Brons voor Mariëtta Zoetewei EENVOUDIGE OVERWINNING IN LAMSWAARDE Eventueel raketten tijdelijk plaatsen Neem de makkelijke bank mee op vakantie. Akkermans te snel voor Werner Wieme Tonnie Strijdonck wint Braderieloop Den Beer en Murrel tonen hun klasse Zege Van Wassenhove in Meerminneloop verenigde spaarbank Merijntje NEDERLANDS KAMPIOENSCHAP NIEUWELINGEN DAMES Wie op reis gaat, wil uiteraard zo min mogelijk risico lopen en zoveel mogelijk genieten. Bij de Verenigde Spaarbank komt dat dik in orde. Daar verzorgen zij desgewenst uw hele vakantie. Van de vakantieboeking tot het kluisje voor uw waardevolle spullen. Van reischeques en vreemd geld tot de reisverzekering. Onze medewerkers geven u alle inlich tingen. Kom eens langs. Zelfs tot op de dag van vertrek kunt u nog bij ons terecht. We zijn tenslotte de makkelijke bank in de buurt. Frans Dubbeldam wint trimkoers Lamswaarde 124ste jaargang FABER (IKV): Ka MAANDAG 18 JUN11984 T8 SPORT 6 I Tweede Kamer tegen korten woningdelers door Rob van Deursen ZANDVOORT - De moge lijkheid dat in 1992 mis schien in Amsterdam de Olympische Zomerspelen worden georganiseerd bete kent nu reeds een richtpunt voor sommige jeugdige sportlieden. Zoals voor de zeventienja rige Mariëtta Zoetewei uit Kapelle, die zaterdag tijdens het kampioenschap van Ne derland voor nieuwelingen dames op het autocircuit van Zandvoort beslag legde op de derde plaats. Een bronzen medaille derhalve. In de spurt van de voltal lige groep moest zij Van de Berg uit Amsterdam (kam pioene) en Lutke Schipholt uit Den Haag (zilver) voor laten gaan, maar na afloop deerde dat de HAVO-scho- liere (Goes) nauwelijks. Im mers, de derde plaats in de titelstrijd vormde voor haar het overtuigend bewijs, dat zij niet voor niets tot drie jaar geleden haar ouders de kop gek zeurde om toestem ming om te gaan koersen. „Judo vonden ze een betere sport voor meisjes. Maar ik bleef volhouden dat ik wilde gaan fietsen. Dat mocht niet, omdat ze het wielrennen voor meisjes helemaal niet zagen zitten. Ze vonden dat meer voor jongens", aldus een zaterdag zeer gelukkige Mariëtta Zoetewei. Uiteindelijk kreeg zij hulp van haar jongere broertje. „Ja, die ging koersen bij de jeugd. Toen moesten mijn ouders toch steeds naar wedstrijden en kreeg ik ook toestemming om te gaan fietsen. Dat was makkelij ker. Twee vliegen in één klap". Pa en ma Zoetewei zullen er in ieder geval geen spijt van hebben, want sinds zaterdag prijkt dus een heu se bronzen plak van het Ne derlands kampioenschap in de prijzenkast. Een kast, die wat Mariëtta Zoetewei be treft binnen een paar jaar te klein zal blijken, want zij heeft wat het wielrennen betreft grootse plannen. De Zeeuwse, heel serieus: „Ik ben echt van plan om er fa natiek tegenaan te gaan. De top te bereiken. En dan denk ik inderdaad reeds aan 1992 als in Nederland misschien de Olympische Spelen wor den gehouden. Dan zou ik er graag bij zijn." Lange termijn planning dus. En een meisje dat weet wat ze wil. Dat demon streerde Mariëtta Zoetewei al in de eindsprint van de koers van zaterdagmiddag. Niet als het grootste gedeelte van het peloton koos zij op het circuit van Zandvoort in de laatste (Tarzan)bocht de binnenkant, maar ging in de kom van de curve bovenin rond. Weliswaar met de wind