eA! Fransen niet gerust op uitslag 6 Schapers verslaat Spaans kampioen SSi 'IS| Frans kamp: een gesloten vesting Derks stapt op: geen directe gevolgen NAC Scifo: nieuw voetbalwonder Stee aert, ok, sport op TV |Zes Nederlandse pielrensters in ITour de France Van Houwelingen geeft op in Midi Libre McEnroe en Connors in finale Queens Nederlander in Formule I GP Canada Geschorsten sturen telegrammen lijke, imer, 9 itueel n cm O OP VAN EEN OODS EN 11 VAN GENT rneuzen idijke, dag 27 juni 1984 om aurant „de la Bour- ade 67, over te gaan achtens artikel 1223 in 2 wooneenheden, e en gelegen te Sas ^mbachtenstraat 14, an erfpacht van de il 2039, welke grond ;nte Sas van Gent en en kennelijk uitge- te als na kadastrale n bindende wijze zal iet perceel gemeente immer 4034; staande en gelegen ie Vier Ambachten- t recht van erfpacht 30 april 2039, welke le gemeente Sas van ;nd als een kennelijk ;rootte als na kadas- r partijen bindende steld van het perceel t, sectie C nummer i en b (totale grootte 8 dagen na toewij- n binnen 30 dagen na :rzoek van de notaris g of bankgarantie te alow is in strijd met ïrhuurd. aanvaard onder ge- de huurovereenkom- 350.- per maand), intore van voormelde STEM-24 postzegel naar: Door Theo Vaessen lllAJJTES - In het gisteren I bloedhete Nantes, geboorte led van Jules Verne, lijkt lfriro 84'. de Franse benaming I «ga bet Europese voetbalkam pioenschap, nog ver weg. Hoe- loei de Belgische équipe in de I namiddag vanuit Lille in Nan- lies arriveerde met een vlieg tuig van Air France, neemt I iedereen hier liever een zonne- dan dat hij zich druk I naakt over het duel dat pas morgenavond wordt gespeeld. Het Franse voetbalhart mag in Nantes dan wel sterk klop pen voor de équipe van coach Hidalgo, maar in een tempera tuur zoals die op dit moment tussen Parijs en de Franse ha venstad aan de Loire heerst, maak je je over andere dingen dan voetbal vrolijk. Nantes is een echte voetbal- stad, waar de eerste divisie club Nantes vrijwel ieder sei zoen deelneemt aan een Euro pacuptoernooi. Nantes heeft drie stadions. Het stadion 'De la Beaujoire', het nieuwste van de drie, is morgen om kwart over vijf het middelpunt van het duel van de waarheid. Frankrijk-België staat op het programma met als inzet een plaats in de halve finales. De Fransen voelen zich niet gerust over de afloop van dit duel. Hoewel ze zich gesteund weten door zo'n 40.000 uitzin nige supporters, is hen de schrik om het hart geslagen na het zien van de beelden van België-Joegoslavië. Zij moeten so wie so Amoros, de verdedi ger met een perfekte kopstoot, op last van de Uefa voor drie duels missen en dat is een groot verlies, ook in aanval lend opzicht. Bondscoach Mi chel Hidalgo zat woensdag in Lens nagelbijtend op de tribu ne om zijn komende tegen standers te ontleden. Na de wedstrijd wilde hij geen zin nig commentaar geven op de dingen die hij ver beneden zich op het veld had gezien. „Wij hebben geen Scifo, wij hebben geen Pfaff", mompelde hij na lang aandringen. En toen volgde nog een aantal cli- ché's waar niemand wakker van zal liggen. Vandaag speelt Michel Pla- tini, de voetbalvedette van Frankrijk bij uitstek, zijn 50e interland. Een jubileum dus. De vraag is, zo stellen vele Franse kranten, of zijn ster juist in zijn jubileuminterland niet zal verbleken, als hij de ster van Vicinzo Scifo kruist. 