meetkamerassistenten Katholieke czz Hogeschool Tilburg HEAO'er BE of CE m/v [ffa SOCIALE ZEKERHEIDSWETENSCHAP STUDEREN IN TILBURG Katholieke Hogeschool Tilburg met MTS-Elektronica PHILIPS STUDERENI IN DEELTIJD /L FABRITIUS SCHUTTER DELDEN ENTHOUSIASTE VERKOPER FABRITIUS SCHUTTER Co. B.V. Informatica opleidingen Ruiterspo] TECHNISCH VERKOPER MECHANISCHE AANDRIJFCOMPONENTEN TRANSTECO B.V. AANDRIJFTECHNIEK EEN PRAKTIJKLEERKRACHT GROENTE/BLOEMENTEELT EEN LEERKRACHT HANDELSKENNIS VOORLICHTINGSDAG "Bestuurlijke Informatiekunde" DOW CHEMICAL (NEDERLAND) BV BREDA TEL. 076-144056 LUNETSTRAAT 13 Economisch Instituut Tilburg Moser start in Ulvenhout DE STEM VAN ZATERDAG 16 JUN11984 A56 Transteco B.V. is een technische handelsonderneming, die werkzaam is op het - uitgebreide - terrein van de aandrijftechniek. Er is een vacature ontstaan voor een Taakstelling: Het onderhouden èn uitbouwen van een rela tiekring, o.a. bestaande uit machinefabrieken, voornamelijk in het midden van het land. Functie-eisen: een duidelijk commerciële instelling technische opleiding HTS-Wtb of gelijkwaardig ervaring mechanische aandrijftechniek woonachtig in het centrum van het land leeftijd 25 a 30 jaar Wij bieden: een zelfstandige functie in een enthousiast team gedegen inwerking in binnen- en buitenland uitstekende honorering en toekomstmogelijkheden beschikking over een personenauto opname in het pensioenfonds goede secundaire arbeidsvoorwaarden Uw schriftelijke sollicitatie met c.v. kunt u richten aan de directie van Postbus 209 - 1380 AE Weesp - Telefoon 02940-15014 Philips Breda ontwerpt en fabriceert hoogwaardige elektronische appa ratuur voor professionele doel einden, zoals video-camera's, professionele audio- en videoappa ratuur, versterkers, congres-, oproep- en beveiligingssystemen. Voor het controleren en testen van deze apparatuur zoeken wij meet kamerassistenten, die ook gecon stateerde fouten zullen herstellen. Voor deze functie vragen wij jonge mensen met MTS-Elektronica, die geen militaire verplichtingen (meer) hebben en die geïnteresseerd zijn in hoogwaardig elektronica-werk. Verdere studie in de elektronica wordt op prijs gesteld. Richt uw sollicitatie aan J.L.M. van Tilburg, afdeling Personeeldienst, Philips Breda, Kapittelweg 10, 4827 HG Breda, telefoon 076-786400. Het Bestuur van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij (Z.L.M.) vraagt m.i.v. het schooljaar 1984/1985 voor de Lagere Agrarische School te Ka- pelle voor 1 dag per week. (Ook ervaren tuinders nodigen wij uit om mee te sollici teren). voor 12 lestijden per week. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de heer L. Burger, directeur van de school, tel. 01102-1812 of 01192-1743 (privé). Sollicitaties met volledige inlichtingen en opgave van referenties zo spoedig moge lijk te richten aan de Z.L.M., afd. Onder wijs, Grote Markt 28, 4461 AJ Goes. zaterdag 16 juni van 10.00 -16.00 uur, in het lesgebouw: Tivolistraat 3, Tilburg (loopafstand van station en ruime parkeer gelegenheid aanwezig). Er kan informatie worden ingewonnen over de opleidingen: Tilburg: Aardrijkskunde Biologie Duits Econ. wetenschappen Engels Frans Geschiedenis Handelswetenschappen Natuurkunde Nederlands Pedagogiek Scheikunde Staath. en stat. Wiskunde Eindhoven: Aardrijkskunde Engels (1e graads) Econ. wetenschappen Frans Pedagogiek Spaans Wiskunde. Alle studieleiders zijn aanwezig om een en ander mondeling toe te lichten. Tevens is*er gelegenheid tot inschrijving. katholieke leergangen Deeltijdopleidingen MO Willem II straat 45 5038BCTilburg Tel. 013-365275. Aan de Katholieke Hogeschool Tilburg bestaat sinds september 1983 de experimentele studierichting De Economische Faculteit van Tilburg heeft een nieuwe opleiding ontwikkeld, gericht op de toe passing van de automatische gegevensverwerking in de organisatie. Vele disciplines wijden zich aan het functioneren van organisaties, o.a de bedrijfseconomie, bedrijfskunde, organisatiekunde, bedrijfssociologie, bedrijfspsychologie, enz. Bij deze disciplines voegt