Muziekstudie in Sluiskil met succes afgesloten De Wip- Wap schrijft honderdste kind in Zeg het met een bloemetje Niet verlenen voorrang alsnog bestraft BURGEMEESTER OCKELOEN BIJ OPENING NSM VERRASSIN Vliegende Hollander wandeltocht WOENSDAG 20 JUN11984 T16 PAGINA ZEELAND VAN ZEELAND SLUISKIL - „De politieke organen weten dat bij ons slechts weinig kiezers wonen en dat ook in hun stemgedrag Zeeuws-Vlamingen trouwe mensen zijn. Voor ons spant zich niemand in. We betalen meer aan de staat dan de staat aan ons uitgeeft". Plaatselijk nieuws Sas van Gent Sluiskil Terneuzen Albert van Laere- toernooi in Westdorpe WESTDORPSE IN DE BAN VAN HET BLOEMSCHIKEEN Creatief zijn iut Kanaalzone Uitwisseling Zeeuwsch- Vlaamse kerkkoren WOENSDAG 20 JUN11984 OOSTBURG - De Oostbi gaat morgen beslissen of ning voor (tweede) wonini nen al dan niet wordt afge: Prijzen stijgen ZATERDAG IN OOSTBURG Oud landbouw- materiaal op boerenkoopdag R< M Van onze correspondent TERNEUZEN - Het schade beeld ontstaan door de aanrij ding en de onder ede afgelegde verklaring van een getuige die daarmee overeen kwam. Dat waren voldoende bewijzen om de Axelse mevrouw L.T. als schuldige aan te tonen. In de tegen haar aangehou den zaak stond ze gistermor gen opnieuw voor kantonrech ter mr. H. de Mul. Als bestuur ster van een personenauto had ze 1 juli 1983, zoals de aan klacht luidde: geen vrije door gang verleend hebben terwijl ze linksaf wilde slaan. Hier door ontstond een aanrijding met een haar achterop komen de vrachtauto. Mevrouw had ook gisteren weer een heel andere uitleg van het gebeurde op de krui sing van de Kanaalkade met de Beethovenstraat te Axel. „Ik reed op het rechterwegge- deelte en gaf van te voren richting aan dat ik naar links wilde afslaan en ging toen voorsorteren. Op de kruising ben ik gestopt en op dat mo ment werd ik aangereden door die vrachtauto". De bestuurder hiervan, A. de B. uit Graauw, die achter de auto van verdachte reed, zei dat mevrouw geen richting had aangegeven en plotseling naar links kwam. Daarbij werd bij de aanrijding de per sonenauto bij het linkerportier geraakt en de vrachtauto aan de rechter voorzijde bescha digd. Dat bewijs was voor of ficier van justitie mr. J. Boog- ers voldoende. Hij eiste een boete van 150 gulden of 3 da gen. Kantonreachter mr. H. de Mul vonniste conform de eis. Mevrouw S. de P. uit Zaam- slag had 8 september van het vorig jaar een 'bon' gekregen voor foutief parkeren van haar personenauto aan de Van Steenbergenlaan te Terneu- zen. Dat kon ze afdoen door 35 gulden te betalen. Ze wist ech ter niet dat ze daar niet mocht parkeren en nam contact op met de politie. Die bevestigde haar dat er wel degelijk een bord stond. dat ze niet had gezien. Later ontving ze een schikking van 50 gulden en dat zat haar ken nelijk dwars. De officier van justitie legde haar haarfijn uit hoe dat mogelijk was „en eigenlijk zou ik op deze zitting nu 60 gulden moeten eisen, maar zo flauw wil ik nu ook niet zijn". Kantonrechter mr. De Mul vroeg mevrouw De P. of haar nu alles duidelijk was. „Ik heb tfet begrepen maar ik ben het niet mee eens", aldus de verdachte. „Bovendien heb ik al zes gulden en een kwartje voor aangetekende brieven moeten betalen". Om haar wat tegemoet te komen kwam mr. De Mul tot een uitspraak van 45 gulden of 1 dag. 