Politicus wil McEnroe verbannen België na riante voorsprong toch ten onder Haantjes nog ongeslagen EJ Thijs teleurgesteld .#S> Zware straf scheldende voetbalfan Noah gaat niet naar Wimbledon Iorgulescu terug bij Roemenen jus;1 Koer»'- ^antwoorders HTING BREDA spoedig mogelijk et bestuur van de 9244, 4801 LE gen bij de direc- p.v.tilburg-bastianen WOENSDAG 20 JUN11984 Voetbal op de televisie Verlies voor waterpoloteam Timman in I wereld- I schaakteam Bosman fluit jaartje door Opstelling Westduitsers ongewijzigd Matige aanloop spring-equipe bij CHIO-Aken A56 JP rot»eer rnaar' TE KOOP 1e-jaars HEAO- boeken. Tel. 01150-17808 na 18.00 uur. te huur en te koop. e 01131-2406. sldonk, Kath. school ie benutten, ie wordt in een groter et belangrijkste woord. ner in de advertentie op. kkelijk en snel IT HET BEDRAG AFLEZEN dat in brieven onder nummer contante betaling kunt u een girokaart (dus géén giro- of u een acceptgirokaart nistratiekosten in rekening iblad De Stem, Postbus 3229. dvertenties. overslaan, kje gebruiken. Prijs incl. 5% BTW - 5,10 6,80 8,50 10,20 11,90 ƒ13,60 DEGELIJKHEID BETROUWBAARHEID SERVICE BREDA ETTEN-LEUR LONDEN (RTR) - Als het aan Britse parlementslid Harry Greenway ligt, wordt John McEnroe voor twee jaar van de tennisbanen ge weerd. De conservatieve po liticus deed zijn uitspraken dinsdag naar aanleiding van het gedrag van de Ame rikaan tijdens het toernooi van Queens in Londen. De actie van de Engels man, die geldt als een voor aanstaand scheidsrechter, wordt vooral aangegeven door het doen en laten van John McEnroe vorige week in Londen.De scheldwoor den vlogen in het deftige Queens, tijdens de door McEnroe gewonnen finale, over de baan. Volgens Greenway is McEnroe een boerenpum mel die niet weet hoe hij zich moet gedragen. „Zijn gedrag op de tennisbanen heeft een slechte invloed op de jongeren. Zij zien wat McEnroe allemaal mag doen op de baan zonder daarvoor gestraft te worden. Het is geen wonder dat jongeren zich dat gedrag ook toeëige- nen", aldus Greenway. Het parlementslid wordt dinsdag in een hoofdartikel ondersteund door het Engel se dagblad Daily Mail. In het artikel 'Grote Mond' zegt het blad dat McEnroe niets anders is dan een boe renkinkel. „Het is triest dat nergens in de wereld een scheidsrechter de moed heeft gehad te zeggen dat McEnroe zijn grote mond eens moet houden", aldus de Daily Mail. Bij de loting voor de eer ste ronde van het toernooi van Wimbledon heeft McEnroe hwet overigens niet erg getroffen. Als te genstander is de Australiër Paul McNamee uit de bus gekomen. McEnroe, die zich vorige week opwarmde in Londen door het grastoer- nooi op de Queensclub te winnen, werd in 1980 in de kwartfinale van de open Franse kampioenschappen door McNamee uitgescha keld. Ivan Lendl en Jimmy Connors, volgens de plaat singscommissie de belang rijkste rivalen van McEn roe, hebben dinsdag een theoretisch iets gemakkelij ker programma toebedeeld gekregen. De Tsjechosloslo- waak Lendl ontmoet in de eerste ronde de Amerikaan Dick Stockton en krijgt daarna waarschijnlijk ook te maken met diens landge noot Gene Mayer. Connors start tegen zijn donkere landgenoot Lloyd Bourne, terwijl Tim Mayot- te, die de laatste drie jaren opmerkelijk prestaties boekte op Wimbledon, het hem in theorie in de vierde ronde lastig kan gaan ma ken. Bij de dames lijkt niets Martina