4991 Etappewinst voor Van Vliet Tweede windsurfclub Zeeuwsch-Vlaanderen Cees Zwamborn naar NAC Ivan Beck verspeelt titel op laatste onderdeel Gino de Jonghe tweede Westdorp opnieuw sterk Persoonlijk record De Vlieger bruin J livoor STUNT LUXE {IES- AFB075 1ST 150 liter TE PRIJS AWB910 ECTRONISCHE 1355 DROGER uurste model aal 2295,- '\1 STUNT NU WOENSDAG 20 JUN11984 PAGINA SPORT 2 Willebr order Van den Broek winnaar op Troyes Zege meisjes Scheldesport A53 FRO FORNUIS p^delic 99 JK 79 T14 lover profiteert van passiviteit plESCH (ANP) - De zesde etappe werd verondersteld de Koninginnerit van de Ronde van Zwitserland te zjjn. De lange hete tocht over de Lukmanier, de Vo- ralp. de Sint Gotthard en de 2500 meter hoge Nuf enen is iets geworden, dat daar in de verste verte niet op leek. De tweede garnituur voerde de boventoon en nam in de Zwitserse ronde de sleutelposities in bezit. Op de zonovergoten flanken van de Zwitserse bergen heer- ,te passiviteit bij de cracks. Tekenend daarvoor was de etappezege van Jonathan Boyer, de Amerikaan die nooit wat wint. Tekenend was ook dat Urs Zimmermann, knecht van Beat Breu, de goudgele leiderstrui van zijn kopman overnam en dicht bij de eind- zege kwam. Zimmermann boekte een paar weken gele den in Grabsvoralp zijn eerste overwinning ais beroepsren ner. Phil Anderson, de Australi sche kopman in de ploeg van Peter Post, gaf een treffend commentaar op het alleszins merkwaardige verloop van de zwaarste bergetappe. „Ik win de Tour de France op een been als het daar in de bergen ook toegaat". Anderson doelde op de snelheid, waarmee naar de bergtoppen werd gereden. Het was zeker drie tot vier kilometer per uur langzamer dan in andere koersen". Het bewijs werd geleverd door onder andere Guy Nu- lens, Belgische knecht in de Ploeg Post. Weliswaar in vorm, maar niet bepaald een klimgeit fietste hij urenlang voor de meute uit met minuten voorsprong. Nulens bereikte als eerste de toppen van de Lukmanier en de Voralp. In de Dauphine Libere, de Franse etappewedstrijd die veel weg heeft van de Ronde van Zwit serland, zou dit onmogelijk zfjn. Als in de Dauphine de weg ook maar even bergop leidt, wordt er aangevallen door hen die de naam hebben goed ber- te kunnen rijden. Wil or ganisator Sepp Voegeli de kwaliteit van de Zwitserse na tionale ronde waarborgen, dan zal hij op zoek moeten naar agressieve renners. Waarbij hij moeilijk nog om de Colum- bianen, Laurent Fignon, Greg Lemond en Bernard Hinault heen kan. Voegeli mocht het ook be treuren dat Peter Winnen was uitgevallen en eenzaam voor de karavaan uitfietste. Win nen had in de koers op vier cols kunnen bewijzen dat hij weer kandidaat is voor een hoge eindklassering in de Ronde van Frankrijk. De strijd had zich moeten toespitsen tussen Breu en de Ier Kelly, de-winnaar van vo rig jaar. Zowel de drager van de gele als de groene trui had een slechte dag. Voor Breu was de rit te lang, voor Kelly gek genoeg te kort, want hij kwam nooit in een goed ritme, terwijl de wegen naar de bergtoppen in Zwitserland juist veel gelijkmatiger oplo pen dan In Frankrijk. De ca dans is dan veel gemakkelij ker te vinden. Urs Zimmermann, de 23-ja- rige tweede-jaarsprofessional, kreeg halverwege de etappe van Breu een vrijbrief voor zijn eigen kans te rijden. De knecht stond immers