MULLER CONTRA ARA SHIPPING P. Baecke wint Kringconcours vanuit Dour dan Tweede dag Neusenf eesten kende weinig hoogtepunten Eindelijk GROEDE1 MIDDEI D'66 wil standpunt over LPG overwegen VRIJDAG 15 JUN11984 VAN ZEELAND 'Ladies-week' bij Animo in Terneuzen Avondfiets- vierdaagse Toerclub Sas politierapport Plaatselijk nieuws Sas van Gent Westdorpe Terneuzen Sluiskil Zuiverings heffing gaat omhoog Speldag in zwembad Terneuzen Open dag dagverblijf Terneuzen 'Zeeuwse actie nodig tegen reorganisatie rijksdiensten' Cadzand t16 PAGINA ZEELAND 3 Rechter wil getuigen aak is onduidelijk' Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - „Gepro longeerd wegens enorm succes". Dit gaat zeker op voor de door tennisclub Animo in Terneuzen voor de zesde maal te houden 'ladies-week'. Onder de leiding van (wederom) Nell Hendrik- se en Anita N ij sten biedt dit onderling toernooi voor de huisvrouwen de gelegenheid het vier ba nen tellende complex aan de Terneuzense Nassau- straat een gehele week in beslag te nemen. Ook dit jaar hebben de organi- sattrices weer gekozen voor het beproefde afval- systeem met een afzon derlijke verliezersronde. In totaal werden 48 in schrijvingen ontvangen, wat resulteert in zo'n 80 "partijen. Er wordt ge speeld in twee catego rieën: gevorderden en be ginners. Men streeft er ook nu weer naar de par- tijen zoveel mogelijk on der schooltijd af te wer ken. In de dubbelspelen wordt gespeeld met een partner naar keuze. Op maandag 18 juni vangen de eerste partijen aan. De finales zijn ge pland op vrijdag 22 juni. Van een onzer verslaggvers MIDDELBURG - Het kort geding van Willem Muller tegen de scheepsagentuur ARA Ship ping Terneuzen en oud-Muller Shipbrokers directeur Hans Pey dreigt een lang verhaal te worden. De Middelburgse rechtbankpresident mr. G. André de La Porte besliste gisteren dat Pey via een getuigen verhoor moet aantonen dat hij 13 februari van dit jaar om gegronde redenen ontslag heeft genomen bij het toen wankelende Mullerbedrijf. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Toerclub Sas van Gent houdt maan dag 25 tot en met donderdag 28 juni voor de tweede maal de avondfietsvierdaagse. Hieraan kan iedereen deel nemen, zowel geoefende als niet-geoefende fietsers. Het traject per avond is onge veer 20-22 kilometer. Men start in een grote groep, die gedurende het ge hele traject vergezeld zal worden van een pech-ge- reedschapswagen. Ook gaat er EHBO-hulp mee. De kos- ten voor de vierdaagse be dragen vier gulden per per soon. Deelnemers kunnen zich vanaf 18.00 uur in schrijven bij café Schippers huis, waarna om 19.00 uur vertrokken wordt. Secretaris Jo Ranschaert van Toerclub Sas van Gent hoopt dit jaar op een groot aantal deelnemers. „Vorig jaar hadden we 200 deelne mers. Nu we dit evenement voor de tweede keer organi seren, hoop ik zeker op meer. De avondfietsvierdaagse is duidelijk een evenement dat nog moet groeien. Ik hoop op bijval van velen, zowel fiet sers in schoolverband, vere nigingsverband, gezinsver band of gewoon privé". Na afloop van de vierdaagse ontvangt elke deelnemer een herinneringsmedaille. Lukt Pey dat, dan kan de rechtbank hem ontslaan van het zogeheten concurrentiebe ding en kan Pey verder aan de slag als medewerker van het door andere oud-Muller werk nemers opgerichte ARA Ship ping. Mr. André de la Porte be sloot tot het getuigenverhoor na het horen van de advokaten van Muller enerzijds