pal op kop, maar zon der het gevaar van een val partij. Dat had Zoetewei volkomen juist ingeschat want in die laatste bocht ging bijna het halve peloton tegen het asfalt. De kam pioene Linda van de Berg: „Het was trekken en duwen en nagels slijpen in die laat ste bocht. Dat kon je tevoren uitrekenen. Vandaar dat ik ook bovenin ben blijven hangen". UITSLAGEN: junioren: 1. en kampioen van Nederland Michel le Grand (Huizen) 120 km in 2.59.57, 2. Mi chel Cornelisse (Amsterdam), 3. Ton Akkermans (Zevenbergen), 4. Ralf Moorman (Amsterdam), 5. Ruud Zijlmans (Oud-Gastel), 6. Raymond Ales (Amsterdam), 7. Patrick Wouters (Zundert), 8. John Goedendorp (Oudenhoorn), 9. E Jansen (Edam), 10. J Mooy (Amsterdam), 11. M Derix (Horst), 12. T Borgers (Eindho ven), 13. I van Heeswijk (Waal wijk), 14. A Jagt (Woubrugge), 15. R Hofman (Delfzijl), 16. John de Bruyne (Rilland Bath), 17. H van Egmond (Rijnsburg), 18. G Tukker (Nieuwpoort), 19. T Be rends (Culemborg), 20. E Weiten (Moergestel), 21. R Palmers (Zwolle), 22, E Knuvers (Den Bosch), 23. L Nederlof (Oostvoor- ne); nieuwelingen: 1. en kampioen van Nederland Alain Stroucken (Sittard) 60 km in 1.38.54, 2. R Startman (Eibergen), 3. R van Berkel (Zwanenburg), 4. M Za- nol (Wilnis), 5. L Mutsaars (Schijndel), 6. P Schuivens (Sim pel veld), 7. M van Bon (Apel doorn), 8. R Rademakers (Ja- beek), 9. R Hermes (Berkel), 10. J van Steen (Fijnaart), 11. H Hans- sen (Heiloo), 12. R Bakker (Udenhout), 13. A Eijkemans (Sint Michielsgestel), 14. P van Leeuwen (Zoetermeer), 15. E van de Eisen (Eerde), 16. P Haast (Rijsbergen), 17. W Butter (Pur- merend), 18. R Wassenburg (Den Helder), 19. R Bissels (Drachten), 20. B J Vermunt (Etten-Leur), 21. J Brans (Rucphen); nieuwelingen dames: 1. en kam pioene van Nederland Linda van de Berg (Amsterdam) 50 km in 1.20.54,2. C Lutke Schipholt (Den Haag), 3. Mariëtta Zoetewei (Ka pelle), 4. A van de Zanden (Uden), 5. J Lok (Renkum), 6. H van Trier (Tlburg), 7. M de Waal (Gouda), 8. B Mik (Westland), 9. A Hakkert (Geldermalsen), 10. K Stolzenbach (Den Bosch), 11. A Jekel (Amersfoort), 12. J Veld huizen (Kootwijkerbroek), 13. L Groen (Nieuw Lekkerland), 14. S Persijn (Poeldijk), 15. G Wessels (Wessem), 16. I van Grunsven (Uden), 17. N Faas (Warmenhui- zen), 18. H Vos (Nijverdal), 19. R Koerts (Eefde), 20. M Hennink (Vlaardingen), 25. Karin Elen (Dongen); veteranen: 1. en kampioen van Nederland Cor Leunis (Zwanen burg) 80 km in 1.56.31,2. A van de Burg (Noordwijkerhout), 3. G Plieger (Ameide), 4. H Kuiper (Nieuw Amsterdam), 5. E Diep enveen (Kockengen), 6. G Schou- mans (Weesp), 7. G Huisjes (Loo- zen), 8. J Pluimers (Enter), 9. B Meeuwesen (Amsterdam), 10. R Nanninga (Lelystad), 11. F Nie- meijer (Hengelo), 12. P Slikker (Broek op Langendijk), 13. A Jongejan (Rotterdam), 14. K Zo mer (Schermerhorn), 15. E Brummel (Heerde). liehebbers: 1. en kampioen van Nederland Wim Vlaanderen (Maarssen) 70 km in 1.35.23, 2. J van de Weijden (Nieuwveen), 3. G Draaijer (Twello), 4. J Spronk- mans (Grevenbricht), 5. T Daling (Meppel), 6. B Blom (Wilnis), 7. Chris van de Bergh (oud- Gastel), 8. R Willems (Uden), 9. M Rademaker (Zeist), 10. J Kroe ze (Wierden), 11. J van de Burg (Noordwijkerhout), 12. R van Kempen (Den Hoef), 13. P Kralt (Rijnsburg), 14. C