nog steeds met dezelfde tijd aan de top van het klassement. Zim mermann verdween op de Sint Gotthard snel uit het zicht in een groepje, waarin ook Ge rard Veldscholten (alweer hij) zich bevond. Boyer was er ook bij. De Amerikaan had eigenlijk moeten stoppen met wielren nen. Zijn vrouw was het beu, Jonathan nog niet. Hij liet zich scheiden en vertrok naar Europa. Eerst fietste hij in een Italiaanse ploeg. In Zwitser land vond hij weer onderdak bij de baron Jean de Gribaldy met Kelly als kopman. De Gri baldy ontfermt zich altijd over bijzondere wielrenners. Boyer is er zo een, hij is een exceptio neel geval. Levend op noten, gedroogde vruchten en sla won hij nooit een belangrijke koers. Wel werd hij bijna we reldkampioen in Goodwood. Boyer leek de titel niet te kun nen missen tot zijn landgenoot Jonathan Boyer gaat in Fiesch als winnaar over de streep. - FOTO ANP Lemond hem terughaalde en de weg vrijmaakte voor de Italiaan Saronni. Boyer verklaarde Lemond de oorlog, maar kon dat niet onderstrepen met klinkende prestaties. Ondanks de twaalfde plaats in de Ronde van Frankrijk vorig jaar bleef Boyer in de anonimiteit. Tot de zesde etappe van de Ronde van Zwitserland. Hij demar reerde drie kilometer onder de top van de Nufenen, op een schoon geveegd weggetje tus sen zes meter hoge smeltende sneeuwwanden. Iedereen liet hem rijden naar de etappeze ge. Boyer was immers die ano nieme Amerikaan. Twee mi nuten later reed een groep van zeven Fiesch binnen met de al even anonieme Urs Zimmer mann op de derde plaats. Het was tekenend voor de Konin ginnerit van de Ronde van Zwitserland, die eerder een sportieve flop dan een top was. De uitslag van de zesde etappe is: 1. Boyer (Vst) 230,5 km in 7.04.15 2. Zadrobi- lek (Oos) op 1.56 3. Zimmermann (Zwi) z.t 4. Da Silva (Por) z.t 5. Seiz (Zwi) z.t. 6. Veldscholten (Ned) z.t. 7. Vandi (Ita) z.t. 8. Gutmann (Zwi) z.t. 9. Anderson (Aus) op 4.48 10. Lubberding (Ned) z.t. 11. Wel lens (Bel) z.t. 12. Kelly (Ier) op 7.13 13. Maier (Oos) z.t. 14. De Rooy (Ned) z.t 15. Grezet (Zwi) z.t. 16. Breu (Zwi) z.t. 32. Nulens (Bel) op 18.53 38. Van Vliet (Ned) op 31.19 39. E-Planckaert (Bel) z.t. 53. Knetemann (Ned) op 39.58 58.Habetz (Ned) z.t. 63. Vanderaerden (Bel) op 42.18 68. Lammerts (Ned) op 43.30 72. Oos ter-, bosch (Ned) op 47.01. Het algemeen klassement na de zesde etappe is: 1. Zimmermann (Zwi) 26.24.27 2. Da Silva (Por) op 2.12 3. Zadrobilek (Oos) op 2.27 4. Breu (Zwi) op 5.16 5. An derson (Aus) op 6.23 6. Kelly (Ier) op 6.25 7. Wellens (Bel) op 8.01 8. Maier (Oos) op 8.23 9. Veldscholten (Ned) op 12.27 10. Sa- vini (Ita) op 13.56 11. Boyer (Vst) op 14.58 12. Seiz (Zwi) op 15.29 13. Gutman (Zwi) op 15.39 14. Vandi (Ita) op 17.36 15. Grezet (Zwi) op 18.14 16. Lubberding (Ned) op 19.47 21. Nulens (Bel) op 29.35 23. De Rooy (Ned) op 30.29 50. Van Vliet (Ned) op 1.13.19 51. Habetz (Ned) op 1.14.13 58. E.Planckaert (Bel) op 1.26.20 60. Vande raerden (Bel) op 1.29.09 64. Knetemann (Ned) op 1.32.06 74. Lammerts (Ned) op 1.40,53 75. Oosterbosch (Nèd) op 1.42.54 GRUISSAN (AFP) - Walter Godefroot heeft als ploegleider van Jan Raas zijn eerste succes binnen. Dinsdag schreef Leo van Vliet in Gruissan de eerste etappe in de Ronde van de Aude op zijn naam. Na 171 kilometer tussen Leucate en Gruissan was hij de snelste