250 Miljoen voor Amsterdam '92 Zaterdag I Nederland II, 17.05 uur; I Frankrijk-België. I Nederland II: 20.20 uur; Dene- I marken-Joegoslavië. Zondag Nederland I, 17.05 uur; Duits- d-Roemenië. I Nederland I, 20.20 uur; Portu- I gal-Spanje. I EINDHOVEN (ANP) - De I iportcommissie van de KNWU I lieeft zes wielrensters gekozen 1 loor de Ronde van Frankrijk Ivoor dames. De Nederlandse [ploeg, die geleid wordt door I Ben Scheperkamp, bestaat uit I Petra de Bruijn, Heieen Hage, I Mieke Havik, Hanneke Lie- I verse, Conny Meijer en Rita I limpers. Reserve is Gonnie Brou- mis. Eerder had de sportcom- missie drie rensters geselec- d voor de Olympische wegwedstrijd in Los Angeles. I Daar wordt Nederland verte genwoordigd door Thea van I Rijnsoever, Henny Top en I Leontien van Lienden. Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - Het kabinet gaat in principe akkoord met de aanmelding van Amsterdam als kandidaat plaats voor de Olympische Spelen van 1992. Premier Lubbers deelde gisteren na afloop van het kabinetsberaad mee, dat de overheid bereid is even tuele tekorten af te dekken tot een maximum van 250 miljoen: het rijk voor 90 en de gemeente Amster dam voor 10 door Theo Vaessen ORVAULT - Het Franse verblijf in Orvault, ongeveer tien kilo meter buiten Nantes, was gisteren als een vesting; het enige kamp dat tijdens dit EK-toernooi zo streng bewaakt wordt door politie. Frankrijk, nog altijd favoriet voor de Europese titel, houdt iedere geïnteresseerde het liefst buitende deur, de media mogen slechts een half uurtje hun licht opsteken, supporters worden gemeden als de pest. Michel Platini gaf gisteren tingen van de Rode Duivels te- toe dat de druk om vooral te- gen Joegoslavië heeft zitten gen Belgiëte presteren erg kijken, gelooft hij niet dat Bel- groot zal zijn. gië in dit toernooi onklopbaar „Ik zal ongetwijfeld verge leken worden met Enzo Scifo", weet hij met zekerheid. „Maar geen enkele vergelijking zal opgaan. Ik ben een speler die doelpunten maakt, Scifo be reidt ze voor." Hoewel Platini toegeeft met veel respect naar de verrich- De commissie-Wagner, die het kabinet van een positief advies heeft voorzien, zal maandag de achterliggende overwegingen toelichten. De feitelijke aanmelding van Amsterdam grijpt plaats tij dens de komende zomerspelen in Los Angeles. Voor 1 juli '85 zal een commissie van verte genwoordigers van het minis terie van WVC, het Neder lands Olympisch Comité en de gemeente Amsterdam een de finitieve opzet maken van de infrastructuur en de organisa tie van de Spelen in Neder land. Een tweede commissie van vertegenwoordigers van de meest betrokken departe menten, het bedrijfsleven en de gemeente Amsterdam zal tegelijkertijd de financiële consequenties nader in kaart brengen. Uitgangspunt daar net dan een definitief besluit. „We gaan er nu hard tegen aan en zullen de voorbereidin gen onverminderd voortzet ten," Dit heeft burgemeester Van Thijn van Amsterdam vrijdag via een woordvoerder meegedeeld als reactie op de beslissing van het kabinet over de kandidatuur van de hoofdstad voor de Olympische Spelen in 1992. Amsterdam zal zich tijdens de Olympische Spelen in Los Angeles samen met het rijk en het bedrijfsleven als kandi daat presenteren. De totale kosten van de presentatie worden geraamd op twee mil joen gulden, maar Amsterdam hoopt dat het rijk en bedrijfs leven daarvan de helft beta- ien. Lubbers