en Pey en ARA Shipping anderzijds. „De zaak is onduidelijk", zo concludeerde hij. Het ontslag van Pey hield rechtsstreeks verband met de crisissfeer die destijds bij het bedrijf heerste. Een drastische reorganisatie, bezuinigen en overname of failliet gaan was de keus. De Shipbrokersafde- ling van Willem Muller met Pey aan het hoofd moest drie van de acht personeelsleden inleveren. Ook kwamen er andere maatregelen: geen buiten landse reizen meer, het beper ken van zakenlunches en 10 procent minder salaris. Het onderhouden van relaties, van groot belang in de scheeps agentuur, kwam op de tocht te staan. De maatregelen kwa men op Pey af als 'een dictaat' Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - De Kring Midden Zeeuwsch-Vlaanderen hield met 1002 duiven een kringconcours vanuit Dourdan. 1. P. Baecke Westdorpe (1309,06 mpm), 2. Combinatie du Puy-Van Biezen, Sluiskil, 3. R. van de Veke, Terneuzen, 4. A. Bouchaut, Sluis kil, 5. G. Koekkoek, Axel, 6. H. de Boevere, Terneuzen, 7. J. de Mul, Philippine, 8. Jos Koch, Terneuzen, 9. B. Burm, Stoppeldijk, 10. Th. Kox, Sas van Gent. De Postduif te Heikant met 138 oude duiven (1267 mpm). 1. A. Thijs, 2 en 3. Ch. de Bruijn en zoon, 4. Th. de Block, 5. D. Nice, 6. R. Lu- teijn, 7. P. van de Bergen, 8. Ed Verschuren, 9. Cam. de Beule, 10. gebr. van Houten met 93 j aarlingen (1262 mpm). 1 en 2. Ch. de Bruijn en zoon, 3 en 7. A. Thijs, 4. gebr. Coc- quit, 5. L. Hazevoet. De Zeeuw te Goes met 230 duiven (1285,75 mpm). 1,3 en 6. Wagenaar- Toonder, 2. J. Verhaagen, 4. C. Wit te, 5. R. Krijger, 7. Witte-Keijzer, 8. Verstraete-Martens, 9. Steenhard- KAPELLEBRUG - Op de Gentsevaart vond gisteren voormiddag om 11.00 uur een kop-en-staart botsing plaats tussen twee personenauto's. Hierbij ontstond materiële schade. Niemand liep verwon dingen op. Bestuurster N. de W. uit Axel reed achter bestuurster M. v.d. B. uit Clinge. Zij zag te laat dat de voor haar rijdende V.d. B. afremde om linksaf te slaan, waardoor zij achter op diens auto reed. TERNEUZEN - Uit een aan de Zeven Triniteitstraat te Ter neuzen geparkeerd staande personenauto van M.Z. te Hulst werd een stereo instal latie gestolen. Men had een tochtraampje van het voertuig geforceerd. De Terneuzenaar F.W. deed bij de gemeentepolitie aangif te van diefstal van circa 40 li ter benzine uit de tank van zijn auto. Het voertuig stond woensdagnacht geparkeerd aan de Rozenstraat te Terneu zen. AARDENBURG - In de Ro manlaan is bij de fam. P. een schoorsteenbrand uitgebro ken. De brandwèer van Aar denburg was snel ter plaatse. Er is enige waterschade. OOSTBURG - Bij de Chirste- lijke school heeft men getracht in te breken. Een slot van de deur is geforceerd, er wordt echter niets vermist. Princen, 10. A. van Leeuwen. Vrijheidsduif te Kruiningen met 100 duiven. 1,2,3 en 4. F. Glerum, 5. M. van Iwaarden, 6. K. Tjarks, 7 en 8. J. Stroosnijder, 9 en 10. M. Eek- hardt. De Reisduif Graauw in samenspel met De Postduif Lamswaarde met 57 oude duiven (1218,28 mpm). 1. J. van Sikkelerus, 2. E. van Damme, 3. J. van Denderen, 4. L. van Vlien- berghen, 5. R. Heijens met 41 jaar lingen (1210,55 mpm). 1. E. van Damme, 2. All. Bisschop, 3 en 5. A. d'Hondt-De Waal, 4. P. de Caluwé, vanuit Quievrain met 80 oude dui ven. (1370,05 mpm). 1. gebr. De Kos ter, 2. De Baer-De Roeck, 3. J. van Denderen, 4. P. de Koster, 5. P. Danckaert. Nieuw Leven te Koewacht met 64 jaarlingen (1259,1 mpm). 