Navratilova af te kunnen houden van haar vijfde (en derde achtereen volgende) Wimbledontitel. De Amerikaanse nummer een van de wereld begint het toernooi in Londen te gen haar landgenote Marcie Louie. Chris Evert-Lloyd, getipt als finaliste, werd in de eer ste ronde gekoppeld aan Sa- brina Goles uit Joegoslavië, terwijl met de Westduitse Claudia Kohde voor haar in de vierde ronde het eerste echte gevaar lijkt op te dui ken. Denemarken naar halve finale Van onze sportredactie BREDA - De NOS-televi- sie zendt vanavond van het EK voetbal de wedstrijd West-Duitsland-Spanje rechtstreeks uit op Neder land 2. De reportage begint om 20.20 uur. Later op de avond (om 23.10) volgt, eveneens op Nederland 2, een samenvatting van de wedstrijd Portugal-Roe- menië. België Nederlands 2 be steedt de hele avond aan het EK voetbal. Om 20.10 wordt begonnen met de wedstrijd West-Duitsland- Spanje. Aansluitend wordt het duel Portugal-Roeme- nië uitgezonden. Op Duitsland 2 is de wedstrijd West-Duitsland- Spanje eveneens recht streeks te zien (aanvang reportage 20.10 uur). Om 22.25 uur volgt op hetzelfde net een samenvatting van Portugal-Roemenië. BOEDAPEST (SID) - Het Ne- I derlands waterpoloteam heeft I het achtlandentoernooi om de Tungrams Cup afgesloten met een nederlaag. In Boedapest werd dinsdag met 9-12 verlo ren van Cuba. De periodestan- den waren: 2-2,2-4,0-1 en 5-5. Nederland eindigde in het toernooi op de laatste plaats. De Sovjetunie werd winnaar. De balans van het toernooi I om de Tungrams Cup ziet er voor het Nederlands zevental, res weken voor het begin van tte Spelen, allerminst hoopvol fit. De ploeg, die schutter Stan van Belkum node miste, ver loor zes keer en speelde alleen togen de Joegoslaven gelijk. Twee jaar geleden werd Ne derland nog verrassend win naar van dit mini-wereld- I kampioenschap. Nu stelde de I Ploeg over de gehele linie ern stig teleur door als hekkeslui- ter te finishen. ttiZERN (DPA) - Jan Tim- "j® is door de wereldschaak- 'Meratie (FIDE) gekozen in net team 'rest van de wereld' in Londen tegen de Sovjet- ®ne zal aantreden. De match, I die °P 24 juni begint, zal gaan I "vervier ronden. I ,,In elk team treden tien l «rooimeesters aan. In het I "haakgezelschap van de Sov- I g Unie speelt wereldkampioen I uiwPOV aan eerste bord en I tvf^fer KasPal-ov aan het I rn^e,^US3en hebben elf groot- I »MS!ers geselecteerd voor de I -nidserie, de Fide twaalf. I get R, team bestaat uit: Karpov, i tro^an' Poloegajevski, Ro- liajiov v ^^olov, Smyslov, Tal, Toek- ov. Vaganjan en Joesoepov. grote resultaten. I PharÜne ^leeteerde: Andërsson (Zwe), I IZwi: Hiubner (Wdl), Kortsjnoi I .MilJ'.ifrsen (Den), Ljubojevic (Joe), 1 SeiraJ, Portisch (Hon), Ribli (Hon), 'Vil) (Vst), Timman (Ned) en Torre STRAATSBURG - Het Deense elftal heeft dinsdag avond de 'Slag van Straatsburg' ternauwernood over leefd. Het Belgische beleg resulteerde aanvankelij'k in een hopeloos lijkende achterstand (0-2), maar op basis van een onverwoestbare mentaliteit en ondersteund door 20.000 landgenoten op de tribunes, vochten de De nen verbeten terug. Arnesen bracht uit een strafschop nog voor de pauze de aansluiting tot stand en na de rust rondden invaller Brylle en Elkjaer-Larsen het allerminst zachtzinnige karwei af: 3-2. De droom was verwezen lijkt. De plaats bij de laatste vier was bereikt. Ontgoocheld dropen