zich nu ook de Bestuurlijke Informatiekunde Haar gezichtshoek is de informatieverzorging, die in een organisatie nodig is voor het besturen en functioneren. De opleiding "Informatica" elders leidt specialisten op die vooral gericht zijn op de grondslagen van de computer zelf en de communicatie met computersystemen. De bestuurlijke informatiekunde houdt zich bezig met de wetenschappelijke aspecten van de wissel werking tussen het functioneren van een organi satie en de verwerking van de voor die organisatie belangrijke gegevens Functies waarvoor de studie een goede basis vormt zijn: t diverse leidinggevende functies en staffuncties in organisaties waarbij het vermogen tot een doeltreffende en critische communicatie met automatiseringsspecialisten van belang is; functies die meer rechtstreeks op het terrein van de automatisering van de gegevensver werking liggen. Deze nieuwe studierichting wordt verzorgd door de Economische Faculteit van de Katholieke Hogeschool Tilburg. Informatie: drs. J. Pijnenborg, tel. 013-66 20 23 COUPON Naam; ST Adres:. Woonplaats:. tel.. verzoekt informatie ovei Bestuurlijke Informatie nde. Adresseren aan: Katholieke Hogeschool burg. Dienst Studentenzaken n Welzijn, Postbus 90153, 5000 Lt Tilburg. Telefoon (013) 66 22 11 universitaire instelling voor onderwijs en onderzoek in de maatschappij- en geesteswetenschappen Dow Chemical (Nederland) B.V. te Terneuzen is de grootste Europese vestiging van de Dow Chemical Company, één van de grootste chemische concerns ter wereld. De vestiging in Terneuzen omvat meer dan 20 fabrieken en mim 2300 medewerkers. Binnen de sektie Invoicing, die deel uitmaakt van het Controllers Department, is een vakature ontstaan voor een HEAO'er BE of CE. Deze sektie is verantwoordelijk voor de fakturering van alle leveranties van Dow Chemical (Nederland) B.V. Leveranties vinden plaats over de hele wereld. Tevens is deze sektie verantwoordelijk voor de verslaglegging van de verkoopresultaten. Gezien de vele kontakten met onze verkoopkantoren in geheel Europa zijn goede kontaktuele eigenschappen van essentieel belang alsmede een gedegen kennis van de Engelse taal. Commerciële belangstelling is uiteraard vereist. Kennis van bankzaken met betrekking tot het verzorgen van internationale handels- transakties is een pré. Geïnteresseerd? Richt dan uw schriftelijke sollicitatie, voorzien van een bondig c.v., aan Dow Chemical (Nederland) B.V., Postbus 48, 4530 AA Terneuzen, t.a.v. afdeling Personeelszaken. Voor telefonische informatie vooraf kunt u kontakt opnemen met de heerT.C. Tamis, tel. 01150-1 89 20, toestel 2980. Dow vindt het vanzelfsprekend dat ook vrouwen solliciteren. Voor de verkoop in de zuide lijke provincies van intern transportmateriaal aan de gezondheidszorg zoeken wij een Gevraagd wordt: Geboden wordt: Iemand met buitendienstervaring. Hoge inzet en acquisitievermogen. Beheersing van de Duitse taal. Woonachtig in het zuiden des lands. Zelfstandige baan. Goede honorering. Opname in pensioenfonds. Auto met privégebruik. Handgeschreven sollicitaties met recente pasfoto aan: Stationsweg 10-7491 CG Deiden Ontwerpen en uitvoeren van alle elektrische installaties, onderhoud en 24 uur service De Afdeling Informatica Onderwijs van het Economisch Instituut Tilburg verzorgt (mondelinge) avondkursussen op het gebied van de informatica, voor de regio Zuid-Nederland. Voor nadere informatie verwijzen wij naar het E.I.T.-kursuskompas 1984/1985, een studiegids waarin diverse kursussen worden beschreven die opleiden lol de zogenaamde AMBI-examens, die onder rijkstoezicht worden afgenomen, maar ook kursussen die bestemd zijn voor specifieke groepen functionarissen, zoals een gebruikerskursus en een kursus microeomputertoepassingen Nieuw is de kursus burgerinformatica voor iedereen die kennis wil maken met de basisbegrippen van de automatisering. Deze studiegids: is o.a. te verkrijgen ti|dens onze speciale voorlichtingsbijeenkomsten, die gehouden worden te: - Heerlen op maandag 18 juni in het Grand Hotel, G.roene