gt ing Nieuw bestuur voor Zeeuwse Schaakbond Succes voor Operatie'71 Tolhoek favoriet in Nieuwdorp Vakmanschap herken je zo. Raas stapt af in Tour de l'Aude Ehrens tiende Passief verloop in Ronde van Zwitserland andaal vie Carl Lewis blijft aandacht opeisen Joop Zoetemelk klimt op naar tweede plaats Wieier jeugd UNA SPORT; InONDERDAG 21 JUN11984 inchard •dedigt in itember Philippine kampioen zomeravond 'Middelkamp actief in Tilburg W ereldrecord Victor Davis T14 PAGINA SPORT 2 IlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllillllllilllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Europese bokstitel in amanolis en zijn ma. feweest. Espig brachi I het bericht in de we. pht tegen Alex Blam dam, zou zijn gedto. Ber dat ik er echt last lik zag de stoten niet p. Het was allemaal Ik had allerlei rare den. In het zieken- ik erg bang dat ik nen en benen niet Ikunnen bewegen". Jluhling, de manager Ichard, had geen com- lop de uitspraken van gen Fransen. „Ik vind Vreemde zaak dat zij net deze dingen ko- I gevecht is ruim drie bieden gehouden. Het ptact dat ik met Espig i in de afgelopen we- over het startboekje Bmanolis, dat in Am- lis zoekgeraakt". Blanchard was over de I beschuldigingen erg en verliezer zoekt ai- excuses". De Amster- 1 is best bereid Cara- een revanche te ge- ben professional en lid verdienen. Ik wil I een keer tegen Cara- I boksen, maar dan I wel een cheque naast ■tract liggen met een 1 nullen er op". HAAG (ANP) - Blanchard zal zijn ese bokstitel in het vaargewicht, die hij mei in Amsterdam berde op de Frans- fRichard Caramano- i 15 september in de Ifalenhal in Dort- verdedigen tegen Vestduitse uitdager (red Jassmann. ensdag heeft Henk bng, de manager van chard, in Dortmund lontract getekend. De Itrijd wordt georga- |rd door 'Boxring falen', dat voor de avond in de Westfa- bl een bedrag van mark betaald. De van het bedrag zou ikbaar zijn voor het fpese titelgevecht. Ruhling wilde niet t>nd maken wat Blan- in Dortmund gaat ■ienen. ales heeft geschotêp- FOTO Af llllllllllillllllllllllllllUIIIUllllllll|IIIU zitter en de secretaris va° 'eteks Tetovo zijn woeBf. ot achttien respectieve^ jrdeeld. rechters uit heel Joegos' irie en zeven maanden, den aan diefstal, het ar alsing van officiële dok lllllllllliilllllllilllilllllJlillilil"""11" 1 van onze schaakmedewerker n ISSINGEN - De Zeeuwse [„haak Bond (ZSB) heeft een ![eUw bestuur. De verkiezing van de kersverse bestuurders die het Zeeuwse schaakleven „eer uit de diverse impasses „oet halen, was zeker geen si- ,ecure. Een rommelige, soms emotionele speciale ledenver gadering in het clublokaal van |e schaakclub Vlissingen, ging aan de stemming vooraf. pe speciale vergadering Was bijeen geroepen door de ■ommissie van goede diensten jie een bemiddelingsrol was ongedragen door de voorjaars vergadering van de ZSB. De commissie moest het conflict lussen Het Witte Paard ener- mds en het ZSB-bestuur an derzijds proberen op te lossen. Een drietal verschilpunten is door de commissie samen met de ZSB-bestuurders bespro ken en beoordeeld. Al snel bleek dat naast deze zakelijke geschilpunten per- ioonlijke problemen van en- kele ZSB-bestuursleden, met met name Walter Cardon van HWP - een rol speelden in het conflict. Tijdens een speciale bestuursvergadering van 5 ju ni gaf het bestuur te kennen de portefeuilles beschikbaar te stellen. De commissie werd door het bestuur opgedragen om een nieuw ZSB-bestuur te kiezen. Dit echter werd dins dagavond aanvankelijk op ve le manieren uitgelegd. De