'Niemand spant zich in voor Z-Vlaanderen' Van een onzer verslaggevers Burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen sprak gisteren deze bittere woorden bij de overigens feeste lijke opening van een nieuwe NSM-fabriek in Sluis kil. Fietsvierdaagse - De avond- fietsvierdaagse die van maan dag 25 tot en met donderdaga 28 juni in de omgeving van Sas van Gent verreden wordt, Cf -KfUiS start iedere avond om half ze ven. De in een eerder bericht vermelde tijd van 19.00 uur is onjuist. Vertrekpunt is zaal Engelenroos en de organisatie is in handen van Toerclub Sas van Gent. Inschrijving vanaf lebosch, Sluiskil. Uitslag 2e schieting: top vogel: Peter Vanhijfte; rechter zijvogel: Roger Stevens, Zaffelare; lin ker zij vogel: Mark Froment. De volgende schieting is 18 augustus in zaal Dallinga, aanvang 19.30 uur. Excursie - Zaterdag 23 juni maakt de Heemkundige Kring Sas van Gent een uitstapje naar Hulst. Tijdens deze ex cursie staat een tweetal activi teiten op het programma. Al lereerst wordt een bezoek ge bracht aan het museum in de Steenstraat, waar de tentoon stelling 'De Vlaamse abdijen in het land van Hulst' bezich tigd wordt. Na de koffie volgt dan een rondwandeling over de Hulsterse wallen onder lei ding van M. van Goethem. Deelname aan de excursie is gratis. Winnetou - Uitslag schieting van Winnetou in zaal Dallinga met 28 schutters: topvogel: Pe ter Vanhijfte, Sluiskil; rechter zij vogel: Mark Froment, Sluiskil; linker zijvogel: Etiënne de Pooter, Lembeke; grootste aantal (3): Susan Hol- Hengelen - Zaterdag 23 juni houdt de hengelsportvereni ging Aardenburg een wed strijd op het Grote Gat te St.- Kruis. Deze wedstrijd, die als eerste meetelt voor het kam pioenschap, begint om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur. FC Peperbusse - Wegens het 10-jarig bestaan van de FC Peperbusse is er zaterdag 30 juni vanaf 19.30 uur een grote barbecue in en rond het dorps huis van St.-Kruis voor alle leden en donateurs. Hiervoor kan men zich opgeven bij het bestuur van FC Peperbusse. Bridge - Leden van de bridge club Luctor speelden in hotel De Post de vierde wedstrijd in het kader van de zomercompe titie. Uitslagen: A-lijn: 1. da mes Biesbroeck-Sandrini, 2. dames De Konink-Henneke- ler, 3. echtpaar Van Fraassen, 4. dames Reedijk-Schiltman, 5. heren Bode-Kind. B-lijn: 1. mevrouw Bruijns-de heer Biesbroeck, 2. heren Koop man-Vergouwe, 3. mevrouw Visser-de heer Sandrini, 4. De aanwezigheid van prins Bernhard weerhield hem er niet van met name minister Gijs van Aardenne onder vuur te nemen. Ockeloen wees erop dat Zeeuwsch-Vlaanderen oost west, noch noord-zuid goede verbindingen kent, 'maar wel miljoenen tonnen vrachtver keer'. Dit alles terwijl 'de re gering de constatering vol staat dat we in Nederland sta tistisch gezien geen probleem opleveren, want natuurlijk gaan er over de Van Brie- nenoordbrug meer auto's dan over een wegverbinding tus sen ons en de rest van Neder land'. Volgens de burgemeester is het echter 'niet onze aard om protesterend aan de kant te gaan zitten': Met een half pro cent van de Nederlandse be volking maakt Zeeuwsch- Vlaanderen 3,5 procent van de industriële produktie, die voor een belangrijk deel naar het buitenland verdwijnt. „Naar Nederland exporte ren, als ik dat noemen mag, is moeilijk vanwege de verbin dingen, dus zoeken we het op de wereldmarkt, want onze verbinding via onze haven met de rest van de wereld is goed". Dat dat Zeeuwsch-Vlaande ren zo goed afgaat is volgens Ockeloen te danken aan de gunstige ligging ten opzichte van de rest van Europa, de vakkennis en arbeidsmoraal van de bevolking, de moderne bedrijven en een bereidwillige lokale overheid. En dit alles kan enkel gedij en dankzij overwegend bui tenlandse investeerders. „Slechts twee grote Neder landse bedrijven hebben hier iets van betekenis geinves- teerd" zo zei Ockeloen, die eer der de Noorse gasten had ver rast met een onverwacht wel komstwoord in hun landstaal. En het was te verstaan, zeiden de Noren. Van onze correspondent SLUISKIL - Het examen van de NOM (Nederlandse Organisatie van Muziekleraren) dat afgelopen week einde voor het eerst