van de kopgroep van acht renners. Jac Hanegraaf eindigde als vijfde. In de algemene rangschikking nam de Deen Andersen de leiding. Andersen was dinsdag de grote animator in de ope- ningsrit van de Zuidfranse ronde. De Deen was bij vrijwel alle ontsnappingen betrokken. Het begon al veertig kilometer na de start, toen hij met Ste phen Roche, Laurent Fignon en Pascal Jules aan de haal ging. Het peloton reageerde alert en het prominente viertal werd twintig kilometer verder opgeslokt. Vervolgens pro beerde de Spanjaard Fernan dez-Ubeda het op zijn eentje. Hij liep vijf minuten uit, voordat de hoofdmacht op nieuw in actie kwam. Vijfen twintig kilometer voor het einde gaf Andersen het sein tot de beslissende demarrage. Hij kreeg zeven renners aan zijn wiel, onder wie Leo van Vliet en Jac Hanegraaf. Het achttal bleef juist buiten de greep van het peloton, dat ze ventien seconden na Van Vliet over de streep stormde. Door de vijf seconden tijd- vergoeding die aan de over winning kleefde, rukte Van Vliet in het algemeen klasse ment op naar de vierde plaats met vijf seconden achterstand op leider Andersen. Hanegraaf staat zesde op negen seconden. De uitslag van de eerste etappe is: 1. Van Vliet (Ned) 171 km in 4,26.04 (met 5 sec. tijdvergoeding) 2. Andersen (Den)z.t. (met 3 sec. tijdvergoeding) 3. Poisson (Fra)z.t. (met 1 sec. tijdvergoeding) 4. Clere (Fra) 5. Hanegraaf (Ned) 6, Gaigne (Fra) 7. Gaston (Spa) 8. Prieto (Spa), allen in dezelfde tijd als de winnaar 9. Barteau (Fra)op 17 sec. 10. Jules (Fra) 11. Raas (Ned) 13. Van der Poel (Ned) 17, Manders (Ned) en vervolgens het complete peloton in dezelfde tijd. Het algemeen klassement na de eerste etappe is: 1. Andersen (Den) 4.28.59 2. Poisson (Fra) op 2 sec. 3. Gaigne (Fra) op 4 4. Van Vliet (Ned) op 5 5. Gaston (Spa) op 7 6. Hanegraaf (Ned) op 9 7. Clere (Fra) op 10 8. Prieto (Spa) op 13 9. Van- denbroucke (Bel) op 16 10. Jules (Fra) op 17 13.Raas (Ned) op 19 20. Solleveld (Ned) op 23 25. Zoetemelk (Ned) op 24 36. Van der Poel (Ned) op 27 52. Manders (Ned) op 30 71. Kuiper (Ned) op 33 95. Wijnants (Ned) op 41. Van onze sportredactie SINT WILLEBRORD - De eerste prijs nationaal van de duivenwedvlucht op Troyes komt nagenoeg zeker terecht j bij de Willebrorder Piet van den Broek, die met zijn vroeg ste duif uitkwam op een snel heid van 1201 meter per mi nuut. Snellere duiven zijn bij de| NBVZ (Nederlandse Bond van Zaterdagvliegers) niet bekend. De winst van Van den Broek, die met een zege een auto ver dient - hij heeft zijn vroegste duif gespeeld - is evenwel pas definitief als de rekenaar zijn werk, waarmee hij gisteren is begonnen, heeft voltooid. Van den Broek, lid van dé vereniging Steeds Sneller, leeft al sinds het weekeinde met de wetenschap, dat hij vrijwel zeker de overwinning zal behalen. Van den Broek:; „Het was verplicht de vroegste duiven te melden. De vroegste duiven zijn zaterdag en zon dag op Teletekst geweest. Er was geen snellere duif bij dani die van mij". door Chris van Nijnatten BREDA - Deze week nog hoopt NAC verdediger Cees Zwamborn aan zich te kunnen binden. Met de speler zelf is technisch manager Bob Maaskant rond. Er moet alleen nog gesleuteld worden aan de transfersom, welke MSV Duis burg - de laatste werkgever in het betaald voetbal van Zwamborn - wil ontvangen. De