twee oud-bestuurders De Lange en De Vlieger vertelden dat de vergadering ook nog de oud-bestuursleden kon 'terug fluiten'. Daarop ontspon zich een lange discussie over ver schillende procedure-kwes ties. De Vlieger vond het jammer dat hij door een conflict-situa tie na al die jaren trouwe dienst 'aan de dijk werd gezet' als voorzitter van de ZSB. Het bleek dat de meerderheid van de oud-bestuursleden hele maal niet wilde aftreden. Har- rij Lankreijer was hierover verbaasd. „Er was een conflict op persoonlijke gronden waar het ZSB-bestuur niet uit kwam. Er moest een nieuw be stuur komen. Nu blijkt dat de meeste oud-gedienden dit weer anders uitleggen. Wij als commissie staan nu wei in ons hemd". Leen de vlieger gaf een geë motioneerde reactie en zei dat hij nu definitief aftrad en zich niet meer herkiesbaar stelde, waarop hij de zaal verliet.' Jan de Lange sloot zich bij De Vlieger aan. Op dat moment was de vergadering van zijn stuk en liet zich meeslepen door de gevoelige gebeurtenis sen van een geslagen De Vlie ger die zijn voorzittershamer en overige stukken aan de commissie aanbood. Na een korte schorsing werd het oud-bestuur met 25 stem men voor en 13 tegen 'terugge floten'. Met uitzondering van G. van Oorschot, H. Lankreij er en J. de Jager bedankten de overige bestuursleden voor hun functie. Het nieuwe be stuur dat dan uiteindelijk toch nog gekozen werd bestaat uit: G. van Oorschot, A. van der Weel, H. Lankreijer, J. de Ja ger, I. Luteijn,' C. Provoost, A. van der Jagt en J. Rijntjes. Luteijn en Provoost van HWP wilden het wel of niet aannemen van hun bestuurs functies nog even 'in beraad houden'. Harrij Lankreijer uit Koewacht werd de nieuwe voorzitter van de Zeeuwse Schaak Bond. Hij werd op per soonlijke titel voor deze func tie gekozen. De eerste officiële handeling van Lankreijer' werd door de gehele vergade ring met luid applaus begroet. Hij nam het initiatief om Leen de Vlieger als ere-voorzitter en Jan de Lange als ere-lid van de ZSB te maken. Verder zei Lankreijer: „Ik vind het jammer wat er zich de laatste tijd in onze bond al lemaal heeft afgespeeld. Ik ben blij dat de vergadering toch het vertrouwen in het oude bestuur heeft uitgespro ken. Wij als nieuw bestuur -zuilen proberen om het Zeeuwse schaken in zijn alge meen, samen met alle leden een fris nieuw gezicht te ge ven". iPiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimMiiiHiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiliiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiii Van onze sportredactie OOSTBURG - De jeugd van de handbalvereniging Ope- ratie'71 uit Oostburg nam met succes deel aan een veldhandbaltoernooi dat de sportvereniging Duinoord in Den Haag hield ter gelegen heid van het 70-jarig be staan van deze vereniging. Op de eerste wedstrijddag kwam het eerste meisjes-as pirantenteam van Opera tie'71 in actie. Via twee over winningen en een gelijk spel werd het Oostburgse team fraai eerste. Zondag speelden de da mes- en heren-senioren van Operatie'71 hun wedstrij den. De Operatie'71-dames - zonder wisselspeelsters - wonnen ai hun drie wed strijden en sleepten zo ook de toernooizege in de wacht. Een onvolledig herenteam van Operatie'71 werd in Den Haag met gastspelers van Duinoord aangevuld. De eerste twee wedstrijden gin gen verloren, het derde duel eindigde in een gelijk spel en de vierde wedstrijd werd een overwinning geboekt. Mede door het voortreffelij ke spel en grote inzet van de gastspelers en het goede op treden van de doelman van de