Rotsee-regatta Piquet wint in Canada McEnroe wint 'Queens' voor de vierde keer Belgen beheersen GP van Nederland Motorcoureurs op sprokkeltoer Ongeval overschaduwt Le Mans fRUM lOKKEMA iLSACKER ERHOUT B.V. Golftitel Lemmens Goede start Stavenuiter MAANDAG 18 JUN11984 DE RTEM_S£m£ T12 PAGINA SPORT 4 hebben klaar bij uw J)ok schriftelijk Jbij de impor- Jinckhorst BV, m Haag, Iw a» ^ilt: IS Lambregts wint Grachtenloop Van der Ven verspeelt koppositie Nederlaag van volleybaldames Aod Fauto, minder zorgen. MI ■Sillf illlll es 1684-430 228 5137/870516 076-133825 01696-4227 ■58506 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii lllllllllllll 3ALLE (ANP) - De 'Belgitis' heerst in de top van de inter nationale motocross-wereld. prie Belgen, Malherbe, Jobe eD Geboers, op Japanse ma chines maken de dienst uit in de strijd om het voornaamste wereldkampioenschap, dat in de 500cc-klasse. De 1.70 meter kleine, maar in daden grote Eric Geboers, won zondag in Palle de zevende motocross uit de wereldtitelstrijd, om de Grote Prijs van Nederland. De Belgische wereldkampioen in de i25cc-klasse mocht in beide manches de handen in triomf heffen met de gedeeltelijke loestemming van zijn gerouti neerde landgenoot Andre Mal herbe. De kopman van het Honda- fabrieksteam liet zijn 21-jari- ge stalgenoot de risico's voor de volle winst nemen. Reken meester Malherbe dacht voor namelijk aan het wereldkam pioenschapklassement, waar in tot nu toe Jobe en de Brit Thorpe zijn belangrijkste te genspelers zijn. De twee tweedeplaatsen, to taal oogst 34 punten, zetten Malherbe nog vaster in het spoor op weg naar het wereld kampioenschap, dat hij in 1980 en '81 al veroverde, maar de laatste twee seizoenen aan de Amerikaan Lackey en de Zweed Carlqvist moest laten. Geboers, de motorcrosser van de toekomst in België en de wereld, reed in Halle op vertrouwd terrein. De in Mol woonachtige fabrieksrijder is groot geworden op de circuits met mulle ondergrond, zoals de Kappenbulten in de Gel derse Achterhoek. Ook de startproblemen wist Geboers, die ondanks een extra laag ge construeerde machine de voe ten niet aan de grond krijgt, redelijk te vermijden. In de eerste manche ver drong hij halverwege de strijd de vroege koplopers Wilken en Jobe om vervolgens de aan dringende Malherbe van zich af te houden. In de tweede reeks leidde Geboers al na een ronde, moest de sterke Mal herbe lange tijd voor zich dul den, maar knokte in de slotfa se met een spectaculaire ma- chinebeheersing succesvol te rug. Malherbe werd in zijn slotaanval gedwarsboomd door achterblijver Wilken. De rol van de Nederlanders in de zwaarste solo-categorie is na topjaren met Wolsink (twee keer tweede van de we reld) en Rond voorlopig uitge speeld. De meest getalenteer den (Van der Ven, Strijbos en Van Doorn) richten zich, met succes, op de lichtere klas- sen.uitslagen: eerste manche: 1. Eric Geboers (Bel) Honda 45.55,56 (49,645 km/ uur), 2. Andre Malherbe (Bel) Honda 46.03,67, 3. Georges Jobe (Bel) Kawasaki 46.26,53, 4. David Thorpe (GBr) Honda 46.29,19,5. Jukka Sintonen (Fin) Honda, 6. Andre Vromans (Bel) Honda, 7. Leif Persson (Zwe) Husqvarna, 8. Toon Kars- makers (Ned) Honda, 9. Jaak van Velt- hoven (Lux) KTM, 10. Henk Seppenwol- de (Ned) Honda, 11. Laurence Spence (Ier) Kawasaki, 12. Michael Heutz (WD1) Yamaha, 13. Peter Herlings (Ned) Yama ha, 14. Bennie Wilken (Ned) Honda, 15. Gieljo van Zoggel (Ned) Suzuki, 