Te weinig aandacht voor oostelijk deel provincie 2500 Gulden van Jansenius voor 6 Nederland Stater Fikse vervals betaall In Nieuw-Namen en Graauw Atoomschuilkelder in het prikkeldraad VAN DE 54-DELIGE SERIE „400 JAAR TERNEUZEN DE AFGELOPEN WEKEN GEPLAATST IN DAGBLAD DE STEM, GEVEN WIJ 'N BOEKJE UIT. „400 JAAR TERNEUZEN" STRAKS IN BOEKVORM Western- weekeinde in Clinge Zaalvoetbal in Hulst ZATERDAG 16 JUN ZATERDAG 16 JUN11984 VANZEELAND T22 PAGINA ZEELAND politierapport GRAAUW/NIEUW-NAMEN - In één uur tijds is deze week 14 dagen zelfwerkzaamheid van leden van VV Graauw verknoeid. ARBITERS ACTIEF INSCHRIJFBON AXEL OVER BELEIDSPLAN RECREATIE: OPBRENGST GESLAAGDE RECORDPOGING 'SCHOOLZITTEN' Staten achter sociaal- economisch beleidsplan r.k. kerkdiensten Axel Hulst Kloosterzande Terneuzen ZIEKENHUIS Ruim 56 milh subsidie voor fietspad Philippine Wandeltochte Rode Kruis Cadzand-Bad POLITIERECH Onvrede over behandeling voetbalvelden GOES - Bij houthandel Van R. BV aan de Houtkade zijn don derdagnacht een groot aantal pakken koffie en suiker en diepvriesmaaltijden gestolen. Tevens werden drie automa ten en een vrieskist openge broken. Men was het gebouw binnen gekomen door het for ceren van een deur. GOES - Bij een inbraak in de woning van mejuffrouw W. D. aan de Jozef Israëlstraat is een aantal sieraden gestolen. Men was binnen gekomen door het verbreken van een ruit in de voordeur, waarna men deze gemakkelijk kon openen. GOES - Uit de kantine van de lagere technische school aan de Bergweg te Goes zijn don derdagnacht bij een inbraak tien flessen wijn gestolen. Men had zich toegang verschaft door het vernielen van een ruit. HULST - Onbekenden hebben in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken in de lts De daders zijn vermoedelijk binnen gekomen via een raam aan de achterzijde van het schoolgebouw. Er werden on der andere een haakslijper en een combinatietang vermist. SINT JANSTEEN - Gister middag om 12.45 uur vond op de Brouwerijstraat een aan rijding plaats tussen een be stelauto en een personenauto. Hierbij ontstond materiële schade. De personenauto eigendom van J.v.D. uit St. Jansteen stond geparkeerd. De bestuurder van de bestelauto J. v.d. P. uit Terneuzen reed te dicht langs de auto en er daar door tegen aan. TERNEUZEN - Vermoedelijk door een foutieve inhaalma noeuvre geraakte de automo bilist C. de S. uit Terneuzen gisteravond van rijksweg 61 tussen Terneuzen en Sluiskil. Hij kwam via de berm op het rijwielpad en sloeg vervolgens enkele keren met zijn voertuig over de kop. Daarbij werd de personenauto geheel vernield. De bestuurder werd licht ge wond. Van een onzer verslaggevers Nauwgezet hadden deze actieve sportliefhebbers het voetbalveld in Graauw op diverse plaatsen omge spit, gelijkgemaakt, van graszoden voorzien en bere gend. Tot afgelopen dinsdag een loonwerker, in opdracht van de dienst Gemeentewerken van Hulst, met zwaar mate riaal een fikse hoeveelheid zand op het veld kieperde. Ge volg diepe voren over het hele veld en verse graszoden die bedolven werden onder een centimeters dikke laag zand. Voorzitter J. Kips van W Graauw is diepbedroefd. „Op deze wijze wordt de zelfwerk zaamheid van onze leden toch wel erg op de proef gesteld". Hij liet het er overigens niet bij zitten. Sportwethouder Kayzer werd opgetrommeld. „Het zag er treurig uit", zo zei deze. „Maar Gemeentewerken heeft beloofd alles op alles te zetten om de zaak in orde te maken. Maar het is wel jam mer. Kennelijk is er weinig coördinatie bij Gemeentewer ken". Wethouder Kayzer is ook op de hoogte van de problemen waarmee VV Nieuw-Namen kampt. Hier beklaagt voorzit ter A. de Block zich over het feit dat zand is gestrooid op het voetbalveld op plaatsen waar dat niet nodig is. „Of er ooit gras op die plaatsen zal groeien is een grote