houd Rotterdam concurrent Geulle voor 1985 Zaaltoernooi in Terneuzen rerwinnina Van de Velde chorst 'ord ies ►team Telepost bij Rode sterkste Kruis Handicap nekt Operatie-dames Promotie Meeusen Trimmers terug uit Lourdes gmg Togo houdt tweevakken- toernooi Tennisstrijd in Middelburg Uitslagen Hansweert EMM over naar KNGV Watervliet wint in IJzendijke AGINA SPORT 1 VRIJDAG 15 JUN11984 Unieke stunt van ploegleider André Verwei loopt beste seizoentijd Een bloemetje kan zoveel doen. Natuurlijk doen. Maak't fleurigen groen. n de palen belandde, eden kwam Arconada t schot van Coras. Ach- schot zelfs het enige die tweede helft te zijn. as hooguit te vergelij. en tussen Heracles en t einde van de vader- 'e in de eerste divisie, al van die clubs dat zelfs 'ging kunnen opvatten, oegoslavië een dag eer- 11 voor het voetbal op- gisteravond weer volle- De Belgische scheids- zag het kennelijk ook ant hij floot al tien se- verstrijken van de offi- ~r het einde. Maceda, Urquiaga, Goicoe- Senor, Victor, Gallego (Al- Santillana en Carrasco. tefanencu; Rednic, Jorgu- u; Coras, Boloni, Klein en Camataru en Gabor (Ha- toestemming van de rechter het veld verlie- alve aan Manuel Amo- de Franse bond heeft de ommissie van de UEFA n waarschuwing opge- an de voetbalbond van De UEFA achtte de n verantwoordelijk voor oien van vuurwerk tij- et duel tegen Joegosla- tten de laatste pogingen on- voor minstens nog één inden. Vorig weekeinde Swansea om Latchford g van zijn contract met kant met dezelfde in- k met de Brit. belangstelling bij Luton en Sunderland. Vooral lijft de Engelsman bij- r graag in. „Maar", op- Maaskant, „daar onder hij dezelfde problemen ons. Zijn gezin laat hij Je praat daar dan ook behoorlijke afstanden, n dat, vraag ik me af of 'ord bij die clubs kan enen wat hij bij ons ont- Per slot van rekening alt hij al bijna een jaar meer in Engeland. Dat lt. Hoewel, ik heb de ma- van Luton Town eerlijk d, toen hij daarom vroeg, andioos hij bij ons ge- rd heeft", d volgende week zet het bestuur de zaken rond -ratie 'Bob Latchford te- ~ar Breda' op een rijtje, omt ook definitief vast an of de Brit blijft of •maal onderscheidde en aeide tot de beste man Oranje, waarin ook Ton k en Anton Heiden in maakten. De Nederland- oelpunten kwamen op van Buunk, Pielstroom iden. uitslagen: Nederland - Sov- lie 3-7 (1-3 1-11-1 0-2), West and - Joegoslavië 11-10 (2-3 3-3), Cuba - Italië 10-10 (4-3 2 2-3), Verenigde Staten - irije 8-7 (2-0 3-3 1-2 2-2). .tand: 1. Sovjet-Unie 2-4 (17- Verenigde Staten 2-4 (14-12)1 2-3 (20-18), 4. Cuba 2-2 (21- West-Duitsland 2-2 (19-20), 6. jrije 2-1 (18-19), 7. Joegosla- (15-17), 8. Nederland 2-0 (11- n zelf niet werken. Susic, >ch veel geld verdiend in trijk, heb ik nauwelijks a. Bij balverlies deed hij ïaal niets. En Scifo heb- e alle vrijheid van de we- gegeven. België speeide rn voetbal. Neem Ceule- hij speelde teruggetrok- maar als hij in de spits t komen, was hij er. Ik ;enoten van het midden van België en geconsta- dat Scifo en Vandereyc- et goed met elkaar kun- inden. Scifo kan een we- oetballer worden". T14 PAGINA SPORT 2 Door John Hoofs IV1EERSSEN - Op korte ter- inijn zal de KNWU een nieuw vierjarig contract afsluiten Biet de stichting Prof Wieier Promotion uit Linne over de organisatie van de Nederland se kampioenschappen wiel rennen. Hoewel elk jaar op de orga nisatie van de titelstrijd kan worden ingetekend, gaat de KNWU er van uit, dat voort zetting