Vlijm Aven- hom), 15. A van Beek (Nieuw- kuyk). ■■H Ra ni jp Valkenburg ontstnltbaar door Eddy de Schrijver LAMS WA ARDE - Rainier Valkenburg kon zaterdagavond in Lamswaarde op een zeer eenvoudige manier zijn zevende overwinning van dit seizoen binnen halen. Vier Zeeuwsch-Vlamingen bleken niet opgewassen tegen het sprintgeweld van Valkenburg. Karei van Goethem, Cor Vervaet, Ceriel Hoefnagels en Werner Wieme sloegen de handen niet ineen en daarom was het voor Valkenburg een koud kunstje de achtste Leon-Strobbe-in-memoriam Trofee op zak te steken. Werner Wieme spurtte naar kwam er op 30 kilometer van de tweede plaats en Karei van Goethem werd derde. Rob Meijer won de spurt van de achtervolgers. De koers in Lamswaarde was bijzonder hard. Meer dan de helft van de deelnemers gaf vroegtijdig de pijp aan Maar ten. Opvallendste verschijning in het peloton was Wim de Waal. De Axelaar reed zijn eerste koers bij de amateurs en dat in een shirt van de wie lervereniging Zeeland. Het eerste optreden van De Waal verliep overigens niet naar wens. De Waal kwam sa men met Thijs Fase ten val en de Axelaar kon niet meer te rugkeren in het peloeton. Dat lukte Fase wel. Wim de Waal was overigens in het begin van de koers betrokken bij een ontsnapping. Hij kreeg Gij zen, Van Goethem en Wieme met zich mee. Arnold Claeys werd de on gelukkigste renner. Claeys reed door een rooster in het wegdek en maakte een forse buiteling. Hij werd afgevoerd naar het ziekenhuis in Hulst waar hij nog steeds verblijft. Claeys liep een hersenschud ding op. Karei van Goethem, hij rijdt de laatste weken erg sterk, kwam daarna weer in de spits rijden. Twan den Braber en Daan Smits sloten zich bij hem aan, maar ook deze uitlooppo ging liep op niets uit. Guus Barhorst en Rini van Hooy- donk waren de volgende onruststokers. Ook zij kregen geen vrijheid. De beslissende ontsnapping het einde. Van Goethem, Ver vaet, Valkenburg, Wieme, Uil, Hoefnagels - hij maakt een sterke indruk bij de amateurs - Van Loon en Van der Horst sloegen in een mum van tijd een grote kloof. Van deze acht leiders bleven er vijf over. Dirk Uil, Van Loon en Van der Horst moesten van de rol, maar het vijftal zette hun po ging dapper voort. De winnaar was eigenlijk al bij voorbaat bekend. De enige mogelijkheid voor Van Goe them, Vervaet, Hoefnagels en Wieme was Valkenburg te be stoken met demarrages, maar tot ieders verbazing was het Werner Wieme die eerst Hoef nagels terugpakte en daarna Van Goethem. Op deze manier werd Valkenburg in een zetel naar de streep gebracht en de amateur uit Bergen op Zoom won dan ook. De overwin- ningsbloemen schonk Valken burg later aan het comité, dat deze bloemen op het graf van Leon Strobbe legde. UITSLAG: 1. R. Valkenburg, Bergen op Zoom, 90 kilometer in 2.08.12; 2. W. Wie me, IJzendijke; 3. K. van Goethem, Kloosterzande; 4. C. Vervaet, Wal soorden; 5. C. Hoefnagels, Clinge; 6. R. Meijer, Krabbendijke; 7. T. Fa se, Oud-Vossemer; 8. J. Brooij- mans, Kuitaart; 9. C. Spaans, 's- Gravenpolder; 10. P. van Passel, Sluiskil; 11. F. van Loon, Bergen op Zoom; 12. R. Bijvank, Sas van Gent; 13. D. Uil, Poortvliet; 14. J. van der Horst, Oost-Souburg; 15. J. Gijzen, St.-Willebrord; 16. T. den Braber, Fijnaart; 17. D. Smits, 's- Heerenhoek; 18. J. Maas, Huyber- gen; 19. G. Barhorst, Terneuzen; 20. M. van de Klundert, St.