Boord 23 - Eindhoven op donderdag 21 juni in Holiday Inn, Veldmaarschalk Montgomerylaan 1 - Venlo op maandag 25 juni in Hotel Wilhelmina, Kaldenkerkerweg 1 - Breda op donderdag 28 juni in Het Turfschip, Chasséveld Aanvangstijden van alle avonden: 20.00 uur. Het kursuskompas 1984/1985 wordt u geheel kosteloos en vrijblijvend toegezonden. Een briefje zonder .postzegel naar het E.I.T., antwoordnummer 97, 5000 WB Tilburg is voldoende. U kunt ook bellen: 013-662216/662196. Het Economisch Instituut Tilburg is een instituut zonder winstoogmerk, verbonden aan de Katholieke Hogeschool te Tilburg Hogeschoollaan 225, 5037 GC Tilburg De curator in het fail lissement van de beslo ten vennootschap Bene Grond- en Straatwerk- bedrijf B.V., gevestigd en kantoorhoudende te Breda aan het Put- mansveld 38, doet we ten, dat dit faillisse ment is opgeheven we gens de toestand van de boedel d.d. 1 juni 1984. Mr I.J.M. Woltring, Baronielaan 52, Breda Bij beschikking van de Kantonrechter te Mid delburg d.d. 5 juni 1984 werd aan Cornelia Eli sabeth Baaij, geboren te Yerseke op 7 oktober 1963, wonende te Yerse ke, Azalealaan 56 hand lichting verleend tot het uitoefenen van een kap salon, een en ander in de ruimste zin des woords, doch, met inachtneming van het bepaalde bij artikel 235, Boek I van het Burger lijk Wetboek. Expeditiebedrijf van Mook en Zn. B.V. in li quidatie. De besloten vennoot schap „Expeditiebedrijf van Mook en Zn. B.V." is door een besluit van aandeelhouders d.d. 3 november 1983 per 1 ja nuari 1984 ontbonden. Het plan van uitkering is op 13 juni 1984 ter in zage van een ieder neergelegd ten kantore van het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Breda en ten kantore van de ven nootschap. De vereffenaar. De Katholieke Hogeschool Tilburg verzorgt met ingang van september 1984 als enige universitaire instelling in Nederland een studie Sociale Zekerheidswetenschap De toestemming hiervoor is begin juni 1984 van de Minister van Onderwijs en Wetenschappen verkregen. De Sociale Zekerheid is het geheel van instellingen en voorzieningen dat erop gericht is een bepaald bestaansniveau te waarborgen. De uitgaven voor de Sociale Zekerheid bedragen meer dan een derde van het nationale inkomen. Zeer velen zijn voor hun bestaanszekerheid van die voorzieningen afhankelijk. De Sociale Zekerheidswetenschap bestudeert de verschijnselen in de sociale zekerheid in hun onderlinge samenhang. Zij tracht deze te ordenen en te verklaren en waar mogelijk toekomstige ontwikkelingen te voorspellen. Kenmerken multidisciplinaire studierichting; een bestudering van de sociale zekerheid vanuit de economie, sociologie en het recht; themagericht onderwijs; integratie van wetenschappelijke inzichten in de "Leer van de Sociale Zekerheid"; studiebegeleiding; aandacht voor de toekomstige beroepspraktijk. Beroepsperspectieven Afgestudeerden kunnen hun loopbaan starten in: beleids- of staffuncties bij organisaties op het terrein van de Sociale Zekerheid en daarbuiten; i onderzoekfuncties, bijv. bij adviesorganen en universiteiten; e secretariaats-, journalistieke, voorlichtingsfuncties, enz. Toelating VWO-diploma of colloquium doctum (toelatingsproef). Studie-informatiebijeenkomst zaterdag 30 juni van 10.00 tot 12.30 uur in de Hogeschool te Tilburg. Belangstellenden voor de studie Sociale Zekerheidswetenschap kunnen zich telefonisch of schriftelijk via de coupon aanmelden voor deze bijeenkomst. COUPON Naam: ST Adres: 1 Woonplaats:tel.: I verzoekt informatie over: - de studierichting Sociale Zekerheidswetenschap een andere studierichting, nl. I I neemt wel/niet* deel aan de studie-informatiebijeenkomst over de studierichting Sociale Zekerheidswetenschap op zaterdag 30 juni 1984 van 10.00 - 12.30 uur. - Adresseren aan: Katholieke Hogeschool Tilburg. Dienst Studentenzaken en Welzijn, Postbus 90153, 5000 LE Tilburg. Telefoon (013) 66 22 11. De Hogeschool verzorgt dag- en avondopleidingen in de economie, rechten, sociologie, psychologie en theologie Daarnaast verzorgt zij dagopleidingen in