vraag. Maar de ervaringen van de laatste jaren hebben ons de lust ontnomen nog enige zelf werkzaamheid ten toon te spreiden. Vorig jaar moest het veld belucht worden, zei Ge meentewerken. Wat lieten ze doen: vijf centimeter brede voren in het veld trekken, nu vraag ik u?" Een vervelende ervaring deed men in Nieuw-Namen op met het snoeien van bomen en struiken rond het veld. „Er is onnodig gesnoeid. Zo werden bij voorbeeld boomstammen tot een meter boven de grond afgezaagd. Maar bomen voor de kantine liet men onge moeid. Wij besloten hier drie bomen weg te halen om zo doende een beter uitzicht uit de kantine en meer licht erin te krijgen. Een paar weken la- AXEL - In afwijking van wat op het jaarprogramma staat ver meld houdt de ontspanningscommissie van de scheidsrechters- vereniging Zeeuwsch-Vlaanderen op zaterdag 23 juni een ge combineerde puzzel-auto-wandeltocht. De start is om 14.00 uur in het Axelse bos bij het parkeerter rein van de voetbalvereniging AZW. Liefhebbers die aan de tocht deel willen nemen, moeten om 13.45 uur present zijn. De autotocht zal maximaal drie kwartier duren. (ADVERTENTIE) Wij laten de artikelen en fotos als boekje herdrukken. U kunt er voor inschrijven wanneer u Voor 16 juni ƒ10.- aan ons overmaakt. U kunt dan het boekje v.a. half juli op ons rayonkantoor Terneuzen af komen halen. Wilt u het boekje thuisgestuurd hebben dan 10.- 2.50 verzendkosten overmaken. Stuur de bon plus betaalcheque aan: De Stem afd. promotions, Postbus 3229,4800 MB Breda Of afgeven op ons rayonkantoor Terneuzen. Naam Adres: Postcode:Woonplaats: ter kregen we een rekening van de gemeente van 101,15. De drie weggehaalde bomen werden ons inrekening ge bracht. Alsof we hout-diefstal hadden gepleegd", zegt De Block. Voor wethouder van Ge meentewerken G. v.d. Voorde is het sturen van die rekening een normale zaak. „Je kunt toch niet toestaan dat huur ders van sportvelden, waarin wij miljoenen geïnvesteerd hebben, zomaar aan het bo men rooien slaan. Men had dat toch minstens kunnen vragen. En de gestuurde rekening be treft uitsluitend de waarde van het gerooide hout, want daar hebben wij niets meer van gezien". Wat Graauw betrof zei de heer Van de Voorde dat er in derdaad met te zwaar mate riaal (dat ook te zwaar bela den was) is gereden. „Gemeen tewerken zal er alles aan doen de velden optimaal in conditie te krijgen. Dat kost extra- geld, maar het is niet anders". Overigens betreft dat niet het aanbrengen van graszoden. „Dat is boter aan de galg ge smeerd, daarvan zie je in no vember niets meer. Maar als verenigingen dat zelf willen doen hebben ze onze zegen". CLINGE - De SV Schutterij te Clinge houdt dit weekeinde voor de zesde maal een wes tern-weekeind op het schiet- terrein van de vereniging aan de Statenboomweg te Clinge. Het schietterrein is omgedoopt tot Ford States Tree. Het weekeinde duurt tot zondag middag 16.00 uur. Uit het aantal inschrijvin gen, 180, concludeert voorzitter W. van Tienen, dat de deelna me aan de verschillende schietonderdelen, waaronder pistoolschieten, revolverschie- ten, vrij geweerschieten en standaard geweerschieten groot zal zijn. Voor de kinderen zijn er di verse kinderspelen opgezet en tevens kan het leukst verklede kind een prijs winnen. De kin deren worden in de gelegen heid gesteld om pony te rijden. Vanavond is er een barbeque en zal er een country-en-wes- tern orkest de deelnemers op een gezellige manier verma ken. Eveneens is er vandaag, na afloop van de officiële wed strijden, gelegenheid tot ka- nonschieten. Wie de cowboys weer wil zien rondlopen aan de Statenboomseweg, kan dit het komende weekeinde naar hartelust doen. HULST - Vanavond en mor genmiddag is Den Dullaert het strijdtoneel van twee zaal voetbal toernooien. Vanavond is het toernooi, dat om 19.00 uur begint, georganiseerd