Duitsers wensen 60.000 D- mark te incasseren, dat bedrag acht Maaskant te hoog. „Voor een verdediger geef ik niet graag veel geld uit. Dertig tot veertigduizend gulden vind ik in zo'n geval genoeg." Zwamborn is 32 jaar en Maaskant is inmiddels ook bijna rond met een mid denvelder Zijn naam wil hij niet onthullen omdat er nog met de betreffende club on derhandeld moet worden. Zoals bekend, wil NAC ook een spits erbij hebben. Zoals ook bekend, vult NAC daarvoor het liefst de naam van Bob Latchford in. Deze week begeeft Maaskant zich wederom naar Swansea om voor de zoveelste maal op de Brit in te praten. „Hij is aan het twijfelen en daar probe ren we op in te spelen. Dui delijk is wel, dat ook in het geval Latchford de sponsor- groep de portefeuille moet trekken." Indien Latchford onver hoopt in Wales blijft, komt Maaskant met een andere Britse spits op de proppen. „Ik werk gewoon het lijstje met transfervrije Britse spelers af. Daar is het na melijk zo geregeld, dat als een club een speler een lager contract aanbiedt, de be treffende speler transfervrij is als hij niet met dat con tract akkoord gaat. Zodoen de is het spelersmateriaal daar voor ons betaalbaar. Zo heb ik onder anderen vergaande besprekingen ge voerd met Ian Walsh (Swansea, Crystal Palace) en Allistair Brown (West Bromwich Albion, Wals- hall). Maar ik moet je zeg gen, ook daar vind je tegen woordig steeds minder echte stormrammen. Ook in En geland krijgen de voetbal lende spitsen de overhand, terwijl ik toch echt op zoek ben naar een spits, die oor log maakt in het strafschop gebied. Alleen naast zo'n man presteert Guus van der Borgt optimaal, dat heb je kunnen constateren in de tweede helft van de afgelo pen competitie." inzetbaar als laatste man en als voorstopper. Hij startte zijn carrière als broodvoet baller bij het inmiddels ter ziele gegane Fortuna Vlaar- dingen. Deze club verruilde hij voor Ajax waar hij enige tijd in de basis-opstelling heeft gespeeld. Van Ajax vertrok Zwamborn naar MSV Duisburg. Ongeveer een jaar geleden vroeg hij zijn ontslag aan bij de West- duitse vereniging omdat hij het op-en-neer reizen tus sen zijn woonplaats Ridder kerk en het Ruhr-gebied niet meer op kon brengen. Momenteel werkt Zwam born als gymnastiekleraar in zijn woonplaats, hij hield zijn conditie en wedstrij dritme op peil door bij een amateurclub te voetballen. „Deze jongen is vol ambi tie om er bij NAC tegenaan te gaan", vertelde gisteroch tend Bob Maaskant. „Hij wilde óf bij Sparta óf bij NAC voetballen. Het is NAC geworden. Zwamborn brengt veel routine in onze selectie. Hij is naar mijn idee een perfecte aanwinst voor de achterste linie bij ons. In de eerste plaats om dat ik in iedere linie volop concurrentie wil en in de tweede plaats omdat de con tractbesprekingen met Dan ny Schrijvers nogal stroef verlopen. Ik moet dus het zekere voor het onzekere nemen." Het aantrekken van Zwamborn is mogelijk door de medewerking van de sponsorgroep bij NAC. „De ze mensen hebben wij kei hard nodig, als zij er niet zijn, gebeurt er hier ook niets. Ikzelf, maar dat geldt ook voor het bestuur, houd voortdurend contact met de sponsorgroep. Terecht, zij moeten weten waar wij' bij' NAC mee bezig zijn." lïstaat a tel 0.1100-142271 piot Oil ■iermesweg 23 [urn GroeneiKiuk ?r>63 Schependijk 