17. Klaas Poppinga (Ned) Honda, op een ronde 19. Frans Sigmans (Ned) Yamaha, op een ronde. Tweede manche: 1. Geboers, 2. Malherbe, 3. Jobe, 4. Vromans, 5. Thorpe, 6. Sinto nen, 7. Johnny Ponjee (Ned) Kawasaki, 8. Persson, 9. Karsmakers, 10. Herlings, 11. Van Zoggel; op een ronde: 12. Spence, 13. Heutz, 14. Jan Lemmens (Ned) KTM, 15. Wilken, 19. Rene van der Made (Ned) Honda; op twee ronden: 25. Poppinga. De eindstand van de or van meaenann 500 cc is: 1. Geboers, 2. Malherbe 3. Jobe. De stand in het klassement voor het we reldkampioenschap, na zeven van de twaalf wedstrijden, is: 1. Malherbe 226 punten, 2. Thorpe 215, 3. Jobe 214, 4. Ge boers 207, 5. Vromans 146, 6. Sintonen 105, 7. Spence 97, 8. Persson 82, 9. Hakan Carlqvist (Zwe) Yamaha 69,10. Kurt Ni- coll (GB) KTM 61,21. Wilken 17,22. Kars makers 15. ,,,iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Spanje verslaat tennisteam AMSTERDAM (ANP) - Cor Lambregts, een van de drie Vederlandse deelnemers aan de Olympische marathon van Los Angeles, heeft de Grach- lenloop in Amsterdam gewon- nen. Lambregts maakte over de I twintig kilometer een tijd van 1.02.32, bijna een minuut snel ler dan de Ier Dick Hooper, die tweede werd. Snelste dame was Eefje van Wissen in 1.16.52. I De uitslag: 1. Cor Lambregts (Unitas Sit- I lard) 102.32 2. Dick Hooper (Ier) 1.03.15; I 3 John Graham (Eng) 1.03.18; 4. Leon I Wijers (AV Nijmegen); 5. Piet Vonck RKHAV Hulst) 1.04.06; 6. Gerard Smit I AAC Amsterdam). Dames: 1. Eefje van I Wissen (HoUandia Hoorn) 1.16.52. t Wil en Annie Rindt hebben zaterdag in het NoordhoU- landse Bergen een halve ma rathon beheerst. Wil Rindt van PSV won bij ie heren in 1.08.24; zijn vrouw I Annie zegevierde bij de dames m 1.21.08. De uitslag: heren: 1. Wil Rindt (PSV Eindhoven) 1.08.24; 2. Barry Kneppers lAAC Amsterdam) 1.08.35; 3. Dirk Bak- 1 ker (Trias Heiloo) 1.09.20; dames: 1. An nie Rindt (PSV Eindhoven) 1.21.08. BALDASSERONA (ANP) - Een gebroken pink, opgelopen in de Grote Prijs van Zwitser land, heeft Kees van der Ven ie leiding gekost in het klasse ment om het wereldkam pioenschap in de klasse tot 125 cc. De Nederlandse motorcros ser moest door zijn blessure al snel opgeven in de Grote Prijs van San Marino. De Italiaan Corrado Maddii, die de twee manches won in iet staatje bij Italiie, voert na zondag de ranglijst aan. Van der Ven heeft drie weken de tijd om zijn blessure te laten eenezen. De eerstvolgende wedstrijd, in Frankrijk, staat foor 8 juli op de agenda. Ook ■èavy Strijbosch, tot zondag 1 derde in het tussenklassement, I hoopt op die datum weer vol- g fit te zijn.Dc Uiuiagen lijn: I «rste manche: 1. Maddii (Ita); 2. Adreani 3. Rimaldi (Ita); 4. Nannini (Ita); 5. I a nUne <Bel): 6- Kuoki (Fin); 7. John van I ij? Berk (Ned); 14. Jan Postema (Ned). I 4jeede manche: 1. Maddii; 2. Rinaldi; 3. I *areani; 4. Fanton (Ita); 5. Lejeune; 6. I Nannini; 12. Van de Berk; 16. Postema. I 'tissenstand voor het wereldkampioen- I schap; 1 Maddii 180 punten; 2. Van der I 'en (Ned) 172. VALKENSWAARD (ANP) - Wilfried Lemmens is afgelo pen weekeinde op de baan van de Einhovensche golfclub in 'alkenswaard Nederlands kampioen bij de professionals Zf worden. Lemmens, die golfleraar is West-Duitsland, onttroonde Dorrestein, die dit keer niet verder kwam dan een derde plaats. be uitslag: 1. Wilfried Lemmens 286 sla- *er|. 