Oostburgers, verzamelde Operatie'71 drie punten en bereikte daarmee een ver rassende derde plaats in de eindrangschikking. Met deze prestaties in Den Haag heeft het Oostburgse Operatie'71 het handbalseizoen op een opvallende manier afgeslo ten. Uitslagen: meisjes-aspiran ten: Operatie'71 - De Treffers (Krimpen aan de IJssel) 5-2; Operatie'71 - Helius (Hellevoet- sluis) 7-1; Operatie'71 - HVH (Hoofddorp) 3-3. Dames-senio ren: Operatie'71 - Weidevogels (Bleijswijk) 9-1; Operatie'71 - HVH 5-4; Operatie'71 - Duinoord (Den Haag) 7-4. Heren-senioren: Operatie'71 - Duinoord 5-11; Operatie'71 - Weidevogels 2-11; Operatie'71 - Spirit'71 (Alblas- serdam) 5-5; Operatie'71 - HVH 8-7. RACING WHITE BESTAAT MET Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Ook in de laatste competitie wedstrijd van het zomer avondvoetbal te Sas van Gent heeft Philippine 1 geen punten in moeten leveren. Ongeslagen en zonder puntenverlies beëindigde dit team de competitie. Philippine was in de voorlaatste wedstrijd tegen Corn Boys 1 al zeker van de titel. Daarmee heeft het rayon Sas van Gent een verdiende kampioen ge kregen die zaterdag 25 augustus in eigen rayon kan strijden om de Zeeuwse titel. In de laatste competi tiewedstrijd klopte Phi lippine, onder bekwame leiding van scheidsrech ter Jaap de Blaay, ONA/ SU met 1-0. Ondanks verlies behield Corn Boys 1 de tweede plaats. Na een 3-1-voorsprong gaf Corn Boys in de slotfase de wedstrijd uit handen aan een met veel inzet spelend De Tekkelaars 1 en verloor nog met 4-3. Een zege waarop niets af te dingen viel. De Tekke laars 2 pakte het eerste puntje van de competitie door tegen Corn Boys 2 doelpuntloos gelijk te spelen. DEHO'80 verloor toch wel enigszins ver rassend in een spannend duel met 3-2 van Philip pine 2. Spannend was ook het duel tussen CSM en Racing White, dat met 2- 1 verdiend door CSM ge wonnen werd. Voor Ra cing White bleef als troostprijs over dat die ploeg uit handen van rayonvoorzitter Robert Marquinie de sportivi- teitsprijs mocht ontvan gen. Competitieleider Ca- miel Verhelst kan terug blikken op een soepel verlopen competitie. Eindstand: Philippine 1 9- 18, Corn Boys 1 9-13, De Tek kelaars 1 9-12, ONA/SU 9-11, CSM 9-11, Philippine 2 9-9, DEHO'80 9-7, Racing White 9-5, Corn Boys 2 9-3, De Tek kelaars 2 9-1. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - De zaterdagvoetbalvereniging Ra cing White'70 bestaat niet meer. Ruim elf jaar was de ze club actief in competitieverband, maar voor het ko mende seizoen kan men geen elftal meer op de been brengen. Een jammerlijke zaak, die vooral de trainer en één van de grote stimulators van dit gezellige club je, Johan van de Bergen, na aan het hart gaat. In 1970 werd de voetbalver eniging Racing White opge richt als zomeravondvoetbal ploeg. Binnen die vereniging gingen na enkele jaren stem men op om in competitiever band te gaan spelen. Dan moest de vereniging wel drie elftallen op de been kunnen brengen, anders accepteerde de KNVB het lidmaatschap niet. Daar slaagde Racing White in 1973 in en toen een eigen sportterrein door de ge meente Sas van Gent werd toegewezen, leek deze vereni ging een hoopvolle toekomst tegemoet te gaan. Vooral ook omdat in de eerste jaren de be langstelling voor het zater dagvoetbal groot was en Ra cing White'70 ruimschoots over leden kon beschikken om de drie elftallen moeiteloos te laten draaien. Uiteraard begreep het voor uitstrevende bestuur ook wel dat er, met de blik op langere termijn gericht, een jeugdaf deling moest komen wilde Ra cing White ene stevige basis voor de toekomst hebben. Die jeugdafdeling kwam er en er werd zelfs enkele seizoenen in competitieverband gespeeld. De aanwas die nodig is om door te kunnen gaan met de jeugd, stagneerde echter. Ook al omdat de andere Sasse ver eniging Corn Boys een Van onze sportmedewerker TILBURG - Jeugdrenners van de wielervereniging Theo Middelkamp namen deel aan de Ronde van Broekhoven in Tilburg. Hun resultaten waren: 9 jaar: 6. Rudi Klaasse, 12. Richard van Gils, 13. Marc Martens. 