-Wille- brord. (ADVERTENTIE, Rainier Valkenburg snelt als eerste over de finish in de amateurkoers te Lamswaarde. - foto de stem/cor j. de boer INLICHTINGEN DISTRICTSKANTOREN BREDA CATHARINASTRAAT 15, TEL 076 - 22 24 33GOES GROTE MARKT 40, TEL01100 - 3 08 70. Van onze sportmedewerker LAMSWAARDE Frans Dubbeldam greep in Lamswaarde zijn tweede over winning van het seizoen. Dubbeldam ver sloeg in de spurt Henk Peters, Carlos Boerman, Joop Dubbeldam, Jan Moes en Jan de Munck. Bij de C-trimmers ging de overwinning naar Wilfried van Poecke uit Axel. Van Poecke rijdt een bijzonder sterk seizoen en moet het waarschijnlijk ook eens bij de A- trimmers gaan proberen. De A-trimmers waren niet in grote ge tale opgekomen. Slechts 21 vertrekkers. Zes trimmers kozen het hazepad met Frans Dubbeldam als de sterkste. Henk Peters werd tweede en hij won ook de lei- dersprijs. Renê Heyboer won de spurt voor de zevende plaats met Willy de Feber in zijn spoor. De C-trimmers vertrokken met maar liefst 57 man. Zes renners kwamen aan de leiding. Wilfried van Poecke toonde zich de rapste. De spurt van het peloton werd gewonnen door Dees uit Terneuzen. UITSLAGEN: A-trimmers: 1. F. Dubbeldam, Terneuzen; 2. H. Peters, Biervliet; 3. C. Boerman, IJzendijke; 4. J. Dubbeldam, Sluiskil; 5. J. Moes, Terneuzen; 6. J. de Munck, Kruiningen; 7. R. Heyboer, Terneu zen; 8. W. de Feber, Sluiskil; 9. L. Standaert, Bel gië; 10. D. de Groote, België; 11. F. Gommers, Philippine; 12. Th. Wullems, Heikant; 13. H. de Schipper, Cadzand; 14. R. de Cock, Ossenisse; 15. M. Willems, Terneuzen. C-trimmers: 1. W. van Poecke, Axel; 2. C. Mollet, Brugge; 3. K. Maayen, Kloosterzande; 4. R. Bleijenberg, Sluiskil; 5. K. Riemens, Terneuzen; 6. S. Brooijmans, Kuitaart; 7. H. Dees, Terneuzen; 8. P. van Straten, Terneu zen; 9. B. Begijn, Hoek; 10. A. Leenhouts, Cad zand. Van onze wielermedewerker WATERLANDKERKJE - Harrie Akkermans uit Ze venbergen pakte gisteren in de Meerminnenronde te Waterlandkerkje zijn eerste seizoenzege. Hij deed middels een rou- tinerijke spurt met negen, want hij opende nooit de poort voor Wim Lugtenburg, die aan de linkerkant dus danig klem kwam te ziten dat Werner Wieme rechts van Akkermans spurtend misschien nog de tweede plaats kon pakken. De ruim 30 amateurs heb ben er in Waterlandkerkje een vrij vlakke wedstrijd van gemaakt. De eerste onruststokers waren Cor Vervaet en Kees Spaans, die met nog 65 kilometer te gaan de zaak op gang brachten. Hun avontuur bedroeg slechts een paar kilometer, en Adrie de Maesschalck en Daan Smits zorgden voor de aflossing vooraan. Ook dit duo kreeg geen toestem ming, zodat met nog 45 kilo meter te rijden alles weer samen was. De beslissende fase werd 40 kilometer voor het span doek ingeluid. Het peloton brak in twee stukken en toen de kruitdampen waren opgetroken fietsten Werner Wieme, Daan Smits, Erik Vereecken, Kees Spaans, Wim Lugtenburg, Harrie Akkermans, Patrick van Passel, Toon Vermeulen, Hans Moens, Guus Barhorst, Wim de Waal en Adrie de Maesschalck in de frontlijn. Ook Karei van Goethem zou vrij vlug mee vooraan ko men postvatten. Iets wat het kwartet bestaande uit Wil fried de Krijger, Nico Tolle- man, Ab Verplanke en Rei- nier