de Belgen af. Net als twee jaar geleden tijdens het WK in Spanje, was een veel belovende opening niet vol doende gebleken voor kwalifi catie. In Barcelona versloegen de Belgen in 1982 wereldkam pioen Argentinië met 1-0, om daarna volledig in te zakken en uit het toernooi gekelderd te worden. In Frankrijk verging het de ploeg niet anders. De knappe overwinning (2-0) in de ope ningswedstrijd op Joegoslavië bracht de spelers in hogere sferen. Met een been stonden ze al in de halve finales. Wie moest hen weerhouden na zo'n weergaloze uitvoering. Frankrijk bracht de Belgen terug op aarde. Op hardzinni- ge wijze zelfs, 5-0. Denemar ken claimde vervolgens de tweede plaats door Joegosla vië met dezelfde cijfers af te drogen en België stond op de wip. In de laatste wedstrijd te gen Denemarken moest de club van Thys winnen om tot het exclusieve gezelschap van halve finalisten te behoren. Bij een gelijk spel was Denemar ken op basis van het betere doelsaldo zeker van die plaats. Die wetenschap heeft het duel grotendeels beïnvloed. De Belgen beseften hun opdracht en togen vanaf het allereerste fluitsignaal zeer agressief te werk. Rene Vandereycken gaf het voorbeeld. Hij torpedeerde in de eerste vier minuten drie Deense clubgenoten op gena deloze wijze. Arbiter Prokop was attent, maar weigerde in de ope ningsfase de gele kaart te trekken. De intimidatie-prak tijken van de Belgen waren in eerste instantie gericht op An- derlecht-speler Morten Olsen. De 34-jarige Deense aan voerder werd eerst door club genoot Vercauteren en kort daarop door Vandereycken (wie anders) vol in het gezicht geraakt. Wat aangeslagen door die acties reageerde hij bij het openingsdoelpunt van België wat lauw. De voorzet uit een vrije trap van Vandereycken schampte langs zijn hoofd, waardoor de bal voor de voeten van de aan vallend ingesteld Grun be landde, die Ceulemans op maat bediende. Vanaf acht meter had de aanvoerder geen moeite doelman Qvist met een laag schot via de binnenkant van de paal te passeren: 1-0. Twaalf minuten later kwam België op fluweel te zitten. Uit een ingooi werd Vercauteren op de hoek van het strafschop gebied in stelling gebracht. Zijn volley verraste de tever voor zijn doel staande Qvist volledig en met 2-0 leek de kwalificatie voor België slechts een kwestie van tijd. De Deense toeschouwers wanhoopten en het kleinere legioen Belgen roerde zich buitenissig. Twee minuten la ter brak Arnesen de strijd weer open. Elkjaer-Larsen werd in het strafschopgebied gevloerd door De Greef en Prokop wees terecht naar de stip. Eerder, in de dertiende mi nuut, had de Oostduitser nog een dubieuze actie van Pfaff tegen Elkjaer-Larsen wegge wuifd. In de 41e minuut was er voor hem geen twijfel moge lijk: strafschop. Arnesen bleef koel, stuurde Pfaff met een kleine schijnbeweging naar de verkeerde hoek en halveerde op slag van rust de achter stand: 1-2. Het Deense offensief stot terde daarna echter, en kwam niet echt op volle toeren, om dat de spelers geen raad wis ten met het vijf mans midden veld van de Belgen. Een wissel in de 57e minuut bracht de ommekeer. Kenneth Brylle maakte zijn entree in Europe se kampioenschap voor verde diger Rasmussen. Twee minuten later was de gloednieuwe PSV-er het mid delpunt van feestende mede spelers. Een schitterende actie op de linkervleugel werd door Frank Arnesen besloten