9 23 Molen Van onze atletiekmedewerker ZIERIKZEE - De provinciale titelstrijd meerkamp voor CD- jumoren in Zierikzee was spannend. Vooral bij de C-ju- Dioren bleef het tot het laatste onderdeel een open strijd met Mark van der Riet van het or ganiserende Delta Sport en Ivan Beck van RKHAV in de hoofdrollen. Ivan Beck ver speelde de titel op het laatste onderdeel. Na de eerste dag voerde Van der Riet de ranglijst aan, mede door winst op de 100 meter (12 4), verspringen (5.35) en 100 meter horden (16.1), wat tevens een persoonlijk record bete kende op dit onderdeel. Hulstenaar Ivan Beck volg- de hem echter op korte af stand, mede door een uitste kend optreden met de kogel (13.47), terwijl hij op het ver springen met 5.03 meter en op de 100 meter horden goed bij bleef. Op de 100 meter horden was de RKHAV-atleet nog nooit verder gekomen dan twintig seconden. In Zierikzee liep hij maar liefst naar een nieuwe persoonlijke recordtijd van 16.9. Door op de tweede dag uit te pakken met 42.00 met de discus en 44.68 met de speer stond Beek voor aan vang van het achtste en laat ste onderdeel, de 1000 meter, aan de leiding. Op dat onder deel kon hij rijn vier punten voorsprong niet handhaven. Ondanks dat hij ook hier zijn persoonlijke tijd met maar liefst twintig seconden verbe terde, moest hij Van der Riet laten passeren. Knap bij de C-jongens was ook het hoogspringen van Pe ter van Oeveren van Dynamo, die over 1.70 meter wipte. Bij de D-junioren stond er geen maat op Robert van der Vegt van Delta Sport. Pas actief in de atletieksport pakte hij op vier van de zeven nummers de zege, zodat hij met ruim 400 punten voorsprong de titel voor zich opeiste. Als de tech niek nog wat bijgeschaafd wordt heeft Delta Sport op nieuw een routinier in zijn ge lederen. Bij de D-meisjes had Wendy Hartog van Delta Sport na de eerste dag de leiding. Op de tweede dag zou ze echter te rugvallen naar de vijfde plaats. De titel ging naar Mjr- jam Antheunisse van AV56, die met slechts één keer winst (speerwerpen) de meest regel matige was vóór Kristel Din- gemanse van Marathon, die drie onderdelen winnend af sloot. Bij de C-meisjes ging de titel naar Karin Glerum van Marathon, die vooral op de loopnummers en bij het hoog springen (1.50 meter) de con currentie ver voor bleef. Scheldesport-atlete Esther Schrier, die een regelmatig kampioenschap afleverde, werd hier tweede. EINDSTANDEN C-meisjes zevenkamp: 1. Karin Glerum, Marathon 3521 punten; 2. Esther Schrier, Scheldesport 3325; 3. Ingrid Pul, Marathon 3000; 4. Laura Hoogesteeger, AV'56 2923; 5. Lonneke Versluys, AV56 2855. D- meisjes zeskamp: 1. Mirjam An theunisse, AV'56 2028; 2. Kristel Dingemanse, Marathon 1953; 3. El len Schrijver, AV'56 1898; 4. Ingrid de Schipper, AV'56 1851; 5. Wendy Hartog, Delta Sport 1&49. C-jon- gens achtkamp: 1. Mark van der Riet, Delta Sport 5106; 2. Ivan Beck, RKHAV 5030; 3. Marco Boekema, Dynamo 5019; 4. Peter van Oeve ren, Dynamo 4563; 5. Jeroen Poppe, Scheldesport 4551. D-jongens zes kamp: 1. Robert van der Vegt, Del ta Sport 3763; 2. Mark Weemaes, RKHAV 3334; 3. Marcel Dinge manse, Marathon 3132; 4. Angelo de Klerk, Scheldesport 2910; 5. Ar jan de Feyter, AV'56 2956; 6. Wilco Franken, RKHAV 2778 punten. Van onze surfmedewerker J®® komt binnenkort een tweede vereniging voor