Riemens, zich ook nog zouden realiseren. Met 17 dook men dus de echte finale in. Die finale Harrie Akkermans gaat als eerste door de finish in Waterlandkerkje. - foto de stem/cor j. de boer bracht met 15 kilometer te rijden 9 man vooraan, want Spaans, Barhorst, De Krij ger, Tolleman, Verplanke, Vereecken, Moens en Rie mens moesten afhaken. De negen bleven buiten schot, ondanks het feit dat Kees Spaans nog hemel en aarde bewoog om op zijn eentje te rug bij te komen. In de spurt met negen kwam Harrie Akkerman als eerste de laaste rechte lijn opge draaid, geheel links van de weg, waar hij de poort dicht hield voor Lugtenburg. Het grootste gevaar voor hem kwam nog van de aan de an dere kant spurtende Wieme, maar ook de IJzendijkenaar kon hem niet meer kloppen. Bij de nieuwelingen ging en de bloemen naar Alfons Wij de veld. Ook voor hem was het de eerste seizoenze ge. In de slotfase was hij ontsnapt met Johan van Schaick, nadat eerder in de wedstrijd Wilfred Geijs nog wat op gang had gebracht, maar dat leverde niets op. Het waren de enige twee wapenfeiten bij de nieuwe lingen. UITSLAGEN: amateurs: 1. Harrie Akkermans (Zevenbergen) 85 kilometer in 2.7.17 uur, 2. Werner Wieme (IJ zendijke), 3. Wim Lugtenburg (Goedereede), 4. Wim de Waal (Axel), 5. Karei van Goethem (Kloosterzande), 6. Toon Ver meulen KIoetinge), 7. Patrick van Passel (Sluiskil), 8. Adrie de Maesschalk (Axel), 9. Daan Smits ('s Heerenhoek), 10. op 1.3 minuut Kees Spaans ('s Graven polder), 11. op 1.37 minuut Ab Verplanke (IJzendijke), 12. Hans Moens (Terneuzen), 13. Erik Ver eecken (St. Jansteen), 14. Nico Tolleman (Goes), 15. Reinier Rie mens (Middelburg). 16. Wilfried de Krijger (Biervliet), 17. Guus Barhorst (Terneuzen), 18. op 3.10 minuut Jack de Kok (Lewedorp), 19. Ruben de Wit (Koudekerke), 20. op 4 minuten Co Goeree (Graauw). nieuwelingen: 1. Alfons Weide veld (s' Gravenpolder) 40 kilo meter in 1.4.45 uur, 2. Johan van Schaick (Souburg), 3. op 43 sec. John van de Ameele (Terneu zen), 4. Eddie Cromheecke (Aar denburg), 5. Marcel Remijn (Wilhelminadorp), 6. Gerard de Man (Oud-Beijerland), 7. Hans Goeree (Kruiningen), 8, Richard de Vrieze (Goes), 9. Maarten Goeree (Driewegen). 10. Ronny de Jonge (Lewedorp), 11. Philip Lampaert (Eede), 12. Harold Dhondt (Hulst), 13. Jan Louisse (Kapelle), 14. Vic Timmerman (Hoogerheide), 15. Hans Jansen (Voogelwaarde), 16. Wilfred Geijs (Kwadendamme) 17. Wil fred van de Vrede (Kapelle), 18. Carlos Faes (Waterlandkerkje), 19. Leon de Jonge (Heinkens- zand), 20 Ad van Loon (Woens- drecht). Mol een „kleintje" in het met Immers vele tlendu rossen (ruim 6 van d langstelling voor c „Te koof WATERLANDKERKJE - De Meerminneloop, een I prestatieloop over vijftien kilometer te Waterland kerkje, werd met overmacht gewonnen door Paul van Wassenhove uit het Belgische Maldegem. Hij arriveerde met ruim twee minuten voorsprong op zijn landgenoten Raoul de Roo en Peter Cocquyt. De eerste Zeeuw was Aardenburger Piet Westerweele, die ais vierde binnenliep op bijna vier minu ten achterstand. Naast de vijftien kilometer stonden er ook een 10, 5 en 3 kilometer op het programma. Walter Snouwaert uit Eede was de snelste op de 10 kilo meter. Kurt Carijn uit het Bel gische Evergem meldde zich het eerste na 5 kilometer en Terneuzenaar Freddy Diele- man nam de kortste afstand voor zijn rekening. In totaal werden door Oostburgs sport wethouder Jan Vergouwe 167 lopers aan de Torontostraat weggeschoten. De organisatie van deze lopen was in handen van het plaatselijke Meer- minnnecomité in samenwer king met de Graauwsse sport vereniging St.