in Sluiskil gehouden werd is voor de leerlingen van muzieklerares mevrouw Aarsen-de Bock, een succes geworden. Na een pittig examen kon een grote groep leerlingen het diploma in ontvangst nemen. Een drietal examinatoren schotelde de muziekstudentes een behoorlijk moeilijk exa men voor. De NOM is de enige landelijke vakorganisatie die leerlingengradaties heeft in gesteld. Van onze correspondent WESTDORPE - In Westdorpe wordt het traditioneel gewor den voetbaltoernooi om de Al- bert van Laere-trofee gehou den. Het toernooi, dat zaterdag 7 juli voor de zevende keer wordt gespeeld, is bij de voet ballende jeugd van Westdorpe populair. Alle jongens en meisjes van de basisschool St.- Joseph en de kleuterschool St.-Theresia, doen eraan mee. Ook voor het publiek is deze sportieve morgen een rustig begin van de kermis. De be langstelling is ieder jaaar groot. De wedstrijden worden gespeeld op het sportterrein aan de Molenstraat naast de fietscrossbaan. Om tien uur zal Albert van Laere de aftrap verrichten van de eerste wed strijd. Deze voetbalmorgen is tot stand gekomen door de jeugd commissie van de Westdorpe voetbalclub RIA in samen werking met leerkrachten van de basisschool en de kleuter school. Rond het middaguur is de prijsuitreiking en de over handiging van de wisselbeker. Zo wordt een alge meen landelijk niveau bereikt en krijgen de leerlingen zowel praktisch als theoretisch een gedegen opleiding. De eisen voor de gradaties worden lan delijk vastgesteld en bestaan uit 12 onderdelen voor iedere gradatie. Na afloop werden de leerlingen en hun lerares in de bloemetjes gezet voor de be haalde prestatie. De geslaagden zijn: Eerste graad orgel: Ellen van Dieren- donck, Esther de Bruijn, Pieter Wieland, Gabriëlla van der Ham, Mirella Sahetapy, M. den Hollan der, Ingrid Leijs en Emiel van Harn. Eerste graad accordeon: J. de Pooter-van de Vrede. Tweede graad orgel: A. van Oorschot, Francis Hogendoorn, Natasja Buijsse, Silvia Vantricht, Jan Mo le wijk, Beppie ten Kate, Lenny Bondewel, Chantal 't Gilde, Nancy Camphens, Karin Wieland en Alies Spierenburg. Tweede graad accor deon: Ingrid van Meurs en Arno Boer. Derde graad orgel: Arnaud Allonsius, Miriam Jonkman, Betti- na van de Berge, Richard Boer, M. de Mui-van Overeem en Jolanda Hollebosch. Derde graad accor deon: M. de Mui-van Overeem. ONDER een stralende zond werd gisteren in de tuin van het kinderdagverblijf De Wip-Wap aan de Kerkhoflaan te Terneuzen het 100e kind inge schreven. Een mijlpaal, die niet onopgemerkt voorbij mocht gaan. Vandaar ook een feestelijk tintje aan deze dag. Duidelijk werd hiermee dat het kinderdagver blijf in een grote behoefte voorziet en het voor iedereen duidelij k is dat het nodig is. En wat doe je dan als 100e? Je geeft aan een van je toekomstige vriendinnetjes een cadeautje (zie foto). Voor alle aanwezigen, waaronder enkele raads leden van de gemeente Terneuzen, en verdere ge nodigden om dit toch wel heugelijke feit mee te vieren was het een mooie dag. Niet alleen vanwege de vele zonneschijn. Nadat de voorzitter van het bestuur van De - foto de stem cor j- de boer Wip-Wap, mevrouw J. Bogerd-Quaak uit Zaam- slag, allen had welkom geheten en nog eens het ontstaan en de ontwikkeling van het kinderdag verblijf had doorgelicht, gingen de ballons de lucht in, met daarop het embleem 'Kinderdagverblijf noodzakelijk, 100, zegt dat niet genoeg'. Het dag verblijf wordt dagelijks bezocht door gemiddeld zo'n 30 kinderen onder het toeziend oog van negen meisjes, die werk hebben gevonden via het experi mentele project jeugdwerklozen. WESTDORPE - Gisteren begon in Westdorpe een gloednieuwe bloemschik cursus, gegeven door Hed- wig Smulders-van der Hey- den. Zij trok met de cursis ten