Calon, 4. J' Waebe. e, 5. J. Boone. Van onze correspondent NIEUW-NAMEN - Door het Jongerenwerk uit Hulst is eni ge tijd geleden in Nieuw-Na- men een enquête gehouden onder de jeugd. Hierbij is ge bleken dat de jongeren inte resse hebben voor disco avonden, films, praatavonden, avonden over het milieu en hard roek-avonden. In vervolg op deze enquête is er in gemeenschapscentrum De Kauter een bijeenkomst van de jongeren geweest. Tij dens deze bijeenkomst is een bestuur gevormd, dat zich zal bezig houden met het organi- seren van activiteiten onder de jeugd. Hoewel een definitief pro gramma nog niet is opgesteld, zal begonnen worden met een disco-avond zaterdag 23 juni 's avonds om acht uur in ge meenschapshuis De Kauter. Op deze avond zal disco T. de Bom gedraaid worden. Tijdens de eerste bijeen komst heeft een groep meisjes naar voren gebracht dat er veel belangstelling is voor een cursus jazzballet. Daarom zal in het dorp een stencil ver spreid worden. Bij voldoende belangstelling wordt getracht om een lerares aan te trekken. Dit bleef over van de in 1982 door brand verwoeste jeugdherberg. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Van onze correspondent AXEL - Op de Axelse markt wordt vrijdag 22 juni voor het eerst een handelsbeurs gehouden waar gebruikte auto's onder Bovag-garantie zullen worden verhan deld. Het initiatief is af komstig van het Overleg platform Axel-Promo- tion, dat reeds eerder van zich deed spreken onder andere door de organisa tie van de Schepenmarkt, Showtaptoe Axel'84 en de internationale Meiker- mismarkt te Koewacht. In samenwerking met een zestal plaatselijke autohandelaren is deze beurs, onder de naam Auto-Axel, tot stand ge komen. De show wordt om 13.30 uur op spectacu laire wijze geopend door de bekende rallycrosser Bram van de Wege en duurt tot 21.00 uur. Aar dige bijkomstigheid is dat op dezelfde dag de stichting Het Streekcen- turm een Snabbelvrijdag houdt met diverse attrac ties voor de winkelende huisvrouw en de kinde- Van onze correspondente HULST - Komende zaterdag vindt de laatste activiteit plaats, die de RKHAV voor de vakantie heeft georganiseerd. De steeds actieve vereniging heeft voor de Hulster jeugd een leuke en spannende jeugd- spelendag op het programma. Op de voetbalvelden en in het clubgebouw wordt een aantal spelen gehouden, zes in de open lucht, zes binnen. Alle spelen duren een minuut og tien en nu al hebben zich 70 a 80 deelnemertjes aangemeld. Om alles zo eerlijk mogelijk te laten verlopen heeft men de ploegen van zes man groot in gedeeld in categorieën. Zo zijn er ploegen met kinderen uit de kleuter- en eerste klas, terwijl die uit de klassen twee, drie en vier in een tweede poule uit komen en die van vijf en hoger in de derde poule. Het gehele sportieve gebeuren wordt ge leid door vrijwilligers. De groepen werken tussen 14.00 en 17.00 uur al de twaalf proe ven af en krijgen tussendoor een versnapering en een glas limonade. Voor de ploeg met de meeste punten is er ook nog een prijsje te verdienen. Plaatselijk nieuws Bridge - In café De Vier Jaar getijden speelden leden van de bridgeclub een howell 10 met tien paren. Uitslag: 1. dames Biesbroeck-Goossen, 2. me vrouw Van Waterschoot-de heer De Schrijver, 3. dames Pauwels-Staal, 4. heren De Booy-Serraerens, 5. heren Van der Wielen-De Waal. Gaaibollen - In zaal Tonny werd een gaaibolling gehou den waaraan 21 personen deelnamen. Uitslag: hoge vo gel: A. Maas; rechter zij vogel: J. Dutree; linker zijvogel: F. van Dorsselaer; grootste aan tal (11): J. Hulsthout, allen Lamswaarde. (ADVERTENTIE) GESCHENKEN van BLIJVENDE WAARDE DELFTS BLAUW Pore. Hes MAKKUM Tichelaar WEDGWOOD Serviezen ROYAL ALBERT HUMMELFIGUREN LUXE GESCHENKEN Steen straat 19 - Hulst Telefoon 01140-14376-12068 KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal G. van Rumste, 37 schut ters: hoge vogel: G. van Damme; eerste zij vogel: Ch. Ongenae; tweede zijvogel: A. de Coninck; grootste aantal (5): J. Suy, allen Koewacht. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal G. van Rumste, 31 schut ters: hoge vogel: E. Baert; eerste zij vogel: Ch. Ongenae, beiden Koe wacht; tweede zij vogel: L. de Block, Stekene; grootste aantal (5): mevrouw Van Meele, Kloosterzan- de. KOEWACHT - Zaal De Oude Mo len, De Blaauwe Hoek, 38 schut ters: hoge vogel: J. de Waal, Koe wacht; eerste zij vogel: E. de Smet, Zelzate; tweede zij vogel: E. Goos- sens, Koewacht; grootste aantal (5): J. Derics, Zelzate. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, De Blaauwe Hoek, 40 schutters: hoge vogel: P. Fruijtier, Moerbeke; eerste zij vogel: E. Jansen; tweede zij vogel: H. Jesoirens; grootste aantal (5): Th. van Damme, allen Koewacht. KOEWACHT - Zaal De Oude Mo len, De Blaauwe Hoek, 32 schut ters: hoge vogel: W. Groenewegen; eerste zijvogel: J. de Waal; tweede zij vogel: A. van Hooije, allen Koe wacht; grootste aantal (5): P. de Waal, Kloosterzande. KOEWACHT - Zaal G. van Rum ste, 34 schutters: hoge vogel: O. Sa- man, Koewacht; beide zijvogels: F. Martens, Nieuwdorp; grootste aantal (5): W. Vervaet, Lokeren. KOEWACHT - Zaal G. van Rum ste, 33 schutters: hoge vogel: P. Martens, Koewacht; eerste zij vo gel: J. Bolleman, Axel; tweede zij vogel: O. Saman, Koewacht; groot ste aantal (5): E. Fierens, Lokeren. KOEWACHT - Zaal G. van Rum ste, 47 schutters: hoge vogel: E. Fierens, Lokeren; eerste zij vogel: F. Martens, Nieuwdorp; tweede zij vogel: W. Rombout, Koewacht; grootste aantal (4): E. Fierens, Lo keren. KOEWACHT - Zaal G. van Rum ste, 47 schutters: hoge vogel: F. Martens, Nieuwdorp; eerste zij vo gel: L. Dullaert, Stekene; tweede zij vogel: R. de Smet, Koewacht; grootste aantal (4): E. Fierens, Lo keren. KOEWACHT - Zaal G. van Rum ste, 40 schutters: hoge vogel: D. Windey, Eksaarde; eerste zij vogel: F. Martens, Nieuwdorp; tweede zij vogel: G. Windey; grootste aan tal (5): V. de Schepper, Moerbeke. OVEZANDE - Willem Teil, 57 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel en eerste zij vogel: W. Boudens, Willem Teil; tweede hoge vogel: C. StoutHamer, Edele Handboog; tweede zijvogel: I. Helmstrijd, Ju liana; derde zijvogel: A. de Jonge- Rijk, Willem Teil; vierde zij vogel: P. Timmerman, Vrije Schutters. Wip 2: eerste hoge vogel: P. Traas, Victoria; tweede hoge vogel: C. Stouthamer, Edele Handboog; eer ste zij vogel: G. Voet, Soranus; tweede zij vogel: J. Rentmeester, Willem Teil; derde zij vogel: G. Voet, Soranus; vierde zijvogel: M. Repkens, Victoria; grootste aantal (5): P. Boonman, Willem Teil. KWADENDAMME - Konings- schieting, Victoria, 14 leden: ko ning: Jac. Doene; In de achtste ronde waren het Job. Koens en M. Steenbakker die kampten. Koens won. Voor de schieting was de le denvergadering. Het Europees kampioenschap wordt 19 augustus in Kwadendamme gehouden. Uit slag puntenschieting: P. Repkens plaatste één treffer per twee scho ten. Waarnemend voorzitter Jac. Poene reikte de prijzen uit. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Het CDA Hontenisse denkt dat er toch mogelijkheden zijn in de gemeente een vorm van Gekoördineerd Bejaardenwerk van de grond te krijgen. Dit ondanks het feit dat Hontenisse met zijn ongeveer 1200 ouderen eigenlijk te klein is. De rijksnorm is namelijk 2000 bejaarden per gemeente. Contact met het ministerie van WVC heeft echter geleerd dat daar nog een aardig potje achter de hand wordt gehou den, waaruit een Hontenisser initiatief mogelijk bekostigd kan worden. Men zou dan wel moeten samenwerken met een andere gemeente waar al Ge koördineerd Bejaardenwerk functioneert, bij voorbeeld met Hulst. Volgens CDA-voorzitter Mast staan de vertegenwoor digers van provincie en rijk positief tegenover het plan, ook al omdat Hontenisse op dat gebied in Zeeland nog een 'witte vlek' is. Ook vanuit het gemeentebestuur verwacht men alle medewerking. Uit eerder genoemd contact met WVC is volgens de heer Mast ook gebleken dat er in Honte nisse snel gehandeld moet worden, wil men niet het risico lopen dat het nu beschikbare geld aan de neus voorbij gaat. „Het moet nog dit jaar zijn be slag krijgen". Vrijdagmiddag wordt om 14.00 uur een voorlichtingsbij eenkomst gehouden in het ge meenschapshuis te Groenen dijk, met het doel de mogelijk heden te bekijken om te ko men tot een vorm van Gekoör dineerd Bejaardenwerk in de gemeente. Daarvoor zijn de besturen van de bejaarden bonden, het open bejaarden- werk en iedereen die actief is in het bejaardenwerk uitgeno digd. „Wij zijn van mening dat er op het gebied van het bejaar denwerk door veel vrijwilli gers veel en goed werk wordt verricht. We willen deze men sen ook niet voor de voeten gaan lopen of ons met hun werk gaan bemoeien", stelt de uitnodiging de bonden gerust. Momenteel zijn er in de ge meente zeven bejaardenbon den actief, plus een open be jaardenwerk. „Die organise ren heel wat activiteiten", zegt Mast, „maar een bundeling van krachten zou misschien nog stimulerender werken". Uit een activiteitenoverzicht van de verschillende bonden blijkt dat de bezigheden voor namelijk een ontspannend ka rakter hebben. Maar het Ge koördineerd Bejaardenwerk heeft meer op het oog, zoals de realisering van warme maal- tijdvoorziening en een alar meringsysteem voor bejaar den. Daarnaast is er ook een voorlichtende taak weggelegd in het geven van advies aan de ouderen over regelingen, acti viteiten en voorzieningen. De bijeenkomst van vrijdag, waar ook vertegenwoordigers van provincie en rijk hun zeg je zullen doen, moet duidelijk maken of alle betrokkenen het initiatief wel zien zitten. Is dat het geval, dan gaat men aan de slag om financiële kant van de zaak te bekijken. Van onze correspondente HULST - De KRO-radio zendt zondag rechtstreeks de hoog misviering uit vanuit de basi liek te Hulst. De RK kerk in Nederland viert op deze zon dag het feest van sacraments dag. Celebrant is pastor A. Ver- heijden, die tevens de preek zal verzorgen. De koorzang wordt verzorgd door de Can- torij der Basiliek. Het is de achtste keer dat het koor on der leiding van Anton de Kort meewerkt aan een recht streekse radio-uitzending van een kerkdienst. De Cantorij zingt de vaste gezangen uit een miscompositie van de Vlaamse toondichter Ignace de Sutter. Deze compositie is opgebouwd uit melodieën van Gregoriaanse oorsprong. Daarnaast worden ook wer ken gezongen van Valkestijn, Huijbers en Anton Bruckner. Het orgel van de basiliek wordt bespeeld door de vaste organist Jo Ivens. In verband met de radio-uitzending be gint de hoogmis zondag om 10.00 uur, een half uur later dan gewoonlijk. Van een onzer verslaggevers HULST - De NOS en BRT hebben besloten via een co-produktie de Hul ster Reynaertstoet recht streeks op de televisie uit te zenden. De Reynaertstoet trekt zondag 16 september door de Hulster binnenstad en de televisie-uitzending duurt van 15.30 tot 17.00 uur. Om dit te realiseren zal de NOS meer dan 30 man personeel naar Hulst la ten afreizen. Behalve de rechtstreeekse reportage van de stoet omvat de uitzending ook wat korte flitsen van onder andere de voorbereidingen en van Hulst in het alge meen. „Wij zijn enorm blij dat dit gelukt is", zegt woordvoerder W. Eve- raert van de Reynaert- stichting. „Dit is voor Hulst een unieke kans om promotie