met een hoge trekbal, die Brylle bij zijn eerste balcontact direct verzilverde: 2-2. De kwalifica tie was binnen handbereik. De gelijkmaker werd door de Belgen slecht verwerkt. De ontgoochelingen werden afge reageerd op de kwetsbare le dematen van de Denen en De Greef en Vandereycken liepen snel achtereen tegen de gele kaart op, die zij al eerder in de wedstrijd hadden verdiend. Met Voordeckers voor Ver cauteren ging België massaal op jacht naar de winnende treffer. Door het tempo te drukken en de bal zo lang mo gelijk in eigen bezit te houden, trachtten de Denen de Belgi sche druk te ontkrachten. Maar de onzuiverheid in de acties was zo talrijk, dat die tactiek volledig de mist inging. Trainer Piontek zag het ge vaar en verving een kwartier zijn beste man, de uitgespeelde spelmaker Arnesen, door ver dediger Sivebaek. Het duel werd met de minuut rommeli ger. Het aantal overtredingen liep in hoog tempo op en Bel gië, dat nog een keer moest scoren, nam meer en meer ri sico. Dat was naar de zin van Preben Elkjaer-Larsen. De speler van Lokeren, die harde duels uitvocht met De Greef en Vandereycken, bracht zijn ploeg definitief in de halve fi nales. Zes minuten voor het einde ondernam hij vanaf de middenlijn een solo, die tot mislukken gedoemd scheen te zijn. Op fortuinlijke wijze kreeg hij de bal weer terug van De Greef, passeerde daar na de centrale verdediger cor rect en schoof de bal beheerst onder de vallende Pfaff door: 3-2. Het Belgisch onderonsje was beslist. De Denen, van wie er vijf (met Brylle nog meege rekend zes) in België voetbal len, hadden hun broodheren verslagen. In het jaar dat de Deense voetbalbond honderd jaar bestaat, behaalde het zijn grootste succes in de historie: een plaats bij de laatste vier. Denemarken - België 3-2 (1-2). 27.Ceule- mans 0-1, 39. Vercauteren 0-2, 41. Arne sen 1-2 (strafschop), 59. Brylle 2-2. 84. Elkjaer-Larsen 3-2 Gele kaart: De Greef en Vandereycken (België). Scheidsrech ter: Prokop (OD1), Toeschouwers: 45.000 (uitverkocht) Denemarken: Qvist, Rasmussen (Brylle), Morten Olsen, Nielsen en Busk, Berg- green, Arnesen (Sivebeak), Bertelsen en Lerby, Laudrup en Elkjaer-Larsen. België: Pfaff, Grun, Clijsters, De Greef en De Wolf, Vercauteren (Voordeckers), Scifo, Vandereycken en Ceulemans, Claesen (Coeck) en Vandenbergh. Vicenzo Scifo (rechts) van België in een fel gevecht omde bal gewikkeld met Morten Olsen van Denemarken. - fotoap SAINT ETIENNE (SID) - Michel Platini heeft dinsdag in het stadion van St. Etienne, waar hij in het verleden geschitterd heeft, ruim 50.000 Franse toeschouwers tot groot enthou siasme gebracht. De Franse aanvoerder scoor de voor de tweede maal in het toernooi drie maal en Frankrijk bereikte door een overwin ning van 3-2 op Joegoslavië ongeslagen de hal ve finales van de strijd om het Europees voet balkampioenschap. De ploeg van trainer Hidalgo moest voor het eerst in het toernooi doelpunten incasseren. Komende zaterdag speelt Frankrijk in de hal ve finales in Marseille tegen de nummer twee uit groep 2, die woensdag bekend wordt. De 50.000 toeschouwers in het uitverkochte maar niet geheel bezette stadion moesten overigens tot de tweede helft wachten voordat de Franse formatie op dreef kwam. In de 32e minuut had Joegoslavië voor de eerste maal in het toernooi gescoord toen Ses- tic doelman Bats passeerde. Met drie