de filosofie, taal- en literatuurwetenschap en econometrie. universitaire instelling voor onderwijs en onderzoek in de maatschappij- en geesteswetenschappen "ZATERDAG 16 JUN11984 Ploeg finnen vindt Raas grootheid CHAM (ANP) - Voor de wiel renners houden de organisato ren van de Ronde van Zwiter- land er een hinderlijke ge woonte op na. Zowel voor de start van elke etappe, als na de finish moeten de coureurs het zogeheten controleblad voor zien van hun handtekening. tVie dat niet doet krijgt een boete en is in feite uit de koers. Het tekenen van die presen tielijst na afloop van de ritten leidt elke dag tot filevorming. Renners hebben daar een he kel aan, het liefst vertrekken ze direct naar het hotel waar warme baden en de zorgzame handen van de soigneurs wachten. In 1978 was het heel slecht weer, de renners stonden kleumend in de rij voor het neerpennen van hun krab beltje. Jan Raas stond er mid denin. Hij werd zo boos over het belachelijke Zwitserse reglement, dat hij het contro leblad ,in de handen nam en demonstratief verscheurde. Raas mocht vijf jaar niet meer aan de 'Tour de Suisse' deelnemen. Anno 1984 vond Peter Winnen Raas voor zijn daad nog steeds een grootheid. „Het wordt hoog tijd dat het weer eens gebeurt. Dit kan toch niet langer, deze flauwe kul. Als het in de Tour de France niet hoeft, waarom in de Ronde van Zwitserland dan wel?". ULVENHOUT - Francesco Moser zal zo goed als zeker starten in het Wielergala van Ulvenhout, dat op woensdag 18 juli wordt verreden. De Ita liaanse winnaar van de ronde van Italië dit seizoen en de houder van het wereld-uurre- cord heeft via de managers Jan Derksen en Peter Bont huis toegezegd naar Ulven hout te komen. Het organiserend comité gaat er dan ook vanuit dat Moser op 18 juli zal verschij nen. „Alleen", aldus penning meester Cor van Peer, „het contract is nog niet binnen. Pas als ik dat in mijn bezit heb, weet ik geheel zeker dat hij komt. Al blijkt ook dat niet altijd het geval. Ik heb zwart op wit dat Hinault vorig jaar naar Ulvenhout zou komen. Maar die verscheen niet". Cl w pc zo Wl rit da ha lei Bü zw no ric ov eei tie wa de sn: Th 12: slo gr< dr: kil m£ de Fr vo< m: de we (Pi de ter zij: gei bei va: Fri ein de dei Ho Scl Vli die dei Pla me lia ge: Th ruj zo pei Pa: vat Fr< vai dal nei al t zijr bes Door Rinus Verbe AXEL - Regelmatig ontmoet mensen die wegens hun lange een overkoepelende bond zijl zelden betreft het echter sport door het leven gaan. Deze unie langs het duo Bram en Suus deel. Door de Nederlandse fei tijverenigingen werden zij geëi teken met kroon. Het Axelse 1 vens de enige drager van een ding in Zeeland. ..Ik was totaal verbouwe reerd toen ik opgeroepen werd 4e bondsonderscheiding in ontvangst te komen nemen", jaat Suus nog altijd onder de indruk van het gebeurde we- Jen. Trouwens voor Bram was eveneens een verrassing. het he anders zo nuchtere Axe- 'aar had het bij het opspelden van zijn ereteken moeilijk, maar vond na enkele malen s"kken zijn houding weer te- tug. „Het is tenslotte niet iets nat je dagelijks overkomt". Wie over paarden wil pra- is bij het echtpaar Den ten. Exter aan de Liniedijk aan het goede adres. Beiden hebben in bun jarenlange omgang met ue edele viervoeters een schat aan ervaring opgedaan. Suus 's het omgaan met paarden als bet ware met de paplepel in sloten. „Ik ben tussen de Paarden opgegroeid en heb aar een enorme voorliefde aan over gehouden", zegt ze. ..Als 18-jarige werd zij in a37 lid van de in dat jaar op- gwichte Oranjeruiters. Als Jeugdige amazone mocht zij verigens niet overal starten, nder andere de toenmalige Pastoor uit Zuiddorpe verbood aar deel te nemen aan wed- rijden in zijn parochie. Iets kan*r 20 n°g a'tij niet over u't Bram werd in 1940 lid van Oranjeruiters. Zijn oplei- bg in het omgaan met paar- pn krees hii bii de cavalerie in I doo in mil „De ge dist wal ruil een het gro spo alle vid zeg L ruil die] doo bou haa lief stas om toer lanj wee doo alti; bij ook hun gelr zij D Axe deei maj dan kan sier E

de Stem | 1984 | | pagina 8