te maken in ge heel Nederland en Bel gië". Plaatselijk nieuws Alleenstaanden - De soos voor alleenstaanden Kontakt houdt zaterdag 23 juni een bijeen komst in Den Dullaert. De soos begint om 20.00 uur en het or kest The Williams zorgt voor de dansmuziek. Ook is er een verloting en wordt een bingo gehouden. St. Jan - De stand na vier ron den om het kampioenschap van de staande wipschutters van St. Jan is als volgt: 1. E. Verschueren 29 punten, 2. H. Merckx 14, 3. E. van Hove 10 punten. Bij de beginnende schutters is de stand: 1. E. van Hove 10, 2. E. Seghers 9, 3. H. Vos 8 punten. De volgende schieting is donderdag 21 juni om 19.00 uur. De maatschappij stelt bogen en pijlen beschik baar voor eventuele liefheb bers. Tijdens de kermis zijn er drie schietingen op de staande wip. Vrijdag 22 juni om 19.30 uur, zondag 24 juni om 14.30 uur en maandag 25 juni om 15.00 uur. Bij het invallen van de duisternis vrijdag 22 juni worden de staande wippen verlicht. Disco - Naar aanleiding van de enquête die door het Jonge renwerk uit Hulst onder de jeugd van Clinge gehouden is, heeft een groep jongeren het initiatief genomen om een dis co-avond te houden in De Troubadour vrijdag 22 juni. De bedoeling is om door mid del van deze avond meer be kendheid onder de jeugd te krijgen. De entree bedraagt twee gulden. De disco begint om 20.00 uur. Hengelclub - Visclub De Lus tige Hengelaar hield een wed strijd op het viswater het Groot Eiland. Er deden 30 hen gelaars mee, die al met al maar weinig visjes konden verschalken. Uitslag: 1. Omer van Vlierberghe, Stekene, 2. Wilfried Martens, Koewacht, 3. Jean Cools, Hulst, 4. Willie van Bunder, Clinge, 5. Albert Boogaert, Heikant. (ADVERTENTIE) Café-Restaurant tA5v Bierkaaistraat 8 Tel. 01140-13444 Het adres voor uw familiedi ners, koffietafels enz. Gere nommeerde keuken, aparte zaal aanwezig. Reserveren prettig voor u en voor ons. Keuken open van 12 lol 21 uur. Dinsdags gesloten Van een onzer verslaggevers HULST - In Hulst bestaan plannen om te komen tot de oprichting van een wandel sportvereniging. Volgens Ro ger Nafa, een van de initiatief nemers, is er steeds meer be hoefte om sportief, recreatief en gezond bezig te zijn. In de Hulst wordt overigens het nodige aan wandelsport- evenementen georganiseerd, zoals de avondvierdaagse, maar er is geen organisatie waar de wandelaar zich bij aan kan sluiten om samen te wandelen en zich verder te oefenen. Buiten de bestaande evene menten, die de steun van de vereniging in oprichting zul len krijgen, zijn er volgens de initiatiefnemers nog tal van stille momenten waarop een wandeltocht georganiseerd kan worden. Men wil dat zo veel mogelijk doen in samen werking met andere organisa ties. Ook denkt men aan het openstellen van trimparkoer- sen voor wandelaars. De wandeisportvereniging is bedoeld voor de sportief en recreatief ingestelde loper. Ook wordt gezocht naar wan delaars met bestuurlijke en of organisatorische ervaring, om in het te vormen bestuur zit ting te nemen. De oprichtingsvergadering vindt plaats op woensdag 4 j u li om 20.00 uur in bar De Smid se te Hulst. Volgens Roger Na- fa hebben zich nu al meer dan dertig mensen aangemeld die lid willen worden. Alle be langstellenden worden op de vergadering verwacht. Daar zal hen gevraagd worden wat hun voorkeuren en verwach tingen zijn ten aanzien van de wandelsport in verenigings verband, er wordt een voorlo pig bestuur benoemd, gespro ken over aansluiting bij de wandelbond en over de contri butie. Indien mogelijk wordt al een eerste datum in de wan delkalender vastgelegd voor een extra te organiseren wan deltocht. Voor meer informa tie kan men terecht bij Roger Nafa, Liniestraat 76 in Hulst, 01140-11595.

de Stem | 1984 | | pagina 15