zei vrijdag tijdens zijn wekelijke persconferentie bij is het saldo van baten en dat het kabinet in beginsel lasten zoveel mogelijk op nul te doen uitkomen. Uiterlijk augustus 1985 neemt het kabi- Van onze sportredactie BREDA - Frans Derks heeft zich teruggetrokken uit de sponsorgroep rond NAC. De oud-scheidsrechter betaald voetbal heeft het bijltje er bij neer gegooid uit onvrede met het huidige NAC-bestuur. Derks, gisteravond niet voor commentaar bereikbaar, ventileerde zijn ongenoegen deze week in het weekblad Aktueel. „Het huidige NAC-bestuur herbergt veel te wei- lig voetbalverstand. Wij hebben de club door onze finan ciële injectie er bovenop geholpen. Op grond daarvan heb ik twee bestuurszetels geëist, maar daar werd ijskoud niet op gereageerd. Ik voel me, en nu spreek ik alleen voor mezelf, te goed om waterdrager te zijn. Ik wil be- leidsman zijn". Het opstappen van Derks heeft geen directe gevolgen voor NAC. Guus Roffelsen, een van de stuwende krach ten van de sponsorgroep: „Wat Derks doet, is voor zijn verantwoording. Hij doet wel meer uitlatingen, waar hij later weer op terugkomt. In eerste instantie sluiten wij ons niet bij hem aan, hoewel wij het met zijn bezwaren tegen het NAC-bestuur wel eens zijn. Het sponsorfront gaat door. Maar er zal nog wel een hartig woordje ge sproken worden. Voordat wij met ons goede geld op tafel zullen komen, moeten er eerst zinnige afspraken zijn. Een van onze eisen is in ieder geval dat wij een stuk of zes man in de ledenraad willen hebben. Wij willen een dui delijke inspraak hebben. Het budget mag namelijk niet Bodemloos blijven. Medio volgende week zullen wij met het NAC-bestuur om de tafel gaan zitten. Als in dat ge sprek onze eisen niet worden ingewilligd, dan blijft de geldkraan gesloten". Willi. RUIASSIMI'NI Amateurs: 1 Rainiër Valkenburg, Bergen op Zoom, 211 punten, 2 Ed win Rovers, Roosendaal 202,3 Matti de Baat, De Heen 168,4 Toon v.d. jjeen, Bruinisse 150, 5 Jos Gevers, Rijsbergen 130, 6 John de Crtom, Uoogerheide 129, 7 Corné Heeren, St. Willebrord 126, 8 Thijs Fase, Uud Vossemeer 121, 9 Martin Iriks, Bergen op Zoom 114,10 Ferry van Bergen op Zoom 111, 11-12 Werner Wieme, IJzendijke, René fbast, Rijsbergen 110, 13-14 Anjo van Loon, St. Willebrord, Adrie de "«essehalk, Axel 105,15 Pierre Raas, 's Heerenhoek 104 pnt. Junioren: 1 Ruud Zijlmans, Oud Gastel, 251 punten, 2 Patrick Bol, Hoeven 195, 3 Corné van Rijen, Hoeven 190, 4 André de Bruyn, St. Willebrord 151, 5 Patrick Tolhoek, Yerseke 145, 6 Willem van Loen- noiit, Nieuw Vossemeer .144, 7 Johan de Bruyne, Rilland Bath 138, 8 i' de Wit, Zegge 137, 9 Jac Nieuwkoop, Roosendaal 122, 10 Antoin uoense, Ovezande 119, 11 N. Schrauwen, Terheijden 131, 12-13 Peter wouters, Zundert, Cees Schouwenaar, Goes 107,14-15 André v.d. Lin- °of, Etten-Leur, T. Post, Oosterhout 103 pnt. Nieuwelingen: 1 Paul Barten, Zevenbergen, 288 punten, 2 Kees Smits, 'Undert 286, 3 Anton Tak, Oud Gastel 251, 4 Jan van Steen, Fijnaart 5 J. van Ginneken, Etten-Leur 169,6 Jos Bol, Hoeven 165, 7 Pierre 2aast Rijsbergen 155, 8 R. Tak, Oudenbosch 146, 9-10 J. Melsen, Roosendaal, J. Brans, Rucphen 135,11 Bert Vermunt, Etten-Leur 129, Jos v.d. Luytgaarden, St. Willebrord 121,13 Jan v.d. Ameelen, Ter- "zen 112,14 C. Voogt, Breda 111,15 J. van Schaik, Oost-Souburg 109 Punten. 