1. G. van de Heijden, 2. W. Elegeert, 3. gebr. Rombout, 4. Joh. de Block, 5. G. Schalkens met 50 oude duiven (1302,6 mpm). 1 en 4. R. de Laruelle, 2. G. Schalkens, 3. Jos. Elegeert, 5. Joh. de Block. Vanuit Quievrain met 93 jonge duiven (1380,4 mpm). 1 en 4. P. Mattheijs, 2 en 5. A. Geers, 3. G. Jansens. Herleving te Kloosterzande met 87 oude duiven (1294,64 mpm). 1. W. Boogaard, 2. P. Reijns, 3. R. Mahu, 4. B. van Waes, 5. D. van de Borgt, met 80 jaarlingen (1262,05 mpm). 1. A. de Keijzer en zoon, 2. J. de Waal, 3. Th. Voet, 4. W. Voet en zoon, 5. R. de Kort vanuit Quievrain met 41 oude duiven (1395,74 mpm). 1 en 4. A. Lauret, 2. G. Pauwels, 3. Th. Voet, 5. A. de Rooij, 46 jaarlingdui ven (1377,74 mpm). 1. G, Pauwels, 2. Rudy van Goethem, 3. R. Mahu, 4. A. de Rooij, 5. W. Voet en zoon. De Snelle Duif te Clinge met 35 oude duiven (1205,68 mpm). 1 en 4. Jos Willaert, 2.1. Bracke, 3 en 5. P. Bolssens met 30 jaarlingduiven (1228,68 mpm). 1. E. Pauwels, 2 en 4. P. Vos, 3. H. de Cock, 5. V. Colsen vanuit Quievrain met 35 oude dui ven (1274,37 mpm). 1 en 4. A. Jan sens en zoon, 2. P. Vos, 3. Ch. Wil laert, 5. R. de Vos met 145 jonge duiven (1143,40 mpm). 1. J. Kool mees, 2. H. de Schepper, 3. gebr. Willaert, 4. O. van Duijsse, 5. P. Bolssens met 16 jaarlingduiven (1263,59 mpm). 1 en 4. gebr. Wil laert, 2. J. de Burger, 3. Ch. Wil laert, 5. E. Verstraeten. De Zwaluw Sint-Jansteen vanuit Quievrain met 32 oude duiven (1428,28 mpm). 1. Ed. van Goethem, 2,3, en 4. P. van Looy, 5. P. Ver straeten, met 39 jaarlingduiven. 1 en 4. R. d'Hooghe, 2 en 3. A. van Es sen, 5. A. de Meijer. C C Hulst met 65 oude duiven (1248,54 mpm). 1 en 5. Ed. de Cock, 2. J. Valckx, 3. P. d'Hondt, 4. Ed. de Nijs met 75 jaarlingduiven (1229,82 mpm). 1. L. Blommaerf, 2. L. van Landeghem, 3. P. d'Hondt, 4. Ed. de Cock, 5. Th. Casteels vanuit Quie vrain met 77 jonge duiven (1300,78 mpm). 1. A. Verstraeten, 2 en 5. L. de Wilde, 3. W. Blommaert, 4. Ed. van de Walle, 55 oude duiven (1373,37 mpm). 1. F. Jansens en zoon, 2. L. van Helsland, 3. P. d'Hondt, 4. Aug. Verstraeten, 5. Dieleman-Buij s. zo verklaarde hij gisteren. Dat terwijl bij de Shipbrokers in beheer zijnde gelden van der den gebruikt werden om el ders in het Muller-concern fi nanciële gaten te dichten. Pey schreef een brief aan de directie van Willem Muller Beheer, maar kreeg geen af doende antwoord en verzond vervolgens zijn ontslagbrief met opgaaf van redenen. „Al lemaal onzin", aldus directeur Kees Muller gisteren. Mr An dré de La Porte wilde wel we ten in hoeverre er druk op Pey was uitgeoefend. Hij zei zich wel in te kunnen denken dat Pey zich in zijn po sitie aangetast voelde omdat er buiten hem om beslissingen over de door hem beheerde winstgevende Muller-dochter werden genomen. „Hij zou toch zeggenschap gehad moe ten hebben. Voor zijn stand punt is iets te zeggen", zo stel de de rechtbankpresident, en zo voegde hij er aan toe: „zoals de zaak nu ligt kun je niet uit sluiten dat de stelling van Pey juist is, maar de bewijslast ligt bij hem. Ik wil hem de kans geven via een getuigenver hoor, want de zaak is nog on duidelijk". Het getuigenverhoor vindt vrijdag 22 juni om 11.00 uur plaats. Op woensdag 27 juni om 10.00 uur wordt het kort "eding verder voortgezet. Van een ozer verslaggevers TERNEUZEN - Tijdens het werkbezoek van D'66 aan Dow Chemical is ook gesproken over de verkoopactiviteiten van LPG