-Aloy. UITSLAGEN 3 kilometer, 20 deelnemers: Freddy Dieleman, Terneuzen 9 :r.;. nuten en 50 seconden; 2. France Sabben, Terneuzen; 3. John Lau. wers, Terneuzen; 4. Thomas Ny. gaard, IJzendijke; 5. Maarte» Schilders, IJzendijke. 5 kilometer, 54 deelnemers: 1. Kurt Carijn, Evergem, België, 17 minu- ten en 50 seconden; 2. Leen Diele man, Hoek; 3. Jan-Kurt Borg, Ade- gem, België; 4. Edwin van Waes, Aardenburg; 5. Jeroen Provoost Cadzand. 10 kilometer, 25 deelnemers: i Walter Snouwaert, Eede, 35 minu) ten en 55 seconden; 2. Paul Hermie, Boechoute, België; 3. Wim Bakker Terneuzen; 4. Peter Snelders, Sas van Gent; 5. Henk Jasperse, Axel Eerste dame: T. Roegient, 42.42. 15 kilometer, 68 deelnemers: Paul van Wassenhove, Maldegem, 47 minuten en 44 seconden; 2. Ra) oul De Roo, Kaprijke België 50.00: 3. Peter Cocquyt, Wachtebeke 50.50; 4. Pieter Westerweele, Aar- denburg 51.35; 5. Luc Vernaeve, Westdorpe 52.00. Eerste dame; An- ja Sinke, Vlissingen 65.05. TERNEUZEN - Tonnie Strijdonck is winnaar gewor den van de tweede Braderieloop, een loop over 10 kilo meter te Terneuzen, waarvoor het plaatselijke brade riecomité en de atletiekvereniging Scheldesport de or ganisatie in handen hadden. De RKHAV-atleet ontsnap- cus was de snelste in dit Ter" te op anderhalve kilometer voor het eindpunt uit het kop- groepje van vijf, dat er vooral de eerste 5 kilometer een hoog tempo op nahield. Immers, die eerste 5 kilometer met de wind volledig in het voordeel, gin gen in 13 minuten en 50 secon den. Het vijftal dat bestond uit Tonnie Strijdonck, Henk Ha melink, Fons Warrens, Peter Provoost en Eddie Vink, bleef dus gegroepeerd lopen. Henk Hamelink van het organise rende Scheldesport en de Sluiskilse trimmer Fons War rens boden nog het langst te genstand, maar ook zij bezwe ken onder het tempo van Strijdonck. Bij de dames liep Corrie Dekker van Scheldesport ruimschoots als eerste binnen op de 10 kilometer. Naast de 10 kilometer stonden ook de 5 en de 3 kilometer op het pro gramma. Op de 5 kilometer was Mare Groosman uit Hoek de snelste, terwijl op de 3 kilo meter de eerste vijf plaatsen door Terneuzenaren in beslag werden genomen. André Mor- neuzenze festival. In totaal kwamen er voor deze tweed: braderieloop 129 deelnemers aan de start, wat er 59 mee: waren dan vorig jaar, terwijl] ook organisatorisch alles betere banen liep dan vorig I jaar, toen deze loop nogal wa! schoonheidsfoutjes met zick| mee moest torsen. UITSLAGEN: 3 kilometer, 24 deelnemers: 1. A| Morcus, Terneuzen; 2. A. van Bu ren, Terneuzen; 3. E. de Vos, Ter neuzen; 4. F. Dieleman, Terneuzen 5. J. Laurens, Terneuzen. 5 Kilometer, 39 deelnemers: 1 j Groosman, Hoek; 2. B. IJsebaer: Terneuzen; 3. P. Meertens, HoeM L. Dieleman, Hoek; 5. H. Jasperse. Axel. 10 Kilometer, 66 deelnemers: 1. T Strijdonck, Terneuzen 30.58; 2. H Hamelink, Sas van Gent 31.8; 3. FI Warrens, Sluiskil 31.18; 4. P. Pro voost, Cadzand 31.40; 5. E. Vink Westdorpe 32.30; 6. L. de Visser Terneuzen; 7. A. Vernaeve, West dorpe; 8. P. de Waal, Westdorpe; Sl B. Gelderland, Sluiskil; 10. Cl Snoek, Terneuzen; 11. G. Goole| Zuiddorpe; 12. J. de Block, Terneu zen; 13. M. Meulbroek, Terneuzen! 