'ronduit positief' staat tegen over het initiatief de Olympi sche Spelen van 1992 naar Amsterdam te halen. De toe gezegde garantie van 250 mil joen gulden (90 procent voor rekening van de overheid) is op zichzelf niet het uiterste waartoe het kabinet wil gaan. Lubbers liet doorschemeren dat het wel wat meer zou mo gen worden gelet op het even tuele inflatiecijfer zoals dat zich tot aan 1992 zou kunnen ontwikkelen. Hij stelde evenwel dat in dien binnen twee jaar al zou blijken dat Amsterdam zich heeft verrekend en dat het te kort zou uitkomen op bijvoor beeld het tienvoudige, de hele zaak wat het kabinet betreft van de baan is. De regering heeft tot nog toe zekerheid over de aspecten van veilig heid en openbare orde. Wat betreft de raming van de op brengst van bijvoorbeeld pu bliciteit is nog geen duidelijke indicatie. VILLEFRANCHE DU ROUERGUE (ANP) - De drie- voudig winnaar van de berg prijs in de Ronde van Spanje, Jose Luis Laguia heeft de tweede etappe van de Midi Li bre op zijn naam geschreven. Dominique Garde verstevigde zijn leidende positie in het al gemeen klassement, waarin hij sleehts twee serieuze con currenten (Durant en Vigne- ron) heeft. Adri van Houwelingen, uit de ploeg van Godefroot en Raas, gaf onderweg op. De overige Nederlanders bevon den zich in het peloton. Uitslag tweede etappe: 1. Jose Luis Laguia (Spa) 169 kilometer in 4 uur 30 minuten en 25 seconden (met tijdvergoeding 4.30.15) gemiddelde snelheid 37,497 kilometer per uur; 2. Jean-Claude Bagot (Fra) 4.30.47 (4.30.42); 3. Jean-Rene Bernaudeau (Fra) 4.30.47 (4.30.45); 4. Gilles Mas (Fra) 4.30.48; 5. Robert Forest (Fra) 4.30.50; 6. Dominique Garde (Fra) 4.30.51; 7. Francis Castaing (Fra) 4.30.58; 8. Eric Dall'Armellina (Fra); 9. Jean-Francois Rault (Fra); 10. Ad Wijnands (Ned); 31. Joop Zoetemelk (Ned); 42. Jan Raas (Ned); 49. Hennie Kuiper (Ned) allen in dezelfde tijd als Cas taing; 63. Jaques Hanegraaf (Ned) 4.36.05; 67. Leo van Vliet (Ned) 4.40.44 81. Gerrit Solleveld 4.50.59; 83. Henri Manders (Ned) 4.53.34. Opgegeven: Adri van Houwelin gen (Ned). Algemeen klassement: 1. Garde 9.46.10; 2. Mare Durant (Fra) op 14 seconden; 3. Alain Vigneron (Fra) op 16 seconden; 4. Laguia op 16.35; 5. Bernaudeau op 16.46; 6. Jean- Claude Bagot (Fra) zelfde tijd; 7. Patrick Bonnet (Fra) op 16.55; 8. Forest op 16.56; 9. Castaing op 16.57; 10. Raas op 16.58; 16. Wijnands op 17.04; 24. Zoetemelk op 17.07; 36. Kuiper op 17.10; 58. Hanegraaf op 18.13; 70. Van Vliet op 31.40; 76. Sol leveld op 38.21; 82. Manders op Van onze sportredactie AMSTERDAM - De Ne derlandse tennisspeler Mi- chiel Schapers Spanjaard Juan Aguilara. Het was de eerste partij in het kader van de ontmoeting Neder- land-Spanje voor de twee de ronde van het toernooi om de Davis-beker (Euro pese zone). De setstanden waren 8-6, 8-6, 2-6, 2-6 en 6-3. De partij duurde drie en een half uur. Na de eerste dag van de tennisontmoeting tussen Nederland en Spanje in de tweede ronde van het toer nooi om de Davisbeker is de stand 1-1. In de tweede partij van de avond won de Spanjaard Sergio Casal in drie sets van Huub van Boeckel. De setstanden waren 6-2,6-2 en 6-4. Met een gepijnigde blik naar het door een kunst stof overkapping gefilterde zonlicht erkende Juan Aguilera dat Okkers vlucht naar binnen rede lijk succesvol is begonnen. Het Nederlands Davis Cup-team nam op het snelle tapijt van de Frans Otten-hal naast het Olym pisch Stadion