door Dow. D'66 heeft zich tot nu toe verzet tegen deze activiteit. Ofschoon de nieuwe risico analyses met betrekking tot de doorvoer van LPG D'66 nog niet geheel overtuigen heeft men Dow toegezegd dit aan vankelijke standpunt te zullen heroverwegen. Het verslinden van het koekenhuis op de markt. - FOTO'S DE STEM/COR J. DE BOER TERNEUZEN - Professio nele cultuur lijkt aan Ter neuzen nauwelijks besteed. In het kader van de Neusen- feesten trad gisteren in de Noordstraat het Gents ex pressie-theater Exces op, slechts gewaardeerd door stilte van een afstandelijk publiek. Alleen drumband Irene doorbrak met niets ontzien de hoempa-muziek het op internationaal niveau staande optreden van Exces. De Gentenaren moesten midden in een act zelfs plaatsmaken om deze muzi kale expressie van plaatse lijke makelij te laten passe ren. Een aardig detail: Irene kreeg wel applaus, wat een cultureel meer gevoelige omstander de grimmige op merking: 'Wat de boer niet kent dat vreet ie niet', ont lokte. De tweede dag van de Terneuzense braderie, aan gepast aan Terneuzen 400 jaar stad, kende verder, zo als in de lijn der verwach ting lag, geen hoogtepunten. De 'kinder'-kermis op de markt leed kennelijk ook onder de economische reces sie. Alleen het door een Ter- neuzens bedrijf vervaardig de koekenhuisje op de markt trok gretige belangstelling van de jeugd. Eenmaal ge bouwd mocht het door de jeugd afgebroken en opge geten worden. Een kleine 100 kinderen stortten zich op de lekkernijen. Na een geslaagde trim- loop, die om 19.00 uur op de markt van start ging en het optreden van het komisch duo Waldo en Geert, kon men op de markt nog genie ten van een optreden van drumband Hosanne Van het huis was na korte tijd alleen nog maar een skelet over. Demonstratie schaapscheren - Zondag 17 juni verzorgt mid denstandsvereniging Sas'70 een demonstratie schaapsche ren in de Zuidstraatpromena- de in Sas van Gent. Deze de monstratie was eerder tijdens de onlangs gehouden Sasse braderie gepland, maar moest vanwege het slechte weer worden afgelast. Vanaf half drie zondagmiddag kan het publiek aanschouwen hoe een professionele scheerder een aantal schapen van hun win tervacht ontdoet. De demon stratiefs nagenoeg gratis. Koorzang - Zondag 17 juni is kamerkoor Vocalitas uit Ter neuzen te gast in de eucharis tieviering in de RK kerk aan de Markt te Sas van Gent. Het uit 23 leden bestaand koor staat dan onder leiding van Arie Karreman uit Terneuzen, die tevens voor en na de dienst divers werken ten gehore brengt op het kerkorgel. Tij dens de dienst is de orgelbege leiding van het koor in handen van Rolf Wolfensberger. Het koor, dat vanaf het orgel zingt, brengt verschillende werken ten gehore waaronder acht stemmige psalmen van F. Mendelssohn, de Messe basse van Gabriël Fauré, het Magni ficat van Standford en het Motet van Duruflé. De dienst begint om 11.00 uur. Karabijnschieting - Karabijn club Sint Albert hield onlangs weer de maandelijkse uitwis- selingskarabijnschieting. Deze vond plaats in zaal Engelen roos en in totaal 24 schutters namen aan de schieting deel. De topvogel werd afgeschoten door de heer Stevens uit het Belgische Zaffelare. De lin kerzij- en rechterzij vogel wa ren respectievelijk voor Nico Goos en F. Kox, beiden uit Sas van Gent. De volgende kara bijnschieting is zaterdag 14 ju li. Arno's - Drum- an majoret- tenkorps The Arno's hield kort geleden de jaarlijkse