van de overeenkomst met Huub Engelen en Leo de Klein, die op 23 en 24 juni in Geulle voor het negende op- eenvolgende jaar de regie voe ren van het kampioenschap, het meest logisch is. „We zijn uiterst tevreden over de sa menwerking", zei KNWU-di- recteur Harry Meuwese giste ren, „en we weten vooraf dat er eigenlijk geen enkele ande re organisatie het door ons ge vraagde adoptiebedrag kan betalen. Waarom zouden we dan eventuele belangstellen den foppen?" Het zesde jaar 'Geulle' wordt gevierd met de terug keer van de finish-lijn boven aan de Slingerberg. In 1983 is geëxperimenteerd met ver plaatsing van de aankomst naar het vlakke Oostbroek, een wijziging, die op verzoek van velen dit jaar is terugge draaid. Met een bescheiden verlenging van het parkoers met 300 meter naar 6800 meter is het probleem van de accom modatie-opbouw achter het fi- nish-doek opgelost. Een veel belangrijker pro bleem voor Geulle huist echter in Rotterdam, waar een comité de nationale wielertitelstrijd in 1985 wil organiseren in het kader van het 40-jarig bevrij dingsfeest. Daartoe zijn plan nen ingediend bij de gemeen telijke en provinciale overhe den. Serieuze plannen, want de Brienenoordbrug, een van de belangrijkste verkeers knooppunten van het land, dient daartoe twee dagen te worden afgesloten. Mocht Rot terdam zijn ambitieuze plan nen met vergunningen rond kunnen maken, dan verhuist het NK voor één jaar naar de Randstad. Met het gevaar dat de titelstrijd voor Geulle ver loren is. Burgemeester Mans van Meerssen, een wielerenthou- siast, liet gisteren op de pers conferentie ter gelegenheid van het zesde NK in Geulle doorschemeren zich met hand en tand te zullen verzetten te gen een verhuizing. „Het NK hoort in Geulle", zei Mans, „dat is nu eenmaal zo ge groeid". Zes jaar Geulle bete kent evenwel geen vrijbrief voor de toekomst. Harry Meu wese: „Voor een vast parkoers zullen we als wielerbond nooit kiezen". De Rooy goudvink uit Pyreneeën BUELACH (ANP) - Theo de Rooy had zijn greep naar de macht in de 48e Ronde van Zwitserland zo graag extra glans gegeven met de overwinning in de eerste etappe. Tweemaal demarreerde hij in de slotfase van de 169 kilometer lange en warme rit tussen Urdorf en Buelach. Na de eerste mislukking leek zijn tweede po ging te slagen. De Rooy verdedigde vijftig meter voor sprong tegen zijn medevluchters vanaf de vijftigste kilometer. De etappe bleek echter twee meter te lang. Niet meer dan tweehonderd goudgele leiderstrui, veroverd centimeter voor de eindstreep flitsten de Ier Sean Kelly, de Oostenrijker Harald Maier en de Australiër Phil Anderson langs hem heen. De Rooy moest zich troosten met de BUELACH (ANP) - Flo- rent van Vaerenbergh, ploegleider van een be scheiden Belgische wie- Ierformatie, heeft halver wege de eerste etappe van de Ronde van Zwit serland voor een unieke stunt gezorgd. Hij nam zijn complete ploeg van tien renners uit de strijd. Bij die tien waren Ron de van Midden-Zeeland winnaar Luc Colijn en ex-Ronde van Zwitser land-winnaar Michel Pollentier. Van Vaeren bergh vond ze alle tien 'luieriken'. Wat hij nog meer dacht, werd in Bue lach niet duidelijk. Van Vaerenbergh liet zijn renners bij de bevoorra ding in de auto's stappen en reed in vliegende vaart en in rouwstem- ming richting België. Wedstrijdleider Sep Voegeli, die weer 180.000 gulden aan prijzengeld voor de 110 renners bij el kaar had geschraapt, was na de etappe des duivels. „Dit