14. R. van Waterschoot, Hulst; 15. JI Koch, Terneuzen. Dames 10 kilometer: 1. C. Dek ij Terneuzen 31.58; 2. S. Goole, Zuid-J dorpe; 3. B. Weedage, Terneuzen. VLISSINGEN - Een tweetal gastrijders bleek uitste kend op dreef tijdens het kringconcours hippique vo j paarden en pony's dat de kring Noord- en Zuid-Beve land hield in Vlissingen. Zo veroverde Francisca den Beer van De Kleppertjes uit Axel met Tamara met 126 het hoogste aantal punten in de individuele dressuurklasse L2 en uiteraard de eerste plaats en ook toonde zij zich een uur later de sterkste bij het B- springen pony's. Door dit re sultaat promoveerde zij naar de L-klasse. Ook Walther Murre met Til's Jippie van De Kleppertjes stak in puike vorm. Hij haalde met de snel ste tijd de eerste plaats binnen in de Z-klasse springen pony's. Een geslaagd kringcon cours, dat werd georganiseerd door het kringverband van in totaal zeven verenigingen en waaraan door zo'n honderdtal combinaties paarden en pony's werd deelgenomen. Het hippi sche evenement vond plaats op het oefenterrein van de lande lijke rij vereniging Walcheren in de nabijheid van de Sloeha- ven. UITSLAGEN B-dressuur paarden: 1. Lilianne Schipper met Hunter, Paarde bloem; 2. Jolanda van Neerbos met Kalja, Vlaandertse Ruiters; 3. Liesbeth Ruisaard met Viavita, Jacoba van Beieren. B-dressuur pony's: 1. Sjouke Sinke met Rhon da, Reimerswaal; 2. Arlette Vis- scher met Beauty, Noord-Beve land; 3. Nancy de Roo met Fury, Reimerswaal. LI-dressuur pony's: 1. Marjoke van Strien met Parci- val, Noord-Beveland; 2. Miranda Schouwenaar met Femmy, Noord- Beveland; 3. Jan Ruster met Bon ny, Vlaandertse Ruiters. L2-dres- suur pony's: 1. Francisca den Beer met Tamara, De Kleppertjes; 2. Irene Bekius met Sandra, Jacoba van Beieren. M-dressuur pony's: 1. Annet Munter met Foretta, Noord; Beveland; 2. Gert Jan Bakker nwj Nudie, Jacoba van Beieren. Ml*0 M2-dressuur paarden: 1. Kees Steendijk met Boy, Reimerswaal 2. Linda Goense met Sianett) Weelruiters; 3. Leonard Kuzeentfj Sonja, Reimerswaal. Z-dressuiï| pony's: 1. Jacomijn Janse met N* colai, Paardebloem. Zl- en P dressuur paarden: 1. Hanny Exter met Troubadour, Noord-t veland. Ll-dressuur paarden: Albert Vermue met Butterii: L Weelruiters; 2. Tanja van de *»>e met Varco, Jacoba van Beieren!' Debora van Lier met SintfJ Noord-Beveland. L2-dressuur F ny's: 1. Jeanette Tramper mj Paddington, Noord-Beveland; Brigitte van Brouwershaven rt-| Lucky Boy, Reimerswaal. L2-dre suur paarden: 1. Marcha TuiniflM met Rakker, Paardebloem; 2. M Paauwe met Winston, Reinjf-j waal. B-springen pony's: 1. Fr^l cisca den Beer met Tamara, Kleppertjes; 2. Monique van MM degem met Nandor, Noord-Be^ land; 3. Jan Ruster met BoMj Vlaandetse Ruiters. L-sprr pony's: 1. Heieen Wagenaar Lady Baritsa, Paardebloem; 2. w randa Schouwenaar met I Paardebloem. B-springen PJH den: 1. Gerda Buitenhuis met KJ' ne Hettorig, Dijkruiters; 2. HeJJ Van onze redactie binnenland DEN HAAG - IKV-secretaris Mient Jan Faber heeft zich de gram van de vredesbeweging 'en enkele politieke partijen