algemene ledenvergadering in buurthuis Sint Albert. Hierop werd on der meer het jaaroverzicht ge geven van het aantal optre dens van het korps. In totaal trad men acht keer op in het buitenland en negen keer in en om Sas van Gent. Voorzitter Arnold Kwisthout wijtte het succes van deze optredens vooral toe aan de inzet van de leden. Wegens het vervroegd uit treden van vice-voorzitter Paul van Oost werd de heer Vermast gekozen tot bestuurs lid. Na het succesvolle optre den in Les Loges in Norman- dië gaan The Arno's op 16 en 17 juni een tweedaagse reis naar Vernon in Normandië maken. Dit ter gelegenheid van de bevrijdingsfeesten. Op het programma staan verder: 23 juni: Taptoe in Assenede; 24 juni: Bazar in Philippine; 1 ju li: Oissel; 2 september: La Ca- pelle, beiden in Frankrijk. Wafelactie - Zaterdag 16 juni zullen in Westdorpe ongetwij feld heel wat mensen een of meer wafels eten. Dezer dagen heeft een aantal leerlingen van de basisschool St. Jozef huis-aan-huis bestellingen opgenomen in het dorp. De wafelbakkerij vindt plaats nu zaterdag, dan zullen ook de bestelde wafels, zo vers als maar enigszins denkbaar is, worden thuisbezorgd. De op brengst van de wafelactie, die zonder enige twijfel de steun krijgt van het hele dorp, komt ten goede aan het schoolkamp dat de zesdeklassers over en kele weken zullen houden in Cadzand. Karabijnschieting - Karabijn club De Molenkreek te West dorpe organiseert vrijdag avond 15 juni om acht uur weer een karabijnschieting in café De Molenkreek. Het wordt een internationaal ge beuren, want niemand minder dan de kampioen van België zal die avond in Westdorpe aanwezig zijn als ere-schutter. De deelnemers kunnen zich vanaf zeven uur laten in schrijven. Er zijn veel mooie prijzen ter beschikking ge stéld. De karabijnclub, die de laatste tijd zeer actief is, wil uitbreiding van het ledental. Het bestuur wil in de toekomst meer 'open' wedstrijden orga niseren. Zomerreis - Woensdag 27 juni maakt de Stichting Feestcomi té Westdorpe de traditionele zomerreis voor de 55-plussers van het dorp. Het uitstapje wordt gemaakt met twee autobussen en gaat naar Bel gië en Noord-Frankrijk. Eén bus vertrekt 's morgens om half acht vanaf de Batterij; een tweede bus start in de wijk Passluis. Om acht uur vertrekt dan het hele gezel schap bij het bejaardentehuis Het Verlaet. In Westouter zal een middagmaal worden ge bruikt. Tegen twee uur 's mid dags wordt de reis voortgezet richting Noord-Frankrijk. In Notre Dame de Lorette wordt een groot Frans militair kerk hof uit de eerste wereldoorlog bezocht. In Arras gaat men een kijkje nemen op de Vlaamse Markt, 's Avonds rond negen uur zal het gezel schap weer in Westdorpe arri veren. Heitje Karweitje - De actie „Heitje voor Karweitje" heeft ruim duizend gulden opge bracht. Van de opbrengst zal nieuw spelmateriaal worden aangeschaft. Feestavond brandweer - Za terdag 16 juni houdt het brandweerkorps van West dorpe een speciale feestavond in de zaal van Het Oude Raed- huys bij J. van der Goes. Tij dens deze feestelijke bijeen komst zal de heer W. Dumez in de bloemetjes worden gezet in verband met zijn 30-jarig lid maatschap van het korps. Na het officieel gedeelte wordt de avond doorgebracht in een ge zellig samenzijn met spel en dans. Daarbij zullen ook de echtgenotes van de kopsleden aanwezig zijn. Brandweerwedstrijden - Za- iterdag 16 juni zal het brand- werkorps van Westdorpe met