tegen de ver wachting in de leiding te gen Spanje. In het meer dan drie en half uur du rend service- en volley duel zegevierde de 24-jari- ge Nederlandse kampioen Michiel Schapers over de twee jaar jongere Spaanse nummer 1, Aguilera. Op gravel zou de wed strijd, gezien het stands verschil: nummer 149 te gen nummer 16 van de we reldranglijst een race tus sen een Lelijke Eend en een Cadillac zijn geweest, maar binnen betaalde Schapers betere serveer en volleytechniek uitein delijk meer uit dan de pas- seerslagen en rynning-lobs van zijn tegenstander. Spanje had zich zeer con- centieus op dit treffen voorbereid. De ploeg streek al anderhalve week gele den in Amsterdam neer en kreeg pas zes dagen later gezelschap van de Neder landers, die eerst nog een toernooitje op gravel in Bieleveld afwerkten. Des ondanks slaagde de Spaan se Davis Cup-aanvoerder Manoio Santana er niet in zijn troef ervan te door dringen dat partijen op snelle banen in het voor- vak worden gewonnen. Schapers begreep dat wel, al had de lange Rotter dammer minstens zoveel moeite zijn eerste service het benodigde effect mee te geven als Aguilera. „Ik denk dat het een LONDEN (Rtr) - De Amerika nen John McEnroe en Jimmy Connors hebben zich vrijdag avond geplaatst voor de halve finales van het toernooi van Queens. McEnroe had op het gras van Queens geen enkel probleem met de Zuidafrikaan Danie Visser (6-3, 6-4). Con nors ging sleehts met moeite over naar de halve-eindstrijd. Uitslagen kwartfinales heren enkelspel: John McEnroe (Vst) - Danie Visser (Zaf) 6-3, 6-4 Jimmy Connors (Vst) - Tim Mayotte (Vst) 7-6,1-6,9-7 Rodney Harmon (Vst) - Russel Simpson (Nzl) 6-4, 7-5 Leif Shiras (Vst) - Guy Forget (Fra) 6-4, 7-5 Michiel Schapers trekt een verbeten gezicht tijdens zijn partij tegen de Spanjaard Aguilera. - fotoanp goede les voor hem is ge weest", zei Schapers met een vanzelfsprekendheid alsof hij dagelijks van knapen van dit kaliber wint, terwijl het in feite zijn eerste overwinning uit zijn hele carrière was op iemand uit de top twintig. „Hij speelde zo nu en dan een geweldig hoog tempo, maar hield dat niet vast." Schapers' poging tot relativering was terecht. Want op de binnenbanen is de Spanjaard zo groen als gras. Hij acteerde dit jaar in de kwalificatie-toer nooien van Madrid, Brus sel en Rotterdam zonder een partij te winnen. MMB Door Theo Vaessen NANTES - Hij bleef gisteren als een van de weinige Rode Duivels op zijn kamer in hotel Frantel, daar waar de Belgische voetbalselec tie zich voorbereidt op het belangrijke treffen tegen Frankrijk, vanavond in Nantes. Ver borg hij zich nu al voor de media of wilde hij niet op de voorgrond treden en aUe belang stelling naar zich toetrekken? Hoe het ook zij, voetbalminnend Europa heeft Vincenzo Scifo - 18 pas - het nieuwste voetbalwonder, ont dekt. Het was eigenlijk Constant Vandenstock, de voorzitter van Anderlecht, die Scifo voor de leeuwen durfde te gooien. Trainer Van Himst vroeg Scifo of hij zijn debuut in het eerste team nu al aan zou kunnen en toen hij met al zijn spontaniteit bevestigend antwoordde, zette van Himst zijn twijfels op zij en stelde hem op 15 oktober van het vorig jaar in Ant werpen voor aan het publiek. Een debuut dat Scifo bekroonde met een doelpunt. Wat goed is komt snel. Een gezegde dat zon der enige twijfel voor Vincenzo Scifo opgaat. Hij heeft vrijwel alles dat een