10 jaar: 12. Pa trick Ridderbos. 11 jaar: 4. Marcel Rommers. 12 jaar: 3. Richard Sier- veld, 11. Randy van Gils en Edwin Hillebrand. 13 jaar: 9. Frank Zoe- tewei, 14. Ronald Klaasse. 14 jaar: 15. Henk Tolieman, 17. Frank Hil lebrand. bloeiende jeugdafdeling had en de grootste aanwas onder de kleinsten voor zich opeiste. Kortom, de jeugdafdeling van Racing White'70 hield op te bestaan en tevens waren de fundamenten van de vereni ging op een wankele basis ko men te staan. Nu was Racing White steeds afhankelijk van senioren-leden die zich jaar lijks aan kwamen melden. De ledenaanwinst hield geen ge lijke tred met de vermindering en op den duur was Racing White'70 genoopt om nog slechts met één team in com petitieverband aan te treden. Dat bracht vorig seizoen al problemen met zich mee om dat team steeds volledig te be mannen. Nu de besprekingen voor de naderende competitie werden gevoerd, bleek dat Ra cing White over te weinig ac tieve leden kon beschikken om nog op verantwoorde wijze aan de competitie te beginnen. „En dan is het maar het bes te dat de knoop ineens doorge hakt wordt", laat Johan van de Bergen weten. „Ik vind het wel een jammerlijke zaak, want vanaf de oprichting heb ik er toch alles aan gedaan om de zaak draaiende te houden. Doordat de jeugd destijds wegviel beloofde het al een moeilijke zaak te zullen wor den op langere termijn te blij ven bestaan. Nu is dat uitge komen. Wel blijft er nog een elftal van ons in de zomer avondvoetbalcompetitie spe len en hebben we nog onze zaalvoetbalafdeling. Die draait voortreffelijk, want daarin hebben we vier teams en daarnaast hebben we ook nog een damesteam. Dat stemt nog tot enige tevredenheid, maar hier - op de slotavond van het zomeravondvoetbal te Sas van Gent, vanuit de kanti ne naar de sporterreinen wij zend - is het klaar", aldus een duidelijk teleurgestelde Johan van de Bergen. Ko Tolhoek op kop van het peloton. - FOTO ARCHIEF DE STEM Van onze sportmedewerker NIEUWDORP - Het wielerprogramma dat zaterdag 23 juni in Nieuwdorp wordt afge werkt begint met een wedstrijd voor nieu welingen. De vijftig deelnemers beginnen aan hun karwei over 45 kilometer om één uur. Als bekende Zeeuwen zijn van de par tij: Marcel Remijn, Richard de Vrieze, Al- fons Wijdeveld en John van de Ameele. Hun gevaarlijkste concurrenten zullen ongetwijfeld zijn Paul Barten, Anton Tak en Michel Zanoli. Bij de liefhebbers, die om kwart over twee vertrekken en 60 kilometer moeten afleggen, zijn alle bekende Zeeuwen van de partij, zoals Ko Tolhoek, Sam Broersma, Nout Westerbeeke en Huib Slab- bekoorn. Zij zullen vooral moeten letten op Chris van de Bergh, Henk Vijfhoek en Leon Meijers. Laatstgenoemde pakte in Zeeland reeds twee bloemtuilen. Niet minder dan 74 namen staan op de deelnemerslijst bij de junioren, waaronder die van Theo Akkersmans, Corné Tak en Jan Goedendorp, een trio dat zich dikwijls onder de eersten schaart. De volgende Zeeu wen zullen zich zeker niet onbetuigd laten: Toine Goense, Patrick Tolhoek, Jos