2 Donald Armour 293,3. Jan Dorre- vi) 4 Bertus van Mook 297,5. Colin ackay 297,6. Martin Groenendaal 299. WEL (OPA) - John Stavenui- er Guido Alkemade zijn de traditionele zeilweek van Kiel Seed begonnen. 'n de eerste race van de 470- I öasse eindigde het Neder- I ari|dse duo als derde. De winst g naar de Zwitsers Charles 'avre en Luc Dubois. I vwrnaamste uitslagen zijn: Tornado: I :,7?"Sfer/Jentsch (WD1), 2. Claus/Bru- I Fivj os)- 3- Elvström/Elvström (Den); I Dutchman: 1. Hunger/Romberg I Vto 2- Celon/Celon (Ita), 3. Abascal/ I 'n£Uer (Spa); Finnjollen: 1. Hjortnass I 2. Reemtsma (WD1) 3. Blanco I fis, 4'0: 1- Favre/Dubois (Zwi), 2. I ah.JSen/Clausen (Den), 3. Stavenuiter/ I &ade (Ned); Soling: 1. Grael (Bel), 2 I S0Ur.is (Gri), 3. Lamaro (Ita); Star: 1. I NkKfchl/FBstl (Oos), 2. Griese/Mar- wr>n 3 Wrerle/Hisrh fWDl). AMSTERDAM (ANP) - Het snelle tapijt van de Am sterdamse Frans-Ottenhal heeft de Spaanse furie ge temd, maar Michiel Schapers en Huub van Boeckel hebben er geen gebruik van kunnen maken. Het was in feite het Nederlandse Davis-Cupteam dat aan de zelf gefokte hitte ten onder ging. Vooral Michiel Scha pers werd in de sfeerloze, voor drie kwart lege hal door de hoog oplopende temperatuur zodanig lamge slagen, dat hij geen moment kans zag de zaterdag in het dubbelspel opgebouwde voorsprong van 2-1 om te zetten in een definitieve overwinning. Zijn kansloze nederlaag met 4-6, 3-6, 0-6 tegen de Spaanse nood greep Sergio Casal betekende dat alle gewicht op de schouders van Huub van Boeckel kwam te liggen. Hoewel die stevig genoeg zijn, produceerde Van Boeckel er te weinig servicekracht mee om Juan Aguilera onder druk te houden. Met 7-5, 6-4, 6-4 pakte de Catalaanse krullebol zijn eerste overwinning op snelle banen en loodste Spanje met een zege van 3-2 naar de halve finales, waar de thuis wedstrijd tegen Ierland wacht. Tom Okkers eerste be moeienissen met de coaching zijn weer voorbij. De resteren de van zijn voor elf weken af gesloten contract, maakt hij af met de begeleiding van Jong Oranje en wellicht een weekje lesgeven aan de Bondstennis- school. Tien Spanjaarden en een coach hebben meer leven ge bracht in de Davis-Cupmatch dan de enkele honderden lijd zaam toekijkende Nederlan ders. Staande op de banken zongen de Spaanse journalis ten hun favorieten toe, terwijl coach Santana bij de laatste klap in het net van Huub van Boeckel een sprong van op luchting maakte. Hij moet ge weten hebben dat bij thuis komst elke andere uitslag de begane blunders hem danig zouden zijn ingepeperd. Het was nog tot daar aan toe dat hij Juan Aguilera in de en kelspelen opstelde, al bewoog de man zich als een paashaas op kunstijs, erger was dat hij hem ook in het dubbelspel liet opdraven. Van die kunst ver stond de Spanjaard hoege naamd niets. Gretig als gieren knalden Schapers en Van Boeckel de aangevertjes weg tot Sergio Casal door man moedig ingrijpen zijn onge lukkige maat ontlastte. Dat leidde ertoe dat na twee vlot gewonnen sets de twee volgende net zo vlug uit han den werden gegeven, waarbij de bal die van de steel van Aguilera's racket op de Neder landse achterlijn plofte de om mekeer inleidde. Maar net zoals Van Boeckel dat vier jaar eerder aan de zij de van Tom Okker in Sevilla deed, veerde hij ook nu in de vijfde set op. Een vroege door braak, gevolgd door enkele halsbrekende rallys, waarin de eigen service werd vastge houden, waren genoeg voor de overwinning en een verras sende voorsprong van 2-1. Okker was op