vind ik geen stijl", riep hij uit, „en ik ga er voor zorgen, dat geen van die tien renners zo lang de Ronde van Zwitser land duurt in andere wedstrijden uitkomt". met seconden tijdsvergoeding bij de in Zwitserland gebrui kelijke goudsprints. Theo de Rooy, Drent uit het Limburgse Spaubeek, werd zodoende een goudvink uit de Pyreneeën. Op zaterdag 19 mei, na 110 kilometer van de Ronde van Midden-Zeeland, lag Theo de Rooy onderop in een grote val partij. Hij moest de strijd sta ken met hevige pijn in de borst. In het ziekenhuis kwam vast te staan, dat twee ribben waren gebroken. Voor de Dau- phiné Liberé, waar hij de eer ste aanzet naar de Ronde van Frankrijk moest doen, was hij niet fit genoeg. Peter Post liet hem thuis en dat betekende gelijk, dat zijn start in de Tour zwaar op de tocht kwam te staan. „Een seizoen zonder Tour de France, dat nooit", foeterde De Rooy. „Ik ga trai nen in de Pyreneeën en dan zal ik Post in de Ronde van Zwitserland laten zien, dat hij me voor de Tour niet kan thuislaten". Theo de Rooy zonderde zich twee weken lang af in Font Romeu, het zuurstof-kuuroord in de bergketen tussen Spanje en Frankrijk van onder ande re veel hardlopers en de Fran se nationale voetbalploeg. „Twee jaar geleden was ik er met Peter Winnen", herinner de De Rooy zich, „toen werd ik gelijk tweede in de Ronde van Zwitserland achter Saronni". Peter Post zag dat solisti sche gedoe niet zitten. Hij maakte dat De Rooy ook dui delijk. Post wil zijn renners zoveel mogelijk thuis hebben, bij vrouw en kinderen. Ze zijn immers al zoveel van huis. De Rooy: „Ik zit natuurlijk ook het liefst thuis koffie te leute ren, maar daar krijg je geen vorm voor de Tour mee". De Rooy daalde van 2000 meter hoogte in het Zwitserse laagland rond Zurich neer, Sean Kelly juicht na zijn sprintzege in de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland. Theo de Rooy (links) is de nieuwe leider. - -foto anp daar waar de eerste etappe werd verreden. Op het glooi ende parkoers fietste hij - met een overschot aan zuurstofop name als de Colombianen in de Dauphiné Liberé - zo ge makkelijk, dat hij de pedalen haast niet voelde. Geen in spanning was hem te veel in de vlucht van twaalf renners, met de favorieten Kelly en Breu en ook ploeggenoot An derson, maar zonder Peter Winnen, tweede vorig jaar. De kopgroep liep zo ver uit, dat de eindwinnaar volgende week vrijdag uit de eerste ne gen van het dagklassement van de eerste etappe komt. Misschien is het De Rooy wel. „Daar denk ik niet aan", zei de nieuwe klassementsleider. „Nog niet tenminste. Ik had graag de etappe gewonnen". Hij deed daar alles aan. In de laatste lokale ronde in Bue lach sprong hij twee keer weg. De reactie kwam snel. Ander son kon het afstopwerk tegen drie Zwitsers en Kelly niet al leen af, nadat proloog-win naar Vanderaerden was weg gevallen. De Rooy had nog lucht genoeg voor een tweede demarrage. Die leek wel suc cesvol. Vijftig meter voor sprong zou genoeg moeten zijn, maar het zat hem tegen. Sean Kelly bleek alweer in goede doen te zijn. Sinds zijn schitterende one- man-show in de voor jaarsklassiekers stond hij een maand op rust met een gebles seerde enkel als gevolg van een tuimeling van de trap. Kelly reed voor de Ronde van Zwitserland naamloos rond in de Ronde van Luxemburg. Hij werd 26e op een kwartier van de onbekende winnaar Christ- ophe Lavainne. Op die uitslag was zijn zestiende zege van het seizoen in Buelach