van Baal, Peter Mol, Adrie Vermue, Stefan Koole en Bart Hoogesteger, om maar een klein aantal te noemen. De junioren gaan om kwart voor vier van start en rijden 60 kilometer. (ADVERTENTIE) AI meer dan 300 jaar brouwt Grolsch haar bier °P natuurlijke en ambachtelijke wijze En dat proef je. Vakmanschap is Meesterschap' CARCASSONNE (AFP) - In de Fransman Pierre-Henry Mentheour kreeg de tweede etappe van de Ronde van de Aude woensdag een verras sende winnaar. De rijder uit de ploeg van Cyrille Guimard nam ook de eerste plaats in het algemeen klassement over van de Deen Andersen, die meer dan een minuut achterstand opliep. Joop Zoetemelk neemt na zijn tweede plaats in de etappe ook die plaats in in het algemeen klassement. De Ne derlander heeft een achter stand van slechts een seconde op Mentheour. Met de etappe van vandaag rond Carcassonne over twee bergen van de eerste categorie moet Zoetemelk in staat wor den geacht de Ronde van de Aude op zijn naam te schrij ven. Behalve het goede rijden van Zoetemelk kreeg de ploeg van Walter Godefroot ook minder prettig nieuws te ver- AKEN (ANP) - Rob Ehrens is woensdag tijdens het 'spring- championat' van West-Duits- land, het hoofdnummer van de tweede dag van het interna tionale concours hippique in Aken, als tiende geëindigd. De ruiter kwalificeerde zich met Oscar Drum door tijds overschrijding niet voor de tweede barrage. De tijdslimiet in de eerste barrage bedroeg exact 81 seconden. Ehrens fi nishte zonder fouten in 81,02 seconden. Die tweehonderdste seconde werd hem funest. Het leverde hem een springfout op, waardoor hij uitgeschakeld werd voor de tweede, beslis sende barrage. Daarvoor klas seerden zich wel negen andere combinaties, van wie de Brit Michael Whitaker tenslotte de hoofdprijs opstreek. Met Overton Amanda bleef hij foutloos en voltooide hij het 390 meter lange parkoers met zeven hindernissen en acht sprongen in 47.06 seconden. De uitslag: I. Whitaker (Gbr) Overton Amanda 0 fouten-47.06 se conden, 2. Luther CWD1) Livius 0- 51.36, 3. Alvarez Servera (Spa) Je- xico du Park 0-51.37, 4. Sloothaak (WD1) Farmer 4-48.87, 5. Durand (Fra) Jappeloup 4-48.97,10. Ehrens (Ned) Oscar Drum. werken. Jan Raas, nog steeds niet volledig hersteld van zijn valpartij in Milaan-San Remo, stapte af. Ook van Adrie van der Poel, die na een schorsing van drie maanden in de Ronde van de Aude voor het eerst weer actief is, viel nog weinig goeds te melden. Hij liep in de ze etappe een achterstand op van bijna acht minuten. De etappe van Narbonne naar Carcassonne stond in het teken van vele ontsnappingen. Allereerst vertrok de Frans man Dall'Armellina. Hij ver wierf een maximale voor sprong van 8.45 minuten. Tachtig kilometer voor Car cassonne werd de moedige Fransman ingehaald. Ad Wij- nands profiteerde op dat mo ment van het even stilvallen van het peloton. Hij verkreeg een voorsprong van bijna drie minuten. In de afdaling van de Col de Fontiers werd de Ne derlander uit de ploeg van Go defroot door de grote groep, onder leiding van de nummer twee van de Ronde van Italië, Laurent Fignon, teruggepakt. Andersen was op dat mo ment al in grote problemen geraakt en kon het tempo nau- welijks bijhouden. Fignon probeerde met zijn ploeg alles om de Deen op afstand te rij den. Tien kilometer voor het einde ontsnapte een ploegge noot van Fignon, Mentheour. Hij kreeg gezelschap van Zoe temelk en de Spanjaard Aja. In de sprint had Mentheour geen moeite zijn medevluch ters te verslaan. De sprint van het achtervolgende pelotorr, dat