de tuin en de polder in, waar men bloemen en gras sen gaat verzamelen na ze eerst zorgvuldig te hebben uitgezocht. Al het verzamelde wordt dan vakkundig gedroogd en na de vakanties is er een vervolgcursus. Hier worden de geïnteresseerden dan in gelicht over alles wat te ma ken heeft met het schikken van levend materiaal, maar ook van gedroogde bloemen. Hedwig Smulders is geen onbekende in het fleurige le ventje. Als jurylid heeft zij al vele inzendingen beoor deeld. Zo was zij laatst nog in Terneuzen waar voor de eerste keer in Zeeland de voorronden voor de Neder landse bloemschikwedstrijd werden gehouden in het Zuidlandtheater. „Als kind was ik al dol op bloemen. Mijn ouders hiel den van de natuur en daar om was ik veel buiten en leerde zo spelenderwijs een heleboel soorten kennen". Zij ruilde haar oorspraonke- lijke vak, het coupe knippen en het in model brengen van haren, dat ze met name in haar geboorteplaats Veldho ven uitoefende, in voor haar hobby: bloemen kweken, verzorgen en drogen. „Ook als kapster probeer de ik altijd zo creatief moge lijk te zijn. Ik deed mee aan wedstrijden en probeerde van elk model een 'pronk stuk' te maken. Het spelen met kleur en dat opbouwen van modellen zit nog steeds in mijn vingers. Alleen nu doe ik het met bloemen en andere dingen die je in de natuur vindt". Hedwig vestigde zich sa men met haar man in West dorpe waar ze in de tuin een serre liet bouwen en met en thousiasme vele en vooral verschillende soorten bloe men ging kweken. Zij ver deelde haar tijd tussen man, dochters, het huishouden, de zaak en last but nog least haar hobby. Het kweken van bloemen vereist naast de kennis van de planten ook die van de bodemkunde. „Je moet goed weten in welke grond de plant het best gedijt, de een vraagt een zandige bodem, de ander meer klei en de waterhuishouding moet ook perfect in orde zijn". Van de gekweekte bloemen maakt zij dan prachtige boeketten bei en bloemstukken. De kerk in Westdorpe werd bij elke ge legenheid zoals huwelijk, ubilea, hoogtij feesten en gravenissen, versierd. Zo'n dertien jaar geleden begon Hedwig lessen bloem schikken te geven in Sas van Gent. Dit vergde een goede voorbereiding en veel levend materiaal dat niet ten alle tijde beschikbaar was. „Ik las zowat alle boeken over het droogbloemenschikken en ging veel kijken bij ande ren". Zij werd lid van de Ko ninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde die het maandblad 'Groei en 'oei' uitgeeft. De voorzit- t van de Nederlandse vereniging, mevrouw Kay- ser-Maas, woont in Stekene (B) net over de grens nabij het recreatiecentrum De Wal. Zij heeft een prachtige siertuin: Het Kayzershof, die zij elke zondagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur voor het publiek open stelt. Zij nodigde Hedwig Smulders uit in november 1982 om sa men met de kunstschilders Plasschaert, Slock en De Buck uit Westdorpe een ex positie op te zetten in dat Kayzershof. Deze tentoon- stelling werd een groot suc ces. Hedwig gaf vele bloem schikdemonstraties in het Hedwig bij een prachtig boeket: het spelen met kleur en dat opbouwen van modellen zit nog steeds in haar vingers. - fotoerikossewaarde Zeeuwsch-Vlaamse, maar ook in België onder andere in Kieldrecht. Ook nu nog brengt ze velen de geheimen van het droogbloemschik- ken over. Het is voor haar echt pure liefhebberij, maar als je op de zolder, 'mijn af zonderingsruimte', een kijk je mag nemen, sta je ver stomd van al het moois dat daar hangt. Prachtige exoten (planten uit de tropische landen) en kunstige vormen van boom knoesten en grote bereklau- wen naast de vele. vele boe ketten die zij zelf gekweekt heeft of geplukt in het bui tenland. „Veel vrienden die mijn hobby kennen nemen vaak