op de hals gehaald omdat hij on der bepaalde voorwaarden akkoord wil gaalt met tijdelij ke plaatsing van kruisraket ten in Nederland. Vandaag komt het 'Komité Kruisraketten Nee' bijeen om zich te beraden over de uitla tingen van Faber. Het IKV maakt deel uit van dat comité. Volgens Faber moeten de vredesbeweging en de PvdA positief reageren op een se rieus voorstel met als uitein delijk doel een kernwapen vrij Europa, zelfs als daarvoor „voor een korte periode" kern wapens in Nederland moeten worden geplaatst. Het 'Nee' tegen kruisraket ten moet volgens hem over eind blijven, maar niet als axioma, maar als einddoel. De vredesbeweging moet zich voortdurend de vraag stellen of onder alle omstandigheden moet worden vastgehouden aan dat 'Nee'. Faber kan zich de situatie voorstellen, waarbij begonnen wordt met verwijdering van de kruisraketten uit West- Duitsland. Als dat vereist dat tijdelijk enige kruiswapens in de Benelux-landen moeten worden geplaatst mag de vre desbeweging zich niet dogma tisch blijven opstellen, vindt Faber. Het gaat er volgens hem niet om dat er geen kernwa pens in Nederland komen, het gaat er om dat alle kernwa pens uit Europa worden ver wijderd. Faber vreest dat na het Kamerbesluit over de plaatsing de vredesbweging en de linkse partijen zich voor lange tijd buitenspel zetten. 'Een foute proefballon'. Zo kwalificeert PvdA-sevretaris Buitenland, Van Traa, de uit spraak van Faber. De PvdA heeft zich met de afwijzing van de plaatsing van kruisra ketten onder alle omstandig heden beslist niet buitenspel gezet, zegt Van Traa. Ook bij de kleinere linkse partijen is Fabar's uitspraak in slechte aarde gevallen. Delegaties van PvdA, CDA en VVD zullen in augustus af zonderlijke bezoeken aan Moskou brengen om daat te spreken over de plaatsing van kruisraketten. De partijen zijn uitgenodigd door de Russische ambassadeur in Den Haag, Beletski. Wim Bartels, internationaal secretaris van het IKV, ver trekt vrijdag voor enkele da gen naar Moskou. Keel onze Haagse redactie DEN HAAG - Een meerder heid van de Tweede Kamer gaat niet akkoord met de door staatssecretaris De Graaf (So ciale Zaken) voorgestelde kor ting van 10 procent van bij standstrekkers, die op een of andere manier samenwonen. Invoering van de maatregel aal in ieder geval niet op 1 juli kunnen, waardoor de schat kist een doel van de bezuini ging zeker mist. De PvdA verwerpt De Graafs 'woning-deler'-plan, •naar ook de WD blijkt het voorstel in zijn huidige vorm onacceptabel te vinden. Hoe net CDA zich zal opstellen was gisteren niet duidelijk, maar ln kringen van die partij valt ook nogal wat kritiek te be luisteren. de Jager met Benno, Reimersw. M-springen pony's: 1. Jan N»- hoek met Gaby. Noord-Bevel®1,! Z-springen pony's: 1. Wal®! Murre met Til's Jippie, De K»| pertjes; 2. Sandy den Exter Wowser, Noord-Beveland. '1 springen paarden: 1. Franc;-; 1 Bakker met Pythia, Jacoba Beieren; 2. Wilfried Steijn Unini, Weelruiters. M-spria»! paarden: 1. Leonard Kuzee Jf Sonja, Reimerswaal; 2. Sandy",. Exter met Orkaan de Norman01.! Noord-Beveland. Z-sprii paarden: 1. Liesbeth Ruisaard1 Tamara, Jacoba van Beieren, Lenet Sandee met Thyfoon, No° Beveland. Konsumenten Kontakt strijkt weer eens tegen de haren in

de Stem | 1984 | | pagina 16