een ploeg deelnemen aan de gewestelijke brandweerwed strijden in Terneuzen. Dat het Westdorpse korps op dit be langrijk treffen aanwezig is, heeft men te danken aan de goede resultaten tijdens eer der gehouden selectiewedstrij den. Men behaalde daarbij een eervolle derde plaats. Kermis - Niet minder dan vijftien middenstanders van Westdorpe, onder wie ook de plaatselijke Rabobank en de Centrale Volksbank, hebben een idee geopperd ten behoeve van de jeugd van Westdorpe. Bij de deelnemende bedrijven zal een lint worden gehangen, waarvan de deelnemers aan de wedstrijd de lengte moeten raden. Tevens dient een rebus te worden opgelost. De actie duurt van 18 tot 30 juni; voor 2 juli moeten de ingevulde for mulieren binnen zijn bij de deelnemende bedrijven. Als prijzen worden pennningen voor de diverse kermisattrac ties beschikbaar gesteld. De kermis vindt plaats van 7 tot en met 10 juli. Schapen scheren - Morgen kan men op de kinderboerde rij te Terneuzen getuige zijn van het scheren van schapen, aanvang 13.30 uur. Verder zijn er die middag tot 17.00 uur oude ambachten te zien. De middag wordt georganiseerd door stichting Den Ouwen Waogen. Bejaarden - Donderdag 21 ju ni wordt een bejaardenreis ge houden voor de Sluiskilse be jaarden. De reis gaat dit jaar naar de Belgische kuststrook met een bezoek aan Melipark. Men vertrekt 's morgens om acht uur vanaf het Lelyplein. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Waterschap I De Drie Ambachten, dat de hele Zeeuws-Vlaamse kanaal zone bestrijkt, wil volgende jaar de zuiveringsheffing ver hogen van 46 naar 48 gulden per vervuilingseenheid. Voor een gemiddeld gezin komt dat neer Op een verhoging van z gulden per jaar. Hoewel 'ernstig is getracht uitgavenstijgingen tot het I uiterste te vermijden, ontkomt men niet aan een geringe s ging, zo blijkt uit het voorstel I van het waterschapsbestuur aan de algemene vergadering In de verhoging met twee gul den zit dan ook maar 60 cent voor werkelijk toegenomen kosten. De rest van de stijging valt toe te schrijven aan het verminderd aantal vervui lingseenheden, die samen toch het nodige geld op moeten brengen. Het voorstel wordt bespro- I ken in de algemene vergade-1 ring van De Drie Ambachten I op donderdag 21 juni om 14.001 uur in het gebouw van de I dienst Openbare Werken in Terneuzen. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Zwem- en Po-1 loclub De Schelde heeft voor| zaterdag 23 juni in het Schel- dezwembad een grootscheepse I speldag georganiseerd. Dil I festijn, bedoeld voor de jeugd I van Groot-Terneuzen, wordil gehouden in verband met hel I 400-jarig bestaan van de stad Terneuzen. Het festijn begint 's mor-l gens om 10.00 uur met een de- f monstratie van de jeugd-1 brandweer bij een wedstrijdje I waterpolo-spuiten. Daarna I vindt er een toernooi plaats! waarvoor liefhebbers zich in I het zwembad kunnen opgeven f Gelijktijdig wordt in het fa-1 miliebad een hindernisbaan opengesteld en kan op speelweide aan een aantal I oude spelletjes (koekhappen mastklimmen) worden meege-1 daan, dit als oderdeel van een historisch spelparkoers. 