de gekste exemplaren voor me mee". Hedwig zelf loopt bijna alle Floralia in Nederland en België af en gebruikt de vakanties gedeeltelijk om de siertuinen in Frankrijk, Oostenrijk of Zuid-Enge- land te gaan bekijken. Elk fotoalbum is versierd met gedroogde exemplaren van daar gevonden bloemen. echtpaar Hameliik, 5. hen Lichteveld-Geerniert. Burgelijke stand - gebot, Jonathan, zv L. deVissei M. Gaemers, Terneizen; ryem, dv M. Yilmazsn S. syürek, Terneuzen; ,ydiar R. Hermsen en S. Wilemstf Axel; Desiree, dv E.Ivens M. Scheele, Sluiskil; Jade, J. Boerbooms en M. N>ve,Te" neuzen; Jeroen, zv E. vf straeten en M. van Hufii Terneuzen; Ricardo, z» x v. der Heiden en Y. Bos, Perns, zen; Laura, dv B. Ml en Morgan, Terneuzen; AÏnelis dv M. van Hecke en W.l Hoek; Bastiaan, zv J. Din,, nouts en M. IJsebaert, "ferm zen; Patty, dv A. Breeoel J. Kentin, Sluiskil; Carfla, F. Hamelink en D. Tiesnij Terneuzen; Monique, iv Broeders en P. Maijen l. neuzen; Martine, dv A. 5jj{ E. Wesdorp, Terneuzen; liv dv P. van Burg en T. defe, Hoek; Petrus, zv A. Nettm B. Depriester, Sluiskil; zv R. Maes en M. Jonkijj. Terneuzen; Sander, z Schelfhout en A. Giele, lui kil; Edo, zv E. de Poorters! Rombout, Axel; Davy, v.. Soethaert en W. Baert, ij kil; Jacobus, zv J. Klaassnj P. Donze, Terneuzen; Rut zan, zv M. Yilmaz en F. Axel; Robert, zv N. Goosaè M. Bogaert, Hoek. Ondertrouw: Gerard vai ft. mei, 19, Terneuzen en Schmitz, 17, België; Jan Vet straten, 25, Terneuzen en V, neke Pijpelink, 21, Terne®» Martinus Buter, 29, Terne a en Eligia Cosijn, 25, Ter®, zen. Getrouwd: Cornelis Kooijit; 38 en Mathilda de Waal, 3». Terneuzen; Johannes Klerk, 40 en Johanna Jaco. 26 te Terneuzen; Ronald Roeck, 26 en Anna Hiel, Vogelwaarde; BernardusBo te, 27 en Jacqueline Kampe man, 22 te Oosterhout; d'Hert, 21 en Janneke Labri jere, 20 te Philippine; Feraai dus Bron, 31 en Maria Dielt man, 28 te Terneuzen; Sine Lee, 29 en Maria Hofman 29 Terneuzen; Jacobus Bskke 24 en Geertrui Bareman,23: Axel; Frederik Dekker,23 e Louwrina de Braai, 19 I Zaamslag; Anthonius Kot- thamer, 22 en Anthonia vai Gelderen, 22 te Terneuzei; Ji cobus Neels, 25 en Helena Ha- melink, 24 te Hoek; Caroè Groene, 24 en Chantai 4 Clerq, 26 te Sluiskil. Overleden: Marinus de ter, 94, Zaamslag; Ka thai: Kleinschmidt, 78, Terneus: Benjamin Belaert, 3, Ter», zen; Alfonius Broekman Axel; Arthure van Ackef, Sas van Gent; Ferdinanfc Baart, 75, Hulst; Adrian Jong, 81, ev H. den Dilkea Terneuzen; Pieternella Blaaij, 67, wed v P. Cbr; Sluisklil; Johannes Visset,tl Sas van Gent; Bertha Lisse 78, ev E. Henderiks, Axel: Ar» thonie de Bruijn, 85, Terneu zen; Jan Kastelein, 66, Sanai Gent; Antonius KlooneU, li Hoek; Hermanus Montib; 91, Sas van Gent; Clara Moe dijk, 89, wed v E. van Do» laer, Axel; Adriana Faa|,1i wed v J. Bakker, Axel. WESTDORPE/IJZENDIJ - Het parochieel zangkoor Westdorpe maakte in het gelopen weekeinde het tra tioneel geworden uitsta naar Hoofdplaat en IJzend ke, waar in beide parochieto ken een weekendeucharisti viering muzikaal werd off luisterd. Even traditioneel was de warme ontvangst van Westdorpse zangers en zangf ressen in beide plaatsten, 1 eerst in Hoofdplaat te hebt* gezongen werd koffie aange boden. Na de kerkdienst in IJ zendijke ontving pastoor Buijsse zijn muzikale gas in de tuin van de pastorie. De kerkbezoekers in Vk dorpe hebbe dezelfds avo( kunnen luisteren naai het gf mengd koor uit IJzendjke. TERNEUZEN - Zateriag juni is de eerste lustrumvdj deltocht van de wandes] vereniging Zeldenrust. De tocht staat dit jattl heel in het teken van Ten'; zen 400 jaar stad. De tt«» vangen herinnering, een^l daard, laat dit duidelijk ze». De te lopen afstanden iM 10,15 en 40 kilometer. De«j van de 40 kilometer is ttSjl negen en tien uur, de ovfl afstanden beginnen om 'j uur. Deelname kost 4, *1 voor de 40 kilometer maaltijd en vijf rustpauze begrepen. Leden van erk-j wandelsportbonden ontij gen 10,50 reductie. Er w;l gestart vanaf sportha j Zwaantje. Van een onzer verslaggevers «aRDENBURG - Het bestuur de Aardenburgse visvere niging terroriseert niet-leden, die met geldige papieren op 7..k een hengeltje uitgooien in Lt Grote Gat bij St. Kruis. 