een openbaring. Kelly: „Ik heb voor de Ronde van Luxem burg ook een week in de Zwit serse bergen getraind. Zo slecht was het niet met me". Dat was de pech voor Theo de Rooy, die nog even moet wachten op zijn eerste over winning in het seizoen. Hij werd in Buelach wel overla den met goud. „Mooi meegeno men", zei hij, „en het belang rijkste is, dat ik Post heb kun nen overtuigen". De uitslag: 1. Sean Kelly (Ier) 186.5 ki lometers in 4.39.41, 2. Harald Maier (Oos), 3. Phil Anderson (Aus), 4. Theo de Rooy (Ned), 5. Claudio Salvini (Ita), 6. Gerhard Zadrobilek (Oos), 7. Beat Breu (Zwi), 8. Acacio da Silva (Por) allen in dezelde tijd als Kelly, 9. Urs Zimmerman (Oos) 4.39.51, 10. Leo Wellens (Bel) 4.40.04, 11. Daniël Wyder (Zwi) 4.42.23, 12. Erie Van deraerden (Bel) 4.43.35, 13. Eric Vanlanc- ker (Bel) 4.49.56, 14. Guy Nulens (Bel), 15. Jos Jacobs (Bel) 4.50.17, 21. Teun van Vliet (Ned) 4.51.34, 28. Gerard Veldschol- ten (Ned) 4.51.40, 38. Peter Winnen (Ned), 41. Henk Lubberding (Ned), 44. Jean Ha- bets (Ned), 55. Eddie Planckaert (Bel) 4.52.08, 68. Bert Oosterbosch (Ned) 4.55.54, 73. Gerrie ^Cnetemann (Ned), 80. Peter Schroen (Ned), 86. Johan Lammerts (Ned). Het algemeen klassement: 1. De Rooy 4.44.52, 2. Anderson op 0.05, 3. Kelly op 0.08,4. Breu op 0.09, 5. Da Silva op 0.10, 6. Maier op 0.14, 7. Zadrobilek op 0.16, 8. Zimmermann op 0.28, 9. Salvini op 0.31, 10. Wellens op 0.40, 11. Wyder op 2.56, 12, Vanderaerden op 3.50,13. Nulens op 10.24, 14. Vanlancker op 10.39,15. Stephan Mut ter (Zwi) op 10.50, 21. Van Vliet op 12.05, 25. Lubberding op 12.09, 29. Winnen op J2.15,37. Veldscholten op 12.22,46. Habets op 12.34, 51. Planckaert op 12.44, 67. Kne- temann op 16.14,68. Oosterbosch op 16.16, 76. Schroen op 16.38, 78. Lammerts op 16.38. Het aantal kanshebbers op de eindoverwinning in de Midi Libre is voorlopig uitgedund tot drie. Dominique Garde, Marc Durent en Alain Vigne- ron boekten donderdag in de eerste etappe van de vijfdaag se etappekoers, van Montpel- lier naar Mende over 170 kilo meter, een tijdwinst van 16 minuten en 50 seconden op het peloton met daarin alle favo rieten. De dagoverwinning was voor Durant, die zijn me devluchters in de sprint ver sloeg. Garde, die een dag eerder de proloog als beste van het drie tal had voltooid, trok de lei derstrui om zijn schouders. De uitslag: 1. Mare Durant (Fra) 187 kilometer in 5.13.00 (met tijdvergoeding 5.12.50), 2. Dominique Garde (Fra) 5.13.00 (met tijdvergoeding 5.12.55), 3. Alain Vig- neron (Fra) 5.13.01 (met tijdvergoeding 15.12.59), 4. Ad Wijnands (Ned) 5.29.52, 5. Patrick Bonnet (Fra), 6. Francis Castaing (Fra), 7. Jan Raas (Ned), 8. Bernard Bourreau (Fra), 9. José Luis Laguia (Spa), 10. Ludo Peeters (Bel), 17 Joop Zoetemelk (Ned), 33. Henri Manders, 40. Jaques Hanegraaf, 41. Hennie Kuiper, 68. Gerrit Solleveld 5.31.08, 71. Adri van Houwelingen 5.31.28, 78. Leo van Vliet 5.34.34. Het algemeen klassement: 1. Garde 5.15.19, 2. Durant op 0.07, 3. Vigneron op 0.09, 4. Bonnet op 16.48, 5. Castaing op 16.50, 6. Raas op 16.51, 7. Jean-René Ber- naudeau (Era) op 16.52, 8. Bourreau op 16.53, 9. Manders, 10. Yvan Frebert (Fra) op 16.54, 13. Bernard Hinault (Fra) op 16.56,14. Wijnands op 16.57,17. Pascal Si mon (Fra), 25. Hanegraaf op 16.59, 27. Zoetemelk op 17.00, 41. Kuiper op 17.03, 58. Solleveld op 18.03, 72. Van Houwelin gen op 18.31,77. Van Vliet op 20.27. GOES - Morgen houdt de korfbalvereniging Togo uit Goes