door Torro Hulst. De deelnemende ploegen zijn: Torro Hulst, de families Bisschop en Cornelis- se uit Hulst, De Putters, Ter neuzen, Texaco Boys, Hulst en De Vliegere, Hulst. Scheids rechters zijn de heren Taggart en Verbracken. Voor morgen heeft de fami lie Heirman, van de jeugdaf deling van W Steen, een in ternationaal toernooi voorbe reid. Dit toernooi begint om 12.00 uur. Deelnemende ploe gen zijn: Heilweg '29, Duits land; VVS Stekene, België; Dow Chemical, Terneuzen; SDO, Lamswaarde en W Steen, Sint-Jansteen. De prijs uitreiking van dit toernooi is om 16.00 uur in De Kroon te Sint-Jansteen. Van een onzer verslaggevers AXEL - Het Axelse college van B en W vindt dat in het ontwerp-beleidspian Recrea tie en Toerisme in de provincie Zeelandslechts geringe aan dacht wordt geschonken aan de ontwikkeling van het oostelijk gedeelte van de pro vincie. „Naar onze mening kan al leen gesproken worden van een goed provinciaal beleid als er naar gestreefd wordt om in alle delen van Zeeland toeris tische aantrekkinspunten te vormen of te versterken. Al leen in dat geval kan gespro ken worden van de verkoop van de (gehele) provincie Zee land als toeristisch produkt en is er geen sprake van het aan bieden van her en der ver- spreide speerpunten", zo staat te lezen in een brief die het college schreef aan GS van Zeeland. In Axel wordt het ook als een gemis ervaren dat in de in het beleidsplan genoemde stuurgroep geen zetels voor gemeentelijk vertegenwoordi gers voorzien zijn. „Naar onze mening kan concreet resultaat biedend beleid alleen ontwik keld worden in samenwerking met alle belanghebbenden. De gemeenten kunnen hierbij niet uitgezonderd worden", zo staat te lezen. De mogelijkheden om mee te doen in de uitvoering van het definitieve beleidsplan worden mettertijd in Axel ter dege onderzocht. „Zonodig zullen wij een beroep doen op medefinanciering vanuit het hiervoor ingestelde recreatie fonds". Gedacht wordt hierbij aan de uitbouw van bestaande recreatiemogelijkheden in het Axelse kreken- en bossenge- bied (onder meer door aanleg van rijwiel- en ruiterpaden) en het vergroten van de naam bekendheid van Axel als koopgebied en gemeente met een grote verscheidenheid aan sportvoorzieningen. De heerA. Claessen ontvangt het geld uit handen van Wouter Siteur FOTO ERIK OSSEWAARDE Van onze correspondente HULST - De veertien hou ders van het Zeeuwse record schoolzitten hebben gisteren een gezellige avond op de RK Jansenius Scholenge meenschap, 'de school waar je 62 uur voor terugkomt', gehouden. Samen met ouders, lera ren, sponsors, verzorgers, sympathisanten en leden van het oudercomité en het schoolbestuur werd nog eens nagekaart over de geslaagde poging, die zij op 27 mei af sloten. Drie dagen en twee nachten hadden de Janse nisten met open ogen de vele lessen gevolgd onder des kundige begeleiding van de heren Cuelenaere en Bak ker. Gisteren toonden de veer tien oud-leerlingen hun dankbaarheid jegens allen die een bijdrage hadden ge leverd tot het succes van de recordpoging. Rond halt tien overhandigden de Jansenis ten trots de symbolische cheque van 2.500 gulden aan de afgevaardigde van het medisch comité Nederland - Vietnam, de heer Antoon Claassen, die hiervoor uit Amsterdam was overgeko men. Hij kwam net terug uit Dien Bien Phu en namens het comité loofde hij de leer lingen met het initiatief. Het bedrag zal gebruikt worden voor de hulp aan kinderzie kenhuizen rondom Hanoi. Midden augustus start de landelijke actie om honderd ton melkpoeder bij elkaar te krijgen. Het geld van de re- cordpogers is het startkapi taal. Tanj a Lub sprak enke le dankwoorden aan het adres van de vele helpers. Captain Carlos kreeg een boeket bloemen en een maaltijdcheque. Rector Koopmans feliciteerde de recordhouders met het be haalde succes en