windsurfers in Zeeuwsch-Vlaanderen. tnkele enthousiaste windsurfers hebben de handen ineen geslagen en hebben een oprichtingsbe suur gevormd voor de „Windsurfvereniging Braakman". De naam zegt het al: de activiteiten van de nieuwe surfclub zullen zich gaan concentreren rondom De Braakman. Han Matthijssen, lid van het voorlopig bestuur: „Na vele |?ren met plannen rond gelo pen te hebben om een surfclub Van onze atletiekmedewerker yUSSINGEN - Het meisjes- m v»n Scheldesport en de Jegens van AV'56 kunnen lch gaan opmaken voor de fi- a|e van de AB-competitie. tijdens de tweede wedstrijd- a§> georganiseerd door het ^o-ehse Scheldesport op /"ssihgse kunststofbaan. Putten ze ruim de winst in ""Potles, respectievelijk de eede klas meisjes en eerste de meisjes in de eerste «as ging de zege naar het 7-?ase Sprint en zaten de eeuwse ploegen in de staart. a w°n in de tweede klas J0(igens, voor Scheldesport. hut.» eiNDSTANDEN taiT-S*8 "nekjes: 1. Sprint 12.322 pun- 'atii ,„0ïi''786' 3- Spado 11.135, 4. Ma- Sttr 7»1 12?' 5' aV'56 9504, 6. Groene 'if'ipohLï^eede klas meisjes: 1. Schel- jHOT6423, 2. Achilles 6088, 3. RKHAV Smlor?^0 U587'5- De»3 sP°rt 5543 sS«i 7 DJA 5002, 8. Attila 4003, 287e Ï2L10- Thor 4764, 11. Thor 3 jongens: 1. AV56 14.448, u«l rB384' 3 Spado 12.266, 4. Thor Sport 10.333. Tweede klas 6$ r: li-Attila 6648, 2. Scheldesport HKHav £Jiles 5715-4- Diomedon 5699, 5. &2^nGr0ene Ster 7' op te richten is het er dan ein delijk van gekomen. Dat is geen toeval. Door de verkoop van De Braakman aan de fa milie Van de Bosch zijn er een aantal veranderingen op De Braakman doorgevoerd en daar zijn niet alle surfers even blij mee. Uiteraard zijn er ook wijzigingen ten goede, maar het surfen op De Braakman is toch wat duurder geworden. En als we de handen ineen slaan via een vereniging dan kunnen we misschien samen iets aan de tarieven doen en overleg plegen met de eigena ren van het recreatiegebied". Het ligt in de bedoeling om met de directie van De Braak man te gaan praten over bij voorbeeld collectieve tarieven voor de leden van de surfvere- niging. Voorlopig heeft het be stuur van de club in wording al 42 leden kunnen bijschrij ven op de ledenlijst. Adrie Snoeren, eigenaar van het surfcentrum Ador Sport: „We denken op korte termijn 150 leden in onze vereniging te hebben". Met de eigenaar van het surfcentrum zijn al afspraken gemaakt dat de leden kortin gen kunnen krijgen op plan ken en onderdelen. Wat een lidmaatschap van de wind surfvereniging „De Braak man" alleen maar aantrekke lijker maakt. Bovendien kun nen de leden van de club gratis gebruik maken van de werk plaats in de grote loods om de noodzakelijke reparaties aan hun planken te kunnen uit voeren. Han Matthijssen gaat uitvoerig in op de vraag naar de doelstelling van de nieuwe surfclub. Naast het proberen onze leden aan kortingen te helpen voor materiaal en ho pelijk ook voor het gebruik van het vaarwater, willen we allerlei surfevenementen gaan organiseren. We denken dan aan wedstrijden op alle ni- veau's. Zowel op De Braak man als op zee. Jump- en fun- wedstrijden, barbeques, het uitnodigen van bekende sur fers voor demonstraties. We kunnen dan via hen mogelijk een indruk opdoen hoe de 'grootheden' op de planken de ze sport beoefenen. Tevens ligt het in de bedoeling om op spe