haar jaarlijkse toernooi ter afsluiting van het seizoen. Het meest bijzondere aan dit toernooi is, dat het een twee- vakkentoernooi is en dat kent het veldkorfbal eigenlijk niet, al komen er steeds meer stern- Men voor hervorming in die richting. Er zijn niet minder dan 86 ploegen ingeschreven, die ver deeld over zes seniorenpoules, twee juniorenpoules, vier as pirantenpoules, vier pupillen- Poules en een welpenpoule om de hoogste plaatsen zullen strijden. Het toernooi start op de vel den van het sportpark Het Schenge te Goes om 10.00 uur. MIDDELBURG - Op de vraag of hij onttroond zal worden, antwoordt de regerend Zeeuws tenniskampioen Hans Felius volmondig: „Neen". Met dat vooruitzicht lijken de dis- tricts-tenniskampioenschap- pen in Middelburg weinig of geen verrassingen op te leve ren. Niets is echter minder waar, want Hans Felius is zich maar al te zeer bewust van de op komst van de jeugd. „Met na me Serge Carpentier en Tim van Dijk dienen zich zeker aan als serieuze kandidaten", al dus Felius. Overigens verwacht hij niet, dat Joost Thoorenaar zijn te genstander in de finale wordt. Wie dan uiteindelijk zijn naaste concurrent zal worden, zal het verloop uitmaken op het schema van 32, dat acht geplaatsten herbergt. Grote afwezige is Dick Waasdorp, vorig seizoen als zevende ge plaatst. Door de wedstrijd commissie wordt Joost Thoor- enaar wel degelijk als finalist getipt, met Middelburger Remco Maandag en Oostbur ger Serge Carpentier als derde en vierde geplaatsten. Jimmy Salawane, dit seizoen spelend voor De Schelde, drong vorig jaar door tot de halve finales. Hem werd de vijfde plaats toebedeeld. Tim van Dijk, on langs jeugdkampioen bij de 16- en 18-jarigen, Rob van de Boogaard (vorig jaar C-kam- pioen) en Peter Willemse ma ken het achttal geplaatsten in deze volgorde vol. Eveneens strijd is te ver wachten bij de dames B. Con- ny Baarends uit Oostburg, ti telverdedigster, krijgt te ma ken met de nodige tegenstand van haar clubgenote Barbara du Fossé, die echter haar tweede plaats met hand en tand zal moeten verdedigen tegen Annemarie Verrijzer (derde geplaatst). Martine van Maarleveld, kersverse jeugd kampioene bij de 18-jarigen, werd op het schema van 16 als vierde geplaatst. In de C-categorie vonden enkele verschuivingen plaats door de promotie naar de B- categorie van zowel Rob van de Boogaard als Tim van Dijk. De TSI-speler Jaap Moerland neemt nu de favorietenrol over, met Menno van den Hout op de tweede plaats, terwijl Ard Breure en Mark Albers respectievelijk de derde en vierde plaats bezetten. Lies- beth Voeten neemt de eerste plaats in bij de dames voor Jeanet Engelse (Souburg), De titelstrijd is verdeeld over twee weekeinden. De partijen beginnen morgen en de finales zijn gepland op zon dag 24 juni. Van onze sportmedewerker BRESKENS - De formatie van Telepost is winnaar geworden van het vijftiende Rode Kruis- toernooi in Breskens. De Post jongens rekenden in de finale- Poule af met Vroon en de Kombuis. In die finalepoule Pakte Vroon door een treffer van Bram van de Broecke een i-0-winst.. Vroon kon tegen Telepost geen vuist maken. Tweemaal Henk van Sprundel en eenmaal Erik van Poueke zorgden voor een rian te 3-0-winst voor Telepost. Ook tegen Kombuis bief Tele- P°st ongeslagen. Willem van de Broecke en Bram Hubregt- sen zorgden voor een 2-0 winst. Naast de eindzege kon den de PTT-ers ook nog de bo kaal voor de produktiefste ploeg mee naar huis nemen. Tot sportiefste ploeg werd het Verplegend Personeel uitge roepen terwijl AMRO de eer van de ongelukkigste ploeg te beurt viel. De eindstand: 1. Telepost, 2. Vroon, 3. Kombuis, 4. Douane5. De Ruys- scher, 6, Vissers/Handelaren, 7. Cebeco, 8. OLS Breskens, 9. Amro, 10. Gemeente, 11. Rijkspolitie, 12. PSD, 13. Aatrans, 14. Karsboys, 15. Leraren, 16. Comb. Nieuwvliet/ Zuidzande, 17. Verplegend Perso neel, 18. ZWN. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In sporthal 't Zwaantje te Terneuzen grijpt zaterdag een bijzonder sterk bezet zaalvoetbaltoernooi plaats. De organisatie op die dag is in handen van RIO/ DTS. Initiatiefnemer Theo de Jonge weet te melden dat het een toernooi betreft, waar al leen kampioenen of bekerwin naars aan deel nemen. Om twaalf uur beginnen de eerste wedstrijden, die over een tijdsduur van twintig mi nuten gaan. De finalewed strijd van twee keer een kwartier zal omstreeks half zes gehouden worden. Aan dit toernooi, dat onder de noemer Champs-zaalvoet- baltoernooi van start gaat, wordt deelgenomen door: pou le A: Eksakt, kampioen en be kerwinnaar van het rayon Terneuzen, Molier uit Roosen daal, bekerwinnaar van Bra bant met spelers in de gelede ren zoals Sprangers van NAC en Edelbloedt van Helmond Sport, Feesthuis, kampioen van het rayon Goes, en De Ster, regiokampioen van Zeeuwsch-Vlaanderen met in de gelederen Angelo Nijskens; poule B:: RIO/DTS uit Ter neuzen, Wapen van Axel, kampioen van het rayon Axel, Corn Boys, kampioen van het rayon Sas van Gent, en Coun try Club, bekerwinnaar van het rayon Zierikzee. Van onze basketbalmedewerker SAS VAN GENT - Dinsdagavond zouden de dames van Opera tie '71 de Zeeuwsvlaamse beker kunnen bemachtigen middels een overwinning op BC Sas. In de Sasse Vlaanderenhal bleek de handicap van 30 punten echter te zwaar te zijn voor de Oost- burgse formatie die hierdoor de beker misschien aan Voor waarts 2 moet laten. De Axelse reserves moeten dan wei in eigen huis van BC Sas winnen: de beslissing valt woensdag 20 juni. Operatie verscheen in Sas van Gent met dezelfde forma tie die afgelopen vrijdag naas te concurrent Voorwaarts 2 had verslagen, met uitzonde- Van onze sportmedewerker HANSWEERT - Een groot aantal jeugdrenners kwam op 2e pinksterdag in actie in Hansweert. De voornaamste uitslagen waren: 14 jaar: 1 Menno Vink, Het Zuiden, 2 Robert Gijssels, WV Zeeuwsch- Vlaanderen, 3 E. van Stratum, Kol- Cole, 4 P. Cremers, De Kempen, 5 R. Suos, 't Abattoir, 9 Jean-Pierre Fortrei, WV Z-Vl., 10 Arjan de Ridder WV Zld. 13 jaar: 1 P. Loo- nen, 't Abattoir, 2 L. Benito, Pij nenburg, 3 Marcel Fischer, Kol- Cole, 4 P. van Laarhoven, Pijnen burg, 5 B. Suos, 't Abattoir, 7 Frank Zoetewei, Middelkamp, 8 Rudi Klaasse, Middelkamp, 9 Ewald Provoost, Middelkamp, 11 Alwin Rennen, Middelkamp, 12 Kees Da lebout, Middelkamp. 12 jaar: 1 P. van Gestel, Het Zuiden, 2 Richard Siereveld, Middelkamp, 3 R. van Vliet, De Kempen, 4 J. Hermus, Kol-Cole, 5 Johnny van Cadzand, WV Z.-V1., 6 Jean-Pierre Fortrei, WV Z-Vl., 7 E. Hillebrand, Middel kamp, 8 M. van Loo, WV Zld. 11 jaar: 1 C. Vink, Het Zuiden, 2 B. van Oetelaar, Kol-Cole, 3 Serge van Boven, WV Z-\h., 4 R. Tim mermans, De Kempen, 5 W. Cuij- pers, De Kempen, 8 J. Vermeule, Middelkamp, 10 M. Rommens, Middelkamp. 