0ok de rijkspolitie werkt hier aan mee, door met de regel maat van de klok niet bij de visvereniging aangesloten hengelaars lastig te vallen. Dit schrijven J. van Rie en l van Rie, beiden uit Eede, in een brief aan de officier van justitie te Middelburg. Zij vra gen daarin om 'de nodige stap pen, teneinde duidelijkheid te verkrijgen'. Volgens het tweetal, dat zegt al jaren in het bezit te zijn van geldige visvergunningen en aktes voor het vissen op het Gr; mei biel tef aan poli l het de bra de ma; kon Morg huiz Van een onzer vers Vorige maand staakten de st werp door de afwezigheid van hage, een fervent tegenstand* zodat afschaffing slechts een uitgesteld. Interne informatie uit de vier Oostburgse raadsfracties leert echter, dat verrassingen morgenavond niet zijn uitge sloten. De standpunten van PvdA (handhaven) en WD (afschaffen) liggen vast, maar bij CDA en D&T zou er nu weer getwijfeld worden. Voor al omdat fractie-voorzitter A. Verhage van deze laatste groepering - de man met de beslissende stem - de besluit vorming over de gebruiksver- ordening drie maanden zou willen uitstellen tot na het zo merseizoen. Inmiddels is al wel duidelijk dat het compromis-voorstel van B en W, dat een versoepe ling van de verordening in houdt, morgen geen enkele kans van slagen heeft en door een grote meerderheid in de raad zal worden weggestemd. De meeste fracties vinden dat een versoepeling geen enkel soelaas biedt, omdat daarmee de problemen die door de ver ordening zijn ontstaan, ook niet worden opgelost. De verwachte afschaffing van de gebruiksverordening heeft de laatste weken de prij zen van woningen in de Oost burgse kustdorpen flink opge dreven. Volgens een makelaar zijn de vastgoed-objecten in Cadzand, Nieuwvliet, Zuid- OOSTBURG Ruim 40 oude gebruiksvoorwerpen en ma chines uit de landbouw zijn aangemeld voor de ouder wetse 'boerenkoopdag', die ko mende zaterdag vanaf 16.00 uur op de Oostburgse Markt wordt gehouden. Onder de voorwerpen, die onder leiding van notaris mr. J. van den Berg openbaar ver kocht worden, zijn bascules, eggen, ploegen, een graanzift en een 'windmolen' (een ouderwetse machine om kaf van het koren te scheiden). Ook grotere landbouw werktuigen worden te koop aangeboden, zoals aanhang wagens, aardappel- en bieten- rooiers, cultivators en een pootmachine. Om aan materiaal voor deze koopdag te komen hebben de gezamenlijke landbouworga nisaties - die nauw betrokken zijn bij de agrarische dag die zaterdagmorgen in Oostburg begint- ruim 1000 boeren in west-Zeeuwsch-Vlaanderen aangeschreven. „Het aanbie- den van werktuigen en voor werpen is voorbehouden aan de landbouwers, maar ieder een die dat wil mag kopen", aldus het organisatie-comité. i.Niet iedereen scheen dat laatste begrepen te hebben". De te verkopen werktuigen zijn tijdens de agrarische dag to bezichtigen. De kleinere op de Markt, de grotere op de be drijven die ze te koop aanbie den. zaï gei du tin bu tie op1 (hc ste 1 de bri He wo he; pel Ni; ter 'sp zoi toe sch onj ore de doi kei nir sle» pri het val wo I zie tw; na; tij doe 'lee I ma we vóc op W mo gee me kus Dit ov€ ree (m; der dat we: T-f an; bri als we; slu uit C lijk Kei ter; vlo; dra bek - w gen geb kor zou stel met nan baa van E raa bes uits ken voo De geh en 1

de Stem | 1984 | | pagina 14