ciale bijeenkomsten gegevens ten aanzien van zelfbouw uit te wisselen. Zo kan ik nog wel even doorgaan, maar een ding mag duidelijk zijn en dat is, dat we boordevol ideeën zitten om onze leden zoveel mogelijk te bieden". Individueel Naast deze uiteenzetting on derstreept Adrie Snoeren nog eens dat de meeste plankzei lers de sport individueel beoe fenen. Een club is volgens mij een goed instrument om dit patroon te doorbreken. „Maar het blijft natuurlijk altijd een individuele sport", zegt Snoe ren. Ook vindt Snoeren dat er Adrie Snoeren (links) en instructeur Van Bakel. op De Braakman te weinig wordt georganiseerd voor de windsurfers. Adrie Snoeren: „Met uitzondering van een aantal wedstrijden van de windsurfvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen wordt er voor de plankzeiler niet veel gedaan. Vooral de onderlinge wedstrijden ontbreken op dit toch schitterend vaarwater". Het duo onderstreept dat het niet de bedoeling is uit sluitend jonge mensen in de vereniging toe te laten. Adrie Snoeren legt dit uit: „Toen de ze betrekkelijk nieuwe sport pas in opkomst was leek het erop dat het windsurfen alleen maar door jonge mensen beoe fend zou gaan worden. Maar als je eens om je heen kijkt, zie je het tegenovergestelde. Je ziet af en toe auto's met diver se soorten planken erop het terrein oprijden. Het hele ge zin komt surfen. Zoon en dochter konden al lang met de plank overweg, maar ook de vaders zie je naar hartelust over het water scheren en nu is het zo dat ook de moeders eens een poging wagen. Het is duidelijk een sport voor jong en oud, die door iedereen beoe fend kan worden en daar zul len wij in onze club rekening mee houden". De nieuwe surfclub heeft ook al een eigen clublokaal. Ze kunnen voorlopig onderdak krijgen in een leslokaal van de - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER surfschool van Ador Sport. Ook zijn er sanitaire voorzie ningen. De meeste leden zijn afkomstig van Philippine, Biervliet, Hoek en De Braak man. Maar ook van elders zijn er veel belangstellenden. Als de aanvraag tot goedkeuring die bij het Koninklijk Neder lands Watersport Verbond is gedaan binnen is, wordt er een oprichtingsvergadering ge houden. Op 1 juli zijn de eerste wedstrijden voor allround planken, funboards en rond- bodems. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Han Matthijssen, Frans Halslaan 22 te Terneuzen of bij Ador Sport aan de jachthaven in de Braakman. Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - Van de ruim vijftig wedstrijden, die de Belgi sche Liefhebbers Bend jaarlijks houdt, neemt de motorcross var) Rijkevorsel al enkele jaren een bijzondere plaats in. Op dit spec taculaire parkoers met zijn veie springheuvels worden de toe schouwers namelijk via videobeelden op de hoogte gehouden van het wedstrijdverloop; een service die door het publiek altijd zeer wordt gewaardeerd. Van de Zeeuwsch-Vlaamse motorcrossers veroverde al leen Gino de Jonghe uit Axel een podiumplaats. Een rijder met een verrassende regel maat, want al enkele weken achtereen is hij op het erepo dium te vinden. Door het uit vallen van Rik Claus schoof De Jonghe in de eindrang schikking nog een plaats op en werd tweede. De categorie junioren werd trouwens beheerst dóór het 250 cc-trio Dhauwe, Claus en De Jonghe, dat