doelpun ten op rij in de 59e, 62e en 77e minuut bracht Platini, de Europees voetballer van het jaar 1983 zijn totaal in het toernooi om de Europese titel op zeven treffers. Het ene doelpunt was nog fraaier dan het andere. De voor het Italiaanse Juventus uitko mende Fransman, die ook tegen België een hattrick verzorgde, schoot in de 59e minuut met het linkerbeen een voorzet van Ferreri in, waardoor Frankrijk langszij kwam. Vervolgens kopte hij vallend een voorzet van Battiston in. Het mooiste doelpunt ver zorgde Platini echter in de 77e minuut toen hij op zijn beproefde manier een vrije trap van achttien meter afstand over de Joegoslavische muur achter de Joegoslavische doelman Simo- vic schoot: 3-1. Door het optreden van Platini ontging het publiek volkomen het drama dat zich in de Joegoslavische dug out afspeelde. In de 54 e minuut zakte de ploegarts, Borsidan Mileno- vic, plotseling ineen nadat hij door een hart aanval was getroffen. De Joegoslavische ver zorgers pasten onmiddellijk mond op mond be ademing en hartmassage toe en met behulp van een zuurstof-apparaat kon de ademhaling van de bewusteloze arts op gang gehouden worden. Op een draagbaar werd Milenovic van het veld gedragen. Zijn toestand bleek echter zo ernstig dat hij niet direct naar een ziekenhuis kon worden gebracht. Dat Joegoslaviie acht minuten voor het eindsignaal nog op 3-2 kwam, was van geen betekenis. Nadat Bossis invaller Deveric on deruit had gehaald, schoot Dragan Stojkovic de door scheidsrechter Daina toegekende strafschop in. Het gebeurde overigens pas in tweede instantie, want de Zwitserse arbiter liet de elf metertrap overnemen omdat de Franse doelman Bats, die het schot stopte, zich te vroeg had bewogen. In het Franse elftal maakte Jean-Marc Fer reri zijn debuut in het toernooi. Hij was een van de vervangers van Bernard Lacombe en Bernard Genghini, die door de Franse coach Michel Hidalgo werden gespaard met het oog op de halve finale van zondag in Marseille. Frankrijk - Joegoslavië 3-2 (0-1) 32. Sestic 0-1, 59. Platini 1-1, 62. Platini 2-1, 77. Platini 3-1, 82. Stojkovic 3-2 (strafschop) Scheidsrechter: Daina (Zwi), Toeschouwers: 50.000. Frankrijk: Bats, Bossis, Battiston, Domergue, Fernandez, Ti- gana, Giresse, Platini, Ferreri (Bravo), Rocheteau (Tusseau) en Six. Joegoslavië: Somovic, Zajec, N. Stojkovic, Radanovic, Miljus, Sestic, Bazdarevic, Gudelj, D. Stojkovic, Sucic, Z. Vujovic (De veric). De eindstand in groep 1 is: Frankrijk Denemarken» België.., -.3 3 0 0 6 9-2 J20U 8-3 ...3 1 0 2 2 4-8 Joegoeslavie3 0 0 3 0 2-10 T26 PAGINA SPORT 1 STRAATSBURG - De Belgische trainer Guy Thys zat er, na de nederlaag tegen Denemarken, zwaar ontgoocheld bij. Hij schoof de schuld in de schoenen van Vandenbergh, die zijn ploeg in vei ligheid had kunnen brengen. „Ik ben natuurlijk teleurgesteld, dat wij de halve finale niet hebben kunnen bereiken. Als Van denbergh kort na de rust 3-1 maakt, is de wedstrijd gespeeld. Nu gaf zijn misser Denemarken extra kracht. Het winnende doel punt van Larsen viel niet onverwacht. Wij moesten risico's ne men, omdat we moesten winnen. Dat het derde doelpunt voor ons niet viel, gaf de doorslag". Sepp Piontek maakte een vermoeide indruk. „Ook voor mij was het een zware wed strijd. Er was in dit duel van alles mogelijk. Vooraf stond vast dat we tegen een geladen België zouden