voetballer tot een wereldster kan maken. Bovendien be schikt hij over een flegma, dat uniek genoemd moet worden. Daar waar spelers van zijn leeftijd nog moeten leren hoe om te gaan met de pers, met eigen collega's en met tegenstan ders, maakt Scifo, ook buiten het veld, een zo danige zelfverzekerde indruk dat je niet één moment de indruk krijgt dat je nog met een tiener te maken hebt. „Mijn droom een goede voetballer te wor den is al voor een stuk bewaarheid," sprak de kersverse Belg gisteren. „Maar alles kan een stuk beter. Ik sta pas aan het begin van een carrière die veel leuke dingen voor mij in pet to kan hebben. Ik ben vooral blij voor mijn vader dat ik goed heb gespeeld tegen Joego slavië, voor het front van miljoenen televisie kijkers ook. Hij was al blij dat ik in het EUFA Cup-toernooi met Anderlecht goed heb ge presteerd, maar goed voetballen in een EK- toernooi moet hem nog veel meer voldoening geven. Ik ervaar de belangstelling rond mijn persoon positief, maar ik staar me er niet blind op. Ik heb me al lang geleden ingeprent datje veel en vaak moet relativeren. Een goe de wedstrijd duurt maar negentig minuten, de belangstelling er na een dag en dan moet je wéér presteren. Ik weet zelf nog niet of ik kan opbrengen wat iedereen verwacht van mij in de toekomst." Scifo is spelverdeler van de Rode Duivels, een blikvanger dus. Gevraagd naar zijn han delsmerk, antwoordt hij bescheiden. „Dat heb ik niet. Ik doe gewoon mijn best om te presteren en probeer mijn steentje aan welke wedstrijd dan ook bij te dragen. Ik voel aan wanneer het nut heeft een duel aan te gaan of achter een bal aan te lopen. Ik ga goed met mijn krachten om. Lopen om op te vallen bij het publiek, zodat het zegt: die Scifo werkt hard en heeft een grote inzet, is mijn stijl in ieder geval niet." Guy Thijs, de bondscoach van België, pro beert Scifo's prestaties te nivelleren. Hij praat liever over de prestaties van de totale groep dan over de persoonlijke prestaties van Enzo Scifo. „Een terechte benadering van Thijs. In voetbal ben en kun je alleen niets, alleen win je ook geen wedstrijden, je kunt hoogstens een bijdrage leveren aan het geheel. Voetbal is een collectieve sport, waarin je eerst moet zorgen dat je elkaar verstaat en begrijpt. Dan kun je toch soms opvallen met een individuele actie." Het verhaal gaat dat Scifo tijdens het WK- toernooi in Spanje, twee jaar geleden nu, op vakantie was in het geboortedorp van zijn ouders op Sicilië. Gebiologeerd volgde hij daar de wedstrijden via de televisie en de sfeer rondom dat Wk-gebeuren boeide hem enorm. Toen droomde hij van de dag dat hij het shirt van de 'Azurri' zou kunnen aantrek ken. De mensen rondom hem stippelden echter andere levenslijnen voor hem uit. Hij heeft nu twee paspoorten, kan tot zijn 26-jarige leeftijd nog de Italiaanse nationaliteit dragen, al mag hij niet meer als voetballer voor Italië uitko men, hetgeen vele Italianen verdriet zal doen. „Ik krijg nauwelijks opdrachten mee van Thijs als we spelen", verklapt Scifo. „Hij weet inmiddels al wat ik wil en wat ik kan. Hij weet ook dat ik de voetbalsport serieus bena der en dat ik altijd in dienst van het elftal spel. Je zult me dan ook zelden in de voorste linies zien, want ik ben er niet op uit om te scoren. Ik bereid de doelpunten voor, maar als ik in een goede positie voor het doel verschijn, ja, dan