een achterstand opliep van 29 seconden, werd gewonnen door de Fransman Seznec. De uitslag: 1. Mentheour (Fra) 199 km in 5.03.36 (met 5 sec. tijdvergoe- ding), 2. Zoetemelk (Ned) z.t. (met 3 sec. tijdvergoeding), 3. Aja (Spa) z.t. (met 1 sec. tijdvergoeding), 4. Seznec (Fra) op 0.29,6. Prieto (Spa), 6. Poissonnier (Fra), 7. Forest (Fra), 8. Gallopin (Fra), 9. Le Bigaut (Fra), 10. Gaston (Spa), 11. Wij- nands (Ned), 16. Fignon (Fra) op 1.21,19. Van Vliet (Ned) op 1.47, 38. Kuiper (Ned), 49. Van der Poel (Ned) op 7.47,52. Manders (Ned), 74. Hanegraaf (Ned) op 13.46, 92. Solle- veld (Ned) op 18.13. Opgegeven: Raas (Ned). Het algemeen klassement: 1. Men theour (Fra) 9.32.53, 2. Zoetemelk (Ned) op 0.01, 3. Poisson (Fra) op 0.13, 4. Aja (Spa) op 0.13, 5. Gaston (Spa) op 0.15,6. Prieto (Spa) op 0.24, 7. Le Bigaut (Fra) op 0.32, 8. Rutti- man (Zwi) op 0.38,9. Alban (Fra) op 0.38, 10. Poissonnier (Fra) op 0.39, 14. Wijnands (Ned) op 0.52,15. Fig non (Fra) op 1.15, 16. Andersen (Den) op 1.28,19. Van Vliet (Ned) op 1.34, 30. Kuiper (Ned) op 2.02, 44. Van der Poel (Ned) op 7.56, 46. Manders (Ned) op 7.59, 54. Hane graaf (Ned) op 13.37, 82. Solleveld (Ned) op 18.18. BRÜGG BEI BIEL (SIZ) - De zevende etappe in de Ronde van Zwitserland, met 273,5 ki lometer de langste dit jaar, heeft Urs Zimmermann wei nig hoofdbrekens gekost. Op zijn gemak verdedigde de 24- jarige Zwitser op het traject tussen Fiesch en Brügg bei Biel zijn leiderstrui. De concurrenten weigerden aan te vallen. Het tempo bleef laag tot de finale, maar toen was de beslissing al gevallen in het voordeel van de ploeg van Peter Post. Zijn Belgische werknemers Eric Vanderaer- den en Guy Nulens reageerden na honderd kilometer in Mar- tigny zeer attent op een bo nus-sprint. Na de spurt bleken zeven renners zich te hebben afgezonderd: de Zwitserse ploeggenoten Glaus en De- mierre, de Belgen De Beule, Vanderaerden en Nulens, de Liechtensteiner Hermann en Gerrie Knetemann. Zimmer mann en zijn ploeg zagen geen heil in een achtervolging. De 'gevaarlijkste' renner voor het klassement was Guy Nulens met ruim 29 minuten achter stand. De overige ploegen ga ven de zeven hun zegen en na men een afwachtende houding aan. Hoewel de vluchtelingen geen bijzonder hoog tempo aanhielden, liep de voorsprong snel op. Zelfs tijdens de be klimmingen van de Col des Mosses en de Jaissberg bleef het verschil gehandhaafd. Een demarrage van Da Silva, tweede in het klassement op 2.12 achter Zimmermann, op de Jaissberg, werd in de kiem gesmoord. Na dat plaagstootje keerde de rust in de karavaan terug. Vooraan vergrootten de zeven hun voorsprong tot ruim dertien minuten. In de finale trachtte Knete mann weg te komen. De Zwit ser Demierre haalde hem te rug. Slachtoffer van de tem poverhoging werd Hermann, die de zeven moest laten gaan. In de sprint speelden de Bel gen van Peter Post het spel slim. Nulens trok de sprint keurig voor Vanderaerden aan, die verrassend weinig te genspel van de snelle Glaus ondervond en zijn derde dag zege in de Zwitserse ronde be haalde. De uitslag: 1. Vanderaerden (Bel)v 273,5 km in 6.33.18,2. Glaus (Zwi), 3. De Beule (Bel), 4. Knetemann (Ned), 5. Nulens (Bel), 6. Demierre (Zwi), 7. Hermann (Lie) op 46 sec, 8. Hoste (Bel) op 9.14,9. Kelly (Ier), 10. Van Vliet (Ned), 11. Maier (Oos), 12. Anderson (Aus), 13. Lammerts (Ned), 14. Vitali (Ita), 15. Schoenen berger (Zwi), 24. De Rooy (Ned), 25. Lubberding (Ned), 31. Zimmer mann (Zwi), 41. Veldscholten (Ned), 50. Habetz (Ned) op 9.39, 57. E. Planckaert (Bel) op 