dat moment alleszins optimistisch dat Schapers of Van Boeckel zon dag het resterende punt wel zouden pakken. Maar daar kwam het in het geheel niet van. Schapers bewoog niet vlot meer met twee achtereen volgende vijfsetters in de be nen. Zijn service was matig, zijn returns zo mogelijk nog zwakker. Casal, de relevatie van de wedstrijd kon de momenten voor de doorbraak naar belie ven kiezen en hoefde zich wei nig zorgen te maken over de eigen service, ook al kwam de eerste bal nauwelijks in. De derde set had veel weg van een executie. Bij de wisseling van 5-0 maakte Okker met de op merking „Je bent nu in moei lijkheden" nog wel de lach spieren los, maar meer ook niet. Van Boeckel stond bij ge brek aan beheersing al direct voor een onmogelijke opgave. Aguilera serveerde een stuk beter dan de dagen ervoor en produceerde zes aces. Van Boeckel niet een maar daaren tegen wel dubbele fouten. Twee daarvan achter elkaar leidden tot serviceverlies in zowel de eerste als de tweede set. Een vroege doorbraak in de derde bracht de Spanjaard he lemaal in de winning-mood. Hij nam brutaalweg het voor vak. Maar dat bekwam hem slecht. Van Boeckel brak voor 2-2 en voor 4-4 nadat hij een eigen opslag nog eens op sim pele wijze had verknoeid. Gaandeweg echter had Agui lera zoveel geleerd dat hij de partij in stijl uitmaakte. Wat Schapers en Van Boec kel dit weekeinde in Amster dam hebben opgestoken moet nog worden afgewacht. Scha pers vertrekt naar Londen om daar zonder enige voorberei ding te beginnen aan de kwa lificatie van Wimbledon, Huub van Boeckel verdwijnt weer in de anonimiteit van de satelliet-toernooien. Uitslagen: Dubbelspel: Michiel Schapers en Huub van Boeckel - Juan Aquilera en Sergio Casals: 6-2,6-1,1-6,4-6,6-3. Enkelspel: Sergio Casal - Michiel Scha pers: 6-4, 6-3, 6-0. Juan Aguilera - Huub van Boeckel: 7-5, 6"-4,6-4. Eindstand: Nederland - Spanje: 2-3. LUZERN (ANP) - Eigenlijk had de Rotsee-regatta van Luzern de generale repetitie moeten zijn voor de Olympische Spelen. Door de boycot van de Spelen door de Oostbloklanden is daar weinig van gekomen. Voor de Oranje-roeiploeg heeft de Rotsee-regatta niet die graadmeter kunnen zijn, als aanvankelijk veronder steld mocht worden. Debet hieraan is ongetwijfeld de zeer grote inschrijving geweest voor het twee dagen durende toernooi en de daarmee sa menhangende enorme niveau verschillen tussen nationale ploegen en de talrijke aanwe zige verenigingssploegen. De ongestuurde twee Linda Cornet en Henriëtte van Ette- koven kwam via een gewon nen voorronde in een zwaar- bezette finale terecht tegen de wereldkampioenen Fröhlich- Gasch (DDR), de zilveren-me daillewinnaars Roemenië (Ar- ba en Horvat), alsmede de nummer drie van 1983, Smith en Craig uit Canada. In een in drukwekkend en op karakter geroeide duizend meter-race kwamen zij uiteindelijk als vijfde over de finishlijn heen. Daarmee bewijzend dat ze aan de NOC-limiet voldaan heb ben na hun tweede en derde plaats veertien dagen geleden in Oost-Berlijn. De tweede ploeg die door het NOC nog verplicht was, na een derde plaats in Oost-Berlijn, op de Rotsee-regatta een vol doende te scoren, was de ge stuurde vier van Orca (Vaan drager/ Quist/ Droogenbroek/ Nelissen). De door hen in dit typische Oosteuropese num mer neergezette tijd van 3.20.00 leverde de Utrechtse ploeg een vierde plaats op ach ter de wereldkampioenen uit de DDR, Bulgarije en Canada, doch zij