10 jaar: 1 M. van Hest, 't Abattoir, 8 Patrick Ridder bos, Middelkamp, 10 Robert Nijs, WV Z-Vl. 9 jaar: 1 R. Beekmans, Wilhelina, 3 Rudi Klaasse, Middel kamp, 8 Marc Martens, Middel kamp, 10 Rudi van Cadzand, WV Z-Vl., 12 Richard van Gils, Middel kamp, 13 M. Fortrei, Z-Vl., 14 Wil- mar van de Berghe, WV Z-Vl. 8 jaar: 1 Sandro Bijnen, De Kempen, 7 Esther Nijs, WV Z-Vl. Van onze atletiekmedewerker ARNHEM - Tijdens wedstrij den op het nationale sportcen trum Papendal wist de AV'56 junior André Verwei de beste nationale seizoentijd op de 200 meter te realiseren. Deze 22.25 seconde betekende tevens een nieuw persoonlijk record voor hem. Ook tijdens het verspringen leverde hij met 6.49 meter een uitstekende prestatie. Naast Verwei kwamen nog een aan tal atleten van de succesvolle Goese equipe in actie. Hun re sultaten waren: Theo Dinge- manse 11.25 op de 100 meter; Gert van de Weele 50.71 op de 400 meter; Erik Stigter 23,64 op de 200 meter; René Zweedijk 3.58.81 op de 1500 meter; senior Ad Mol 4.09.81 op de 1500 meter en Bram Hoogesteeger II.4 op de 100 meter. m mm m mm m Van onze motorsportmedewerker AXEL - De R.E.S.-motorsportcompetitie voor amateurs op het Axelse Smitschorre- circuit blijkt bijzonder aanstekelijk te wer ken voor crossers die de helm al enige tijd aan de kapstok hadden hangen. Na Tonnie Colijn, Frans Lensen en Hans Kolijn volgde ditmaal Bram van de Velde in het rijtje van ex-B.L.B.-rijders die het stalen ros opnieuw van stal haalden. De Bressiaander stortte zich in de vijfde ronde van het R.E.S.-kampioenschap voor amateurs met zoveel enthousiasme in de strijd, dat hij zowel de eerste als de tweede reeks op zijn naam schreef. In de eerste reeks ging er nog een felle strijd met Fred die Mallefroi - eveneens een oud-internatio nal - aan vooraf, de tweede reeks reed Van de Velde meteen na de start weg van zijn achtervolgers en pakte onbedreigd de eind zege. In de 125cc-klasse demonstreerde Tonnie Colijn wederom zijn grote klasse. Ondanks een val in de eerste reeks die hem enkele plaatsen kostte, kwam hij snel terug en nam daarna definitief de leiding in handen. Ook in de tweede reeks leidde Colijn van start tot finish terwijl zijn jonge broertje Ad Colijn hem als een schaduw bleef volgen, daarmee zijn pech uit de eerste reeks ruimschoots compenserend. UITSLAGEN: 80 cc: 1. Luc van Clapdorp (St. Niklaas), 2. Werner Rammeloo (Philippine), 3. Angelo Saman (Steke- ne), 4. Perry Benningshof (Breskens), 5. Fabian Rijckaert (Terneuzen), 6. Rudi Weemaes (Westdor- pe), 7. Jarno Jansen (Sluiskil), 8. Bert Adriaansens (Kapelle), 9. Peter Vermeire (Hoek), 10. Wim Roel- se (Hulst). 125 cc: 1. Tonnie Colijn (Axel), 2. Theo Geschiere (Serooskerke), 3. Jan Jansen (Hoek), 4. Mare Tieleman (Kloosterzande), 5. Martin Eras mus (Breskens), 6. Jan van der Sluis (Retranche- ment), 7. Chris Hofmans (Wijnegem), 8. Rudi Die- leman (Axel), 9. Jurgen de Korte (Knokke), 10. Marc van Dorsselaar (St.-Jansteen). 250 cc: 1. Hans Kolijn (Terneuzen), 2. Jaap van Cadsand (Axel), 3. Walter Horion (Kontich), 4. Henk Tuin (Beveren), 5. Josef Peters (Sinaai), 6. Mare Oljens (Sint-Jan steen, 7. Eddy Janssens (Sint-Jansteen), 8. Jos van de Heuvel (Breskens). 