aarzel ik geen moment." „Enzo.en de anderen", schreef de dag na het duel België-Joegoslavië het Franse sport dagblad TÉquipe. „Geef de bal maar aan Scifo", luidde het op schrift boven het wedstrijdverslag van Het Laatste Nieuws uit Brussel. Wat zou de 1,75 meter grote en 70 kg we gende Enzo Scifo tijdens 'Euro '84' voor de voetballiefhebber en België nog meer in petto hebben? zal zijn. „Frankrijk en België heb ben nu beide twee punten. Toch betekent dat niet dat een van beiden niet uitgeschakeld kan worden voor de halve fi nales. Een nederlaag kan vol doende zijn om voortijdig naar huis te worden gestuurd. Ver geet niet dat de Denen ook nog twee duels voor de boeg heb ben. De strijd is dus nog open. Na vanavond weten we meer." Platini onderstreept nog eens dat hij na het WK-toer- nooi in Mexico onherroepelijk zal stoppen met profvoetbal. „Het is dan mooi geweest. Ik ben nu 28 jaar en op interna tionaal niveau al vanaf 1976 actief. Toen speelde ik met Frankrijk mijn eerste inter land tegen Tsjecho-Slowakije. Mijn mooiste interland in ai die jaren vind ik nog steeds het duel met West-Duitsland tijdens de Mundial, toen we in Sevilla gelijkspeelden (3-3)." Platini, ook komend seizoen nog onder contract bij Juven- tus, spreekt, zo blijkt later, vloeiend Italiaans. Hij schrijft zelfs een column in de Corrie- re della Sera, zonder hulp van bevriende journalisten. „Mijn grootvader was een Italiaan", legt hij uit. „Toch heb ik me de Italiaanse taal weer helemaal eigen moeten maken, omdat mijn ouders alleen Frans met me spraken." DEN HAAG (ANP) - Er is weer een Nederlandse coureur actief in de Formule-I-racerij. Huub Rothengatter, de 28-ja- rige rijder uit 't Gooi, neemt dit weekeinde deel aan de Grote Prijs van Canada, op het circuit van Montreal. Rothengatter, die donder dag tot een akkoord kwam, neemt in het Spirit-team de plaats in van de Italiaan Mau- ro Baldi, die in de 24-uursrace van Le Mans start. Rothengat ter heeft van Spirit-directeur Coppuck de verzekering ge kregen, dat hij tenminste aan alle Formule-I-races in Euro pa, inclusief die om de Grote Prijs van Nederland op Zand- voort, kan deelnemen. Rothengatter heeft ervaring opgedaan in de Formule II en de lange-afstandsraces. Hij was van plan dit jaar zijn heil te zoeken in Amerikaanse ra ces. De Spirit, met de Hart- turbomotor, is dit seizoen niet in de top van het F-I-klasse- ment te vinden. De Franse autocoureur Alain Prost, de leider in de strijd om het wereldkam pioenschap formule 1, heeft bij de eerste officiële training voor de race om de Grote Prijs van Canada de beste rondetijd verwezenlijkt: 1. minuut en 26,477 seconden. Van onze verslaggever NANTES De geschorste in ternationals van Standard Luik en de spelers van Ander lecht hebben gisteren een ge lukstelegram naar het verblijf van de Rode Duivels in Nantes gestuurd. In hotel Frantel werd vooral de boodschap van de Standard-spelers Meeuws, Plessers, Daerden, Vanders- missen en Preud'homme met enige hilariteit begroet. „Ze willen hun toekomst als inter national natuurlijk veilig stel len", merkte Jean-Marie Pfaff op toen hem de vraag werd ge steld of hij dit sympathieke gebaar apprecieerde. In beide telegrammen wer den de Belgische internatio nals en bondscoach Guy Thijs ook veel succes toegewenst voor het komende duel met Frankrijk, vanavond in Nan tes.

de Stem | 1984 | | pagina 7