wisten de Amerikaan se vier achter zich te houden, die een dag tevoren hen nog drie seconden te snel af ge weest was. Huub van Boeckel kijkt toe hoe Michiel Schapers de bal speelt tijdens het dubbelspel tegen hun Spaanse Davis Cup-tegenstanders. FOTO ANP iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiHHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van dat moment controleerde Piquet het 26 coureurs tellende veld, dat overigens in de hit te snel gedecimeerd werd. Lauda reed weer een uiterst beheerste race. Hij stond in de achtste startrij, maar rukte langzaam maar zeker op en lag na veertien van de zeventig ronden al in de derde positie. In de 44e ronde passeerde hij Prost. Piquet was na zijn elfde Grand Prix-over- winning in zijn loopbaan dolblij. „Ik was lang zamerhand vergeten hoe de finishvlag er uit zag", zei hij grijnzend met een fles bruisende champagne in de hand. De uitslag: 1. Nelson Piquet (Bra) Brabham-BMW, de 70 ron den (308.7 km) in 1.46.43.748 (gemiddelde snelheid 173.562 km/u), 2. Niki Lauda (Oos) McLaren-Porsche op 2.612 seconden, 3. Alain Prost (Fra) McLaren-Porsche op 1.20.032, 4. Elio de An- gelis (Ita) Lotus-Renault op een ronde, 5. Nigel Mansell (GBr) Lotus-Renault op twee ronden, 6. René Arnoux (Fra) Ferrari op twee ronden, 7. Ayrton Senna da Silva (Bra) Toleman-Hart op twee ronden, 8. Manfred Winkelhock (WD1) ATS-BMW op twee ronden, 9. Johnny Cecotto (Ven) Toleman-Hart op twee ronden, 10. Martin Brundle (GBr) Tyrrell-Ford op twee ron den, 11. Philippe Alliot (Fra) RAM-Hart op vijf ronden, 12. Ed die Cheever (VSt) Alfa Romeo op zes ronden, 13. Marc Surer (Zwi) Arrows-Ford op tien ronden. Stand wereldtitelstrijd na zeven races: 1. Alain Prost (Fra) 32.5 punten, 2. Niki Lauda (Oos) 24, 3. René Arnoux (Fra) 16.5, 4. Elio de Angelis (Ita) 15.5, 5. Derek Warwick (GBr) 13, 6. Keke Rosberg (Fin) 11, 7. Michele Alboreto (Ita) en Nelson Piquet (Bra) 9. nuiiiii MONTREAL (ANP) - Wereldkampioen Nelson Piquet heeft zondag in Montreal in de zevende race voor de wereldtitel formule een coureurs om de Grote Prijs van Canada zijn eerste zege van het seizoen behaald. In de voorgaande zes races viel de 31-jarige Piquet met zijn Brab ham-BMW telkens uit. De zege van Piquet won aan waarde omdat in een direct duel de tot nu toe dominerende McLaren-Porsches van de Oostenrijker Niki Lauda (tweede) en de Fransman Alain Prost (derde) werden verslagen. In de strijd om de wereldtitel, die zestien ra ces omvat, komen de posities van de leidende Prost (32,5 punten) en achtervolger Lauda (24) voorlopig niet in gevaar. Piquet verdiende negen punten en heeft nog heel wat in te halen. Twee jaar geleden won Piquet eveneens op het Gilles Villeneuvecir- cuit voor de eerste maal met de nu 650 PK ster ke BMW-Turbomotor. Voor ongeveer 130.000 toeschouwers had Prost de beste start. Maar nog in de eerste ron de moest de Fransman de in Monaco wonende Piquet, die al in de training het snelste was ge weest, voorbij laten gaan. LE MANS (ANP) - De 41-jari- ge Franse coureur Henri Pes- carolo heeft zondag voor de vierde maal de klassieke 24- uursrace van Le Mans voor sportwagens gewonnen. Pes- carolo, die eerder in 1972, 1973 en 1974 zegevierde, moest tien jaar wachten op een nieuwe triomf. Pescarolo reed met de Westduitser Klaus Ludwig, die in 1979 al eens eerste was geworden. Het duo bemande een Porsche 956. Alleen twee Belgen hebben tot nu toe min stens