500 cc: 1. Bram van de Velde (Breskens), 2. Jaap van Tatenhove (Terneuzen), 3. Freddie Mallefroi (Herzele), 4. Roland Schelling (Gent), 5. Eric Termate (Knesselaar). Van onze sportredactie TERNEUZEN - De Terneu- zense gymnastiekvereniging EMM zal voortaan de vlag voeren van het Koninklijk Ne derlands Gymnastiek Ver bond (KNGV). Dat werd deze week besloten tijdens een bij zondere ledenvergadering. EMM maakte voorheen deel uit van het Koninklijk Neder lands Christelijk Gymnastiek Verbond (KNCGV). De ommezwaai houdt voor de leden van de vereniging in, dat er meer mogelijkheden ko men aan wedstrijden in Zeeuwsch-Vlaanderen deel te ring van goaltjesdief Lisa Leunis. BC Sas speelde met drie debutantes: Hanneke en Annemieke Vale en Martini que Klasen. De thuisploeg mocht vanaf het eerste fluit signaal dus een 30-0 voor sprong verdedigen en trachtte derhalve via taktisch en de fensief basketbal de Oost- burgse aanvallen te ontrege len. Daartoe werd begonnen met een 2-1-2 verdediging, die echter al snel lekkage begon te vertonen. Operatie kon met name vanaf de high-post ongehin derd schieten. Daarop scha kelde coach Peter Vaal van BCS over op een 3-2 zónever dediging, waarna de Oost- burgse produktie enigszins stokte. De Sasse verdediging bleef de gehele wedstrijd door erg stug en Operatie had dan ook alle moeite om de handi cap goed te maken. Vooral de afwezigheid van Lisa Leunis in de fast-break werd duide lijk gevoeld. Bij rust was de achterstand dan ook erg groot: 38-20. Na de pauze bleef de druk van de technisch sterkere be zoekers gestaag groeien, maar de combinaties bleven te vaak zonder resultaat. Sas mocht zelf vanuit collectieve aanval len goed tegenscoren en zelfs de man-to-man verdediging van Oostburg in de laatste mi nuten kon de nederlaag niet meer vemijden: 46-42. Door deze toch wel verrassende ne derlaag van Operatie kregen de Axelse reserves toch nog een kans op de beker, en toe vallig zal het opnieuw BC Sas zijn dat een beslissende rol kan vervullen. Van onze sportmedewerker AXEL - Scheidsrechter John ny Meeusen uit Axel is naar groep 3 van het zondagvoetbal gepromoveerd. Daarmee trekt Johnny Meeusen, die als een van de betere scheidsrechters in Zeeuwsch-Vlaanderen be kend staat, de stijgende lijn van de laatste jaren door. Na slechts een jaar in groep 4 te hebben gefloten, promo veerde Johnny Meeusen met het bijzonder hoge beoorde- lingscijfer van 8.37. Van onze sportmedewerker GRAAUW - De negen trim mers van sportvereniging St. Aloy uit Graauw hebben hun tocht Lourdes-Graauw, een rit over 1500 kilometer, volbracht. Pech hadden de trimmers dat de Aubisque maar gedeeltelijk beklommen kon worden, deze was door de vele sneeuw die er nog lag, gesloten. Hetzelfde gold voor de Tourmalet. Als alternatief werd toen de col Couraduque, 1370 meter hoog, beklommen. Het negental, Camiel de Rooy, George Vermeulen, George Wijnacker, Leo Martinu, Willy Poppe, Jo de Poorter, Jo de Smit, Stan Brooymans en Geert de Schepper, kreeg tij dens de tocht naar huis af te rekenen met veertig lekke banden en bleef valpartijen bespaard. José van de Velde die deze tocht per brommer mee zou rijden, mocht al snel in zijn streven staken. De mo tor was niet opgewassen tegen de beklimmingen. IJZENDIJKE - Het jaarlijkse toernooi voor eerste elftallen dat de voetbalvereniging IJ zendijke hield, is gewonnen door het Belgische Watervliet. In de finale klopte de ploeg Sluiskil op overtuigende wijze met 3-1. Daarvoor had Water vliet de organiserende vereni ging met 2-0 verslagen. Sluis kil kwam de finale van dit drukbezochte toernooi binnen door Terneuzen te wippen. Na een 0-0 eindstand toonde Sluiskil zich de meest bekwa me ploeg in het nemen van strafschoppen. De strijd met als inzet de derde plaats werd door IJzen dijke gewonnen. Het klopte Terneuzen met 2-1.

de Stem | 1984 | | pagina 7