spelen. Die ne derlaag tegen Frankrijk wilde het revancheren. Bovendien kenden de spelers elkaar te goed en vochten ze te harde en verbeten onderlinge duels uit, die het spelritme telkens on derbrak. De Belgische doelpunten vielen door gebrek aan con centratie in onze verdediging. Toch moet ik mijn spelers complimenteren voor de wijze waarop ze teruggekomen zijn. De moreel was zo sterk, dat we zelfs bij 0-2 nog in de overwin ning geloofden". In Saint-Etienne had Hidal go niet veel woorden nodig om de Franse overwinning te analyseren. „Het ging moeilij ker dan we hadden verwacht. Vooral in de eerste helft dach ten mijn spelers dat ze met zo- LONDEN (Reuter) - Een Lon- dense rechtbank heeft een 23- jarige voetbalfan veroordeeld tot veertien dagen gevange nisstraf, omdat de man tijdens een wedstrijd in de Engelse league de scheidsrechter had uitgescholden. „U bent klaarblijkelijk een herriemaker en een verschrik kelijke lastpost. Precies het type, dat het voetbalplezier van anderen bederft", oordeel de de rechter. Het spoor van geweld en vernielingen door Europa, aangericht door een minder heid van de Britse supporters, heeft in Groot-Brittanniie ge leid tot een sterke roep wange drag bij wedstrijden hard aan te pakken. ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Piet Bosman zal nog een jaar actie blijven in het betaalde voetbal. De arbiter, die aan vankelijk met Bauke Draais- ma met pensioen zou gaan, heeft op voorspraak van de scheidsrechterscommissie van de KNVB de gelegenheid ge kregen van de onlangs inge voerde dispensatieregeling ge bruik te maken. Normaal gesproken moeten scheidsrechters in het jaar dat ze 47 worden hun loopbaan in het Nederlandse topvoetbal beëindigen. De nieuwe rege ling maakt het mogelijk, dat in bijzondere gevallen maximaal twee jaar verlenging wordt gegeven. PARIJS - Ondanks blessures van vijf spelers heeft bonds coach Jupp Derwall zijn elftal ongewijzigd gelaten voor de laatste groepswedstrijd, woensdagavond tegen Spanje. De Westduitsers hebben aan een gelijkspel voldoende voor het bereiken van een halve fi naleplaats. Spanje is bij een overwinning zeker van een plaats bij de laatste vier. In het Westduitse kamp is de laatste dagen druk gebruik gemaakt van het medisch la boratorium, dat naar Frank rijk is meegenomen. Karl- Heinz Förster kampt met een spierblessure. Zijn oudere broer Bernd wordt door een gebroken neus niet weerhouden van spelen. Aanvoerder Rummenigge is intensief behandeld aan zijn enkel en is evenals de lichtge- biesseerde Meier en Briegel fit genoeg bevonden. In het elftal van Spanje is Moreno, uitge vallen tegen Portugal, vervan gen door Alberto. De opstellingen: West-Duitsland: Schu macher; B. Förster, Stielike, KH, För ster, Briegel; Matthaus, Meier, Brehme; Allofs, Voller, Rummenigge. Spanje: ArconadaUrquiaga, Maceda, Goicoechea, Ca macho; Victor, Alberto, Gallego, Gordillo; Santillana, Carrasco. mervoetbal bezig waren. Na de pauze hebben we weer ge concentreerd ons werk ge daan. Het liep weer redelijk en toen vielen de doelpunten als vanzelfsprekend". Assistent-trainer Wladenic van Joegoslaviie was zeer te spreken over het spel van zijn pupillen. „In deze wedstrijd hebben wij eindelijk aan de verwachtingen beantwoord. Alleen door de wereldklasse van Platini hebben wij verlo ren". LONDEN (AFP) - Yannick Noah zal niet