zo vaak Le Mans gewon nen als Pescarolo: Jacky Ickx (zes) en Olivier Gendebien (vier). Toen de race een uur oud was lagen Pescarolo, die voor de achttiende keer aan het evenement deelnam, en Lud wig nog slechts op de dertigste plaats. Langzaam maar zeker kwamen zij echter onweerst aanbaar naar voren en met nog acht uur voor de boeg na men de ervaren coureurs de leiding om die niet meer af te staan. Na het etmaal had het twee tal een voorsprong van twee ronden op de Fransman Jean Rondeau en de Amerikanen John Paul en Michel Ferte, eveneens met een Porsche. Op negen ronden volgden de Brit David Hobbs. de Fransman Philippe Streiff en de Zuid afrikaan Sarei van der Merwe ook al met een Porsche. De eerste zes plaatsen waren voor Porsche-equipes. De Nederlander Boy Hayje maakte deel uit van een equi pe, die op 65 ronden als twaalfde werd geklasseerd. Jan Lammers telde in de be ginfase met de Brit Jonathan Palmer nog wel mee, maar moest later met problemen aan de achterwielophanging van hun wagen veel terrein prijsgeven. Zaterdag moest de race we gens een ernstig ongeval voor een uur worden geneutrali seerd. De Aston Martin van de Brit John Hendon vloog uit de baan en raakte vervolgens in brand. Daarbij kwam een Franse baancommissaris om het leven. Hendon moest met zware brandwonden in een ziekenhuis in Tours worden opgenomen. Ook een andere auto raakte bij dit ongeluk zwaar beschadigd. De Ameri kaanse coureur Drake Olson bleef in dit geval ongedeerd. Uitslag: 1. Henry Pescarolo en Klaus Ludwig (Fra en WD1) Porsche 359 ronden (4900,276 kilometer, gemiddelde snelheid 204,178 kilometer per uur), 2. Jean Ron deau en John Paul en Michel Ferte (Fra en VSt en Fra) Porsche op 2 ronden, 3. David Hobbs en Philippe Streiff en Sarei van der Merwe (GBr en Fra en ZAf) Por sche op 9 ronden, 4. Walter Brun en Leo pold von Bayern en Bob Atkin (Zwi en WD1 en VSt) Porsche op 20 ronden, 5. Dieter Schornstein en Volker Merl en John Winter (WD1) Porsche op 20 ron den, 6. Alan Jones en Jean-Pierre Jarier en Vem Schuppan (Aus en Fra en Aus) Porsche op 23 ronden, 7. Massimo Sigala en Oscar Larrauri en Joel Gouhier (Ita en Arg en Fra) Porsche op 25 ronden, 8. Bob Wollek en Alessandro Mannmi (Fra en Ita) Lancia op 34 ronden, 9. Tiff Nee- dell en David Sutherland en Rusty French (GBr en GBr en Aus) Porsche op 39 ronden, 10. John D'Steen en John Mor ton en Yoshimi Katayama (VSt en VSt en Jap) Lola Mazda op 40 ronden. LONDON - (AFP) John McEnroe heeft zondag, geheel volgens de verwachtingen, het toernooi van Queens Club gewonnen. In de finale versloeg de 25-jarige linkshandige speler zijn landge noot Leif Shiras in drie sets: 6-1,3-6,6-2. De 23-jarige Shiras, die reeds in de eerste ronde de winnaar van Parijs, Lendl, uitscha kelde, en er in slaagde McEnroe een set te ontfutselen, was de grote verrassing in dit toernooi. Het was de vierde maal dat John McEnroe het toernooi van Queens Club op zijn naam schreef; een geruisloze zege werd het allerminst. De eerste set verliep voor de titelverdi- ger nog geheel naar wens. Hij gaf zijn landgenoot Shiras geen enkele kans op een goed resulaat. In de tweede set had een twijfelachtige beslissing van een lijnrechter echter grote gevolgen. Een diepgeslagen bal van McEnroe werd in eer ste instantie uitgegeven. De lijnrechter herriep de beslis sing echter meteen. De scheidsrechter echter be sliste alsnog dat de bal uit was gegaan. McEnroe