reikte aan ieder van hen een herinne ringsvaantje uit. Van onze correspondent MIDDELBURG - Een groep van dertig tot veertig atoompaci fisten heeft gistermiddag in Middelburg geprobeerd de door de staatssecretaris Brokx te openen parkeer- annex atoomschuil kelder in de Middelburgse binnenstad met prikkeldraad af te sluiten. Ze wilden daarmee protesteren tegen het feit dat men door de bouw van de atoomschuilkelder rekening houdt met een even tuele atoomaanval. De kelder zou volgens de actievoerders bo vendien bestemd zijn voor de hele bevolking van Middelburg, maar is die slechts groot genoeg voor de opvang van de notabe len, zo bleek uit de pamfletten die tijdens de actie werden ver spreid. De politie heeft één van de actievoerders, die de politie met eieren bestookte, aangehouden. Staatssecretaris Brokx onder vond geen hinder van de actie, omdat hij een gedenksteen moest inmetselen op een plaats die buiten het actiegebied van de de monstranten lag. De actievoerders protesteerden met hun prikkeldraadactie ook tegen het feit dat bij de vliegbasis Woensdrecht eveneens door de overheid op royale wijze van prikkeldraad bij het op richten van versperringen gebruik wordt gemaakt. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De Zeeuwse staten zijn gisteren unaniem akkoord gegaan met het pro vinciaal sociaal-economisch beleidsplan. Hoewel de frac ties verschillende kantteke ningen plaatsten kwam het niet tot wijzigingen van bete kenis. Een motie van D'66, PvdA, WD en klein links, waarin gevraagd werd de uitvoering van het actie-programma uit het beleidsplan nader te con cretiseren, werd aangehouden. Daarover zal verder gespro ken worden in de statencom missie voor economische za ken. De opstellers van de motie, ingediend door J. Boogerd- Quaak (D'66), willen dat een raamwerk wordt gemaakt teneinde tot een snelle en doel matige afwikkeling te komen van de nadere onderzoeken en beoordelingen die in het actie programma zijn aangekon digd. Dat raamwerk zal voor zien moeten worden van een tijdschema. NOORD - ZUID - BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdalena: zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Zierikzee - H. Willebrord, Mo- lenstr. 62, zat. 9 u. zond. 11 u. Hans weert - O. L. Vrouw Onbe vlekte Ontvangenis, zat. 17 u. zond. 11 u. Maria-oord, zat. 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat. 19 u. zond. 10.30 u. Rilland-Bath.- H. Jozef, ofwel zat. om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat. 19 u. ofwel zond. 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemel vaart, zat. 19 u. zond. 9.30 u. WEST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond. 8 en 10 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zat. 17 u. zond. 10 u. Tot 7 aug. elke woe. om 19 u. Eede - H. Maria Hemelvaart zat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. zond. 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 9.45 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 10.30. Huize Em- maus. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Paulus, Lombardstr. zat. 19 u. zond. 10 u. Kerkcentrum De Hoeksteen, Ro zenburglaan, zond. 11.30 u. Vlissingen: Paauwenburg. Kerk centrum Open Hof, A. Gogelweg: zond. 11 en 19 u. Lieve Vrouwe- kerk, Singel: zat. 19 en zond. 9.30 u. Souburg - Martinuskerk. zond. 10 u. Domburg- Willibrorduskerk- zond. 8.45 u. OOST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Clinge - H. Hendrikus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11.30 u. Graauw - Maria ten Hemelope- ning. zat. 19 u. zond. 9 u. St. Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. zond. 10 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau lus. zat. 19 u. en zond. 9 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 17 u. en zond. 10.30 u. Heikant - H. Theresia. zat. 19 u. zond. 