alle 500 cc-rijders het nakijken gaf. In de 250 ec- categorie debutanten leverde Frank van Kruyssen uit Kloosterzande een uitstekende prestatie door eefi vierde plaats in de eindstand in de wacht te slepen. Vooral in de tweede reeks kwam iüj sterk opzetten, maar stuitte op Jean Pièrre de Bleyser, die zijn vierde positie fel verdedigde. Dat ene puntje bleek beslis send voor de laatste podium plaats, die daarmee aan zijn neus voorbijging. UITSLAGEN Debutanten 125 cc: 1. Goethals, België; 5. Marlon Hemelsoet, West- dorpe; 6. Steven Mangnus, Vogel waarde; 8. Alex Warrens, Óssenis- se. 250 cc: 1. Frankaert, België; 4. Frank van Kruyssen, Kloosterzan de; 6. Jean Pièrre de Bleyser, Hei kant; 10. Herman van de Bos, Koe wacht; 24. Jan de Feyter, Terneu zen. Junioren 250 cc: 1. Dhauwe, België; 2. Gino de Jonghe, Axel; 9. John Christiaans, Koewacht; 10. Sam Jansen, Sluiskil. 500 cc: 1. Volckerick, België; 12. Evert Leer- aert, Ossenisse; 15. Chris de Pooter, Axel. Nationalen 250 cc: 1. Kaese- mans, België; 4. Martien Jansen, Sluiskil; 12. Niek Weemaes, Abs- dale. 500 cc: 1. Peter Hoendervan gers, Nederland; 10. John Fynaut, Oostburg; 16. Peter van de Ree, Zaamslag; 18. Jan Verhage, Cad- zand. Internationalen 250 cc: 1. Marc van der Meerssche, België; 11. Pascal van der Kelen, Axel; 19. Adwin Cortvriendt, Axel; 22. Jo- han Schelleman, Axel; 27. Ko Wal- hout, Sluiskil. 500 cc: 1. Willy van Balen, België; 5. Eduard van de Klooster, Hulst; 11. Johan SCheele, Zaamslag; 13. Roger Vink, Axel; 19. Jack Lensen, Axel. Van onze motorsportmedewerker SCHOONDIJKE - In de voorlaatste ronde voor het Belgische kampioenschap in de 250 ce-klas internationalen kwam Jack Westdorp uit Schoondijke opnieuw hijzonder sterk voor de dag. Op het stoffige circuit van Stockem behaalde hij in de eerste reeks een zesde plaats, nadat hij in de openingsronde ten val was gekomen en als laatste bij de eerste doorkomst was genoteerd. In de veertig minuten durende achtervol ging ondervond hij veel hinder van de zware stofwolken die de koplopers opwierpen en hem vooral in de beginfase dwongen om de gaskraan wat af te sluiten. drè Massant 100,3. Jo Martens 94,4. Ivan van den Broeck 74, 5. Dirk Geukens 60, 6. Alain Lejeune 58, 7. Jack Westdorp 57 punten. In de tweede reeks startte Westdorp wel in de kopgroep en klom van de zesde op naar de derde plaats. Een foutje kostte hem een paar plaatsen, maar op de finish bereikte hij toch de vierde plaats. In het algemeen klassement is Westdorp in een felle strijd gewikkeld met Alain Lejeune en Dirk Geukens, die met slechts enkele punten voor sprong de vijfde en zesde plaats bezetten. Winnaar in Stockem werd Jackie Martens. Tussenstand Belgisch kampioen schap internationalen 250 cc: 1. Jackie Martens 118 punten, 2. An- Van onze atletiekmedewerker DEN HAAG - Tijdens baan- wedstrijden op de accommo datie van het Haagse Sparta kwam een aantal Zeeuwse at leten sterk voor de dag. Johan de Vlieger en Ad Courtin lie pen een uitstekende drie kilo meter. De Vlieger bracht zijn persoonlijk record met 8 se conden omlaag tot 8.32.7 en Ad Courtin bleef maar liefst zes tien seconden onder zijn per soonlijk record. De AV'56-at- leet kwam uit op 8.54.4. André Stroo kwam in actie op de 400 meter, die hij beëin digde in 1.57.4.

de Stem | 1984 | | pagina 9