was furieus en ging een heftig debat aan met de umpire. Deze bleef ech ter bij zijn besluit. De Ameri kaan eiste daarna dat de hoofdscheidsrechter de uitein delijke beslissing zou nemen. Toen deze dat deed in het na deel van McEnroe, werd de Amerikaan gedwongen verder te spelen. De problemen kost ten hem echter wei de tweede set. In de derde was een hevig geïrriteerde McEnroe niet bij machte het spelpeil van de eerste set te evenaren. Shiras kwam echter niveau tekort om van de lichte terugval van zijn landgenoot te profiteren. Met 6-1, 3-6 en 6-2 greep McEnroe zijn vierde titel op Queens. Halve finales: John McEnroe (Vst) - Jimmy Connors (Vst): 6-2, 6-2, Leif Shi ras (Vst) - Rodney Harmon (Vst) 6-3,6-4. Finale: John McEnroe - Leif Shiras: 6-1, 3-6,6-2. De Amerikaanse Pam Shri- ver heeft zondag het interna tionale tennistoernooi in Bir mingham gewonnen. De num mer vier van de wereldrang lijst en dubbelspelpartner van Martina Navratilova zege vierde in de finale met 7-6, 6-3 over haar landgenote Anne White. Het toernooi was gedoteerd met een prij zenbedrag van 150.000 dollar (450.000 gulden). Shriver had in de halve finale de Westduitse Bettina Bunge (7-5, 7-5) uitgeschakeld. White was de Britse Anne Hobbs (6- 2,6-4) de baas. R1JEKA (SID) - De motorcoureurs Hans Spaan, George Looyes- teyn, Hans Rimmelzwaan en Theo Timmer hebben de wedstrijd om de Grote Prijs van Joegoslavië aangegrepen om wat punten te vergaren voor het klassement om het wereldkampioenschap. Aangezien de zijspannen zondag niet het circuit werden opge stuurd en Boet van Duimen voorlopig nog geblesseerd uitge schakeld is, was de Nederlandse aandacht in Rijeka uitsluitend gericht op de lichtste klasse. Streuer en Schnieders, dit seizoen de troetelkinderen van de Nederlandse motorsport, mogen over twee weken in Assen weer de baan op. De Nederlanders konden zich voor 50.000 kijkers in de categorie tot 80 cc echter niet in de strijd om de eerste plaat sen mengen. Vooraan verste vigde de Zwitser Stefan Dörf- linger zijn leidende positie in de wereldkampioenschaps rangschikking door zijn West duitse fabrieksgenoot Hubert Abold op afstand te houden. Met een achterstand van elf punten deelt Abold de tweede plaats met de drievoudige we reldkampioen Pier Paolo Bianchi. Na een val tijdens de training moest de 32-jarige Italiaan zondag halverwege de achttien ronden (75 kilometer) lange race afhaken. Na 'Rijeka' neemt Spaan de vijfde plaats in. De 24-jarige coureur uit Castricum had een zwakke start; na de eerste ronde kwam hij in de achter hoede door. Op de eindstreep moest hij naast aan Dörflinger en Abold aan de Spanjaard Jorge Martinez en de West duitser Gerhard Waibel voor rang verlenen. Bij zijn opmars passeerde de Kreidler-rijder onder meer George Looyes- teyn, die zeven seconden op zijn vaderlandse concurrent moest toegeven. De race was te kort om Waibel nog te kunnen bedreigen. Door als achtste en negende de streep te passeren, veroverden ook Hans Rimmel zwaan en Theo Timmer luttele WK-punten. In internationaal opzicht gaat de meeste belangstelling dit seizoen uit naar de 250 cc- klasse. De Fransman Chris tian Sarron bevestigde zijn re putatie als klassementsaan voerder door achter de West duitser Manfred Herweh naar een 'zekere' tweede plaats te rijden. Een val van Carlos La- vado bood Herweh, maar vooral Sarron, de helpende hand. De enige Nederlander bij de kwartliters, Mar Schou