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9 en 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Ja cobus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zat. 19 u. zond. 10 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Sluiskil - St. Antonius. zat. 19 u. zond. 11 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 9 en 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Tri- niteitskerk). zat. 19 u. zond. 9.15 en 10.30 u. Verrezen Christus: Maand, t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 10.30 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. R.K. TOERISTENKERKEN Walcheren Dishoek (Koudekerke) - zond. 10 u. Domburg (Badhuisweg) - zat. 19 u. zond. 10 u. Vrouwenpolder (Fort de Haak weg) - zat. 19 u. zond. 10 u. Zoutelande (Bosweg) - zat. 19 u. zond. 10 u. Noord-Beveland Kamperland (Molenweg) - zat. 19 u. zond. 10 u. Zeeuwsch-Vlaanderen Cadzand-Bad - zat. 19 u. zond. 10 u. Bridge - De leden van brijj club Axel speelden in eu]J reel centrum De Halle te de voorlaatste wedstrijd ijl voorjaarscompetitie. De slagen waren als volgt: A i;| 1. heren Arnoldi-Bode, 2. j ren Pel-Moeliker, 3. heren 1 Scheele-Van Bambost, 4. J ren Van de Kasteele-Goethji 5. mevrouw Kock-de heert selbrugge. B-lijn: 1. mevrcT Van de Dries-de heer O:: ger, 2. echtpaar Haagsmaj mevrouw Van Himschootj heer Van der Heijden, 4.4 mes Keeman-Schink, 5. hej| Bisschop-De Maagt. Pop - Vandaag treedt In Kcj trast in centrum 't Houtel kwartier de Belgische forrrj tie Boozer op. Deze grJ speelt rockmuziek, die 2 makkelijk in het gehoor Zij hebben reeds een single tj de markt gebracht met de tij 'Didn't I tell you why?'. 1 optreden begint om 21.00 gj toegangskaarten kosten vj gulden. Bridge - De leden van brid| club Hulst speelden in 1 meenschapscentrum Den Dgfl laert de tweede wedstrijd indl zomercompetitie. Deelname if paren. 1. echtpaar Borrn f mevrouw Bruijns en de I Van Geel, 3. dames Aronsol Vroome, 4. heren Herman-ïJ de Dries, 5. heren Gerres-Ö Maat, 6. dames Stallaert-V;| Couteren, 7. mevrouw Aerts de heer Bar. Gemeenschapsdienst - Zondl 17 juni wordt een gemeel schapsdienst gehouden inf kapel van de Blaauwe Hoaj Het thema is 'Vader'. Mei werking wordt verleend c combo en jongerenkoor. Aaij vang 11.15 uur. Postzegelbeurs - Zondag 17jJ ni houdt postzegeverenigii| Het Land van Hulst in Dullaert voor de laatste 1 dit seizoen een postzegelbeuil Naast de nieuwtjesdienst vj de vereniging zullen er weer verschillende postzegil en muntenhandelaren aanij zig zijn. Vooral bij nieuwtjesdienst zijn weert») wat nieuwe uitgiften van K| derland en de Overzese g den te krijgen. De bijeenkor) begint om tien uur met e gratis en een kwartjesloterj waarvan de prijzen beslag uit postzegels en envelope Tenslotte is er nog een veilinl Tevens kunnen belangstellen den zich nog opgeven voor óf reis naar de international) postzegeltentoonstelling Den Haag, van 6 tot 9 septe ber in het Congresgebouw. Oud papier - De leden vl voetbalvereniging Honter,:.j halen vandaag weer oud p pier op in Kloosterzande. Al de bewoners wordt gevraag om het papier tijdig en g gebundeld op het trottoir s| reed te zetten. Broodbakken - De 23 leen;) gen van de zesde klas vani basisschool Ter Duinen bra;) ten als afsluiting van hun pil ject over voeding een bezcw aan bakkerij A. van Mieghel te Kloosterzande. Bakker li Mieghem gaf uitleg over baf ken en al wat daarbij hoorlj vertelde ook welke opleid! gevolgd moet worden om tof ketbakker te worden, mochten alle leerlingen i iets creatiefs van deeg maal dat in de oven gebakken «I en dat ze mee naar huis m®| ten nemen. Bejaardenmiddag - Vrij»] alle leden van de RK 1 denbond afdeling Kioosïj zande waren donderdag® dag samengekomen in de 5 te zaal van Hotel van om de sluitingsmiddag