's Middags treedt een Rot-1 terdamse 'komische' duik-1 groep op vanaf 13.30 uur. Te-1 vens bestaat volop de gelegen-1 heid voor vrij zwemmen en waterspelleijes. Van onze correspondent TERNEUZEN - In het Me disch Kleuter Dagverblijf "I Terneuzen is er woensdag juni een open huis. Het dai verblijf is sedert enkele jaree I gevestigd aan de IJsselstrJ>'| in de Terneuzense wijk denrust. Het bestaat uit vier woor. j huizen en het is er voor kleu ters vn anderhalf jaar tot Sjl ven jaar die normaal begaanI zijn maar problemen hebber-I in hun geestelijke en/of lic^'l melijke ontwikkeling of in®| relatie met hun omgeving. Wie het dagverblijf van binnen wil zien w0I"j daartoe in de gelegenheid g'j steld tussen 16.00 en 21.00 ut Het personeel en de leden «3 de ouderraad zijn aanwö-ij om het werk van het MKD te lichten en eventuele vragc te beantwoorden. Van een onzer verslagge ZUIDZANDE - Zuidzande krijgt zo lang begeerde sportveld. Het burgse gemeentebestuur na veel sen gelukt met een grondeigenaa ving van het dorp tot overeenstei men. Eerdere onderhandelingen stra op de onwil om grond aan de gen kopen. Het nu gevonden perceel i groot en ligt aan de Loodijk. Het Oostburgse college van B i Priv zwei in O Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG Het Zeeuws provinciebestuur moet in Den Haag actie gaan ondernemen tegen de reorganisatie van verscheidene rijksdiensten in Zeeland, waardoor in deze provincie 500 hoogwaardige arbeidsplaatsen verloren zul len gaan; het verlies aan ba nen in de toeleverende sfeer dan nog buiten beschouwing gelaten. Dat is de mening van de Re gionale Raad voor de Arbeids markt in Zeeland, die donder dag tijdens een vergadering in Middelburg besloot een brief van deze strekking naar Den Haag en een afschrift daarvan naar het Zeeuws provinciebe stuur te zenden. In het schrijven noemt de raad met name de op handen zijnde verdwijning van de rijksverkeersinspectie, de in spectie registratie en succes sie, de hoofdinspectie speciale diensten onderwijs en de reor ganisaties bij Rijkswaterstaat en bij de PTT. „Een gevoelig verlies voor Zeeland", aldus de brief, „temeer omdat de werk gelegenheid hier al sneller daalt dan in de rest van Ne derland". hl r£ b d d k v v ri b Fractieberaad D&T - Bestal en gemeenteraadsftactie I de Oostburgse partij Dorps^| langen Toerisme he dinsdag 19 juni hun mainl. lijks openbaar beraad, y1", maal is café In den Buitew18 te Cadzand gekozen als W tie. Aan de orde komen ow meer de voorstellen van 8 W voor de"volgende week d°"j derdag te houden raadsvetf? dering. Aanvang 20.00 uur. goes - Voorlichting - In de Hollandsche Hoeve in Goes belegt het gemeentebestuur vrijdag 29 juni een voorlich- "ngsmiddag voor startende ondernemers. Belangstellen- u ^unnen daar van ver scheidene deskundigen al lerhande informatie krijgen. e aanvang is 13.30 uur. Goes - Minima - Het aantal anten van de gemeentelij- l sociale dienst in Goes is de aatste drie maanden geste gen van 1600 naar 1665, vol gens een mededeling van de gemeente. Ruim 5,5 procent an de Goese bevolking "naakt nu gebruik van een gemeentelijke uitkering. Goes - Toertocht - De Goe- t gemeentepolitie houdt za- tno f8 16 iuni haar jaarlijkse toertocht voor fietsers. De ""«tanden zijn 25 en 50 kilo- d«Ji en een ieder kan eraan ,,,n 'hemen. Het startsein °rdt tussen 13.00 en 14.00 ti„5 gegegeven bij het poli- bureau in Goes. ft^ORP - Overlast fa- te)i?u De c°mmissie ruim- JKe ordening van de ge- hr,,e?te Borsele heeft wet- Verl u P" Peeters ™et klem de rv te gaan Praten met faK„-r,ectie van de machine- do,,-. ^an Gurp in Lewe- te nj Ver de overlast die de- i ver?, erneming in het dorp orzaakt. Het gaat hier val Vil Zei wil

de Stem | 1984 | | pagina 14