10.01, 75. Oos terbosch (Ned) op 10.36. Het algemeen klassement: 1. Zim mermann (Zwi) 32.57.45, 2. Da Silva (Por) op 2.12,3. Zadrobilek (Oos) op 2.27,4. Breu (Zwi) op 5.16, 5. Ander son (Aus) op 6.22, 6. Kelly (Ier) op 6.25, 7. Wellens (Bei) op 8.00, 8. Maier (Oos) op 8.23,9. Veldscholten (Ned) op 12.27, 10. Savini (Ita) op 13.56, 11. Boyer (VSt) op 14.58, 12. Seiz (Zwi) op 15.29, 13. Gutmann (Zwi) op 15.39, 14. Vandi (Ita) op 17.36, 15. Grezet (Zwi) op 18.14, 16. Lubberding (Ned) op 19.47,17. Nu lens (Bel) op 20.21, 23. De Rooy (Ned) op 30.29, 51. Van Vliet (Ned) op 1.13.19, 52. Habetz (Ned) op 1.14.38, 55. Vanderaerden (Bel) op 1.19.50, 58. Knetemann (Ned) op 1.22J>2, 62. E. Planckaert (Bel) op 1.27.07, 72. Lammerts (Ned) op 1.40.53, 77. Oosterbosch (Ned) op 1.45.16. LOS ANGELES (RTR) - Carl Lewis blijft tijdens de Ameri kaanse selectiewedstrijden voor het Olympische atletiek- programma in Los Angeles de aandacht opeisen. Dinsdag le verde de 22-jarige atleet twee topprestaties. Hij zegevierde eerst in zijn serie voor de kwartfinales van de 200 meter met een tijd van 19,84 seconden, slechts 0,12 se conden boven het wereldre cord van de Italiaan Pietro Mennea. Vervolgens won hij het verspringen met een af stand van 8,71 meter. Eerder kwalificeerde Lewis zich voor de Olympische 100 meter en de 4x100 meter esta fette. Lewis wil in Los Angeles een poging wagen de prestatie van zijn landgenoot Jesse Owens, die in 1936 tijdens de ■Spelen van Berlijn viermaal goud veroverde op dezelfde onderdelen, te evenaren. Lewis haalde de 8,71 meter in zijn eerste sprong. Het per soonlijk record van Lewis staat sinds precies een jaar op 8,79 meter (Indianapolis). Ver betering van het befaamde wereldrecord van Bob Bea- mon (8,90 meter) lijkt niet ver af meer. In het Colisseum, waar over anderhalve maand wordt ge streden om de Olympische plakken, sneuvelden twee Amerikaanse records. Earl Jo nes won de 800 meter in 1.43,74, waardoor eindelijk het uit 1974 daterende record van Rick Wohlhuter (1.43,91) naar de ge schiedenis werd verwezen. De als tweede eindigende Johnny Gray kreeg overigens dezelfde tijd toegewezen. Ook de 49,28 seconden van Chandra Chee- seborough op de 400 meter be tekende een nieuw nationaal record. Op 9 juni haalde Vale rie Brisco-Hooks, die nu in 49,79 seconden tweede werd, 49,83 seconden. De wedstrijden duren tot en met zondag. De eerste drie van alle onderdelen plaatsen zich voor de Olympische Spelen. TORONTO (RTR) - De Cana dese zwemmer Victor Davis heeft in Toronto tijdens selec tiewedstrijden voor de Olym pische Spelen zijn eigen we reldrecord op de 200 meter schoolslag heren gebracht op 2 minuten en 14,58 seconden. Het oude record stond sinds 7 augustus 1982 (Guayaquil) op 2.14,77. Alex Baumann faalde in zijn poging zijn wereldrecord 200 meter wisselslag van 2.02,25 te verbeteren. Hij bleef steken op 2.03,49. TILBURG - De jeugdlicentie- houders van de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen waren actief in Tilburg. In de sterk bezette Ronde van Broekhoven moesten de Zeeu wen genoegen nemen met be scheiden klasseringen. Esther Nijs werd twaalfde bij de 8-jarigen. Bij de 9-jari- gen reed Richard van Cadsand naar een negende, Wilmar van de Berghe naar een elfde en Monica Fortrei naar een veer tiende plaats. Robbert Nijs werd negende bij de 10-jari- gen. Bij de 12-jarigen werd Johnny van Cadsand twaalfde en Jean-Pièrre Fortrei der tiende. Jacky Fortrei reed bij de 14-jarigen naar een elfde plaats.

de Stem | 1984 | | pagina 11