deelnemen aan het toernooi van Wimbledon. Dat maakte de organisatie dinsdag na de loting in Londen bekend. De Franse nummer een was voor het toernooi in Londen als zevende geplaatst. In de eerste ronde was hij gekoppeld aan de Engelsman Jonathan Smith. Al sinds het Open Franse tenniskampioenschap kampt Noah met een dijbeenblessure. Bij het toernooi van Queens, vorige week, trok de Frans man zich om die reden in de eerste ronde terug. NANTES (SID) - Voorstopper Iorgulescu maakt deel uit van het Roemeense voetbalelftal, dat woensdag in Nantes de laatste groepswedstrijd (groep II) voor de EK-eindronde te gen Portugal speelt. Door een gele kaart in het eerste duel tegen Spanje, miste de boomlange voorstopper de wedstrijd tegen West-Duits- land. Het Portugese elftal werd niet gewijzigd. Portugal: Bento; Lima Pereira, Pinto, Eurico en Alvaro; Carlos Manuel, Fras- co, Pacheco en De Sousa en Chalana; Jordao. Roemenië: Lung; Stefanescu; Rednic, Iorgulescu en Ungureanu; Ticleanu-of Dragnea, Biolöni, Coras en Klein; Cama- taru en Zare of Gabor. van onze sportredactie AKEN De openingsdag van het 48e OHIO in Aken verliep voor de Nederlandse spring- equipe niet best. De Limbur ger Rob Ehrens kwalificeerde zich tijdens het tweede spring- nummer met Oscar Drum als enige Nederlandse combinatie voor de finale van het 'Inter nationale Springchampionat'. In de eerste springwedstrijd reed Emiel Hendrix uit Baarlo verdienstelijk met Spargo (14e) en finishte Anton Ebben als 17e met Black and White Design. Uitslagen; Springen om de ALRV-prijs: 1. Paul Darragh (Ier) 0 punten 57.50 sec. met het paard P.J. Carrol; 2. Eddie Mac- ken (Ier) 0, 59.44 Carrols Wendy; 3. Eric Navet (Fr) 0, 59.45 Kinette de Launay; 4. Karsten Huck (D) 0, 60.74 Lugana; 5. Gerry Mullins (Ier) 0, 60.78 Mostrim; 14. Emiel Hendrix (Spargo) 0, 69.39; 17. An ton Ebben (Bl.-W. Design) 0,74.39. Springen om de Vegla-prijs (tevens kwalificatie voor „Internationalen Springchampionat van vandaag): 1. John Whitaker (Gbr) 0 punten, 71.05 sec. Saint Mungo; 2. Karsten Huck (D) 0,71.40 Calando; 3. Michael Whitaker (Gbr) 0, 72.39 Overton Amanda; 4. Pierre Durand (Fr) 0, 72.50 Jappeloup; 5. Walther Gaba- thuler (Zwi) 0, 72.54 Judy; Rob Ehrens kwalificeerde zich met Oscar Drum 4 punten, 75.69 als enige Nederlander voor het 'Championat'. Dressuur St-Georges-prijs: 1. Margit Otto-Crepin (Fr) met Corlandus 1233 pnt; 2. Christilot Boylen (Can) Waidge- recht 1212; 3. Hans Rueben (D) Marius 1206. LOTTO Lotto 24 kent deze week een winnaar. Bij de mid-lotto en het cijfers pel 23a was geen winnaar van de eerste prijs. Mid-lotto 23 A: Eerste prijs: geen win- Tweede prijs: 7 winnaars die bruto ƒ42.857,10 ontvangen Derde prijs 78 winnaars die bruto 1.190,40 ontvangen Vierde prijs: 3.354 winnaars die f.27,60 ontvangen Vijfde prijs: 52.204 winnaars die 5,00 ontvangen. Cijferspel: De winnende cijfers waren: 226964 Zes cijfers goed: geen winnaar Vijf cijfers goed: geen winnaar Vier cij fers goed: 11 winnaars Drie cijfers goed: 146 winnaars Twee cijfers goed: 1358 winnaars ^®rste PriJs: 1 winnaar die bru to 381.432,00 ontvangt Tweede prijs: 6 winnaars die bruto 25.000,00 ontvangen Derde prijs: 108 winnaars die bruto 1.467,20 ontvangen Vierde prijs: 5.497 winnaars die ƒ28,80 ontvangen Vijfde prijs: 79.227 winnaars die ƒ5,00 ontvan gen.

de Stem | 1984 | | pagina 7