van J seizoen mee te maken. Na <f H. Mis met zang van het) jaardenkoor sprak voorzij Bogaert een welkomstwif tot de leden. Johnny Conti j de heer Van de Kieboorn zi den met hun zang voor de zikale noot op deze bip| komst. Ter afwisseling "1 den er nog enkele spelkj bingo gespeeld en kreeg "T een traktatie. Zeldenrust - 19 juni hjj buurtvereniging Hof Ze«j rust een algemene leden1"] gadering in het noodge® aan de IJsselstraat. De verf! dering vangt aan om 20.00 «j Op het programma staat dermeer: de jaarverslag®] benoeming van een kas®] missie en een bestuursvertj dering. Iedereen is welkom Open huis - Sinds enkele i]] is in de IJsselstraat 4 W I met 10 een medisch kte 1 dagverblijf gevestigd. P"J vier gewone woonhuizenJJ eens nader kennis te njJ met het werk van dit 1 wordt er voor bewoners! Hof Zeldenrust een °P® ,T gehouden op 20 juni van tot 21.00 uur. Het personLi de leden van de ouderraaj aanwezig om vragen 1 woorden. Van een onzer vers MIDDELBURG - Provinci ken op 14 september de her gio-advies ziekenhuisvoor: Zoals bekend wijkt dit ad 1979 vastgestelde advies, v meer nog uitging van dri Zeeuwsch-Vlaanderen. Hoge uitzondering Van een onzer verslaggeve MIDDELBURG - Gede] teerde Staten van Zeel: willen uit het fonds 'Bijzon re voorzieningen' ruim 56 n ie schenken voor aanleg het fietspad Philippine-Hc In hun voorstel aan Prov ciale Staten spreekt het coll van een 'hoge uitzondering'. Het fietspad kan er korr dank zij samenwerking van gemeenten Terneuzen en van Gent en het watersch De Drie Ambachten. Laat van de betrokken partij verstek gaan dan gaat de a 1 leg van het fietspad wa: schij nlij k niet door. „Omdat de gemeente van Gent nauwelijks financ ie ruimte heeft om nieuwe 1 vesteringen te doen was 1 gevaar aanwezig dat het pi ject zou stranden. Dat wil] wij voorkomen via een as vullende bijdrage onzerzi; ondanks het feit dat het pi ject niet geheel voldoet aan gestelde criteria voor fonds", motiveren GS h voorstel. CADZAND-BAD - Ook de zomer worden in en rond Ca zand-Bad weer de tradition: zes Rode Kruis-wandeltocht gehouden. Voor het eerst zt len deze worden aangevu met enkele zogeheten 'vri tochten', opgezet in same werking met de VVV. De zes Rode Kruis-tocht< vinden telkens plaats op e< dinsdagavond en wel op 10, 24 en 31 juli en op 7 en augustus. De start is tussi 18.45 en 19.15 uur bij het Da jescentrum aan het begin v; Boulevard De Wielingen, kan gekozen worden uit de a standen 5 km en 10 km. en 1 deelnemers ontvangen na a loop een medaille. Uit een door de WV gehoi den enquête is ook geblek: dat er belangstelling besta voor wandeltochten, die bu ten het hoogseizoen word: georganiseerd. Vandaar dat besloten tot het opzetten v: 'vrije tochten' over 5 kilom ter, die op elk willekeurig tijt stip kunnen worden gelopen. Deelnemers dienen ee startbewijs en een route-bi schrijving af te halen bij h strandpaviljoen 'Caricole' Cadzand-Bad en ontvang: na afloop eveneens een herir nerings-medaille. Deelnan aan beide soorten tochten ko drie gulden per persoon. I baten komen ten goede aa het Rode Kruis. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De 26-jarig J.L. uit Middelburg stond vrij «lag voor de Middelburgs rechtbank terecht als hoofd verdachte in een zaak me vervalste girobetaalkaarte: en Eurocheques. Hij bekend dat de waardepapieren af komstig waren van diefstal e; «lat hij verschillende vriende: van hem de kaarten had latei verzilveren, waarvoor ze dai een vergoeding kregen. In totaal ging het om 13 cheques met een waarde vai 26.000 tot 29.000 gulden. De of ficier van justitie, mr. Steir merkte op dat L. al eerde voor dergelijke zaken was ge Pakt en eiste vijf maandei hechtenis, waarvan twe maanden voorwaardelijk me een proeftijd van 2 jaar. Eén van die kennissen vai

de Stem | 1984 | | pagina 16