ten, viel na twee ronden uit. De Amerikaan Eddie Law- son moest in de 500 cc-klasse kostbare punten prijsgeven op zijn gerenommeerde tegen standers. Na de vierde plaats in Rijeka is zijn voorsprong op zijn naast belager, zijn land genoot Freddie Spencer, ge slonken tot zeventien punten. In de laatste twee ronden moest Lawson de derde positie afstaan aan de Fransman Raymond Roche. Spencer won, gevolgd door zijn stalgenoten Randy Mamola en Raymond Roche. Rob Punt, door de tij delijke afwezigheid van Van Duimen de enige Nederlander in de zware klasse, werd op twee ronden negentiende. De uitslagen: 500 cc (32 rol 132,4 km): 1. Freddie Spencer (VSt) Honda 50.00,62 (160.018 km/uur), 2. Randy Mamola (VSt) Honda 50.18,20, 3. Raymond Roche (Fra) Honda 50.25,28, 4. Eddie Lawson (VSt) Yamaha 50.27,92, 5. Ron Haslam (GBr) Honda 50.42,16, 6. Didier de Radigues (Bel) Hon da 51.10,03, 7. Barry Sheene (GBr) Suzuki 51.18,48,8. Sergio Pellandini (Zwi) Suzuki 51.18,73, 9. Virgimo Ferrari (Ita) Yamaha 51.19,19, 10. Herve Moineau (Fra) Cagiva 51.37,02, 19. op twee ronden Rob Punt (Ned) Suzuki; WK-stand: 1. Lawson 89 punten; 2. Spencer 72; 3. Mamola 54; 4.Roche 53, 5. Haslam 43; 6. Sheene 26. 250 cc (30 ronden 125 km): 1. Manfred Herweh (WD1) Real 48.50,62 (153,600 km/ uur), 2. Christian Sarron (Fra) Yamaha 49.00,39, 3. Jacques Cornu (Fra) Yamaha 49.00,73, 4. Wayne Rainey (VSt) Yamaha 49.00,97, 5. Alfonso Pons (Spa) Yamaha 49.11,66, 6. Ivan Palazzese (Ven) Yamaha 49.12,07, 7. Alan Carter (GBr) Yamaha 49.13,78,8. Martin Wimmer (WD1) Yama ha 49.15,24, 9. Takahiro Fukuda (Jap) Yamaha 49.24,38, 10. Patrick Fernandez (Fra) Yamaha 49.40,19, Mar Schouten (Ned) Honda uitgevallen; WK-stand: 1. Sarron 84 punten, 2. Herweh 60, 3. Pons 47, 4. Mang (WD1) 46, 5. Rainey en Cornu 37. 80 cc (18 ronden 75 km): 1. Stefan Dörf linger (Zwi) Zündapp 31.46,16 (141,693 km/uur), 2. Hubert Abold (WD1) Zün dapp 31.55,19, 3. Jorge Martinez (Spa) Derby 32.14,51, 4. Gerhard Waibel (WD1) Seel-Real 32.27,25, 5. Hans Spaan (Ned) Kreidler 32.35,34, 6. George Looyesteyn (Ned) Casal 32.43,60, 7. Zdravko Matulja (Joe) Ziegler 32.56,57, 8. op een ronde Hans Rimmelzwaan (Ned) Casal, 9. op een ronde Theo Timmer (Ned) Casal, 10. op een ronde Otto Machinek (Oos) Kreid ler, 12. op een ronde Hans Koopman (Ned) Kreidler, 16. op een ronde Jos van Dongen (Ned) Kreidler, Wim Heikoop (Ned) Kreidler uitgevallen; WK-stand: 1. Dörflinger 61 punten, 2. Bianchi (Ita) en Abold 50, 4. Waibel 34, 5. Spaan 25, 6. Martinez 23. De volledig uitgebrande bolide van de Engelse tandarts autocoureur John Sheldon. Met een vaart van 300 kilometer per uur reed hij zijn wagen in elkaar. Sheldon raakte bij de ze manoeuvre zwaargewond. FOTO AP MONTREAL (AFP) - Het Ne derlandse damts-volleybal team is de serie van zes wed strijden tegen de Canadese nationale ploeg met verlies ge start. In Montreal verloor de ploeg van trainer Peter Murphy het eerste duel met 3-1. De set standen waren: 15-5, 15-5, 8-15 en 15-4. GOLF - Keith Arnold heeft zaterdag met drie amateurs de combinatiewedstrijd gewon nen tijdens het professioneel golfkampioenschap van Ne derland. Arnold (De Pan) ge bruikte 73 slagen. Hij kreeg steun van hockeycoach Wim van Heumen, diens zoon Mar- tien (beiden De Dommel) en Van Doorne (Eindhoven), die het gezamenlijk totaal op 130 brachten. Cees Reners werd tweede (132) en Cees Borst (134) derde.

de Stem | 1984 | | pagina 13